x
قبل از هر اقدام برای مهاجرت، این ویدئوها رو ببین!

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

سوئد یکی از پر طرفدارترین مقصدها برای متقاضیان تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی است. دانشگاه‌های دندانپزشکی سوئد معمولاً در ترم‌های بهار و پاییز به پذیرش دانشجو می‌پردازند و البته شما باید زودتر درخواست خود را ارسال کنید تا بررسی شود و در صورت پذیرش با شروع ترم در کشور سوئد باشید. امکان تحصیل دندانپزشکی در بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی سوئد به دو زبان انگلیسی و سوئدی وجود دارد. برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان آیلتس 7 برای متقاضیان بین‌المللی الزامی است. چنانچه متقاضی مدرک زبان ندارد؛ می‌تواند ابتدا یک دوره‌ی شش ماهه در کالج‌های زبان سوئد سپری کند و پس از شرکت در آزمون پایان دوره و گرفتن نمره قبولی در آن، روند تحصیل خود را در رشته‌ی دندانپزشکی ادامه دهد که البته این امکان تنها محدود به رشته‌ی دندانپزشکی نمی‌باشد و تمام دانشجویان  بدون مدرک زبان می‌توانند در کالج‌های زبان کشور سوئد تحصیل کنند. تحصیل دندانپزشکی در سوئد در حدود 5 سال تحصیل تمام وقت، زمان می‌گیرد که هجده ماه از این دوره به کارآموزی دانشجویان اختصاص می‌یابد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در کشور سوئد عبارتند از؛

  • مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم و ریز نمرات به صورت ترجمه و تایید شده توسط نهادهای مربوطه در کشور مبدأ.
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی بین‌المللی. 
  • یک سری کپی برابر اصل از ترجمه شناسنامه و پاسپورت متقاضی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
  • رزومه‌ی کاری و تحصیلی دانشجو به صورت ترجمه شده به زبان سوئدی
  • انجام آزمایش‌های پزشکی و داشتن گواهی سلامت.
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • داشتن حساب بانکی در یکی از بانک‌های سوئد با حداقل گردش مالی که از سوی دانشگاه مربوطه تعیین می‌شود.

سوئد یکی از کشورهای پیشرفته در رشته دندانپزشکی است و جزء کشورهایی است که دندانپزشکان در آن درآمد بسیار بالایی دارند. در سال 2019 اسامی چندین دانشگاه سوئد در لیست برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی جهان به چشم می خورد. بر اساس رتبه بندی QS در سال 2019 دانشگاه کارولیسنکا در سوئد، برترین دانشگاه دندانپزشکی در جهان شناخته شد. این دانشگاه ها در سوئد به دلیل داشتن فضای آموزشی مطلوب و سطح علمی بالا، دانشجویان بسیار زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جلب می‌کنند. رقابت برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد بسیار بالاست و تنها دانشجویان با استعداد و ممتاز موفق به اخذ پذیرش از در رشته دندانپزشکی سوئد می شوند.

کشور سوئد جزء امن ترین کشورهای جهان است و مکان مناسبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی محسوب می‌شود. هزینه تحصیل و زندگی در سوئد بسیار مناسب است. به طور میانگین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه‌های سوئد 180 هزار کرون سوئد در سال است. همچنین میانگین هزینه زندگی در کشور سوئد معادل 8190 کرون در ماه خواهد بود.

جزئیات هزینه های زندگی در کشور سوئد:

  • اجاره بهای خوابگاه: 3200 تا 5000  کرون در ماه
  • خورد و خوراک: 2300 کرون در ماه
  • حمل و نقل عمومی: 780 کرون در ماه

 

جایگاه دندانپزشکی سوئد در جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه دندانپزشکی سوئد در جهان و اعتبار مدارک آن

