x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

مراکش

کشور مراکش دارای اقلیم قاره ای است به طوری که اغلب دارای آب و هوای خشک است. تابستان های این کشور بسیار گرم و خشک است. زمستان های مراکش نیز نسبتاً سرد است. پاییز و بهار در این کشور اغلب دارای آب و هوای معتدل است، این فصل بهترین زمان برای سفر به مراکش محسوب می‎شود. بیشترین بارندگی در فصل زمستان صورت می‎گیرد و ماه جولای گرم ترین ماه سال محسوب می‎شود. بخش خدمات بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی در کشور مراکش را تشکیل می‎دهد و همینطور صنعت شامل معادن و ساخت و ساز و تولید خواهد بود که نقش مهمی ‎در اقتصاد کشور مراکش دارد و مخابرات در کشور مراکش رشد زیادی کرده و بخش مهم اقتصادی محسوب می‎شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور مراکش بسته به شرایط آب و هوای این کشور است. مشخص است که وضعیت کسری بودجه در کشور مراکش بر اساس میزان سرمایه های مشخص ارزیابی می‎شود. این موضوعات نشان می‎دهد که در تولیدات این کشور دولت سعی در ایجاد شرایط خوبی دارد.

نام انگلیسی: Morocco
نام عربی: المغرب
پایتخت: رباط
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی پارلمانی
زبان‌های رسمی: عربی، بربر
زبان‌های رایج: عربی حسنیا-
واحد پول: درهم مراکش معادل 0.10 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 71
جمعیت: بیش از 35.74 میلیون در سال 2017
منطقه زمانی: (GMT+1)
دامنه اینترنتی: (GMT+1)
پیش شماره تلفن: 00212

سفر به مراکش

وضعیت آب و هوایی در کشور مراکش در سال های اخیر با کمی‎تغییرات مشهود همراه بوده است. مراکش دارای اقلیم قاره ای است، برخی از بخش های آن خشک است و تابستان های گرمی‎ دارد و البته که دارای زمستان های سردی است. این کشور در فصل و پاییز معتدل است و این دو فصل به طور کلی بهترین زمان برای سفر به کشور مراکش محسوب می‎شوند؛ در نظر داشته باشید که بیشترین بارندگی در این کشور در فصل زمستان صورت می‎گیرد. تور تفریحی گذرگاه کوهستانی تیزی نتیشکه یک تور تفریحی بسیار هیجان انگیز برای کسانی است که علاقه زیادی به کوهنوردی دارند. این تور تفریحی با تجهیزات کامل برگزار می‎شود و مسیر پر پیچ و خمی دارد که برای کسانی که از ارتفاع می‎ترسند بسیار وحشتناک است و بهتر است که بازدید از منطقه دیگری را در نظر داشته باشند. شما برای سفر به کشور مراکش نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور دارید، ویزای توریستی مراکش در یک دوره کمتر از سه هفته ای صادر می‎شود.

سفر به مراکش

مهاجرت به مراکش

ویزای تحصیلی کشور مراکش این روزها بسیار پرطرفدار است؛ دانشجویان بین‌المللی، با ویزای تحصیلی کشور مراکش می‎توانند مسیر ورود به کشور مراکش را برای خود به بهترین شکل ممکن طی کنند. روند اخذ ویزای تحصیلی کشور مراکش به طور کلی 6 هفته طول می‎کشد. مراکش در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به نتیجه خوبی رسیده است به این ترتیب سود و منفعت اقتصادی در این بخش بسیار عالی ارزیابی شده است. وضعیت تولید لباس و پارچه در مراکش نیز بسیار بهتر از سایر بخش ها ارزیابی شده است و البته که در این کشور تولیدات وابسته به لباس و پارچه بسیار ایده‌آل هستند. در مراکش وضعیت مهاجرپذیری در سال های اخیر، بسیار بیشتر از سال های گذشته اعلام شده است. رضایت از بخش کاری در مراکش بیش از 80 درصد است، رشد کاری در این کشور به صورتی بوده است که نیروی کاری روز به روز بیشتر می‎شود. وضعیت کاری در این کشور به طور کلی شامل مواردی است که شخص بتواند از نظر سابقه کاری ارزیابی شود و بسیار مهم است که رشد کاری وی نیز بررسی شود.

