x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به مکزیک

شهر مکزیکوسیتی یکی از شهرهای بسیار مهم در کشور مکزیک است که پایتخت این کشور نیز محسوب می‌شود. به طور کلی این شهر چهل و ششمین شهر بزرگ در دنیا بوده و در آن شرایط زندگی ایده‌آلی دیده می شود. این شهر برای ویزای توریستی و کاری و سرمایه‌گذاری بی نظیر است. کشور مکزیک در لیست کشورهایی قرار دارد که با آغوش باز از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند این رویه سبب شده است که این کشور در لیست UNCTAD به عنوان حامی سرمایه‌گذاران دیده شود. به طور کلی مکزیک رتبه 13 برای دریافت سرمایه گذاران خارجی را دارد که رقم بزرگی است. مشخص است که جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این کشور به ورود و خروج گروه‌های بزرگ بستگی زیادی دارد اما جریان سرمایه‌گذاری در این کشور سبب شده است که گردش مالی بسیار زیادی رویت شود. در صورتی که ازدواج در مکزیک را انتخاب کرده‌اید اطمینان داشته باشید که ازدواج شما معتبر است بهتر است که شرایط لازم اقامت دائم همسر نیز ارزیابی شود. شما نیاز به اخذ کارت سبز دارید که به طور کلی ارزش زیادی دارد. روند ارائه درخواست برای این کارت به طور کلی مراحل زیادی دارد که می‌بایست با تکمیل فرم و ارسال و همینطور تنظیم اسناد همراه شود در نهایت نیاز است که در مصاحبه شرکت کنید. هدف از این بخش این است که وضعیت متقاضی ایالات متحده به عنوان یک شهروند یا مقیم دائم ارزیابی شود، باید معتبر بودن ازدواج بر اساس اسناد و مدارک ارزیابی شود. نیاز است که قانونی بودن ازدواج مبنی بر این که هر دو شخص مجرد هستند ارزیابی شود. یک کارمند خارجی می‌تواند وضعیت مهاجرت خود را به از نوع بازدیدکننده به نوع کار تبدیل نماید در این مسیر می‌بایست مدارک مهاجرت FM-3 نیز ارائه شود. به طور کلی ویزای کار در مکزیک به دو صورت است. نوع اول ویزای کاری FM2 است که برای خارجیانی که با مکزیک ارتباط خانوادگی دارند صادر می‌شود این ویزا برای کسی که بیش از 5 سال در مکزیک کار کرده است نیز مناسب است. ویزای FM3 برای خارجیانی است که در مکزیک کار می‌کنند و البته به همراه اعضای خانواده خود به مکزیک نقل مکان دارند. در نظر داشته باشید که کارمند می‌بایست تجربه حرفه‌ای داشته باشد و نیاز است که مدرک دانشگاهی معتبر ارائه دهد، نیاز است که تجربه حرفه‌ای او مرتبط با مدرک دانشگاهی صورت بگیرد.

مشاوره مهاجرت به مکزیک

مهاجرپذیری مکزیک

مهاجرپذیری مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

اینکه شرایط مهاجرت به کشور مکزیک به چه صورت است از مواردی است که بارها و بارها مورد سوال قرار می‌گیرد حقیقت این است که برای مهاجرت به کشور مکزیک روش‌های زیادی دیده می‌شود که بر اساس شرایط افراد و همینطور میزان پوشش مالی که دارند ارزیابی می‌شود. افراد می‌توانند به منظور تفریح یا تجارت و یا بازنشستگی کشور مکزیک را برای زندگی انتخاب کنند، از طرفی افراد می‌توانند سرمایه‌گذاری کلانی در کشور مکزیک داشته باشند و یا تحصیل در این کشور را گزینه خوبی بدانند در هر صورت مسیر مهاجرپذیری کشور مکزیک روز به روز بیشتر شده است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت مهاجرت به کشور مکزیک به طور دقیق و جدی دنبال می‌شود مجوزهای ورود به کشور مکزیک به دو صورت مهاجرتی و غیر مهاجرتی دسته بندی شده‌اند، دسته اول مجوزهای غیر مهاجرتی هستند و برای افرادی است که به قصد گشت و گذار وارد خاک کشور مکزیک می‌شوند و دسته دوم مجوز‌های مهاجرتی است که مخصوص افرادی است که قصد اخذ اقامت دائم و طولانی مدت در کشور مکزیک دارند در هر صورت هر یک از گروه‌های مهاجرتی در کشور مکزیک دارای شرایط مخصوص به خود هستند. در نظر داشته باشید که دولت کشور مکزیک سعی کرده مسیر سرمایه‌گذاری به کشور مکزیک را آزادتر نماید این رویه سبب شده است که آمار مهاجرانی که کشور مکزیک را انتخاب می‌کنند بیشتر از سال‌های گذشته باشد. یک نوع مجوز برای مهاجرت به کشور مکزیک دیده می‌شود که به آن مجوز سفرهای کوتاه مدت گفته می‌شود ، این مجوز مخصوص افرادی است که به صورت توریستی و با به منظور کسب و کار و تجارت اما برای یک دوره حداکثر شش ماه کشور مکزیک را انتخاب می‌کنند ، به این مورد ویزای ویزیتانت (Visitante) گفته می‌شود که شما زمان ورود به کشور مکزیک می‌بایست فرم FMM را تکمیل کنید در نظر داشته باشید که این فرم‌ها در فرودگاه‌ها و همینطور یک سری بنادر ورودی وجود دارد. در نظر داشته باشید که این ویزا در نهایت 180 روز اعتبار دارد. شما پس از انقضای این ویزا باید کشور مکزیک را ترک کنید. این مجوز در حدود 25 دلار هزینه در بر دارد.

