x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

نیوزلند

نیوزلند در زمینه کشاورزی توانسته رشد خوبی داشته باشد به طوریکه در این کشور فضای کشاورزی بسیار مدرن پیش می‌رود در نظر داشته باشید که امروزه از ماشین آلات بسیار پیشرفته برای کشاورزی استفاده می‌شود و کیفیت شرایط کشاورزی در کشور نیوزلند بسیار بالا است.در حدود 50 درصد از کل درآمد کشور نیوزلند در زمینه صادرات گوشت و لبنیات است اینطور که مشخص شده است در سال های جدید این کشور در زمینه پشم نیز به رتبه خوبی رسیده است.این کشور از نظر شرایط آسان زندگی نیز رتبه خوبی دارد به طوریکه افراد با درآمد حاصل از آن می‌توانند یک زندگی خوب در کشور نیوزلند داشته باشند.خست وزیر، فرماندار کل را انتخاب می‌کند ، فرماندار کل نماینده ملکه خواهد بود.نیوزلند به طور کلی از دو جزیره اصلی شمالی و جنوبی و چند جزیره کوچک نیز محسوب می‌شود.در کشور نیوزلند هنوز هم آتشفشان‌های فعالی دیده می‌شود. در بخش‌های جنوبی نیوزلند شاهد رشته کوه‌های آلپ جنوبی هستیم که دارای ارتفاع بالاتر است.

نام انگلیسی: New Zealand
نام عربی: نيوزيلندا
پایتخت: ولینگتون
قاره: اقیانوسیه
نوع حکومت و ساختار سیاسی: مشروطه سلطنتی
زبان‌های رسمی: انگلیسی و مائوری
زبان‌های رایج: انگلیسی
واحد پول: دلار نیوزلند هر دلار نیوزلند 0.68 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 163
جمعیت: بیش از 4 میلیون در سال 2018
منطقه زمانی: GMT+12 . UTC+12(nzst)
دامنه اینترنتی: GMT+12 . UTC+12(nzst)
پیش شماره تلفن: ۰۰۶۴

سفر به نیوزلند

نیوزلند دارای اقتصاد پیشرفته و پررونقی است و در لیست کشورهای توسعه‌ یافته و ثروتمند جهان قرار می‌گیرد که در سال ۲۰۱۳ از نظر رتبه‌بندی شاخص توسعه انسانی، جزء هفتمین کشور دنیا قرار گرفت.زلاندنو با دیگر کشورها، فاصله زیادی دارد، نزدیکترین کشور همسایه به نیوزلند، کشور استرالیاست که دو هزار کیلومتر با آن فاصله دارد و دریایی که بین این دو کشور است، به نام دریای تاسمان معروف است. رئیس حکومت فعلی کشور به صورت تشریفاتی، ملکه انگلستان است و پارلمان کشور، حکومت را در دست دارد و نخست وزیر را انتخاب می­‌کند.خانه قرارداد، موزه ملی، و دریاچه‌های جنوبی در این شهر، معروف است   که در سفر به نیوزلند خواهید دید. جزیره جنوبی فیوردلند که فیلم افسانه ای "ارباب حلقه‌ها" در آن فیلمبرداری شد، در این کشور واقع شده است.  زبان رسمی این کشور، زبان انگلیسی است ولی زبان te reo Māori نیز توسط مردم صحبت می­‌شود. واحد پول رسمی در این کشور، دلار نیوزلند است، کد ارز NZD و سمبل آن‎ $ است. 

سفر به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج یکی از روش‌های آسان و سریع محسوب می‌شود که می تواند اقامت دائم این کشور را فراهم سازد.آمار نشان می‌دهد که مهاجرپذیری کشور نیوزلند به نسبت سال گذشته رشد 11 درصدی داشته است. سیاست‌هایی که در زمینه کسب و کار در نیوزلند دیده می‌شود بسیار مدرن است و این روال نیز با رضایت بیش از 65 درصد از مهاجران به نیوزلند همراه بوده است.سرمایه‌گذاری قابل قبول در کشور نیوزلند به این معنی است که قادر به بازگشت تجاری در شرایط عادی باشد، این سرمایه‌گذاری برای استفاده‌های شخصی متقاضی استفاده نشود. مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج یکی از روش‌های آسان و سریع محسوب می‌شود که می تواند اقامت دائم این کشور را فراهم سازد. در نظر داشته باشید که ازدواج در کشور نیوزلند باید در یک رابطه واقعی باشد.شما با داشتن ویزای ازدواج در کشور نیوزلند می‌توانید سه سال در کشور نیوزلند زندگی نمایید و پس از سه سال شرایط برای درخواست اقامت دائم این کشور فراهم می‌شود