مهاجرت به مراکش

زندگی در مراکش

پایتخت کشور مراکش، شهر رباط است. مراکش در دورترین قسمت شمال غربی آفریقا قرار دارد و به طور کلی از شمال به دریای مدیترانه وصل می‌شود. این کشور به طور کلی دسترسی به دریای آزاد دارد و منابع عظیم فسفات را شکل می‌دهد. هم اکنون در کشور مراکش حدود 1026.00 هزار نفر بیکار هستند و البته که افراد شاغل در این کشور به 11082.00 هزار نفر رسیده‌اند که آمار خوبی است. مراکش بیش از 35.20 میلیون نفر جمعیت دارد. نرخ بیکاری جوانان در این کشور به 22.30 درصد رسیده و نرخ اشتغال در این کشور نیز 42.10 درصد است. مراکش هر ساله با کمبود نیروی آشپز همراه است، بنابراین یک ایرانی می‌تواند در بخش آشپزی این کشور درآمد خوبی داشته باشد. کمبود برنامه نویس و همینطور حسابدار نیز در مراکش حس می‌شود؛ دین غالب ‌در این کشور اسلام است. در قانون اساسی این کشور چیزی به عنوان نوع مذهب رویت نمی‌شود و مذهب مالکی ارزیابی های خاص خود را دارد.

زندگی در مراکش

تحصیل در مراکش

شرایط آموزشی متمرکز و غیر متمرکز در کشور مراکش زیر نظر اصول آموزشی ارزیابی می‎شود. در این کشور تحصیلات ابتدایی از اوایل 7 سالگی آغاز می‎شود، در پایان هر سال تحصیلی آزمونی برگزار می‎شود که می‎بایست با نمرات بالا پشت سر گذاشته شوند، برای تحصیل رایگان در کشور مراکش نیاز است که ارزیابی های گسترده ای در فضای صنعتی صورت بگیرد. اجرای طرح های تحقیقاتی کوچک و بزرگ در کشور مراکش می‎تواند وارد مراکز تحقیقاتی نیز بشود. مشخص است که قدرت استدلال در زمینه تحصیلی در این کشور می‎تواند یک شانس بزرگ برای تحصیل رایگان باشد. یک شغل دانشجویی بسیار مناسب در کشور مراکش راهنمای تور است، یعنی شما می‎توانید زمانی که دانشجوی سال چهارم و یا حتی سوم هستید، از فضای دانشجویی استفاده کنید تا تورهای دانشجویی خوبی ایجاد نمایید. بهتر است که سعی کنید به زبان این کشور تسلط نسبی داشته باشید تا این بتوانید در این شغل موفق شوید. برای مقالات علمی ‎در کشور مراکش نیاز است که در ابتدا موضوع مشخصی انتخاب کنید و نیاز است که موضوع انتخاب شده به روز و با شرایط کاملاً جدید ارزیابی شود.

