x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

رشته موسیقی در خارج

رشته موسیقی چیست؟

رشته موسیقی چیست؟ | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

رشته موسیقی یکی از رشته های پر طرفدار میان افراد جوامع متفاوت است و در ایران این مساله نیز مستثنی نیست. موسیقی نقش مهمی در زندگی بسیاری از مردم بازی می‌کند. بسیاری از افراد به موسیقی علاقمند هستند  و برخی تصمیم می‌گیرند که در رشته موسیقیبه تحصیل ادامه دهند ، برای اینکه بتوانید در رشته موسیقیادامه تحصیل دهید ، در ابتدا باید بدانیم تعریف رشته موسیقیبرای یک رشته دانشگاهی چیست؟ و اینکه آیا شما می‌توانید در کشور های دیگر به تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات آکادمیک رشته موسیقی بپردازید ؟

موسیقی در همه جای دنیا وجود دارد و در واقع به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی همه افراد به شمار می‌رود. در واقع ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در تمام طول روز با موسیقی در ارتباط هستیم و  این بخشی از زندگی همه ماست. چه به صورت حرفه ای در آن نقش بازی کنیم ، چه به صورت فعالانه به آن گوش کنیم ، یا فقط به طور عبوری آن را بشنویم.موسیقی طیف وسیعی از فعالیت ها را در بر می‌گیرد.

با توجه به این مساله بسیاری از افراد علاقه دارند تا این رشته را به صورت حرفه ای و آکادمیک دنبال نمایند و به تحصیل در رشته موسیقی بپردازند. افراد در رشته موسیقیبیش از اجرا و گوش دادن ، درگیر موسیقی هستند ، آنها به آموزش آهنگسازی ، تنظیم ، ضبط ، بررسی ، اجرا و مطالعه می‌پردازند و رشته موسیقی به دانشجویان این رشته کمک می‌نماید تا موسیقی را با عمق و وسعت بیشتری درک نمایند. بسیاری از دوره های درسی رشته موسیقیبا هدف پرورش مهارت های دانشجویان در همه این زمینه ها انجام می‌شود.

در دانشگاه ، دروس ارائه شده مهارت هایی همچون آهنگسازی ، ارکستر ، اجرا ، آنالیز و بررسی ، اجرا، استفاده از استودیو ، موسیقی شناسی ( مطالعه تاریخی و فرهنگی موسیقی ) ارائه می‌شود .

دانشجویان رشته موسیقیدرگیر طیف گسترده ای از فرم های موسیقی گذشته و حال ، سبک های مختلف از فرهنگ های متنوع خواهند شد تا بتوانند با شناختی که از موسیقی و سایر موارد مربوط به رشته موسیقی پیدا می‌کنند درک عمیق تری از این رشته داشته باشند..

در دانشگاه ها رشته موسیقیرا با مطالعه ، گوش دادن ، اجرا و آهنگسازی می‌آموزند. البته تکنیک ها و روش های آموزش در رشته موسیقی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و علاوه بر اینکه  موسیقی را از نظر مهارتی باید بیاموزید باید از نظر آکادمیک و تئوری هم با اصول این رشته آشنا شوید.

مدارک رشته موسیقیاز طریق ماهیت چالش برانگیز و چندوجهی خود ، مهارت های بسیار متنوعی را در رابطه با تفکر انتقادی ، تفکر خلاق ، کار تیمی ، ارائه سخنرانی ، چندمنظوره ، مدیریت ، فهرست‌نویسی و بایگانی ، انجام تجزیه و تحلیل دقیق و موارد دیگر را پرورش می‌دهد که از دید کارفرمایان در حرفه‌های متنوع بسیار ارزشمند است.

شما با تحصیل در رشته موسیقیعلاوه بر دروس اختصاصی موسیقی ، مهارت هایی کسب می‌کنید که در انتخاب شغل بسیار به شما کمک خواهد کرد ، به چند مهارت در زیر اشاره می‌کنیم:

 • ارتباطات
 • حافظه و غلظت
 • کار گروهی
 • توانایی انجام تحت فشار
 • برنامه ریزی و سازماندهی
 • خود نظم و انضباط
 • تفکر انتقادی
 • مهارت هایIT

چرا رشته موسیقی

چرا رشته موسیقی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

تحصیل در رشته موسیقیبه اندازه کافی برای هر علاقمند به موزیک جذاب است، ولی اگر مطمئن نیستید که رشته موسیقی یک رشته ارزشمند برای تحصیل در دانشگاه است ما در اینجا شش دلیل برای اینکه شما رشته موسیقیرا در دانشگاه بخوانید عنوان خواهیم کرد تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید که آیا رشته موسیقی برای تحصیلات رشته مناسب و دلخواه شما است یا خیر ؟

سرگرمی خود را به سمت رشته تحصیلیتان ببرید

موسیقی ممکن است سرگرمی شما باشد که با شور و اشتیاق آن را دنبال می‌کنید، در واقع ممکن است شما هم یکی از آن افرادی باشید که از کودکی در کلاس های موسیقی شرکت کرده اند و ساز می‌نوازند. اگر شما چنین فردی هستید ، کاندید بسیار قدرتمندی برای ورود به رشته موسیقیهستید و احتمالا می‌توانید در رشته موسیقیموفق شوید. به علاوه شما در طول تحصیل  رشته موسیقی کاری را انجام می‌دهید که به آن علاقه دارید.

با افراد با استعداد کار کنید

اساتید و مربیان شما در دانشگاه که قرار است با آن هارشته موسیقیرا کار کنید ، افرادی با استعداد و الهام بخش هستند. در بعضی از دانشگاه ها و بخش ها ، شما به عنوان یک دانشجوی رشته موسیقیبا نوازندگان حرفه ای خارج از دانشگاه در ارتباط هستید که آنها برای یادگیری یک درس خاص در کارشناسی ارشد ، یا یک سمینار یا سخنرانی به شما کمک خواهند کرد و می‌توانید به آنها مراجعه کنید. در واقع رشته موسیقی محدود به دانشگاه شما نخواهد بود.

شانس برای اکتشافات بیشتر

بسیاری از دانشگاه ها به دانشجویان این فرصت را می‌دهند که یک سال در صنعت موسیقی قرار گیرند. قرار گرفتن در صنعت ، دقیقا جایی است که یک دانشجوی رشته موسیقیمی‌تواند تجربه کاری مناسبی به دست آورد و دانش ارزنده ای را کسب کند. در بعضی از دانشگاه ها امکان ارتباط با دیگر کشورها  برای کار نیز مهیا است.

گزینه های تحصیلات تکمیلی

دانشجویان در صورت ادامه تحصیل در رشته موسیقیبعد از مدرک اولیه ، این فرصت را دارند که در بخش های مختلفی تخصص کسب کرده و متخصص زمینه خاصی شوند. این زمینه ها می‌توانند تخصص در تهیه و تولید ، آهنگسازی ، موسیقی تئاتر و موارد دیگر باشد .

مهارت های قابل انتقال

از تفکر انتقادی گرفته تا اداره موسیقی ، کسانی که در رشته موسیقیتحصیل می‌کنند، طیف گسترده ای از مهارت ها را کسب خواهند کرد. حتی اگر حرفه ای که شما دارید یا انتخاب خواهید کرد در زمینه موسیقی نباشد ، این مهارت هایی که کسب کرده‌اید ، به کارتان خواهد آمد. پس هیچ نگرانی نداشته باشید ، مهارت‌های آموخته شده در رشته موسیقیدر بسیاری از حرفه ها می‌توانند اعمال شوند.

مشاغل بسیار

فارغ التحصیلان موسیقی ، برای ورود به بازار کار هیچ ترس و واهمه ای ندارند. زمینه های کاری بسیار و حرفه های مختلفی برای فارغ التحصیلان موسیقی وجود دارد از جمله : اجرای موسیقی ، تدریس ، آهنگسازی ، کار با تئاتر و تلویزیون یا رادیو ، بازی های رایانه ای .

مواردی که شما را برای تحصیل در رشته موسیقی آماده می کند

مواردی که شما را برای تحصیل در رشته موسیقی آماده می کند | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

شاید شما نگران باشید و احساس کنید که برای انتخاب رشته موسیقی آماده نیستید و هنوز باید صبر کنید تا تصمیم قطعی در رابطه با تحصیل در رشته موسیقی را  بگیرید. اما اگر تصمیم به تحصیل در رشته موسیقیگرفته اید ، به شما تبریک می‌گویم . اصلا جای نگرانی نیست ، در اینجا ما 13 مورد برای آماده کردن خودتان برای تحصیل در رشته موسیقیرا قرار داده ایم تا با توجه به این نکات بدانید چگونه می‌توانند برای تحصیل در رشته موسیقی آماده شوید.

 • اگر خواننده نیستید ، شما در دوره اول مجبورید به گروه کر بپیوندید. این را بپذیرید. پس قبل از اینکه مجبور شوید ، خودتان به دنبال آن رفته و تمرینات خود را آغاز کنید.
 • یادبگیرید که اسم بزرگان موسیقی را به درستی تلفظ کنید. مثلا تلفظ لوتوسلاوسکی را تمرین کنید.
 • در مورد اساتید دانشگاه خود تحقیق کنید تا بدانید با چه سبکی تدریس صورت خواهد گرفت.
 • اگر می توانید پیشینه کاری اساتید خود را بررسی کرده و به خاطر بسپارید ، این کار به شما کمک خواهد کرد که در کلاس درس به مقاله ای که استادتان نوشته اشاره کنید و این باعث محبوبیت شما نزد اساتید می‌شود و احتمالا نمره خوبی از آن درس خواهید گرفت.
 • شما تا آخرین لحظه نمی‌توانید تمرین خود را ترک کنید ، اما در مورد مقالات اوضاع متفاوت است. اگر بخواهم صادقانه بگویم ، هیچکس از شما انتظار ندارد که در حالت خستگی ، مقاله ای در مورد اپرا موتسارت بنویسید.
 • کتاب های مطرح در رشته موسیقی را بخرید و بخوانید . شما طی چند سال آینده مشغول خواندن دروس رشته موسیقی هستید ، پس کتاب های مطرح این زمینه را به عنوان کتاب های مقدس خود قبول کنید.
 • مراقب باشید ، شما خودتان را در حال بررسی و تحلیل موسیقی‌هایی که از رادیو و تلویزیون پخش می‌شوند خواهید دید. پس مراقب باشید که بیش از اندازه در مورد آنها شوخی نکنید تا آزاردهنده نباشید!
 • نزدیک اتاق به کافی شاپ و اتاق خودتان را به عنوان اتاق تمرین در نظر گرفته و تا چندسال آینده آن را برای خودتان حفظ کنید.
 • مدت زیادی از وقت خود را در اتاق فتوکپی بگذرانید. بدون شک کتابخانه های دانشگاه ها یکی از مراکز مهم تحصیلی هستند، و برترین کتاب ها در مورد رشته موسیقی ، نسخه های گرانبهایی از کتاب ها مطرح در آن موجود است. پس آن ها را کپی بگیرید.

چگونه گرایش خود را در رشته موسیقی به درستی انتخاب کنیم؟

چگونه گرایش خود را در رشته موسیقی به درستی انتخاب کنیم؟ | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب یک رشته وجود دارد این است که چه گرایشی را انتخاب نمایید . انتخاب گرایش مناسب شما را در طول تحصیل به اندازه قابل توجهی کمک خواهد کرد. اگر شما قصد دارید در دانشگاه رشته موسیقی را انتخاب کنید ، در اینجا سعی می کنیم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید گرایش تحصیلی خود را با توجه به علاقه تان انتخاب کنید و برای گرایش صحیحی در رشته موسیقی تلاش نمایید.