مهاجرت به نیوزلند

زندگی در نیوزلند

کشور نیوزلند در بخش جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد و از دو جزیره بزرگ و چندین جزیره کوچک تشکیل شده است. کشور نیوزلند دارای فاصله زیادی به دیگر خشکی های کره زمین است. افراد بیکار در کشور نیوزلند در بالاترین وضعیت در حدود 189.00 هزار نفر بوده اند اما با کاهش 15 درصدی همراه بوده است.حداقل دستمزد در کشور نیوزلند به طور دوره ای تغییر می کند اینطور که شواهد نشان می دهد نمودارهای اقتصادی در کشور نیوزلند دسته بندی های مشخصی دارد و می توان یک دستمزد ارزشمند را فراهم ساخت. هزینه تحصیل برای مقطع لیسانس در کشور نیوزلند در حدود 18.000 دلار در سال تعیین شده است.نرخ مشارکت در کار در کشور نیوزلند در حدود 71 درصد است که از کشورهای دیگر بیشتر است. روال اخذ ویزای کاری کشور نیوزلند به این صورت است که بهتر است در ابتدا یک رزومه تحصیلی و کاری خوب از خود ارائه دهید .

زندگی در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

کشور زیبای نیوزلند آرزوی افراد بسیاری است و طبیعت و فضای صمیمی و امن این کشور می‌تواند برای تحصیل دانشجویان عالی‌ترین گزینه باشد؛ اما پیش از هر اقدامی نکاتی هست که حتما باید درباره تحصیل در این کشور بدانید. در ادامه مقاله با ما در GO2TR همراه باشید. 

تحصیل در نیوزلند

در حدود 50 درصد از کل درآمد کشور نیوزلند در زمینه صادرات گوشت و لبنیات است اینطور که مشخص شده است در سال های جدید این کشور در زمینه پشم نیز به رتبه خوبی رسیده است.نیوزلند یکی از بزرگترین صادرکنندگان گوشت گوسفند و گوشت بره در دنیا محسوب می‌شود. نیوزلند دارای صنعت گوشت در حال رشد است به طوریکه در حال حاضر گوشت این کشور به 90 کشور عرضه می شود. نیوزلند در زمینه کشاورزی توانسته رشد خوبی داشته باشد به طوریکه در این کشور فضای کشاورزی بسیار مدرن پیش می‌رود در نظر داشته باشید که امروزه از ماشین آلات بسیار پیشرفته برای کشاورزی استفاده می‌شود و کیفیت شرایط کشاورزی در کشور نیوزلند بسیار بالا است. جنگلداری از دیگر بخش‌های رتبه دار در کشور نیوزلند است. این کشور از نظر شرایط آسان زندگی نیز رتبه خوبی دارد به طوریکه افراد با درآمد حاصل از آن می‌توانند یک زندگی خوب در کشور نیوزلند داشته باشند.کشور نیوزلند یک کشور بدون جرم است در این کشور خبری از جرم و جنایت های عجیب و غریب نیست و شاید تنها فضای جنایتی در نیوزلند همان کیپ قاپی‌های جزئی باشد که دولت این کشور با دزدآن بسیار برخورد جدی می کند. کشور نیوزلند دارای حکومت مشروطه سلطنتی است و در آن از دموکراسی پارلمانی نیز استفاده می‌شود. بالاترین مقام در نیوزلند شاهنشاهی ملکه الیزابت دوم است. او رئیس نیوزلند لقب می‌گیرد. نخست وزیر، فرماندار کل را انتخاب می‌کند ، فرماندار کل نماینده ملکه خواهد بود. نیوزلند مانند بریتانیا است به طوریکه در این کشور قانون اساسی مدونی دیده نمی‌شود. کشور نیوزلند به معنی سرزمین ابرهای کشیده است، این کشور در اقیانوسیه قرار دارد به طوریکه دقیقاً در آب‌های جنوب غربی اقیانوس آرام و جنوب خاوری کشور استرالیا واقع شده است. نیوزلند به طور کلی از دو جزیره اصلی شمالی و جنوبی و چند جزیره کوچک نیز محسوب می‌شود. این کشور کوهستانی است و دارای منشا آتشفشانی است. در کشور نیوزلند هنوز هم آتشفشان‌های فعالی دیده می‌شود. در بخش‌های جنوبی نیوزلند شاهد رشته کوه‌های آلپ جنوبی هستیم که دارای ارتفاع بالاتر است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی نیوزلند

