x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
پورتوریکو

پورتوریکو

کشور پورتوریکو به طور کلی در بخش شرقی دومینیکن قرار دارد و البته که در بخش غرب ویرجین واقع شده است. به هر صورت این کشور توانسته جزایر اصلی متعددی را بررسی نماید. شکل این کشور تا حدودی مشابه با مستطیل است که ضلع های نامنظم دارد. اگر به کرانه های کشور پورتوریکو دقت شود همینطور ناهمواری‌های خاصی بررسی می‌شود. وضعیت رشته کوه‌های کم ارتفاعی نیز در این کشور نیز ارزیابی می‌شود. رتبه‌های جهانی در این کشور بر اساس تولید ناخالص داخلی سرانه به وضعیت 28084.94 رسیده است و این رتبه از سوی دولت نیز ارزیابی شده است. رتبه های جهانی کشور به صورت تقریبی بررسی شده است.دولت سعی خود را داشته است که وضعیت سرعت اینترنت در این کشور را به رشد 12 درصد برساند و این موضوع رتبه های جهانی کشور پورتوریکو را بررسی کرده است. شاخص اقتصادی مقدم در این کشور نیز به 22.60 درصد رسیده است. نرخ مالیات شرکت در این کشور به ارزش 39 درصدی رسیده است مشخص است که وضعیت مالیاتی این کشور بر اساس میزان رشد اقتصادی بررسی می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Puerto Rico عربی: پورتوريكو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: بخش موقت و دولت جمهوری
 • زبان های رایج: اسپانیایی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00886
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 41
 • پایتخت: سان خوان
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از ۳٬۹۹۴٬۲۵۹ در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-4) UTC-04:00
 • دامنه اینترنتی: .pr
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 30833.37 میلیارد USD

سفر به پورتوریکو

وقتی کشور پورتوریکو برای سفر انتخاب می‌شود انتظار آب و هوای همیشه تابستانی است، این کشور دارای آب و هوای استوایی است به طوریکه میانگین دمای سالانه در این کشور 26 درجه سانتی گراد اعلام شده است اینطور که مشخص است مردم در ماه‌های دسامبر و آوریل بیشتر به این کشور سفر می‌کنند به طور کلی این فصول اوج گردشگری کشور پورتوریکو محسوب می‌شود. در وضعیت آب و هوایی کشور پورتوریکو مشخص است که هوای معتدل و خاک حاصلخیز بخش مهمی از شرایط موجود است. موج سواری در کشور پورتوریکو یک سفر دریایی بی نظیر محسوب می‌شود. مکانی در کشور پورتوریکو به نام پوئبلو سورفین وجود دارد که مشهور به شهر موج سواری است. این منطقه بهترین تفریح برای کسانی است که علاقه زیادی به سفرهای دریایی داشته و به طور کلی ترجیح می‌دهد که زمان زیادی را به بخش ساحلی اختصاص دهند. این ساحل زیبا با موج های 30 متری خود در جهان شهرت دارد به طور کلی شنا در این منطقه بی نظیر است. این کشور به طورکلی دارای دمای مشخصی در طول سال‌های متوالی است و البته که در اغلب زمان‌های سال، شب‌های خنکی در کشور پورتوریکو دیده می‌شود.

سفر به پورتوریکو

زندگی در پورتوریکو

مساحت کشور پورتوریکو در حدود 9104 کیلومتر مربع اعلان شده است که به نسبت نصف کشور کویت محسوب می‌شود. جزیره اصلی این کشور از نظر وسعت کوچکترین جزیره در بین جزایر ویکس محسوب می‌شود. این کشور از نظر جمعیت رتبه سوم را کسب کرده است. به طور کلی از نظر موقعیت جغرافیایی این کشور دارای آب‌و‌هوای استوایی است و در برخی از فصول سال طوفان‌های گسترده‌ای را شامل می‌شود. کشور پورتوریکو در بخش شرقی دومینیکن قرار دارد و همینطور از سمت غرب به جزایر ویرجین وصل می‌شود. طبق قانون استاندارد کار FLSA نرخ پایین تر از رقم اعلام شده از سوی ایالت فدرال منسوخ شده و می‌بایست حداقل نرخ کار در ساعت پرداخت شود. این نرخ 7.25 دلار برای هر ساعت کار است. این نرخ برای کارمندان و برخی از کارگران دانشجویی نیز ارزیابی می‌شود. حداقل دستمزد در این کشور در طول سال‌های مختلف از سال 2008 تا به الان تغییر چندانی نداشته است. نرخ بیکاری در کشور پورتوریکو در ابتدا 7.00 درصد بوده است اما در بالاترین شرایط نرخ بیکاری این کشور به 25.30 درصد رسیده است.

زندگی در پورتوریکو

مهاجرت به پورتوریکو

آمار کسانی که توانستند در بانکداری کشور پورتوریکو نفوذ کنند قابل توجه بوده است، دولت کشور پورتوریکو در ابتدای سال 2018 طی یک فراخوان اعلام کرد که افراد واجد شرایط می‌توانند در بانک های کشور پورتوریکو فعالیت نمایند این رویه سبب شد تا قوانین سختگیرانه ای برای مسیر بانکی در کشور پورتوریکو صورت بگیرد به طوریکه شرایط مالیاتی تغییراتی داشته است. ارزیابی های تاریخی در کشور پورتوریکو به چندین صورت بررسی شده است، مثلاً کسانی که سعی کرده‌اند از نظر تاریخی به شرایط خوبی برسند باید دو نکته مهم را بدانند اول اینکه برخی از مکان های تاریخی کشور پورتوریکو از نظر هزینه گران قیمت هستند و قیمت بالای بلیط گاه تصمیم شخص را تغییر می‌دهد. مورد دیگر اینکه شما به عنوان یک پژوهشگر یا تاریخ نویس برای بازدید و مدرک برداری از برخی از بخش‌ها باید بتوانید مجوز رسمی داشته باشید. شما برای اخذ ویزای توریستی کشور پورتوریکو نیاز به اصل گذرنامه معتبر با اعتبار بالای 6 ماه دارید که از تاریخ حرکت تور امضا و مورد حمایت قرار می‌گیرد.

مهاجرت به پورتوریکو

تحصیل در پورتوریکو

دانشگاه پورتوریکو در کشور پورتوریکو یک سیستم دانشگاه دولتی محسوب می‌شود که از 11 دانشگاه به همراه 5300 عضو هیئت علمی تشکیل شده است این دانشگاه به طور کلی بیش از 472 برنامه دانشگاهی را پوشش داده است و 32 برنامه تحصیلی برای مقطع دکترا را شامل شده است. ثبت نام اولیه برای این دانشگاه با 20 دانشجو صورت گرفت. بورسیه رشته حقوق و جرم شناسی از دیگر موارد خوب در کشور پورتوریکو محسوب می‌شود. در این بورسیه تحصیلی می‌توانید با پشت سر گذاشتن یک دوره آزمون به سادگی از پوشش اقتصادی خوبی برخوردار شوید. همه داوطلبان می‌توانند برای بررسی جایزه بورسیه علوم و حقوق دقت داشته باشند. طول دوره تحصیلی در کشور پورتوریکو برای دوره مقدماتی ابتدایی بین یک الی شش سال زمان را شامل می‌شود و دوره 6 ساله را دنبال می‌کند. دوره متوسطه در این کشور سال 7 الی 9 رویت شده است به طور کلی این دوره مقدماتی  سه ساله است. دوره دبیرستان در این کشور از سال 10 تا 12 است.

تحصیل در پورتوریکو