آمار مهاجران به مکزیک

آمار مهاجران به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار متخصصان حرفه‌ای که کشور مکزیک را برای زندگی انتخاب کرده اند روز به روز بیشتر است در واقع اگر شما یک متخصص حرفه‌ای و ماهر هستید می‌توانید مدارک خود را برای تأیید به کنسولگری مکزیک ارائه دهید. می‌توانید درخواست برای ویزای مهاجرتی به این کشور داشته باشید آمار مهاجرانی که به کشور مکزیک مهاجرت می‌کنند در این روش بسیار زیاد است و به طور کلی شرایط برای زندگی افراد متخصص در این کشور بسیار بیشتر از گروه‌های دیگر است.

آمارها نشان می‌دهد که کارشناسان علمی یا فنی به طور کلی در فضای یک فضای تکنسین ماهر فعالیت دارند اینطور که مشخص است که دولت کشور مکزیک نیاز زیادی به گروه کارشناس علمی یا فنی دارد و در این زمینه بسیار ثابت قدم است. مشخص است که در این کسیر افراد می‌توانند از حمایت شرکت‌های خارجی نیز استفاده کنند.

افرادی برجسته از دیگر گروهی هستند که کشور مکزیک را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. به طور کلی این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که با موقعیت ملی یا بین‌المللی خود شناخته می‌شوند در هر صورت موقعیت یک شخص برجسته نظیر دانشمند یا محقق و یا هنرمند در کشور مکزیک مشخص است و به اشخاص پرونده‌ای جداگانه داده می‌شود که سبب می‌شود ورود فرد به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرد.

آمار افرادی که با فعالیت‌های اقتصادی وارد کشور مکزیک نیز روز به روز بیشتر می‌شود این افراد اقامت دائم را اخذ می‌کنند و به طور کلی قصد دارند که در کشور مکزیک مشغول به کار شوند، این افراد برای ویزای اقامت دائم متناسب با فعالیت اقتصادی خود درخواست می‌دهد بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی که واجد شرایط این ویزا هستند به طور کلی یک نوع شغل اسپانسری محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که فرد می‌تواند توسط یک شرکت دعوت به کار شود و یا در زمینه پژوهش علمی و دانشگاهی قدم بردارد . افرادی که دارای 100 هزار دلار آمریکا باشند در این زمینه بسیار موفق خواهند بود و می‌توانند سرمایه گذاری در لاین زیر مجموعه‌ای درست داشته باشند.

حال مهاجرت به کشور مکزیک به صورت اقامت طولانی مدت بدون فعالیت اقتصادی نیز صورت می‌گیرد در این راستا باید سعی کنید که یک سری اصول را دقت نمایید. شما می‌بایست یک درآمد مستمر و ثابت از خارج کشور داشته باشید، حال این درآمد می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری صورت بگیرد و یا مسیر پس‌انداز یا مستمری در این راستا دیده شود. در این زمینه مهاجر باید بتواند توانایی مالی خود را ثابت نماید.