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی نیوزلند

اقتصاد کشور نیوزلند بسیار پیشرفته و پر رونق اعلام شده است به طوریکه تولید سرانه در این کشور بیش از 40 هزار دلار اعلام شده است این کشور از نظر اقتصادی تولیدی در ردیف 28 قرار دارد. سطح درآمد در خانواده‌های نیوزلند به طور کلی افزایش چشمگیری داشته است. سطح درآمدهای مردم در این کشور شاید کمی پایین به نظر برسد اما به طور کلی اینطور که تحقیقات نشان می‌دهد رضایت از سطح زندگی در نیوزلند بسیار بالا اعلام شده است و این روال نشان می‌دهد که شاخص‌های توسعه انسانی صندوق اقتصادی این کشور بسیار ارزشمند بوده و در رتبه سوم قرار دارد. پرچم کشور نیوزلند با هدف رشد اقتصادی طراحی شده است.

در حدود 50 درصد از کل درآمد نیوزلند در زمینه صادرات گوشت و لبنیات است اینطور که مشخص شده است در سال‌های جدید این کشور در زمینه پشم نیز به رتبه خوبی رسیده است ، کشور نیوزلند یکی از بزرگترین صادرکنندگان گوشت گوسفند و گوشت بره در دنیا محسوب می‌شود. کشور نیوزلند دارای صنعت گوشت در حال رشد است به طوریکه در حال حاضر گوشت این کشور به 90 کشور عرضه می‌شود. بازارهای اصلی متصل به کشور نیوزلند بریتانیا، ایران و روسیه و ژاپن و آمریکا هستند. کشور نیوزلند یکی از بزرگترین و کارآمدترین صادرکنندگان محصولات لبنی محسوب می‌شود. رتبه اقتصاد کلی کشور نیوزلند در دنیا 53 اعلام شده است و به طوریکه ساختار اقتصادی این کشور در وضعیت مطلوب قرار دارد. صادرات کالا در نیوزلند در حدود یک سوم از هزینه تولید را شامل می‌شود. کشاورزی در نیوزلند یک منبع درآمد اصلی است از طرفی در این کشور جنگلداری نیز رتبه خوبی دارد و بیش از 27 درصد از این کشور تحت پوشش جنگلداری دیده می‌شود. قیمت دلار کشور نیوزلند ارزان‌تر از دلار آمریکا است اما تغییر نرخ دلار کشور نیوزلند  بر اساس ارز جهانی است. گردشگری قسمت عمده‌ای از اقتصاد نیوزلند را تشکیل می‌دهد در نظر داشته باشید که کشاورزی یکی از منابع اصلی درامدزایی در این کشور است و امروزه تکنیک‌های پیشرفته در این زمینه استفاده می‌شود. در کشور نیوزلند زمین‌های حاصلخیزی برای کشاورزی دیده می‌شود. نیوزلند در زمینه تولید نیز رتبه خوبی دارد به طوریکه بیشتر محصولات تولیدی در این کشور گندم و جو و ذرت جو سر است. البته نیوزلند در زمینه میوه‌های توتی و سبزیجات نیز رشد خوبی داشته باشد. یک اصل بسیار مهم در این کشور فضای کالاهای چرمی است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های نیوزلند

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های نیوزلند

شاخص توسعه انسانی صندوق توسعه اقتصادی در این کشور در دنیا رتبه سوم را دارد، کیفیت زندگی کشور نیوزلند در مجله اکونومیست در سال‌های گذشته 10 اما در سال 2018 در حدود 6 اعلام شده است. بررسی رضایت از زندگی در کشور نیوزلند در دنیا رتبه اول را دارد به طوریکه افرادی که زندگی در نیوزلند را انتخاب کرده‌اند از شرایط موجود در این کشور رضایت کامل دارند.

