x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در سوئیس

کشور سوئیس یک کشور کوهستانی و مرتفع در اروپا است. کشور سوئیس در بخش غرب با فرانسه و در بخش شمال با آلمان همسایه است. همینطور در بخش شرق نیز با اتریش مرز مشترک دارد.

این کشور بسیار زیبا است و هر گوشه از آن مانند کارت پستال می‌درخشد. مساحت کلی کشور سوئیس در حدود 41290 کیلومتر مربع اعلام شده است. بزرگترین شهر این کشور زوریخ است. پایتخت کشور سوئیس شهر زیبای برن است. در این کشور طبیعت بکر و شگفت انگیزی وجود دارد که مجموعه ای از کوه و جنگل و دریاچه ها را شامل می‌شود.دریافت حقوق افراد بستگی به میزان تخصص و همینطور مهارت افراد دارد به طور کلی تا سال 2014 بانوان در کشور سوئیس از آقایان کمتر حقوق می گرفتند که این قانون در سال جدید برداشته شده است و روند درآمدزایی کمی بهتر از قبل است. کشور سوئیس یک کشور قدرتمند و البته ثروتمند است. کار در کشور سوئیس نیاز به تخصص دارد. رشته های مهندسی برق در کشور سوئیس در زمینه طراحی و همینطور مداربندی می توانند درآمدزایی خوبی داشته باشید که به طور کلی این روال می تواند در حدود 250000 فرانک کشور سوئیس درآمد را به خود اختصاص دهد. رشته های مهندسی در کشور سوئیس رتبه بسیار خوبی دارند. این کشور در ایده های نوآورانه نیز رتبه دو در جهان را دارد. متوسط درآمد در خانواده در کشور سوئیس معادل با 10 هزار دلار آمریکا رقم خورده است. این کشور دارای  شرکت های بین المللی بزرگ است اما مهمترین بخش اقتصاد کشور سوئیس در بخش تولید آن است. در این کشور مواد شیمیایی تولید و صادر می شود و در زمینه کالاهای بهداشتی و دارویی و ابزارهای اندازه گیری علمی و دقیق و همینطور ابزار موسیقی نیز رتبه خوبی دارد. هزینه ای که دولت برای تأمید بخش سلامت و بیمه در جامعه داشته است در حدود 11.4 درصد از تولید ناخالص داخلی است که رتبه خوبی است در نظر داشته باشید که این گزینه از آلمان و فرانسه بهتر است اما به وضعیت بیمه ایده آل در آمریکا نمی رسد. در کشور سوئیس پیر شدن جمعیت یک تهدید جدی است که نشان می دهد نیاز به هزینه های تأمین سلامت بیشتر به نسبت سال های قبل است و این روال رشد سهم هزینه های سلامت را افزایش می دهد.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور سوئیس
مشاوره زندگی در سوئیس
فهرست

حداقل حقوق در سوئیس

حداقل حقوق در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‌دانیم که در چند سال اخیر تبعیض‌های زیادی در زمینه پرداخت حقوق و دستمزد در شغل های مختلف کشور سوئیس دیده می شد که به نوبه خود عرصه را به جوانان تنگ کرده بود به این ترتیب در صدد شدیم تا در این مقاله به زبانی ساده در زمینه حداقل دستمزد در کشور سوئیس صحبت کنیم. اتحادیه تجاری کشور سوئیس یک سایت ایجاد کرده است که در آن افراد می توانند در زمینه حقوق خود با سایر افراد صحبت کرده و حقوق خود را با افراد دیگر در میان بگذارند به این ترتیب شرایط به طور دقیق و اصولی برای افراد فراهم می‌شود و می‌توانند به نتیجه خوبی برسند. در نظر داشته باشید که بالاترین درآمد اعلام شده در این سایت در گروه مهندسان نفت با درآمد 37 هزار فرانک در ماه است و البته کمترین درآمد نیز برای نظافتچی منزل با 3200 فرانک در ماه مشخص می‌شود.

دریافت حقوق افراد بستگی به میزان تخصص و همینطور مهارت افراد دارد به طور کلی تا سال 2014 بانوان در کشور سوئیس از آقایان کمتر حقوق می‌گرفتند که این قانون در سال جدید برداشته شده است و روند درآمدزایی کمی بهتر از قبل است. کشور سوئیس یک کشور قدرتمند و البته ثروتمند است. کار در کشور سوئیس نیاز به تخصص دارد.

این کشور نظام اقتصادی بسیار قدرتمندی دارد و در سیستم دموکراسی نیز توانسته به رتبه خوبی دست یابد. کشور سوئیس از نظر سطح سرمایه گذاری دارای زیر ساخت‌های اقتصادی توسعه یافته ای است که در بین کشورهای اروپایی جایگاه بالاتری دارد.

در شرکت‌های متوسط و کوچک بیش از 250 نفر کارمند هستند و این روال نشان می‌دهد که مهاجرت کاری به کشور سوئیس می‌تواند یکی از تصمیم های بسیار خوب برای افراد باشد. در این کشور برای حقوق هر فرد در ابتدا باید دستورالعمل تعهدات ارزیابی شود که قرارداد کار فردی، توافق مذاکرات و همینطور قرارداد استاندارد کار نیز در نظر گرفته می شود. قانون کار که قانون کلی حمایت از کارگران است باید ارزیابی شود و همینطور مدت زمان کاری و استراحتی نیز بسیار مهم است. کارگران جوان، بانوان باردار و همینطور مادران شیرده در کشور سوئیس دارای شرایط خاص برای درآمدزایی هستند.


میانگین درآمد در سوئیس

میانگین درآمد در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای کار در کشور سوئیس باید از قانون بیمه حوادث استفاده شود که در واقع ایمنی محل کار را تضمین می‌کند و بسیار مهم است همینطور در این کشور قوانین کار برای اتباع خارجی که فعالیت‌های درآمدزا دارند یکسان در نظر گرفته شده است. برای کار در کشور سوئیس باید یک دعوت نامه کاری داشته باشید و دانشجویان در این کشور نیز می‌توانند بین 10 الی 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

حال می‌خواهیم دسته بندی‌های مختلفی از شغل ها و درآمد حاصله را مورد بررسی قرار دهیم تا مشخص شود برای رشد در کشور سوئیس باید به سراغ کدام شغل‌ها بروید.