میزان رضایت مهاجران به مکزیک

میزان رضایت مهاجران به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رضایت برای مهاجرت به کشور مکزیک روز به روز بیشتر می‌شود و علت این امر نیز مشخص است، کسانی که سرمایه‌گذاری به کشور مکزیک را انتخاب کرده‌اند معتقد هستند که با توجه سیستم ارز جهانی ارزش پولشان بیشتر شده است، این افراد شرایط کاری مشخصی دارند و سعی می‌کنند درآمد مستمری داشته باشند به این ترتیب رضایت از گردش مالی در وضعیت بالایی قرار می‌گیرد.

کسانی که کار در کشور مکزیک را انتخاب می‌کنند معتقد هستند که مسیر کاری در کشور مکزیک بسیار روشن است و افراد در این مسیر می‌توانند رویکردهای دقیق و مؤثری داشته باشند حقیقت این است که برای کار در کشور مکزیک افراد باید سعی به تقویت یک فن مهم در خود داشته باشند مسیر کار در کشور مکزیک در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است که می‌تواند برای افراد نخبه بسیار عالی باشد.

افرادی که به قصد تحصیل به کشور مکزیک رفته بیشترین حجم رضایت را اعلام کرده‌اند و معتقد هستند که مسیر تحصیلی در این کشور بی نظیر است و افراد می‌توانند به سادگی کار ضمن تحصیل داشته باشند قوانین نظام آموزشی در این کشور ارزش درستی دارد و افراد برای هر واحد درسی که پاس می‌کنند یک مهارت به سایر مهارتشان اضافه می‌شود. در نظر داشته باشید که مسیر تحصیل در کشور مکزیک به طور کلی در سال‌های اخیر با تغییرات زیادی همراه بود و اینطور که مشخص است دولت این کشور سعی به کمک‌های مالی بسیار ایده‌آل به افرادی که از نظر علمی نخبه هستند، خواهند نمود.

کسانی که تنها به قصد گردشگری کشور مکزیک را انتخاب کرده‌اند از فضای دیدنی و طبیعی و تفریحات بی‌نظیر کشور مکزیک لذت برده‌اند و معتقدند که مردم کشور مکزیک بسیار مهربان و شاد هستند، زندگی در این کشور جریان مشخصی دارد مردم با هدف بوده و امید به زندگی در کشور مکزیک بسیار زیاد است.

رضایت از بخش خدمات رفاهی به خصوص در بخش بیمه و بیمارستان در کشور مکزیک بسیار زیاد است، این مسیر سبب شده است که رضایت در بخش خدمات شهری نیز بیشتر از سال‌های گذشته باشد. این ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت خدمات رفاهی در کشور مکزیک در سال‌های اخیر توانسته راستای دقیق و صحیحی داشته باشد و مشخص است که دولت این کشور به بهترین شکل ممکن ارزیابی‌های روتینی را مدنظر قرار داده است توانایی‌های مالی افراد از بخش‌های مهم رفاهی محسوب می‌شود و کسانی که سرمایه‌گذاری در این زمینه به رشد رسیده‌اند.

راحت‌ترین روش مهاجرت به مکزیک

راحت‌ترین روش مهاجرت به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مکزیک در لیست کشورهایی قرار دارد که با آغوش باز از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند این رویه سبب شده است که این کشور در لیست UNCTAD به عنوان حامی سرمایه‌گذاران دیده شود. به طور کلی مکزیک رتبه 13 برای دریافت سرمایه‌گذاران خارجی را دارد که رقم بزرگی است. مشخص است که جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این کشور به ورود و خروج گروه‌های بزرگ بستگی زیادی دارد اما جریان سرمایه‌گذاری در این کشور سبب شده است که گردش مالی بسیار زیادی رویت شود. در هر صورت شما با سرمایه‌گذاری در مکزیک می‌توانید به سادگی وارد یک موقعیت استراتژیک شوید که می‌تواند موقعیت بسیار خوبی برای گسترش زنجیره اقتصادی شما باشد.

دولت سعی کرده است که دیدگاه مثبتی در این زمینه به نسبت سرمایه‌گذاری‌های خارجی داشته باشد و فرصت سرمایه‌گذاری بسیار متنوعی در مکزیک دیده می‌شود که ارزش اقتصادی بالایی دارد. مشخص است که این روش می‌تواند از نظر اقتصادی بسیار عالی باشد. در نظر داشته باشید که نرخ‌های رقابتی در مکزیک به طور کلی تغییراتی داشته است اما هنوز مسیر سرمایه‌گذاری در این کشور مشخص است.

