x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به نروژ

سفر به نروژ، سفر به یکی از زیباترین کشورهای جهان است. نروژ Norway، یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که به خاطر داشتن جاذبه های طبیعی از جمله کوه ها، یخچال­ها و فلات های ساحلی عمیق، مشهور است. این کشور دارای ساختمان هایی با معماری اسکاندیناوی خیره کننده و مردمی پر جنب و جوش است. اسلو Oslo، پایتخت نروژ، شهری پوشیده از فضای سبز و دارای تعداد زیادی موزه است. کشتی های وایکینگ باقی‌مانده از قرن نهم، در موزه کشتی وایکینگ اسلو حفظ شده و برای عموم نمایش داده می‌شوند. برگن Bergen، با خانه های چوبی رنگارنگ، نقطه شروعی برای سفر به آبدره Sognefjord شگفت انگیز است. نروژ همچنین برای انجام فعالیت­های ورزشی مانند ماهیگیری، پیاده روی و اسکی مخصوصا در اقامتگاه­های المپیک لیل هامرLillehammer ، معروف است.. نروژ همچنین دارای مناظر دیدنی و جذاب از فلات های خیره کننده تا کوه ها و یخچال های چشمگیر است. پادشاهی نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست؛ نروژ دو بار برای پیوستن به اتحادیه اروپا در نظر گرفته شد، اما پس از رفراندوم در سال‌های 1972 و 1994 رد شد. جمعیت این کشور بیش از 5 میلیون نفر است. اکثریت مردم کشور از پیروان مسیحی لوتری هستند. زبان­ نروژی Norwegian و سامی Sami دو زبان رسمی در این کشور است. ارز رسمی کشور نروژ، کرون است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره سفر به نروژ

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف نروژ

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاهای دیدنی اسلو Oslo


 اسلو، پایتخت نروژ است که دارای فضای سرسبز و موزه­های معروفی است. موزه دریایی نروژی و موزه کشتی وایکینگ­ها با نمایش کشتی های وایکینگ از قرن 9ام ، در شبه جزیره Bygdøy، واقع شده است. تپه Holmenkollbakkenیک تپه پرش اسکی است که منظره پانورامایی از تمام آبدره یا fjordدارد وهمچنین دارای یک موزه اسکی است. جمعیت شهر حدود 630 هزار نفر است. اپرای اسلو و باله ملی نروژی و تئاتر اپرای ملی در نروژ طرفداران زیادی دارد. ساختمان خانه اپرا با معماری معاصر، در محله مرکزی اسلو یعنی Bjørvika، در رأس اسلوفیورد Oslofjord قرار گرفته و ظرفیت پذیرش 1400 نفر را دارد. پارک مجسمه Vigeland از دیگر دیدنی­های تور اسلو است که شامل 650 مجسمه بوده که چرخه زندگی انسان را نشان می­دهد.


 دیدنی های برگن Bryggen


 یکی از محبوب ترین مکان های گشت و گذار در نروژ، برگن( به زبان انگلیسی Bergen ) است. در سفر به این شهر، در واقع شما از یک منطقه پر جنب و جوش و رنگارنگ بازدید می­کنید که در گذشته مرکز تجاری بوده و تحت سلطه بازرگانان Hanseatic قرار داشته است. گردشگران در سفر به نروژ، در این ناحیه می­توانند چندین ساختمان تاریخی پیدا کنند که زندگی دوران قرون وسطی را نشان می‌دهد. پیشنهاد می‌شود در سفر به برگن، از بوتیک ها، رستوران ها، موزه Bryggen، خانه سابق Troldhaugen، محل کار آهنگساز ادوارد گریگ و همچنین از بازار در هوای آزاد بازدید کنید.


توریسم سلامت در نروژ

توریسم سلامت در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گزارش­ها نشان می­دهد که خدمات گردشگری بهداشتی، درمانی و پزشکی برای خارجیان در نروژ در سطح بالایی نیست و علت آن این است که دولت معتقد است در صورتی که به خارجیان، خدماتی مشابه ساکنین این کشور ارائه شود، مهاجران بدون داشتن مجوز، سفر های بیشتری به کشور نروژ را در برنامه‌ی خود قرار می‌دهند البته در شرایط خاصی، مثلا در مورد بیماری های حاد، عفونت های جدی، بیماری های روانی و در ارتباط با مسائل بارداری در هر صورت به خارجیان کمک می­شود. در کشور نروژ، در حالی که خدمات درمان پزشکی برای ساکنین کمتر از شانزده سال رایگان است، ساکنان بالغ، باید هر ساله برای دریافت کارت معافیت درمانی اقدام کنند. جهت درمان­های طبیعی برای توریست­ها در سفر به نروژ مکان‌های آبگرم زیادی وجود دارد.


