x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زندگی در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در مکزیک

کشور مکزیک یک سرزمین بسیار زیبا با تنوع زیاد است که شور و شوق در آن جریان دارد. در این کشور از غذاهای خوش طعم مکزیکی تست می‌کنید و آثار تاریخی آن را مشاهده می‌کنید. این کشور دارای آثاری به جا مانده از تمدن مایا بوده و جنگل‌های انبوه زیادی نیز در آن دیده می‌شود. جاذبه‌های شهری زیادی در این کشور دیده می‌شود. از نظر زمانی مکزیک 10 ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. واحد پول مکزیک پزو اعلام شده است.در مکزیک آب و هوای متنوعی دیده می‌شود. کشور دارای مناطق ساحل غربی و ارتفاعات زیادی است که آب و هوا در این بخش‌ها خشک است. دستمزد در تولید در کشور مکزیک از موضوعاتی است که تحلیلگران اقتصادی بارها بر روی آن تأکید داشته‌اند و به طور کلی وضعیت دستمزد در تولید برای هر سال در حدود 3.60 دلار آمریکا ارزیابی شده است. حداقل دستمزد در کشور مکزیک برای هر روز 102.68 پزوی مکزیک ارزیابی شده است. جمعیت در کشور مکزیک بر اساس رویکردهای دقیق و اصولی به میزان بیش از 132 میلیون نفر ارزیابی شده است. سن بازنشستگی بانوان در کشور مکزیک نیز به 65.00 رسیده است، سن بازنشستگی آقایان در کشور مکزیک نیز 65 سال است. مشاوران شرکتی در کشور مکزیک به طور کلی دارای کسب و کارهای مشخصی هستند. قراردادها و توافقنامه‌های تجاری بسیار ارزشمند است. سازگاری با قوانین صنعتی در کشور مکزیک بسیار پر اهمیت است. مشاور شرکت در کشور مکزیک در سال 115.580 دلار حقوق دریافت می‌کند. برای خرید خانه در کشور مکزیک میزان حقوق شما ارزیابی  می‌شود. حتی برای اجاره خانه در شهر مکزیکوسیتی کشور مکزیک باید بتوانید میزان بودجه اولیه دقیقی داشته باشید. شما برای خرید ملک در کشور مکزیک باید به طور کلی وضعیت آپارتمان را در ابتدا لحاظ کنید. مثلاً اگر می‌خواهید خانه‌ای در مرکز شهر خریداری کنید باید حداقل 15.536 پزوی هزینه در نظر داشته باشید از طرفی اگر بخواهید همینطور خانه را در حومه شهر اجاره کنید باید 11.374 پزوی هزینه کنید در هر صورت مبالغ بیشتر نیز سبب اقامت کشور مکزیک با خرید خانه می‌شود.

 

 

 

 

مشاوره زندگی در مکزیک
فهرست

حداقل حقوق در مکزیک

حداقل حقوق در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور مکزیک در ابتدا 3.50 درصد اعلام شده بود اما امروزه این نرخ به 6.42 درصد رسیده است که رقم متوسطی است. در این کشور به تعداد افراد شاغل در حدود 54 درصد افزوده شده است. افراد بیکار در کشور مکزیک به طور کلی 3 درصد بیشتر از قبل هستند. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور مکزیک به میزان 61.04 درصد ارزیابی شده است. هزینه‌های کار در کشور مکزیک نیز بر اساس نقاط شاخص 127.10 ارزیابی شده است. میزان بهره وری بر اساس نقاط شاخص به 113.60 رسیده است. وضعیت دستمزد در این کشور نیز 377.49 پزوی مکزیک اعلام شده است. دستمزد در تولید در کشور مکزیک از موضوعاتی است که تحلیلگران اقتصادی بارها بر روی آن تأکید داشته‌اند و به طور کلی وضعیت دستمزد در تولید برای هر سال در حدود 3.60 دلار آمریکا ارزیابی شده است. حداقل دستمزد در کشور مکزیک برای هر روز 102.68 پزوی مکزیک ارزیابی شده است. جمعیت در کشور مکزیک بر اساس رویکردهای دقیق و اصولی به میزان بیش از 125 میلیون نفر ارزیابی شده است. سن بازنشستگی بانوان در کشور مکزیک نیز به 65.00 رسیده است، سن بازنشستگی آقایان در کشور مکزیک نیز 65 سال است. دستمزد مشاغل با مهارت پایین در کشور مکزیک به میزان 5390.00 پزوی کشور مکزیک در ماه است و در صورتی که افراد از مهارت کاری بالایی برخوردار باشند دستمزد به میزان 17200.00 پزوی مکزیک ارزیابی شده است. هزینه زندگی خانواده در کشور مکزیک برای هر ماه به میزان 7900.00 پزوی کشور مکزیک است و در صورتی که بخواهید به تنهایی در کشور مکزیک زندگی کنید هزینه زندگی شما در حدود 4320.00 پزوی کشور مکزیک برای هر ماه اعلام شده است. نرخ اشتغال در کشور مکزیک به میزان 97.23 درصد است که رقم بسیار خوبی به نسبت سایر بخش‌ها خواهد بود. وضعیت حقوق و مزایای کشور مکزیک به طور کلی دارای شرایط مخصوصی است. کار در کشور مکزیک یعنی شما دارای مهارت خاصی هستید و می‌توانید از پس هزینه زندگی در کشور مکزیک بر آیید.

میانگین درآمد در مکزیک

میانگین درآمد در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت درآمدزایی در کشور مکزیک خوب است و این موضوع سبب شده است که ارزیابی میانگین درآمد در کشور مکزیک به طور دقیق‌تری ارزیابی شود. یکی از شغل‌های بسیار پر درآمد در کشور مکزیک ورود به بخش بهداشت و درمان است. بخش بهداشت و درمان در کشور مکزیک در دوره‌های زمانی مختلف شانس اخذ فضای مالی بهتری را فراهم ساخته است.

کسانی که ورود به بخش فناوری اطلاعات در کشور مکزیک کرده‌اند نیز از نظر درآمدزایی در وضعیت بهتری هستند. فناوری اطلاعات و همینطور تحلیل داده های آمار دو شغل بسیار عالی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر اعلام شده است. به طور کلی ورود به بخش فناوری اطلاعات و در صورتی که بتوانید از طرح ارزیابی دقیق امور مالی استفاده کنید سبب می‌شود که پروسه‌های کاری دقیقی داشته باشید. مهندسی و حقوق مهندسی در کشور مکزیک از دیگر مسایل بسیار مهم محسوب می‌شود.

شرکت‌های بزرگی در کشور مکزیک دیده می شود که استراتژی‌های دقیق و اصولی در زمینه کسب و کار فراهم ساخته‌اند. استراتژی‌های کسب و کار در کشور مکزیک به صورتی است که بتواند طراحی و اصلاحات لازم را مشخص کند. به طور کلی برقراری ارتباط با مدیران کسب و کار را بهتر می‌کند. کسب و کار و فناوری‌های لازم در این راستا سبب شده است که درآمد سالیانه به طور روتینی ارزیابی شود.

مشاوران شرکتی در کشور مکزیک به طور کلی دارای کسب و کارهای مشخصی هستند. قراردادها و توافقنامه‌های تجاری بسیار ارزشمند است. سازگاری با قوانین صنعتی در کشور مکزیک بسیار پر اهمیت است. مشاور شرکت در کشور مکزیک در سال 115.580 دلار حقوق دریافت می‌کند. برای خرید خانه در کشور مکزیک میزان حقوق شما ارزیابی  می‌شود. حتی برای اجاره خانه در شهر مکزیکوسیتی کشور مکزیک باید بتوانید میزان بودجه اولیه دقیقی داشته باشید.

