x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در مراکش

پایتخت کشور مراکش، شهر رباط است. مراکش در دورترین قسمت شمال غربی آفریقا قرار دارد و به طور کلی از شمال به دریای مدیترانه وصل می‌شود. این کشور به طور کلی دسترسی به دریای آزاد دارد و منابع عظیم فسفات را شکل می‌دهد. هم اکنون در کشور مراکش حدود 1026.00 هزار نفر بیکار هستند و البته که افراد شاغل در این کشور به 11082.00 هزار نفر رسیده‌اند که آمار خوبی است. مراکش بیش از 35.20 میلیون نفر جمعیت دارد. نرخ بیکاری جوانان در این کشور به 22.30 درصد رسیده و نرخ اشتغال در این کشور نیز 42.10 درصد است. مراکش هر ساله با کمبود نیروی آشپز همراه است، بنابراین یک ایرانی می‌تواند در بخش آشپزی این کشور درآمد خوبی داشته باشد. کمبود برنامه نویس و همینطور حسابدار نیز در مراکش حس می‌شود؛ دین غالب ‌در این کشور اسلام است. در قانون اساسی این کشور چیزی به عنوان نوع مذهب رویت نمی‌شود و مذهب مالکی ارزیابی های خاص خود را دارد. حاکمیت در این کشور بر وحدت مذهبی تأکید کرده است. در این کشور یهودیان زیادی نیز رویت می‌شوند.

 

 

مشاوره زندگی در مراکش
فهرست

حداقل حقوق در مراکش

حداقل حقوق در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور مراکش،8.50 درصد برآورد شده، این رقم در گذشته 10.00 درصد بوده است. هم اکنون در کشور مراکش حدود 1026.00 هزار نفر بیکار هستند و البته که افراد شاغل در این کشور به 11082.00 هزار نفر رسیده‌اند که آمار خوبی است. مراکش بیش از 35.20 میلیون نفر جمعیت دارد. نرخ بیکاری جوانان در این کشور به 22.30 درصد رسیده و نرخ اشتغال در این کشور نیز به 42.10 درصد رسیده است.  حقوق و مزایا در این کشور بر اساس نمودارهای آماری بهبود داشته است؛ البته هنوز هم گروهی از کارگران از میزان حقوق دریافتی خود راضی نیستند.

میانگین درآمد در مراکش

میانگین درآمد در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این قسمت، وضعیت درآمدزایی در کشور مراکش را در مقایسه با مردم ایران بررسی می‌کنیم. مراکش در لیست کشورهایی قرار دارد که وضعیت درآمدزایی در شغل های فنی در آن حدود 11 درصد بهتر از ایران است، ایرانیانی که در رشته های مهندسی تحصیل کرده‌اند و دست به فن هستند، اغلب از نظر شغلی دچار مشکل بوده و این موضوع فضای درآمدزایی را بسیار تحت تأثیر قرار داده است، از طرفی در آمارها اینطور ارزیابی شده است که میزان درآمدزایی برای رشته های وابسته به پزشکی به خصوص پرستاری در مراکش تنها 1 درصد بیشتر از ایران است و پزشکان در ایران درآمد بالایی دارند. رشته های وابسته به هنر در کشور مراکش در ابتدا از نظر شغلی بسیار مشکل داشتند اما امروزه این موضوع تغییر داشته و امروزه به فضای هنری در این کشور امتیاز مخصوصی داده می‌شود. درآمدزایی در کشور مراکش در زمینه های مشخص رتبه های مخصوصی دارد، کسانی که خود اشتغالی دارند نیز در لیست کسانی هستند که به درآمد درستی در این کشور رسیده‌اند و می‌توانند گروه های زیادی را وارد میدان درآمدزایی نمایند؛ از این روز دولت سرمایه های مشخصی در اختیار این گروه قرار داده است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مراکش

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کاریابی در کشور مراکش یکی از موضوعات بسیار مهم در کنفرانس ها و همایش های روز دنیا است. شما برای داشتن ویزای کار در مراکش نیاز است که در ابتدا یک رتبه کاری درست داشته باشید. از یاد نبرید که ویزای کاری کشور مراکش یک ساله صادر می‌شود و برای تمدید آن نیاز به رشد کاری و ارتقاء سمت دارید. برای یافتن شغل در مراکش بهتر است که با ویزای توریستی وارد خاک این کشور شوید و شغل های مورد نیاز را رصد کنید. یک مثال می‌زنیم: کشور مراکش هر ساله با کمبود نیروی آشپز همراه است بنابراین یک ایرانی می‌تواند در گروه آشپزی این کشور درآمد خوبی داشته باشد و به وی اجازه کار به صورت حرفه ای نیز داده می‌شود، این موضوع از سال های گذشته تا به امروز مورد حمایت دولت های مختلف قرار گرفته است. یک مورد دیگر کمبود برنامه نویس و همینطور حسابدار در کشور مراکش است که می‌تواند شرایط خاص خود را ایجاد نماید البته که در کنفرانس های صورت گرفته در این کشور اهمیت نیروهای برنامه نویس بارها و بارها مورد بررسی قرار گرفته است. فضای کاری در کشور مراکش دارای بازار کار درست در زمینه گردشگری است که به رشد اقتصادی این کشور منجر می‌شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مراکش

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای صرف 1 وعذه غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور مراکش باید 30.00 درهم هزینه کنید. شما برای اینکه یک عدد ساندویچ مک دونالد در این کشور میل کنید به 50.00 درهم هزینه نیاز دارید. حال اگر بخواهید یک رستوران متوسط برای دو نفر، سه وعده غذا را در نظر داشته باشید، هزینه شما به 157.50 درهم می‌رسد.