سطح کامروایی در کشور نیوزلند در وضعیت عمومی رتبه 10 است. بررسی کیفیت زندگی به طور کلی 4 در دنیا است این کشور دارای شهرهای بسیار مناسب برای مهاجران است.

ضریب جینی در کشور نیوزلند در وضعیت توزیع عادلانه درآمد در حدود 54 اعلام شده است و نیوزلند در زمینه شاخص صلح جهانی رتبه اول را دارد. این کشور در زمینه آزادی مطبوعات رتبه 5 در دنیا را دارد. شاخص فساد اقتصادی در کشور نیوزلند اول است به این معنی که این کشور کمترین میزان فشار اقتصادی را شامل می‌شود.

کشور نیوزلند در زمینه کشاورزی توانسته رشد خوبی داشته باشد به طوریکه در این کشور فضای کشاورزی بسیار مدرن پیش می‌رود در نظر داشته باشید که امروزه از ماشین آلات بسیار پیشرفته برای کشاورزی استفاده می‌شود و کیفیت شرایط کشاورزی در نیوزلند بسیار بالا است. جنگلداری از دیگر بخش‌های رتبه دار در کشور نیوزلند است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد جنگلداری در این کشور در شرایط توسعه قرار دارد. زبان نیوزلند انگلیسی است.

تولید در کشور نیوزلند رتبه بالایی دارد، محصولات دامی در این کشور در بخش های اقتصادی نقش مهمی ایفا می‌کند. در کل رتبه کشور نیوزلند در زمینه محصولات دامی در دنیا بالا است.

این کشور از نظر شرایط آسان زندگی نیز رتبه خوبی دارد به طوریکه افراد با درآمد حاصل از آن می‌توانند یک زندگی خوب در کشور نیوزلند داشته باشند.کشور نیوزلند یک کشور بدون جرم است در این کشور خبری از جرم و جنایت‌های عجیب و غریب نیست و شاید تنها فضای جنایتی در کشور نیوزلند همان کیپ قاپی‌های جزئی باشد که دولت این کشور با دزدان بسیار برخورد جدی می‌کند.

نوع حکومت و ساختار سیاسی نیوزلند

نوع حکومت و ساختار سیاسی نیوزلند

کشور نیوزلند دارای حکومت مشروطه سلطنتی است و در آن از دموکراسی پارلمانی نیز استفاده می‌شود. بالاترین مقام در کشور نیوزلند شاهنشاهی ملکه الیزابت دوم است. او رئیس کشور نیوزلند لقب می‌گیرد. نخست وزیر، فرماندار کل را انتخاب می‌کند ، فرماندار کل نماینده ملکه خواهد بود. نیوزلند مانند بریتانیا است به طوریکه در این کشور قانون اساسی مدونی دیده نمی‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد در سال 1986 مقررات پایه انتخاب شده است که در طول تاریخ تغییرات زیادی را شامل شده است. نخست وزیر در نیوزلند رئیس دولت است این شخص توسط پارلمان انتخاب می‌شود. کشور نیوزلند از قدیم در لیست پیشگامان جنبش رفع تبعیض جنسیتی بوده است. این کشور در سال 1893 اجازه داد که بانوان نیز حق رأی داشته باشد. در حال حاضر بانوان بخش بزرگی از کرسی‌های پارلمانی کشور نیوزلند را به عهده دارند به طوریکه از وزاراتخانه و شوراهای شهر و شهرداری‌ها مشغول به فعالیت‌های اجرایی هستند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ نیوزلند

پایتخت و 9 شهر بزرگ نیوزلند

شهر ولینگتون پایتخت کشور نیوزلند است و در بخش جنوبی این کشور قرار دارد این شهر دارای محیط‌های روستایی زیادی است و به طور کلی بسیار پهناور طراحی شده است .

