x
مشاوره:021 43000 021

تحصیل در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل در کشور لهستان - gotootiR

این مقاله درباره تحصیل در لهستان ارائه شده است. افرادی که قصد دارند برای تحصیل به کشورهای خارجی بروند ترجیح می‌دهند وارد یک کشور اروپایی برای تحصیل شوند. سطح علمی بالا، امکانات تحصیلی و سطح زندگی نزدیک به ایده‌آل از دلایلی است که قاره اروپا را به یکی از پر طرفدارترین مقاصد تحصیلی تبدیل کرده است. اما این که در کدام یک از کشورهای اروپا تحصیل کنید نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تحصیل در برخی از کشورهای اروپایی بسیار پر هزینه است و در برخی دیگر این گونه نیست. 

لهستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان برای ورود به آن درخواست می‌دهند. تحصیل در لهستان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کم هزینه است. این کشور در تلاش است که با افزایش پیشرفت و سطح علمی دانشگاه‌های خود بیش از پیش مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار گیرد. رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. کشور لهستان که پایتخت آن ورشو است، یکی از پر جمعیت‌ ترین کشورهای اروپا و با جمعیت 40 نفر است. در دانشگاه‌های این کشور تمام مقاطع تحصیلی از لیسانس تا دکترا و دوره‌های پزشکی و رشته‌های مرتبط با آن ارائه می‌شود. همچنین دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور دوره زبان خود را نیز بگذرانند. تحصیل در لهستان می‌تواند یکی از شیرین‌ترین دوران زندگی شما باشد، چرا که لهستان یک کشور قدیمی با فرهنگ غنی و مردمانی خونگرم هستند که زندگی در کنار آنان می‌تواند برای شما لذت بخش باشد. 

در ادامه تمام شرایط زندگی و تحصیل در لهستان را به جزئیات بررسی می‌کنیم و در تلاش هستیم تمام جوانب مورد نظر را برای شما بررسی کنیم.

اعزام دانشجو به لهستان می تواند یک گزینه فوق العاده باشد. سیستم آموزشی لهستان تاریخچه ای 650 ساله دارد. آموزش در لهستان با خلاقیت و مهارت حرفه ای بالایی همراه است این نه تنها عقیده ی مردم این کشور است بلکه برای مردم جهان نیز اثبات شده است.

برای این ادعای خود می توانیم گواهی بیاوریم ایگناسی دومینکو یک نمونه ی بارز است وی زمین شناسی را در قرن 19 ایجاد کرد. یکی دیگر از مشاهیر این کشور برنسیلا مالینواسکی است که به عنوان خالق انسانشناسی مدرن در سراسر جهان شناخته شده است.

ده جایزه ی نوبل نیز می تواند این نظریه را به تنهایی به اثبات برساند  ماریا اسکلودوسکا کوری لهستانی یکی از چهار افرادی است که دو بار جایزه ی نوبل را دریافت کرده است.

تحصیل پزشکی در لهستان یکی از جذاب ترین گزینه ها است برای اطمینان بیشتر و آشنایی با شرایط تحصسل و اعزام دانشجو به لهستان می توانید به یک موسسه اعزام دانشجو حرفه ای مراجعه کرده و مشورت های لازم را انجام دهید.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به لهستان

قدمت سیستم آموزشی در لهستان به قرن 14 میلادی باز می گردد دانشگاه جاگیلونیای کراکوف در سال1364 تاسیس شده است و به عنوان دومین دانشگاه در اروپا محسوب می شود. از لحاظ سیستم آموزشی و اعتبار دانشگاه ها، مراکز آموزشی در این کشور عملکرد درخشانی دارند دانشگاه های ورشو جزو برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند.

لازم به ذکر است بدانید دوره های غیر مهندسی کارشناسی در لهستان و همچنین مهندسی در بازه ی زمانی 3 تا 5 ساله اتفاق می افتد.