 آبگرم The Well


 این آبگرم در منطقه اسلو است و تجربه‌ی آن برای علاقه‌مندان به آبگرم، بدون شک تجربه‌ای بسیار فوق‌العاده خواهد بود. تجربه این اسپا، می­تواند یکی از مقاصد سفر به اسلو باشد. در این مرکز بسیار بزرگ اسپا، با روشنایی ضعیف ، آزادی کامل برای پوشیده یا برهنه بودن وجود دارد. حوله های فراوان، لباس شنا و حوله های ترکیبی را می­توانید در پذیرش خریداری کنید. در این مکان، بیش از 10000 متر مربع استخر، سونای خشک و بخار، اتاق های آرامش بخش و حمام­های منحصر به فرد با خدمات فوق‌العاده وجود دارد. کارکنان شاد با تجربه، جهت برگزاری انواع مراسم، آیین ها و درمان های موجود از متقاضیان بسیار دوستانه استقبال می‌کنند.

توریسم مذهبی در نروژ

توریسم مذهبی در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردمان نروژ عمدتا پیروان مسیحیت لوتری هستند و طبق آمار سال 2016 حدود 71.5 درصد از جمعیت معتقد به کلیسای لوتری انجیلی نروژ می­باشند. بعد از آن، کلیسای کاتولیک مسیحی با 2.9 درصد، بیشترین پیروان را دارد. بیشتر کلیساهای اروپای شمالی در نروژ قرار گرفته­اند. بیشتر جمعیت کشورهای نوردیک تا زمان سلطه وایکینگ­ها، پاگانی بودند و چون خدایان متعددی داشتند به راحتی خدای مسیحیت را نیز پذیرفتند. کلیسای کونگزبرگ، Kongsberg یکی از کلیساهای معروف در نروژ است.


 کلیسای جامع نیداروس Nidaros


 این کلیسا در طول یک دوره 230 ساله، از 1070 تا 1300 ساخته شد اما کارهای اضافی، تکمیل و بازسازی های آن برای هفت قرن دیگر تا سال 2001 ادامه یافت و به عنوان کلیسای اسقف نشین نیداروس در سال 1152 انتخاب شد. این کلیسا یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کلیساهای نروژ است. این بنا در شهر تروندهایم در منطقه Trondelag واقع شده است. ساختمان آن  بیش از این برای تدفین پادشاه اول و دوم ساخته شده و محل تقدیسی برای پادشاهان جدید نروژ بوده است. این کلیسا که 1850 نفر ظرفیت دارد، پس از دوران اصلاحات پروتستان در قرن شانزدهم، به پیروی از تعالیم و اصلاحات مارتین لوتر، فیلیپ ملانکتون و دیگران، تبدیل به کلیسای لوتری شد. نیداروس شمالی ترین کلیسای جامع قرون وسطایی در جهان است.

جاذبه های طبیعی در نروژ

جاذبه های طبیعی در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بزرگترین فلات آبدره نروژ  Sognefjord


 در سفر به نروژ از بزرگترین فلات آبدره نروژ یعنی سونگ فیورد، دیدن کنید. مساحت داخلی این فلات به 204 کیلومتر رسیده و به شاخه­های ورودی کوچکتر و فلات آبدره­ fjords)) های کوچکتری در طول مسیر خود می‌رسد که وسیع ترین آن، تقریبا پنج کیلومتر است و دیوارهای صخره 1308 متر ارتفاع دارند. بهترین راه برای بازدید از این آبدره­­ها توسط قایق است، و تورهای گشت و گذار فراوانی برای انجام این کار هستند. یکی دیگر از مقاصد مهم گردشگری Fjærland است؛ منطقه ای است که بزرگترین یخچال های بزرگ اروپا، مثل Jostedalsbreen و موزه ی یخ نوردی نروژ در آن قرار دارد. 