رشته‌های مهندسی برق در کشور سوئیس در زمینه طراحی و همینطور مداربندی می‌توانند درآمدزایی خوبی داشته باشید که به طور کلی این روال می‌تواند در حدود 250000 فرانک کشور سوئیس درآمد را به خود اختصاص دهد. رشته‌های مهندسی در کشور سوئیس رتبه بسیار خوبی دارند. افرادی که در زمینه تحلیل گری خطر فعالیت می‌کنند که می‌توانند بر روی درآمد 250000 فرانکی حساب باز کنند این افراد باید بتوانند در رشته گفته شده به رتبه خوبی رسیده باشند در نظر داشته باشید که مدیر امور خارجه در کشور سوئیس میتواند بیش از 270000 فرانک درآمد را به خود اختصاص دهد. افرادی که در زمینه‌های مدیریتی تحصیل کرده اند در دسته بندی‌های مدیریت برنامه، توسعه نرم افزار اجرایی خودرو، مدیر شرکت و مدیر اجرایی خاص می‌توانند بین 280 الی 370 هزار فرانک درآمد را به خود اختصاص دهند که رقم قابل توجهی است. افسر سرمایه گذاری اصلی در کشور سوئیس نیز در این کشور در حدود 400000 فرانک هزینه در بر دارد که وظیفه اصلی او شناسایی روندها و فرصت‌های تجاری استراتژیک در یک بازار خاص است. افسران سرمایه گذاری اصلی باید این روال را در پروژه های کوتاه مدت و و بلند مدت پیش ببرند تا به نتیجه خوبی دست یابند در نظر داشته باشید که در کشور سوئیس سرمایه گذاری رتبه خوبی دارد و به نتیجه می‌رسد. با درامد موجود در این کشور شرایط خرید ملک در کشور سوئیس نیز فراهم می‌شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در سوئیس

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به شغل در کشور سوئیس باید دعوت نامه کاری از سوی کارفرما داشته باشید که در این زمینه مدرک تحصیلی شما بسیار مهم است. در صورتی که می خواهید وارد رشته های برقی از نظر کار شوید باید مدرک شما فوق لیسانس یا دکترا باشد و در صورت داشتن تنها مدرک لیسانس باید سابقه کاری شما بیش از 7 سال باشد. افرادی که وارد شغل های تحلیل گیری ریسک می شوند می توانند تنها مدرک لیسانس داشته باشید اما مدرک فوق لیسانس این افراد باید در بخش مدیریت مالی باشد.

کسی که قرار است وارد شغل مدیریت جبران خسارت برود، می تواند درآمد خوبی در کشور سوئیس داشته باشد و وی باید مدرک لیسانس منابع انسانی داشته باشد و البته رشته های تجارت و حسابداری و رشته های مرتبط هم به رتبه خوبی می رسند به این ترتیب وی باید 50 سال نیز سابقه کاری مفید داشته باشد. در زمینه های مدیریت امور دولتی نیز به حداقل مدرک لیسانس حقوق و یا امور دولتی نباز است و فرد باید تجربه زیادی داشته باشد و یا در موقعیت های حکومتی قرار گرفته باشد تا به نتیجه درستی برسد.

حال برای اخذ ویزای کار کشور سوئیس چه باید کنم؟ اول با خودتان رو راست باشید و ارزیابی کنید که رزومه خوبی دارید؟ رزومه شما بسیار مهم است و تعیین می کند که آیا ورود به کار داشته باشید یا خیر. پس از تنظیم رزومه خوب باید به دنبال کارفرما باشید تا نظر وی را جلب کنید که این بخش کار بسیار دشوار است شما می‌توانید در ابتدا با ویزای توریستی وارد خاک کشور سوئیس شوید و به صورت حضوری به شرکت های مرتبط با شرایط کاری خود رفته و با مشاوران و کارفرما وارد صحبت شوید در صورتی که همه چیز درست بود با شما قرارداد بسته می شود و در قرارداد مشخص می شود که قرار است چه سمتی داشته باشید و چقدر حقوق می گیرید سپس به کشور خود باز می‌گردید و برای اخذ ویزای کاری فعالیت می کنید با این فرض که شما دعوت نامه گرفته اید صدور ویزای کاری برای شما بسیار آسانتر و البته که سریعتر است. کاریابی در کشور سوئیس کمی دشوار است اما افرادی که تخصص خوبی دارند به سادگی می توانند کار در کشور سوئیس با حقوق بالا داشته باشند. در نظر داشته باشید که قوانین و مقررات در نظر گرفته شده در زمینه اخذ ویزای کاری در این کشور دسته بندی های مختلفی دارد.


هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در سوئیس

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید در یک رستوران ارزان قیمت غذا میل کنید باید به اندازه 20 فرانک هزینه نمایید و اگر دو نفر باشید و یک رستوران متوسط را انتخاب نمایید 100 فرانک هزینه شما خواهد بود. باید بدانند که روال هزینه زندگی در کشور سوئیس دسته بندی‌های مختلفی دارد که هر یک می‌تواند برای افراد مناسب باشد.

به عنوان مثال هزینه یک فنجان کاپوچینو در کشور سوئیس 4.5 فرانک است و هزینه 0.33 لیتر نوشابه نیز در حدود 4 فرانک در نظر گرفته می‌شود. ما هزینه برخی از کالاهای اساسی در کشور سوئیس را در بخش بعد لیست کرده‌ایم.

سیستم‌های حمل و نقل در کشور سوئیس تعرفه متوسطی دارد اما شاید ارزان قیمت نباشد شما برای تهیه یک بلیط مترو باید 3.20 فرانک و برای تاکسی نیاز به هزینه 6.70 فرانکی دارید که شاید رقم بالایی باشد.