هزینه‌ی بلیط یک‌طرفه در کشور مراکش 4.00 درهم است. شما برای عبور ماهانه در این کشور باید 150.00درهم بپردازید.

هزینه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت انتظار در این کشور 40.00 درهم براورد شده است و هزینه‌ی تاکسی به ازای هر مایل حرکت در این کشور 9.66 درهم است.

در صورتی که کسی به ورزش علاقه داشته باشد می‌تواند از باشگاه های بدنسازی در این کشور استفاده نماید که 218.55 درهم هزینه برای آن ارزیابی شده است. شما برای اجاره زمین تنیس در کشور مراکش نیاز به هزینه 165.80 درهم دارید. در نظر داشته باشید که هزینه خرید بلیط سینما در کشور مراکش 53.24 درهم است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در مراکش

قیمت برخی کالاهای اساسی در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور مراکش به شرح زیر است:

 • شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 26.37 درهم
 • یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 5.08 درهم
 • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 5.31 درهم
 • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 12.18درهم
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 34.98 درهم
 • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 21.77 درهم
 • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته): 36.19 درهم
 • سیب ( 1 کیلوگرم): 5.76 درهم
 • موز ( 1 کیلوگرم): 5.27 درهم
 • پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 2.36 درهم
 • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 2.19 درهم
 • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 2.00 درهم
 • پیاز ( 1 کیلوگرم) : 2.06 درهم

اقتصاد در مراکش

اقتصاد در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نام دیگری که به کشور مراکش لقب داده شده است، مغرب است. این کشور در شمال دریای مدیترانه قرار دارد و به طور کلی سواحل زیادی داشته که برای منابع عظیم دریایی می‌تواند یک امتیاز بسیار عالی باشد. در این کشور صادرات انواع ماهی به خصوص ساردین بخش مهمی از اقتصاد را شکل می‌دهد و این موضوع سبب شده است که آب و هوای معتدل نیز بخشی از اقتصاد این کشور باشد. تجارت و صنعت ماهیگیری در این کشور بسیار پرطرفدار است. فضای کشاورزی در کشور مراکش بسیار غنی است و این موضوع به دلیل خاک حاصلخیز و بارندگی زیاد در مراکش است که سبب شده درختان زیتون و میوه زیادی در این کشور رشد نماید. مراکش یکی از کشورهای تجاری قدرتمند محسوب می‌شود. تولید و صادرات غلات به سایر کشورها از مراکش رشد زیادی داشته است. نیروی کار در این کشور در بخش صنعتی کمتر از سایر بخش ها است.

امنیت مالی و اقتصادی در مراکش

امنیت مالی و اقتصادی در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت مالی و اقتصادی در کشور مراکش بیشتر در بخش خدمات رویت شده و اینطور که مشخص است خدمات در این کشور جنبه های اقتصادی بالایی را شکل می‌دهد، پس از خدمات، کشاورزی در مراکش می‌تواند یک برگ برنده اقتصادی محسوب می‌شود و در نهایت صنعت گزینه ای تکمیل کننده در فضای اقتصادی کشور مراکش خواهد بود. حدود 19 درصد از مردم کشور مراکش زیر خط فقر هستند و این موضوع بر اساس بودجه های سالانه در این کشور ارزیابی شده است. امنیت اقتصادی در بخش تورم به ندرت دیده می‌شود. نرخ برابری ارز در این کشور به +8.5 درهم ‌رسیده است. البته که وضعیت ارز در مراکش هر ساله نوسان زیادی دارد و میانگین توسعه اقتصادی در این کشور بر اساس سرمایه های ناخالص داخلی ارزش گذاری شده‌ است. امنیت مالی و اقتصادی در فضای تولید برق نیز از موضوعات پر اهمیت است. مراکش در صادرات برق بسیار محدود است. مصرف گاز در این کشور به مرز 50 میلیون متر مکعب رسیده است. مشخص است که فضای مالی و اقتصادی در زمینه حبوبات و لبنیات نیز رویت شده است.

امنیت در مراکش

امنیت در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت روزانه زندگی در مراکش برقرار است و حین قدم زدن و راه رفتن در طول روز در این کشور با هیچ مشکلی روبرو نخواهید شد اما بهتر است که به تنهایی در طول شب مشغول پیاده روی در کشور مراکش نشوید. بانوان در این کشور در صورتی که تنها باشند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند پس مهم است که از پوشش مناسبی استفاده شود و از پوششی که جلب توجه می‌کند، دوری شود. مشخص است که گشت و گذار در شب برای بانوان بسیار مشکل ساز خواهد بود. شما با ورود به مراکش، وارد یک کشور مسلمان شده‌اید و در کشورهای مسلمان پوشش اهمیت زیادی دارد. بانوان بهتر است که دست و شانه و ساق پاهای خود را بپوشانند تا بیشتر در امان باشند.