 صخره پالپیت Preikestolen


یکی دیگر از جاذبه­های توریستی که برای مسافران در سفر به نروژ، جذاب خواهد بود، صخره پالپیت است که رسیدن به آن چندان راحت نیست، با این حال این صخره یکی از محبوب ترین نقاط دیدنی در نروژ است که در نزدیکی استاوانگر Stavanger واقع شده است. جهت رسیدن به این مکان، نیاز به کشتی سواری، اتوبوس و سپس دوچرخه سواری است. کسانی که از ناحیه استاوانگر بازدید می‌کنند، موزه نیشکر شگفت آور نروژی که در طول جنگ جهانی دوم ساخته شده است را هم خواهند دید. کلیسای جامع استاوانگر نیز از جاذبه‌های توریستی برتر در این ناحیه است؛ این بنا مربوط به قرن دوازدهم بوده و سبک‌های متعدد معماری را شامل می‌شود، از جمله این سبک های متعدد، قصر رومانسک  Romanesque، مجسمه باروک Baroque و آثار گوتیک Gothic را می­توان نام برد 

مکان های تاریخی در نروژ

مکان های تاریخی در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه کشتی های وایکینگ


 بزرگترین موزه‌ی نروژ که به اجداد دریایی آن‌ها اختصاص داده شده است، موزه کشتی های وایکینگ در اسلو است. این موزه دارای سه کشتی وایکینگ مربوط به قرن نهم است که هر کدام از آن ها به عنوان مکانی برای تدفین وایکینگ های برجسته مورد استفاده قرار گرفته اند. بزرگترین آن‌ها، کشتی Oseberg Ship، با طول 21.58 متر و عرض 5.1 متر است که حدودا در سال 800 میلادی ساخته شده و همسر رئیس چیفتان و دو زن دیگر و بسیاری از وسایلی که روش زندگی وایکینگ­ها را نشان می­دهند نیز با او در این کشتی قرار داده شده بودند. کشتی­های دیگری از جمله کشتی Gokstad، که 23 متر طول دارد، و همچنین کشتی Tune در این موزه می­باشد. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند چندین نمایشگاه و فیلم را در آن مشاهده کنند که بر اهمیت و تاثیر دریا بر روی زندگی و فرهنگ آن دوران تمرکز دارد.


قلعه اکرشوسAkershus 


 این قلعه، یک قلعه قرون وسطایی است که توسط پادشاه Håkon پنجم در سال 1290 ساخته شده و سپس در اوایل قرن 17 میلادی و در زمان رنسانس ، به کاخ سلطنتی پادشاه کریستین چهارم تبدیل شد. مناظر زیبای اسلوفیورد در معرض دید قلعه قرار دارد و زمینه آن منظره های دیدنی و جذاب از بندر است. علاقه‌مندان موضوعات تاریخی نیز ممکن است بخواهند از موزه نیروهای مسلح نروژی دیدن کنند که نمایشگاه هایی از سلاح‌ها و تاریخ نظامی نروژ است.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در نروژ

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشنواره های غذا، موسیقی و فیلم برای فرهنگ نروژی، امری حیاتی است. در سفر به نروژ در این جشنواره های جذاب شرکت کنید.

جشنواره موسیقی:

در تمام طول سال و به خصوص در ماه های تابستان، جشنواره های موسیقی زیادی در نروژ وجود دارد که شامل ژانرهای محبوب مانند جاز، بلوز و موسیقی معاصر و همچنین سبک های niche است که موسیقی تجربی بیشتری را نشان می‌دهد. در سفر به نروژ در این جشنواره ها شرکت کنید. نروژ در سبک¬های مختلف موسیقی در زمینه متال، جاز و حتی بلک متال و بلک جاز پیشرفت زیادی کرده است که  هر ساله در هر عید پاک در اسلو برگزار شود. جشنواره های جاز را می‌توان در مکان هایی مانند Molde، Kongsberg، Haugesund، Oslo و Lillehammer یافت.