تحصیل در مراکش

کشور مراکش دارای اقلیم قاره ای است به طوری که اغلب دارای آب و هوای خشک است. تابستان های این کشور بسیار گرم و خشک است. زمستان های مراکش نیز نسبتاً سرد است. پاییز و بهار در این کشور اغلب دارای آب و هوای معتدل است، این فصل بهترین زمان برای سفر به مراکش محسوب می‎شود. بیشترین بارندگی در فصل زمستان صورت می‎گیرد و ماه جولای گرم ترین ماه سال محسوب می‎شود. بخش خدمات بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی در کشور مراکش را تشکیل می‎دهد و همینطور صنعت شامل معادن و ساخت و ساز و تولید خواهد بود که نقش مهمی ‎در اقتصاد کشور مراکش دارد و مخابرات در کشور مراکش رشد زیادی کرده و بخش مهم اقتصادی محسوب می‎شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور مراکش بسته به شرایط آب و هوای این کشور است. مشخص است که وضعیت کسری بودجه در کشور مراکش بر اساس میزان سرمایه های مشخص ارزیابی می‎شود. این موضوعات نشان می‎دهد که در تولیدات این کشور دولت سعی در ایجاد شرایط خوبی دارد. وضعیت اقتصادی کشور مراکش نشان می‎دهد که تولید در این کشور سازه های مشخصی را طی کرده است و دولت سعی دارد که سرمایه های داخلی را بیشتر نماید. تولید ناخالص داخلی در کشور مراکش 118.50 میلیارد دلار آمریکا است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در مراکش با توجه به آب و هوای خشک و کمبود بارندگی معمولا یک وضعیت ثابت دارد.

وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مراکش 3357.40 دلار آمریکا، تولید ناخالص داخلی از کشاورزی 30747.00 میلیون درهم مراکش و وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور نیز 33452.00 میلیون درهم مراکش اعلام شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت به 33452.00 میلیون درهم مراکش رسیده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از معادن در کشور مراکش 3847.00 میلیون درهم مراکش است.

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی مراکش

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی مراکش

کشور مراکش که اسم دیگر آن "مغرب" است یکی از کشورهای شمال دریای مدیترانه محسوب می‎شود. این کشور در غرب اقیانوس اطلس قرار دارد. به دلیل وجود سواحل بیش از 3500 کیلومتری کشور مراکش از منابع عظیم دریایی و تجمع گونه های مختلف مملو است. کشور مراکش در زمینه صادرات انواع ماهی مانند ساردین و نرم تنان بسیار عالی عمل کرده است. صادرات کشور مراکش به اروپا و آمریکا و آسیا به صورت دقیق صورت گرفته است. اقتصاد کشور مراکش بر اساس ماهیگیری و کشاورزی و تجارت صورت می‎گیرد. وضعیت صنعت گردشگری این کشور بسیار عالی است به طوری که سود اقتصادی زیادی را در بر می‎گیرد. بارندگی در زمین های کشاورزی این کشور سبب رشد طبیعی گیاهان زیادی شده است. در بخش های مرکزی و شمالی این کشور درختان زیتون دیده می‎شوند. میوه و سبزیجات از اقلام صادراتی کشور مراکش محسوب می‎شود. کشور مراکش به عنوان یک پل بین دو قاره آفریقا و اروپا قرار می‎گیرد. این کشور یکی از شرکای تجاری اروپا محسوب می‎شود و به طور کلی روند اقتصادی خوبی داشته است. اقتصاد به طور کلی جنبه رقابتی دارد. دسترسی به دریای آزاد و وجود منابع عظیم فسفات به طور کلی در اقتصاد کشور مراکش تأثیر زیادی گذاشته است. ذخایر غنی نفتی و همینطور فسفات بخش مهمی از اقتصاد کشور مراکش را به خود اختصاص داده‌اند. قیمت درهم کشور مراکش نسبت به دلار ارزانتر است اما نوسان نرخ درهم کشور مراکش کمتر است. هر یک از شهرهای کشور مراکش اقتصاد مشخصی دارند.

بخش خدمات بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی در کشور مراکش را تشکیل می‎دهد و همینطور صنعت شامل معادن و ساخت و ساز و تولید خواهد بود که نقش مهمی در اقتصاد کشور مراکش دارد. مخابرات نیز در کشور مراکش رشد زیادی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور مراکش به شرایط آب و هوایی این کشور وابستگی دارد. پوشش بیمه درمانی مهاجرتی در برخی از مناطق کشور مراکش به خوبی دیده نمی‎شود.