امنیت در فضای رهن و اجاره خانه در کشور مراکش نیز رویت می‌شود. توجه داشته باشید که هرچه بتوانید از ناهنجاری ها دوری کنید موفق تر خواهید بود. برقراری امنیت در شهرهای مراکش توسط پلیس های محلی شکل می‌گیرد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مراکش

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اخذ ویزای توریستی کشور مراکش نیاز به مصاحبه نخواهید داشت اما در صورتی که بخواهید از ویزای تجاری و کاری کشور مراکش استفاده کنید، نیاز است که مراحل بیشتری را طی کنید و باید مصاحبه را نیز بگذرانید. مدارکی که برای اخذ ویزای کشور مراکش نیاز است در ابتدا کپی از پاسپورت و دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید که در سایز های 4 در 6 است، بعلاوه ی فرم درخواست روادید مراکش و همینطور یک سری مدارک کاری که شامل روزنامه های رسمی، جواز کار و گواهی های اشتغال به تحصیل است که باید ترجمه انگلیسی شده باشند. گواهی مانده حساب نیز نیاز است که باید موجودی 10 هزار دلاری داشته باشد و باید با مهر بانک هم تراز باشد. نیاز است که رزرو پرواز کشور مراکش صورت بگیرد و البته که رزرو هتل هم باید بررسی شود. اقامت برای خود و همراهتان در کشور مراکش بسیار موضوع پر اهمیتی است و باید یک سال از اقامت شما گذشته باشد تا بتوانید برای اخذ اقامت برای همراهتان اقدام کنید.

ازدواج خارجی ها در مراکش

ازدواج خارجی ها در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آداب و رسوم زیادی برای ازدواج در کشور مراکش دیده می‌شود، هنوز هم مراسم عروسی در کشور مراکش هفت شب و هفت روز دنبال می‌شود و سنت های زیادی را در بر می‌گیرد. به طور کلی بانوان در کشور مراکش باید از لباسی به نام کفتان استفاده کنند و مراسم حمام و حنابندان هنوز هم پیش از عروسی در کشور مراکش صورت می‌گیرد. بیشترین عروسی‌ها در این کشور در روزهای یکشنبه آخر پاییز برگزار می‌شوند؛ به این ترتیب برداشت محصولات کشاورزی صورت گرفته و غذای زیادی برای جشن در نظر گرفته می‌شود. این سری از رسم و رسومات در صورتی که عروس از تبعه کشور مراکش باشد و داماد خارجی برقرار می‌شود اما اگر داماد برای کشور مراکش بوده و عروس خارجی باشد، همه چیز به صورت توافقی پیش می‌رود. مشخص است که ازدواج خارجی ها در این کشور شرایط خاص خود را دارد. از یاد نبرید که برای ازدواج یک شخص با شخص دیگر در کشور مراکش نیاز است که افراد بتوانند از هر نظر با هم تناسب داشته باشند. در این روند میزان بودجه و تمکن مالی مرد و زن بررسی می‌شود و البته که اگر ازدواجی از قبل وجود داشته است باید پرونده آن بسته شود. ازدواج خارجی ها در این کشور مراکش می‌تواند یک بخش مهم در ورود سرمایه به خاک این کشور باشد بنابراین دولت مخالفتی در این زمینه نخواهد داشت و سعی به بهبود وضعیت لازم می‌کند. 

اجاره خانه در مراکش

اجاره خانه در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آپارتمان های یک خوابه در کشور مراکش در مرکز شهر برای اجاره بیشتر به چشم می‌خورند و اغلب خانه ها در این کشور به صورت یک اتاق خوابه طراحی و ساخته شده است. چنین آپارتمان هایی اجاره 2.901.77 درهمی دارند، آپارتمان های یک خوابه ای که در حاشیه شهر قرار دارند نیز هزینه 1.577.40 درهمی را در نظر گرفته‌اند؛ به این ترتیب در صورتی که بخواهید از هزینه خود کم کنید نیاز است که این موارد را ارزیابی کنید.

هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 5.429.5 درهم نیاز است. برای اجاره آپارتمان در این کشور نیاز است که با مشاورین املاک حرفه ای مشورت کنید. اغلب آپارتمان های سه خوابه در کشور مراکش در مرکز شهر قرار دارد و کمتر دیده می‌شود که در حاشیه شهری کسی به فکر ساختن خانه های بزرگ با بیش از 2 اتاق خواب باشد اما در صورتی که زمان کافی داشته باشید و در املاک مختلف جستجو کنید، آپارتمان های سه خوابه در حاشیه شهر با اجاره بهای 2.877.47 درهمی را خواهید یافت.