هزینه ماهانه باشگاه بدن سازی در کشور سوئیس 97.16 فرانک در نظر گرفته شده است و بلیط سینما نیز در حدود 18 فرانک هزینه در بر دارد. یک دست شلوار جین در حدود 114.25 فرانک و یک دست لباس ورزشی در این کشور 57.20 فرانک هزینه در بر دارد. یک جفت کفش نایک 125 فرانک هزینه داشته و برای خرید یک جفت کفش چرم مردانه باید 163 فرانک هزینه در نظر بگیرید که به نوبه خود می‌تواند کمی گران باشد. برای صرفه جویی در زندگی باید یک سری شرایط را در نظر بگیرید. اول اینکه غذاهایی که در رستوران های کشور سوئیس سرو می‌شود گران قیمت هستند و اگر نیازی نمی بینید چه خوب است که سعی کنید این روال را به حداقل برسانید. مورد بعدی این است که خرید از فروشگاه های زنجیره ای در کشور سوئیس اغلب با طرح های تخفیف خوبی همراه است که شرایط صرفه جویی در هزینه زندگی در کشور سوئیس را به سادگی برای شما فراهم می‌سازد. در هر صورت شرایط زندگی در کشور سوئیس شاید به نسبت ایران کمی پر هزینه‌تر باشد اما با توجه به وضعیت درآمدزایی خوب و رفاه بالایی که افراد دارند می‌توان گفت که این کشور یکی از کشورهای مهاجر پذیر محسوب می‌شود.

قیمت برخی کالاهای اساسی در سوئیس

قیمت برخی کالاهای اساسی در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· هزینه یک لیتر شیر ۱.۴۸ فرانک

· هزینه یک قرص نان فرانسوی : ۲.۴۱ فرانک

· هزینه یک کیلو برنج : ۲.۴۶ فرانک

· هزینه یک شانه تخم مرغ : ۵.۲۷ فرانک

· هزینه یک کیلو پنیر محلی :۳۰ فرانک

· هزینه یکی کیلو گوشت سینه : ۲۲.۵ فرانک

· هزینه یک کیلو گوشت ران : ۴۵.۷۸ فرانک

· هزینه یک بسته سیگار : ۸ فرانک

· هزینه یک کیلو سیب : ۳.۶۰ فرانک

· هزینه یک کیلو موز : ۲.۸۶ فرانک

· هزینه یک کیلو پرتقال : ۳.۲۲ فرانک

· هزینه یک کیلو گوجه : ۳.۸۵ فرانک

· هزینه یک کیلو سیب زمینی : ۲.۵۱ فرانک

· هزینه یک کیلو پیاز : ۲.۴۳ فرانک

اقتصاد در سوئیس

اقتصاد در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور سوئیس دریا ندارد و به طور کلی به هیچ اقیانوسی متصل نیست اما دارای یک جزیره بسیار زیبا است که از حدود 200 سال گذشته تا به امروز درگیر هیچ جنگی نشده است.

مردم کشور سوئیس بسیار شاد هستند و این خود یکی از سرمایه‌های بزرگ این کشور محسوب می‌شود. این کشور رتبه 2 در شاخص توسعه انسانی را نیز شامل می‌شود که بسیار ارزشمند است.  همه چیز در این کشور آرام است. نرخ بیکاری در کشور سوئیس تنها سه درصد است و خدمات عمومی پوشش دهنده‌های بسیار ارزشمندی دارد. کشور سوئیس دارای اقتصاد پایدار است و همینطور فناوری‌های پیشرفته یکی از رکن‌های درآمدزایی بسیار قدرتمند در کشور سوئیس محسوب می‌شود. بالاترین میزان سرانه تولید در این کشور از منظر میزان دارایی‌های مالی و غیر مالی نشان می‌دهد که کشور سوئیس در لیست کشورهای ثروتمند در دنیا قرار دارد. این کشور بیستمین کشور صادرکننده بزرگ در دنیا است و بالاترین رتبه اروپا از نظر شاخص آزادی اقتصادی را دارد که این رتبه بسیار ارزشمند است. این کشور در ایده های نوآورانه نیز رتبه دو در جهان را دارد. متوسط درآمد در خانواده در کشور سوئیس معادل با 10 هزار دلار آمریکا رقم خورده است. این کشور دارای چندین شرکت‌های بین المللی بزرگ است اما مهمترین بخش اقتصاد کشور سوئیس در بخش تولید آن است. در این کشور مواد شیمیایی تولید و صادر می شود و در زمینه کالاهای بهداشتی و دارویی و ابزارهای اندازه گیری علمی و دقیق و همینطور ابزار موسیقی نیز رتبه خوبی دارد. بیشترین صادرات مردم کشور سوئیس در زمینه مواد شیمیایی است که در حدود 34 درصد از صادرات را شامل می شود. ماشین آلات و ابزارهای الکترونیکی در این کشور رتبه 21 درصد را دارد. بانکداری بخش بسیار مهم اقتصادی در کشور سوئیس است به طوریکه بیمه نیز می‌تواند یکی از بخش های درآمد زا در این کشور باشد. صنعت توریسم در کشور سوئیس به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد و می‌تواند فضای درآمدزایی گسترده را فراهم سازد.

بخش عمومی در کشور سوئیس بیشترین سهم را در اقتصاد دارد و همینطور نرخ مالیات در این کشور پایین تر است. استانداردسازی کسب و کار در این کشور نیز توانسته به حد بالایی دست یابد اینطور که مشخص شده است قیمت مسکن و مواد غذایی در کشور سوئیس رتبه‌های 17 و 14 در دنیا را شامل می‌شود.

امنیت مالی و اقتصادی در سوئیس

امنیت مالی و اقتصادی در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت اقتصادی در کشور سوئیس به بهترین شکل ممکن برقرار شده است. افرادی که تخصص خوبی دارند پس درآمدزایی خوبی دارند و به گردش مالی کشور کمک می‌کنند. امنیت مالی این کشور در زمینه تولید بسیار وسیع است به طوری که توانسته در سال‌های اخیر گردش صادرات خود را افزایش دهد. در این کشور سیستم های بانکی و پرداخت نیز از دیگر بخش های ایمنی شغلی محسوب می‌شود. پول نقد در این کشور بسیار پر مصرف است و همینطور سیستم‌های دستگاه خود پرداز نیز در همه جا در دسترس است. گردش مالی روزانه برای هر شخص 22 درصد بیشتر از سایر کشورها است. در این کشور سیاست هایی که در زمینه اقتصادی و صادرات دیده می شود نیز سبب ایجاد یک فضای مالی بسیار قوی شده است. در نظر داشته باشید که این کشور دارای سیستم های بانکی قدرتمندی است که می‌تواند تراکنش‌های مالی وسیعی را فراهم سازد. در نظر داشته باشید که رتبه امنیت مالی در کشور سوئیس به 3 در جهان رسیده است و این کشور پیش بینی‌های خوبی برای سال های آینده کرده است.