مدیران توسعه نرم افزار در کشور مکزیک دارای شرایط ویژه‌ای بوده و سندسازی در این زمینه ارزیابی مشخصی دارد. به طور کلی توسعه الگوریتم کنترلی در این کشور بر اساس پیش‌نویس‌های فنی ارزیابی می‌شود. درآمد سالیانه در این شغل در کشور مکزیک به میزان 108.879 دلار ارزیابی شده است.

در صورتی که در زمینه مهندسی نرم افزار فعالیت کنید می‌توانید در بخش‌های طرح ریزی، آموزش و تحویل به موقع کار با سایر افراد در ارتباط باشید. وظیفه شما طراحی داده و همینطور ارزیابی پروژه‌های جدید است. فرآیندهای مهندسی در این راستا اهمیت زیادی دارد. درآمد سالیانه در کشور مکزیک به طور کلی 107.479 دلار ارزیابی شده است.

معماران نرم افزار به طور کلی تحلیل‌های معماری هستند که در زمینه طراحی با سهامداران ارزیابی می‌شود. نیازهای برنامه‌ای به راه کارهای فنی مشخصی می‌شود. کار در زمینه سند سازی طرح‌ها و ارزیابی‌ها و به کارگیری طرح‌ها نیز صورت پیشرفته خواهد بود. درآمد سالیانه در کشور مکزیک به طور کلی 105.329 دلار است. در صورتی که در بخش بلاک چین فعالیت می‌کنند درآمد 87.05 دلار در ساعت هستند. حوزه های رباتیک در کشور مکزیک نیز درآمدی بالغ بر 77.46 دلار در ساعت هستند.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مکزیک

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در کشور مکزیک ذخایر نفتی و گازی زیادی دیده می‌شود ، صنایع دارویی و غذایی و همینطور پتروشیمی در این کشور نیز سبب ایجاد فضای کاری بهتر و بیشتر شده است و رسیدن به شغل مناسب بخش مهمی از درآمدزایی در کشور مکزیک محسوب می‌شود. کار در کشور مکزیک با حقوق بالا فراهم شده است.

برای اخذ ویزای کار در کشور مکزیک باید در ابتدا مراحل اجازه کار را طی کنید. یعنی در مرحله اول باید کارفرما به ارائه درخواست مبنی بر اجازه کار اقدام لازم را داشته باشد. پس از اینکه درخواست به اداره مهاجرت ارسال شد پرونده شخصی متقاضی و همینطور کارفرما تنظیم و مورد بررسی قرار می‌گیرد. زمان لازم برای این پروسه بین 30 الی 40 روز است. پس از تأیید شخص باید در طول 90 روز ویزای کاری درخواست خود را به سفارت کشور مکزیک ارائه دهد. ویزای کاری کشور مکزیک پس از 3 الی 4 ماه پس از ثبت درخواست صادر می‌شود. شرایط زندگی در کشور مکزیک به طور چشمگیری ارزیابی شده است.

برای اخذ ویزای کاری کشور مکزیک نیاز است که مدارک لازم تهیه شود. کارفرمای تبعه کشور مکزیک باید کپی اساسنامه و همینطور اصلاحات شرکت را ارائه دهد. نیاز است که رسید پرداخت مالیات در سه ماه گذشته ارزیابی شود. نیاز است که کپی کارت هویتی نمایندگان قانونی شرکت ارزیابی شود. معرفی‌نامه‌های امضا شده توسط نماینده‌های قانونی نیاز است. موسسه‌های کاریابی در کشور مکزیک بسیار زیاد هستند که به طور کلی می توانند مشکل یافتن شغل در این کشور را به حداقل برسند. یکی از موسسه‌های کاریابی بسیار عالی در کشور مکزیک Manpower نام دارد که توانسته اصول و شرایط درست در زمینه‌های متنوعی را ارزیابی کند و به طور کلی پیشنهاداتی که از سوی این موسسه ارائه می‌شود زیر نظر دولت نیز ارزیابی می‌شود و شغل بر اساس مهارت فرد پیشنهاد می‌شود.

شما می‌توانید از طریق کار اقامت کشور مکزیک را به دست آورید. درخواست کار به طور کلی بخش‌های مهمی از اصول و شواهد کاری را ارزیابی می‌کند. البته که افراد برای اخذ اقامت در کشور مکزیک نیاز است که یک سری مدارک هویتی و مالی خوب داشته باشند. بسیار مهم است که اخذ ویزای کاری کشور مکزیک برای شما در پروسه‌ای کوتاه فراهم شود. یک اصل مهم ورود به کار در کشور مکزیک این است که کارفرما باید صلاحیت شما برای کار را تأیید کند و این موضوع بسیار پر اهمیت است که بتوانید کارفرما را راضی کنید که از پس کار بر می‌آیید. مهاجرت کاری در کشور مکزیک لازمه متغیری دارد اما اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت اقامتی در کشور مکزیک بر اساس هزینه‌های مختلفی با هم فرق دارد. اجازه کار در کشور مکزیک آزاد است و فضای شغلی خوبی نیز دیده می‌شود اما موقعیت‌های کاری به شکلی ارزیابی می‌شود که فرد بتواند هم از پس هزینه‌های زندگی خوب برآید و هم لزوم مورد نیاز برای روند کاری دقیق و درستی را ارزیابی کند در هر صورت شما نیاز است که بتوانید روند کاری کشور مکزیک را دنبال کنید.

مدارکی که شما برای درخواست ویزای کاری کشور مکزیک نیاز دارید:

گذرنامه قانونی و فرم کامل شده درخواست

عکس برای گذرنامه که متعلق به ماه گذشته باشد

درخواست کارفرما و همینطور میزان حقوق توافقی و تخصص فنی

اصل و کپی از مدارک دانشگاهی

اصل و کپی از فیش حقوقی برای شش ماه قبل

رسید پرداختی هزینه‌های کنسولگری

ویزای کاری کشور مکزیک برای کارکنان و کارگران

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مکزیک

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت در کشور مکزیک به میزان 100 پزوی ارزیابی شده است. هزینه یک وعده خوراک در یک رستوران معمولی در این کشور نیز به طور کلی برای دو نفر 450 پزوی است. در صورتی که بخواهید یک هزینه یک عدد مک دونالد است. به طور کلی هزینه‌هایی که در زمینه تغذیه ارزیابی می‌شود بسیار مهم است. در صورتی که بخواهید یک کیلو سیب خریداری کنید باید 38.60 پزوی دریافت کنید.

شما برای ایاب و ذهاب در کشور مکزیک به طور کلی باید هزینه 9 پزوی برای بلیط مترو در نظر داشته باشید، تاکسی به طور کلی 30 پزوی است، به طور کلی تاکسی تا یک کیلومتر 10 پزوی است. در صورتی که بخواهید از باشگاه بدنسازی استفاده کنید باید هزینه 576.14 پزوی پرداخت کنید. شما برای خرید بلیط سینما در کشور مکزیک باید 70 پزوی را در نظر ‌بگیرید. برای خرید یک شلوار جین در کشور مکزیک باید 791.78 پزوی است. یک دست لباس تابستانی در این کشور 602.08 پزوی ارزیابی شده است و یک جفت کفش نایک نیز 1335.73 پزوی است. افراد برای خرید یک جفت کفش چرم مردانه باید 1194.85 پزوی است. در صورتی که بخواهید خانه اجازه کنید باید هزینه‌های مختلف در این زمینه را نیز لحاظ کنید البته که وضعیت اجاره خانه در کشور مکزیک بالا است و افراد باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که امکانات خانه تأثیر مستقیمی بر روی نرخ اجاره‌بها دارد.