از آنجایی که شما قرار است به یک موسیقیدان حرفه ای تبدیل شوید پس لازم است در مورد بعضی از زمینه‌ها اطلاع کافی داشته باشید. هنگامی که اهداف آموزشی خود را با توجه به اهداف و علایق خود در نظر می‌گیرید، در نهایت تصمیم خواهید گرفت که کدام گرایش را برای ادامه تحصیل خود در رشته موسیقی انتخاب نمایید.

هر کالج ، دانشگاه و هنرستان ، موسیقی را به روش متفاوتی آموزش می‌دهد ، به همین دلیل اعتبار مدارک متفاوت است. آموزش موسیقی رویکردهای زیادی دارد ، با این حال ، برخی از اصول وجود دارد که بدون توجه به مکان تحصیل شما در همه مراکز به یک صورت تدریس می‌شوند.

شاید تعجب کنید که تحصیلات شما در رشته موسیقی چقدر برای حضور شما در محیط رقابتی کار موثر و مهم خواهد بود. تماس مدارس به شما می‌گویند که دانشجویان خود را به خوبی پرورش داده و برای محیط کار آماده می‌کنند و فارغ التحصیلان موفق خود را به عنوان اثبات حرفشان معرفی می‌نمایند. اما آن ها به شما نمی‌گویند که موفقیت در رشته موسیقی در نهایت به خود شما بستگی دارد. پس محل تحصیل خود برای رشته موسیقی را به طریقی انتخاب کنید که به افزایش مهارت شما بیشترین کمک را بنماید.

علاوه بر این ، صنعت موسیقی و موسیقی حرفه ای همیشه در حال تغییر است و همه مراکز تحصیلی نمی‌توانند خود را به روز نمایند و بسیاری از مراکز برنامه تحصیلی قدیمی تری دارند.

اگر واقعا به تحصیل در رشته موسیقی علاقمند هستید ، و دوست دارید به یک دانشگاه بزرگ بروید ، ما برای انتخاب به شما کمک خواهیم کرد تا شما بهترین گرایش را در بهترین دانشگاه انتخاب نمایید.

در گذشته تعداد محدودی از دانشگاه ها به تدریس رشته موسیقی می‌پرداختند و اگر شما می‌خواستید در رشته موسیقی ادامه تحصیل بدهید انتخاب های بسیار محدودی داشتید اما اخیرا شاهد گسترش دانشگاه های ارائه دهنده رشته موسیقی هستیم ،در نتیجه شما انتخاب های گسترده تری دارید ، این هرچند نکته مثبتی است ، ولی انتخاب را برای شما سخت تر خواهد کرد.

 در واقع شما باید به خوبی دانشگاه هایی که رشته موسیقی را ارائه می‌دهند شناسایی نمایید و پس از شناسایی بدانید که چه اساتید و چه دروسی در در دانشگاه مورد نظر شما در حال تدریس است و آیا شما سبک تدریس دانشگاهی که انتخاب کرده اید را می پسندید یا نه . برخی از دانشگاه ها بسیار تخصصی بر روی تئوری موسیقی و برخی دیگر به صورت تخصصی بر روی نوازندگی کار می‌کنند. در واقع شما ابتدا باید تشخیص دهید که خودتان از رشته موسیقی چه چیزی می‌خواهید.

چگونه گرایش رشته موسیقی را انتخاب کنیم ؟

چگونه گرایش رشته موسیقی را انتخاب کنیم ؟ | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

قبل از انتخاب مرکز تحصیلی ، شما خودتان باید تحقیقات خود را انجام دهید ، بدانید که لیست دوره‌های ارائه‌دهنده توسط دانشگاه کدام است ، هزینه ها و شرایط خود را در نظر بگیرید. همه این اطلاعات به صورت آنلاین در اختیار شما قرار دارند و با مراجعه به سایت دانشگاه ها می‌توانید از همه این اطلاعات بهره مند شوید.

بسیاری از دانشگاه ها رشته موسیقی را به عنوان رشته در حال رشد و مرتبط با صنعت موسیقی در نظر دارند و به همین دلیل رشته ها و برنامه های درسی رشته موسیقی را در این زمینه طراحی نموده و ارائه می‌دهند. ورود به عرصه موسیقی از موسیقی کلاسیک گرفته تا موسیقی الکترونیکی ، آهنگسازی و مدیریت موسیقی ، نیاز به دانش تخصصی دارد. حتی دوره های تخصصی آهنگسازی برای بازی های ویدئویی یا موسیقی درمانی نیز در دانشگاه ها ایجاد شده اند.

شما می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید در زمینه خوانندگی و آهنگسازی فعالیت کنید ، یا به موسیقی آفریقا علاقمندید ، یا حتی ترجیح می‌دهید که کارآفرینی و بازاریابی موسیقی را بخوانید. شاید به همه این رشته‌ها علاقمند باشید ، یا بخواهید بر روی یکی از این ها متمرکز شوید. اما در نهایت شما باید انتخاب کنید و پیشنهاد می‌شود براساس منافع خود ، و جایگاهی که برای خود در صنعت موسیقی می‌بینید انتخاب نمایید.

هنگامی که می‌خواهید انتخاب نمایید ، احساساتی نباشید ، و با آرامش انتخاب کنید. هیچ کس از شما انتظار ندارد وقتی که در دانشگاه دانشجو هستید ، بدانید که با بقیه زندگی خود چه کاری می خواهید انجام دهید. دانشگاه فرصتی برای کشف است ، تا به کشف و آزمایش چیزهایی بپردازید که قبل از ورود به دانشگاه فرصتی برای آن ها نداشته اید. اگر رشته موسیقی را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده اید ، در این دوران بهترین زمان است که به درک بهتری از حوزه کلی موسیقی بپردازید.

بیشتر برنامه های دانشگاهی از شما خواهند پرسید، قصد اصلی شما از تحصیل در رشته موسیقی چیست ؟ آن ها می خواهند اطلاعاتی از علاقه واقعی شما بدست آورند تا بتوانند به شما در انتخاب بهتر کمک کنند. شما در نیم سال اول تحصیلی رشته موسیقی ،دروس مشترک را پشت سر خواهید گذاشت ، که شامل تئوری موسیقی ، اجرای گروهی ، ابزارهای فناوری ، یا شاید ادبیات و تاریخ باشد. در نیمسال دوم شما گرایش خود را انتخاب خواهید کرد. و این به شما فرصت می‌دهد تا در مورد گرایش خود بیشتر تحقیق کنید و با مشاوران تحصیلی صحبت کنید.

نگران نباشید ، اگر بعد از انتخاب گرایش خود ، حس کردید که به آن علاقمند نیستید ، یا از آن لذت نمی‌برید، می توانید آن را تغییر دهید. تغییر گرایش و رشته بسیار متداول است.

جایگاه رشته موسیقی

جایگاه رشته موسیقی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

تحصیل رشتهموسیقی در دانشگاه برای شما امکان اشتغال در طیف گسترده ای از مشاغل را فراهم می‌کند. حرفه شما می‌تواند تدریس در دانشگاه ها باشد یا ترکیبی از اجرا و تدریس . همچنین می‌توانید وارد مشاغل مربوط به صنعت موسیقی شوید ، یا به تدریس و کار با کودکان بپردازید. در واقع فرصت های شغلی رشته موسیقی به اندازه ای گسترده و منعطف هستند که شاید شما کمتر از چند ماه کار مناسبی برای خود پیدا خواهید کرد. این ها تنها حرفه هایی که شما بعد از فارغ التحصیلی می‌توانید دنبال کنید نیستند ، در ادامه حرفه هایی که شما بعد از اخذ مدرک در رشته موسیقی می‌توانید به آنها بپردازید را آورده ایم :

نقش های شغلی که می‌توانید در آن ها کار کنید :

 • آهنگسازی
 • اجرا موسیقی ( نوازندگی )
 • معلم خصوصی موسیقی
 • درمانگر با موسیقی
 • دستیار تولید تلویزیون
 • پژوهشگر عرصه موسیقی
 • مدیر هنری
 • مقاله نویس هنری
 • تکنسین صدا ، پخش / فیلم / ویدئو
 • مهندس پخش صدا
 • مدیر اماکن موسیقی
 • مدیر رویدادهای موسیقیایی

شایان ذکر است که شغل های بسیار زیادی برای شما به عنوان دانش آموخته رشته موسیقی فراهم است ، اگرچه شما بعد از فراغت از تحصیل شاید نیاز به کسب مهارت و تجربه بیشتر داشته باشید.همانطور که می‌دانید تحصیلات آکادمیک برای کار حرفه ای کافی نیستند و شما برای آنکه بتوانید فرصت های شغلی مناسب و فوق العاده ای را پیدا کنید نیازمند این خواهید بود که مهارت های حرفه ای که در محیط کسب و کار بیرون در رابطه به رشته موسیقی وجود دارد را کسب نمایید.

 در ضمن بسیاری از کارفرمایان درخواست فارغ التحصیلان با هر مدرکی را می‌پذیرند ، پس فکر خود را به مشاغل ذکر شده در اینجا محدود نکنید.مطالعه در ژانرهای مختلف موسیقی باعث افزایش دانش شما در مورد موسیقی می‌شود و به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که کدام ژانر را می‌خواهید انجام دهید. گوش دادن به موسیقی زنده و اجرای آن به شما امکان می‌دهد تواناییموسیقیخود را ارزیابی کنید ، با مخاطبان تعامل داشته باشید و در معرض ایده های جدیدموسیقیقرار بگیرید.

برخی از دوره های دانشگاهی شامل مکان های کار در زمینه هایی مانند آموزش موسیقی و آموزش آلات موسیقی، کار ضبط و استودیو ، ترکیب و مدیریت رویدادهااست.همچنین می‌توانید فرصتهای شغلی را با کارفرمایان مرتبط با موسیقی ، به عنوان مثال مدارس یا مکانهایی که به طور مرتب میزبان کارهایموسیقی هستند دنبال کنید.

چند حقیقت در مورد صنعت موسیقی که هر دانشجوی رشته موسیقی باید بداند

چند حقیقت در مورد صنعت موسیقی که هر دانشجوی رشته موسیقی باید بداند | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

چند حقیقت در مورد صنعت موسیقی که علاوه بر نوازندگان ، اگر کسانی که به کار در مشاغل مربوط به موسیقی مشغول هستند نیز بدانند برایشان مفید است.برخی از این حقایق دلگرم کننده هستند و برخی باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرند. تحصیل در رشته موسیقی به این معنا نیست که شما تجارت و حرفه موسیقی را نیز می‌شناسید. شما با رفتن به نمایش های اجرای موسیقی ، نمی‌توانید وارد عرصه حوزه تجارت موسیقی شوید.