امنیت در سوئیس

امنیت در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور سوئیس یک کشور بسیار پیشرفته است و قوانین این کشور به طور دقیق و روتین به روز می‌شود. در کشور سوئیس وضعیت امنیت در رتبه بسیار خوبی قرار دارد و مشخص است که مردم این کشور سعی می‌کنند به طور دقیق و اصولی همه چیز را مورد ارزیابی قرار دهند. اما شما به عنوان یک مهاجر به کشور سوئیس باید از وضعیت امنیتی در این کشور اطلاعات درستی داشته باشید.

مردم این کشور از سطح سلامت بالایی برخوردار هستند و امنیت سلامت در کشور سوئیس خوشبختانه رتبه بسیار خوبی دارد به طور کلی در این کشور خبری از خطرات جانی و تهدید‌های خیابانی نیست. افراد به هر طرز پوششی مختار هستند که در شهر ظاهر شوند و شرایط به صورتی است که افراد می‌توانند از نظر درآمدزایی به رتبه خوبی برسند پس امنیت مالی نیز برای افراد در نظر گرفته نمی‌شود.

در این کشور کودکان در بهترین محیط تحصیل می‌کنند و هیچ خطری این افراد را دنبال نمی‌کند. در سال های اخیر حقوق و دستمزد برای آقایان و خانم ها یکسان سازی شده است و بانوان نیز می‌توانند از یک فضای درآمدزایی روتین استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که کشور سوئیس به طور کلی از دسته کشورهای قدرتمند اقتصادی محسوب می‌شود و کیفیت زندگی در کشور سوئیس نیز بسیار بالا اعلام شده است. بخش های خصوصی در زمینه های مختلف در این کشور رشد داشته است و سلامت مردم بخش مهمی از فضای سلامتی این کشور محسوب می‌شود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در سوئیس

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با دانستن شرایط اخذ اقامت کشور سوئیس می‌توانید برنامه ریزی صحیحی در زندگی خود داشته باشید و به سادگی فضای خوبی برای سفر خود فراهم سازید. به طور کلی شما می توانید از طریق تولد با رعایت سیستم موجود برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید اما یکی دیگر از روش‌های موجود طبق سیستم تقاضای تابعیت است. در این روش افراد باید سکونت دائمی در این کشور به اندازه 8 سال داشته باشند شما می‌توانید از سال سوم زندگی در این کشور درخواست خود را ارائه دهید به این ترتیب با هر سال تکرار درخواست دولت این کشور متوجه می‌شود که قصد اصلی شما از زندگی در این کشور و شرایط برای اخذ اقامت دائم فراهم می‌شود. در صورتی که بخواهید پس از اقامت دائم برای پاسپورت این کشور درخواست دهید باید به یکی از زبان‌های آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی تسلط داشته باشید در نظر داشته باشید که تسلط شما یک امتیاز بسیار مهم محسوب می‌شود. شما برای اخذ اقامت این کشور باید با نحوه زندگی در سوئیس آشنا باشید و با آداب و رسوم مردم این کشور نیز سازگار باشید. حتماً باید مطیع قانون باشید و امنیت داخلی و خارجی این کشور را جدی بگیرید در نظر داشته باشید به طور کلی برای اخذ ویزای همراه باید در ابتدا شرایط فرد اصلی در کشور سوئیس مشخص باشد یعنی شغل وی و میزان درآمد و محل زندگی او بسیار مهم است و در صورت درست بودن اطلاعات شرایط برای اقامت همسر و فرزندان او نیز فراهم می‌شود شایان ذکر است زندگی در کشور سوئیس به طور کلی با رشد خوبی همراه است. مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری از دیگر روش هایی که می تواند همسر و فرزند شما را نیز همراه نماید. در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری باید در یک فضای روتین و صحیح صورت بگیرد و به شکلی باشد که افراد بتوانند از آن استفاده نمایند و سود حاصل نیز برای این کشور در وضعیت مشخصی قرار داشته باشد در هر صورت شما باید بودجه خوبی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور سوئیس داشته باشید تا به نتیجه درستی دست یابید.

ازدواج خارجی ها در سوئیس

ازدواج خارجی ها در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نظر داشته باشید که هر شخصی که با یکی از اتباع سوئیس ازدواج نماید می‌تواند برای تحصیل و یا اخذ تابعیت و همینطور اقامت کشور سوئیس تقاضا دهد. در این روش فرد باید 5 سال در کشور سوئیس زندگی کرده باشد و سه سال از آن باید به شکل پیوسته باشد. شما نیازی به امتحان زبان سوئیسی ندارید و شرایط خوبی برای شما فراهم می‌شود.

شرایط ازدواج در کشور سوئیس این است که از نظر مالی در وضعیت خوبی باشید، وضعیت مالی شما باید به شکل دقیق و اصولی ارزیابی شده باشد. باید مطیع قانون کشور سوئیس باشید و در دوره 5 ساله ای که در این کشور زندگی می‌کنید مدام زیر نظر هستید. شما نباید برای امنیت داخلی و خارجی کشور سوئیس خطرآفرین باشید این روال به ضرر شما خواهد بود. شایان ذکر است که تابعیت این کشور پس از 6 سال زندگی مشترک فراهم می‌شود. شرایط ازدواج به این صورت است که هر دو شخص باید بالا 18 سال داشته باشند، نحوه آشنایی باید مشخص باشد، در صورتی که به زبان این کشور هیچ تسلطی ندارید مأمور مربوطه به ازدواج شما شک می‌کند. ازدواج باید در یک فضای رسمی و درست در شهرداری کشور سوئیس صورت بگیرد. در صورتی که افراد قبلا ازدواج کرده اند باید مدرک فوت و یا طلاق فرد قبلی ارائه داده شود. شرایط تعیین شده به طور کلی برای سفر به کشور سوئیس در دسته بندی‌های مختلفی  قرار دارد اما افرادی که قصد طلاق دارند باید یک سال جدا از هم زندگی نمایند و مدرکی دال بر این موضوع در پرونده این افراد وجود داشته باشد. باید ثابت شود که مشکل اصلی چیست در صورتی که هر دو شخص به این نتیجه رسیده اند که ادامه زندگی برایشان عذاب آور است طبق روش های قانونی و به شکل رسمی از هم جدا می‌شوند. فرزند متولد شده باید از نظر مالی و زندگی از سوی هر دو شخص یعنی پدر و مادر طبق برنامه ای که قانون کشور سوئیس در نظر می‌گیرد مورد حمایت قرار بگیرد.