 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های مراکش

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های مراکش

وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مراکش 3357.40 دلار آمریکا، تولید ناخالص داخلی از کشاورزی 30747.00 میلیون درهم مراکش و وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور نیز 33452.00 میلیون درهم مراکش اعلام شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت به 33452.00 میلیون درهم مراکش رسیده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از معادن در کشور مراکش 3847.00 میلیون درهم مراکش است. تولید ناخالص داخلی از خدمات در مراکش 28903.00 میلیون درهم مراکش و تولید ناخاص داخلی از اداره امور عمومی 19659.00 میلیون درهم مراکش است. تولید صنعتی در این کشور 2.00 درصد است. سرعت اینترنت در کشور مراکش به 5168.47 KBps رسیده است. IP آدرس ها در کشور مراکش 3732705.00 است. آسانی کسب و کار در کشور مراکش، 60.00 است. شاخص های فساد مالی در کشور مراکش به طور کلی 43.00 امتیاز دارد. رتبه های فساد مالی در کشور مراکش، 73.00 ارزیابی شده است. شاخص رقابتی در کشور مراکش، 58.49 امتیاز داشته و و رتبه رقابتی در این کشور 75.00 است. میزان تولید فولاد در این کشور، 45.00 هزار تن برآورد شده است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی مراکش

نوع حکومت و ساختار سیاسی مراکش

اولین قانون اساسی کشور مراکش در سال 1962 تصویب شد. این رده قانونی بر اساس همه پرسی صورت گرفت. طبق این قانون اساسی پادشاه در مراکش بالاترین رتبه را دارد. پادشاه در این کشور نماینده عالی ملت محسوب می‎شود و بر اجرای اسلام و همینطور قانون اساسی نظارت دارد. به طور کلی بیشتری کرسی های پارلمانی در مراکش از سوی این بخش ارزیابی می‎شود. پادشاه در مراکش می‎تواند نخست وزیر را انتخاب کند و همینطور کابینه دولت مراکش نیز توسط او مشخص می‎شود. به طور کلی او می‎تواند هر دو مجلس پارلمان یا یکی از آن ها را پس از مشورت منحل نماید. قوه قضاییه در مراکش مستقل از سایر قوا فعالیت می‌کند و احکام دادگاه های آن توسط پادشاه صادر و اجرا می‎شود. پادشاه در رأس شورای عالی قرار دارد. پارلمان در مراکش از دو مجلس نمایندگان و مشاوران تشکیل شده است و اعضای مجلس نمایندگان در این کشور 325 نفر هستند که برای دوره های 5 ساله انتخاب می‎شوند. مجلس سنا در مراکش 270 عضو دارد و برای مدت 9 ساله انتخاب می‎شود. جلسات در این کشور علنی هستند و گزارش کاملی در این راستا در ترکیب مجلس فعلی استقلال و هدایت و توسعه صورت می‎گیرد.

 

پایتخت و 9 شهر بزرگ مراکش

پایتخت و 9 شهر بزرگ مراکش

 

 رباط:

رباط پایتخت مراکش محسوب می‎شود، این شهر دارای خیابان های تو در تو بوده و بسیار قدیمی طراحی شده است. صنعت ماهی در این شهر بر اساس بازارهای روز دنیا ارزیابی شده است. در سمت شمال این شهر بازار معروف یکشنبه دیده می‎شود.

 

شهر مراکش:

شهر مراکش یک شهر بسیار زیبا در کشور مراکش است که دارای فضای توریستی و دیدنی گسترده ای است و بسیار مجلل طراحی شده است. این شهر دارای گونه های مختلفی از گیاهان نایاب است. به طور کلی این شهر دارای نخلستان های زیادی است.

 

اگادیر:

اگادیر یکی از شهرهای ساحلی در مراکش است که 300 روز در سال در این کشور هوا آفتابی است. این شهر در سال 1960 با زلزله ویران شده و توسط معمار های ایتالیایی بازسازی می‌شود.