دوره ی کارشناسی ارشد طبق فرآیندی 2 تا 5 ساله به پایان می رسد به این ترتیب که افرادی که دیپلم کالج دارند می توانند طی 5 سال مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کنند.

مدرک دکترا به افرادی اعطا می شود که یا در آزمون دکترا قبول شده باشند یا اینکه تحصیلاتی معادل کارشناسی ارشد داشته باشند.

مقاطع تحصیلی و اعزام دانشجو به لهستان

اعزام دانشجو به لهستان در مقطع کارشناسی بسیار مقرون به دصرفه است و از همین جهت طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به سیستم آموزشی غنی و با کیفیت اهمیت می دهید می توانید به کارشناسی ارشد در لهستان فکر کنید.

تحصیلات در مقطع دکترا در لهستان یک دوره ی مطالعاتی و تحقیقاتی است که برای دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در دسترس است. افراد برای اخذ مدرک دکترا باید تز دکترای خود را به کمیته پایان نامه ارسال کنند و پس از دفاع مدرک خود را اخذ نمایند.

نکته قابل توجه دراعزام دانشجو به لهستان این است که سیستم آموزشی این کشور طبق دستور العمل های فرآیند بولونیا اجرا می شود. به همین دلیل مدارک تحصیلی اخذ شده در این کشور در بیشتر نقاط جهان داراری ارزش و اعتبار است.

هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به لهستان

در ادامه هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به لهستان باید بگوییم که تحصیل تمام وقت برای شهروندان این کشور و افرادی خارجی که در ایالت HELs به عنوان شهروند کشور لهستان اقدام به تحصیل کرده اند رایگان است.

دیگر افراد خارجی باید برای تحصیل شهریه های به شرح زیر پرداخت نمایند

تحصیل در سه مقطع دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در یک سال حدود 3000 یورو است

دوره های کارآموزی و فنی حرفه ای 3000 یورو

دوره های آماده سازی زبان شهریه ای معادل 2000 یورو دارد

در پایان تحصیل آموزش عالی و حرفه ای در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس 2000 یورو هزینه دارد.

هزینه زندگی در لهستان

یکی از دغدغه های اصلی افراد در اعزام دانشجو به لهستان مطمئنا هزینه های زندگی در این کشور است. لهستان در دسته ی کشورهای ارزان قیمت در اروپای شرقی قرار دارد و زندگی در آن مقرون به صرفه است. افراد می توانند با هزینه های نسبتا پایین در این کشور زندگی کنند.

 البته در نظر داشته باشید که هزینه ی زندگی در شهرهای ختلف لهستان متفاوت است. مطمئنا هزینه در شهرهای صنعتی و بزرگ بالاتر از شهرهای کوچک است. میانگین هزینه زندگی در لهستان بین 400 تا600 یورو است.

بورسیه تحصیلی و اعزام دانشجو به لهستان

بورسیه تحصیلی نه تنها در اعزام دانشجو به لهستان که برای اعزام دانشجو به همه ی نقاط جهان حائز اهمیت است دانشجویان بین المللی حائز اهمیت است. دانشجویان بین المللی برای اخذ بورسیه تحصیلی در لهستان می توانند با داشتن شرایطی مانند ارائه ی مدرک زبان و همچنین داشتن معدل بالا و رزومه ی قوی از جمله چاپ مقالات isi اقدام به اخذ بورسیه نمایند.

بیشترین شانس برای اخذ بورسیه در لهستان شامل مقطع دکترا می شود و کارشناسی، کارشناسی ارشد از شانس کمتری برخوردار هستند.

از دیگر نکات بورسیه تحصیلی در لهستان این است که رابطه ی مستقیمی با استاد راهنما دارد. این کمک هزینه های تحصیلی به شکل خصوصی و دولتی ارائه می شوند.

