x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تاجیکستان

کشور تاجیکستان یک منطقه کوهستانی است که در بخش آسیای‌میانه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر دوشنبه است. به طور کلی با کشورهای افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان هم مرز است در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی بین خشکی محصور شده است و مساحت آن در حدود 143100 کیلومتر مربع اعلام شده است. تاجیکستان دارای بیش از 9 میلیون نفر جمعیت است. کلمه تاجیکستان به معنی سرزمین تاجیک‌ها است و از قبیله تاجی گرفته شده است که قبل از اسلام در این سرزمین زندگی می‌کردند. تاریخ تاجیکستان بسیار پر فراز و نشیب است. نرخ تورم در کشور تاجیکستان کمی کاهش داشته است، وضعیت قیمت مصرف کننده سی پی آی نیز بر اساس نقاط شاخص به 178.10 رسیده است. قیمت تولید در این کشور نیز به 165.20 رسیده است. وضعیت برای نرخ تورم در کشور تاجیکستان به صورت ماهانه 16.00 درصد است. تغییر قیمت تولید‌کننده در این کشور بیش از 65 درصد دیده می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Tajikistan عربی: طاجيكستان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های خاص
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: سامانی تاجیکستان 0.11 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00992
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 66
 • پایتخت: دوشنبه
 • زبان های رسمی: تاجیکی
 • جمعیت: بیش از9.315 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+5)
 • دامنه اینترنتی: .tj
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 9.11 میلیارد دلار آمریکا

سفر به تاجیکستان

می‌دانیم که کشور تاجیکستان یک منطقه کوهستانی است و دور تا دور آن خشکی دیده می‌شود. به این ترتیب بارندگی در فصل زمستان در این کشور بسیار زیاد بوده و دارای منابع آب بسیار فراوانی است این منطقه بسیار گرم است و زمستان‌های معتدل و مطبوعی دارد. مشخص است که در این کشور بازدید از مکان‌های دیدنی بر اساس شرایط آب و هوایی بسیار خوب است. بهار و زمستان در کشور تاجیکستان از نظر زیبایی بسیار عالی هستند و البته که شرایط آب و هوای معتدلی نیز دارند.

در بین جاهای دیدنی کشور تاجیکستان بزرگراه پامیر (The Pamir Highway) عجیب و بسیار مهیج خواهد بود. پامیر در واقع در بین رشته‌کوه‌هایی قرار دارد که در نهایت به هیمالیا متصل می‌شود. به طور کلی پامیر نامی است که از گذشته بام جهان تلقی شده است. این منطقه یکی از بی‌نظیرترین جاده‌هایی است که بسیار دیدنی و جذاب است.

سفر به تاجیکستان

زندگی در تاجیکستان

کشور تاجیکستان یک کشور کوهستانی است و در بخش آسیای میانه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای دوشنبه است که مشهور به بازارهای خرید و فضای شهری بزرگ است. بیشتر کارخانه‌ها در این شهر قرار دارد. در نظر داشته باشید که تاجیکستان با افغانستان و ازبکستان و قرقیزستان و چین همسایه است. این کشور محصور در خشکی است و مساحتی بالغ بر 143100 کیلومتر مربع دارد. جمعیت تاجیکستان بیش از 9 میلیون ارزیابی شده است. به طور کلی این کشور فضای تاریخی زیادی را در سال‌های اخیر پشت سر گذاشته است و دوره‌های زیادی تحت اشغال روسیه بوده است. دستمزد در کشور تاجیکستان 1564.00 سامانی کشور تاجیکستان برای هر ماه اعلام شده است. اینطور که مشخص است که دستمزد در تولید در این کشور 1558.10 سامانی برای هر ماه است ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت سن بازنشستگی برای مردان در کشور تاجیکستان 63 سال است.

زندگی در تاجیکستان

مهاجرت به تاجیکستان

افرادی که برای کار وارد کشور تاجیکستان شده‌اند و از نظر مهارتی در وضعیت بالایی هستند می‌توانند خود یک پروسه مهاجرتی خوب را در پیش بگیرند مشخص است که در این راستا رضایت بیش از 70 درصد دیده می‌شود به طور کلی در مسیر کاری رضایت خوبی در رده‌های سنی بین 18 الی 35 سال دیده می‌شود و فضای کاری خوبی برای جوانان در کشور تاجیکستان دیده می‌شود مشخص است که اگر فرد از نظر مهارتی در وضعیت خوبی نباشد شاید وضعیت کار برای او با رضایت خوبی همراه نباشد. نیاز است که ثبت‌نام شرکت شما به صورتی باشد که در نهایت کد مالیاتی TIN به شما اختصاص داده شود. در نظر داشته باشید که این کدهای مالیاتی به طور کلی رویکردهای اقتصادی مشخصی دارند. نیاز است که مسئولیت مالیاتی ثبت نام شما بر اساس نام اشخاص حقوقی مطرح شود.  برای این کار نیاز به فرم ثبت نام، تصمیم در ثبت شرکت حقوق، کپی سند هویتی سهامداران و همینطور کپی شناسنامه و آدرس شرکت‌های حقوقی است.

مهاجرت به تاجیکستان

تحصیل در تاجیکستان

نظام آموزش و پرورش کشور تاجیکستان شامل 4 سال مدرسه ابتدایی بوده و البته که دو سطح دبیرستان نیز وجود دارد که 5 و 2 ساله هستند. سطوح آموزشی در کشور تاجیکستان به طور کلی زیر نظر آموزش و پرورش صورت می‌گیرد و البته که تحصیل در این کشور در 9 سال آموزشی صورت می‌گیرد. به طور کلی این دوره تحصیلی از سن 7 الی 17 سالگی اجباری صورت می‌گیرد. زبان آموزشی فارسی تاجیکی در این کشور صورت می‌گیرد و البته که زبان روسی به عنوان زبان دوم آموزشی محسوب می‌شود و اجباری است یعنی مردم این کشور هم زبان تاجیکی و هم زبان روسی را یاد گرفته‌اند. درصد باسوادی در بین مردم کشور تاجیکستان به 98 درصد رسیده است اما فضا و کیفیت تحصیلی در این کشور کم است و به طور کلی زبان تحصیل روسی یا ازبکی انتخاب می‌شود. با تحصیل برای رشته پزشکی در کشور تاجیکستان می‌توانید به طور کلی پذیرش در دانشگاه‌ها با شرایط آزمون مشخص را طی کنید. به شما این اجازه داده می‌شود که دانشگاهی با رتبه خوب انتخاب کنید.

تحصیل در تاجیکستان