خرید ملک در مراکش

خرید ملک در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر فاس کشور مراکش یکی از شهرهای بسیار پر سر و صدا محسوب می‌شود؛ به این ترتیب دولت با خرید خانه در این شهر برای افراد خارجی مخالفت کرده و این موضوع رشد مهاجرت به کشور مراکش را به حداقل رسانده بود، پس از کنفرانس های مختلف صورت گرفته این طرح با مخالف همراه شده و شرایط برای خرید ملک در همه شهرهای کشور مراکش فراهم شد. موضوع این است که بسیاری از خانه ها در کشور مراکش کوچک هستند و متراژ کم این خانه ها برای زندگی های خانوادگی خوب نیست. شما در صورتی که بخواهید یک منزل با فضای داخلی زیبا خریداری کنید؛ باید حدود 17 درصد بیشتر از ایران هزینه پرداخت نمایید و این موضوع شاید در ابتدا برای شما بسیار دشوار باشد. صدور وام های خرید مسکن در کشور مراکش یکی از مواردی است که می‌تواند به افراد کمک زیادی نماید، در نظر داشته باشید که خرید خانه با وام نیاز به فیش حقوقی و یا گردش مالی بالا دارد. توجه داشته باشید که ملک خریداری شده سند داشته باشد و معتبر باشد.

ثبت شرکت در مراکش

ثبت شرکت در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همه شرکت های ثبت شده در کشور مراکش نیاز به دفتر ثبت دارند و این موضوع بسیار پر اهمیت است. نیاز است که یک حساب بانکی قبل از ادغام افتتاح شود به طور کلی شواهدی مبنی بر سرمایه متعلق به sarl نیز صورت بگیرد. ثبت شرکت در کشور مراکش به طور کلی نیاز به حداقل یک مدیر دارد و حساب ها نباید به صورت سالانه ثبت شوند. حداقل سرمایه سهمیه ای در کشور مراکش 100.00 MAD است. یکی از شرکت های با امتیاز بالا که در کشور مراکش به ثبت رسیده است شرکت با مسئولیت محدود SA است که نیاز به حداقل 5 سهامدار دارد و به طور کلی می‌تواند به صورت قانونی ثبت شود. مسئولیت سهامداران بر اساس مقدار سهامشان ارزیابی می‌شود. مجوز برای همه سهام های ثبت شده نیاز است. باید حداقل سهم مورد نظر 50 MDH باشد و نیاز است که یک نام تجاری برای آن در نظر گرفته شود.

یک شرکت خصوصی محدود SARL نیز وجود دارد که یک نوع میانجی محسوب می‌شود؛ این شرکت برای افراد و سرمایه های خاص رویت می‌شود. این شرکت ها تجاری هستند و با حداقل سرمایه در نظر گرفته می‌شوند و دارای دو با چند عضو هستند که به میزان سهم خود از سرمایه استفاده می‌کنند.

انواع ویزا و انواع اقامت در مراکش

انواع ویزا و انواع اقامت در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای سرمایه گذاری کشور مراکش یک ویزای معتبر است که می‌تواند هم در لاین خرید ملک و هم به صورت ثبت شرکت استفاده شود، کسانی که قصد کارآفرینی در کشور مراکش دارند، می‌توانند در مسیر سرمایه گذاری از جدیدترین عملکردهای روز دنیا استفاده کنند. سرمایه گذاری در کشور مراکش در این راستا اهمیت خاص خود را دارد.

ویزای ازدواج کشور مراکش نیز باید پروسه قاونی خود را طی کند تا منجر به اقامت افراد شود؛ مشخص است که ویزای ازدواج نیاز به اثبات واقعی بودن ازدواج دارد.

ویزای کاری و تجاری در کشور مراکش برای ورود به کار و ثبت یک شرکت صورت می‌گیرد. اعتبار ویزای کاری کشور مراکش موقت است.

برای تحصیل در کشور مراکش نیز ویزای تحصیلی رویت شده است، البته که ویزای تحصیلی منجر به اخذ پاسپورت کشور مراکش نمی‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مراکش، سطح علمی بالایی نیاز است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مراکش

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 از سال 2018 تا به امروز یک طرح بیمه اسلامی‌ در کشور مراکش به تصویب رسیده که اجرا شدن این طرح می‌تواند شرایط بسیار خوبی برای مسلمان فراهم سازد. قانون تکافل در این طرح بررسی شده است و باید شرکت های بیمه ای این قانون را در فضای بیمه خود به کار ببرند. مشخص است که در کشور مراکش خدمات بیمه ای بیشتر در شرایط درمانی صورت می‌گیرد و سرمایه گذاری در این کشور بسیار محدودتر از قبل است و اغلب افراد برای سرمایه گذاری از نظام بانکداری در کشور مراکش استفاده می‌کنند و کمتر به سراغ فضای بیمه می‌رود. در این طرح جدید شورای مشاوران مراکش نیز ورود داشته و مشخص است که چنین طرحی باید بر اساس رویه های دقیقی صورت بگیرد. بخش اقتصادی اسلامی‌ برای این بخش در سال های اخیر بهبود داشته است و کشور مراکش توانسته خدمات بانکداری را به بیش از 36 درصد رشد برساند و این موضوع در فضای بیمه ای کشور مراکش نیز رویت می‌شود. دولت سرمایه و تسهیلات درمانی در زمینه بیماری های خاص را نیز شکل داده و در این زمینه همه اجرای قوانین بیمه مطابق با شریعت اسلامی صورت می‌گیرد.