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در اتحادیه اروپا و ویزای شینگن برای دانشجویان بین المللی به حساب می‌آید. کشور سوئد ششمین کشور بزرگ اروپایی است که مردمان این کشور کیفیت و استاندارد بالای زندگی و همچنین امنیت و رفاه اجتماعی در سطح بالا را در اختیار خواهند داشت با توجه به سیستم آموزشی مورد استفاده در کشور سوئد این کشور در بخش آموزش به رشد قابل توجهی در میان کشورهای مختلف و همچنین دانشگاه های موجود در قاره اروپا دست یافته است. با توجه به اینکه امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد به زبان انگلیسی مهیا می باشد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد مورد توجه اکثر دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا قرار گرفته است. دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هستند، برای آنکه بتواند پذیرش لازم را برای رشته دندانپزشکی در کشور سوئد اخذ نموده و به یکی از دانشگاه مطلوب موجود در کشور سوئد ورود پیدا کنند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه نمایند.

مدارک ارائه شده در انتهای دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد از اعتبار بسیار بالایی در سراسر دنیا برخوردار بوده و هر دانشجو که دوران تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد را با موفقیت پشت سر می‌گذارد و با توجه با مدرک از دانشگاه مورد نظر خود دریافت می‌کند می‌تواند جهت ادامه تحصیل و یا اشتغال به سراسر دنیا سفر کرده و یا به کشور عزیزمان ایران بازگشته و رشته خود را ادامه داده و یا به اشتغال مرتبط با رشته خود مشغول گردد. بیشتر دانشگاه های موجود در کشور سوئد جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد یکسری دوره‌های زبان انگلیسی را برگزار می نمایند تا در نتیجه شرایط فراهم شود که دانشجو هایی که از زبان انگلیسی بهره کافی نداشته و مدارک زبان لازم را برخوردار نیستند می توانند برای تحصیل در دانشگاه های کشور اقدام نموده و مدرک زبان مورد نظر را دریافت کنند. البته این دوره‌ها هزینه هایی دارد که دانشجو به صورت جداگانه باید آنها را بپردازد. در حالت کلی دانشگاه های متعددی در کشور سوئد جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد وجود دارد. اما برخی از دانشگاه‌های کشور مانند کارولینسکا، لوند، گوتنبرگ، اوپسالا و غیره نقش بسیار زیادی در جذب دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد ایفا می نمایند.

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در سوئد

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در سوئد

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد در شاخه‌های ارتودنسی، پریودنتولوژی و بیماریهای دهان و دندان ارائه می گردد. در حالت کلی تحصیل در رشته های مختلف دندانپزشکی در کشور سوئد شامل پنج سال تحصیل تمام وقت می‌شود که دانشجو باید دروسی که در دوره تحصیلی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد برای او در نظر گرفته می‌شود را به صورت تمام و کمال پشت سر گذاشته و نمره قبولی را در آنها دریافت کند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد شامل دوره های جراحی دندان، علوم پزشکی، عمومی و دوره های بالینی دندان می‌گردد. دوره تحصیلی نامبرده در کشور سوئد علاوه بر اینکه با زبان سوئدی ارائه می گردند در برخی از دانشگاه به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. هر شخصی که میخواهد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد را به زبان انگلیسی پشت سر بگذارد، باید مدرک زبان آیلتس سطح ۷ را کسب کرده باشد.

این دوره‌ها در کشور سوئد برای دانشجویان خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد به عنوان بهداشت دندان برگزار می گردد که به عنوان زیر شاخه رشته دندانپزشکی به حساب آمده و این دوره شامل سه سال تحصیل به صورت تمام وقت می باشد که فرد دانشجو که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد است و به اتمام رسیدن این دوره به عنوان تخصص بهداشت دندان نایل شده و مدرک لازم برای او صادر می گردد. یکی دیگر از رشته های موجود در زمینه دندانپزشکی در کشور سوئد در رشته تکنسین دندانپزشکی باشد که این رشته بعد از است سال تحصیلی به صورت تمام وقت کسب می گردد. بورس تحصیلی مربوط به رشته تکنسین دندانپزشکی در کشور سوئد به صورت تمام وقت در آزمایشگاه ‌های دندانپزشکی در کشور سوئد قابل ارائه میباشد بعد از آن که دانشجوی خواهان تحصیل در رشته تکنسین دندانپزشکی در کشور سوئد این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشت، یک دوره دو ساله تحصیل دندانپزشکی عمومی برگزار می گردد و دانشجو باید بعد از گذراندن دوره مذکور در رشته دندانپزشکی به صورت تخصصی ادامه تحصیل دهد. در حالت کلی برنامه‌ های آموزشی و پژوهشی در نظر گرفته شده برای دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور سوئد به افراد دانشجو این کمک می‌کند تا تخصص لازم را در خصوص بیماری های مربوط به بهداشت دهان و دندان و مراقبت از دهان و دندان و همچنین سلامت دهان و دندان به صورت تمام و کمال کسب کرده و تخصص کافی را در رشته خود به دست بیاورند.