تحصیل رایگان در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - تحصیل رایگان در لهستان - go2tiar

تحصیل رایگان در لهستان چگونه میسر می شود؟ آیا تحصیل رایگان در لهستان وجود دارد؟ اگر وجود دارد شرایط آن چیست؟ این ها سوالاتی است که با تحصیل در لهستان برای افراد پیش خواهد آمد.

از آن جا که کشور لهستان یکی از امن ترین کشورهای اروپایی و خصوصا برای دانشجویان خارجی از هر قوم نژاد است،  نرخ تقاضا برای تحصیل در این کشور بالا رفته است.

علت این که بسیاری از این افراد این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند این است که هزینه زندگی در لهستان نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی پایین تر است. همچنین هزینه شهریه دانشگاه نیز نسبت به کشورهای دیگر کم تر و مقرون به صرفه تر می باشد.

دانشگاه های لهستان از لحاظ رنکینگ جهانی دارای رتبه های مناسبی در دنیا هستند. علاوه بر این کشور لهستان به فراغ التحصیلان دانشگاه هی خود افرادی مانند ماری کوری و نیکولاس کوپرنیکوس بسیار می بالد و به نوعی آنها را پرستیژ دانشگاه های خود محسوب می کند.

 

بورسیه تحصیلی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - بورسیه تحصیلی در لهستان -gootootiAr

بورسیه‌های تحصیل در لهستان حتی ‌می‌توانند امکان تحصیل کاملا رایگان را برای شما فراهم کنند یا بخش اعظم هزینه‌های تحصیلی شما را در بر گیرند. افرادی که در مضیقه مالی هستند یا افرادی که خواستار تحصیل در دو رشته مختلف هستند، در اولویت دریافت بورسیه‌های تحصیلی لهستان قرار دارند. برخی از دانشگاه‌ها بورسیه‌های خاص دانشجویان بین المللی در نظر گرفته‌اند و آن‌ها را با توجه به معدل، نمرات و شرایط دانشجو اعطا می‌کنند. در ادامه برخی از بورسیه‌های تحصیلی عمومی را به شما معرفی می‌کنیم.

اعتبار دانشگاه های لهستان و انتقال به کشور های دیگر

موسسه اعزام دانشجو - اعتبار دانشگاه های لهستان و انتقال به کشور های دیگر - go2tr

در کشور لهستان 500 دانشگاه وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به صورت خصوصی فعالیت می‌کنند. از بین دانشگاه‌های لهستان 12 دانشگاه در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و این تعداد نشانه‌ی کیفیت بالای دانشگاه‌های این کشور است. دانشگاه ورشو بهترین دانشگاه این کشور است که در بین 6 دانشگاه برتر اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - آزمون های ورودی مقاطع مختلف در لهستان - gotooTR

در لهستان آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها به صورت هماهنگ نیست و چیزی شبیه به کنکور وجود ندارد. از آن جایی که تقاضای تحصیل در لهستان برای برخی از رشته‌ها بسیار زیاد است، دانشگاه‌ها برای گزینش ساده‌تر و انتخاب دقیق‌تر دانشجویان واجد شرایط و با استعداد آزمون‌های ورودی برگزار می‌کنند.

آزمون‌های ورود در لهستان بیشتر برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و برخی از گرایش‌های مهندسی وجود دارند.

معادل سازی مدارک در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - معادل سازی مدارک در لهستان - gotootiAR

مدارکی که شما باید برای درخواست پذیرش به لهستان ارسال کنید، ابتدا باید توسط سفارت این کشور تأیید شوند. ترجمه این مدارک باید توسط مترجم‌های رسمی انجام شود. پیش از این که مدارک خود را به دست مترجم بسپارید، لازم است مهر اداره آموزش پرورش برای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و مهر دانشگاه محل تحصیل برای مدارک دانشگاهی خود را دریافت کنید. مدارک شناسایی شما نیز باید به زبان لهستانی یا انگلیسی ترجمه شوند.