جشنواره بین المللی فیلم در Tromsø:

این جشنواره در ماه ژانویه در فضای بسیار ویژه ای در اسلو برگزار می شود، در این فستیوال فیلم¬هایی با عناوین جدید و هیجان انگیزی از آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی نشان داده می شود.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در نروژ

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر ساله 50 نمایشگاه و کنفرانس در نروژ برگزار می­شود که در سفر به نروژ می­توانید از آن‌ها دیدن نمایید.
 نمایشگاه استخدام دانشجویی اسلو،
 نمایشگاه آموزش و پرورش و نمایشگاه استخدام دانشجویی اسلو که در 12 تا 13 فوریه 2020 برگزار می­شود، به دنیای وسیع و پیشرفته تحصیلی، اختصاص دارد. این نمایشگاه، خدمات تحصیلی و برنامه های آموزشی، برنامه های آموزش عالی، خدمات آموزشی، فرصت های تحصیلات پیشرفته، فرصت های شغلی و احتمال استخدام و مواردی از این قبیل را ارائه می‌دهد. این نمایشگاه در دوره­های زمانی 7تا 8 ژانویه در هالدن Halden ، 9 تا 10 ژانویه در لیلستروم   Lillestrøm، 13 تا 14 ژانویه در کریستین­سند Kristiansand، 27 تا 28 ژانویه در الساند Alesund و 30 تا 31 ژانویه در تروندهایم Trondheim در سال2020 نیز برگزار می­گردد. در این نمایشگاه­ها، فرصت­های شغلی جهت  استخدام دانشجویان جویای کار فراهم می­شود و فرصت دیدار با کارکنان، کارفرمایان و مدیران استخدامی، به‌وجود می­آید و همچنین امکان مصاحبه و استخدام در شرکت ها و سازمان های مشهور را فراهم می‌کند.
 سمپوزیوم CHFR در نارسایی قلب،
 این سمپوزیوم در 18 تا 20 سپتامبر 2019 در اسلو برگزار می­شود. سمپوزیوم CHFR در نارسایی قلب یک برنامه علمی هیجان انگیز با پوشش آخرین اخبار در تحقیقات قلب است. سخنرانی­های ارائه شده، توسط دانشمندان بین‌المللی و ملی دعوت شده انجام می‌شود. این کنفرانس روی موضوعاتی مانند سطوح گردش خون در مراحل حاد بیماری قلبی، اندازه گیری نهایی انفارکتوس، عملکرد LV، و بتا بلوکرها تمرکز دارد. شرکت در این نمایشگاه، سبب آگاهی رسانی دقیقی برای پیشگیری از بیماری­های قلبی برای عموم بازدید کنندگان می‌شود.

تورهای تفریحی یک روزه نروژ

تورهای تفریحی یک روزه نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لیل هامر Lillehammer،

 لیل هامر یکی از نواحی مشهور توریستی در سراسر جهان است که در بالای دریاچه Mjøsa واقع شده و در انتهای جنوبی دره گودبرانزدال Gudbrandsdal قرار دارد.  این مکان در تابستان، جاذبه های دیدنی مانند پارک Malhaugen را دارد که موزه فضای بازی متشکل از بیش از 100 ساختمان تاریخی، از جمله خانه های کشاورزی قرن 18، کارگاه ها، و کلیسای stave است. اما در زمان بارش برف، لیل هامر واقعا می‌درخشد. این مکان میزبان بازی‌های المپیک زمستانی 1994 بوده و فهرست فعالیت‌های زمستانی این شهر بی پایان است؛ از جمله این فعالیت های زمستانی می‌توان به اسکیت، مسابقات اسکاتلندی کرلینگ curling، سورتمه سواری، اسکی Nordic با بیش از 480 کیلومتر مسیرهای اسکی، و همچنین مراکز اسکی آلپاین اشاره کرد.
 مسیر ریلی Scenic ،
 برای دیدار نواحی روستایی خیره کننده، در سفر به نروژ، هیچ راهی بهتر از قطار وجود ندارد. خطوط راه آهن این کشور کوهستانی، بیش از 3218 کیلومتر است که در این مسیر 775 تونل و بیش از 3000 پل قرار دارد. راه‌‌آهن نروژ، نواحی مختلف اسلو، تروندهایم، Rauma، Dombås و åndalsnes را بهم وصل می­کند. شبکه راه آهن نروژ، همچنین تعدادی  قطار جالب دیگر مانند قطار بخار قدیمی و رانندگی با پدال را بر روی خطوط رها شده ریل راه آهن را نیز ارائه می‌دهد که سفرهای قطاری لذت بخشی را برای گردشگران در سفر به نروژ به وجود می­ آورد. 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به نروژ