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی سوئد

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی سوئد

دانشگاه‌ های معتبر موجود در کشور سوئد جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد دانشگاه کارولینسکا می باشد دانشگاه و موسسه علمی کارولینسکا در زمینه تحقیقات پزشکی و دندانپزشکی در سطح جهانی افتخار بسیار زیادی را کسب نموده و معمولا به عنوان یکی از بهترین، معتبر ترین و مشهور ترین دانشگاه های جهان در زمینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور سوئد شناخته می‌شود. در دانشگاه کارولینسکا طیف گسترده ای از علوم بهداشتی و پزشکی و دندانپزشکی به افراد متقاضی و علاقه‌ مند ارائه می گردد. از جمله رشته‌های برتر موجود در دانشگاه کارولینسکا می‌توان به رشته پزشکی، روان شناسی، روان درمانی، دندانپزشکی، مامایی، شنوایی سنجی، پرستاری و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود. بیمارستان ها موجود در دانشگاه کارولینسکا در نزدیکی محوطه دانشگاه قرار گرفته و در این بیمارستان بسیار مجهز و پیشرفته تحقیقات و آموزش های علمی دانشجویان به صورت تمام و کمال به انجام می رسد. در دانشگاه کارولینسکا یکسری همکاری های بسیار گسترده با سایر کشورهای پیشرفته جهان صورت می پذیرد از جمله دانشگاه های معتبری که با دانشگاه کارولینسکا به فعالیت و همکاری می‌پردازند دانشگاه متوجه وجود در کشورهای چین دانمارک فنلاند، هلند و استرالیا و غیره اشاره نمود که روند بسیار مطلوبی را در پیش گرفته اند. همچنین تا به امروز چیزی در حدود ۱۰ نفر از کشور سوئد برنده جایزه نوبل در زمینه های مختلف شده اند و جالب است بدانید که از این تعداد ۵ نفر در دانشگاه کارولینسکا مشغول تحصیل بودند.

یکی دیگر از دانشگاه های بسیار معتبر جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد دانشگاه آبسالان می باشد دانشگاه آزاد در سال ۱۴۷۷ راه اندازی شده و به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه موجود در کشور سوئد شناخته می‌شود. البته یکی از دانشگاه های موجود در کشور سوئد است که تکنولوژی بسیار پیشرفته داره دارد و سطح خدمات بسیار پیشرفته و مدرن آموزشی را ارائه می نماید. دانشگاه آزاد در زمان تاسیس خود تنها ۵۰ دانشجو داشت و در حال حاضر بیشترین دانشگاه های موجود در دانشگاه آزاد در سه قسمت پزشکی و دندانپزشکی هنر و علوم اجتماعی و همچنین علوم و تکنولوژی در حال فعالیت های علمی برای خدمات آموزشی و پژوهشی به افراد علاقمند و دانشجو می باشد. در سال‌های اخیر با توجه به افزایش درخواست های پذیرش انتخاب کردن دانشجویان جدید در دانشگاه های موجود در کشور سوئد جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد حالت گزینشی تری به خود گرفته است. دانشگاه آبسالان با بیش از ۴۰۰ دانشگاه در سطح جهان در حال مکالمه مکاتبه و همکاری می باشد. از دیگر دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور سوئد که خدمات آموزش و پژوهش لازم را به متقاضیان خود جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد را ارائه می نمایند می‌توان به دانشگاه لوند دانشگاه استکهلم و همچنین دانشگاه رویال اشاره نمود.

