x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مراکش

کشور مراکش دارای اقلیم قاره ای است به طوری که اغلب دارای آب و هوای خشک است. تابستان های این کشور بسیار گرم و خشک است. زمستان های مراکش نیز نسبتاً سرد است. پاییز و بهار در این کشور اغلب دارای آب و هوای معتدل است، این فصل بهترین زمان برای سفر به مراکش محسوب می‎شود. بیشترین بارندگی در فصل زمستان صورت می‎گیرد و ماه جولای گرم ترین ماه سال محسوب می‎شود. بخش خدمات بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی در کشور مراکش را تشکیل می‎دهد و همینطور صنعت شامل معادن و ساخت و ساز و تولید خواهد بود که نقش مهمی ‎در اقتصاد کشور مراکش دارد و مخابرات در کشور مراکش رشد زیادی کرده و بخش مهم اقتصادی محسوب می‎شود. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور مراکش بسته به شرایط آب و هوای این کشور است. مشخص است که وضعیت کسری بودجه در کشور مراکش بر اساس میزان سرمایه های مشخص ارزیابی می‎شود. این موضوعات نشان می‎دهد که در تولیدات این کشور دولت سعی در ایجاد شرایط خوبی دارد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Morocco عربی: المملکة‌المغربة
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی پارلمانی
 • زبان های رایج: عربی حسنیا-
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: درهم مراکش معادل 0.10 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00212
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 71
 • پایتخت: رباط
 • زبان های رسمی: عربی، بربر
 • جمعیت: بیش از 35.74 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: (GMT+1)
 • دامنه اینترنتی: .ma
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 122.458 میلیارد دلار

سفر به مراکش

وضعیت آب و هوایی در کشور مراکش در سال های اخیر با کمی‎تغییرات مشهود همراه بوده است. مراکش دارای اقلیم قاره ای است، برخی از بخش های آن خشک است و تابستان های گرمی‎ دارد و البته که دارای زمستان های سردی است. این کشور در فصل و پاییز معتدل است و این دو فصل به طور کلی بهترین زمان برای سفر به کشور مراکش محسوب می‎شوند؛ در نظر داشته باشید که بیشترین بارندگی در این کشور در فصل زمستان صورت می‎گیرد. تور تفریحی گذرگاه کوهستانی تیزی نتیشکه یک تور تفریحی بسیار هیجان انگیز برای کسانی است که علاقه زیادی به کوهنوردی دارند. این تور تفریحی با تجهیزات کامل برگزار می‎شود و مسیر پر پیچ و خمی دارد که برای کسانی که از ارتفاع می‎ترسند بسیار وحشتناک است و بهتر است که بازدید از منطقه دیگری را در نظر داشته باشند. شما برای سفر به کشور مراکش نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور دارید، ویزای توریستی مراکش در یک دوره کمتر از سه هفته ای صادر می‎شود.

سفر به مراکش

زندگی در مراکش

پایتخت کشور مراکش، شهر رباط است. مراکش در دورترین قسمت شمال غربی آفریقا قرار دارد و به طور کلی از شمال به دریای مدیترانه وصل می‌شود. این کشور به طور کلی دسترسی به دریای آزاد دارد و منابع عظیم فسفات را شکل می‌دهد. هم اکنون در کشور مراکش حدود 1026.00 هزار نفر بیکار هستند و البته که افراد شاغل در این کشور به 11082.00 هزار نفر رسیده‌اند که آمار خوبی است. مراکش بیش از 35.20 میلیون نفر جمعیت دارد. نرخ بیکاری جوانان در این کشور به 22.30 درصد رسیده و نرخ اشتغال در این کشور نیز 42.10 درصد است. مراکش هر ساله با کمبود نیروی آشپز همراه است، بنابراین یک ایرانی می‌تواند در بخش آشپزی این کشور درآمد خوبی داشته باشد. کمبود برنامه نویس و همینطور حسابدار نیز در مراکش حس می‌شود؛ دین غالب ‌در این کشور اسلام است. در قانون اساسی این کشور چیزی به عنوان نوع مذهب رویت نمی‌شود و مذهب مالکی ارزیابی های خاص خود را دارد.

زندگی در مراکش

مهاجرت به مراکش

ویزای تحصیلی کشور مراکش این روزها بسیار پرطرفدار است؛ دانشجویان بین‌المللی، با ویزای تحصیلی کشور مراکش می‎توانند مسیر ورود به کشور مراکش را برای خود به بهترین شکل ممکن طی کنند. روند اخذ ویزای تحصیلی کشور مراکش به طور کلی 6 هفته طول می‎کشد. مراکش در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به نتیجه خوبی رسیده است به این ترتیب سود و منفعت اقتصادی در این بخش بسیار عالی ارزیابی شده است. وضعیت تولید لباس و پارچه در مراکش نیز بسیار بهتر از سایر بخش ها ارزیابی شده است و البته که در این کشور تولیدات وابسته به لباس و پارچه بسیار ایده‌آل هستند. در مراکش وضعیت مهاجرپذیری در سال های اخیر، بسیار بیشتر از سال های گذشته اعلام شده است. رضایت از بخش کاری در مراکش بیش از 80 درصد است، رشد کاری در این کشور به صورتی بوده است که نیروی کاری روز به روز بیشتر می‎شود. وضعیت کاری در این کشور به طور کلی شامل مواردی است که شخص بتواند از نظر سابقه کاری ارزیابی شود و بسیار مهم است که رشد کاری وی نیز بررسی شود.

مهاجرت به مراکش

تحصیل در مراکش

شرایط آموزشی متمرکز و غیر متمرکز در کشور مراکش زیر نظر اصول آموزشی ارزیابی می‎شود. در این کشور تحصیلات ابتدایی از اوایل 7 سالگی آغاز می‎شود، در پایان هر سال تحصیلی آزمونی برگزار می‎شود که می‎بایست با نمرات بالا پشت سر گذاشته شوند، برای تحصیل رایگان در کشور مراکش نیاز است که ارزیابی های گسترده ای در فضای صنعتی صورت بگیرد. اجرای طرح های تحقیقاتی کوچک و بزرگ در کشور مراکش می‎تواند وارد مراکز تحقیقاتی نیز بشود. مشخص است که قدرت استدلال در زمینه تحصیلی در این کشور می‎تواند یک شانس بزرگ برای تحصیل رایگان باشد. یک شغل دانشجویی بسیار مناسب در کشور مراکش راهنمای تور است، یعنی شما می‎توانید زمانی که دانشجوی سال چهارم و یا حتی سوم هستید، از فضای دانشجویی استفاده کنید تا تورهای دانشجویی خوبی ایجاد نمایید. بهتر است که سعی کنید به زبان این کشور تسلط نسبی داشته باشید تا این بتوانید در این شغل موفق شوید. برای مقالات علمی ‎در کشور مراکش نیاز است که در ابتدا موضوع مشخصی انتخاب کنید و نیاز است که موضوع انتخاب شده به روز و با شرایط کاملاً جدید ارزیابی شود.

تحصیل در مراکش