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در مکزیک

قیمت برخی کالاهای اساسی در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور مکزیک به شرح زیر است:

شير يك لیتری

17.90پزوي

پياز

20.82 پزوي

موز

1٧.30پزوي

تخم مرغ١٢عدد

٢6.88 پزوي

برنج

 19.02پزوي

پنير

96.6٣پزوي

گوشت مرغ

٨8.76پزوي

گوشت گاو

131.77پزوي

آب (١.٥ليتر)

١٤.55پزوي

سيب زميني

21.49پزوي

سيب

38.60پزوي

پرتقال

15.95پزوي

بليط اتوبوس

9.٠٠پزوي

تاكسي

٣٠.٠٠پزوي

اينترنت ماهيانه

٤9٥.4٠پزوي

شارژ ماهيانه

669.45پزوي

يك پرس غذا

١٠٠.٠٠پزوي

مك دونالد

90.٠٠پزوي

كوك/پپسي

١٣.97پزوي

كاپوچينو

٣9.75پزوي

يك قرص نان

٢8.69پزوي

 

 

اقتصاد در مکزیک

اقتصاد در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مکزیک دارای 11 امین اقتصاد بزرگ در دنیا است و ذخایر بزرگ گاز طبیعی و نفت دارد که توانسته توسعه اقتصادی خوبی را فراهم سازد. به طور کلی در حال حاضر کشور مکزیک بخش بزرگی از ثروت فزاینده خود را مدیون منابع نفتی‌اش است. این کشور صنایع پتروشیمی و نساجی و وسایل نقلیه موتوری و ... را به  رشد رسانده است و به طور کلی توافق‌های تجاری زیادی بین کشور مکزیک در بازار آزاد آمریکای شمالی دیده می‌شود. نیروی کار در کشور مکزیک ارزان است و این روند سبب شده است که تأیید کارخانه بسیار رشد داشته باشد. به طور کلی صادرات در کشور مکزیک جنبه‌های زیادی دارد و بخش مهمی از اقتصاد را تشکیل می‌دهد. صادرات از کشور مکزیک بیشتر شامل محصولات کارخانه‌ای و همینطور شامل محصولات نفتی و محصولات نقره است. سبزیجات و میوه و قهوه پنبه از دیگر محصولات صادراتی کشور مکزیک محسوب می‌شود. به طور کلی محصولات وارداتی کشور مکزیک نیز شامل ماشین آلات، فلزکاری و ماشین‌آلات کشاورزی بوده و تجهیزات الکترونیک و قطعات ماشین نیز به کشور مکزیک وارد می‌شود. کشور مکزیک در لیست ده کشور برتر در تولید غلات در جهان قرار گرفته است و روند اقتصادی بسیار خوبی را طی کرده است. این کشور توانسته تولید ناخالص داخلی خود را به میزان 4 درصد بیشتر از سال‌های گذشته در نظر داشته باشد. روند اقتصادی کشور مکزیک نشان می‌دهد که هزینه زندگی در این کشور پایین است و البته که نساجی از بخش‌های مهم اقتصادی محسوب می‌شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور مکزیک به صورتی است که افراد بتوانند در ثبت شرکت و ایجاد فضای شغلی جدید شرایط خوبی داشته باشند. حرکت رشد خارق‌العاده‌ای در کشور مکزیک دیده می‌شود و این موضوع تأیید بالایی بر وضعیت اقتصاد این کشور است حقیقت امر این است که محصولات صادراتی در کشور مکزیک به طور کلی بر اساس توافق‌نامه‌های شرکتی ارزیابی می‌شود و البته که دولت اصول و شرایط قیمت‌گذاری را را بهتر از سال‌های گذشته اعلام کرده است. در اقتصاد کشور مکزیک وضعیت زندگی به بهترین شکل ممکن ارزیابی شده است. البته که اصول اقتصادی این کشور نشان دهنده فضای کاری دقیقی است. در هر صورت قراردادهای تجارتی در کشور مکزیک می‌تواند به رشد اقتصادی و کسب درآمدهای مشخص منجر شود.

 

امنیت مالی و اقتصادی در مکزیک

امنیت مالی و اقتصادی در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

وضعیت اطمینان از کسب و کار در کشور مکزیک بر اساس نقاط شاخص 58.60 ارزیابی شده است. تولید pmi شاخص در کشور مکزیک نیز در حدود 49.2 درصد هستند. وضعیت تولید صنعتی در کشور مکزیک نیز در حدود 23.82 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولیدات صنعتی ماهانه در کشور مکزیک به میزان ارزشمند 8.40 درصد است. وضعیت تولید صنعتی در این کشور نیز 18.26 درصد ارزیابی شده است. استفاده از ظرفیت در کشور مکزیک به طور کلی 82.50 درصد است. تغییرات موجودی انبار در کشور مکزیک به طور کلی 28 درصد ارزیابی شده است. مجموع فروش خودرو در کشور مکزیک نیز 12 درصد است. تولید خودرو و ثبت خودرو در کشور مکزیک 12 درصد بیشتر از دوره‌های گذشته است. وضعیت استخراج معدن در کشور مکزیک نیز 45.30 درصد بیشتر شده است. تولید فولاد به میزان 1850.00 تن رسیده است و شاخص‌های رقابتی در این راستا اهمیت زیادی دارد. رتبه‌ی رقابتی در کشور مکزیک نیز به ارزش 66 درصدی رسیده‌اند. وضعیت خطوط نفت خام در کشور مکزیک به لازمه 107.00 دیده می‌شود. رتبه کشور مکزیک در زمینه آسانی کسب و کار به میزان 55 درصد است و شاخص فساد مالی در این کشور نیز امتیاز 37 را اخذ کرده است. رتبه‌های فساد مالی در کشور مکزیک نیز 138.00 است و این رقم به نسبت قبل کمتر شده است. ارزش‌گذاری‌های اقتصادی در کشور مکزیک به طور کلی روند اصولی و دقیقی دارند و البته که رتبه‌های رقابتی این موضوع را تأیید می‌کند.

وضعیت موازنه‌های تجاری در کشور مکزیک به 1859.46 میلیون دلار آمریکا رسیده است. وضعیت حساب جاری در کشور مکزیک نیز در حدود 2173.70 میلیون دلار آمریکا ارزیابی شده است. حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور مکزیک نیز 3.40 درصد ارزیابی شده است. وضعیت واردات و صادرات در کشور مکزیک رشد 44 و 43 درصدی است. وضعیت بدهی‌های خارجی در کشور مکزیک به میزان 46 درصد بیشتر شده است. رابطه مبادله‌ای در کشور مکزیک نیز بر اساس نقاط شاخص در حدود 106.34 نقاط شاخص را ارزیابی کرده است. حواله‌ها در کشور مکزیک به ارزش 9057.60 میلیون دلار آمریکا است. درآمد گردشگری در کشور مکزیک نیز رشد 22 درصدی داشته است. در کشور مکزیک ورودی توریست به میزان 2683.20 هزار نفر ارزیابی شده است. شاخص تروریسم در کشور مکزیک به ارزش 4.51 درصد ارزیابی شده است. وضعیت گردش سرمایه در کشور مکزیک نیز رشد 12 درصدی داشته است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که موازنه‌های تجاری در کشور مکزیک بر اساس تقویم‌های اقتصادی ارزیابی می‌شود. اینطور که مشخص است افراد برای اصول و شواهد تجاری در کشور مکزیک باید به اقتصاد این کشور دقت زیادی داشته باشند.