 • اشتباه نکنید:اگر می خواهید در صنعت موسیقی به خوبی پیش بروید ، علاقه به موسیقی و دانستن در مورد آن به تنهایی کافی نیست . برخی از کسانی که در تجارت موسیقی فعال هستند هیچ دانشی در مورد موسیقی ندارند و البته در نهایت نیز موفق نخواهند شد. با این حال ، فقط با این ایده که شما رشته موسیقی خوانده اید ، پس در عرصه موسیقی یک متخصص هستید ، وارد صنعت موسیقی نشوید. در واقع این مساله به این معنی است که اگر کار شما در رابطه با موسیقی است باید علم رشته موسیقی را داشته باشید و اگر رشته تحصیلی شما موسیقی است شما باید مهارت های لازم برای کسب و کار رشته موسیقی را نیز کسب نمایید.
 • شما هنوز هم از فروش موسیقی تان می توانید کسب درآمد کنید:بحث بزرگی که این روزها بسیار داغ است این است که صنعت موسیقی به سمت رایگان شدن در پیش است و تمام راه درآمدزایی فقط اجراهای زنده هستند. این تفکر کمی افراطی است. طرفداران شما می‌خواهند که شما همچنان موسیقی بسازید و آن ها تمایل دارند که هزینه خدمات شما را بپردازند تا شما همچنان به کار ادامه دهید.

این موضوع باعث می شود که تعادلی بین جلب طرفداران با ارائه موسیقی های رایگان و ارائه فرصت برای خرید موسیقی با کیفیت ، با قیمت مناسب ایجاد شود. با توجه به ژانر موسیقی خود ، هرآنچه که طرفدارانتان می‌خواهند در اختیارشان قرار دهید. شما باید طرفداران خود را بشناسید. این ممکن است نیاز به قدری آزمون و خطا داشته باشد و این باید بخشی از برنامه شما باشد.

 • شما نمی توانید گذشته را تکرار کنید:هیچ کتابی در مورد چگونگی موفقیت شما در موسیقی وجود ندارد. موفقیت گذشته نشانه ای برای عملکرد آینده نیست. پس اگر موسیقی در گذشته به موفقیت رسیده است ، شما نباید به فکر کپی برداری از آن باشید. فقط از آن بیاموزید و با استفاده از نکاتی که از موسیقی های موفق در گذشته آموخته اید ، مهارت خود را با توجه به جامعه امروزی به روز رسانی کنید و بر اساس سلیقه مردم و جامعه به فعالیت هنری خود بپردازید.
 • مبانی هنوز هم مهم هستند : این روزها ابزار بسیار زیادی برای آهنگسازی و نوازندگی دیجیتال در دسترس است، اما باید بدانید که هنوز هم نوشتن آهنگ خوب و اجرای عالی آن ها پایه و اساس حرفه موسیقی واقعی است. در واقع مردم متوجه هستند که آیا یک آهنگ ارزشمند است یا نه. به همین دلیل است که بسیاری از موسیقی ها در ابتدای انتشار خود از موفقیت بسیاری برخوردار می‌شوند و بعد ها نیز ماندگار هستند اما برخی از موسیقی ها در ابتدا از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند و در آینده فراموش خواهند شد.
 • شبکه های اجتماعی ، موسیقی شما را نجات نخواهند داد : شبکه های اجتماعی می‌توانند ابزار مفیدی در ارتباط شما با طرفدارانتان باشند و همچنین می‌توانند یک حواس پرتی بزرگ برای شما باشند. با فعالیت در سایت های شبکه های اجتماعی ، از دیگر بخش های موسیقی خود غافل نشوید. بهترین راه موفقیت در این سایت ها این است که خودتان باشید و فقط احساس خود را به نمایش بگذارید.
 • زندگی کردن امکان پذیر است:همه کسانی که در زمینه موسیقی کار می کنند ، دارای زندگی بسیار مرفه و .. نیستند. اما کار در حوزه موسیقی ، به شما امکان یک زندگی در حد معمول را می‌دهد البته همیشه صبر و سخت کوشی در زندگی یک ضرورت است . نگران نباشید شما با علاقه خود می‌توانید موفق شوید. در واقع اگر شما کسب و کار رشته موسیقی خود را بشناسید می‌توانید در آینده بسیار نزدیک به یکی از افراد موفق در رشته موسیقی تبدیل شوید.

موسیقی درمانی چیست و کار موسیقی درمانگر چیست؟

موسیقی درمانی چیست و کار موسیقی درمانگر چیست؟ | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

یک درمانگر موسیقی ، یک متخصص هنر های خلاق است که از هنرها برای معالجه بیماری روانی استفاده می‌کنند، و از افراد دارای معلولیت حمایت می‌کنند و باعث رشد شخصی و بهبود حال آن ها می‌شوند. همچنین خلاقیت را در افراد بالا می‌برند.

کسانی که در رشته موسیقیفعالیت داشته‌اند ، می‌توانند این حرفه را دنبال کنند. متخصصین موسیقی درمانی یک محیط درمانی و حمایتی را ایجاد می‌کنند که برای تسهیل بهبودی در بیماران روحی و جسمی ، به فرآیندهای غیرکلامی می‌پردازند.درمانگرهای موسیقی با افرادی که ممکن است در روش های عادی در بیان خود مشکل داشته باشند، بسیار موثر عمل می‌کنند. کودکان و بزرگسالانی که قادر به بیان کلامی نیستند، اغلب می توانند از طریق هنر و موسیقی ارتباط برقرار کنند.

متخصصین موسیقی درمانی ، از تکنیک هایی که در دانشگاه و در رشته موسیقیآموخته اند استفاده می‌کنند، از جمله این تکنیک ها آرامش ، تصاویر هدایت شده و بداهه نوازی است. از صدا ، موسیقی و ریتم را به روشی برای درگیر کردن شنوندگان استفاده می‌کنند.

موسیقی با تاثیر روی فیزیولوژیک افراد ، با تغیییر ضربان قلب ، فشار خون ، دما و تنفس به بهبودی سریع‌تر کمک می‌کند. موسیقی همچنین احساس انزوا و عدم کنترل را در افراد کاش می‌دهد و به رهایی از احساسات سرکوب شده کمک می‌کند.

موسیقی درمانی برای کاهش اضطراب ، افسردگی ، مدیریت درد ، کنار آمدن با استرس ، بیان خود و ... موثر است. در واقع امروزه استفاده از موسیقی در بسیاری از درمان ها پاسخ شگفت انگیزی گرفته است . علاوه براین هر روز استفاده از موسیقی در علم درمان در حال گسترش است که این می‌تواند خبر خوبی برای کسانی که می‌خواهند موسیقی بخوانند و بخش درمانی هم فعالیت داشته باشند به شمار می‌رود.

دانشگاه های برتر رشته موسیقی

دانشگاه های برتر رشته موسیقی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

تقریبا هر جنبه ای از درخواست در کالج و دانشگاه می‌تواند یک تجربه دلهره آور باشد. شما باید به دنبال اطلاعات و مشاوره باشید. بسیاری از دانشجویان در حال حاضر آگاه هستند که ورود به یک برنامه تحصیلی چقدر مهم است و تحصیل در دانشگاهی به نام و شناخته شده عامل بسیار مهمی در تامین شغل در این زمینه رقابتی خواهد بود.

یکی از اولین کارهایی که شما به عنوان دانشجورشته موسیقی باید انجام بدهید این است که تصمیم بگیرید در کدام دانشگاه برای ماه ها یا سال های آینده قصد ادامه تحصیل دارید. بسته به آنچه می‌خواهید مطالعه کنید، به معنای واقعی کلمه ممکن است صدها گزینه وجود داشته باشد.

همه دانشگاه ها ادعا می کنند که برای شما مناسب هستند. به عنوان کسی که می خواهد رشته موسیقیبخواند، حتما برایتان اهمیت دارد که در دانشگاهی تحصیل کنید که اساتید آن از موسیقیدانان عالی باشند و شهرت خوبی داشته باشند و به دنبال چنین دانشگاهی می‌گردید. در واقع شما هستید که باید بدانید کدام دانشگاه موسیقی برای گرایش رشته موسیقی انتخابی شما می تواند مناسب باشد. دانشگاه ها و اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهند تنها راهنما هایی هستند که به واسطه آنها می‌توانید دانشگاه مورد نظر خود را بیابید.

اگر تازه جستجوی خود را برای پیدا کردن دانشگاهی برای تحصیل رشته موسیقیانتخاب کرده اید ، این 10 دانشگاه را قبل از بقیه در نظر بگیرید ، زیرا این دانشگاه ها به عنوان بهترین های موسیقی در جهان شناخته می‌شوند.

مدرسه جولیارد نیویورک The Juilliardd school New York

با توجه به تعدادی از رتبه بندی های که هرسال اعلام می‌شود ، جولیارد همواره به عنوان معتبرترین دانشگاه آموزش هنرهای نمایشی در جهان شناخته می‌شود و این دانشگاه رشته موسیقی را ارائه می‌نماید. این دانشکده در تعدادی از رشته ها از جمله بازیگری و البته موسیقی به آموزش علاقمندان به موسیقی می‌پردازد. و شاید مشهورترین دانشگاه در زمینه موسیقی باشد. این مدرسه با مرکز معتبر لینکلن که هرساله میزبان بهترین اجراهای موسیقی زنده است ، در ارتباط است. که اجراهای موسیقی زنده بر موسیقی کلاسیک و اپرا متمرکز است. این دانشگاه برای کسانی که دوست دارند روزی در یک ارکستر بنوازند و موسیقی اجرا کنند بهترین گزینه است ، اما شاید برای کسانی که به دنبال موسیقی های امروزی تر هستند ، ایده آل نباشد.

مدرسه موسیقی برکلی بوستون  Berklee College of Music Boston

رشته موسیقی در این مدرسه بیشتر بر موسیقی پاپ تمرکز دارند، بسیاری از موفق ترین فارغ التحصیلانرشته موسیقی این مرکز در ارکسترها یا ساخت آهنگ های کلاسیک شرکت نمی کنند ، بلکه بیشتر آن‌ها برای ساخت موسیقی در ژانرهای پاپ ، راک و سایر سبک های مدرن تلاش می‌کنند.

برکلی بیش از هر دانشگاه دیگری در جهان موسیقی های پرفروش را تولید می‌کند. پس اگر شما می‌خواهید جزء برترین های جهان باشید ، برکلی همان جایی است که شما می‌خواهید. بوستون یک شهر دانشگاهی شناخته می‌شود و برکلی یکی از شلوغ ترین ها محسوب می‌شود.

 دانشکده موسیقی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ، کالیفرنیا University of Southern California USC

این دانشکده موسیقی ، تنها چهار سال بعد از تاسیس خود دانشگاه افتتاح شد ، یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش دهنده رشته موسیقی در کشور آمریکا است. این دانشکده بیش از یک قرن تجربه دارد. این مرکز بر روی سبک هایی همچون جاز ، موسیقی کلاسیک، موسیقی های قدیمی تر متمرکز است. این دانشکده برای کسانی که به دنبال کار در صنعت موسیقی برنامه های خاصی دارد ، حتی اگر می‌خواهید تنها به عنوان یک هنرمند در کارهای خلاقانه فعالیت کنید ، باز هم شرکت در کلاس هایی مربوط به آنچه در تجارت موسیقی اتفاق می‌افتد و آگاهی از آن برای شما سودمند است . و این دانشکده چنین کلاس های ترکیبی را برای شما تدارک دیده است. این دانشکده ارتباطات بسیار قوی با صنعت موسیقی دارد.