خوابگاه در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - خوابگاه در لهستان - gotootir

مشخص کردن محل اقامت نیز یکی از اولویت‌های زندگی و تحصیل در لهستان است. در لهستان شما می‌توانید در خوابگاه‌های دانشگاه‌ها یا آپارتمان‌ها اقامت کنید. معمولاً دانشجویان سال‌های اول خوابگاه را برای اقامت انتخاب می‌کنند و دانشجویان سال‌های بالاتر به همراه دوستانشان مسکن دانشجویی اجاره می‌کنند. 

امتیازات کارت دانشجویی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - امتیازات کارت دانشجویی در لهستان - gotooTR

شما می‌توانید در حین تحصیل در لهستان با ارائه کارت دانشجویی خود در موقعیت‌های مختلف از تخفیفات خوبی بهره‌مند شوید. در این جا ما چند نمونه از این تخفیفات را برای شما ذکر می‌کنیم، اما به یاد داشته باشید که تخفیف‌ها ممکن است در سایر فضاها نیز به شما ارائه شوند، پس بهتر است همواره کارت دانشجویی خود را به همراه داشته باشید و همه جا خود را به عنوان یک دانشجو در لهستان معرفی کنید.

مشاغل دانشجویی

موسسه اعزام دانشجو - مشاغل دانشجویی - go2tiR

دانشجویان برای تأمین هزینه‌های تحصیلی خود به دنبال مشاغل دانشجویی و کار کردن حین تحصیل در لهستان هستند. حال اگر دانشجویان موفق شوند کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند، علاوه بر اینکه درآمد کسب خواهند کرد، می‌توانند تجربه کسب کنند و این برای آینده شغلی آن‌ها بسیار مفید خواهد بود.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در لهستان - gotooTR

همان طور که گفتیم تحصیل در لهستان یکی از کم هزینه‌ترین تحصیلات در اروپاست و همین موضوع باعث افزایش تقاضای دانشجویان شده است. از طرفی شما می‌توانید با انجام کار پاره وقت دانشجویی تمام یا بخش اعظمی از هزینه‌های تحصیلی خود را فراهم کنید. اجازه کار برای دانشجویان مقاطع مختلف، متفاوت است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در لهستان - go۲TR

بیمه نیز یکی از موارد مهمی است که هنگام تحصیل در خارج باید به آن توجه شود. اکثر کشورهای اروپایی به دانشجویان بین المللی خدمات بیمه و درمانی را ارائه می‌دهند و لهستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. از آن جایی که لهستان سعی دارد دانشجویان بین المللی را جلب کند، خدمات زیادی به آن‌ها ارائه می‌‌دهد و خدمات بیمه نیز جزء آن‌ها هستند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در لهستان - gootooTAR

برای تحصیل در لهستان افتتاح حساب و انجام عملیات بانکی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شما بعد از ورود به کشور لهستان است. روابط بانکی بین ایران و لهستان از رونق خوبی برخوردار است و دانشجویان معمولاً با مشکلی برای افتتاح حساب رو به رو نخواهند شد. شما می‌توانید یک حساب باز کنید و با آن با کشور خودتان تراکنش مالی داشته باشید یا حقوق کار دانشجویی خود را با استفاده از آن دریافت کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لهستان - گو تو تی آر

پیش از این که برای تحصیل در لهستان اقدام کنید، لازم است درباره آینده پس از فارغ التحصیلی خود فکر کنید. اگر قصد دارید برای کار به ایران بازگردید، حتما باید در دانشگاه‌هایی تحصیل کنید که مورد تأیید وزارت علوم باشند. اگر قصد دارید در کشورهای دیگر غیر از لهستان اقامت بگیرید، بهتر است برای پذیرش در دانشگاه‌های ممتاز این کشور اقدام کنید تا برای معادل سازی مدارک یا ارائه مدرک برای کسب فرصت شغلی دچار مشکل نشوید. 