 

 

روش‌ های مهاجرت به مکزیک

روش‌ های مهاجرت به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای سرمایه‌گذاری از گزینه‌های بسیار عالی برای مهاجرت به کشور مکزیک است، در این روش به طور کلی افراد می‌توانند در یک موقعیت استراتژیک بین شمال و جنوب آمریکا قرار بگیرد که می‌تواند برای نفوذ به بازار ارزش بسیار زیادی داشته باشد و این روند می‌تواند در گسترش سیستم شرکتی آنها کمک شایانی نماید هرچند که باید در نظر داشته داشت که رشد بخش بانکی در مکزیک زیاد است که سبب می‌شود که نرخ بهره بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط در این کشور بالا باشد. مشخص است که ثبات اقتصادی در مکزیک بر اساس رویکردهای دقیقی دنبال شده است.

از دیگر روش‌هایی که برای مهاجرت به مکزیک دیده می‌شود ویزای کاری مکزیک است که دارای شرایط مخصوص به خود است و کاریابی در کشور مکزیک به طور کلی کمی زمان نیاز دارد. همینطور روش‌های تحصیل و یا اقامت کشور مکزیک با اجاره خانه نیز در این کشور دیده می‌شود. اقامت کشور مکزیک برای ایرانیان بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری و تحصیل است. خرید خانه در کشور مکزیک و گرفتن اقامت از مواردی است که توانسته در سال‌های اخیر دسته‌بندی‌های شغلی مناسبی داشته باشد. در هر صورت شرایط مهاجرت به کشور مکزیک نیز در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است. ثبت شرکت در کشور مکزیک می‌تواند عملکرد مشخصی را در پی بگیرد.

اداره مهاجرت کشور مکزیک اعلام کرده است که برای ارزیابی جدیدترین شرایط مهاجرت به کشور مکزیک نیاز است که رویکردهای دقیق و اصولی دنبال شود.

مهاجرت سرمایه گذاری به مکزیک

مهاجرت سرمایه گذاری به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ثبت شرکت در مکزیک باید یک سری مراحل به طور دقیق طی شود:

اول از هر چیز نیاز است که مجوز لازم برای استفاده از نام شرکت را دریافت نمایید به طور کلی این مجوز از وزارت امور خارجه صورت می‌گیرد و در طی دو روز انجام می‌شود هزینه این بخش به طور کلی 640 پزو است.

در مرحله بعدی می‌بایست ثبت اسناد شرکت در یک دفتر اسناد رسمی صورت بگیرد و نیاز به اخذ شماره ثبت مالیاتی است که به طور کلی زمان لازم برای این بخش 2 روز بوده و هزینه 9 هزار پزو است. اینطور که مشخص است که این اسناد دارای شرایط مشخصی هستند.

شما نیاز به ثبت اسناد شرکت در اداره ثبت تجارت دارید که باید 17 روز زمان برای آن در نظر گرفته شود و هزینه آن بیش از 1400 پزو اعلام شده است. در یک فرآیند یک الی سه روزه می‌توانید شماره شناسه مالیاتی که با ثبت‌نام در وزارت مالی ارائه شده است را دریافت کنید این مورد از اعتبار و اهمیت زیادی برخوردار است.

نیاز است که در یک موسسه تامین اجتماعی ثبت نام داشته باشید که IMSS نامیده می‌شود و به طور کلی افتتاح حساب پس‌انداز بازنشستگی صورت می‌گیرد که بین 2 الی 5 روز زمان نیاز دارد.

می‌بایست ثبت‌نام برای مالیات بر حقوق داشته باشید که در یک طی روز در اداره مالیات محلی انجام می‌شود. افراد باید شماره ثبت مالیات را دریافت کنند و نیاز است که این شماره به دولت محلی به منظور افتتاح شرکت بازرگانی ارائه شود. در نظر داشته باشید که یک روز زمان برای این کار کفایت می‌کند.

در نهایت نوبت به ثبت‌نام در اداره ثبت اطلاعات ملی شرکت‌ها بوده که هزینه آن بر اساس تعداد کارکنان و همینطور فعالیتی که در شرکت صورت می‌گیرد فراهم می‌شود از یاد نبرید که برای ثبت‌نام در مکزیک نیاز است که فرم‌های مخصوصی تکمیل شود.

