poland
کشور لهستان

زندگی در لهستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - زندگی در کشور لهستان - go2tr

مردم کشور لهستان به معماری های قدیمی بسیار علاقه دارند به طوریکه ساختمان های این کشور دارای طراحی های معماری بسیار زیبا و خاصی هستند. در این کشور معماران بسیار بزرگی دیده می شود که تمام عمر خود را صرف معماری کرده اند اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور هنر های سنتی نیز بسیار شهرت دارد به طوریکه نقش های برجسته بر روی دیوار یک هنر بسیار مهم محسوب می شود. آخرین میزان حقوق در یک ماه در کشور لهستان طبق آمار 2018 در حدود 480.20 یورو اعلام شده است. شاید با خود بگویید دستمزد در کشور لهستان کم است اما هزینه های زندگی بسیار ارزان در این کشور سبب شده است که هزینه ها کمتر شود. میزان حقوق در کشور لهستان در سال 2020 با رشد 22 درصدی همراه خواهد بود که رقم قابل توجهی است. درآمد متوسط در شهر ورشو پایتخت این کشور با احتساب مالیات 850 دلار در ماه است. آماری که به دست ما رسیده است نشان می دهد میزان درآمد هر فرد در کشور لهستان به نسبت ایران 22 درصد بیشتر است این در حالی است که هزینه زندگی در کشور لهستان 3 درصد از ایران کمتر بوده و نشان می دهد در این کشور درآمد به دست آمده می تواند شرایط زندگی خوبی فراهم سازد. در کشور لهستان بیش از 400 موسسه عالی برای تحصیل دیده می شود و هزینه تحصیل در این کشور کمتر از میانگین اروپایی در نظر گرفته شده است. افراد برای دوره های لیسانس و همینطور کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه ای می‌بایست 2000 یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای دکترا در کشور لهستان نیاز به هزینه 3000 یورو در هر ماه است دوره های تخصصی و حرفه ای در کشور لهستان عموماً هزینه بر است. کشور لهستان در زمینه تولید خالص میوه و سبزیجات و همینطور گوشت بسیار قدرتمند ظاهر شده است. غلات، روغن سبزیجات، وعده های غذایی پروتئینی کشور لهستان در اقتصاد این کشور رشد زیادی داشته است. این کشور به نوبه خود در زمینه سیب زمینی و چاودار نیز توانسته به خودکفایی برسد کشاورزی در کشور لهستان به میزان سال گذشته رشد 15 درصدی داشته است.

شواهد نشان می دهد که میزان حقوق در کشور لهستان در سال 2020 با رشد 22 درصدی همراه خواهد بود که رقم قابل توجهی است. درآمد متوسط در شهر ورشو پایتخت این کشور با احتساب مالیات 850 دلار در ماه است.

در نظر داشته باشید که درآمد متوسط هر کارمند در این شهر بیشتر از سایر مناطق اعلام شده است البته هزینه های زندگی نیز بیشتر است.

برای کاریابی در کشور لهستان باید سعی کنید در ابتدا شغل های مورد نیاز را پیدا نمایید و سپس بررسی نمایید که شغل های پر درآمد در این کشور کدام است با یک نتیجه گیری ساده می توان به درآمدزایی خوبی دست یافت.

متوسط هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در این کشور 50 هزار یورو برای هر سال اعلام شده است. هزینه ای که برای مسکن در نظر گرفته می شود به میزان 37 درصد از کل هزینه زندگی در ماه است.

شیر به میزان یک لیتر 2.46 زلوتی

یک قرص نان سفید تازه 500 گرم 2.61 زلوتی

کشور لهستان در زمینه تولید خالص میوه و سبزیجات و همینطور گوشت بسیار قدرتمند ظاهر شده است. غلات، روغن سبزیجات، وعده های غذایی پروتئینی کشور لهستان در اقتصاد این کشور رشد زیادی داشته است.

این کشور در زمینه روان سازهای صنعتی و همینطور مواد مرتبط توانسته به رتبه خوبی دست یابد. لهستان در زمینه تولیدات کارخانه ای بسیار حرفه ای عمل کرده است. 

در صورتی که بخواهید اقامت این کشور را اخذ نمایید در ابتدا باید یک روش مناسب برای اخذ ویزا انتخاب نمایید. سرمایه گذاری یکی از روش هایی است که سبب می‌شود برای خود و همراه خود اقامت این کشور را اخذ کنید.

طلاق در کشور لهستان می تواند در وضعیت عاطفی نیز صورت بگیرد و یا دلیل مهمی در میان باشد در هر صورت زن و مرد باید به مدت حداقل یک سال جدا از هم زندگی نمایند، زن یا مرد از نظر روحی و جسمی در وضعیت استانداردی نباشند.

در نظر داشته باشید افرادی که از نظر بودجه محدود هستند می‌توانند از خانه های اشتراکی استفاده نمایند این خانه در سطح شهر قرار دارد و از هزینه به میزان 40 درصد کمتر از سایر خانه ها برخوردار هستند این در حالی است که به طور کلی استفاده از خانه های اشتراکی در این کشور از نظر امکانات ضعیف است و نباید انتظار بالایی داشته باشید.

اجاره خانه در کشور لهستان نیز طبق همین سیاست پیش می رود و باید حقوق فرد از سه برابر اجاره خانه برای هر ماه بیشتر باشد.

