x
مشاوره:021 43000 021

زندگی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - زندگی در کشور لهستان - go2tr

مردم کشور لهستان به معماری های قدیمی بسیار علاقه دارند به طوریکه ساختمان های این کشور دارای طراحی های معماری بسیار زیبا و خاصی هستند. در این کشور معماران بسیار بزرگی دیده می شود که تمام عمر خود را صرف معماری کرده اند اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور هنر های سنتی نیز بسیار شهرت دارد به طوریکه نقش های برجسته بر روی دیوار یک هنر بسیار مهم محسوب می شود. آخرین میزان حقوق در یک ماه در کشور لهستان طبق آمار 2018 در حدود 480.20 یورو اعلام شده است. شاید با خود بگویید دستمزد در کشور لهستان کم است اما هزینه های زندگی بسیار ارزان در این کشور سبب شده است که هزینه ها کمتر شود. میزان حقوق در کشور لهستان در سال 2020 با رشد 22 درصدی همراه خواهد بود که رقم قابل توجهی است. درآمد متوسط در شهر ورشو پایتخت این کشور با احتساب مالیات 850 دلار در ماه است. آماری که به دست ما رسیده است نشان می دهد میزان درآمد هر فرد در کشور لهستان به نسبت ایران 22 درصد بیشتر است این در حالی است که هزینه زندگی در کشور لهستان 3 درصد از ایران کمتر بوده و نشان می دهد در این کشور درآمد به دست آمده می تواند شرایط زندگی خوبی فراهم سازد. در کشور لهستان بیش از 400 موسسه عالی برای تحصیل دیده می شود و هزینه تحصیل در این کشور کمتر از میانگین اروپایی در نظر گرفته شده است. افراد برای دوره های لیسانس و همینطور کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه ای می‌بایست 2000 یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای دکترا در کشور لهستان نیاز به هزینه 3000 یورو در هر ماه است دوره های تخصصی و حرفه ای در کشور لهستان عموماً هزینه بر است. کشور لهستان در زمینه تولید خالص میوه و سبزیجات و همینطور گوشت بسیار قدرتمند ظاهر شده است. غلات، روغن سبزیجات، وعده های غذایی پروتئینی کشور لهستان در اقتصاد این کشور رشد زیادی داشته است. این کشور به نوبه خود در زمینه سیب زمینی و چاودار نیز توانسته به خودکفایی برسد کشاورزی در کشور لهستان به میزان سال گذشته رشد 15 درصدی داشته است.

حداقل حقوق در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - حداقل حقوق در لهستان - gototr

شواهد نشان می دهد که میزان حقوق در کشور لهستان در سال 2020 با رشد 22 درصدی همراه خواهد بود که رقم قابل توجهی است. درآمد متوسط در شهر ورشو پایتخت این کشور با احتساب مالیات 850 دلار در ماه است.

میانگین درآمد در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - میانگین درآمد در لهستان - go2tir

در نظر داشته باشید که درآمد متوسط هر کارمند در این شهر بیشتر از سایر مناطق اعلام شده است البته هزینه های زندگی نیز بیشتر است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لهستان - go2tiAr

برای کاریابی در کشور لهستان باید سعی کنید در ابتدا شغل های مورد نیاز را پیدا نمایید و سپس بررسی نمایید که شغل های پر درآمد در این کشور کدام است با یک نتیجه گیری ساده می توان به درآمدزایی خوبی دست یافت.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لهستان - gotootiAr

متوسط هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در این کشور 50 هزار یورو برای هر سال اعلام شده است. هزینه ای که برای مسکن در نظر گرفته می شود به میزان 37 درصد از کل هزینه زندگی در ماه است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور لهستان - gotooTr

شیر به میزان یک لیتر 2.46 زلوتی

یک قرص نان سفید تازه 500 گرم 2.61 زلوتی

اقتصاد در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - اقتصاد در لهستان - go2tir

کشور لهستان در زمینه تولید خالص میوه و سبزیجات و همینطور گوشت بسیار قدرتمند ظاهر شده است. غلات، روغن سبزیجات، وعده های غذایی پروتئینی کشور لهستان در اقتصاد این کشور رشد زیادی داشته است.

امنیت مالی و اقتصادی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - امنیت مالی و اقتصادی در لهستان - gotootiar

این کشور در زمینه روان سازهای صنعتی و همینطور مواد مرتبط توانسته به رتبه خوبی دست یابد. لهستان در زمینه تولیدات کارخانه ای بسیار حرفه ای عمل کرده است. 