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در سوئد

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در سوئد

کشور سوئد با بهره گیری از پیشرفته ترین سیستم آموزشی و همچنین برخورداری از بهترین خدمات و امکانات تحصیلی ارسال محصول بسیار پرطرفدار و ایده آل برای بسیاری از دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا شناخته شده که این افراد به عنوان متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد تلقی می گردند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد در طی یک سری برنامه آموزشی در قالب ارتودنسی، پریودنتولوژی و بیماریهای دهان و دندان ارائه می گردد و افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هستند. برای دریافت پذیرش لازم یکی از دانشگاه موجود در کشور سوئد احتیاج دارند تا انتظارات خود را به صورت تمام و کمال در دوره متوسطه به پایان رسیده و معادل آن را دریافت کرده و آخرین مدرک تحصیلی را به همراه ریز نمرات خود به صورت تمام و کمال به دانشگاه مورد نظر ارائه نمایند. از دیگر موارد لازم جهت ارائه به دانشگاه جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد می‌توان به ارائه کپی و اصل شناسنامه کارت ملی ارائه انگیزه نامه تحصیلی ارائه مدرک زبان معتبر و موارد دیگر این چنینی اشاره نمود. همچنین دانشجویانی که می‌خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد به زبان انگلیسی مشغول شوند باید مدارک زبان آیلتس یا تافل معتبر ارائه نمایند که نمره آزمون با توجه به دانشگاه هایی که انتخاب می نمایند و خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور در دانشگاه مورد نظر هستند متفاوت خواهد بود.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد یک دوره پنج ساله به صورت تمام وقت می طلبد که در طی آن دوره های بالینی دندان دوره‌های علوم پزشکی عمومی و همچنین دوره های جراحی دندان به صورت تمام و کمال فردی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هستند آموزش داده می شود دوره های مربوط به بهداشت دهان و دندان یک دوره سه ساله تمام وقت است که بعد از اتمام این دوره برای دانشجویان خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد یک مدرک تحت عنوان متخصص بهداشت دهان و دندان در نظر گرفته خواهد شد. همچنین برنامه مربوط به تکنسین دندانپزشکی در کشور سوئد باز هم یک دوره سه ساله به صورت تمام وقت خواهد بود که دانشجو آموزش‌های لازم را در آزمایشگاه‌ های مجهز دندانپزشکی در کشور سوئد با موفقیت پشت سر می گذارد. همچنین فردی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد باید یک دوره دو ساله تحت عنوان دوره دندانپزشکی عمومی را نیز پشت سر بگذارد و فرد دانشجو بعد از پایان این دوره باید در مرحله دندانپزشکی تخصصی ثبت نام نموده و آن دوره را با موفقیت پشت سر بگذارد. افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هستند باید این نکته را در نظر بگیرند که باید در دروس ریاضیات و زیست شناسی نمره بالایی را کسب نمایند. در حالت کلی حداقل مدرک تحصیلی جهت ارائه به دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد مدرک دیپلم تجربی در کشورمان باشد و همچنین لازم است تا نمرات درس های ریاضی و زیست شناسی در حد نمره A توسط دانشجو کسب شده باشد. همچنین یکی دیگر از لازمه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد داشتن دانش کافی در زبان سوئدی برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد می باشد.