خدمات بانکی و مالی در مراکش

خدمات بانکی و مالی در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

التجاری الوفا در کشور مراکش یکی از بانک های مشهور است که محمد الکتانی مدیرعامل این بانک بوده و تعداد پرسنل این بانک حدود 19754 نفر هستند و به طور کلی دارای 3972 شعبه است. این بانک دارای فضای قدیمی‌بوده و به صورت ادغام شده فعالیت می‌کند. این بانک به طور کلی دارای ساختمان های مرکزی و شعبات در کشورهای مختلف است.

بانک تجارت در کشور مراکش با مدیریت مراد شریف فعالیت کرده است و بیش از 2000 نفر پرسنل دارد این بانک دارای فضای صنعتی است. این بانک دارای گروه های مالی فرانسوی است و 65 درصد از سهام را شکل داده است مشخص است که به طور کلی نقش کلیدی در این راستا صورت گرفته است این بانک در زمینه خدمات بانکداری به امتیاز خوبی رسیده است.

بانک خلق در کشور مراکش به مدیریت محمود بنچابون فعالیت می‌کند و بیش از 11712 نفر پرسنل دارد. این بانک دارای 950 شعبه است و البته که نقش مهمی‌در اقتصاد کشور مراکش داشته است؛ این بانک بیش از 3 میلیون مشتری دارد و برای خارجیان گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود. نمایندگی های این بانک در کشور های آلمان، کانادا، اسپانیا و فرانسه دیده می‌شود.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مراکش

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت کشور مراکش 62 اعلام شده است و با ارائه پاسپورت کشور مراکش می‌توانید به 68 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزای دیگر سفر کنید. امروزه قدرت گذرنامه کشور مراکش بیشتر از قبل شده است. در سال های قبل با پاسپورت کشور مراکش می‌توانستید به 67 کشور دنیا سفر کنید اما امروزه 4 کشور دیگر اضافه شده است و به 71 کشور رسیده است. از یاد نبرید که برای اخذ ویزای مشترک کشور مراکش نیاز است که در ابتدا مدارک لازم را تنظیم کنید و در تکمیل فرم های مخصوص شرایط خاصی را مدنظر قرار دهید. سهولت رفت و آمد در این کشور راندمان بالایی داشته  و البته که شما برای رسیدن به ویزای مشترک این کشور نیاز است که بتوانید تمکن مالی خوبی داشته باشید.

تشابهات فرهنگی مراکش با ایران

تشابهات فرهنگی مراکش با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مراکش یک کشور مذهبی است و اسلام دین غالب در این کشور بوده و مشخص است که بسیاری از فرهنگ های کشور مراکش با ایران مشابه است. تاریخ و فرهنگ غنی در بین مردم کشور مراکش دیده می‌شود و البته که تنوع فرهنگی نیز در این کشور زیاد است. یکی از فرهنگ های مشترک بین مردم ایران و مردم کشور مراکش مهمان نوازی است؛ در این کشور مهمان نوازی اهمیت زیادی دارد و به طور کلی افراد همیشه برای مهمان بهترین پذیرایی و را در نظر می‌گیرند. سنت های مذهبی و ملی در کشور مراکش بسیار زیاد است و استفاده از لباس های سنتی و محلی هم در کشور مراکش و هم ایران دیده می‌شود. هویت فرهنگی در این زمینه اولویت زیادی دارد. مردم این کشور برای مناسبات تجاری و اقتصادی دور هم جمع می‌شوند و از فرهنگ اسلامی‌ در برگزاری مناسبات خود استفاده می‌کنند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در مراکش

اعیاد و تعطیلات رسمی در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعطیلات لیست های کشور مراکش در سال 2019

تاریخ

مناسبت

ژانویه 1

روز سال نو

11 ژانویه

مانیفست استقلال

1 می

روز کارگر

21 آگوست

روز جوان

6 نوامبر

Green March Day

مه-23

تعطیلی رسمی

18 نوامبر

روز استقلال

اوت -14

Oued Ed-Dahab Day

20 آگوست

روز انقلاب

دین در مراکش

دین در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین غالب در این کشور اسلام است و بیشتر مسلملنان سنی هستند. در قانون اساسی این کشور چیزی به عنوان نوع مذهب رویت نمی‌شود و مذهب مالکی ارزیابی های خاص خود را دارد. حاکمیت در این کشور بر وحدت مذهبی تأکید کرده است. در این کشور یهودیان زیادی نیز رویت می‌شوند. شهر فاس یک شهر مذهبی در کشور مراکش است و آموزش فقه مالکی در آن رویت شده است. کشور مراکش دارای شهرهای مذهبی زیادی است و به طور کلی علوم قرآنی در این کشور در سطح پیشرفته‌ای قرار دارد. این کشور دارای بزرگترین حوزه های علمی‌ است.

تفریح در مراکش

تفریح در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موج سواری در ایسوریا:

موج سواری در ایسوریا یکی از مشهورترین دهکده های ماهیگیری محسوب می‌شود. بهترین زمان برای استفاده از این تفریح، فصل زمستان است. موج های پر جوش و خروش زیادی در کشور مراکش رویت شده است. این بخش به طور کلی دارای تفریحات زیادی است. اگر عاشق ورزش های آبی هستید، این گزینه برای شما مناسب است.

