x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

ازبکستان

تاشکند پایتخت کشور ازبکستان محسوب می­ شود و یکی از شهرهای مشهور در دنیا لقب گرفته است. جمعیت این کشور بیش از 32 میلیون نفر اعلام شده و بیش از 80 درصد از مردم این کشور ازبک ها هستند. آب و هوای ازبکستان قاره ­ای است و زمان های کمی از سال در این کشور بارندگی دیده می شود. ازبکستان دارای تابستان های گرم و طولانی است اما زمستان های این کشور ملایم بوده و دارای آب و هوای منطقه ای است. وضعیت محصولات صادراتی به کشور ازبکستان بیشتر پنبه و طلا و انرژی است. در این کشور کودهای معدنی و همینطور فلزات آهنی نیز صادر می شوند، منسوجات و محصولات غذایی از جدیدترین محصولات صادراتی هستند که در ازبکستان دیده می ­شود. بیشترین وضعیت صادراتی از کشور ازبکستان به روسیه و لهستان و چین دیده می ­شود. این کشور صادرات زیادی به ترکیه و قزاقستان نیز داشته است. صادرات از ازبکستان به اوکراین و بنگلادش نیز دیده می ­شود و رتبه 7.4 و 3.4 را در بر گرفته است

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Uzbekistan عربی: أوزبكستان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری پارلمانی
 • زبان های رایج: فارسی تاجیکی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: صوم هر صوم کشور ازبکستان 0.00012 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00998
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 66
 • پایتخت: تاشکند
 • زبان های رسمی: ازبکی
 • جمعیت: بیش از 33.375 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+5)
 • دامنه اینترنتی: .uz
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 48.72میلیارد دلار آمریکا

سفر به ازبکستان

کشور ازبکستان از نظر آب و هوایی گرم بوده و تابستان های داغی دارد. میزان بارش در این کشور کم است و به طور کلی فصل های سرد آن نیز بسیار سرد است؛ یعنی تابستان ها گرم و خشک بوده و زمستان ها نیز بسیار سرد هستند. شرایط سفر به این منطقه در فصل تابستان به ندرت دیده می­ شود. مشخص است که این کشور برای کسانی که سفرهای بهاری را دوست دارند گزینه بسیار عالی است. البته که پاییز کشور ازبکستان نیز مناسب اعلام شده است اما بادهای پاییزی در این کشور بسیار بیشتر دیده می­ شود. گروه های درمانی که از ایران و البته از سایر کشورهای دنیا به کشور ازبکستان سفر می ­کنند مجتمع حضرت امام را انتخاب کرده­ اند اما این بار صحبت از خاک درمانی است! این موضوع از سال های گذشته در کشور ازبکستان دیده می ­شود و دولت سعی خود را داشته است که این بخش را بازسازی نماید.

سفر به ازبکستان

زندگی در ازبکستان

کشور ازبکستان در آسیای میانه قرار دارد و در شمال ترکمنستان و افغانستان واقع شده است. این کشور دارای مساحت 448.978 کیلومتری است و به طور کلی دارای فضای طبیعی زیادی است. ازبکستان 5 همسایه مهم دارد. این کشور دارای 12 استان است و شهرهای خیوه و سمرقند و بخارا از شهرهای مشهور این کشور محسوب می­ شود. جمعیت این کشور بیش از 32 میلیون نفر بوده و 80 درصد از آن ها را ازبک ها تشکیل داده ­اند. دستمزد که برای کشور ازبکستان در نظر گرفته ­است 202730 صوم کشور ازبکستان برای هر ماه است، این دستمزد رشد 3 درصدی به نسبت سال های گذشته داشته ­است البته میزان ساعات کاری نیز بیشتر شده­ است و دولت در این راستا ارزیابی های زیادی را وارد داشته ­است. وضعیت سن بازنشستگی در کشور ازبکستان برای آقایان در حدود 60 سال اعلام شده است اما بانوان می ­توانند در سن 55 سالگی بازنشسته شوند.

زندگی در ازبکستان

مهاجرت به ازبکستان

کشور ازبکستان در آسیای مرکزی قرار دارد و دارای مرزهای مشترک با تاجیکستان و قزاقستان است. پایتخت کشور ازبکستان شهر زیبای تاشکند است و مساحت خاک کشور ازبکستان به طور کلی448.978کیلومتر مربع اعلام شده است این کشور از نظر وسعت رتبه 56 را دارد. واحد پول در کشور ازبکستان صوم اعلام شده است. شاخص های توسعه در کشور ازبکستان بیش از 68 درصد رشد داشته است و اینطور که ارزیابی ها نشان می­ دهد وضعیت مهاجرپذیری کشور ازبکستان در زمینه جذب مهاجران خارجی بیشتر از سایر بخش ها شده است. این کشور دارای فضای بسیار عالی برای ثبت شرکت بوده و توانسته در چند سال اخیر مسیر برای اخذ ویزا را بازتر در نظر بگیرد. آمار افرادی که برای تحصیل وارد کشور ازبکستان شده اند 23 درصد بیشتر از 10 سال گذشته است علت این امر وجود سیستم تحصیلی خوب در کشور ازبکستان خواهد بود. البته کسانی که به منظور تحصیل در دکترا وارد کشور ازبکستان شده اند رویکردهای مشخص تری داشته است

مهاجرت به ازبکستان

تحصیل در ازبکستان

معادلسازی مدارک در کشور ازبکستان برای دوره های دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس صورت می­ گیرد البته که اگر شخص مدرک دیپلم داشته باشد و مدرک دیپلم خود را با معدل بالای 18 در نظر گرفته­ باشد نیاز است که مراحل معادل سازی مدارک در یک مرحله صورت بگیرد. شما باید فرم درخواست را تکمیل کنید و البته که باید سعی کنید مدارک و ریزنمرات بالایی نیز داشته باشید. در صورتی که مدرک دیپلم شما با معدل بالای 16 ارزیابی شود نیاز است که مدرک دیپلم شما در طی دو مرحله با مصاحبه صورت بگیرد. بورسیه تحصیلی کشور ازبکستان به این صورت است که شما در ابتدا در یک آزمون ورودی شرکت می ­کنید، آزمون ورودی برگزار شده شامل سوالات ریاضی و زیست شناسی و فیزیک است و سطح علمی شما در این راستا به صورت حرفه­ ای ارزیابی می­ شود. برای بورسیه تحصیلی کشور ازبکستان نیاز است که افراد از نظر علمی قوی باشند در صورتی که در ترم های بعد از نظر علمی افت داشته باشید بورسیه تحصیلی شما باطل می­ شود. ویزای تحصیلی کشور ازبکستان نیز ارزیابی دقیقی دارد.

تحصیل در ازبکستان