شهر آوکلند یکی از شهرهای پر جمعیت در کشور نیوزلند است که بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد. این شهر به طور کلی از دسته شهرهای زیبا و مناسب برای مهاجرت محسوب می‌شود. در این شهر در بخش‌های شمالی ایرانیان زیادی زندگی می‌کنند. آوکلند یکی از امن‌ترین شهرهای کشور نیوزلند محسوب می‌شود.

شهر کرایست چرچ یک شهر ساحلی در نیوزلند است و به طور کلی بزرگترین و مهمترین شهر محسوب می‌شود. این شهر دارای زمستان‌های سرد و برفی است. دمای زیر صفر درجه در این شهر دیده می‌شود و به طور کلی پاییز و بهار معتدلی دارد.

شهر دنیدن از دسته شهرهای مهم در نیوزلند است، این شهر پس از کرایست چرچ بسیار عالی برای زندگی افراد مهاجر محسوب می‌شود. در این شهر دانشگاه‌های زیادی دیده می‌شود.

شهر پالمرستون نورث از 100 کیلومتری شماره شهر ولینگتون قرار دارد. این شهر دارای دانشگاه بسیار مشهوری است.

شهر اینورکارگیل از دسته شهرهای جنوبی نیوزلند محسوب می‌شود، این شهر مرکز تجاری بوده و به طور کلی یکی از شهرهای خوش آب و هوا محسوب می‌شود.

هامیلتون شهری بسیار شاد که در طول سال فستیوال‌های زیادی در آن برگزار می‌شود. این شهر دارای آب و هوای گرم است به طوریکه باغ وحش زیبایی نیز دارد. به طور کلی شهر همیلتون از دسته شهرهای ارزشمند محسوب می‌شود.

شهر تاورانگا از دسته شهرهای بسیار سریع در کشور نیوزلند است که رشد جمعیت در این کشور نیز بسیار بالا است. این شهر رستوران‌های شگفت انگیزی دارد و به طور کلی جمعیت بالایی را شامل می‌شود. افرادی که با ویزای توریستی وارد این شهر می‌شوند قطعاً از محیط آن لذت خواهند برد.

وانگاری، نیپیر و نورث از دیگر شهرهای مهم و مشهور در نیوزلند محسوب می‌شود. هر یک از شهرهای کشور نیوزلند دارای شرایط مخصوص به خود هستند به این ترتیب شرایط زندگی در این شهر با سایر شهرها بسیار متفاوت خواهد بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که به طور کلی مردمی که نیوزلند را برای زندگی انتخاب می‌کنند در پایتخت آن زندگی خواهند کرد.جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در نیوزلند

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در نیوزلند

بیشترین جمعیت ایرانی در کشور نیوزلند در زمینه محصولات پشمی فعالیت می‌کنند به طوریکه شرکت‌های زیادی در این کشور وجود دارد که روش صادرات در زمینه محصولات پشمی را پیش گرفته است. همینطور محصولات چرمی از دیگر محصولات صادراتی در کشور نیوزلند محسوب می‌شود به طوریکه این محصولات در دوره‌های زمانی مختلف توانسته رشد اقتصادی ایده آلی در کشور نیوزلند را فراهم سازد. شایان ذکر است که نیوزلند یک کشور قدرتمند در زمینه فضای خدماتی است و ایرانیانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند از طرح‌های جدید خدماتی نیز استفاده می‌کنند.

عجایب نیوزلند

عجایب نیوزلند

شبه جزیره کوروماندیل یکی از دیدنی‌های عجیب در بخش شمال شرقی نیوزلند است. این شبه جزیره به طور کلی دارای ساحل‌های ماسه‌ای سفید و طلایی است. در این بخش ساحل‌های شگفت انگیز و جنگل‌های انبوهی دیده می‌شود به طوریکه دارای تاریخ غنی از معادل طلا است. این شبه جزیره دارای چشمه‌های زیر ماسه‌ای بسیار زیبا است.