کوه توبکال:

کوه توبکال یکی از خاطره انگیزترین تفریحات کشور مراکش محسوب می‌شود؛ این بخش بلندترین قله آفریقا است و به طور کلی شما را بر فراز ابرها می‌برد. بهترین فصل صعود به قله توبکال در فصل بهار خواهد بود. شتر سواری در صحرای ساهارا دارای تورهای گروهی و راهنمای کاربلد است. تجربه شترسواری در این بخش بسیار جذاب خواهد بود. بازدید از دباغ خانه های فاس نیز می‌تواند از تفریحات خوب محسوب شود؛ این منطقه به طور کلی دارای دیوارهای دیدنی است. تفریحات این منطقه بسیار دل انگیز است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مراکش

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر شما هم فکر می کنید سیستم حمل و نقل در کشور مراکش گران و خطرناک است، سخت در اشتباه هستید. در این کشور قطار و تاکسی و سیستم های حمل و نقل زیادی شکل می‌دهد. سفر ریلی کشور مراکش به طور کلی دارای شرایط مخصوصی است. در این کشور مسیر های رفت و آمدی گسترده ای رویت شده است. مراکش در لیست کشورهایی است که توانسته بهترین جاذبه های گردشگری را شکل دهد. قطار در کشور مراکش به نسبت اروپا قیمت ارزان تری دارد. مشخص است که استفاده از قطارهای های درجه یک در این کشور دارای شرایط مخصوصی است. در رباط پایتخت کشور مراکش از مترو خبری نیست و به طور کلی دو خطر ترامورا رویت شده است که بین شهرهای رباط و سلا است.

فرهنگ مراکش

فرهنگ مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خونگرمی مهمترین خصلت مردم کشور مراکش محسوب می‌شود؛ مردم این کشور آنقدر مهمان نواز هستند که به هیچ عنوان احساس غربت نخواهید کرد. مردم این کشور بسیار زود جوش هستند و غرور و تکبر به هیچ عنوان در بین آنها دیده نمی‌شود، آنها همیشه سعی می‌کنند زندگی را بر وقف مراد بگذرانند و زندگی را ساده بگیرند. مردم این کشور در تهیه غذا بسیار دقیق هستند و استفاده از مواد غذایی با پایه های سالم در این کشور یک برگ برنده محسوب می‌شود و ارزش زیادی دارد.

هنر مراکش

هنر مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور مراکش موسیقی به صورت سنتی نواخته می‌شود و جالب است که جوانان علاقه زیادی به موسیقی های سنتی در کشور مراکش دارند. فضای موسیقی در این کشور تا حدی با سینما ترکیب شده  است. در کشور مراکش صنایع دستی زیادی دیده می‌شود. معماری از دیگر هنر های مشهور و محبوب در کشور مراکش است و البته که معماری های این کشور دارای ویژگی های خاصی هستند. در این کشور هر شخص این امکان را دارد که در جشنواره بین‌المللی فیلم نیز شرکت کند و این موضوع اعتبار کاری کشور مراکش را بهبود می‌بخشد و شرایط را بهتر می‌کند. سینما در این کشور در راستای اقتصادی رویت می‌شود.

ورزش در مراکش

ورزش در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش در کشور مراکش بیشتر جنبه رقابتی دارد به طوری که جوانان برای شرکت در ورزش های خاص در این کشور باید دوره های مختلفی را پشت سر بگذارند و اصول ورزشی در کشور مراکش می‌تواند بر پایه اعتبارات درستی شکل بگیرد. ورزش در کشور مراکش بر اساس رده بندی های درستی رویت می‌شود و البته که برای داشتن یک مسیر ورزشی درست در این کشور نیاز است که بتوانید هم از نظر مالی قوی باشید و هم سعی کنید ازنظر مهارتی قوی باشید. ورزش در این کشور بیشتر در زمینه ی اسب سواری دیده می‌شود؛ البته ورزش های توپی نیز مورد پسند مردم این کشور قرار گرفته‌اند.

خرافات در مراکش

خرافات در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور مراکش هیچکس حق ندارد درمورد حقوق و مزایا با شخص دیگری صحبت کند و این موضوع ریشه در خرافات مردم این کشور دارد، به طوری که اگر صحبت در خصوص میزان درآمد شخص صورت بگیرد او دیگر درآمد کسب نمی‌کند و به طور کلی در این مواقع از اصطلاح "نان کسی را آجر کردن" استفاده می‌شود( همان چشم خوردن در ایران).

 یک خرافات دیگر در خصوص کاریابی در کشور مراکش که البته کمی‌خنده دار است، این است که مردم کشور مراکش اگر در ابتدا وارد شغلی شوند که درآمد زیادی داشته باشد از آن شغل بیرون آمده و معتقد هستند که این شغل نان حلال ندارد که اگر داشت در ابتدا باید کار سخت با حقوق کم را پوشش می‌داد!

 هزینه زندگی در کشور مراکش بر اساس میزان درآمد مشخص می‌شود و خرافاتی در این زمینه وجود دارد مبنی بر این که اگر میزان درآمد دو برابر خرج زندگی باشد.