 

 

امنیت در مکزیک

امنیت در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال گذشته بیش از 36 میلیون نفر از این کشور دیدن کرده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد که وضعیت امنیتی کشور مکزیک بسیار خوب است. در کشور مکزیک جرم و جنایت وجود دارد اما به طور کلی کنترل دولت بر روی وضعیت امنیتی کشور مکزیک بسیار عالی اعلام شده است. حمل و نقل مواد مخدر در شهر بسیار کمتر شده است و آزار و اذیت‌های خیابانی نیز به حداقل رسیده است. به طور کلی صنعت بانکداری کشور مکزیک توانسته کنترل سپرده‌های مالی را بهتر از قبل نماید. برخی از شهرهای کشور مکزیک از نظر زندگی کمی خطرناک هستند اما به طور کلی دولت در این زمینه رویکردهای دقیقی را مدنظر قرار داده است. هشدارهای امنیتی نشان می‌دهد که کشور مکزیک دارای فضای گسترده امنیتی است و بازتاب شرایط واقعی زندگی در این کشور نیز به بهترین شکل ممکن ارزیابی می شود. هشدارهای امنیتی نشان می دهد که وضعیت تحلیل بازار در این کشور افت شدیدی داشته است. بازتاب شرایط واقعی زندگی در کشور مکزیک سبب شده است که اصول پشتیبانی مستقیم فراهم شود. در هر صورت رتبه امنیت کشور مکزیک بالا اعلام شده است و وضعیت درآمدزایی در این کشور نیز از سوی دولت ارزیابی و اعلام شده است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مکزیک

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اقامت کشور مکزیک و همینطور ورود همسر و فرزندانتان به خاک این کشور ویزای سرمایه گذاری دیده می‌شود. لازم به ذکر است که اخذ ویزای کاری برای ورود همراهان مسیر دشواری را در پیش دارد و به طور کلی کسی که با ویزای کاری وارد کشور مکزیک شده شده است و قصد دارد همسر و فرزندان خود را وارد خاک این کشور کند ، نیاز به اخذ ویزای مجزا برای همسر و فرزند است و ویزای همراه قابل قبول نیست.

در شرایط اقامتی کشور مکزیک اینطور مشخص شده است است که اشخاص می‌توانند روند اقتصادی دقیقی را مدنظر قرار دهند. به طور کلی شرایط اقامتی در کشور مکزیک به این صورت است که شما با اخذ یک ویزای معتبر به خاک کشور مکزیک ورود می‌کنید، پس از ارزیابی‌های صورت گرفته مشخص می‌شود که در طول زندگی در کشور مکزیک شرایط زندگی برای شما به خوبی پیشرفته است یا خیر. در صورتی که شرایط اقامت در کشور مکزیک خوب بود می‌توانید وضعیت اقامتی موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. مشخص است که رتبه‌های اقامتی در کشور مکزیک نشان دهنده وضعیت اقتصادی خوبی است.

در هر صورت بر اساس روند اقامتی کشور مکزیک اینطور به نظر می‌رسد که اولاً شما باید سعی کنید شغل مناسبی داشته باشید و پس از آن باید گردش مالی خوبی داشته باشید. در هر صورت در روند اقامتی کشور مکزیک اصول مشخصی دنبال می‌شود. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد هشدارهای تحصیلی که در کشور مکزیک دیده می‌شود سبب می‌شود که روند گردشگری به بهترین شکل ممکن ارزیابی شود. در هر صورت باید بدانید که اقامت کشور مکزیک در ساختار کاری و درآمدزایی به بهترین شکل ارزیابی می‌شود. از یاد نبرید که شما باید اخذ اقامت دائم در کشور مکزیک را در یک دوره 6 ماهه طی کنید و سعی کنید در این زمینه هم فضای مالی و هم گردشگری را مدنظر قرار دهید. مراحل اخذ اقامت کشور مکزیک را با هم مرور می کنیم:

1-      در ابتدا باید ویزای کشور مکزیک را اخذ کنید، نیاز به مدارک لازم دارید و نیاز است که سعی کنید از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشید.

2-      پس از سه سال زندگی پیوسته در کشور مکزیک باید برای اقامت دائم کشور مکزیک درخواست دهید. درخواست شما نیاز به یک ماه زمان برای ارزیابی دارد

3-      شما باید بتوانید وضعیت مالی خود را ثابت کنید این پروسه گاهاً زمان کوتاه و گاهاً زمان زیادی نیاز دارد و باید به طور کلی وضعیت مالی بالایی را ثابت کنید.

4-      وضعیت تحلیلی در زمینه سرمایه‌گذاری در کشور مکزیک به طور کلی افت مشخصی دارد بنابراین بهتر است که بتوانید سرمایه خود را وارد سیستم بانکداری این کشور کنید.

5-      وضعیت اقامتی در کشور مکزیک یعنی افراد بتوانند در مسیر درستی قدم بردارند، به کار برسند و یا روند کاریابی درستی داشته باشند.

6-      در نهایت مدارک شما بررسی می‌شود و نقص مدارک مورد نیاز مشخص می‌شود و افراد باید بتوانند اصول و شواهد درستی در زمینه اخذ مدارک را اعلام نمایند. اصول و شواهد کاری در کشور مکزیک نشان می‌دهد که اشخاص باید بتوانند در زمینه‌های اقتصادی به نتیجه خوبی برسند.

ازدواج خارجی ها در مکزیک

ازدواج خارجی ها در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج خارجی‌ها در کشور مکزیک به صورت رسمی و در شهرداری صورت می‌گیرد، هر دو شخص باید مدارک لازم برای عقد را داشته باشند. نیاز است که از نظر سنی در وضعیتی متناسبی دارند. بسیار پر اهمیت است که سعی کنند از نظر اقتصادی تمکن مالی خوبی داشته باشند این موضوع به صورت مستند و با اسناد مدارک ارزیابی می‌شود بنابراین باید دقت لازم در این راستا مبذول شود. برای ازدواج با یک شخص از تبعه کشور مکزیک باید بدانید که اولاً میزان سرمایه شما باید کفاف زندگی در کشور مکزیک را داشته باشد و شغل از تبعه کشور مکزیک باید شغل مناسبی داشته باشد و سعی کند که اثبات نماید می‌تواند از پس هزینه مسکن و همینطور سایر بخش های زندگی برآید. هر دو شخص باید از نظر قضایی مورد ارزیابی قرار بگیرند. هر دو شخص در زمان ازدواج باید ثابت کنند که مجرد هستند، اثبات تجرد به صورتی است که اگر قبلاً ازدواج کرده اید باید مدرک طلاق را ارائه دهید و در صورتی که همسر شما فوت شده است باید مدارک لازم را ارائه دهید. ازدواج خارجی‌ها در کشور مکزیک بر اساس آمار و ارقام تفاوت‌های زیادی دارد. در هر صورت از یاد نبرید که برای ازدواج با یک شخص از تبعه کشور مکزیک نیاز است که از هر نظر تناسب دیده شود تا مأمور سفارت گزینه مورد نظر را تأیید کند. ازدواج خارجی‌ها در کشور مکزیک اینطور که مشخص است کمی زمانبر است و دولت باید تحقیق خود را تکمیل کند.

