x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سریلانکا

سریلانکا

کشور سریلانکا یک کشور جنوبی آسیایی است و به دلیل همجوار بودن این کشور با اقیانوس هند در لیست کشورهای بسیار زیبا قرار دارد. به طور کلی این کشور شرایط مهمان نوازی بسیار عالی دارد. در کشور سریلانکا بیش از 19 میلیون نفر زندگی می‌کنند و مساحت آن به 65 هزار و 610 کیلومتر رسیده است این کشور دارای شرایط آب و هوایی استوایی است و دو فصل گرم و خشک در آن دیده می‌شود. میانگین دما در این کشور بین 28 الی 32 درجه سانتی گراد ارزیابی شده است و به طور کلی سردترین ماه های سال دسامبر و ژانویه است. مردم این کشور به زبان رسمی سینهالی صحبت می‌کنند. وضعیت بخش صنعت کشور سریلانکا به طور کلی رشد 28 درصدی داشته است و به طور کلی تولید ناخالص داخلی در این کشور به ارزش بالایی ارزیابی شده است، فعالیت‌های صنعتی کشور سریلانکا در بخش منسوجات و پوشاک ارزیابی شده است. فرهنگ مردم کشور سریلانکا بسیار غنی است، در این کشور مردم زندگی خود را بر پایه قناعت می‌گذرانند. وضعیت فرهنگی این کشور در زمینه‌های اقتصادی ارزیابی شده است. این کشور وضعیت قومیت زیادی داشته است و فرهنگ گروهی و قومیتی در این کشور هنوز دیده می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Sri Lanka عربی: سرلانكا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: تامیل
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: روپیه سریلانکا معادل 0.0057 دلار آمریکا است.
 • پیش شماره تلفن: 0094
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 89
 • پایتخت: کلمبو
 • زبان های رسمی: سینهالی
 • جمعیت: بیش از 21,05 در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+ 5 TUC+5:30
 • دامنه اینترنتی: .Ik
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 87.90 میلیارد دلار USD

سفر به سریلانکا

سفر به سریلانکا، سفر به کشور مسحور کننده است که با توجه به جاذبه‌های برتر گردشگری خود، توجه هر مسافری را به خود جلب می­کند. کشور سریلانکا sri lanka جزیره­ای است که در قاره آسیا و در انتهای جنوبی کشور هند واقع شده است. این کشور از شرق با خلیج بنگال و از دیگر جهت­ها با اقیانوس هند مرز آبی دارد. نام قدیمی این کشور تا قبل از سال ۱۹۷۲ سیلان بوده است. اولین ساکنان آن قومی از نژاد تامیل از جنوب هند در 34 هزار سال پیش بوده­اند. در قرون 12 و 13 میلادی با بازرگانان مسلمان روابط تجاری داشتند. در قرن 15 استعمارگران پرتقالی و پس از آن هلندی­ها در این کشور حکومت داشتند. از قرن 18همزمان با شروع استعمار بریتانیا در هند، سری‌لانکا نیز جزء مستعمرات انگلیس گردید. در تاریخ سفر به سریلانکا، می­خوانید که زمان استقلال سریلانکا، روز ۴ فوریه سال ۱۹۴۸ بوده است. شورشیان تامیل با عنوان ببرهای تامیل ‌از سال ۱۹۸۳ میلادی خواستار استقلال نواحی شرق و شمال هستند که به مدت ۲۵سال با دولت مرکزی می­جنگیدند.

سفر به سریلانکا

زندگی در سریلانکا

کشور سریلانکا یک منطقه در جنوب آسیا است. این کشور با اقیانوس هند همجوار است. این کشور زیبا دارای سواحل بی‌انتهایی بوده و جاذبه های طبیعی فراوانی دارد.این کشور بیش از 19 میلیون نفر جمعیت دارد و بزرگترین شهر آن نیز کلمبو نامیده می‌شود. شرایط آب و هوایی در کشور سریلانکا استوایی است و دارای دو فصل گرم و خشک است. میانگین دما در این کشور بین 28 الی 32 درجه سانتی گراد ارزیابی شده است. سردترین ماه های سال در کشور سریلانکا دسامبر و ژانویه بوده و گرم ترین ماه های سال نیز آوریل و آگوست است. بهترین زمان برای سفر به کشور سریلانکا فصل خشک نواحی ساحلی محسوب می‌شود. از آوریل تا نوامبر این کشور بر اساس سواحل شرقی ارزیابی شده و از دسامبر تا مارس نیز برای سواحل غربی و ارتفاعات مرکزی ارزیابی می‌شود. در کشور سریلانکا در حدود 8554179.00 نفر افراد شاغل وجود دارد و این آمار به نسبت افراد بیکار این کشور بیشتر اعلام شده است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور سریلانکا در ابتدا 52.60 درصد بوده که امروزه با رشد تقریباً دو درصدی خود شرایط خوبی ایجاد کرده است و به 54.70 درصد رسیده است.

زندگی در سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا

تحصیل بیشتر در شهر کلمبو کشور سریلانکا صورت می گیرد و زبان تحصیل نیز انگلیسی اعلام شده است. به طور کلی مدت زمانی که برای تحصیل کارشناسی در این کشور 3 الی 4 سال است. مدت زمان تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و برای مقطع دکترا بین 3 الی 5 سال اعلام شده است. مهاجرت تحصیلی در این کشور به طور کلی آمار بیش از 97 درصد داشته است. کودکان در این کشور می توانند از سن 5 الی هفده سالگی ورود به کار داشته باشند.رشد مهاجرپذیری به کشور سریلانکا بیش از 71 درصد بهتر از دوره های گذشته اعلام شده است. این کشور در زمینه تجهیزات حمل و نقل و همینطور ماشین آلات و مواد ساختمانی نیز به رشد خوبی رسیده است. مهاجرپذیری کشور سریلانکا به نسبت سال های گذشته 2 درصد بیشتر شده است. قهوه از منابع اصلی صادراتی در این کشور محسوب می شود. به طور کلی هدف از مهاجرت به کشور سریلانکا تحصیل و کار است و سایر روش ها وضعیت نامشخصی دارند.

مهاجرت به سریلانکا

تحصیل در سریلانکا

سن ورود به تحصیل در کشور سریلانکا از 2 سالگی آغاز می‌شود و اغلب مردم این کشور تا سن 5 سالگی فرزندان خود را در مقطع پیش دبستانی حفظ می‌کنند. کشورهایی که آموزش پیش دبستانی را در مدت سه سال شکل دهند به طور کلی ضریب 48 درصدی را طی کرده‌اند. آموزش پیش دبستانی در این کشور بر اساس نظام‌های آموزشی اجباری نخواهد بود. پایین‌ترین سن ورود به دوره ابتدایی در کشور سریلانکا 6 سالگی است که البته تا سن 15 سالگی نیز ادامه دارد این کشور که مشخص است دوره‌ی تحصیل ابتدایی در کشور سریلانکا آنقدرها هم طولانی نیست.سیستم بانکداری اسلامی در کشور سریلانکا برقرار است و طبق این سیستم بانکداری فعالیت های دولتی بهتر از دوره‌های گذشته مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. برخی از شعبات بانکداری اسلامی در این کشور دیده می‌شود که توانسته در بهترین شرایط امکانات مالی خوب را شکل دهد.

تحصیل در سریلانکا