شایعات در مورد مراکش

شایعات در مورد مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خانواده در کشور مراکش بسیار مهم است و شایعاتی مبنی بر اینکه مردم در کشور مراکش اهمیتی به خانواده خود نمی‌دهند به هیچ عنوان صحت ندارد. در این کشور خانواده مهمترین واحد زندگی محسوب می‌شود و البته که در روابط اجتماعی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. افراد پیر و مسن نیز در این کشور محترم شمرده می‌شوند. در این کشور فرزندان مسئول هستند که از پدر و مادر سالخورده خود نگهداری کنند و البته که این موضوع در فرهنگ های جدید کمرنگ تر است اما از بین نرفته است. دولت به بانوان در کشور مراکش اجازه ورود به مکان هایی مانند چایخانه ها را نمی‌دهد و این موضوع بسیار پر اهمیت است که بانوان حجاب اسلامی‌خود را رعایت کنند.

موارد ممنوعه در مراکش

موارد ممنوعه در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور مراکش هیچ کس حق ندارد به اسلام توهین کند، این موضوع گاهاً با خطر مرگ نیز همراه است.

عدم رعایت حجاب در کشور مراکش یک جرم بزرگ است و شخص باید بتواند در رعایت حجاب طبق دستوری که از که از سوی دولت کشور مراکش اعلام شده رفتار نماید. مشخص است که شما برای اینکه بتوانید ورود به کار داشته باشید نیاز به مجوز دارید و کار بدون مجوز در این کشور جرم محسوب می‌شود و ممنوع است.

در طول ایام ماه رمضان به هیچ عنوان اجازه آشامیدن و یا غذا خوردن در مکان های عمومی ‌به شما داده نمی‌شود و جرم این عمل بسیار زیاد خواهد بود؛ بهتر است که به این موضوع دقت کرده و همه شرایط موجود را به طور دقیق بسنجید. سعی کنید برای اینکه بتوانید در کشور مراکش زندگی خوبی داشته باشید همه شرایط اقتصادی را مدنظر قرار دهید و از ورود به شغل های غیر قانونی جدأ خودداری نمایید. همیشه حجاب کامل داشته باشید و از جلب توجه در کشور مراکش دوری کنید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مراکش

خطرات احتمالی برای افراد مقیم مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است که اشیاء با ارزش و قیمتی به همراه نداشته باشید. حملات خیابانی و جیب بری در کشور مراکش در هر نقطه از دنیا و همینطور کشور مراکش رخ می‌دهد، به این ترتیب یهتر است که مراقب باشید و وسایل با ارزش خود را به سفر نیاورید و بسیار مهم است که از اسناد و مدارک خود کپی داشته باشید و سعی کنید در یک مکان امن از آن نگهداری کنید.

در استفاده از تاکسی و به طور کلی خودروهای حمل و نقل در کشور مراکش دقت داشته باشید زیرا بسیاری از ماشین ها قصد سوء استفاده از مسافران را دارند؛ به سراغ ماشین هایی بروید که دارای نماد تاکسی ملی هستند و در شناسایی چهره و رفتار راننده دقت لازم را مبذول نمایید.

حتماً می‌بایست در کشور مراکش از پوشش مناسب استفاده کنید و بهتر است که از هر نظر مواظب رفتار خود باشید، بیش از حد نخندید و البته که عبوس نباشید و سعی کنید در اعتماد به افراد کمی صبور تر باشید. دزدی در شب در کوچه های باریک کشور مراکش بسیار زیاد است. یک نکته دیگر اینکه امنیت در کشور مراکش در حد متوسط قرار دارد و افراد باید احتیاط کنند.

تشابهات قوانین مراکش با ایران

تشابهات قوانین مراکش با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسلام تبدیل به یک قانون در کشور مراکش شده است و برای همه امور شخصی و سیاسی و اقتصادی این کشور لحاظ می‌شود. به طور کلی یکی از قوانین مهم در کشور مراکش که مشابه با ایران است 5 بار عبادت در روز است که باید طبق زمان دقیق صورت بگیرد. قوانین مشابه زیادی در ماه مقدس رمضان بین دو کشور دیده می‎شود که ممنوع بودن روزه خواری یکی از آن ها است. آبرو در این کشور اهمیت زیادی دارد و آبروداری در فرهنگ کشور مراکش بسیار دیده می‌شود و اگر فردی آبروریزی کند از سوی خانواده طرد می‌شود، این مورد برای ایران نیز صدق می‎کند. شما برای کار در کشور مراکش باید 6 ساعت کاری را در نظر بگیرید. در قوانین کاری در کشور مراکش بسیار مهم است که بتوانید نان حلال کسب کنید و کسب روزی حلال از موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود مانند ایران! یکی از قوانین مهم در این کشور احترام به پرچم است.