امنیت در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - امنیت در لهستان - gotootiarمراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لهستان - گو تو تی آر

در صورتی که بخواهید اقامت این کشور را اخذ نمایید در ابتدا باید یک روش مناسب برای اخذ ویزا انتخاب نمایید. سرمایه گذاری یکی از روش هایی است که سبب می‌شود برای خود و همراه خود اقامت این کشور را اخذ کنید.

ازدواج خارجی ها در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - ازدواج خارجی ها در لهستان - go2tr

طلاق در کشور لهستان می تواند در وضعیت عاطفی نیز صورت بگیرد و یا دلیل مهمی در میان باشد در هر صورت زن و مرد باید به مدت حداقل یک سال جدا از هم زندگی نمایند، زن یا مرد از نظر روحی و جسمی در وضعیت استانداردی نباشند.

اجاره خانه در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - اجاره خانه در لهستان - gotootir

در نظر داشته باشید افرادی که از نظر بودجه محدود هستند می‌توانند از خانه های اشتراکی استفاده نمایند این خانه در سطح شهر قرار دارد و از هزینه به میزان 40 درصد کمتر از سایر خانه ها برخوردار هستند این در حالی است که به طور کلی استفاده از خانه های اشتراکی در این کشور از نظر امکانات ضعیف است و نباید انتظار بالایی داشته باشید.

خرید ملک در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - خرید ملک در لهستان - gotootiar

اجاره خانه در کشور لهستان نیز طبق همین سیاست پیش می رود و باید حقوق فرد از سه برابر اجاره خانه برای هر ماه بیشتر باشد.

ثبت شرکت در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - ثبت شرکت در لهستان - gotootr

شرکت‌های تضامنی یک شرکت با امور تجاری بین دو الی چند نفر محسوب می‌شود که مسئولیت محدود است. در این روش باید بیزینس پلن وجود داشته باشد به طوریکه نیاز است خلاصه ای از کارهای اجرایی اولیه و همینطور اهداف کسب و کار مشخص شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - انواع ویزا و انواع اقامت در لهستان - gotooTr

یکی از روش هایی که به شما اجازه می دهد ویزای این کشور را اخذ نمایید کسب و کار است. یافتن شغل مناسب در کشور لهستان شاید کمی سخت باشد اما شرایط کار در کشور لهستان به نسبت سایر کشورها آسانتر است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لهستان

موسسه اعزام دانشجو - بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لهستان - گو تو تی آر

بیمه درمانی BDAE یک نوع بیمه درمانی بین المللی است که جنبه حمایتی دارد و برای افرادی که اقامت طولانی مدت این کشور را انتخاب کرده اند یک گزینه بسیار خوب محسوب می‌شود.

خدمات بانکی و مالی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - خدمات بانکی و مالی در لهستان - go2tir

الیور از دیگر بانک های کشور لهستان محسوب می شود که مدیر عامل آن سولکووسکا است و تعداد پرسنل این بانک 6000 نفر بوده 286 شعبه دارد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لهستان - go2tr

در لیست کشورهای عضو شینگن قرار دارد به این ترتیب شما با داشتن ویزای شنگن می توانید به کشورهای مختلف بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد سفر نمایید.

تشابهات فرهنگی لهستان با ایران

موسسه اعزام دانشجو - تشابهات فرهنگی لهستان با ایران - go2tiar

یک فرهنگ زیبا که مشابه با فرهنگ مردم ایران است کریسمس است. در این کشور مردم جشن کریسمس برگزار می کنند و فضای ایجاد شده درست مانند جشن نوروز در ایران است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - اعیاد و تعطیلات رسمی در لهستان - gotootr

26 می روز مادر و تعطیل رسمی محسوب می شود. در کشور لهستان جشن های مختلفی دیده می شود و به طور کلی این کشور در لیست کشورهای پر تعطیلی محسوب می شود.

دین در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - دین در لهستان - gotootir

سه مسجد مهم در کشور لهستان وجود دارد که یک بنای تاریخی بسیار ارزشمند خواهد بود. مردم کشور لهستان اغلب سنی و حنفی هستند. مثلاً در این کشور برای عاشورا مراسم گرفته می شود.

تفریح در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - تفریح در لهستان - go2tr

دریاچه ماسوریان از دیگر دیدنی های کشور لهستان است که به نوبه خود به 2000 دریاچه تقسیم شده است. در این منطقه کانال های آبی گسترده ای دیده می شود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لهستان - گوتوتی آر

در صورتی که بخواهید از بلیط های یک طرفه برای حمل و نقل عمومی استفاده نمایید باید 3.40 زلوتی استفاده نمایید. بلیط عبور ماهانه در وضعیت قیمت ثابت 100.00 زلوتی است.