 

اجاره خانه در مکزیک

اجاره خانه در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره آپارتمان در کشور مکزیک در صورتی که بودجه شما کم است سعی کنید به سراغ حاشیه شهر بروید. مثلاً فرض می‌کنیم که قرار است یک خانه با یک اتاق خواب متوسط در حومه شهر اجازه شود، در این راستا هزینه ای که باید در نظر بگیرید در حدود 4060.81 پزوی کشور مکزیک است این در حالی است که اگر فرد بخواهد همان خانه را در مرکز شهر اجاره نماید باید 6224.93 پزو هزینه در نظر بگیرید که هزینه زیادی است. همین موضوع برای اجاره یک خانه با سه اتاق خواب در مرکز شهر نیز به میزان 12753.31 پزو ارزیابی شده است که اگر فرد بخواهد خانه را در حومه شهر اجازه نماید باید 8639.75 پزو پرداخت کند که به نسبت مرکز شهر بسیار مناسب‌تر خواهد بود در هر صورت وضعیت اجاره خانه در کشور مکزیک تا حدودی گران است البته که دولت سعی به ارزیابی بهتر این موضوع دارد.

 

خرید ملک در مکزیک

خرید ملک در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید ملک در کشور مکزیک باید به طور کلی وضعیت آپارتمان را در ابتدا لحاظ کنید. مثلاً اگر می‌خواهید خانه‌ای در مرکز شهر خریداری کنید باید برای هر متر حداقل 24149.75 پزو هزینه در نظر داشته باشید از طرفی اگر بخواهید همینطور خانه را در حومه شهر خریداری کنید باید 16161.05 پزو برای هر متر هزینه کنید. در هر صورت مبالغ بیشتر نیز سبب اقامت کشور مکزیک با خرید خانه می‌شود و روند خوبی را فراهم می سازد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت خرید ملک در کشور مکزیک در سیاست‌های مشاور املاک نیز دیده می‌شود. ملک و املاک در کشور مکزیک از نظر هزینه به طور کلی روتین‌های مشخصی دارند و البته که از نظر اقتصادی به رشد خوبی رسیده‌اند.

ثبت شرکت در مکزیک

ثبت شرکت در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در باب ثبت شرکت در کشور مکزیک باید سعی کنید قوانین انطباقی را ارزیابی کنید و به طور کلی تفاوت فرهنگی و مقررات دولتی در این راستا را پر اهمیت در نظر بگیرید.

فرآیند ثبت شرکت در کشور مکزیک به طور کلی به این صورت است:

در ابتدا باید نام شرکت مشخص شود، شما باید مجوز لازم برای انتخاب نام شرکت از وزارت امور خارجه را داشته باشید که برای این بخش 2 روز زمان نیاز بوده و باید هزینه 640 پزو برای آن ارزیابی شود.

نیاز است که به طور کل ثبت اسناد شرکت در یک دفتر اسناد صورت گیرد و البته که باید شماره ثبت مالیات داشته باشید و در طی 2 روز این روند صورت می‌گیرد و به طور کلی هزینه 9000 پزو برای این بخش است.

ثبت اسناد شرکت در اداره ثبت تجارت به طور کلی 17 روز زمان نیاز دارد و هزینه آن 1402 پزو ارزیابی شده است.

شما باید شماره شناسه مالیاتی به ثبت نام در وزارت مالی و اعتباری داشته باشید که به طور کلی بین 1 الی 3 روز زمان نیاز دارد.

در نظر داشته باشید که ثبت نام در موسسه‌های تأمین اجتماعی مکزیک نیاز است و افتتاح حساب پس‌انداز بازنشستگی فردی نیاز است. به طور کلی افتتاح حساب برای کارکنان شرکت بین 2 الی 5 روز طول می‌کشد.

نیاز است که برای مالیات بر حقوق در اداره مالیات محلی باید ثبت نام صورت بگیرد و البته که یک دوره یک روزه زمان نیاز است.

پس از دریافت شماره ثبت مالیات نیاز است که به دولت محلی مراجعه نمایید و این کار نیز یک پروسه یک روزه است. اینطور که مشخص است ثبت نام در اداره ثبت اطلاعات ملی شرکت‌ها هزینه‌های مخصوص به خود بر اساس تعداد کارکنان و فعالیت‌های شرکت دارد. در صورتی که بخواهید تا دو کارمند در شرکت خود داشته باشید باید 100 پزو هزینه کنید، برای 3 کارمند تا 300 پزو هزینه نیاز است و برای 4 کارمند نیز تقریباً 650 پزو هزینه نیاز است. این هزینه‌ها برای شرکت خدمات تجاری است. مورد بعدی شرکت صنعتی است که تا دو کارمند را در نظر می گیرد که هزینه 150 پزو برای آن گزارش شده است و در صورتی که بخواهید تا 5 کارمند داشته باشید باید 350 پزو هزینه کنید ، این در حالی است که برای 6 کارمند یا بیشتر هزینه شما 700 پزو است.

شرکت سهامی با مسئولیت محدود دارا دو سهامدار است و سرمایه 5 میلیون پزو برای آن گزارش شده است. به طور کلی در این روند سرمایه متغیر و یک شرکت سهامی با سرمایه متغیر با بخش ثابت نیز دیده می‌شود. این روال برای دوره‌ای است که کل سرمایه کمتر از 5 میلیون پزو نباشد.

شرکت با مسئولیت محدود از نوع ماشبه با شرکت‌های سهامی خاص است. حداقل سرمایه برای آن 300 هزار پزو است. شرکای این شرکت حداکثر 50 نفر است. شرکت‌های عمرانی از دیگر نوع شرکت‌های کشور مکزیک است، وکلا و حسابداران به استفاده از این ساختار تمایل زیادی دارند. این روش شرط حداقل سرمایه مورد نیاز را ندارد. هیچ محدودیتی در تعداد شرکا ندارد. هر فرد در قبال بدهی‌های شرکت به صورت مشترک و شخصی مسئول است

مورد بعدی فعالیت به صورت نمایندگی یا شعبه است. به طور کلی اگر یک شرکت در ایالات متحده قرار داشته باشد و اقدام به ثبت یک شعبه جدید در کشور مکزیک داشته باشد نیاز است که تصویب کمیسیون ملی سرمایه‌گذاری به طور دقیق ارزیابی شود. اداره ثبت عمومی بازرگانی در این راستا بسیار مهم است.

مورد بعدی شرکت تابعه است که بر خلاف شعبه یک شرکت دارای بدنه حقوقی جداگانه از شرکت مادر است. وقتی یک شرکت تابعیت مکزیکی تأسیس می‌شود شرکت مادر فاقد مسئولیت است. شرکت تابعه رایج‌ترین شکل شرکت ثبت شده است که از سوی سرمایه‌گذاران خارجی ارزیابی می‌شود. این شرکت‌ها دارای قوانین و حقوق و مسئولیت‌های خاصی هستند. سرمایه این شرکت‌ها به صورت سهام تقسیم شده‌اند به طور کلی شرکت تابعه متشکل از سهامداران بوده و تعهد قانونی در این راستا بسیار زیاد است. برخی از سرمایه‌گذاران خارجی شرکت تابعه با مسیر سرمایه‌های متغیر ورود به کار کرده‌اند و این روند فاقد حداکثر مقدار سرمایه ثابت است. کاهش و افزایش در سرمایه‌های سند رسمی به طور کلی بر اساس قوانین شرکتی ارزیابی می‌شود. در این شرکت‌ها در صورت کاهش یا افزایش در سرمایه‌گذاری‌ها نیازی به اصلاح اسناد عمومی نخواهد بود.