 

 

 

کازابلانکا:

کازابلانکا یکی از مدرن ترین و تجاری ترین شهرهای کشور مراکش محسوب می‎شود. توسعه شهری این شهر بسیار زیاد است، این شهر به طور کلی دارای بزرگترین مساجد دنیا بوده و شرایط تحصیلی در این شهر بسیار عالی است.

 

شهر مکناس:

شهر مکناس پایتخت امپراتوری مراکش محسوب می‎شود که ثروت زیادی در دل خود جای داده است. میراث جهانی این شهر به طور کلی دارای تاریخ فراوانی است. این شهر دارای صد مناره است.

 

سعیدیه:

سعیدیه یک بندر زیبا در دریای مدیترانه است که غواصان و موج سواران زیادی در آن دیده می‎شوند. این شهر ساحلی در 14 کیلومتری از ماسه داغ و دریای فیروزه ای صورت می‎گیرد، این شهر دارای نوار طلایی است.

 

فاس:

فاس یکی از شهرهای قدیمی‎ در مراکش است؛ این شهر به طور کلی پایتخت صنایع دستی و غذاهای مراکش محسوب می‎شود، این شهر پر از غذاهای شور و شیرین است و یکی از بهترین شهرهای مراکش به حساب می‌آید.

 

الجدیده:

الجدیده در فاصله 90 کیلومتری کازابلانکا قرار دارد؛ این شهر یک اقامتگاه بسیار مجلل 5 ستاره دارد که برای دوستداران گلف بسیار جذاب است.

 

طنجه:

طنجه یکی از شهرهای دیدنی و زیبا در مراکش است، این شهر یک درخت انجیر دارد که دارای قدمت زیادی است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در مراکش

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در مراکش

 

نرخ مالیات شرکتی در این کشور 31.00 درصد اعلام شده است، این رقم در گذشته 35.00 درصد بوده است. وضعیت نرخ مالیات بر فروش در این کشور در طول ده سال گذشته تا به امروز در وضعیت ثابت 20 درصد دیده شده است، البته که نرخ امنیت اجتماعی برای شرکت ها در این کشور رشد 2 درصدی داشته است به طوری که در ابتدا وضعیت 16.10 درصد برای آن اعلام شده است، اما داده های آماری سال 2019 نرخ 18.50 درصد را گزارش کرده‌اند. نرخ مالیات درآمد شخصی در کشور مراکش، 38.00 درصد برآورد شده است.

وضعیت شرکت های ایرانی در کشور مراکش به صورت دوره ای بهبود داشته است البته که وضعیت درآمدزایی در این کشور کمی ‎درگیر نوسان است. جمعیت ایرانی در کشور مراکش در دوره های زمانی مختلف با تغییراتی روبرو بوده است.

 

عجایب مراکش

عجایب مراکش

بازارچه های منطقه قدیمی‎ شهر:

بازارچه های منطقه قدیمی ‎شهر یکی از عجایب مراکش محسوب می‎شود. این منطقه به طور کلی مشهور به مدینه مراکش است. در این بخش گذرگاه های باریک قرار دارد و ترکیبی از رنگ های جذاب به همراه عطر های متنوع مطبوع میزبان شما خواهد بود. آثار تاریخی و نمودهای فرهنگی در این منطقه بسیار عالی است. فرصت های زیادی برای خرید در این منطقه وجود دارد و به طور کلی بازار کفش و بازار ادویه در این منطقه بسیار پر اهمیت است.

 

میدان جامع‌‌الفنا:

میدان جامع‌الفنا یک میدان بزرگ است که دارای ورودی های قدیمی‎ بوده و قلب مراکش محسوب می‎شود، این میدان محل تجمع نوازندگان محلی بوده و فالگیران و نقالان زیادی در این منطقه دیده می‎شوند.