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدت زمان سفر زمینی به نروژ از تهران، بدون توقف و بدون ترافیک حدود 61 ساعت است. از آنجا که نروژ شبه جزیره ای در میان دریای شمال و دریای نروژ است، سفر دریایی نیز پیش خواهد آمد. اگر سفر به نروژ را از تهران شروع کنید، لازم است ابتدا به سمت شمال غربی و شهر مرزی بازرگان در آذربایجان حرکت نمایید. پس از عبور از این شهر به خاک کشور ترکیه وارد شده و تا استانبول پیش بروید. پس از آن به سمت شهر مرزی ادرین رفته و به بلغارستان در قاره اروپا برسید و از آنجا وارد خاک اروپا شوید. به سمت صوفیه رفته ، در جهت شمال غربی ادامه مسیر داده و از آنجا مسیر خود را به سمت کشور صربستان ادامه دهید. سپس به سمت شمال حرکت کرده و به خاک مجارستان وارد شوید. پس از آن با عبور از کشور اتریش، به جمهوری چک وارد شوید. در ادامه از جهت شمال غربی به کشور آلمان وارد شوید. در آلمان از شهرهای درسدن و برلین گذر کرده و در جهت شمال و از طریق اتوبان الوند  Ellund به سمت دانمارک پیش روید. همچنان در جهت شمال مسیر خود را ادامه دهید تا تمام طول جنوبی - شمالی دانمارک را طی کنید. در نهایت جهت سفر به نروژ، در بندر هیرتشال hirtshul سوار کروز مسیر    hirtshuls - larvikشده و در بندر لارویک در نروژ پیاده شوید. در آنجا سفر زمینی خود را با گذر از فلات آبدره Sognefjord در جهت شمال ادامه دهید تا به اسلو، پایتخت نروژ برسید.

فصول مناسب سفر به نروژ

فصول مناسب سفر به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آب و هوای نروژ، در ماه های نوامبر، دسامبر و ژانویه می‌تواند بسیار سرد باشد، بنابراین بسیاری از مردم معتقدند بهترین ماه‌ها برای دیدن نورهای شمالی در سفر به نروژ، اواخر ماه سپتامبر، اکتبر، فوریه و مارس است. برای دیدن نورهای شمالی در تابستان نروژ (تقریبا ماه­های می و آگوست) شانس زیادی وجود ندارد، زیرا خورشید اغلب در قسمت شمالی کشور قرار می‌گیرد، بنابراین هرگز به اندازه کافی تاریک نمی‌شود. ماه­های ژوئن تا آگوست در روزهای طولانی و غروب آفتاب نیمه شب، زمان ایده آلی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و سواری با کروز می­باشد، اما هیچ تضمینی برای گرمای هوا وجود ندارد. ماه­های می و سپتامبر درجه حرارت ملایم بوده، جمعیت کمتر و رنگ های باشکوه طبیعت را در پی دارد. از لحاظ جغرافیایی امکان دیدن نورهای شمالی در شرایط مناسب زمستانی، در شهرهای اسلو و برگن وجود دارد. به هر حال، بهترین زمان برای سفر به نروژ بستگی به فعالیتی است که شما می­خواهید انجام دهید.

هتل های نروژ

هتل های نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نروژ یک کشور گران قیمت است زیرا نرخ ارز کشور نروژ گران است، به همین دلیل، بهای اجاره خانه و آپارتمان در اسلو گران است. اگر قصد دارید به نروژ بیایید تا در آنجا زندگی و کار کنید، بهتر است درآمد خود را با کرون نروژی به دست آورید و با کرون نروژی هزینه کنید. در تور نروژ به صورت فامیلی یا گروهی، با اجاره آپارتمان ارزان در اسلو، در کم کردن هزینه سفر به نروژ می­توان اقدام نمود.
 هتل کامفورت اکسپرسComfort Xpress ،
 این هتل سه ستاره دارای اتاق­های مدرن با تجهیزات کافی، بعضا دارای بالکن، و همچنین Wi-Fi رایگان است. هتل در محله سنتروم در نزدیکی منطقه تجاری مرکز شهر، نزدیک به قلعه آکرشوس قرون وسطی، اپرای اسلو و هم‌چنین فروشگاه­های طراحی است. کرایه یک شب اقامت در این هتل 67 دلار است.
 هتل و آپارتمان نروژی Norwegian،
 این هتل سه ستاره در فاصله 3 کیلومتری اپرای اسلو و 1 کیلومتری از موزه مونچMunch واقع شده است و تا ایستگاه مترو 3 دقیقه پیاده روی دارد. این هتل در محله اینفورمال واقع شده و دارای رستوران و سرویس Wi-Fi رایگان است. هزینه یک شب اقامت در این هتل 58 دلار است.