روش‌های ثبت شرکت در کشور مکزیک به این صورت است که نیاز است که هر شرکت تجاری در اداره عمومی بازرگانی ثبت شود و وکیل شرکت از طریق اسناد عمومی مراجعه می‌کند و به طور کلی اقدامات لازم صورت می‌گیرد. تضمین قانونی در این راستا اهمیت زیادی دارد. پس از ثبت شرکت نیاز به ثبت سابقه برای آن است هر نوع اقدامات و فعالیت‌های شرکتی در این زمینه اهمیت دارد.

نگهداری دفتر روزانه دفتر کل، دفتر انجمن سهامداران، دفتر افزایش و کاهش سرمایه و همینطور گزارش‌های مالی سالانه به صورت میان دوره و پایان دوره ارزیابی شود. نیاز به ترازنامه به صورت هزینه و درآمد است. صورت تغییرات در وضعیت مالی بسیار پر اهمیت است. صورت تغییرات در حقوق صاحبان سهام است . بخش‌های زیرساختی و به طور کلی سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در این زمینه بسیار پر اهمیت است. اسناد عمومی در این زمینه بسیار پر اهمیت است. خدمات مالی و سوابق اقتصادی در این راستا بسیار ارزشمند است. اینطور که مشخص است فعالیت‌های شرکتی در این زمینه سبب می‌شود. ثبت سابقه شرکتی سبب می‌شود که افراد بتوانند به وضعیت درستی دست یابند. سابقه‌های شرکتی در این راستا می‌تواند مسیر بهتری برای اقامت دائم فراهم سازد. اینطور که مشخص است فعالیت‌های شرکتی در این کشور می‌تواند بر اساس میزان سهام ارزیابی شود. ترازنامه‌ها و میزان سود اختصاصی در این زمینه بسیار پر اهمیت است. البته که دفتر اسناد رسمی در کشور مکزیک می‌تواند کمک خوبی به افراد باشد.

 

 

انواع ویزا و انواع اقامت در مکزیک

انواع ویزا و انواع اقامت در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد خارجی روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشور مکزیک دارند که هر یک بر اساس شرایط اقامتی این کشور ارزیابی می‌شود. به طور کلی فرد می‌تواند از طریق تحصیل، کار یا ازدواج وارد کشور مکزیک شود.

مهاجرت به کشور مکزیک از طریق ازدواج این سال‌ها بسیار باب شده است افراد می‌توانند از طریق کارت سبز برای همسر خود اقامت کشور مکزیک را دریافت نمایند این فرآیند بین 6 ماه تا یک سال زمان نیاز دارد. مواد قانونی و واقعی بودن ازدواج در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

مهاجرت به کشور مکزیک از طریق تحصیل به این صورت است که فرد باید زبان تحصیلی خود را در وضعیت انگلیسی و یا اسپانیایی به تسلط برساند نیاز به مدرک زبان معتبر بوده و این موضوع برای اعزام دانشجوی و تحصیل در کشور مکزیک اهمیت زیادی دارد. هزینه‌های تحصیلی بر اساس نوع دانشگاه و رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی بین 350 الی 800 دلار آمریکا است. دانشگاه‌های خصوصی هزینه دو برابر است.

 

مهاجرت به مکزیک از طریق تولد روش دیگری است که می‌تواند اصول و شواهد خوبی را در بر بگیرد. سیستم اعطای تابعیت در مکزیک بر مبنای خون است و در صورتی که فرزند از پدر یا مادر مکزیکی متولد شده باشد تابعیت مکزیکی به فرزند وی داده می‌شود.

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مکزیک

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه تأمین اجتماعی در مکزیک دارای لازمه‌های حوادث و همینطور بیماری‌های صعب‌العلاج است که روند پیگیری و درمان آن زمانبر و گران است. به طور کلی بیمه تأمین اجتماعی در مکزیک سبب شده است که افراد بتوانند بخشی از حقوق خود را به عنوان هزینه‌های مشخص در بیمه وارد نمایند. البته که تورم و رشد حق بیمه در مکزیک سبب شده است که رفاه اجتماعی به چندین شکل ممکن ارزیابی شود. به طور کلی حوزه‌های اجتماعی و فضای ریسک و بیمه‌های گسترده اقتصادی خود بخش‌های مشخصی از روند بیمه را بر عهده می‌گیرد. بیمه‌های خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری در مکزیک از سوی وزیر تعاون مورد تأیید قرار گرفته است. تجربیات نشان می‌دهد که بیمه‌های درمانی این راستا را بهبود داده‌اند. البته که وضعیت درمانی در مکزیک بر اساس تورم اقتصادی مشخص شده است. بیمه‌های درمانی سبب شده است که مدیریت و ریسک به شکل جدی صورت می‌گیرد. تجربیات و روند اقتصادی در این راستا به نفع کسانی است که رتبه‌های اقتصادی مشخصی دارند. به طور کلی برنامه‌های صورت گرفته آزادسازی منابع مالی مشخصی را در نظر گرفته‌اند.

 

خدمات بانکی و مالی در مکزیک

خدمات بانکی و مالی در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک بانامکس یکی از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است. این بانک به مدیر عاملی ارنستو تورس فعالیت می‌کند و در حدود 41390 نفر پرسنل دارد. در حدود 1500 شعبه در این بانک وجود دارد. بانامکس مختصر شده بانکو ناسیونال دی مکزیکو است و یک شرکت خدمات مالی و بانکداری محسوب می‌شود و امروزه با نام تجاری سیتی بنامکس شناخته شده است. این بانک به طور کلی با ادغام دو بانک دیگر ارزیابی شده است و هزینه‌های آن نیز به شکل دقیقی پیش می‌رود شعبه مرکزی این بانک در شهر مکزیکوسیتی قرار دارد.

بان باجیو در سال 1994 در مکزیک تأسیس شده است و در حدود 4000 نفر پرسنل دارد، تعداد شعبه این بانک 295 نفر است و به طور کلی در شهر لئون قرار دارد. این بانک بسیار بزرگ بوده و هشتمین بانک مکزیک در حوزه سپرده‌های مشتری محسوب می‌شود این بانک در ارائه وام بسیار عالی عمل کرده است. افزایش درآمد این بانک به طور کلی بر اساس سهامش ارزیابی می‌شود.

بانکومر توسط مدیر عامل کارلوس تورس ویلا تأسیس شده است ، تعداد پرسنل آن نیز 37000 نفر هستند و تعداد شعبات آن 1704 نفر است. این بانک به عنوان بزرگترین موسسه مالی در مکزیک محسوب می‌شود. در سال 1932 تأسیس شده است به طور کلی شعبه‌های مرکزی این بانک نیز شرایط مخصوص به خود را دارند.

کومپارتاموس به مدیریت فرنادو آلوارز توکا تأسیس شده است و تعداد شعبه آن نیز 536 اعلام شده است. این بانک بزرگترین بانک در آمریکای لاین است و در زمینه‌های اعتباری و بیمه فعالیت می‌کند. این بانک یک شرکت غیر دولتی محسوب می‌شود و ارائه سهام اولیه آن به طور کلی ارزیابی شده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مکزیک

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه مکزیک 16 اعلام شده و با ویزای این کشور می‌توانید به 147 کشور دنیا سفر کنید.

تشابهات فرهنگی مکزیک با ایران

تشابهات فرهنگی مکزیک با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنوز در فرهنگ مردم کشور مکزیک استفاده از لباس‌های سنتی دیده می‌شود و این موضوع در روستاهای ایران نیز به طور دقیق رعایت شده است. مردم این کشور علاقه زیادی به لباس‌های سنتی و کلاه‌های بزرگ دارند.