همچنین این نکته نیز لازم به ذکر است افرادی که با مدرک دیپلم خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هستند باید یک دوره پیش پزشکی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته و بعد از آن به دانشگاه مورد نظر خود وارد گردند. در صورتی که متقاضی تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد دارای مدرک کارشناسی باشد و در اغلب موارد مورد قبول را در درس های زبان انگلیسی و ریاضی کسب کرده باشد می‌تواند بدون آنکه احتیاج باشد تا دوره پیش پزشکی را پشت سر بگذارد وارد دانشگاه شده و در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد مشغول تحصیل گردد همچنین لازم است بگویم دانشجویانی که تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هستند باید تسلط کامل به زبان سوئدی داشته بود و با موفقیت پشت سر بگذارند چرا که معمولاً در دانشگاه‌های مختلف دوره های آموزشی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد تمام زبان سوئدی ارائه می گردد و بدون داشتن دانش کافی در زبان سوئدی تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد عملاً امکان پذیر نیست در کشور عزیزمان ایران بعد از گذراندن دوره آموزشی رشته دندانپزشکی و تحصیل آن این دوره مدرک دکترا دریافت می‌کنند. ولی در کشور سوئد دانشجویانی که به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد مشغول می کردند تا مدرک کارشناسی دندانپزشکی دریافت کرده و بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد مربوط به رشته دندانپزشکی در کشور سوئد را دریافت خواهند کرد. در هر سال تحصیلی در کشور سوئد در بیشتر دانشگاه موجود در این کشور در هر دو ترم فصل بهار و فصل پاییز ورودی های جدید برای رشته دندانپزشکی در کشور سوئد توسط دانشگاه مختلف مورد پذیرش قرار می گیرند و در هر دو فصل در طول سال مراحل کاری و روند پذیرش صورت می پذیرد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هم به زبان انگلیسی و هم به زبان سوئدی در دسترس عموم می باشد و جمله مدارکی که برای درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه مختلف جهت تحصیل در رشته دامپزشکی در کشور سوئد به آن احتیاج است مواردی است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

فردی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد است باید تمامی الزامات تحصیلات دانشگاهی در کشور سوئد را به صورت تمام و کمال پذیرفته باشد و تحصیلات متوسطه و دبیرستان را نیز به صورت تمام و کمال با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. همچنین فرد متقاضی خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد باید مهارت کافی در زبان انگلیسی خود را به اثبات رسانده است یکی از شرط های لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد در یکی از دانشگاه موجود در این کشور این است که حداقل نمره را در دوره متوسطه با سطح E کسب کرده و زبان انگلیسی خود را نیز با مدرک B تقویت نمایید. همچنین فرد دانشجوی خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد باید مهارت زبان سوئدی خود را نیز تا حدود زیادی افزایش داده چرا که زبان سوئدی به عنوان زبان دوم مورد استفاده در دانشگاه موجود در این کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور صورت مورد استفاده قرار می گیرد. دانشجویانی که بعد از تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۰۹ مدرک و ریز نمرات دبیرستان خود را دریافت نمودند و باید یک سری مدارک اضافه را نیز به دانشگاه مورد نظر خود در کشور سوئد جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد ارائه نمایند. این دانشجویان باید در درس ریاضیات نمره قابل قبولی کسب کرده و معادل نمره های مدارس در کشور سوئد کسب نمایند یعنی باید برابر با 1a-1b-1c باشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی سوئد

هزینه تحصیل دندانپزشکی سوئد

در حالت کلی هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد به موارد مختلف بستگی دارد. ولی به صورت تخمینی و در مجموع می توان گفت میانگین شهریه های دانشگاه های موجود در کشور سوئد جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد چیزی در حدود ۸۰ هزار فرانک تا ۱۲۰ هزار فرانک می باشد که علاوه بر این اداره شما موظف است تا به مواردی مانند کتاب و جزوات درسی خود را نیز باید مشخصی تهیه نماید به صورت جداگانه هزینه آنها را بپردازد و از جمله مخارجی که هر فرد دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد جهت پشت سر گذاشتن دوران تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد باید در نظر بگیرد چیزی در حدود ۷۵۰ فرانک در ماه برای او هزینه خواهد داشت. در برخی مواقع دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد می تواند با دانشجوهای سال های قبل ارتباط گرفته و کتاب‌های آنها را مورد استفاده قرار دهد و یا این موارد را با قیمت کمتر از آنها خرید کند.