هتل رادیسون بلو Radisson Blu،
 این هتل 4 ستاره با معماری معاصر با ارائه سرویس Wi-Fi رایگان، دارای رستوران و سالن ورزشی است. این هتل مدرن و مجلل در بزرگراه E6 در 7 کیلومتری موزه مونچ و 13 کیلومتری خانه اپرای اسلو واقع شده است. هزینه اقامت یک شب در این هتل 74 دلار است. در سفر به نروژ از اقامت در این هتل‌ها می­توانید استفاده نمایید.

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نروژ جزو اتحادیه اروپا نیست ولی در معاهده ویزای شینگن است. مراحل دریافت ویزای توریستی سفر به نروژ از طریق سفارت نروژ به ترتیب زیر است:
 - درخواست ویزا: برخی از افراد میتو‌انند بدون داشتن ویزا به نروژ سفر کنند، اما اکثر ساکنین کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید برای بازدید و یا گذراندن تعطیلات در نروژ، درخواست دریافت ویزای مسافرتی بدهند.
 - هنگامی که درخواست خود را برای ویزای توریستی نروژ و شینگن ارسال می‌کنید، درخواست شما در سفارت نروژ یا UDIپردازش می­شود و نیازمند زمان برای بررسی درخواست است.
 - UDI مسئول پردازش به درخواست های اتباع خارجی است که مایل به سفر و یا زندگی در نروژ هستند.
 - دریافت پاسخ: هنگامی است که پردازش درخواست شما تکمیل شده و از تصمیم سفارت مطلع خواهید شد که آیا می­توانید ویزای توریستی دریافت کنید یا اینکه درخواست شما رد شده است.
 - ویزای توریستی سفر به نروژ یا ویزای شینگن بیش از 90 روز معتبر نیست، اگر مایل هستید که برای روزهای بیشتر از ویزای توریستی خود در نروژ یا شینگن بمانید، باید برای تمدید ویزای خود دوباره درخواست بدهید. 

پروازها از ایران به نروژ

پروازها از ایران به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید بلیط اسلو جهت سفر به نروژ توجه داشته باشید که در حال حاضر پرواز مستقیمی از فرودگاه تهران به  نروژ وجود ندارد و تمام پروازهایی که از شرکت­‌های مختلف صورت می‌­گیرد، حداقل دارای 1 یا 2 توقف در شهرهای مختلف می­‌باشند. برای تهیه بلیط نروژ می­توانید از طریق شرکت ایژین اقدام کنید که از تهران پرواز دارد و پس از توقفی در آتن یونان، به سمت نروژ پرواز می‌­کند. شرکت­‌های هوایی ایرفلوتAeroflot ، کی ال ام روسیه، بریتیش ایرویز، و ایر فرانس جهت پرواز به نروژ از مقصد تهران، در مسکو یک توقف دارند. شرکت­های ترکیش، قطر ایرویز و امارات نیز از مبدا شهرهای دیگر ایران از جمله مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز با یک توقف، به نروژ پرواز دارند. حداقل 2 ماه قبل از سفر به نروژ، بلیط مورد نظر خود را تهیه کنید تا بتوانید در بهترین مسیر از بلیط ارزان اسلو استفاده نمائید.

حداقل مدت زمان پرواز تا نروژ با یک ایست 9 ساعت است.