در فرهنگ مکزیک زبان اهمیت زیادی دارد به طوری که هر شهر و استان از زبان مخصوص به خود استفاده می‌کند چیزی که در مناطق مختلف ایران نیز به وضوح دیده می‌شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در مکزیک

اعیاد و تعطیلات رسمی در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعطیلات رسمی کشور مکزیک در سال 2019 از قرار زیر است:

ژانویه 1

 (روز سال نو)

ژانویه 6

 (روز سه پادشاه)

فوریه 5

 (روزنامۀ قانون اساسی)

فوریه 24

دای لا لا بن پدر (روز پرچم)

21 مارچ

 (تولد بنیتو جور رز)

آوریل 30

روز بچه ها

مه 1

 (روز کارگر)

مه 3

روز مقدس کریسمس

مه 5

نبرد پوبلا

مه 10

 (روز مادر)

ژوئیه 16

لونز دل Cerro

سپتامبر 1

اطلاع رسانی رئيس جمهور

سپتامبر 16

(روز استقلال)

اکتبر 12

روز کلمبوس

اکتبر 12

 (روز مسابقه)

نوامبر-1

تمام روز پرستاران

نوامبر-2

روز مرگ

نوامبر-2

 (روز مرده)

نوامبر 20

 (انقلاب سالگرد)

دسامبر 12

(بانوی ما از گوادالپ)

دسامبر 16 تا دسامبر -24

Las Posadas (9 روز)

دسامبر 23

جشن تربچه

دسامبر 24

نوش بوئنا

دسامبر 25

دیا نویداد (کریسمس)

دسامبر 28

روز مقدس بیگانگان

 

دین در مکزیک

دین در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حدود 82 درصد از مردم مکزیک مسیحی کاتولیک هستند و 7 درصد نیز شاخه‌های مسیحیت متفاوت را انتخاب کرده‌اند.

تفریح در مکزیک

تفریح در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر به مکزیک یعنی سفر به دنیایی از تفریحات جذاب و دلنشین! چیزی که شاید کمتر کشوری در اختیار شما قرار دهد! شناسایی تفریحات مکزیک کارمان را آسانتر می‌کند و زمانمان را بیشتر! پس با من همراه شو.

ماریتا

ماریتا یک ساحل مخفی بسیار زیبا در مکزیک است که به شکلی عجیب برای گردشگری انتخاب شده است. این ساحل دارای گودالی بزرگ است که داخل آن پر از شن‌های طلایی بوده و آب زلال در بخش‌های دیگر به همراه ماهی‌های رنگارنگ دیده می‌شود. تنوع این ساحل بسیار زیاد است. ساحل یا غار مخفی ماریتا از سطح آب‌ها در حدود 1.82 متر ارتفاع دارد به طور کلی این ساحل مخفی بوده و سقف گنبدی شکل دارد. این ساحل تماشایی بوده و تلاش‌های نظامی زیادی در این بخش دیده می‌شود.

پلایا دل کارمن

پلایا دل کارمن نام شهری در مکزیک است که بسیار دیدنی و خاص است. برای تفریح این بخش باید از کشتی‌های کروز استفاده کنید. دسترسی آسان بر اساس قایق به کوزومل و صخره‌های مرجانی نیز صورت می‌گیرد. مسابقات گلف در این بخش بسیار دیدنی و ارزشمند است. به  طور کلی تک تک لحظات این بخش دیدنی و خاص است.

پالاسیو د بالاس

تماشای تئاتر در پالاسیو د بالاس یک منطقه بسیار دیدنی و جذاب است. به طور کلی مهم ترین تئاترهای کشور مکزیک در این بخش دیده می‌شود. در این مرکز تئاتر می‌توانید از هنرهای نو و هنر دکو استفاده کنید. نقاشی‌های دیواری این بخش به طور کلی بسیار دیدنی و جذاب است. ورود به بخش تئاتر این کشور رایگان بوده و به طور کلی خرید بلیط در این بخش ارزان و مناسب است.

جشن عروسی

جشن عروسی در مکزیک به طور کلی با آداب و رسوم خاصی همراه است. عروسی در این کشور به طور کلی از بخش‌های نمایشی بسیار زیبایی است و می‌توانید خودتان را به یک عروسی دعوت کنید. عروسی‌های این کشور در شهرها و مناطق عمومی دیده می‌شود. به طور کلی عروسی در این کشور یک فضای تفریحی بی نظیر است.

ساحل ماسکیتو

ساحل ماسکیتو در لیست سواحلی قرار دارد که در بخش جنوب شرقی مکزیک واقع شده است این ساحل دارای دیدنی‌های خاصی است. به طور کلی این بخش دارای پلانگتون‌های زیبایی است و سواحل این بخش دارای جذابیت‌های زیادی است. زیبایی این بخش در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. اینطور که مشخص است شما برای ارزیابی بخش‌های تفریحی این کشور باید سعی کنید زمان کافی داشته باشید.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مکزیک

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از وسایل حمل و نقل عمومی که در مکزیک استفاده می‌شود شبکه های تله کابین است. به طور کلی روند حمل و نقل عمومی در این کشور با بهره بداری روبرو شده است. مردم این کشور از تله کابین برای حرکت در شهر استفاده می‌شود. شبکه‌های حمل و نقل این منطقه به طور کلی دارای فضای خاصی بوده و جذب گردشگری مشخصی را دنبال کرده است. به طور کلی این منطقه دارای سرمایه‌های خصوصی زیادی است. اتوبوس‌ها درون شهری نیز از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی محسوب می‌شود و خطر دزدی‌های کوچک را فراهم ساخته است.

 

فرهنگ مکزیک

فرهنگ مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در فرهنگ کشور مکزیک زندگی در پایه شادی استوار است جشن‌های کوچک و بزرگ زیادی در جای جای این کشور دیده می‌شود و به طور کلی دولت هزینه زیادی در زمینه رقص و آتش بازی در نظر می‌گیرند. جشن‌های رسمی و همه گیر در این کشور روز به روز رشد می‌کند. حقیقت امر این است که ریشه فرهنگی باستانی مکزیک روز به روز بهتر از قبل شده است. اعتقادات مسیحی و ترکیب درستی از فرهنگ های مختلف در مکزیک به چشم می‌خورد.

 

هنر مکزیک

هنر مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مکزیک هنر طراحی مد و لباس و فشن بهترین و بیشترین طرفدار را دارد در هنر این کشور ارزیابی‌های دقیقی صورت گرفته است و البته که وضعیت هنری این کشور به نسبت سال‌های گذشته تغییراتی داشته است.

ورزش در مکزیک

ورزش در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش در مکزیک به صورت ورزش‌های آبی و ساحلی در بین جوانان دیده می‌شود و آقایان اغلب به ورزش اسب سواری علاقه زیادی دارند.

خرافات در مکزیک

خرافات در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      مردم کشور مکزیک با غم و اندوه میانه خوبی ندارند و ورود افرادی که غمگین هستند را به منزل خود بد یمن می‌دانند.

2-      مردم مکزیک دارای شرایط زندگی مشخصی هستند مثلاً در زمان صرف ناهار به هیچ عنوان صحبت نمی‌کنند و صحبت کردن از دید آنها اتفاق نامبارکی است.

3-      مردم مکزیک در ابتدای صبح فرشته‌ها را صدا می کنند تا از خطرات در امان باشند.

4-      در این کشور کودکان حق ندارند پس از ساعت 8 شب بیرون از منزل باشند زیرا ارواح انها را تصرف می‌کنند.

شایعات در مورد مکزیک

شایعات در مورد مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعاتی که در خصوص هزینه های سرسام آور زندگی در مکزیک وجود دارد را باور نکنید اما بدانید به طور کلی هزینه زندگی در مکزیک از ایران بیشتر است.