گواهینامه و خرید ماشین در مراکش

گواهینامه و خرید ماشین در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صدور گواهینامه بین‌المللی در کشور مراکش به طور کلی شرایط خاصی دارد. در این کشور برای اخذ گواهینامه نیاز است که بتوانید در ابتدا از کیفیت اتومبیل اطلاعات کافی داشته باشید و خرید ماشین را با کارت های اعتباری انجام دهید. شما برای خرید ماشین در کشور مراکش نیاز است که حداقل دو سوم هزینه اولیه را در ابتدا پرداخت کنید. بیمه خودرو در کشور مراکش دارای شرایط خاصی است؛ شرایط اخذ بیمه خودرو در این کشور در سایت‌های زیادی رویت می‌شود که می‌تواند کمکتان کند. راندن ماشین آلات سنگین در این کشور، نیازمند اخذ گواهینامه خاصی است. خرید خودرو در این کشور می‌تواند ارزش درستی داشته باشد. در زمینه خرید ماشین در این کشور نیاز است که سهمیه های خوبی ارزیابی شود. یک موضوع مهم در خصوص بیمه خودرو در کشور مراکش هزینه‌ای است که باید در ابتدا در نظر گرفته شود و هزینه مورد نظر از سوی دولت نیز بررسی می‌شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مراکش

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت کشور مراکش در ایران در شهر تهران در خیابان پاسداران، منطقه نارنجستان ششم قرار دارد؛ این سفارت در طول سال های گذشته تا به امروز بارها و بارها بسته شده است و البته که هیچ کس علت این امر را نمی‌دارد. ساعت کاری سفارت کشور مراکش در ایران از 8 الی 12 اعلام شده است. حضور متقاضی ویزا در زمان تشکیل پرونده ویزای مراکشی الزامی است. مسیر های درخواست ویزا در این کشور زیر نظر اداره مهاجرت صورت می‌گیرد. فرم ویزا باید یک ماه پیش از ورود به سفارت کشور مراکش تکمیل شده باشد و امضا نیز صورت بگیرد. نیاز است که از همه مدارک پیش از ورود به سفارت کپی داشته باشید و نیاز است که اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر یک از اعضای خانواده فرم جداگانه ای در نظر داشته باشید.

 

نوع پوشش مردم مراکش

نوع پوشش مردم مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش آزاد و لباس های پوشیده در کشور مراکش از گزینه های بسیار مهم محسوب می‌شود. هر شخص در این کشور پوشش خاص خود را دارد و البته که استفاده از لباس های خاص در این منطقه می‌تواند شرایط خوبی داشته باشد. پوشش چادر در این کشور بسیار دیده می‌شود. پوشش کشور مراکش در سال های اخیر برای جوانان با سختگیری کمتری همراه بوده است. استفاده از تونیک و شلوار های گشاد در کشور مراکش بسیار رایج است. استفاده از پیراهن با آستین پوشیده در کشور مراکش نیز رویت می‌شود. مشخص است که استفاده از کلاه و روبند در بین قدیمیان کشور مراکش نیز هنوز هم دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مراکش

جغرافیا و شرایط آب و هوایی مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پایتخت کشور مراکش، شهر رباط است. زبان و خط رسمی ‌در این کشور عربی بربری است. کشور مراکش در دورترین قسمت شمال غربی آفریقا قرار دارد. این کشور به طور کلی دسترسی به دریای آزاد دارد و منابع عظیم فسفات را شکل می‌دهد. اهمیت کشور مراکش در زمینه ذخایر نفتی و فسفات و گاز نیز رویت می‌شود. آب و هوای کشور مراکش معتدل و بارانی است و در بخش های شمالی آب و هوای مدیترانه ای رویت می‌شود. این کشور دارای آب و هوای قاره ای در برخی از بخش ها است. مناطق جنوبی کشور مراکش دارای آب و هوایی گرم و بیابانی است.

غذاهای مراکش

غذاهای مراکش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تاگینه:

تاگینه یکی از غذاهای معروف در کشور مراکش است که در ظرف های سفالی تهیه می‌شود؛ مواد تشکیل دهنده این غذا گوشت گاو و مرغ است. این غذا در رستوران های مراکشی تهیه می‌شود.

ماهی چرمولا:

ماهی چرمولا یک غذای خوش طعم از سبزیجات و ادویه جان است و در آن از ماهی کبابی و غذاهای دریایی استفاده می‌شود و البته که طعم پیاز و گشنیز و فلفل سبز در آن بسیار عالی است. مواد تشکیل دهنده این ماهی بیشتر از سس تهیه می‌شود.

زالوک:

زالوک یک غذا از بادمجان و گوجه فرنگی و سیر و روغن زیتون است و از ادویه جات زیادی در آن استفاده می‌شود. این غذا به طور کلی طعم بسیار عالی دارد. غذاهای سنتی کشور مراکش بسیار خوش طعم هستند. از این غذا در روزهای جمعه و در مناسبت های خاصی استفاده می‌شود.

حریرا:

حریرا یک نوع عدسی بوده که به صورت پیش غذا برای باز کردن روزه استفاده می‌شود و طعم دل انگیز سبزیجات در این غذا سبب می‌شود که مردم کشور مراکش به آن علاقه زیادی داشته باشند.

ساردین تند :

ساردین تند یک نوع ماهی است که جنبه صادراتی دارد، این غذا به طور کلی دارای طعم بی نظیری است و البته که در لیست لذیذترین غذاهای کشور مراکش قرار دارد و برای تهیه آن نیاز به روغن فراوان است.

آخرین ویرایش: 2020-05-16 07:51:29 3,041