معماری مسجد جامع‌الکتیبه در مراکش دارای مناره های بلند 70 متری است و یکی از مهم ترین و مشهورترین نمادهای شهری را در بر گرفته است. مناره های این مسجد به قدری بلند هستند که یک چشم انداز عالی دارند.

قصر باهیه:

قصر باهیه یک قصر باشکوه و رنگارنگ محسوب می‎شود، تزئینات داخلی این قصر به طور کلی با کاشی های دیدنی خود در ذهن ها نقش می‎بندد. نقاشی های سقف و دیوار های تزیین شده در این بخش بسیار عالی است. این قصر به طور کلی دارای باغ های پر گل و سرسبز است.

 

 

موزه هنر و صنایع دستی:

موزه هنر و صنایع دستی در مراکش دارای مجموعه ای دیدنی و شگفت انگیز از زیورآلات سنتی و آثار هنری فلزی است، صنایع دستی سفالی این بخش به همراه چرم های گل دوزی شده بخش کوچکی از مراکش محسوب می‎شود. این موزه بسیار عجیب طراحی شده است.

 

باغ گیاه شناسی ماژورل:

باغ گیاه شناسی ماژورل یک باغ سرسبز پر از کاکتوس در مراکش است و به صورت هنرمندانه طراحی شده است. این باغ پر از نقاشی های زیبا بوده و به طور کلی کارگاه های آبی رنگ در این باغ بسیار دیدنی و جذاب هستند. در این باغ راهروهای زیادی دیده می‎شود. باغ دارای پایه های گیاهی زیادی است.

 

باغ مناره:

باغ مناره در مراکش یک گوشه دنج محسوب می‎شود و پر از ازدحام است این باغ به طور کلی یک استخر بزرگ دارد و در حاشیه آن 5 عمارت دیده می‎شود. در این باغ خانه ها کوتاه هستند و به طور کلی اهالی شهر این بخش بسیار پر اهمیت است.

 

پارک ارم ملی توبکال:

پارک ارم ملی توبکال یک پارک پلکانی بر روی بلندترین کوه مراکش است، این پارک مسیر های کوهنوردی زیادی دارد و چشم اندازهای آن نیز بسیار عالی هستند. این پارک در 57 کیلومتری پایتخت مراکش قرار دارد.

 

خلاصه تاریخ مراکش

خلاصه تاریخ مراکش

در سال های 1873 تا 1912 حکومت های حسن اول و عبدالعزیز در مراکش صورت گرفت، در این دوره، کشور مراکش توانست استقلال خود را حفظ نماید. در سال 1912 بعد از موافقتنامه های ‌الجزیره، این کشور بخش عظیمی از مراکش را اشغال نمود.

خلاصه ای از جغرافیای مراکش

خلاصه ای از جغرافیای مراکش

کشور مراکش دارای اقلیم قاره ای است، به طوری که اغلب دارای آب و هوای خشک است. تابستان های این کشور بسیار گرم و خشک است. زمستان های مراکش نیز نسبتاً سرد است. پاییز و بهار در این کشور اغلب دارای آب و هوای معتدل است. این فصل بهترین زمان برای سفر به مراکش محسوب می‎شود. بیشترین بارندگی در فصل زمستان صورت می‎گیرد و ماه جولای گرم ترین ماه سال محسوب می‎شود. به طور کلی در این کشور تجربه های خوبی از سفر خواهید داشت. در مراکش می‎توانید از خدمات کوچ سرفینگ استفاده کنید و از غرفه های خیابانی غذا بخرید.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری مراکش

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری مراکش

حست الجندی و حمیدو دو بازیگر مشهور تئاتر در کشور مراکش هستند.

یاسمین لافیت و کارن لانکاوم نیز دو بازیگر اهل مراکش هستند

Mounir Fatmi از هنرمندان مراکش است که در پاریس زندگی می‌کند و در آمستردام به تحصیل پرداخته است. حرفه‌‌ی او نقاشی، طراحی، مجسمه سازی و ... است.