اجاره خانه در سوئیس

اجاره خانه در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما برای اجاره خانه در کشور سوئیس باید در ابتدا موقعیت مکانی منزل مورد نظر را ارزیابی نماییم و مهمترین علت تغییر نرخ اجاره بها در کشور سوئیس موقعیت مکانی است. ما برای اینکه بتوانیم توضیح درستی داده باشیم و شما نیز یک دید نسبی در زمینه هزینه های اجاره خانه در این کشور داشته باشید یک سری مثال زده ایم. در صورتی که شما بخواهید یک خانه یک خوابه در مرکز شهر را اجاره نمایید باید به اندازه 1549 فرانک هزینه در نظر بگیرید که این رقم شاید به نوبه خود گران باشد در صورتی که بخواهید هزینه شما کمتر شود می‌توانید به سراغ آپارتمان‌های اطراف شهر بروید به این ترتیب هزینه شما به 1204 فرانک کاهش خواهد یافت. مورد بعدی این است که اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر در حدود 2964 فرانک است و اگر افراد بخواهند هزینه کمتری برای اجاره خانه پرداخت نمایند باید به سراغ خانه‌های حاشیه شهر بروند در نظر داشته باشی که آپارتمان های حومه شهر در حدود 2296 فرانک هزینه در بر دارد. حال برای اجاره خانه در کشور سوئیس در صورتی که هنوز وارد این کشور نشده ایم چه باید کرد؟ اول اینکه باید سعی کنید یک نفر را از روال املاک سر در می‌آورد به عنوان راهنما داشته باشید. سپس شرایط به این شکل است که در کشور سوئیس عموماً صاحب خانه اعتماد زیادی به مستأجر های غیر بومی ندارد و شما باید نظر صاحبخانه را جلب نمایید. بهترین روش این است که سه ماه اجاره اول را پرداخت نمایید و یا در صورت داشتن شغل پر درآمد گردش مالی ارائه دهید که نشان دهد از نظر درآمدزایی در وضعیت خوبی هستید و هدف شما از اجاره خانه در این کشور زندگی است. در نظر داشته باشید که برخی از خانه ها در این کشور در وضعیت اشتراکی قرار دارند و باید حواسمان جمع باشد که گول ظاهر برخی از قراردادها را نخوریم. خرید خانه در کشور سوئیس با حساسیت های بیشتری همراه است که در بخش بعد توضیح داده می‌شود. اجاره خانه در شهر برن کشور سوئیس در متراژ کم ارزانتر است.


خرید ملک در سوئیس

خرید ملک در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت هر متر مربع آپارتمان در کشور سوئیس در صورتی که در مرکز شهر باشد در حدود 11089 فرانک هزینه در بر دارد و افرادی که از طی خرید ملک قصد دارند به این کشور مهاجرت داشته باشند باید بدانند که یک حداقل مشخصی برای خرید برایشان در نظر گرفته می‌شود که باید رعایت نمایند. می‌دانیم که این تعرفه بالا است بنابراین شما می‌توانید از خانه های حومه شهر استفاده نمایید که هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر در حدود 8451 فرانک در نظر گرفته شده است. تعرفه‌هایی که در زمینه خرید ملک دیده می‌شود دسته بندی‌های مختلفی دارد. در نظر داشته باشید که کشور سوئیس یک کشور قدرتمند در زمینه‌های اقتصادی است و توانسته رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد. یکی از خطرهایی که شما را به عنوان یک فرد خارجی تهدید می‌کند خرید خانه‌هایی است که درگیر پرونده‌های باز است و هنوز شما از آن اطلاع ندارید. بنابراین در زمان خرید حتما اجازه دهید فروشنده خود حضور داشته باشد، سابقه خانه‌ای که قرار است خریداری نمایید را ارزیابی کنید برخی از خانه‌ها به چند نفر فروخته می‌شود و این روال کار شما را بسیار دشوار می‌کند. در نظر داشته باشید که مهاجرت با خرید ملک به کشور سوئیس می‌تواند یک روش خوب باشد اما نیاز است که بتوانید از طریق ویزای سرمایه گذاری برای خود اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید در هر صورت این شما هستید که باید ارزیابی صحیحی از شرایط زندگی در کشور سوئیس داشته باشید. شرایط اقامت در کشور سوئیس به نسبت سال های گذشته برای کسانی که از طریق سرمایه گذاری وارد خاک این کشور شده اند آسانتر شده است و به نتیجه درستی رسیده است.

ثبت شرکت در سوئیس

ثبت شرکت در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما در کشور سوئیس این امکان را دارید که شرکت تأسیس نمایید و یا بیزینسی که قبلاً تأسیس شده و در حال حاضر غیر فعال است را به نام خود فعال کنید. در نظر داشته باشید که از نظر فنی و اجرایی پروسه کاری شرکت‌های آماده‌ای که خریداری می‌شود با شرکتی که به تازگی به تأسیس می‌رسد از نظر زمانی به یک اندازه است. شما می‌توانید شرکت را به به صورت جدید راه اندازی نمایید و حساسیت هایی که در این روش وجود دارد متفاوت است. در این کشور تنها ثبت شرکت کفایت نمی‌کند باید سیستم‌های بانکی درستی را نیز کسب نمایید که به شما اجازه دهند در این کشور سرمایه گذاری داشته باشید. به طور کلی باید ثابت نمایید که سرمایه شما از کجا به دست آمده است . در این کشور اگر کمتر از 50 درصد یک شرکت را سهم دارید حتماً نیاز به شریک خواهید داشت. در نظر داشته باشید پس از گذراندن 4 سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را داشته باشید و پس از 6 سال شرایط برای پاسپورت کشور سوئیس برای شما فراهم می‌شود.