پارک ملی یکی از بخش‌های نوک شمالی جزیره جنوبی است که برای کوهنوردان گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. شما برای دسترسی به این بخش نیاز به قایق‌ها و هواپیماهای کوچک دارید. مسیرهای کوهستانی زیادی نیز برای پیاده‌روی دیده می‌شود.

برج آسمان یک برج مخابراتی غول پیکر در کشور نیوزلند است که دارای ارتفاع 328 متر ارتفاع است. این برج بلندترین سازه در نیمکره جنوبی محسوب می‌شود و دارای اجزای نمادین است. این برج دارای رستوران گردان زیادی است و مناظر شگفت انگیزی دارد.

در سفر به کشور نیوزلند بهتر است از معماری آرت دکو شهر ناپیر نیز دیدن نمایید. این ساختمان در بخش شمال شرقی جزیره شمالی کشور نیوزلند قرار دارد و بسیار زیبا طراحی شده است.

کایکورا یکی از شهرهای ساحلی در نیوزلند است که در جزیره‌های جنوبی قرار دارد. دوستداران غذاهای دریایی در این شهر به طور کلی می‌توانند از انواع صدف‌ها و خرچنگ‌ها استفاده نمایند. عاشقان طبیعت از بخش‌های دیگر این شهر بسیار لذت خواهند برد.

یخچال طبیعی فرانز در بخش‌های جنوب غربی نیوزلند قرار دارد به طوریکه در لیست جاذبه‌های گردشگری بسیار ارزشمند قرار گرفته است.

روتوروآ یه عنوان سرزمین عجایب حرارتی در نیوزلند است ، این بخش دارای آتشفشان‌ها و چشمه‌های آبگرم زیادی است. به طور کلی این بخش دارای جاذبه‌های دیدنی بسیار پرطرفداری است و یکی از بهترین خاطرات برای شما خواهد بود.


خلاصه تاریخ نیوزلند

خلاصه تاریخ نیوزلند

اولین قومی که وارد کشور نیوزلند شدند پولینزی نام دارد. این قوم ساکن جزایر اقیانوس آرام بوده است  که در حدود قرن 8 الی 13 میلادی به این سرزمین رسیده اند. پولینزی‌ های نیوزلند از دسته تمدن مائوری محسوب می‌شوند. در سال 1649 آبل جانسون وارد نیوزلند می‌شود او اولین اروپایی بود که به نیوزلند سفر کرد. تاریخ مهاجرت به کشور نیوزلنداز قرن 19 آغاز شده است، به طوریکه اولین مهاجرانی که به این کشور سفر کرده‌اند گروه‌های مذهبی بوده‌اند. در سال 1856 اولین دولت خودمختار کشور نیوزلند پا می‌گیرد و شرایط به صورتی است که سراسر خاک این جزیره را اشغال می‌کند.

کشور نیوزلند در سال 1907 استقلال کامل گرفت به طوریکه عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع شد. کشور نیوزلند در جنگ جهانی دوم نیز در لیست متقین قرار داشت به طور کلی در این کشور جنگ‌های زیادی صورت گرفته است و اثرات عمیقی بر حیات سیاسی این کشور دیده می‌شود.

خلاصه ای از جغرافیای نیوزلند

خلاصه ای از جغرافیای نیوزلند

کشور نیوزلند به معنی سرزمین ابرهای کشیده است، این کشور در اقیانوسیه قرار دارد به طوریکه دقیقاً در آب‌های جنوب غربی اقیانوس آرام و جنوب خاوری کشور استرالیا واقع شده است. کشور نیوزلند به طور کلی از دو جزیره اصلی شمالی و جنوبی و چند جزیره کوچک نیز تشکیل می‌شود. این کشور کوهستانی است و دارای منشا آتشفشانی است. در کشور نیوزلند هنوز هم آتشفشان‌های فعالی دیده می‌شود. در بخش‌های جنوبی نیوزلند شاهد رشته کوه‌های آلپ جنوبی هستیم که دارای ارتفاع بالاتر است. در نظر داشته باشید که آب و هوای کشور نیوزلند به طور کلی معتدل رو به سرد است ، این کشور دارای جنگل‌های بارانی است و کشت زارهای وسیعی دارد.