 هنرستان موسیقی جدید انگلستان بوستون New England Conservatory of Music Boston

یک کالج دیگر از بوستون در این لیست وجود دارد . در حالیکه دانشکده برکلی تمام توجهات را در عرصه موسیقی به خود جلب می‌کند ، اما این باعث نمی‌شود که هنرستان موسیقی جدید انگلستان به چشم نیاید. چرا که این دو با هم همپوشانی ندارند. در جایی که برکلی متمرکز بر ساخت موسیقی های هیت و ستاره‌های پاپ است ، این مرکز بر کسانی که علاقمند اجرا و نوازندگی هستند تمرکز کرده است و تبدیل به یکی از بهترین‌های دنیا در زمینه سازهای زهی ، بادی و کوبه ای شده است.

دانشکده موسیقی ییل Yale School of Music

ییل نیاز به معرفی ندارد ، اما متأسفانه بسیاری از افراد از مدرسه موسیقیییل غافل می‌شوند زیرا سایررشته های این دانشگاه بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند. بسیاری از نوازندگان فوق العاده موفق را از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. کانکتیکاتیک شهر نسبتاً کوچکتر است ،نسبتاً در نزدیکینیویورک است ، اما همه اینا ارزش این را دارد که شما در ییل رشته موسیقی بخوانید و در رزومه خود نام دانشگاه ییل را داشته باشید.

موسسه موسیقی کورتیس ، فیلادلفیا Curtis institute of music  Philadelphia

در حالی که فیلادلفیا به طور خاص به عنوان یکی از شهرهایموسیقی برتر در آمریکا شناخته نمی‌شود ، ولی حداقل یک جواهر پنهان دارد که همه در مورد رفتن به دانشگاه هنر می‌بایست ایندانشگاه را بررسی کنند: انستیتویموسیقی کورتیس است. این موسسه مدت ها است که بی سر و صدا چندین نوازنده موفق را به جهان معرفی کرده است. در حالی که شاید همه علاقمندان به موسیقی اسم این موسسه را نشنیده باشند اما همه افراد در زمینه اپرا که تخصص کورتیس است ، مطمئناً این موسسه را می‌شناسند. این دانشکده در رشته موسیقیروند پذیرش سخت گیرانه ای دارد و تنها 5 درصد از متقاضیان را پذیرش می‌کند. پس برای ورود به رشته موسیقیاین دانشکده شما باید چیز خاصی به آنها نشان دهید.

 آکادمی سلطنتی موسیقی لندن ، انگلستان Royal Academy of Music London

اگر هنگام تحصیل در موسیقی به دنبال سفر به خارج از کشور هستید ، آکادمی رویال شاید همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. این دانشکده از ده ها کشور دانشجورشته موسیقی می‌پذیرد ، بنابراین شما شانس ورود به آن را دارید ، اما باید مطمئن باشید که صلاحیت کافی داشته باشید. این کالج به دانشگاه لندن متصل است، اگر به دنبال چیز دیگری غیر از موسیقی هستید ، علاوه بر اینکه به طور جدی یک هنرمند هستید ، تحصیل در این مرکز می‌تواند برای شما مفید باشد.

علاوه بر کمک به افراد در زمینه تحصیل رشته موسیقی ، کالج سلطنتی موسیقی تحقیقات زیادی را در مورد کلیه موارد عملی موسیقی انجام می‌دهد که بیشتر بر روش های تدریس موثر و نحوه اجرای رویدادهای زنده متمرکز است.

شاید جالب باشد که بدانید التون جان از هنرآموختگان این مرکز است.

دانشکده موسیقی جیکوبز دانشگاه ایندیانا بلومینگتون  Jacobs School of Music Indian University Bloomington

نام این دانشکده شاید به اندازه دیگر دانشکده های آورده شده در این لیست آشنا نباشد ، اما شانس قبولی هنرمندان نوظهور رشته موسیقیدر این دانشگاه بسیار بالا است. بقیه دانشگاه هایی که نامشان در لیست آمده هرسال تعداد محدودی از متقاضیان را پذیرش می‌کنند در حالی که این مرکز در هر زمان تقریبا 2000 نفر دانشجو دارد. به عنوان یک دانشگاه دولتی ، این مرکز با هزینه ی پایین تر از مراکز خصوصی ، آموزش‌هایش را به دانشجویان ارائه می‌کند.

دانشکده موسیقی مانس نیویورک ، نیویورک Mannes School of Music

باز هم یکی از مدارس نیویورک ، اما اکثر مراکز صنعت موسیقی در این شهر امریکا قرار دارند. دانشجویان دانشکده مانس نه تنها از اساتید عالی که دارای ده ها سال تجربه هستند بهره می‌برید ، بلکه می‌توانید در شهر به کارآموزی ، کار و تفریح بپردازند.

کاری را که لس آنجلس و هالیوود برای بازیگری انجام می‌دهد را نیویورک سیتی برای موسیقی می‌کند. شما در این شهر یک ماهی کوچک در یک استخر بزرگ خواهید بود ، ولی حداقل می‌دانید که در حوضچه درستی قرار دارید. پس می‌توانید با خیال راحت شروع به کار کنید.

رشته های مرتبط با رشته موسیقی

رشته های مرتبط با رشته موسیقی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

رشته موسیقی ، یا موسیقی شناسی هنر ترکیب صداها است ، که به صورت نت های موسیقی ، به صورت پشت سر هم یا همزمان در یک فرم زیباشناختی دلپذیر و ریتمیک و ادغام این جنبه ها در یک قطعه کامل نمایش داده می شود. موسیقی از سازهای موسیقییا صدای انسان برای خلق هنر استفاده می‌کند. موسیقیدر ژانرهایی تقسیم می‌شود که با ملودی مشابه ، هارمونیک ، ریتمیک ، فرم ، ارکستراسیون ، متن ادبی در صورت کاربرد و سایر جنبه های آهنگسازی تقسیم می‌شوند.

با توجه به ماهیت چندجانبه رشته موسیقیدانشجویان این رشته برای این که بتوانند در این رشته موفق شوند بهتر است که با رشته های مرتبط با آن نیز آشنا شوند. رشته هایی که به رشته موسیقیمرتبط هستند ، ادبیات ، جامعه شناسی ، روانشناسی ، علوم اجتماعی ، و حتی در دنیای امروزه که فناوری اطلاعات حرف اول را می‌زند ، آشنایی با فناوری دیجیتال و کامپیوتر می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

برای ترانه سرایی ، رشته ادبیات بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای رشته موسیقیدرمانی نیز ، آشنایی با رشته روانشناسی و روان درمانی بسیار لازم به نظر می‌رسد. برای رشته موسیقی شناسی هم باید با تاریخ ملل آشنا باشید.

درآمد ماهیانه ( میانگین)

درآمد ماهیانه ( میانگین) | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

نوازندگان و خوانندگان می توانند در سالن های ارکستر ، اپرا ، تئاتر و سالن های دیگر به صورت زنده به اجرا بپردازندو همچنین آن ها می توانند آثار خود را ضبط کنند. نوازندگان و خوانندگان می توانند تمام وقت یا پاره وقت کار کنند.

نوازندگان حرفه ای معمولا در یک نوع ساز تخصص دارند، اما بسیاری از آن ها در صورت نیاز می توانند سازهای مختلفی را اجرا کنند. همچنین موسیقی دانان به طور معمول در ژانر خاصی از موسیقی تخصص دارند. همینطور خوانندگان به سبک خاصی مثل اپرا ، پاپ و ..

پس بنا به حیطه تخصصی و میزان تخصص میزان درآمد ها متفاوت است. ولی به طور کلی طبق آمار اعلام شده توسط مرکز آمار آمریکا ، میانگین حقوق و دستمزد یک نوازنده در ایالات متحده در سال 2018 حدود 17.68 دلار در ساعت است.  حقوق آنها به طور معمول از 13.63 دلار در هر ساعت شروع می شود و بیشترین میزان 37 دلار در هر ساعت خواهد بود. البته در آمد موسیقی دانان به میزان تجربه ، خلاقیت و شهرت آنها مربوط است. درآمد موسیقی دانان سطح بالا ، به 77 هزار دلار در سال می رسد. درآمد موسیقیدانان در سطح متوسط به طور سالانه بین 36 تا 50 هزار دلار است. موسیقی دانان تازه کار هم در سال حدود 28 هزار دلار درآمد خواهند داشت. نوازندگان به طور متوسط درآمدی در حد دیگر مشاغل دارند. نوازندگان درآمدی بیشتر از خواننده ها و کمتر از مدیران هنری دارند.

برای موسیقی دانان ، منطقه یا شهری که در آن به کار مشغول هستند هم در میزان درآمدشان موثر است. قابل ذکر است که هرچند بسیاری از نوازندگان نیاز به تجربه قابل توجهی قبل از شروع به کار دارند ، اما برخی از کارفرمایان در صورت مشاهده استعداد یا صدایی که مورد نظرشان است و حس می کنند برای فروش بلیت لازم است ، شانس کار را به هنرمند می دهند.

تحصیل در رشته موسیقی

مقطع کارشناسی رشته موسیقی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

محبوب ترین رشته های دانشگاهی در رشته موسیقی  ، نوازندگی ، آهنگسازی ، تنظیم و تولید است. و همچنین بیشتر سبک های جاز ، راک ، پاپ و سایر سبک های معاصر مورد توجه هستند. علاوه بر این رشته های مختلفی مانند ترانه سرایی ، موسیقی درمانی ، آموزش موسیقی و تجارت موسیقی نیز مورد توجه علاقمندان رشته موسیقی هستند. دروس تمامی این رشته ها به گونه ای طراحی شده اند که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی برای ورود به بازار کار آماده باشند.

مقطع کارشناسی رشته موسیقی

سه دوره اصلی رشته موسیقیکارشناسی وجود دارد که همه آنها معمولا به مدرک کارشناسی منجر می‌شوند. دوره سینگل با تمرکز بر روی دروس های صریح مربوط به موسیقی ، دوره ترکیبی ( با بخش بزرگی از دروس در یک یا چندبخش ) ، دوره مشترک ( شامل دروسی است که در یک بخش دیگر گرفته شده اما با دروس بین رشته ای نزدیک ، داخل یک برنامه قرار گرفته اند)

البته دوره های رشته موسیقیاز نظر موسسات و دانشگاه های مختلف ، متفاوت است.

بطور معمول در دانشگاه ها دوره های متفاوتی وجود دارند که دانشجویان می توانند براساس علاقمندی خود، دروس و واحدها را انتخاب کرده و به تحصیل بپردازند.مدرک لیسانسیا کارشناسی ارشد رشته موسیقیبسیار پیچیده است و می تواند بر تسلط بر یک ساز خاص موسیقییا تسلط بر آهنگسازی ، هدایت و ارکستر یا متخصص در تاریخ موسیقی متمرکز شود.

مدرک موسیقی پایه، مهارت های گسترده ای را به شما می دهد از جمله:

 • مهارت حافظه و تمرکز بدنی خوب – که در اثر تمرینات عملی و عملکرد ایجاد شده است
 • مهارت های ارتباطی - از طریقشنیدن اجراهای متفاوت
 • کار گروهی - از طریق کار در گروهها یا ارکسترها به عنوان نوازنده ، رهبر یا مدیر
 • خودمدیریت - خود نظم و انضباط جسمی و روحی که از طریق تمرین منظم حاصل می شود
 • عملکرد تحت فشار - غلبه بر عصبی بودن به منظور عملکرد خوب در امتحانات ، کنسرت ها و شنیدن آن‌ها
 • برنامه ریزی - سازماندهی و کار به سمت یک پروژه / عملکرد
 • مهارت فناوری و دیجیتال - استفاده از فناوری برای ایجاد و ضبط موسیقی و مطالعه آکوستیک
 • تفکر انتقادی ، آموختن از اشتباهات و تلاش برای بهبود عملکرد.