شرکت های مختلفی برای ثبت در کشور سوئیس برای شما فراهم شده است. شرکت های انفرادی همانطور که از اسمش پیداست معادل با شخص حقیقی در قانون تجارت است که نام و نام خانوادگی فرد به عنوان یک موسسه تجاری در این کشور ثبت می‌شود. شما باید یک نفر را مقیم سوئیس نمایید تا به عنوان یکی از مدیران شرکت حق امضا داشته باشد. در این روش نیازی به سرمایه ثبت اولیه نخواهد بود.

دومین گزینه شرکت با مسئولیت محدود است که رایج ترین شکل ثبت شرکت کوچک در کشور سوئیس محسوب می‌شود که در این روش شما می‌بایست یک نفر را به عنوان مدیر شرکت انتخاب نمایید او حق امضا می‌گیرد. حداقل سرمایه مورد نظر 20 هزار فرانک سوئیس است.

شرکت سهامی خاصی رایج ترین شکل ثبت شرکت در این کشور است و تمام سهام شرکت می‌تواند به نام یک نفر باشد. در این روش به طور کلی می‌بایست یک نفر که تبعه این کشور است به عنوان مدیر باشد و سرمایه مورد نیاز 100 هزار فرانک سوئیس است.

روش آخر نیز نمایندگی است که نیاز به سرمایه اولیه ندارد و یک فرد از تبعه سوئیس باید مدیر با حق امضا داشته باشد. اساسنامه شرکت مادی در این روش بسیار مهم است و باید ترازنامه مالی شرکت به طور دقیق مطالبه شود.


انواع ویزا و انواع اقامت در سوئیس

انواع ویزا و انواع اقامت در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای تحصیلی کشور سوئیس یکی از بهترین گزینه‌های موجود است که در اختیار دانشجویان و جوانان جویای تحصیل قرار می‌گیرد که این افراد می‌بایست در ابتدا در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرفته شده باشند در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید ویزای توریستی سه ماه خود را پس از وارد شدن به کشور سوئیس به ویزای تحصیلی تغییر دهید و باید به کشور خود بازگردید و روال ویزای تحصیلی را به درستی دنبال نمایید.

ویزای ازدواج کشور سوئیس دومین گزینه موجود است که در این روش باید ازدواج واقعی باشد و در شهرداری صورت بگیرد شرایط ازدواج به طور مکتوب نوشته می‌شود.

اخذ ویزای کاری کشور سوئیس به طور کلی یکی دیگر از نمونه هایی است که برای شما فراهم شده است که شما باید دعوت نامه کاری داشته باشید و اصل و فکس آن باید به سفارت این کشور ارائه شود. شما در ابتدا یک ویزای یک ساله موقت خواهید داشت و تا سه سال آن را تمدید می‌کنید و پس از یک دوره 10 ساله می‌توانید اقامت دائم را کسب نمایید در نظر داشته باشید که برای داشتن ویزای کاری این کشور باید تجربه کافی داشته باشید. و محدوده سنی شما باید از 22 الی 39 سال باشد. نیاز است که مردک لازم در زمینه زبان داشته باشید، حداقل مدرک تحصیلی شما باشد لیسانس باشد و باید قراردادی که بین کارفرما و متقاضی بسته می‌شود به طور دقیق ارائه شود.

شما اجازه دارید ویزای یکبار ورود، دو بار ورود، چند بار ورود و همینطور ویزای تزانزیت داشته باشید. هر یک از این گزینه‌ها با اهداف خاصی همراه هستند.

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق سرمایه گذاری از دیگر روش های بسیار خوب است که پیش روی افراد قرار دارد و افراد می‌توانند در این روش به سرعت روال را برای اقامت دائم خود کسب نمایند در نظر داشته باشید که به طور کلی چه خوب است که برای اخذ ویزای توریستی این کشور یک ماه زودتر اقدام نمایید که در صورت ناقص بودن مدارک بتوانید آن را پوشش دهید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم سوئیس

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تأمین سلامت مردم کشور سوئیس بسیار مهم است و بخش‌های خصوصی در این زمینه توانستند به نتیجه خوبی دست یابند به طوری که شرکت‌های بیمه به بخش های خصوصی واگذار شده اند از طرف دیگر سلامت جامعه برای کشور سوئیس به طور کلی اهمیت بسیار زیادی دارد و مشخص است که در این کشور بیمه‌های سلامت در وضعیت وسیع استفاده می‌شود. خرید بیمه از شرکت های خصوصی بیشتر از بیمه دولتی است اما کیفیت خدمات رسانی شرکت‌های بیمه خصوصی به مراتب بیشتر است.

کشور سوئیس از دسته کشورهایی قلمداد می‌شود که سطح سلامت مردم آن بسیار بالا است به طوریکه افراد پیش از ورود به تحصیل و کار باید از نظر امنیت روانی سنجیده شوند این روال سبب شده است سطح سلامت در این کشور گسترش یابد. روال زندگی در کشور سوئیس نیز رشد خوبی دارد به طوری که مطالعات نشان می‌دهد امید به زندگی برای مردان 80 سال و برای بانوان در حدود 84 سال و بالاترین امید به زندگی در دنیا است. هزینه‌ای که دولت برای تأمید بخش سلامت و بیمه در جامعه داشته است در حدود 11.4 درصد از تولید ناخالص داخلی است که رتبه خوبی است در نظر داشته باشید که این گزینه از آلمان و فرانسه بهتر است اما به وضعیت بیمه ایده آل در آمریکا نمی‌رسد. در کشور سوئیس پیر شدن جمعیت یک تهدید جدی است که نشان می‌دهد نیاز به هزینه‌های تأمین سلامت بیشتر به نسبت سال‌های قبل است و این روال رشد سهم هزینه های سلامت را افزایش می‌دهد.

خدمات بانکی و مالی در سوئیس

خدمات بانکی و مالی در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش قصد داریم در خصوص بانک‌های مهم در کشور سوئیس صحبت کنیم. بانک یوبی اس یکی از مهمترین بانک‌ها در کشور سوئیس محسوب می‌شود که مدیرعامل آن سرجیو پی ارموتی است. تعداد پرسنل در این بانک 62537 نفر اعلام شده است و در حدود 3017 شعبه دارد. این بانک در رده‌های سرمایه گذاری قرار دارد و به عنوان شرکت خدمات مالی چند ملیتی است. این بانک به مدت 156 سال پیش در کشور سوئیس راه اندازی شده است و امروزه دارای دفاتر مرکزی در شهرهای زوریخ و همینطور برن است. در این بانک مدیریت دارایی و همینطور خدمات بانکی در وضعیت کلان صورت می‌گیرد.

