poland
کشور لهستان

مهاجرت به لهستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - مهاجرت به کشور لهستان - go2tr

شما به عنوان یک ایرانی وقتی قصد مهاجرت به لهستان را دارید باید شهری را برای زندگی انتخاب نمایید که از نظر هزینه های اقتصادی، و همینطور درآمد کافی و سیستم مراقبت بهداشتی و ... مناسب باشد، از دیگر فاکتورهای مناسب آب و هوا و شرایط سیاسی و اجتماعی موجود است. ورشو یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور لهستان محسوب می شود و به نوبه خود بهترین شهر از نظر کسب و کار محسوب می شود. این شهر دارای فضای گردشگری مناسبی است و یکی از شهرهای مهاجرپذیر در لهستان محسوب می شود. مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی با کاهش چشمگیری روبرو بوده است و این کشور عموماً در این زمینه نمی تواند انتخاب خوبی باشد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به لهستان را دارید باید سعی کنید از دیگر روش های قانونی استفاده نمایید. در سال های 2015 الی 2017 افراد کمتری از ایران به سراغ کشور لهستان می رفتند اما در سال 2018 آمار مهاجرت به لهستان بسیار افزایش داشته است اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور دارای فضای درآمدزایی خوبی برای ایرانیان است. افرادی که مهاجرت به لهستان را انتخاب کرده اند مجوز پاسپورت  به 161 کشور را دارند این موضوع به نوبه خود از هزینه های اضافی کم خواهد کرد. در صورتی که فرد بتواند مهاجرت به لهستان داشته و تابعیت این کشور را اخذ نماید می تواند در هر جای اروپا آزادانه و بدون تردید زندگی و کار کند و میزان رضایت در این زمینه بیش از 77 درصد اعلام شده است. افرادی که مهاجرت به لهستان از طریق ثبت شرکت را انتخاب کرده اند و به طور کلی به سراغ روش های سرمایه گذاری رفته اند شانس بیشتری برای اخذ اقامت برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود دارند به طوریکه در سرمایه گذاری های نقدی شرایطی فراهم شده است که فرد می تواند همزمان با درخواست اقامت برای خود، برای همسر و فرزند خود نیز درخواست ویزای همراه نماید. در مسیر مهاجرت به لهستان ، اجازه اقامت عموماً به کسانی داده می شود که برنامه کار و یا سرمایه گذاری بیش از 12 ماه دارند از دیگر روش های آسان برای مهاجرت به لهستان می توان ازدواج باشد اما ازدواج باید با هدف قبلی صورت بگیرد و هرگز موارد صوری در این مسیر قابل قبول نخواهد بود. کسانی که مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده اند در صورتی که بودجه خوبی داشته باشند می توانند در سریع ترین زمان ممکن وارد خاک کشور لهستان شوند.

مهاجرپذیری کشور لهستان در سال های گذشته به نسبت سال جدید کمتر است اما آخرین آمار نشان می دهد که اخذ اقامت طولانی مدت مهاجرت به لهستان آسانتر از قبل شده است 

 کسب و کار در کشور سوئیس رتبه بسیار بالایی دارد به طوریکه افراد سعی می کنند از نظام مالی بسیار عالی استفاده نمایند، مردم این کشور به طور کلی سرمایه گذاری های روتین و ارزشمندی را فراهم ساخته اند و اینطور که مشخص شده است کشور سوئیس یک کشور بسیار عالی برای کار های تخصصی است.

در صورتی که فرد بخواهد مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری را انتخاب نماید نیاز به سرمایه زیادی ندارد و این موضوع به نوبه خود بسیار ارزشمند خواهد بود. به افراد گذرنامه شهروندی پلاس تعلق می‌گیرد.

از دیگر روش های آسان برای مهاجرت به لهستان می تواند ازدواج باشد اما ازدواج باید با هدف قبلی صورت بگیرد و هرگز موارد صوری در این مسیر قابل قبول نخواهد بود.

اقامت لهستان با اجاره خانه برای کسانی که قصد دارند به سرمایه گذاری فکر کنند گزینه خوبی است.

از دیگر روش های مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری به صورت نقدی است که مبلغ مورد نظر از سوی شما وارد پروژه های دولتی در کشور لهستان می شود و می توانید در زمانی کم به سرعت اقامت این کشور را برای خود و همراهان خود فراهم سازید.

یک سری قوانین دیگر در زمینه ازدواج در کشور لهستان وجود دارد. در صورتی که یک خارجی بخواهد از طریق قانونی اقامت خود را در این کشور در وضعیت ازدواج به دست آورد باید برای ثبت ازدواج خود در لهستان در USC محل اقامت خود سند رسمی ازدواج را در مرحله تأیید قرار دارد.

در صورتی که ازدواج پدر و مادر در وضعیت قانونی صورت گرفته باشد مشکلی نخواهد بود اما اگر ازدواج قانونی نباشد نیاز است که پدر فرزند حتماً دارای تابعیت لهستانی باشد در غیر این صورت فرزند نمی تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

مهاجرت از طریق UN لهستان شاید برای هر فردی مناسب نباشد.

افرادی که قصد دارند با هزینه کمتری در این کشور تحصیل کنند، می توانند به سراغ زبان لهستانی بروند.

ساعت کاری از 9 صبح آغاز شده و با توجه به نوع کار بعضاً تا 21 شب نیز ادامه دار است. اما باز هم آمارها نشان می دهد که یافتن شغل مورد نظر در این کشور به نسبت کشورهایی مانند ایتالیا و اتریش آسان‌تر است.

اینطور که شواهد نشان می دهد مهاجرت به کشور لهستان از طریق همراه پس از گذشت یک دوره 3 ساله می تواند منجر به درخواست اقامت دائم شود.  

برای اخذ ویزای لهستان باید یک الی سه ماه زودتر اقدام نمایید.

افرادی که در زمینه های هنری و یا ورزشی به شهرت خوبی دست یافته اند می توانند به کشور لهستان مهاجرت نمایند این در حالی است که به این افراد در ابتدا ویزای کوتاه مدت داده می شود و پس از گذشت یک دوره فرد می تواند با تمدیدهای قانونی روال اخذ اقامت طولانی مدت را نیز آسان تر نماید.

گدانسک از دیگر شهرهای مدرن در کشور لهستان است که از نظر فرهنگ، علوم و ورزش در وضعیت عالی قرار دارد اما شاید کمتر کسی این شهر را برای زندگی انتخاب نماید.

یک نوع ویزای بلند مدت D وجود دارد که به افراد اجازه اقامت در کشور لهستان می دهد. افرادی که ویزای بلند مدت D اخذ نموده اند اجازه دارند که به مدت 3 ماه در یک منطقه عضو شینگن اقامت داشته باشند.

منبع درآمد افراد یکی از موضوعات بسیار مهم محسوب می شود. کار در لهستان نیاز به تخصص دارد.

شرایط اقامت در لهستان به طور کلی آسانتر از سایر کشورها است.

مطالب مرتبط