شایعه‌ای مبنی بر یکسان بودن حقوق و زن و مرد در مکزیک ناصحیح است و آقایان درآمد بالاتری دارند حتی اگر کار یکسان باشد.

موارد ممنوعه در مکزیک

موارد ممنوعه در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مکزیک حق ندارید از کسی انتظار داشته باشید که کارت بانکی خود را در اختیار شما قرار دهد.

شما نمی‌توانید از بانک‌ها تقاضای وام بانک زیادی داشته باشید.

حمل پول بیش از حد معمول مشکل ساز خواهد بود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مکزیک

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مکزیک اگر فردی دارای شرایط زندگی نا مناسب باشد و یا هزینه بالایی نتواند پرداخت نماید زیر سوال می‌رود. در این کشور خطراتی که در راستای خرید و فروش ماشین دیده می‌شود بسیار مهم است و البته که این موضوع برای خرید خانه نیز لحاظ شده است.

تشابهات قوانین مکزیک با ایران

تشابهات قوانین مکزیک با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مکزیک قوانین زندگی با سایر بخش‌ها فرق دارد و تشابه کمی از نظر قوانین شهرنشینی و کاری در مکزیک با ایران دیده می‌شود، اما مردم مکزیک موظف هستند که هم از نظر خرید ملک قوانین را رعایت نمایند و هم در بحث بانکداری اصول و شرایط درستی را پشت سر بگذارند. در این کشور قوانین زندگی ارزیابی‌های مشخصی را در بر گرفته است و به طور کلی قوانین مکزیک سختگیرانه‌تر از ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در مکزیک

گواهینامه و خرید ماشین در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نکاتی مهم در خصوص خرید خودرو در مکزیک:

شما به عنوان یک خارجی حق خرید بیش از دو اتومبیل در مکزیک را ندارید و علتش نیز مشخص نیست!

شما برای خرید اتومبیل باید گواهینامه داشته باشید و خرید و فروش ماشین در مکزیک به عنوان یک شغل مشکل ساز است.

برای خرید ماشین در مکزیک نیاز است که 70 درصد از هزینه اولیه را پرداخت کنید.

 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مکزیک

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت مکزیک در تهران، محدوده آفریقا، خیابان گلفام ، پلاک 12 قرار دارد. 

 

نوع پوشش مردم مکزیک

نوع پوشش مردم مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از لباس‌های سنتی در مکزیک یک سنت همیشگی و پسندیده است. مردم این کشور از کت و شلوار با کراوات و یا تیشرت استفاده می‌کنند و بانوان نیز از کت و شلوار رسمی یا پیراهن استفاده می‌کنند. به طور کلی لباس‌های سنتی پر از زرق و برق و رنگی هستند و مشخص است که استفاده از طرح‌های خاص در این کشور بسیار زیاد دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مکزیک

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مکزیک یک کشور بسیار زیبا با تنوع زیاد است که شور و شوق در آن جریان دارد. در این کشور از غذاهای خوش طعم مکزیکی تست می‌کنید و آثار تاریخی آن را مشاهده می‌کنید. این کشور دارای آثاری به جا مانده از تمدن مایا بوده و جنگل‌های انبوه زیادی نیز در آن دیده می‌شود. جاذبه‌های شهری زیادی در این کشور دیده می‌شود. از نظر زمانی مکزیک 10 ساعت و نیم از تهران عقب تر است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. واحد پول مکزیک پزو اعلام شده است. در مکزیک آب و هوای متنوعی دیده می‌شود. کشور دارای مناطق ساحل غربی و ارتفاعات زیادی است که آب و هوا در این بخش‌ها خشک است. در رشته کوه‌ها و فلات جنوبی این کشور هوا مرطوب‌تر است. در نواحی استوایی این کشور رطوبت زباد و بارندگی فراوان است. تابستان‌های این کشور پر باران است. دمای هوا از شمال تا جنوب به طور کلی افزایش داشته است و بخش‌های جنوبی دارای هوای گرمسیری است. ارتفاع از سطح دریا نیز با هوای سردتری همراه است. در فصل زمستان باد سردی از سمت ایالات متحده آمریکا می‌رود و سبب می‌شود که دما به میزان زیادی کاهش یابد. مناطق داخلی شمالی این کشور زمستان‌های سردی دارد. تابستان از ماه ژوئن تا اکتبر بهترین فصل برای سفر به مکزیک محسوب می‌شود و میزان رطوبت و بارندگی در مکزیک بسیار کم است. در نواحی ساحلی از سپتامبر تا اواسط اکتبر فصل تندبادهای شدید است به طور کلی این دوره با شلوغ ترین وضعیت خود همراه است و البته که کوهستان‌های بسیار سرد دارد شایان ذکر است که به طور کلی در مکزیک فصل زمستان نواحی ساحلی و کوهستانی زیادی دیده می‌شود. بارندگی در مکزیک به صورت دوره‌ای است.

 

غذاهای مکزیک

غذاهای مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چیلاکیله 

چیلاکیله یکی از غذاهای سنتی کشور مکزیک است که برای صبحانه صرف می‌شود برای تهیه این غذا از نان ذرت تورتیا استفاده می‌شود که به صورت سرخ شده و تکه‌های کوچکتر هستند. این غذای سنتی از سس سالسای قرمز برای طعم بهتر استفاده می‌کند و تکه‌های مرغ پخته شده و پنیر در آن کیفیت بسیار عالی دارد. به طور کلی لوبیای آب‌پز و کوبیده شده در مکزیک بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پوزوله

پوزوله یک نوع سوپ است که از مرغ و گوشت و گیاهان زیادی استفاده می‌شود و از ذرت پوست کنده و ادویه‌جات نیز استفاده می‌شود. سبزیجات این غذا طعم عالی دارد. کاهو و تربچه و پیاز و لیموترش برای طعم بهتر این غذا است.

تاکو الپاستور

تاکو الپاستور یکی از معروف ترین غذاهای کشور مکزیک است که از گوشت‌های باریک در آن استفاده می‌شود و به طور کلی روی آن نان ذرت نیز قرار می‌گیرد و با آناناس سرو می‌شود.

توستادا

توستادا یک غذای برشته شده است و با گوشت پخته شده و پنیر و غذای دریایی یا لوبیای آب پز پر شده و کوبیده شده در آن استفاده می‌شود.

چیلی نوگادا

چیلی نوگادا یکی از غذاهای ملی در مکزیک است که از گوشت تکه شده و میوه و ادویه جات تهیه شده است و در آن از طعم گردو و رنگ سفید و دانه‌های انار استفاده می‌شود این غذا مقوی است.

 

ایلوته

ایلوته به معنی ذرت است که به سبک سنتی تهیه می‌شود. دانه‌های ذرت در داخل لیوان قرار می‌گیرد و با سس پنیر و نمک و خامه و لیمو طعم دهی می‌شود از پودر چیلی برای طعم بهتر آن استفاده می‌شود.

انچیلادا

انچیلادا یک نوع ماهی کوچک است که با حبوبات و پوشت و غذاهای دریایی و همینطور سبزیجات پر می‌شود. این غذا دارای سس تندی است و برای صبحانه استفاده می‌شود. این غذا با نان سرو می‌شود و بسیار دل‌انگیز است.

موله

موله یک نوع سس معروف مکزیکی است و به طور کلی از 20 ماده مخلوط شده ترکیب می‌شود و باید زیاد هم زده شود تا خراب نشود این غذا به رنگ قرمز بوده و با بوقلمون یا مرغ سرو می‌شود. این غذا بسیار خوش طعم بوده و عطر دل‌انگیزی دارد.