کردیت سوئیس یکی از شرکت های خدمات مالی محسوب می‌شود. این بانک در شهر زوریخ قرار دارد و به عنوان یک شرکت سهامی خاص نیز فعالیت می‌کند. کردیت سوئیس به 4 بخش مهم تقسیم شده است که شامل سرمایه گذاری، بانکداری اختصاصی و مدیریت دارایی و بازاریابی است. این گروه در 50 کشور جهان حضور دارد. کردیت سوئیس وام های خوبی ارائه می‌دهد که در شبکه های برق رسانی و همینطور سیستم های راه آهن اروپا استفاده شده است.

بانک زوریخ به مدیریت مارتین شول است و تعداد پرسنل در این بانک 4825 نفر اعلام شده است و در حدود 81 شعبه دارد. این بانک به طور کلی بزرگترین بانک  در کشور سوئیس محسوب می‌شود و در زمینه پس انداز و وام های صندوق مسکن و همینطور خدمات مشاوره مالی در وضعیت حرفه ای ظاهر شده است. این بانک در زمینه مالی صادرات و ضمانت‌های بانکی فعالیت خوبی دارد. اسناد در کشور سوئیس اعتبار بسیار بالایی دارند.

جولیوس به مدیریت بوریس کولاردی است و تعداد پرسنل در این بانک 5390 نفر اعلام شده است و در حدود 50 شعبه نیز دارد. این بانک به طور کلی در زمینه بانکداری خصوصی به رتبه خوبی رسیده است و بیش از 40 شعبه بین المللی در بیش از 20 کشور جهان دارد. شعبه مرکزی این بانک در شهر زوریخ است. کسب و کار های خانوادگی در این بانک به رتبه بسیار عالی خواهد رسید که بسیار ارزشمند است.

کانتونال از دیگر بانک‌های قدرتمند در کشور سوئیس است که در حدود 710 پرسنل دارد و 25 شعبه نیز در بانک قرار گرفته است. این بانگ در کسب و کارهای کوچک بسیار ارزشمند ظاهر شده است و وام های شخصی و حساب‌های پس انداز و همینطور خدمات مدیریت در این بانک رتبه بسیار عالی دارد.ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در سوئیس

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت کشور سوئیس یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان است به طوری که در سال 2018 رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانید به 158 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد سفر کنید. در نظر داشته باشید که سوئیس یکی از کشور‌های بسیار قدرتمند در زمینه های مختلف محسوب می‌شود. این کشور توانسته رتبه مهاجرت خود را به طور روتین ارزیابی نماید. با داشتن پاسپورت این کشور افراد می توانند به سادگی به کشور های مهم دنیا سفر نمایند.

تشابهات فرهنگی سوئیس با ایران

تشابهات فرهنگی سوئیس با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم کشور سوئیس از ایرانیان وقت شناس تر هستند و تأخیر در این کشور کمتر دیده می‌شود.

· میزان شاد بودن مردم این کشور نیز از مردم ایران بیشتر است و امید به زندگی بیشتری دارند.

· در کشور سوئیس همانند ایران کودکان تشویق به تحصیل می‌شوند و ورزش نیز از دسته برنامه‌های خوب مردم کشور سوئیس است.

· نوع لباس پوشیدن مردم کشور سوئیس کمی متفاوت از ایران است . به طور کلی در این کشور نیز افراد عادت به استفاده از لباس ورزشی دارند.

· برخی غذاهای سوئیسی طعم بسیار مشابه ای به غذاهای ایرانی دارد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در سوئیس

اعیاد و تعطیلات رسمی در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور سوئیس سخت کوش هستند و کمتر دیده می‌شود که تعطیلات در این کشور زیاد باشد. در هر صورت اول ژانویه سال نو بوده و تعطیل رسمی است به طوری که حتی سوپرمارکت‌ها نیز بسته هستند. تعطیلات رسمی در این کشور برای سال نو با حال و هوای خاصی همراه است. 14 فوریه روز عشق یا ولنتاین است، در این روز افراد به هم کادو می‌دهند و سعی می‌کنند روزهای خوبی را در کنار هم داشته باشند. در چنین روزی شرایط به صورتی است که هر فرد می‌تواند با سایر افراد ارتباط درستی برقرار نماید و به عشق خود عشق بورزد در چنین روزی استفاده از گل با رنگ قرمز بسیار رایج است.

17 مارس در کشور سوئیس روز سن پاتریک و تعطیل رسمی محسوب می‌شود در این روز به طور کلی شهر در یک فضای عجیب قرار می‌گیرد و همه چیز به شکل از پیش تعیین شده پیش می‌رود.

25 آوریل روز آزادی در کشور سوئیس است که مردم در این روز سعی می‌کنند شعار آزادی خود را به گوش کل دنیا برسانند این روز جشن ها و شادی های بسیار گسترده ای در هر یک از شهرهای کشور سوئیس دیده می‌شود. 1 آگوست روز ملی کشور سوئیس است که در این روز دولت این کشور جشن های بسیار طولانی 24 ساعته برگزار می کند و کل شهر به شادی مشغول هستند.

31 اکتبر روز هالووین و یا روز ترس در کشور سوئیس است که افراد لباس های مخصوص هالووین به تن می‌کنند و سعی می‌کنند از فضای موجود لذت ببرند به طور کلی این روز یکی از روزهای ارزشمند در کشور سوئیس است.

دین در سوئیس

دین در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اکثر مردم کشور سوئیس مسیحی هستند. در حدود 43 درصد از این افراد کاتولیک هستند و 35 درصد نیز پروتستان هستند. در این کشور تنها 2 درصد ارتدوکس وجود دارد و اسلام دومین دین مهم در کشور سوئیس محسوب می‌شود. سایر ادیان در بین مردم کشور سوئیس در حدود 4 درصد طرفدار دارد که رقم کمی است. در این کشور در حدود 11 درصد از مردم نیز از هیچ دینی پیروی نمی‌کنند. مسلمانان در تمام شهرهای کشور سوئیس پراکنده هستند و به طور کلی در این کشور 90 مرکز مسلمان وجود دارد.