همچنین ممکن است شما در مورد چگونگی استفاده موسیقی در جوامع و فرهنگ های مختلف آگاهی کسب کنید و  از اخلاق حرفه ای در دنیای هنر درک درستی پیدا کرده و مهارت های خود را توسعه دهید.

مقطع کارشناسی ارشد رشته موسیقی

برخی از فارغ التحصیلان رشته موسیقیتصمیم می‌گیرند تحصیلات خود را در یک تخصص مثلا آهنگسازی که مورد علاقه آنها است، ادامه دهند. برخی دیگر علاقمندند که در طیف وسیعی از زمینه هابه طور مثال اجرای موسیقی ، کارگردانی و آموزش سازها یا آوازها مدرک تحصیلی کسب کنند.

هنگامی که بیشتر به ادامه تحصیل فکر می کنید ، شاید رشته های مدیریت هنری ، جامعه شناسی موسیقیایی، یا حتی موسیقی شناسی را بخواهید ادامه دهید.

همچنین برای اینکه بتوانید معلم موسیقی در هنرستان ها شوید ، باید کارشناسی ارشد رشته موسیقیرا دنبال کنید.

از دیدگاهی تخصصی تر ، دانشکده های تحصیلات تکمیلیرشته موسیقی به دنبال ارائه دانش و مهارت‌های عمیق موسیقی و توسعه توانایی های برتر مورد نیاز برای مشارکت در کارهای خلاقانه و بیان و یا انجام پژوهش در زمینه های مختلف مرتبط با موسیقی هستند.

این مراکز همچنین می خواهند مربیان و محققانی در رشته موسیقی با توانایی های بالا برای انجام فعالیت‌های خلاقانه و تحقیقاتی مستقل ، آموزش دهند. هدف نهایی آموزش کارشناسی ارشد ، تحویل فارغ التحصیلانی است که مهارت هایعملی برتر (نوازندگان ، آهنگسازان و مجریان) را ارائه می‌دهند و فارغ التحصیلانی که بتوانند به عنوان رهبر در حوزه های هنری در دانشگاه ها ، شرکت ها ، موسسات دولتی و سایر سازمان‌ها فعالیت کنند.

دکتری رشته موسیقی

برای فارغ التحصیلانرشته موسیقی، فرصت های برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز وجود دارد ، اعم از تدریس و پژوهش برای ادامه تحصیل امکان دارد. تخصص ها در زمینه های اپرا ، موسیقی شناسی، تولید و تهیه موسیقی ، آهنگسازی ، موسیقی پاپ و موسیقی تئاتر و ... ارائه می‌شوند.

آموزش کارآموزان با مهارت های قوی تر در تئوری موسیقی و تکنیکعملی، مبتنی بر درک عمیق تر و مهارت های تفسیر عمیق تری نسبت به برنامه کارشناسیارشد است.به همین منظور دانشجویان اقدام به تحصیل در مقطع دکترای رشته موسیقیمی کنند. همچنینبرخی محققان در حوزه موسیقی خواهان تحقیقات تخصصی عمیق تر هستند که این کار با پشتیبانی دانش گسترده و علاقه وافر به رشته خود امکان دارد.

 تحصیل در مقطع دکترا در رشته موسیقی در دانشکده های موسیقی ، فارغ التحصیلان را قادر می‌سازد که با مهارت های رهبری بیشتر و مشارکت در زمینه های مختلف موسیقی ، به ساخت پایه و اساس آموزش موسیقی بپردازند.

دانشجویان دکترای رشته موسیقیباید دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته موسیقی یا معادل آن باشند. در برخی دانشگاه ها ،شما هنگام تحصیل در رشته دکترا در زمینه پژوهش ، در سال اول دانشجوی پژوهشی مشروط هستید. علاوه بر کار اولیه خود که در مورد پروژه تحقیقاتتان است ، بسته به علاقه خود ، باید در برخی از دوره های تحصیلات تکمیلی هم شرکت کنید تا بتوانید خود را برای تحقیقات به طور مستقل آماده کنید. سپس پروپوزال تکمیل شده شما در زمینه موسیقی ، و نمونه کارهای از آهنگ ها و نقدهای شما بررسی می شود ، سپس شما از حالت مشروط تغییر وضعیت داده می شوید.

گرایش ها و زیرمجموعه های رشته موسیقی

گرایش ها و زیرمجموعه های رشته موسیقی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

شرایط ورود بهرشته موسیقی دانشگاه های موسیقی از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است ، و از دوره ای به دوره دیگر متفاوت است . در حالت دلخواه ، یکی از مقاطع باید در زمینه رشته موسیقی باشد.

در بیشتر موارد ، دانشگاه ها به مهارت های عملی دانشجویان نیاز دارند ، و به ندرت در هنگام مصاحبه ، درخواست اجرای زنده می کنند. برای حضور در هر کدام از گرایش های رشته موسیقی ، پیش نیاز خاصی مورد نیاز است.

گرایش های رشته موسیقیدر دانشگاه های مختلف به اقتضای شرایط ممکن است که متفاوت باشد ، ولی بطور کلی به چند دسته تقسیم می شوند :

 • فناوری موسیقی
 • اجرای موسیقی
 • مدیریت موسیقی
 • تئوری موسیقی و آهنگسازی
 • هنرهای نمایشی
 • توانبخشی و درمانی
 • رقص
 • آموزش معلم موسیقی
 • تاریخ و ادبیات موسیقی

رشته موسیقی دارای رشته‌های فرعی بسیاری از قبیل: قوم‌شناسی ، موسیقی شناسی تاریخی ، تئوری موسیقی، تحلیل موسیقی ، ترکیب موسیقی ، منتقد موسیقی و سایر موارد است.

در هر کدام از کشورها ، بنا به موسیقی محلی خود ، رشته هایی مرتبط با موسیقی سنتی کشور مورد نظر ایجاد شده است که هم به ارائه آموزش آلات موسیقی محلی می پردازد ، هم با تحقیق و پژوهش در مورد پیشینه و تاریخ ساز و ... به احیای سنت های خود می پردازند و موسیقی سنتی و محلی کشور خود را توسعه داده و تبلیغ می کنند.

دانش آموزان که در یکرشته موسیقیثبت نام کرده اند مهارت هایی مانند: خلاقیت ، توانایی کار مستقل و مسئولیت پذیری بیشتر ، سازمان یافته و منظم کسب می کنند. با مطالعه موسیقی ، دانش آموزان قادر خواهند بود خود را برای طیف وسیعی از مخاطبان ابراز کنند و درک شوند و مجموعه های متناسب با متن‌های خاص عملکرد را انتخاب کنند.

طیف گسترده ای از مشاغل برای فارغ التحصیلانرشته موسیقی وجود دارد و ارجح است که دانشجویان با توجه به علاقمندی خود نسبت به انتخاب رشته و گرایش تحصیلی خود اقدام کنند تا در نهایت در رشته مورد علاقه خود وارد بازار کار شوند و بیشترین بهره وری را داشته باشند و از دانش کسب کرده خود به نحو احسن استفاده کنند.

زبان تحصیل در کشورهای مختلف

زبان تحصیل در کشورهای مختلف | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

حتما شما می‌دانید که با توجه به کشوری که برای ادامه تحصیل خود انتخاب خواهید کرد ، زبان تحصیل متفاوت است. علاوه بر اینکه امکان دارد دانشگاه های یک کشور ، زبان آموزش متفاوتی را برای دانشجویان در نظر داشته باشند.

زبان تحصیل در ترکیه ، غالبا زبان ترکی استانبولی است، همچنین در همین کشور ، دانشگاه هایی هستند که برای رفاه دانشجویان رشته موسیقیتحصیل به زبان انگلیسی را نیز ارائه کرده اند. در کشورهای انگلیسی زبانی همچون کانادا ، استرالیا ، امریکا و انگلیس زبان آموزش به زبان انگلیسی است.

 اگر کشور غیر انگلیسی زبانی را برای تحصیل انتخاب کرده اید ، نگران نباشید ، بعضی از کشورهای غیرانگلیسی زبان هم زبان آموزش انگلیسی را در برنامه تحصیلی خود گنجانده اند . آلمان برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و بعضی از رشته های کارشناسی ارشد خود ، نیاز به مدرک زبان آلمانی برای دانشجویان غیر آلمانی خود دارد. کشورهایی همچون هند ، غنا و آرژانتین که دانشگاه هایی برای رشته موسیقی  دارند نیز ، هم زبان آموزش خود را زبان بومی خود قرار داده اند ، هم برای دانشجویان خارجی خود امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم نموده اند.

اگر شما می‌خواهید بدانید که زبان تحصیل در دانشگاه انتخابی شما به چه صورت خواهد بود باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید و بر اساس اطلاعاتی که در این سایت برای شما در نظر گرفته شده است متوجه شوید که آیا دانشگاه انتخابی به زبانی که شما به آن تسلط دارید تدریس می نماید یا خیر .

امکان بورسیه شدن

امکان بورسیه شدن | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

بورسیه شدن در رشته موسیقی در دانشگاه های مطرح جهان یکی از رویاهایی است که هر دانشجو موسیقی در سر پروراند. در واقع بورسیه شدن به این معناست که شما می‌توانید در رفاه کامل و بدون نگرانی در رابطه با هزینه ها به تحصیل در رشته دلخواه خود بپردازید. البته بورسیه ها انواع متفاوتی دارند و برخی از آنها بورسیه کامل هستند و به دانشجو هزینه تحصیل رشته موسیقیبه صورت کامل پرداخت می‌شود.

دانشجویان کارشناسی ارشد رشته موسیقی  در صورتی که متقاضی بورسیه باشند ، دعوت به مصاحبه می‌شوند ، و در غیر این صورت نیازی به مصاحبه نیست.پس از مصاحبه نفراتی که برای دریافت بورسیه انتخاب شده اند ، معرفی می گردند.

تعداد زیادی بورسیه تحصیلات تکمیلی کامل در سراسر دانشگاه ها وجود دارد ، که این هزینه ها کل دوره تحصیلی شما را تحت پوشش قرار می‌دهد ، و یک کمک هزینه زندگی نیز است.

متقاضیان رشته موسیقی هم می‌توانند واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشند و می‌توانند برای بورسیه درخواست دهند. برای درخواست بورسیه هم باید فرم های مربوط به آن را تکمیل و در موعد مقرر ارسال نمایید.

بورسیه در برخی از دانشگاه ها ، هزینه دوره تحصیل ، همچنین سایر خدمات و امکانات دانشگاهی را برای پشتیبانی از شما در بر می‌گیرد. ولی سایر هزینه ها ، شامل هزینه مسکن و .. را شامل نمی‌شود. برای دوره‌های بیش از یکساله ، به طور معمول هزینه ها به طور سالانه افزایش می‌یابد.