شرکت‌های تضامنی یک شرکت با امور تجاری بین دو الی چند نفر محسوب می‌شود که مسئولیت محدود است. در این روش باید بیزینس پلن وجود داشته باشد به طوریکه نیاز است خلاصه ای از کارهای اجرایی اولیه و همینطور اهداف کسب و کار مشخص شود.

یکی از روش هایی که به شما اجازه می دهد ویزای این کشور را اخذ نمایید کسب و کار است. یافتن شغل مناسب در کشور لهستان شاید کمی سخت باشد اما شرایط کار در کشور لهستان به نسبت سایر کشورها آسانتر است.

بیمه درمانی BDAE یک نوع بیمه درمانی بین المللی است که جنبه حمایتی دارد و برای افرادی که اقامت طولانی مدت این کشور را انتخاب کرده اند یک گزینه بسیار خوب محسوب می‌شود.

الیور از دیگر بانک های کشور لهستان محسوب می شود که مدیر عامل آن سولکووسکا است و تعداد پرسنل این بانک 6000 نفر بوده 286 شعبه دارد.

در لیست کشورهای عضو شینگن قرار دارد به این ترتیب شما با داشتن ویزای شنگن می توانید به کشورهای مختلف بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد سفر نمایید.

یک فرهنگ زیبا که مشابه با فرهنگ مردم ایران است کریسمس است. در این کشور مردم جشن کریسمس برگزار می کنند و فضای ایجاد شده درست مانند جشن نوروز در ایران است.

26 می روز مادر و تعطیل رسمی محسوب می شود. در کشور لهستان جشن های مختلفی دیده می شود و به طور کلی این کشور در لیست کشورهای پر تعطیلی محسوب می شود.

سه مسجد مهم در کشور لهستان وجود دارد که یک بنای تاریخی بسیار ارزشمند خواهد بود. مردم کشور لهستان اغلب سنی و حنفی هستند. مثلاً در این کشور برای عاشورا مراسم گرفته می شود.

دریاچه ماسوریان از دیگر دیدنی های کشور لهستان است که به نوبه خود به 2000 دریاچه تقسیم شده است. در این منطقه کانال های آبی گسترده ای دیده می شود.

در صورتی که بخواهید از بلیط های یک طرفه برای حمل و نقل عمومی استفاده نمایید باید 3.40 زلوتی استفاده نمایید. بلیط عبور ماهانه در وضعیت قیمت ثابت 100.00 زلوتی است.

مردم کشور لهستان دوست دارند با هم غذا میل نمایند و از غذا خوردن به طور تنها خوششان نمی آید. در این کشور مردم با هم رو راست هستند، بسیار کم دروغ می گویند هرگز به هم آسیب نمی رسانند.

شهر ورشو پایتخت هنری و تاریخی در کشور لهستان محسوب می‌شود در بخشی از این شهر ساختمان‌ها رنگارنگ هستند به طوریکه از سبک‌های معماری بسیار ویژه ای برای آنها استفاده شده است.

آقایان در کشور لهستان علاقه به بدنسازی دارند و به طور کلی اندام پروری در این کشور رتبه بالایی دارد. این کشور در سال‌های آینده در زمینه والیبال به مقام خوبی می‌رسد.

در کشور لهستان مردم هرگز یک ساک خالی و یا سطل خالی را حمل نمی‌کنند. این روال یک نشانه بد محسوب می شود. این خرافات در کشور روسیه شدیدتر است و معنی بسیار بدی دارد.

عده ای معتقد هستند که کشور لهستان گزینه خوبی برای مهاجرت نیست زیرا درآمدزایی در این کشور کم است این تصور به خودی خود درست نیست و با توجه به هزینه زندگی پایین، این کشور می تواند یک تصمیم خوب باشد.

در این کشور خشونت علیه بانوان پیگیری های بسیار قدرتمند قانونی دارد به طوریکه حتی اگر حق با شما باشد اجازه ندارید به یک بانو تعرض نمایید.

شایان ذکر شده است که کشور لهستان به طور کلی یکی از بهترین کشورها برای زندگی محسوب می شود و از نظر امنیت در لیست ایمن ترین کشورهای دنیا قرار دارد.

یکی از قانون های این کشور که با ایران یکسان است عدم شادی در ایام غم است مردم این کشور اعتقادات زیادی دارند و در روزهای محترم هرگز فضای شادی در کشور لهستان دیده نشده و در صورت مشاهده جریمه در بر دارد.

چراغ های جلوی خودرو باید در طول روز نیز روشن باشد و این امر بسیار ضروری است. محدوده سرعت در کشور لهستان بسیار مهم و افراد باید آنها را رعایت نمایند.

سفارت جمهوری لهستان در ایران در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 15 آماده به ارائه خدمات است.

مردم کشور لهستان بسیار معتقد هستند به این ترتیب اغلب افراد سعی می کنند از لباس های بسته استفاده نمایند اما نوع پوشش آزاد است و هرکس خود تعیین می کند که چه لباسی  به تن نماید.

کشور لهستان در شمال دریای بالتیک قرار دارد و با آلمان و چک همسایه است. با اوکراین و بلاروس مرز زمینی دارد. کشور لهستان از نظر جغرافیا درست در مرکز اروپا قرار دارد و از نظر جمعیت ششمین کشور پرجمعیت محسوب می‌شود. پایتخت این کشور شهر ورشو است.

سوپ روسول از دیگر غذاهای ملی در کشور لهستان محسوب می شود که شبیه به نودل مرغ است. این غذا رشته ای بوده و با مرغ تهیه می‌شود از گیاهان معطر در آن استفاده می شود و برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود.

مطالب مرتبط