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان - go2tiAr

برای تحصیل در لهستان وزارت بهداشت سخت گیری‌های بیشتری نسبت به وزارت علوم اعمال می‌کند و به همین دلیل تعداد دانشگاه‌های مورد تأیید این وزارتخانه نسبت به وزارت علوم کم‌تر است. شما پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه و با گذراندن چند واحد محدود در دانشگاه‌های ایران می‌توانید وارد بازار کار شوید. 

دانشگاه های برتر در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - دانشگاه های برتر در لهستان - gotootiAr

باید بدانید برای تحصیل در لهستان و مقایسه دانشگاه ها باهمِ، برتری یک دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌ها یک امر کاملاً نسبی است و به همین دلیل نمی‌توان لیست دقیقی از برترین دانشگاه‌های کشور لهستان را ارائه داد. با این حال ما با استفاده از ملاک‌هایی مانند سطح علمی دانشگاه‌ها، کیفیت زندگی حین تحصیل در لهستان، امکانات و خدمات ارائه شده به دانشجویان و... دانشگاه‌های کشور لهستان را در یک لیست قرارداده‌ایم تا بتوانیم برترین دانشگاه‌های این کشور را به شما معرفی کنیم.

نظام آموزشی لهستان

موسسه اعزام دانشجو - نظام آموزشی کشور لهستان - gotootir

همه‌ی کودکان لهستانی تحصیلات خود را از سن 6 سالگی آغاز می‌کنند. این تحصیلات تا 12 سال بعد در مقاطع ابتدایی و متوسطه ادامه پیدا خواهد کرد. مدارس و دانشگاه‌های لهستان نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر به صورت خصوصی یا دولتی اداره می‌شوند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی برای دانش آموزان مقیم لهستان رایگان است. 

لیسانس در لهستان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - لیسانس در لهستان و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در لهستان - gOtOtIaR

مدرک زبان از دیگر شرایط تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی است. اما اگر تا کنون برای گرفتن این مدرک اقدام کرده‌اید و موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های لهستان شده‌اید، می‌توانید در دوره‌های زبان ارائه شده پیش از دانشگاه شرکت کنید تا بتوانید مدرک آیلتس خود را دریافت کنید.

فوق لیسانس در لهستان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - فوق لیسانس در لهستان و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در لهستان - gotooTr

دوره فوق لیسانس در لهستان به زبان‌های انگلیسی و لهستانی ارائه می‌شود. البته شما می‌توانید تمام رشته‌ها را به زبان انگلیسی بخوانید. دوره فوق لیسانس بین دو تا سه سال طول می‌کشد، اما رشته‌هایی وجود دارند که پس از یک سال تحصیل در لهستان می‌توانید مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کنید. دقت کنید که در دانشگاهی تحصیل کنید که مورد تأیید وزارت علوم ایران باشد تا برای بازگشت و ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار دچار مشکل نشوید.

دکترا در لهستان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - دکترا در لهستان و شرایط اخذ پذیرش دکترا در لهستان - go2tr

دانشجویان متقاضی تحصیل در لهستان در مقطع دکترا هستند باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشند. البته برای ورود به دوره دکترا شرط معدل وجود ندارد و بیشتر مواردی مانند ارائه مقالات علمی یا ایده‌های ارائه شده توسط دانشجو اهمیت دارند. دوره دکترا در لهستان یک دوره سه تا پنج ساله است و شامل آموزش‌های تئوری و تزها و کارآموزی خواهد بود. دانشجویان این مقطع می‌توانند با کار کردن در داخل و خارج از دانشگاه هزینه‌های تحصیلی خود را تأمین کنند.