دانشجویان رشته موسیقیبسته به انتخاب موضوع تحقیق و تحقیق های مورد نیاز برای تکمیل آن ، ممکن است هزینه های اضافی مثل هزینه سفر ، هزینه تحقیق و سفرهای میدانی را نیز متحمل شوند. شاید باید این هزینه ها را برآورد کنید و هنگام درخواست کمک مالی از دانشگاه درخواست کنید . شما می‌توانید به صورت تمام وقت یا پاره وقت مشغول به تحصیل باشید.اگر به صورت پاره وقت در دانشگاه تحصیل می‌کنید ، باید توجه داشته باشید که حداقل 30 روز باید در دانشگاه حضور داشته باشید و برای این کار ممکن است هزینه اقامت و سفر را متحمل شوید.

علاوه بر هزینه های دوره تحصیلی ، باید از بودجه کافی برای حمایت از هزینه های زندگی خود برای مدت دوره خود اطمینان حاصل کنید.برای کارشناسی ارشد رشته موسیقیدر رشته های موسیقی شناسی ، آهنگسازی و اجرا هم می‌توانید درخواست بورسیه تحصیلی کنید.

واحدهای درسی مشترک

واحدهای درسی مشترک | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

به طور معمول، دروس رشته موسیقی دانشگاه از طریق ترکیبی از سخنرانی های هفتگی ، سمینارها و کارگاه های گروهی کوچک، و تدریس یک به یک ، آموزش داده می‌شوند. در سال های آخر و در مرحله نهایی ، آموزش به خصوص با پروژه های مطالعاتی مستقل در ارتباط است.در مقطع کارشناسی رشته موسیقیکه شامل سهگرایش اجرا ، آهنگسازی و موسیقی شناسی است، بعضی از دروس در نیمسال اول به صورت مشترک ارائه می‌شوند.

 در سال اول رشته موسیقی دروس زیر به طور معمول در اغلب دانشگاه ها ارائه می‌شوند :

 • آموزش شنیداری
 • تاریخ موسیقی
 • آشنایی با هارمونی
 • مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل موسیقی
 • فناوری موسیقی

و در سال دومرشته موسیقی ادامه موضوعات از سال اول دنبال می‌شود و در ادامه دانشجویان بنا برگرایش انتخابی به دروس مربوط به آهنگسازی ، موسیقی شناسی یا اجرا را می گذرانند.

آهنگسازان ، تکنیک های متنوعی را می آموزند. تکنسین های موسیقی هم تئوری موسیقی را می‌آموزند و هم در استودیو تمرین خواهند کرد. موسیقی شناسان هم به تاریخ ، فرهنگ و موضوعات نظری موسیقی می‌پردازند.

به طور کلی دروس عملی رشته موسیقیاز طریق اجرای زنده ارزیابی می‌شوند ، اگرچه اجراهای از پیش ضبط شده و کتبی هم مورد نظر هستند.  دروس ترکیبی بسیار متداول هستند ، ماژول های ترکیب از طریق نمرات ارسالی ( برای آهنگ های صوتی)  و ضبط ( برای قطعات ایجاد شده در استودیو ) ، اغلب با توضیحات کتبی تکمیلی ، ارزیابی می‌شوند. درس های تحلیلی و موسیقی شناختی از طریق تمرینات ، مقاله‌ها و سمینارهای سخنرانی ارزیابی می‌شود.

اکثر دانشکده ها در رشته موسیقیبیشتر دوره ها و دروس را ارائه می‌دهند. برای لیست کامل دوره‌های ارائه شده توسط یک دانشگاه خاص می‌توانید به سایت دانشگاه مراجعه کرده و به طور دقیق به لیست دروس دسترسی داشته باشید.

آزمون های مرتبط با رشته

آزمون های مرتبط با رشته | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

ارزیابی توانایی های موسیقی دارای سابقه نسبتا طولانی است . اولین آزمون استعداد موسیقی در سال 1919 توسط کشور منتشر شد و از آن زمان تعداد زیادی تست برای ارزیابی توانایی های موسیقی ، پتانسیل پیشرفت مهارت های موسیقی یا دستاوردهای موسیقی ساخته شده اند.

آزمون هایی که در رشته موسیقیبرگزار می‌شوند برای اندازه گیری مهارت ، درک نقاط ضعف و قوت دانشجویان است. این آزمون ها می‌توانند به شما در درک بهتر خود کمک کنند. این آزمون ها با توجه به شاخص های آماری ، استاندارد سازی شده اند و نتایج آن ها قابل استناد هستند.

در زیر 9 آزمون موسیقی که به طور معمول انجام می‌گیرند عنوان شده است :

 • اندازه گیری شنیداری اولیه موسیقی
 • اندازه گیری شنیداری متوسط موسیقی
 • تست توانایی موسیقی
 • اندازه گیری پیشرفته شنیداری موسیقی
 • سابقه آمادگی بداهه نوازی هارمونیک
 • رکورد آمادگی بداهه نوازی ریتم
 • تست اولویت (تمبر) رنگ صدای ساز
 • تست سواد موسیقی آیووا

مهمترین دلیل اجرای این تست‌ها این است که اساتید رشته موسیقی با تحلیل این آزمون‌ها می‌توانند  دستورالعمل های مناسب هر دانشجو را به او بدهند. نتایج دانشجویان با سایر دانشجویان و گروه همسالانش مقایسه خواهد شد.

مهارت و استعداد در هنگام انجام این آزمون ها متفاوت است و اساتید باید بتوانند تفاوت مهارت و استعداد هر دانشجو را درک کنند.  سه مفهومی که در آزمون های رشته موسیقی مهم هستند، استعداد و مهارت موسیقیایی، پیشرفت و تثبیت مهارت های موسیقی ، اندازه گیری و ارزیابی است.

هنگام آزمون چندین گزینه برای تست وجود دارد ، ولی باید این آزمون‌ها هر کدام در زمان خاص خود ، و طبق شرایط استانداردی برگزار گردند که نتیجه درستی ارائه دهند. علاوه بر این انتخاب آزمون مناسب با هر فرد هم مهم است.

آزمون های دیگری هم برای ارزیابی توانایی های موسیقی به صورت عینی ، وجود دارد. یک رویکرد رایج برای تعیین صلاحیت موسیقی این است که به اطلاعات مربوط به میزان آموزش موسیقی افراد متکی باشند ، و کسانی که در رشته موسیقی تحصیل کرده اند ، تایید صلاحیت شوند. علاوه بر این امکان دارد که فردی با توجه به آموزش گسترده ، همچنان به صلاحیت لازم نرسیده باشد ، بنابراین آزمون ارزیابی توانایی‌های موسیقی به صورت عینی که ساخت و اعتبارسنجی پروفایل مهارت های ادراک موسیقی به شناخت و اندازه گیری مهارت ها کمک خواهد کرد. این آزمون مهارت های ادراکی موسیقی را در حوزه‌های مختلف اندازه گیری می نماید.

 • تنال ( ملودی ، زیر و بم )
 • کیفی ( تایم ، تنظیم )
 • زمانی ( ریتم ، ریتم به ملودی ، تمپو و .. )
 • داینامیک ( بلندی)

مجوز کار با مدرک

مجوز کار با مدرک | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

کشورهای مختلف ، قوانین کاری متفاوتی برای فارغ التحصیلان رشته موسیقی دارند، کسانی که علاقمند به کار در زمینه موسیقی هستند باید با توجه به شرایط خود و قوانین آن کشور ، مشغول به کار شوند.

به طور مثال کشور کانادا ، به نوازندگان و هنرمندان کمک کرده تا در صورت لزوم ، از اجازه کار ویزای اقامت موقت خود استفاده کرده و به کار بپردازند. مجوزهای کاری برای هنرمندان ، موسیقیدانان و دیگر افراد با استعداد ویژه که تمایل به اجرای برنامه در کانادا دارند ،مفید هستند و اجازه کار موقت وضعیت غیرمهاجرتی است که مدت سه سال به فرد اعطا شود.متقاضی برای اخذ مجوز ،  باید ثابت کند که از توانایی ویژه ای برخوردار است.

در کشور استرالیا ، موسیقیدانان به عنوان مشاغل گروه بی ، طبقه بندی می شوند. معیار ارزیابی مهارت‌های این افراد به این صورت است که صلاحیت ها در مقطع کارشناسی رشته موسیقی یا بالاتر ، باید حداقل یک سال سابقه اشتغال در زمینه مرتبط را در 5 سال گذشته داشته باشند. برای ارزیابی خود به عنوان یک موسیقیدان ، باید فرم ارزیابی مهارتی را تکمیل نمایید.  برای اخذ مجوز کار در کشور انگلیس نیاز به ویزای درجه 5 به عنوان فردی با کار خلاقانه دارید.

در کشور سوئد ، شما برای اخذ مجوز کار باید یک گذرنامه معتبر داشته باشید یا با یک کارفرمای سوئدی قرار داشته باشید ، یا یک پیشنهاد کتبی در زمینه پیشنهاد کار به شما داشته باشید.

موسیقی در کشور 1 تا10

آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

انگلستان دانشگاه آکسفورد

موسیقی بیش از 800 سال بخشی از زندگی آکسفورد بوده است. حدود 30 نفر از اعضای هیئت علمی وجود دارد که 15 نفر از آنها بطور مداوم تدریس می‌کنند. اساتید از افراد دارای اعتبار ممتاز به عنوان موسیقی‌شناس ، نوازنده یا آهنگساز هستند. آکسفورد از حضور سخنرانان برتر و گروه های موسیقی حرفه‌ای استقبال می کند. دانشجویان رشته موسیقیاز کارگاه های عملی و آهنگسازی بهره مند می‌شوند و نقش مهمی در زندگی کالج و دانشکده خود دارند. آنها بطور گسترده می‌توانند در گروه های موسیقی ، ارکستر‌ها و .. شرکت کنند و اجراهای صحنه ای در زمینه موسیقی در جامعه داشته باشند.

ساختمان دانشکده شامل اتاق های تمرین ، موسیقی الکترونیکی و استودیوهای ضبط است. دانشکده موسیقی آکسفورد یکی از بهترین کتابخانه های موسیقی را در کل دانشگاه های انگلیس دارد. مجموعه موسیقی جهانی موسیقی بیت در دانشگاه مستقر است و سازهای تاریخی را به دانشجویانرشته موسیقی اعطا می‌کند. این دانشگاه دارای یکی ارکستر مختص به خود است.

این دانشگاه در هر دوره امکان افزایش تخصص را در هنگام تحصیل برای شما مهیا می‌کند. اگر شما یک نوازنده ، آهنگساز باشید یا حتی در رشته های روانشناسی ، تاریخ ، جامعه شناسی تحصیل کرده باشید ، رشته موسیقیچیزی برای ارائه به شما خواهد داشت. فارغ التحصیلان رشته موسیقیاین دانشگاه به عنوان نوازندگانی ماهر ، آگاه و فعال ، مطالعه و تمرین می‌کنند و به طور وسیعی وارد بازار کار می‌شوند.

در دانشگاه آکسفورد آموزش موسیقی با مطالعه ، گوش دادن ، اجرا و آهنگسازی آموخته می‌شود.

در این دانشگاه موسیقی را از همه جوانب می آموزند ، موسیقی آکوستیک ، الکترونیکی ، به صورت جداگانه و جمعی کار می‌شود و با متخصصین جهانی و جوامع محلی در ارتباط هستند.