آب و هوای نروژ

آب و هوای نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زمستان در نروژ طولانی است و می‌تواند تا ماه آوریل طول بکشد.آب و هوای نروژ به 5 دسته تقسیم می‌شود؛ آب و هوای شمال نروژ به گونه‌ای است که بهار آن سال به سال تغییر می‌کند، در تابستان دمایی معادل 25 درحه سانتی گراد دارد و در زمستان به منفی 40 درجه نیز می‌رسد. همچنین وزش باد  شدید، به ویژه در مناطق حفاظت نشده و کوهستان ها وجود دارد و شرایط آب و هوایی می‌تواند به سرعت تغییر کند. پیش از سفر به نروژ از شرایط آب و هوا مطلع شوید. میانگین آب و هوای سالانه در اسلو، به این‌صورت است. جولای گرمترین ماه در اسلو با میانگین درجه حرارت (18 درجه سانتی‌گراد) و سردترین ماه ژانویه با دمای( 3 -درجه سانتی‌گراد) است. طولانی ترین روز آفتابی در 8 ژوئن می­باشد و مرطوب ترین ماه، ماه اوت با میانگین 90 میلی متر باران است. بیشترین باران در امتداد نوار ساحلی رخ می‌دهد، در داخل و در مناطق شرقی نروژ بارندگی کمتر است.میانگین بارش باران در بهار در کشور نروژ، 17 روز،   در تابستان 18روز، در پاییز 15روز و در زمستان 12 روز است؛ همچنین میانگین دما در این کشور در این فصل ها به ترتیب: 9 درجه 16 درجه، 16 درجه و3- درجه سانتی‌گراد است

وسایل ضروری برای سفر به نروژ

وسایل ضروری برای سفر به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر قصد دارید از مسیر معمول خارج شده یا به سمت دریا بروید، به توصیه ها در مورد شرایط آب و هوایی دقت نمایید و تجهیزات مناسب را با خود ببرید. شرایط آب و هوایی به ویژه شرایط قطب شمال حتی در تابستان نیز می‌تواند به سرعت تغییر کند. لباس های گرم و کفش های مناسب برای راه رفتن در جاده های آسفالت یخ زده ضروری است. شما می¬توانید برای تامین امنیت اضافی در جاده¬های یخ زده گیره های مخصوص (brodder) را از فروشگاه‌های محلی خریداری کنید. اگر در سفر به نروژ، قصد شرکت در اسکی و یا پیاده روی یا سایر فعالیت های جاده ای را دارید، از تجهیزات صحیح و مناسب استفاده کنید. با توجه به خطر بهمن در برخی مناطق، به خصوص در هنگام بارش برف سنگین، تمام دستورالعمل های ایمنی را به دقت رعایت کنید. بهتر است در این مواقع با مراکز اطلاع رسانی محلی که به طور معمول در فروشگاه های اجاره تجهیزات اسکی مستقر هستند یا با دفاتر توریستی محلی، مشورت کنید، و یا از طریق وب سایت با آن‌ها در تماس باشید.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در نروژ

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ارز نروژ، کرون Krone است که با کد اختصاریNOK  نمایش داده می­شود. یک دلار آمریکا برابر با 8.77 کرون نروژی است. هزینه ها در سفر به نروژ می‌تواند بسیار گران باشند، پس اطمینان حاصل کنید که پول به مقدار کافی با خود همراه دارید. ساعات کاری بانک به ویژه در تابستان کوتاه است. کارت های اعتباری تقریبا همه جا پذیرفته می­شوند، اما در اغلب سوپر مارکت های نروژی و ایستگاه های پمپ بنزین پذیرفته نمی‌شوند. امکان انتقال و ارسال پول الکترونیکی از طریق فارکس و وسترن یونیون به نروژ وجود دارد. محدودیت هایی برای مقدار پولی که می‌توانید به داخل نروژ وارد کنید، وجود دارد که در حال حاضر مبلغ 25000 کرون نروژی (حدود 2950 دلار یا 2500 پوند) می­باشد. اگر شما بیشتر از این میزان پول به کشور وارد کنید، باید آن را در هنگام ورود به گمرک اعلام کنید. صادرات ارز از نروژ بیش از حد تعیین شده باید توسط گمرک نروژ بررسی شود و از طریق بانک منتقل گردد. عدم پیروی از این قوانین، می‌تواند منجر به دستگیری، مبلغ قابل توجهی جریمه و مصادره موقت پول اضافی شود که پس از آن فقط از طریق یک بانک می­تواند آزاد گردد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در نروژ

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسانی که در سفر به نروژ، کارت درمانی EHIC عضو اتحادیه اروپا را دارند، امکان آن را دارند که اگر در طول سفر، درمان های پزشکی ضروری نیاز داشتند، هرگونه درمان با همان شرایطی که برای اهالی نروژ اعمال می‌شود، به آنها ارائه شود. مسافران ایرانی فاقد کارت فوق، قبل از سفر به نروژ لازم است از طریق شرکت­های تامین کننده بیمه درمانی و مسافرتی یا آزانس­های مسافرتی، برای خود و خانواده همراه خود در سفر، بیمه مناسب تهیه کنند. هزینه های درمانی در کشورهای اروپایی بسیار زیاد است و در صورت وقوع هر حادثه­ای که نیاز به مراقبت پزشکی باشد، مسافران می­توانند از پوشش خدمات بیمه خود استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که جهت دریافت ویزای شینگن، ارائه مدرک بیمه مسافرتی و درمانی به مبلغ سی هزار یورو لازم است. اگر داروی خاصی را مصرف می­کنید، نسخه پزشک و نحوه استفاده از آن را به عنوان مجوز حمل همراه داشته باشید.