بلندترین نقطه در کشور نیوزلند قله کوک است این قله ارتفاع 3754 متر است. یکی از عمده‌ترین رودخانه‌ها در کشور نیوزلند رودخانه وایکاتو است درازای این رودخانه به 420 کیلومتر رسیده است. از دیگر رودهای مهم در نیوزلند می‌توان به کلوته و تایر اشاره نمود. دریاچه‌های طبیعی زیادی در کشور نیوزلند دیده می‌شود. در این کشور کوه‌های پوشیده از برف نیز زیاد است. دره‌های سبز و خرم از دیگر مناظر طبیعی کشور نیوزلند محسوب می‌شود.

حیات جانوری و گیاهی در کشور نیوزلند بسیار وسیع است. در نظر داشته باشید که هنوز هم در این کشور حیوانات غیر بومی دیده می‌شود. گونه‌های جانوری زیادی نیز در این سرزمین وجود دارد که در خطر انقراض هستند.

هشتاد درصد حیوانات در سرزمین بومی کشور نیوزلند هستند. در کشور نیوزلند پرندگان زیادی وجود دارد که رفتارهای غیر تهاجمی دارند. در نظر داشته باشید که حیات وحش کشور نیوزلند هنوز هم دارای جانوران درنده و مار است. مرغ کیوی یکی از گونه‌های پرندگان در کشور نیوزلند محسوب می‌شود که نشان ملی این کشور است. به طور کلی حشرات شگفت انگیز زیادی در کشور نیوزلند دیده می‌شود که بزرگترین آن موش‌های خانگی هستند. در کشور نیوزلند در سال‌های اخیر ذخیره‌های زیستی برای احیای طبیعت کشورشان است.

تقسیمات کشوری کشور نیوزلند به این صورت است که شامل 16 منطقه است و در حدود 50 شهرستان دارد. شهر ولینگتون پایتخت کشور نیوزلند است و سومین شهر پر جمعیت نیز محسوب می‌شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری نیوزلند

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری نیوزلند

راسل کرو یکی از هنرمندان به دنیا آمده در نیوزلند است که در فیلم مشهور گلادیاتور بازی کرده است. او در فیلم ارباب حلقه‌ها برای مدت کوتاهی نقش آفرینی داشت. مانو بنتهاز دیگر هنرمندان نیوزلند است که در شهر اوکلند به دنیا آمده است او چهره بسیار زیبایی دارد.


کشورها و مناطق وابسته نیوزلند

کشورها و مناطق وابسته نیوزلند

نیوزلند در طول تاریخ بارها تحت اشغال بریتانیا بوده است به طوریکه در تاریخی مشخص توانست خود را از این کشور مستقل نماید. فنلاند نیز در دوره مشخصی از تاریخ نیوزلند را تحت اشغال خود قرار داد.

فرهنگ مردم نیوزلند

فرهنگ مردم نیوزلند

جمعیت کشور نیوزلند بیش از 4 میلیون اعلام شده است که در حدود 78 درصد از آن‌ها اروپایی هستند، در نظر داشته باشید که در این کشور فرهنگ‌های اروپایی زیادی دیده می‌شود. این کشور از نظر نژادی به دو بخش عمده و بزرگ تقسیم می‌شود. نرخ باروری در کشور نیوزلند به نسبت سال‌های قبل کمی بالاتر رفته است. بیشتر مردم کشور نیوزلند ترجیح می‌دهند که در شهرها زندگی کنند، به طوریکه 86 درصد از مردم در 16 منطقه از این کشور زندگی می‌کنند. 99 درصد از مردم کشور نیوزلند باسواد هستند و سواد از دسته موارد بسیار مهم در کشور نیوزلند محسوب می‌شود.

در این کشور مردم در ابتدا صمیمی نمی‌شوند پس نباید انتظار داشته باشید که در برخورد اول با شما احساس صمیمیت شکل بگیرد.