از طریق تحلیل ، روابط درون یک قطعه موسیقی ، ژانر و متن به بررسی موسیقی می‌پردازند. در طول دوره تحصیل رشته موسیقی در این دانشگاه شما در معرض موسیقی از همه نوع و در همه زمینه ها قرار خواهید گرفت: موسیقی کلاسیک غربی ، موسیقی پاپ ، موسیقی سایر فرهنگ ها ، موسیقی کانتری ، و مطالعه این موسیقی ها از نظر تاریخی ( چگونگی شکل گیری این پیشینه با گذشت زمان) ، زمینه‌های اجتماعی و روانشناسی

ژاپن

دانشگاه هنر توکیو و مدرسه موسیقی توکیو که در حال حاضر به نام دانشکده موسیقی شناخته می‌شود در سال 1949 تاسیس شده است. این دانشگاه در ابتدا دارای دو بخش بود ، دانشکده هنرهای زیبا که شامل گروه‌های نقاشی ، صنایع دستی ، معماری ، زیباشناسی و تاریخ هنر و ... می شد و دانشکده موسیقی که رشته های آهنگسازی ، موسیقی آوازی ، موسیقی مربوط به سازها  و موسیقی شناسی و رهبری ارکستر را دارا بود.

هم اکنون دانشگاه توسعه یافته و دانشکده هنر ، علاوه بر رشته هایی که ذکر شد ، رشته موسیقیسنتی ژاپنی ، خلاقیت موسیقی را ارائه می‌دهد . همچنین امکاناتی مانند کتابخانه دانشگاه ، موزه هنر و مرکز هنرهای نمایشی را نیز داراست.

اهداف دانشکده این است که دانش علمی عمیق و مهارت های بالایی را در رابطه با موسیقی به وجود آورد و برای کارهای خلاقانه ، و پژوهش در حوزه های مختلف ظرفیت های برتر را ایجاد نماید.

این دانشکده علاوه بر مطالعه و ترویج موسیقی غربی ، در حفظ سنت های موسیقی ژاپنی و پژوهش در این حوزه فعالیت دارد.

آلمان

یکی از دانشگاه های موسیقی در آلمان ، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی مونیخ است ، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های موسیقی در آلمان است. در این دانشگاه علاوه بر آموزش در زمینه اجرا و تدریس در کلیه مباحث موسیقی و باله ، دانشگاه برنامه های مطالعاتی مشترک با آکادمی تئاتر نیز دارد که بازیگری ، کارگردانی ، موسیقی و چهره پردازی را برای تئاتر ارائه می‌دهد.

دانشجویان رشته موسیقیباید یکی آزمون مهارت هنری را پشت سر بگذارند تا بتوانند وارد دوره های این دانشگاه شوند. داوطلبان کشورهای غیرآلمانی زبان که وارد برنامه های کارشناسی می‌شوند ، علاوه بر این آزمون ها ، باید به زبان آلمانی تا حدی مسلط باشند تا بتوانند درخواست پذیرش دهند. چند برنامه تحصیلات تکمیلی هم نیاز به دانش زبان آلمانی دارند.

استرالیا

در استرالیا همچون دیگر کشورها ، امکان تحصیل در رشته موسیقیفراهم است ، استرالیا شامل 29 مرکز آموزش موسیقی است.در سیدنی ، مرکز کنسرسیوم بین المللی موسیقی استرالیا که کنسرواتوریوم مستقل و غیرانتفاعی است قرار دارد.این مرکز از طریق دوره های تحصیلی خود ، کلاس ها و رویدادهای مختلفی در حوزه موسیقی برگزار می کند. محیط این دانشکده متنوع و چالش برانگیز است و این دانشجویان رشته موسیقیرا به پیشرفت بیشتر تشویق می کند. این دانشکده آموزش عالی با کیفیت برتر را در طیف وسیعی از زمینه های عملی و تئوری ، همچنین ترکیبی و چندرسانه ای را ارائه می دهد. این دانشگاه به کسانی که مایل به شروع حرفه ای هستند ، آموزش های تخصصی را ارائه می دهد. برنامه های کارشناسی رشته موسیقیاین دانشگاه براساس نیازهای ویژه دانشجویان است و بر آموزش های عملی متمرکز است. این دانشگاه بر عملکرد و طرح های مطالعه فردی متمایز ، تمرکز دارد. دیپلم رشته موسیقی (اجرا) 2 سال و کارشناسی رشته موسیقی در این دانشگاه 3 سال به طول می انجامد.

اتریش

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین ، یکی از بزرگترین ، قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه های جهان در زمینه هنرهای نمایشی ، موسیقی ، تئاتر و سینما است. در سال 1812 یک کنسرت خیرخواهانه توسط بانوان برگزار شد که منجر به تاسیس " جامعه دوستان موسیقی " با هدف ترویج رشته موسیقی در جامعه اتریش شد. این دانشگاه در یکی از زیباترین شهرهای دنیا ، یعنی وین قرار دارد. این دانشکده در دوره های تحصیلی رشته موسیقی خود درس های زیر را برای دانشجویان ارائه می دهد:

 • نظریه آهنگسازی و موسیقی
 • اجرا
 • ابزارهای صفحه کلید
 • سازهای بادی و کوبه ای
 • موسیقی کلیسایی
 • صدا و موسیقی برای تئاتر
 • موسیقی درمانی
 • آموزش ابزار صوتی

دانشگاه وین بیش از 3000 دانشجو رشته موسیقیو هنرهای نمایشی دارد که این دانشجویان از 70 کشور دنیا در این دانشکده جمع شده اند. دانشجویان رشته موسیقیمی توانند از بین 115 برنامه تحصیلی هنری ، پژوهشی که در دانشگاه ارائه می شود دوره مورد نظر خود را انتخاب کنند. این دانشگاه سالانه بیش از 1000 رویداد هنری برگزار می کند که به دانشجویانش فرصت بی نظیری برای جمع آوری تجربه ارائه می کند. از جمله این رویدادها کنسرت های بیشماری است که در سالن کنسرت های خود دانشگاه که سبک تاریخی با آکوستیک مدرن دارد برگزار می شود. نمایش های اپرا و نمایش های تئاتر ، جشنواره فیلم و .. از دیگر رویدادها هستند.

امریکا

در کشور امریکا ، شما انتخاب های گسترده ای در زمینه تحصیل در رشته موسیقیدارید. یکی از انتخاب‌های شما می تواند موسسه موسیقی کرتیس باشد که بهترین موسسه آموزش موسیقی در امریکا است، این موسسه یک کالج خصوصی است که در فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا واقع شده است. کرتیس یک موسسه کوچک با 167 دانشجو است. پذیرش رشته موسیقیدر این موسسه بسیار رقابتی است چرا که میزان پذیرش این موسسه 3 درصد است. رشته های محبوب در این دانشگاه شامل اجرای موسیقی و آلات موسیقی است. 78 درصد از دانشجویان انستیتوی موسیقی کورتیس فارغ التحصیل می شوند. هزینه تحصیل در این موسسه به صورت سالانه 1005 دلار است.

یکی دیگر از انتخاب های شما برای رشته موسیقیدر کشور امریکا دانشگاه برکلی است ، در دانشگاه برکلی شما در اجتماع متنوعی از موسیقی دانان با استعداد و جاه طلب قرار خواهید گرفت و می توانید از آن ها الهام بگیرید. در این دانشگاه بنا بر شوق و اشتیاق شما ، امکانات وِیژه ای در اختیارتان قرار داده می‌شود که به شما کمک خواهد کرد برای رسیدن به موفقیت حرفه ای تان تلاش کنید. برکلی از بهترین ارتباطات حرفه ای موسیقی در دنیا برخوردار است. هزینه تحصیل در دانشگاه برکلی سالانه 41382 دلار است که امکان گرفتن کمک هزینه تحصیلی هم وجود دارد.

ترکیه

دانشجویان علاقمند به تحصیل رشته موسیقی، می توانند تحصیلات خود را در دانشگاه های کشور ترکیه ادامه دهند. در ترکیه چندین دانشگاه ، رشته موسیقیرا در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می دهند که شما بسته به شرایط خود می توانید دانشگاه و شهر مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

دانشگاه بیلگی استانبول یکی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته موسیقیدر کشور ترکیه است. این دانشگاه از جدیدترین فناوری های صوتی برخوردار است.در این دانشگاه شما قادر به ارتباط با مجامع بزرگ موسیقی هستید و می توانید در مورد ایجاد موسیقی چه در مرحله خلق چه بعد از اجرا با متخصصین امر صحبت نمایید. بطور خلاصه کل محیط دانشگاه برای آنهایی که به موسیقی فکر می کنند فضایی مملو از نشاط و خلاقیت را فراهم نموده است. دوره تحصیل رشته موسیقیدر مقطع کارشناسی در این دانشگاه 4 سال طول خواهد کشید.

هزینه های زندگی در استانبول بسیار به صرفه می باشد و کل هزینه های زندگی در ماه بین 2500-3000لیر است. این هزینه شامل هزینه های اقامت ، حمل و نقل عمومی ، آب و برق ، کتاب و مواد غذایی خواهد بود.

همچنین شما می توانید به صورت آنلاین برای بورس های تحصیلی مستقل یا خارجی که کمک هزینه تحصیلی شما را فراهم می آورد ، اقدام نمایید. بسیاری از بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی یا نیازمحور هستند.

کانادا

در کانادا چندین کالج و مدرسه برای تحصیل رشته موسیقیوجود دارد . ما به بررسی دو تا از بهترین این مراکز می پردازیم.

یکی از این دانشکده ها ، دانشکده موسیقی دانشگاه آکادیا است که در شهر زیبای وولفویل قرار دارد. امکانات این دانشگاه شامل کلاس های آموزشی دیجیتالی پیشرفته ، مجهز به شبکه های کامپیوتری ، استودیوی ضبط دیجیتال ، آزمایشگاه صفحه کلید الکترونیکی است. این دانشکده فرصت های بسیاری را برای اجرا در گروه‌های بزرگ و کوچک برای دانشجویانش ارائه می‌دهد. همچنین سالانه برنامه های تئاتر ، اپرا و یک جشنواره موسیقی جدید برگزار می کند.

یکی دیگر از مراکز موسیقی هنرستان موسیقی کالج آلبرتا در دانشگاه گرانت مک ایوان است. این دانشگاه مدرک علمی کاربردی ،و دوره چهارساله لیسانس رشته موسیقی را ارائه می‌دهد. از سال 2011 لیسانس رشته موسیقیدر موسیقی جاز و پاپ در هنرستان ارائه می‌شود.

فرصت های شغلی

فرصت های شغلی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

بدست آوردن مدرک تحصیلی در رشته موسیقی مزیتی برای شما در دنیای واقعی است ، به خصوص بسیاری از مهارت های ارزشمندی که شما در طول دوره تحصیل بدست آورده اید بسیار کار گشاست. باید بدانید که هرآنچه که شما در دانشگاه آموخته بعد از فراغت از تحصیل مستقیما به کارتان نخواهد آمد و بعضی از مواردی که خوانده اید ممکن است کمی دیرتر در کارتان مفید واقع شود.

مدرک دانشگاهی فقط به معنای دو چیز است: اینکه شما قابل آموزش باشید و اینکه می‌توانیدیک کار مشخص را انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر نوازندگی رشته اصلی شما بود ، با توجه به مدرک شما ، کارفرمایان می دانند که می توانید ساز خود را به خوبی اجرا کنید، و به عنوان یک نوازنده با سواد باشید. بیشتر مشاغل به برخی آموزش‌های شغلی نیاز دارند و کارفرمایان این را می‌دانند. به همین دلیل آنها فارغ التحصیلان دانشگاه را در موارد بسیاری ترجیح می‌دهند ، زیرا آنها می‌دانند که شما ثابت کرده اید که می‌توانیدیاد بگیرید و کار کردن با شما بسیار آسان تر از کار با کسی است که مدرک دانشگاهی ندارد. تحصیل در رشته موسیقی باید به شما یاد دهد که چگونه بایددر زمینه کار موسیقی فکر کنید.