اجاره اتومبیل در نروژ

اجاره اتومبیل در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مسافران علاقه‌مند به رانندگی در نروژ، بایستی توجه داشته باشند که در این کشور فاصله ها زیاد هستند و مدت زمان سفر داخلی، از آنچه شما فکر می‌کنید، طولانی­تر خواهد بود. جاده ها باریک و پیچ و تاب دار بوده و به خصوص در زمستان ممکن است، خطرناک و غیر قابل عبور باشند طوری‌که رانندگان نیز باید از زنجیر چرخ استفاده کنند. کسانی که مایلند خودشان رانندگی کنند، می‌توانند در این کشور، اتومبیل اجاره نمایند؛ شرط سنی برای اجاره اتومبیل 21 سال است. مسافران در سفر به نروژ، می‌توانند با استفاده از یک گواهینامه معتبر انگلیسی یا سایر گواهینامه رانندگی اتحادیه اروپا / EEA و در غیر این‌صورت با گواهینامه رانندگی بین‌المللی، رانندگی کنند. اطمینان حاصل کنید که بیمه خودروی اجاره­ای، پرداخت شده باشد. شما می­توانید بهترین اتومبیل را از طریق شرکت­های بین‌المللی اجاره خودرو، رزرو کنید. شرکت­های Avis، Budget، Europcar و Hertz دفاتری در شهرهای بزرگ نروژ، فرودگاه ها و بنادر ورودی آن دارند و امکان اجاره ماشین در سفر به نروژ از طریق آ‌ن‌ها وجود دارد.

خطرات احتمالی برای گردشگران در نروژ

خطرات احتمالی برای گردشگران در نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می­توانید با خیال راحتبه کشور نروژ سفر کنید، زیرا نروژ به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته شده است. نرخ جرم در شهرهای بزرگ این کشور مانند اسلو، برگن، تروندهایم Trondheim و استاوانگر Stavanger بسیار پایین است. حتی تنها راه رفتن در طول شب نسبتا امن بوده و وقوع جرم بسیار نادر است. به طور کلی نروژ برای یک مسافر تنها در سفر به این کشور، تمامی امکاناتی لازم را فراهم کرده است. پشه ها و مگس ها می‌توانند در مناطق جنگلی، دریاچه و کوهستانی مشکل ساز باشند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به نروژ

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به نروژ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برخی از واکسن ها طبق برنامه سازمان¬های CDC و WHO برای نروژ توصیه می‌شود، واکسن های هپاتیت A، هپاتیت B، هاری، مننژیت، فلج اطفال، واکسن سه گانه سرخک و اوریون و سرخجه، واکسن سه گانه کزاز و دیفتری و سیاه سرفه، آبله مرغان، زونا، ذات‌الریه و آنفولانزای فصلی است. واگیری هپاتیت A از طریق غذا و آب آلوده، واگیری هپاتیت  B ، از طریق خون و مایعات آلوده بدن و واگیری هاری از طریق حیوانات امکان پذیر است. امکان شیوع آنفولانزای فصلی در بسیاری کشورهای جهان و در نیمکره شمالی از جمله نروژ، وجود دارد. از اواخر ماه اکتبر تا مارس، بیشترین نرخ واگیری آنفولانزا و آنفولانزای مرغی گزارش شده است. بهتر است افراد استعمال واکسیناسیون آنفولانزا را در 12 ماه قبل از سفر به نروژ انجام داده باشند. جهت پیشگیری از بیماری-های واگیردار در سفر، مراقبت¬های بهداشتی مثل شستن دست¬ها قبل از غذا خوردن، استفاده از دستمال و زدن ماسک در جاهای شلوغ، مهم است.

آخرین ویرایش: 2019-05-18 13:34:34 3,845