در صورتی که شرکت انتخابی شما در زمینه آماری یا جغرافیا و یا اطلاعات شرکت خدمات تجاری باشد و 2 کارمند داشته باشید ثبت مشخصات 100 پزو هزینه دارد اگر 3 کارمند باشد هزینه 300 پزو بوده و برای 4 کارمند یا بیشتر این هزینه به 650 پزو می‌رسد.

در صورتی که شرکت صنعتی به ثبت برسانید هزینه برای دو کارمند 150 پزو و برای بیشتر از 350 الی 700 پزو ارزیابی شده است. در صورتی که می‌خواهید شرکت سهامی با مسئولیت محدود داشته باشید نیاز به حداقل دو سهامدار دارید و باید سرمایه ثابت 5 میلیون پزو را در ابتدا وارد نمایید  در این لاین می‌توانید وارد مسیر سرمایه متغیر نیز بشوید. شرکت با مسئولیت محدود نیاز به سرمایه اولی 300 هزار پزو دارد و شرکای آن در نهایت به 50 نفر می‌رسد.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به مکزیک

مهاجرت از طریق ازدواج به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که ازدواج در مکزیک را انتخاب کرده‌اید اطمینان داشته باشید که ازدواج شما معتبر است بهتر است که شرایط لازم اقامت دائم همسر نیز ارزیابی شود. شما نیاز به اخذ کارت سبز دارید که به طور کلی ارزش زیادی دارد.

روند ارائه درخواست برای این کارت به طور کلی مراحل زیادی دارد که می‌بایست با تکمیل فرم و ارسال و همینطور تنظیم اسناد همراه شود در نهایت نیاز است که در مصاحبه شرکت کنید. هدف از این بخش این است که وضعیت متقاضی ایالات متحده به عنوان یک شهروند یا مقیم دائم ارزیابی شود، باید معتبر بودن ازدواج بر اساس اسناد و مدارک ارزیابی شود. نیاز است که قانونی بودن ازدواج مبنی بر این که هر دو شخص مجرد هستند ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که اگر مهاجران به دلایل پزشکی جزایی و مالی اقدام به اخذ ویزای ازدواج دارند به طور کلی شرایط کمی سخت‌تر می‌شود. صرف نظر از اینکه محل ازدواج کجاست نیاز است که یک گواهی ارائه شود که مقامات اداره مهاجرت را متقاعد سازد که ازدواج شما قانونی است. در نظر داشته باشید که باید اسناد ازدواج به طور دقیق ارائه شود و برنامه‌ریزی‌های مشخص در این زمینه اهمیت زیادی دارد. افراد باید سند ازدواج خود دریافت نمایند و باید این موضوع قانونی و معتبر باشد.

مهاجرت از طریق تولد به مکزیک

مهاجرت از طریق تولد به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از سیستم خاک برای تولد در مکزیک استفاده شده است به طوری که فرزند متولد شده در خاک این کشور می‌تواند به سادگی تابعیت مکزیکی داشته باشد.

 

مهاجرت پناهندگی به مکزیک

مهاجرت پناهندگی به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پناهندگی اصلا توصیه نمی‌گردد و به طور کلی پناهندگی در مکزیک بسیار دشوار است و اینطور که مشخص است که دولت این کشور سعی کرده است که مسیر را برای مهاجرت از طریق UN کشور مکزیک کمی همواتر نماید اما افراد تنها به دلایل سیاسی و اقتصادی و تجاری می‌توانند پناهندگی در مکزیک را دنبال کنند که البته پروسه ای بسیار دشوار و مشکل ساز است.

مهاجرت تحصیلی‌ به مکزیک

مهاجرت تحصیلی‌ به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ ویزای تحصیلی مکزیک نیاز به داشتن دیپلم و همینطور مدرک پیش‌دانشگاهی دارید مهم است که معدل دانش‌آموزان در دوره‌های دیپلم ارزیابی شود و باید در این زمینه افراد دو نمره از 4 نمره را اخذ کرده باشند. همه دروس دبیرستان در این کشور نیاز به ترجمه دارد و باید سایر مدارک نیز ارائه شود. شما برای تحصیل در مکزیک نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارید که شاید در ابتدا کمی برای شما دشوار به نظر برسد اما دانشگاه‌های خصوصی در مکزیک شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.

افراد برای پذیرش تحصیلی در مکزیک نیاز به گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان ورود به مصاحبه سفارت دارند، نیاز است که مدرک تحصیلی و ریزنمرات به همراه ترجمه ارائه شود.