فرهنگ لهستان

موسسه اعزام دانشجو - فرهنگ لهستان - gotootr

مردم کشور لهستان دوست دارند با هم غذا میل نمایند و از غذا خوردن به طور تنها خوششان نمی آید. در این کشور مردم با هم رو راست هستند، بسیار کم دروغ می گویند هرگز به هم آسیب نمی رسانند.

هنر لهستان

موسسه اعزام دانشجو - هنر لهستان - go2tr

شهر ورشو پایتخت هنری و تاریخی در کشور لهستان محسوب می‌شود در بخشی از این شهر ساختمان‌ها رنگارنگ هستند به طوریکه از سبک‌های معماری بسیار ویژه ای برای آنها استفاده شده است.

ورزش در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - ورزش در لهستان - gotootiar

آقایان در کشور لهستان علاقه به بدنسازی دارند و به طور کلی اندام پروری در این کشور رتبه بالایی دارد. این کشور در سال‌های آینده در زمینه والیبال به مقام خوبی می‌رسد.

خرافات در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - خرافات در لهستان - gototr

در کشور لهستان مردم هرگز یک ساک خالی و یا سطل خالی را حمل نمی‌کنند. این روال یک نشانه بد محسوب می شود. این خرافات در کشور روسیه شدیدتر است و معنی بسیار بدی دارد.

شایعات در مورد لهستان

موسسه اعزام دانشجو - شایعات در مورد لهستان - go2tr

عده ای معتقد هستند که کشور لهستان گزینه خوبی برای مهاجرت نیست زیرا درآمدزایی در این کشور کم است این تصور به خودی خود درست نیست و با توجه به هزینه زندگی پایین، این کشور می تواند یک تصمیم خوب باشد.

موارد ممنوعه در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - موارد ممنوعه در لهستان - go2tr

در این کشور خشونت علیه بانوان پیگیری های بسیار قدرتمند قانونی دارد به طوریکه حتی اگر حق با شما باشد اجازه ندارید به یک بانو تعرض نمایید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لهستان

موسسه اعزام دانشجو - خطرات احتمالی برای افراد مقیم کشور لهستان - go2tr

شایان ذکر شده است که کشور لهستان به طور کلی یکی از بهترین کشورها برای زندگی محسوب می شود و از نظر امنیت در لیست ایمن ترین کشورهای دنیا قرار دارد.

تشابهات قوانین لهستان با ایران

موسسه اعزام دانشجو- تشابهات قوانین لهستان با ایران - go2tr

یکی از قانون های این کشور که با ایران یکسان است عدم شادی در ایام غم است مردم این کشور اعتقادات زیادی دارند و در روزهای محترم هرگز فضای شادی در کشور لهستان دیده نشده و در صورت مشاهده جریمه در بر دارد.

گواهینامه و خرید ماشین در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - گواهینامه و خرید ماشین در لهستان - go2tr

چراغ های جلوی خودرو باید در طول روز نیز روشن باشد و این امر بسیار ضروری است. محدوده سرعت در کشور لهستان بسیار مهم و افراد باید آنها را رعایت نمایند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لهستان - go2tr

سفارت جمهوری لهستان در ایران در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 15 آماده به ارائه خدمات است.

نوع پوشش مردم لهستان

موسسه اعزام دانشجو - نوع پوشش مردم لهستان - go2tiAr

مردم کشور لهستان بسیار معتقد هستند به این ترتیب اغلب افراد سعی می کنند از لباس های بسته استفاده نمایند اما نوع پوشش آزاد است و هرکس خود تعیین می کند که چه لباسی  به تن نماید.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لهستان

موسسه اعزام دانشجو - جغرافیا و شرایط آب و هوایی لهستان - گو تو تی آر

کشور لهستان در شمال دریای بالتیک قرار دارد و با آلمان و چک همسایه است. با اوکراین و بلاروس مرز زمینی دارد. کشور لهستان از نظر جغرافیا درست در مرکز اروپا قرار دارد و از نظر جمعیت ششمین کشور پرجمعیت محسوب می‌شود. پایتخت این کشور شهر ورشو است.

غذاهای لهستان

موسسه اعزام دانشجو - غذاهای لهستان - go2Tar

سوپ روسول از دیگر غذاهای ملی در کشور لهستان محسوب می شود که شبیه به نودل مرغ است. این غذا رشته ای بوده و با مرغ تهیه می‌شود از گیاهان معطر در آن استفاده می شود و برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود.