x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
ساموآ

ساموآ

شور ساموآ دارای دو جزیره آتشفشانی است که نام‌های ساوایی و اپولو به آن اختصاص داده شده است و از سوی دیگر چندین جزیره کوچکتر نیز در این کشور رویت می‌شود. پایتخت کشور ساموآ شهر آپیا است و در پرچم کشور ساموآ نیز این شهر به صورت نمادین ورود داشته است. به طور کلی مساحت کشور ساموآ در حدود 2.842 کیلومتر مربع اعلام شده است و بیش از 196 هزار نفر جمعیت دارد. یکی از شهرهای بسیار مهم کشور ساموآ وایتله است که در حدود 5200 نفر در این شهر زندگی می‌کنند. این شهر بهترین موقعیت اقتصادی به خصوص در بخش ثبت شرکت را فراهم ساخته است و موقعیت خود گردشگری را شامل شده است. در بین جزایر این کشور بزرگترین و مهمترین جزیره آپولو بوده و ساوایی نیز نام یک جزیره دیگر است که برای بازدید مردم مورد حمایت قرار می‌گیرد. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور ساموآ به میزان 029/1 میلیارد دلار اعلام شده است اینطور که آمارها به ما نشان داده است در حدود 90 هزار نیروی کار در این کشور حضور دارند به طور کلی در کشور ساموآ کشاورزی و ماهیگیری در لیست شغل های خوب و پر درآمد محسوب می‌شود به طوریکه مهمترین منبع درآمد مردم این کشور ماهیگیری است. از سوی دیگر صادرات نیز در این کشور جنبه خود را دارد.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Samoa عربی: ساموآ
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: ساموآیی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: تالا
 • پیش شماره تلفن: 00685
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 126
 • پایتخت: آپیا
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 196.440 نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+14)
 • دامنه اینترنتی: .ws
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 856.6

سفر به ساموآ

سفر به ساموآ، سفر به کشوری است که به دلیل مناظر طبیعی شگفت‌انگیز، سواحل خنک، کوه و تپه و زندگی آبزیان آن مشهور است. کشور ساموآ Samoa در قاره اقیانوسیه واقع در اقیانوس آرام جنوبی قرار دارد. این کشور در منطقه پولینزی اقیانوس آرام، تقریباً در نیمه راه بین هاوایی و نیوزلند واقع است. ساموآ با کشور تونگا در جنوب و با کشورهای والیس و فوتونا در غرب همسایه است. با آنکه این کشور یک جزیره دور افتاده است ولی یک منطقه گردشگری پرطرفدار محسوب می­شود. این کشور از دو جزیره آتشفشانی بزرگتر به نام های ساوایی Savaii و اپولو   Upoluو هفت جزیره کوچکتر تشکیل شده است.
در تاریخ سفر به ساموآ می­خوانید که یک فرد هلندی برای نخستین بار این منطقه را در سال ۱۷۲۲ کشف کرد و قدیمی‌ترین نام این منطقه، ساموآن بوده‌است. ساموآی غربی نام قدیم این کشور تا سال ۱۹۹۷ میلادی بوده است. کشور ساموآ از دوران جنگ جهانی اول تا سال۱۹۶۲ که اعلام استقلال کرد، به عنوان مستعمره نیوزیلند، محسوب می­شد. این کشور از زمان استقلال تا کنون تحت حکومت پادشاهی، اداره می­گردد.