تحصیل پزشکی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو -  تحصیل پزشکی در لهستان - گو تو تی آر

دوره تحصیل پزشکی در لهستان یک دوره شش ساله است. اگر شما دارای مدرک لیسانس باشید نیاز به شرکت در این دوره ندارید و پزشکی برای شما چهار سال طول می‌کشد.رشته پزشکی یکی از سخت‌ ترین رشته‌هایی است که در لهستان ارائه می‌شود و برای تحصیل در لهستان در این رشته باید عمیقاً به آن علاقمند باشید. کشور لهستان دارای دانشگاه‌های با سطح علمی بالاست و رشته پزشکی را با بالاترین کیفیت‌ها ارائه می‌دهد.آزمون ورودی رشته پزشکی در شهرهای ورشو، برلین، تورنتو، نیویورک، اوسلو، استکهلم و کوالالامپور برگزار می‌شود و شما برای شرکت در این آزمون باید در یکی از این شهرها حضور پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش پزشکی عبارتند از:

  • ویزای تحصیل در لهستان
  • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات این دوره به صورت ترجمه شده
  • و...
  • البته ممکن است دانشگاه مورد نظر شما علاوه بر مدارک بالا به مدارک دیگری نیز برای پذیرش نیاز داشته باشد.

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - دندانپزشکی در لهستان  - gotootiAr

رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی لهستان به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.در دوره دندانپزشکی عمومی کلیه دروس مورد نیاز برای آشنایی کامل با دهان و دندان و درمان‌های عمومی ارائه می‌شود.معمولاً شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپایی به یکدیگر شبیه است و تحصیل در لهستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.شما باید برای شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی به شهرهای تعیین شده در کشورهای لهستان، آمریکا، سوئد، مالزی، آلمان یا نروژ سفر کنید. برخی از دانشگاه‌ها علاوه بر آزمون ورودی دارای مصاحبه حضوری نیز است که شما می‌توانید با ثبت درخواست خود، این مصاحبه را به صورت آنلاین انجام دهید.امتحان ورودی همه کشورها به جز آلمان در یک روز برگزار می‌شود. هر چه معدل دیپلم و نمره آزمون زبان شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و تحصیل در لهستان در رشته دندانپزشکی عبارتند از:

  • ویزای تحصیل در لهستان
  • مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات این دوره به صورت ترجمه شده
  • و...

رشته های غیر پزشکی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - رشته های غیر پزشکی در لهستان - gotooTR

شما قصد دارید برای تحصیل در کدام رشته وارد لهستان شوید؟ تحصیل در لهستان برای رشته‌های مختلف مورد استقبال دانشجویان بین المللی است و دلیل آن بورسیه‌های تحصیلی لهستان، هزینه‌های پایین زندگی در لهستان نسبت به سایر کشورهای دیگر، اجازه کار دانشجویی، شهریه مقرون به صرفه و امنیت در لهستان است. در این قسمت درباره برخی از رشته‌های پر طرفدار در لهستان صحبت خواهیم کرد.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - خطرات احتمالی برای دانشجویان در لهستان - gotooTr

کشور لهستان یکی از کشورهای اروپایی است که میزان وقوع جرم در آن بسیار پایین است و این موضوع نشان از فرهنگ مردم و نظارت کامل نیروهای امنیتی است. دانشجویان در این کشور معمولا با خطری مواجه نمی‌شوند و در تمام زمینه‌ها از امنیت کامل برخوردارند.

سطح پزشکی و خدمات بیمارستانی لهستان بسیار بالاست و از آن‌جایی که شما دارای بیمه دانشجویی هستید، در صورت بیماری، تنها با پرداخت بخشی از هزینه‌های درمانی خود می‌توانید سلامتی خود را به دست آورید.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در لهستان - gototr

در کشور لهستان می‌توانید در مدارس بومی و ایرانی نیز تحصیل کنید. البته این مدارس در همه جای کشور لهستان وجود ندارند. وروشو یکی از شهرهایی است که دارای مدارس ایرانی است. در این مدارس استانداردهای آموزشی لهستان ارائه می‌شود و در عین حال دانش آموزان می‌توانند طبق فرهنگ ایرانی آموزش ببینند.