نیاز است که فرم درخواست دانشگاهی تکمیل شود، در نظر داشته باشید که فرم درخواست شما باید با هزینه مشخصی در نظر گرفته شود که غیر قابل بازگشت است. افراد باید مدارکی دال بر تمکن مالی برای ادامه تحصیل داشته باشند، ترجمه سند ملکی ، نامه تمکن از بانک‌های داخلی نیز گزینه خوبی است. افراد باید مدرک زبان مورد نیاز از دانشگاه را داشته باشند برای مقاطع تحصیلی بالاتر ارائه دو توصیه نامه از اساتید بسیار مهم است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی مکزیک از 370 دلار آغاز شده و تا 818 دلار ادامه دارد به طور کلی هزینه دانشگاه‌های خصوصی در این کشور بالاتر است به 16 هزار دلار در سال نیز رسیده است. شما برای ورود به بسیاری از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی این کشور نیاز به شرکت در  آزمون‌های ورودی دارید، رشته‌های مدیریت و مدیریت بین‌المللی و همینطور هتل‌داری از رشته‌هایی هستند که بدون آزمون پذیرش دارند در صورتی که افراد دارای سابقه کاری مرتبط باشند به طور کلی نیازی به گذراندن دوره عمومی مدیریتی نخواهد بود. مشخص است که مدارک و شرایط تحصیل در مکزیک از اهمیت زیادی برخوردار است.

مهاجرت کاری مکزیک

مهاجرت کاری مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جریان ویزای کار کشور مکزیک به این صورت است که کارفرمای شما در این کشور یک درخواست اجازه کار به مقامات مربوطه در مکزیک ارائه می‌دهد، پس از اینکه درخواست مهاجرت ارسال شد نیاز است که INM پرونده مورد ارزیابی قرار بگیرد و نتیجه به طور کلی در عرض 30 الی 40 روز مشخص می‌شود. در نظر داشته باشید که کارمند مورد نظر به مدت 90 روز الی 6 ماه زمان دارد که درخواست ویزای خود در کنسولگری را داشته باشد. در این راستا بسیار مهم است که 3 تا 4 روز پس از ثبت درخواست ‌ایست مسیر کاری صادر شود.

یک کارمند خارجی می‌تواند وضعیت مهاجرت خود را به از نوع بازدیدکننده به نوع کار تبدیل نماید در این مسیر می‌بایست مدارک مهاجرت FM-3 نیز ارائه شود. به طور کلی ویزای کار در مکزیک به دو صورت است:

نوع اول ویزای کاری FM2 است که برای خارجیانی که با مکزیک ارتباط خانوادگی دارند صادر می‌شود این ویزا برای کسی که بیش از 5 سال در مکزیک کار کرده است نیز مناسب است.

ویزای FM3 برای خارجیانی است که در مکزیک کار می‌کنند و البته به همراه اعضای خانواده خود به مکزیک نقل مکان دارند. در نظر داشته باشید که کارمند می‌بایست تجربه حرفه‌ای داشته باشد و نیاز است که مدرک دانشگاهی معتبر ارائه دهد، نیاز است که تجربه حرفه‌ای او مرتبط با مدرک دانشگاهی صورت بگیرد. شما برای اجازه کار در مکزیک نیاز به کپی اساسنامه و اصلاحات شرکت دارید که توسط کارفرما ارائه می‌شود، نیاز است که شرکت مورد نظر اثبات نماید که مالیات سه ماهه پرداخت می‌شود. نیاز به کپی از کارت شناسایی نمایندگان قانونی بوده و باید معرفی‌نامه امضا شده توسط نماینده قانونی نیز ارائه شود. برای ویزای کاری مکزیک نیاز به اصل مدرک دانشگاهی و یا رونوشت معتبر، گذرنامه، رزومه تحصیلی و تأیید عنوان شغلی و گواهی قانونی تولد و در صورت وجود نیاز به گواهی قانونی ازدواج در این مسیر می‌باشد. مشخص است که مدت زمان بررسی درخواست در این زمینه بسیار ارزشمند است.

مهاجرت از طریق همراه به مکزیک

مهاجرت از طریق همراه به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی می‌توانید از طریق همراه وارد مکزیک شوید که اعضای خانواده نزدیک شما حداقل سه سال متوالی در این کشور زندگی کرده باشند بسیار مهم است که بتوانید در این زمینه شرایط خوبی داشته باشید. یک موضوع مهم دیگر این است که مدارک و شرایط مالی شما از اهمیت زیادی برخوردار است.