Farid Belkahia نقاش مراکشی است، از جمله اثار او می‌توان به نقاشی Aube (dawn) اشاره کرد که در سال 1983 خلق شده است.

Jean Reno از بازیگران مراکشی است.

Gad Elmaleh، یک کمدین مراکشی است.

Mohamed Majd، بازیگر مراکشی است.

کشورها و مناطق وابسته مراکش

کشورها و مناطق وابسته مراکش

کشور مراکش در دوره های تاریخ تحت اشغال الجزایر بوده است و کشمکش های زیادی را پشت سر گذاشته است تا شرایط استقلال خود را حفظ نماید.

 

فرهنگ مردم مراکش

فرهنگ مردم مراکش

 

مردم مراکش در تاریخ و سنت خود مانده اند، به طوری که در بخش های مختلف زندگی این مردم میراث فرهنگی و همینطور فرهنگ و تمدن مراکش دیده می‎شود.

هویت فرهنگی در بین مردم مراکش بسیار مهم است.

حجاب کشور مراکش به صورت لباس های سنتی با زیورآلات زیاد است

مردم کشور مراکش بسیار خونگرم هستند و این خونگرمی در زبان مردم این کشور نیز جریان دارد.

به طور کلی در این کشور مردم مهربان هستند و مهمان نوازی بخش مهمی از فرهنگ مردم مراکش محسوب می‎شود. به طور کلی زندگی در بین مردم مراکش بسیار پر اهمیت است.

توجه داشته باشید که برای ورود به خانه یک فرد مراکشی باید کفش خود را در آورید.

پیشرفت در مراکش

پیشرفت در مراکش

پیشرفت کشور مراکش بیشتر در زمینه های مالیاتی دیده می‎شود، یعنی با وجود افزایش نرخ مالیاتی در این کشور، سود و زیان شرکت ها نیز تغییرات زیادی کرده و این روند به سود سهامداران در کشور مراکش خواهد بود. حقیقت امر این است که وضعیت پیشرفت اقتصادی در کشور مراکش در رده بندی های مشخص به صورت چند بعدی ارزیابی می‎شود و رشد مالیاتی نیز بخشی از آن را در نظر گرفته است.

پیشرفت کشور مراکش به طور کلی در زمینه علمی ‎بسیار زیاد بوده و پیشرفت های علمی ‎در کشور مراکش در زمینه محصولات رفاهی نیز بسیار زیاد است. در کشور مراکش وضعیت اقتصادی به شکلی دنبال می‎شود که نفوذ علم و تکنولوژی نیز سهم بزرگی در پیشرفت این کشور دارد.

امنیت اجتماعی در کشور مراکش در بخش های مختلف دیده می‎شود و اصول امنیت اجتماعی خود یک بخش بسیار مهم به شمار می‌آید. امنیت اجتماعی در کشور مراکش در بخش سیاست مدرسه ای و دانشگاهی بیشتر از سایر بخش ها است.

رشد کشور مراکش در زمینه صادرات ماهی در بسته بندی های ارگانیک در دنیا شهرت دارد، این کشور پیشرفت جدی در این زمینه داشته است.

 

 

قوانین عمومی در مراکش

قوانین عمومی در مراکش

یکی از قوانین مهم در کشور مراکش، لباس پوشیدن مناسب در زمان مهمانی است زیرا ادب و احترام را می‎رساند.

خانواده ها در مراکش اغلب محافظه کار هستند.

به طور کلی مردم در این کشور بسیار مبادی آداب هستند و به سنتی های گذشته اهمیت می‎دهد

در این کشور حق ندارید غذا را با دست چپ خود میل کنید.

بهتر است که در زمان غذا خوردن یک تکه نان را با دست راست خود نگه دارید.

مردم این کشور گپ و گفت های صمیمی را خیلی دوست دارند و سعی می‌کنند از احوال هم مطلع باشند.

مردم به پرچم کشور مراکش بسیار احترام می‎گذارند و برایشان مقدس است. 

 

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