در نظر داشته باشید که به طور کلی در کشور نیوزلند هرکس سبک زندگی مخصوص به خود را دارد، این روال به طور دوره‌ای با هم فرق می‌کند و بستگی به شهری که قرار است در آن زندگی کنید دارد. در کشور نیوزلند چند فرهنگ بسیار مهم است و باید احترام‌های لازم در این زمینه دیده شود.

نوع پوشش در کشور نیوزلند آزاد است به طوریکه حجاب کشور نیوزلند در وضعیت سلیقه‌ای دیده می‌شود و افراد طبق سلیقه خود از لباس استفاده می‌کنند.

در مهمانی‌ها میزبان باید اعلام کند که چه زمانی برای صرف غذا مناسب‌تر است و شما به عنوان مهمان باید سکوت نمایید. برگزاری انواع آداب و رسوم در کشور نیوزلند از ارزش بالایی برخوردار است. مسیحیت دین اول در کشور نیوزلند است به طوریکه مهمترین گروه‌های مسیحی در این کشور دیده می‌شود که به سادگی در کنار افرادی که اعتقاد خاصی به دین ندارند زندگی آرامی دارند.

تحصیل در کشور نیوزلند بسیار مهم است به طوریکه کودکان به اجبار باید به مدرسه بروند.

پیشرفت در نیوزلند

پیشرفت در نیوزلند

رتبه اقتصادی در کشور نیوزلند به طور کلی 53 است. در این کشور فضای اقتصادی در وضعیت نرمال قرار دارد و کشور نیوزلند توانسته رشد اقتصادی خود را بیش از 41 درصد اعلام نماید. یکی از پیشرفت های ارزشمند کشور نیوزلند در زمینه کشاورزی است. به طوریکه پس از جنلگداری کشاورزی گزینه صحیحی در این کشور محسوب شده است. در این کشور از تکنیک‌هایی برای کشاورزی استفاده می‌شود که جنبه‌های درآمدزایی صحیحی دارد.

صنایع پارچه در کشور نیوزلند دسته‌های خوبی دارد، اینطور که شواهد نشان می‌دهد کالاهای چرمی در کشور نیوزلند از دیگر محصولات رشد کننده هستند. لوازم ساختمانی و مبلمان در کشور نیوزلند به طور کلی دسته‌بندی‌های مشخصی دارد. پیشرفت در این کشور در زمینه تحصیلی و آموزشی نیز دیده می‌شود به طوریکه دانشگاه‌های این کشور رشد خوبی داشته است و فضای بورسیه‌ای دقیقی را ایجاد می‌کند. پیشرفت در کشور نیوزلند در زمینه مواد خام وارداتی نیز دیده می‌شود و تولید مواد شیمیایی نیز در وضعیت صادراتی قوی دیده می‌شود.

کشور نیوزلند در زمینه گردشگری نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوریکه گردشگری در این کشور توانسته رشد اقتصادی وسیعی را شامل شود. این کشور دارای فضای حمل و نقل بسیار روتینی است به طوریکه حمل و نقل در این کشور از تکنیک های پیشرفته‌ای بهرمند است. صنعت کشور نیوزلند رشد خوبی داشته است به طوریکه در این کشور صنایع چرم دوزی توانسته بازارهای رسمی را فرا بگیرد.


قوانین عمومی در نیوزلند

قوانین عمومی در نیوزلند

·در حدود 70 درصد از مردم نیوزلند اروپایی هستند پس قوانین اروپایی در این کشور یک موضوع بسیار عادی است.

·در نیوزلند حق ندارید از کسی سوال کنید که دوست دارند صاحب فرزند شود یا خیر این سوال خوبی نیست.

·مردم نیوزلند سریع صمیمی شدن را دوست ندارند.

·در زمان رانندگی استفاده از چراغ یک قانون بسیار مهم است.

·نیوزلند تحصیل را یک امر اجباری و مهم می‌داند.

·زبان رسمی در نیوزلند انگلیسی است و شما حق ندارید زبان مردم این کشور را اگر با لهجه خاصی همراه است مسخره نمایید.

·بانوان در نیوزلند از ارزش بالایی برخوردار هستند و هرگز نباید بی احترامی به بانوان صورت بگیرد.پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