با کسب مدرک تحصیلیرشته موسیقی، آگاهی خاصی نیز در مورد نقش یکموسیقیدان حرفه ایپیدا خواهید کرد، می فهمید که چگونه می‌توانید برای جامعه خود مفید باشید. شما بخشی از یک گروه نخبه هستید که از موسسه خاص خود فارغ التحصیل شده اید و آماده هستید تا آثار خود را بر جای بگذارید.

با توجه به طیف گسترده ای از مهارت هایی که در طی دوره تحصیل رشته موسیقیدانشجویان بدست آورده‌اند ، فارغ التحصیلان رشته موسیقیمی‌توانند در طیف وسیعی از حرفه ها ، مشاغل مربوط به موسیقی و غیر مرتبط با موسیقی مشغول به کار شده و در آن شغل موفق شوند. به عنوان مثال برای فرصت‌های شغلی می توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

 • تدریس موسیقی
 • نوازندگی
 • آهنگسازی
 • تولید کننده موسیقی
 • تهیه کننده موسیقی
 • مدیران هنری

در بسیاری از موارد پس از طی تحصیلات تکمیلی و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا رشته موسیقی، و اخذ مدرک تخصصی تر ، می‌توانند به مشاغل تخصصی تر مشغول شوید.

در نهایت پیشنهاد می‌شود که همیشه به دنبال راه هایی برای یادگیری چیزهای بیشتر و مفیدتر در زندگی حرفه ای خود خصوصا در رشته موسیقی باشید.

کشورهای متقاضی کاربرای رشته موسیقی

کشورهای متقاضی کاربرای رشته موسیقی | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

با توجه به تنوع کاری در رشته موسیقی ، و طیف گسترده مشاغلی که دانش آموختگان رشته موسیقیمی‌توانند انجام دهند ، در تمامی کشورها ، مشکلی برای پیدا کردن شغل نخواهند داشت.

البته واضح است که میزان تخصص ، استعداد و خلاقیت فردی در این زمینه بسیار موثر است. ولی شما با تحصیل رشته موسیقیدر دانشگاه های معتبر می‌توانید شانس ورود به بازار کار را برای خود بیشتر سازید.

در کشورهایی که صنعت موسیقی در آنها پیشرفته تر است، مسلما مشاغل مربوط به رشته موسیقیبیشتر خواهد بود. بطور مثال امریکا و شهر نیویورک ، یکی از مراکز صنعت موسیقی است. همینطور کشور اتریش از گذشته تا کنون ، در عرصه موسیقی مطرح بوده است و محل اقامت بسیاری از موسیقیدانان بوده است. بسته به نوع تخصص شما در موسیقی کلاسیک یا موسیقی های پاپ و .. یا علاقمندیتان به اپرا و دیگر گرایش های موسیقی می توانید کشور مقصد خود را انتخاب نمایید.

انگلستان هم با موسیقی سنتی ایرلندی و اسکاتلندی ، راه را برای بسیاری از گروه های پاپ باز نموده است، همچنین آهنگسازان کلاسیک بریتانیا بر موسیقی بسیار تاثیرگذار بوده اند ، و جای تعجب نیست که فضای کار برای علاقمندان به موسیقی و دانشجویان رشته موسیقی فراهم باشد. فرصت های زیاد کاری برای دانشجویان رشته موسیقی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند هنگام تحصیل در انگلستان انجام دهند. با ارکسترهای حرفه ای یا آماتور کار کنند و بیاموزند.

آلمان ، یکی از عالی ترین کشورهای سازنده موسیقی کلاسیک در جهان است که دارای معروفترین آنها از جمله باخ ، هندل ، بتهوون ، مندلسون ، واگنر و برامز است. کشور آلمان در قرن گذشته تاثیر زیادی در پیشرفت موسیقی داشته است. آلمان با داشتن صحنه موسیقی عظیم زیرزمینی در شهرهای بزرگ همچون هامبورگ و برلین و برخی از بهترین موسیقی دانان موسیقی / الکترونیکی جهان نیز در صدر موسیقی مدرن قرار داشته است. پس فضای کاری بسیاری برای افرادی که رشته موسیقیرا فرا گرفته اند مهیا است.

روش های اخذ پذیرش

روش های اخذ پذیرش | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته موسیقی با مطالعه در مورد دانشگاه ها و مراکز موسیقی ، با مقایسه امکانات و تسهیلات دانشگاه تصمیم می گیرند که کدام دانشگاه برای آنها مناسب است.

هر دانشگاهی روند خاص خود را برای پذیرش دانشجویانش دارد ، در مورد رشته موسیقی که برخی از دانشگاه ها نیاز دارند تا شما مهارت های خود را نیز به اثبات برسانید ، کمی شرایط متفاوت است .

بطور کلی متقاضیان باید قبل از تاریخی که مهلت نهایی درخواست پذیرش اعلام شده است ، مدارک را ارسال نمایند.

به طور معمول شما برای درخواست پذیرش باید مبلغی را نیز بپردازید که این مبلغ بنا به دانشگاه مورد نظرتان متفاوت خواهد بود.

برای اخذ پذیرش در رشته نوازندگی ، در صورتی که درخواست چند ساز را داده باشید ، باید بیش از یک جلسه در مصاحبه شرکت کرده و هربار یک ساز را بنوازید.

به طور مثال دانشگاه ملبورن ، استانداردی برای خود دارد که تمام متقاضیان خوانندگی و نوازندگی باید قبل از ورود به دانشگاه در آن شرکت کنند، البته شرط پذیرش قبولی در این آزمون نیست.

متقاضیان باید سه قطعه را اجرا نمایند و مهارت خود را در آن نشان دهند. مدت زمانی که برای هر فرد در نظر گرفته می شود ، 15-20 دقیقه است. قطعات باید از سبک های متضاد ، دوره های متفاوت و از آهنگسازان مختلف انتخاب شوند. برای دانشجویان متقاضی رشته آهنگسازی و موسیقی شناسی هم روند به همین شکل است.

دانشگاه مینسوتا برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس ، مصاحبه در نظر نگرفته است ، ولی برای تحصیل در رشته آموزش موسیقی و موسیقی درمانی نیاز به مصاحبه ورودی است.

شما برای اخذ پذیرش باید در مهلت مورد نظر مدارک خود را ارسال نمایید. اگر درخواست مصاحبه ویدیویی دارید به ضوابط آن دقت کنید و ویدئو را با شرایط مورد نظر دانشگاه ارسال نمایید.

همچنین بسیاری از دانشگاه ها برای دانشجویان رشته موسیقی  بورس های تحصیلی در نظر گرفته اند که شما می‌توانید در صورتی که شرایط لازم را دارید استفاده کنید.

دانشگاه آکسفورد نیز برای پذیرش دانشجویان رشته موسیقیعلاوه بر اینکه نیاز به ارسال مدارک به صورت کتبی دارد ، دانشجویان علاقمند به رشته آهنگسازی باید مجموعه ای از آهنگ ها ( ضبط شده ) را داشته باشند . دانشجویان نوازندگی هم باید از اجراهای خود فیلمی تهیه کرده و ارسال نمایند.

سپس از دانشجویان دعوت به مصاحبه می شود که برای دانشجویان خارجی ، توسط اسکایپ انجام می گیرد.

ویزا

ویزا | موسسه حقوقی مهاجرت GO2TR

اگر قصد تحصیل رشته موسیقی را در دیگر کشورها دارید، باید توجه داشته باشید که علاوه بر پذیرش در دانشگاه مورد نظر ، برای ورود به کشوری که دانشگاه مقصد در آن قرار دارد ، به ویزا نیز نیاز دارید. به طور کلی ، یک شهروند کشور خارجی که مایل به ورود به کشور دیگری است، باید ویزا برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم دریافت نماید. شما برای دریافت ویزا می‌توانید از طریق موسسه مهاجرتی اقدام نمایید. برای تحصیل هم باید ویزای دانشجویی داشته باشید. بسیاری از موسسه‌ها اعزام دانشجو را با کمترین هزینه انجام می‌دهند. بسته به دوره تحصیل شما و نوع مدرسه ای که قصد تحصیل در آن را دارید ، ویزاهای مختلفی مورد نیاز است. برای تحصیل در داخل یک کشور ، شما نمی توانید با ویزای توریستی وارد کشور شوید ، و ویزای توریستی برای اخذ مدرک یا گواهی دانشگاهی معتبر نخواهد بود.

شما برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز به تاییدیه دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید دارید. همچنین قبل از همه این ها شما باید پاسپورت داشته باشید. البته شایان ذکر است که با پاسپورت کشور ایران ، برای ورود به 38 کشور شما نیاز به ویزا ندارید ، ولی اغلب کشورهایی که شما برای تحصیل انتخاب خواهید کرد نیاز به ویزا خواهند داشت. برای اخذ ویزای تحصیلی ، کلیه متقاضیان ویزای دانشجویی باید نشان دهند که فقط به منظور تحصیل وارد این کشور شده ، و به طور موقت قصد اقامت دارند. برای درخواست ویزا ، هر فرد باید یک بیانیه شخصی بنویسد و اگر به زبان انگلیسی راحت نیستید می توانید به زبان فارسی بنویسید و سپس یک نسخه ترجمه شده آن را بفرستید.

توصیه می شود که برای اطلاعاتی که در بیانیه کتبی خود ارائه می دهید ، شواهدی را نیز ارائه کنید. چون هنگام بررسی شرایط شما برای ورود موقت به کشور استرالیا این موضوع مهم است.

مدارک زیر را برای اخذ ویزا آماده نمایید:

 • تحصیلات پیشین
 • رونوشت های دانشگاهی مدارک تحصیلی
 • گواهی افتخارات کسب شده
 • طول دوره تحصیل
 • مرکزی که می خواهید در آن تحصیل کنید
 • فاصله (گپ ) تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • و عکسی تمام رخ
 • پاسپورت که از اعتبارش بیش از 6 ماه مانده است

 شما بعد از تکمیل مدارک ، به صورت آنلاین به سایت سفارت کشور مقصد مراجعه می نمایید و وقت مصاحبه می گیرید. در ضمن برای اخذ ویزا نیاز به هزینه مبلغی نیز است که بسته به کشوری که برای ویزای آن اقدام نموده اید متفاوت خواهد بود.

با توجه به مطالب مطرح شده در این مقاله شما اطلاعات جامعی در رابطه با اینکه چگونه در رشته موسیقی به تحصیل بپردازید و چه دانشگاه هایی می تواند برای ادامه تحصیل شما به صورت مفید ایفای نقش نمایند دریافت کرده اید . حالا نوبت شما است که برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود ، تلاش کنید و آنچه را که آنها از شما می خواهند به آنها ارائه کنید تا بتوانید در رشته موسیقی در دانشگاه مورد نظر خود به تحصیل بپردازید.

رشته تحصیلی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره رشته موسیقی در خارج
آخرین ویرایش: 2020-02-13 11:30:00 5,150