مهاجرت توریستی به مکزیک

مهاجرت توریستی به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت توریستی به مکزیک به شرایطی گفته می‌شود که فرد به صورت موقت به هدف گشت و گذار وارد مکزیک می‌شود در این راستا بسیار مهم است که نامه تمکن مالی و مدرکی که نشان دهد فرد قصد بازگشت دارد ارائه شود. مشخص است که شما باید ویزای توریستی اخذ کنید و نیاز به گذرنامه و همینطور سرمایه کافی دارید، نیاز است که مدارک لازم برای تحصیل و یا کار نیز ارائه دهید که ثابت نماید قصد بازگشت به کشور خود دارید.

 

مهاجرت شرایط خاص به مکزیک

مهاجرت شرایط خاص به مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می‌توانید برای کارآفرینی در مکزیک اقدام نمایید، در این زمینه نیاز است که نیاز بازار در دو بخش کنترل و درمان ارزیابی شود به طور کلی در این کشور دسترسی به منابع مالی سبب شده است که رشد شرکت‌های کوچک بیشتر شود و خوشبختانه افرادی که به قصد کارآفرینی وارد مکزیک شده‌اند می‌توانند در یک تایم زمانی ساده به نتیجه خوبی دست یابند. کارآفرینان در مکزیک با تأثیرگذاری‌های بالاتر می‌توانند یک منبع درآمد شغلی خوبی داشته باشند، ایده‌های کارآفرینی باید با هدف ریشه‌کن کردن فقر در مکزیک باشد و نیاز است که پتانسیل‌های ارزیابی شرکت کمی بیشتر شود در هر صورت ارزیابی مالی دولت در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است در هر صورت شرکت توانسته کمک‌های مالی دقیق و درستی را در پیش بگیرد مشخص است که وضعیت کمک‌های مالی در این کشور در راستای خرید محصولات ارزیابی می‌شود. تأثیر بودجه‌های عمومی بر روی عملکرد شرکت عموماً نامشخص هستند اما می‌توان امید به افزایش سرمایه‌گذاری در مکزیک داشت. شرایط اقامت در کشور مکزیک به طور کلی مشخص است، ثبت شرکت در کشور مکزیک یکی از گزینه‌هایی است که در لاین کارآفرینی دیده می‌شود.

شهرهای مهاجر پذیر مکزیک

شهرهای مهاجر پذیر مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر مکزیکوسیتی یکی از شهرهای بسیار مهم در مکزیک است که پایتخت این کشور نیز محسوب می‌شود به طور کلی این شهر چهل و ششمین شهر بزرگ در دنیا بوده و در آن شرایط زندگی ایده‌آلی دیده می‌شود. این شهر برای ویزای توریستی و کاری و سرمایه‌گذاری بی نظیر است.

شهر آکاپولکو یک شهر بندری در مکزیک است که به طور کلی مراکز اصلی توریستی را مدنظر قرار می‌دهد در این شهر افراد می‌توانند فضای تفریحی عالی داشته باشد و مهاجرت در زمینه گردشگری یا تحصیل برای این شهر بسیار زیاد است.

شهر موریلیا از شهرهای خوب مکزیک است اما به دلیل فضای لوکس زندگی و هزینه‌های بالای زندگی کمتر مورد توجه مهاجران قرار گرفته است در این شهر خانه‌ها به رنگ صورتی طراحی شده‌اند و اغلب مورد توجه تیم‌های گردشگری آمریکایی است. اقامت کشور مکزیک در این شهر کمتر دیده شده است اما فضای کار در کشور مکزیک برای همه شهرها مناسب است.

اخذ ویزای مکزیک

اخذ ویزای مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انواع مختلفی از ویزای کشور مکزیک وجود دارد. یک نوع ویزای اقامت موقت است که از نام آن پیداست که برای دوره‌ای کوتاه با زمان مشخص صادر می‌شود. این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به مدت بیشتر از 6 ماه و همینطور کمتر از 4 سال قصد اقامت کشور مکزیک را دارند این ویزا یک مجوز طولانی مدت است که می‌تواند در وضعیت تمدید نیز قرار بگیرد به طور کلی ویزای موقت اعتبار 1 ساله دارد و در لاین‌های 1 و 2 و 3 ساله نیز تمدید می‌شود که در نهایت 4 سال برای تمدید آن اعلام شده است. افرادی که این ویزا را دارند می‌توانند در کشور مکزیک مشغول به کار شوند و همینطور به آن ها اجازه داده می‌شود که به صورت نامحدود از کشور ورود و خروج داشته باشند. در نظر داشته باشید که دارندگان این ویزا باید مقررات و قوانینی که در ویزا قید شده است را می‌بایست 4 سال به طور دقیق دنبال نمایند. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می دهد وضعیت مقررات و شرایطی که در ویزا قید می‌شود گاهاً کمی دشوار است. ویزاهای اقامت موقت در کشور مکزیک دسته‌بندی‌های مختلفی دارد و بر اساس نوع شغل و فعالیت افراد مشخص می‌شود.