سفر به ساموآ

زندگی در ساموآ

آزادی اقتصادی کشور ساموآ 62.2 است که باعث شده اقتصاد آن در فهرست 2019 در رده بندی آزادترین قرار بگیرد. امتیاز کلی آن با 0.7 امتیاز افزایش یافته است ، که نمرات بسیار بالاتری برای بهداشت مالی و هزینه های دولت برای جبران کاهش چشمگیر در اثربخشی قضایی و آزادی تجارت است. ساموآ در بین 43 کشور در منطقه آسیا و اقیانوس آرام در رده نوزدهم قرار دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه‌ای و جهانی است.ساموآ سالانه کمک های مالی مهمی را از خارج دریافت می‌کند. بیش از 100000 ساموآیی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند ، دو منبع درآمد را تأمین می‌کنند. حواله های مستقیم آنها اخیراً 12.1 میلیون دلار در سال بوده است و بیش از نیمی از کل آن شامل بازدیدهای توریستی است. علاوه بر جامعه مهاجران ، ساموآ سالانه تقریباً 28 میلیون دلار کمک رسمی برای توسعه از منابع به رهبری چین ، ژاپن ، استرالیا و نیوزلند دریافت می‌کند. این سه منبع درآمد - گردشگری ، نقل و انتقالات خصوصی و نقل و انتقالات رسمی - به ساموآ اجازه می‌دهد تا کسری تجاری بزرگ خود را پوشش دهد. در اواخر دهه 1960 ، Potlatch Forests، Inc. (یک شرکت آمریکایی) ، بندر و فرودگاه آسائو در سواحل شمالی ساموایی را ارتقا داد و یک عملیات چوب ، محصولات جنگلی ساموآ ، را برای برداشت چوب های گرمسیری ایجاد کرد. بانک مرکزی ساموآ (ساموآن: Faletupe Tutotonu o Samoa) ، واقع در پایتخت Apia در کنار ساختمانهای اصلی دولت ، ارز ساموآ ، ساموئل تولی را صادر می‌کند و همچنین نرخ ارز را با ارزهای خارجی تنظیم و مدیریت می‌کند.

زندگی در ساموآ

مهاجرت به ساموآ

تابعیت کشور ساموآ را می‌توان با تولد و ازدواج به دست آورد. فردی که پدر و مادری ساموآیی دارد و در ساموآ متولد شده، به طور خودکار حق تابعیت ساموآ را دارد. شخصی که در خارج از کشور ساموآ متولد می‌شود ممکن است تابعیت را به ارث برساند به شرط آنکه حداقل یکی از والدینش تبعه ساموایی غیر از تبار باشد یا اینکه والدین مورد نظر یک شهروند ساموایی با تبار است که در زمانهای مختلف در کشور ساموآ زندگی کرده است. برای یک دوره ترکیبی از سه سال شخصی که تبار ساموآ نباشد ممکن است براساس اقامت خود تقاضای تابعیت کند‌، مشروط بر اینکه حداقل 5 سال در ساموآ اقامت داشته باشد. بیمارستان اصلی ، بیمارستان Tupua Tamasese Meaole ، در موتوتوا واقع شده است. دارای 200 تختخواب است. مراقبتهای سوم معمولاً از طریق توافق با سیستم مراقبت های بهداشتی نیوزلند انجام می‌شود. بیمارستان Malietoa Tanumafili II در تواسوی است. بیمارستان‌های منطقه‌ای در ساتوا ، سافوتو ، فویلاو ، لولومئوگا ، لالومانو و پوتاسی وجود دارد.سیستم مدرسه دولتی جامع تر است ، تقریباً همه معلمان دارای گواهینامه‌های معلمان ساموآ هستند. مدارس روستا چهار سال تحصیلات ابتدایی را تأمین می‌کند.

مهاجرت به ساموآ

تحصیل در ساموآ

بخش آموزش کشور ساموآ تقریباً در حدود 193000 نفر در زمینی به مساحت 2،820 کیلومتر مربع ، که دو جزیره اصلی اوپلو و ساوایی و هشت جزیره کوچک را تشکیل می‌دهد ، خدمت می کند. ساموآ یک کشور با درآمد متوسط ​​با تولید ناخالص داخلی نزدیک به 761 میلیون دلار در سال 2015 با امید به زندگی 73.4 سال و شاخص توسعه جنسیت (GDI) 0.956 (در مقایسه ، ایالات متحده دارای GDI 0.995 است). میزان ثبت نام در مدارس ابتدایی بسیار زیاد است و بیشتر کودکان برای تکمیل چرخه کامل، هشت سال تحصیلات ابتدایی می‌روند. میزان مشارکت مدارس متوسطه جایی برای پیشرفت دارد که 50.6 درصد پسران و 69.5 درصد دختران سن متوسطه در دوره متوسطه شرکت می‌کنند. با این حال، از کسانی که در دوره متوسطه شرکت می‌کنند، نرخ فارغ التحصیلی در ماه مه 2016 بالای 90 درصد بوده است .

 

 

تحصیل در ساموآ