چاپ مقالات علمی در لهستان و تاثیر آن

موسسه اعزام دانشجو - چاپ مقالات علمی در لهستان و تاثیر آن - gotooTr

امروزه ارائه و چاپ مقالات علمی در مجلات و نشریه‌های معتبر از رونق خوبی برخوردار است و مورد توجه بسیاری از اساتید و دانشگاه‌های سراسر جهان واقع شده است. البته ارائه مقاله محدود به دوران تحصیل نیست و در زمان ورود به بازار کار نیز می‌تواند در یافتن شغل مناسب به شما کمک کند. وجود یک یا چند مقاله در رزومه تحصیلی شما باعث قدرتمند شدن رزومه و اثبات سطح بالای اطلاعات شما در زمینه رشته تحصیلی‌تان خواهد بود. 

شرکت در آزمون های بین المللی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - شرکت در آزمون های بین المللی در لهستان - go2tr

از دیگر راهکارهای موجود برای تقویت رزومه تحصیلی در کشور لهستان شرکت در آزمون‌های بین المللی خواهد بود. اکثر افراد با شنیدن نام آزمون‌های بین المللی به یاد آزمون‌های زبان می‌افتند. در واقع می‌توان گفت آزمون‌های زبان مهم‌ترین آزمون‌های بین المللی هستند. اما از آن جایی که دانشگاه‌های کشور لهستان برای پذیرش دارای شرط مدرک زبان ‌باشند، کسب نمره قبولی در این آزمون‌ها اجباری است و به عنوان برگ برنده در حین تحصیل برای شما محسوب نمی‌شود.

کنفرانس های علمی در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - کنفرانس های علمی در لهستان - gotooTAr

جشن های دانشگاه ها در لهستان

موسسه اعزام دانشجو - جشن های دانشگاه ها در لهستان - gootootiAr

دوشنبه خیس یکی از جذاب‌ترین جشن‌های لهستان است. این دوشنبه روز بعد از عید پاک است که یک روز برای آب بازی است. در گذشته این یک جشن عاشقانه بود که پسران جوان، دختران را خیس می‌کردند و سپس با ساقه‌های بیدمشک به دنبال آنان می‌دویدند و شادمانی می‌کردند. اما امروزه تمام مردم لهستان در این روز با یکدیگر آب بازی می‌کنند.

دانشگاه پزشکی ورشو لهستان

دانشگاه پزشکی ورشو لهستان - موسسه مهاجرتی GO2TR

دانشگاه پزشکی ورشو یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های پزشکی در لهستان بشمار می‌رود. دانشگاه بیش از ۲۰۰ سال است که در زمینه آموزش و تحصیل رشته‌های پزشکی و داروسازی در سطوح مختلف کارشناسی تا تخصص فعالیت دارد. دوره‌ها و برنامه‌های ارائه شده توسط دانشگاه پزشکی ورشو از استانداردهای بالایی برخوردار بوده و سطح آموزش دوره‌های علوم پزشکی دانشگاه بر اساس دوره‌های کلینیکی، آزمایشات دارویی و تخصصی استوار است. پرسنل دانشگاه پزشکی ورشو شامل افراد لهستانی و خارجی بوده که بر اساس تجربیات و صلاحیت‌های آنها گزینش می‌شوند. اغلب این افراد دارای شغل‌های مشاوره‌ای و سطح بالایی در دفاتر مشاوره پزشکی ملی هستند. دانشگاه علوم پزشکی ورشو دارای دوره‌های مختلف علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی تا دکترا و دکترای حرفه‌ای و تخصصی می‌باشد. بخش انگلیسی دانشکده پزشکی، برنامه‌های آموزشی در سطوح کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند. دانشگاه پزشکی ورشو لهستان، ۱۹ برنامه آموزشی تدریس می‌نماید که سه دوره آن شامل رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی آن تمام‌وقت ارائه می‌شود.