در صورتی که از این ویزا استفاده کرده باشید طبق مقررات قید شد اجازه دارید که یک سری فعالیت‌های سودآور و یا غیر سودآور را انجام دهید که ارزش زیادی دارد. یکی از مهمترین معیارهای صدور این ویزا این است که متقاضی داردید بودجه کافی برای زندگی در کشور مکزیک است و یا دارای منبع درآمدی ثابت و کافی است.

برای اخذ این ویزا باید به سفارت کشور مکزیک مراجعه نمایید در نظر داشته باشید که زمانی که شما درخواست می‌دهید کنسولگری به شما کارت مجوز اقامت موقت صادر نمی‌کند و باید مراجع کنسولگری درخواست شما را بررسی کنند و به طور کلی تأیید لازم صورت بگیرد و یک برچسب بر روی ویزای شما زده می‌شود. شما زمان ورود به کشور مکزیک در حدود 30 روز زمان دارید که به دفاتر مهاجرت محلی مراجعه کنید و ویزای اقامت موقت شما با مجوز اقامت موقت که مشابه با یک کارت پلاستیکی است تعویض شود. در پایان 4 سال می‌توانید مجوز خود را از اقامت موقت به اقامت دائم تعویض کنید در نظر داشته باشید که در غیر این صورت باید از کشور خارج شوید.

 

اخذ اقامت مکزیک

اخذ اقامت مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای اقامت دائم کشور مکزیک برای افرادی است که می‌خواهند به تابعیت کشور مکزیک درآیند و قصد زندگی طولانی مدت در این کشور دارند به طور کلی اگر یک سری از شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم را داشته باشید دیگر نیازی نیست که اقامت موقت اخذ نمایید. برای درخواست ویزای اقامت دائم در کشور مکزیک نیاز است که یکی از شرایط زیر را دارا باشید:

یکی از بستگان خانوادگی نزدیک شما در کشور مکزیک زندگی کند، می‌توانید به صورت مستقیم درخواست اقامت دائم دهید.

در صورتی که اعلام بازنشستگی کنید و یا ثابت کنید که درآمد کافی ماهانه دارید امکان اینکه دولت کشور مکزیک به شما اجازه اقامت دائم دهد بسیار زیاد است.

در صورتی که 4 سال متوالی اقامت موقت در کشور مکزیک داشته باشید و یا 2 سال متوالی اقامت موقت داشته باشید و پس از آن با یک شخص از تبعه کشور مکزیک که دارای اقامت دائم است ازدواج کنید و همینطور حداقل امتیاز زندگی در کشور مکزیک را داشته باشید.

اخذ پاسپورت مکزیک

اخذ پاسپورت مکزیک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ پاسپورت کشور مکزیک بهتر است که از نظر مالی فردی مستقل باشید در واقع شما می‌توانید به عنوان یک بازنشسته در فعالیت‌های غیر سودآور مشارکت داشته باشید در این شرایط شما به کسب درآمد فکر نمی کنید و به طور کلی می‌توانید سرمایه های خود را در بانک های کشور مکزیک قرار دهید و گردش مالی خوبی داشته باشید به این ترتیب معیارهای مالی شما از ارزش زیادی برخوردار است.

شما می‌توانید ورود به بخش صنعت یا خدمات داشته باشید و البته که نیاز است سرمایه شما با حداقل مبلغی که توسط دولت کشور مکزیک تعیین شده است، برابری نماید به این ترتیب می‌توانید برای تابعیت کشور مکزیک امید بیشتری داشته باشید. تابعیت کشور مکزیک در سال‌های اخیر در دسته‌های بیشتری رویت شده است و روش سرمایه‌گذاری در این زمینه به طور دقیق و جدی دنبال می‌شود.

 

آخرین ویرایش: 2019-08-22 16:34:46 2,361