موضوعی که مشخص است این است که هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد تقریباً بالا تلقی می گردد و برای کمتر شدن مخارج دانشجو در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد باید سعی کند تا از موادی مانند بورسی و کمک هزینه تحصیلی استفاده نماید. البته دریافت کردن و یا نکردن آنها بستگی به یک سری شرایط فرد دانشجو خواهد داشت. معمولا دانشجویانی که به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد مشغول می‌گردند می‌توانند با صرف هزینه اندک در گروه‌های مختلف دانشجویی عضو شده و این عضویت بین آنها کمک خواهد کرد تا حد زیادی در هزینه های تحصیلی خود صرفه جویی نمایند دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور سوئد که در دوره‌های مختلف دانشجویی اعزام می‌شوند می‌توانند چیزی در حدود ۵۰ الی ۴۰۰ فرانک باید در هر ترم تحصیلی با استفاده از این انجمن‌ها در مصارف مختلف خود پس انداز کرده و صرفه جویی نمایند. 

در صورتی که دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد در شهرهای بزرگ کشور سوئد مانند استکهلم در حال تحصیل باشد باید بدانید که هزینه های زندگی در کشور سوئد نیز به آن مراتب افزایش پیدا خواهد کرد و مخارج حالتی تصاعدی پیدا می‌کنند و به صورت میانگین هزینه های جانبی ماهانه برای هر فرد دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد چیزی در حدود ۸ هزار فرانک به صورت تخمینی در نظر گرفته می شود. همچنین هر فرد دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد علاوه بر موارد ذکر شده ۱۳۰ هزینه‌های بیمه پزشکی نیز دارد که البته این موارد بستگی به کشوری دارد که دانشجوی بین المللی از آن کشور به کشور سوئد مهاجرت کرده باشد. کشور سوئد یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که از این نوع زندگی نسبت به سایر کشورهای منطقه اروپا در این کشور رقم های بالاتر خواهد بود هزینه های زندگی در کشور سایت برای دانشجویان خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد به صورت میانگین چیزی در حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ یورو در ماه تخمین زده می‌شود که این هزینه ها شامل مواردی مانند مسکن، غذا، رفت و آمد بیمه و سایر هزینه های زندگی می باشد که فرد دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد باید نسبت به پرداخت آنها در زمان تحصیل خود در کشور سوئد اقدام کند هزینه های ذکر شده یکی از هزینه‌های اضافی در دوران تحصیل دانشجو در رشته دندانپزشکی در کشور صورت وجود دارد که به صورت کلی هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد در سال چیزی در حدود ۲۰۰ کرون سوئد ای در نظر گرفته شده و تخمین زده می‌شود.

فرد دانشجو ملزم به پرداخت این هزینه ها به صورت تمام و کمال می باشد تا درنتیجه بتواند دوران تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد را با موفقیت پشت سر بگذارد با توجه به این موضوع دولت کشور سوئد برای کمک به دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد هستند این اجازه را داده تا بتواند در هفته چیزی در حدود ۱۰ الی ۲۰ ساعت کار دانشجویی انجام دهند تا بتوانند از عهده مخارج و هزینه های خود در دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد برآیند آنچه لازم است که فکر کنیم یافتن کار دانشجویی در کشور سوئد در دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به زمان ورود شخص به کشور سوئد ویژگی های منحصر به فرد شخصی فرد دانشجوی رشته دندانپزشکی در کشور سوئد سطح آگاهی فرد از زبان سوئدی در کشور سوئد و همچنین تجربه کاری فرد دانشجو در رشته دندانپزشکی در کشور سوئد اشاره نمود.

مشاوره تحصیل دندانپزشکی در سوئد
آخرین ویرایش: ‏4 ماه پیش - 3,056 نمایش

نظرات

سلام ایا شرط معدل وجود دارد

2019-08-16 20:28:25

سلام دوست عزیز.بله.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-06-08 08:14:38

سلام دوست عزیز.بله.برای دریافت اطلاعات با شماره 02143000021 تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-06-08 08:14:38

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