تفریح در سوئیس

تفریح در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مسیرهای کوهپیمایی در کشور سوئیس یکی از آسان ترین و ارزان ترین فعالیت هایی است که برای افراد فراهم شده است. تنوع زیاد مسیرهای کوهستانی در کشور سوئیس سبب شده است که افراد بتوانند بر اساس مدت زمان و همینطور میزان آمادگی جسمانی خود در مسیر های مختلف قرار بگیرند.

پاراگلایدر ها یکی از چشم اندازهای هوایی بسیار زیبا در کشور سوئیس محسوب می‌شود که می تواند از دیگر تفریحات این کشور باشد. شما با استفاده از این پاراگلایدرها می‌توانید از آسمان فرود آیید و بر روی قله های پوشیده از برف تجربه بی نظیر داشته باشید شما با این وسیله احساس بی وزنی خواهید کرد.

چتربازی یکی دیگر از تفریحات کشور سوئیس محسوب می‌شود که به طور کلی می ‌تواند بسیار مهیج باشد. این تفریح برای رده‌های سنی بالاتر مناسب است و کودکان نمی‌توانند در آن به شرایط خوبی دست یابند.

باشگاه شکلات فرنگی از دیگر تفریحات در کشور سوئیس است که می‌توانید در این باشگاه هم خودتان شکلات درست کنید و هم انواع و اقسام شکلات‌های خوش طعم را تست نمایید. این باشگاه فضای بسیار عالی از نظر کیفیت محصولات را شامل می‌شود.

غارهای سنت بیتوس افسانه ای از دیگر دیدنی‌های کشور سوئیس محسوب می‌شود این غارها دارای ساختار عجیبی هستند به طوری که بخش‌های داخلی آنها از سنگ های خاصی استفاده شده است قدم زدن در این غارها یک تجربه بی نظیر محسوب می‌شود.

شما می‌توانید از بزرگترین ایستگاه راه آن اروپا نیز دیدن نمایید. این ایستگاه در منطقه خاصی قرار دارد و بسیار عجیب و غریب است، چشم انداز خیره کننده این ایستگاه بسیار قدرتمند ظاهر می‌شود. این ایستگاه از دل کوه عبور می کند و فضای بسیار ارزشمندی دارد.

قلعه اوبرهوفن برای قایق سواری های کوتاه بسیار عالی است این قلعه به طور کلی دارای معماری باشکوهی است و سبک زندگی بسیار خاصی را شرح می‌دهد. بازدید از این قلعه و کلیساهای اطراف آن می‌تواند برای شما یک تجربه بسیار تازه باشد. دیوارهای قلعه نقاشی شده اند و به طور کلی مانند یک موزه تاریخی بسیار زیبا به نمایش گذاشته شده است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در سوئیس

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اصلی ترین وسایل حمل و نقل در کشور سوئیس اتوبوس، تراموا و قطارهای محلی است که گشت و گذار در محله های کوچک و بزرگ را فراهم ساخته است. شما می‌توانید از قایق‌های مستقر در دریاچه و رودخانه نیز استفاده نمایید. شما برای استفاده از سیستم های حمل و نقل این کشور نیاز به کارت دارید که کارت ها در انواع مختلف 24 ساعت با هزینه 24 فرانک، 72 ساعته 48 فرانک و ... دیده می‌شود. کارت‌های سفری ارز خرید بالایی دارد و می‌تواند در هزینه های شما نیز صرفه جویی نماید و گزینه بسیار خوبی است.

در این کشور دوچرخه های پدالی و همینطور برقی برای اجاره نیز قرار دارد که نیاز به ودیعه 20 فرانکی برای اجاره آن است. این گزینه برای کسانی که به دوچرخه سواری علاقه دارند یک گزینه بسیار خوب محسوب می‌شود.

فرهنگ سوئیس

فرهنگ سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در کشور سوئیس وقتی با فردی روبرو می شوید اولین کاری که باید صورت بیگرد دست دادن است.

· روبوسی در این کشور برای افراد صمیمی تر است.

· در خیابان با غریبه ها سلام کنید این بخشی از آداب و رسوم کشور سوئیس است و به طور کلی سلام و خداحافظی باید باشد و ربطی به شرایط شما ندارد.

· در صورتی که در خیابان به کسی برخورد کردید باید از او عذرخواهی نمایید.

· یکی از رسم های رایج در کشور سوئیس این است که در زمان ملاقات های کاری باید زودتر از زمان موعود به مراسم برسید.

· وقت شناسی از دیگر بخش های مهمی در کشور سوئیس محسوب می‌شود این موضوع حتی در بین کودکان نیز دیده می شود.

· شما در کشور سوئیس اجازه ندارید آشغال خود را در هر سطل زباله ای بریزید و تفکیک آشغال بسیار مهم است.

هنر سوئیس

هنر سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنرهای تجسمی و موسیقی و تئاتر در کشور سوئیس رتبه بسیار خوبی دارد. تئاتر از دیگر هنرهای ارزشمند در کشور سوئیس است که می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای افراد باشد.

در این کشور دوره های تحصیلی هنر با فضایی بسیار مدرن همراه است. نویسندگی از دیگر هنرهای رایج در کشور سوئیس است.

ورزش در سوئیس

ورزش در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنرهای رزمی در کشور سوئیس به طور کلی رتبه های مختلفی را شامل می‌شود. افراد در هنرهای رزمی در این کشور به رتبه های بسیار خوبی رسیده اند. از دیگر ورزش‌های دیده شده در کشور سوئیس اسکلتون و لژسواری است که از ورزش‌های ترکیبی و ابداعی این کشور محسوب می‌شود.

خرافات در سوئیس

خرافات در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· یکی از خرافاتی که در کشور سوئیس دیده می‌‌شود آب پاشیدن سر مسافر است که به طور کلی نشان از خوش یمنی او است و به سلامت می‌رود و می‌آید.

· در این کشور عقب عقب راه رفتن به هیچ عنوان خوش یمن نیست و این روال نشان از یک صفت شیطان گونه است.

· خوردن گوشت بز توسط بانوان یکی از موارد ممنوع است و به طور کلی آقایان در این کشور سعی می کنند بیشتر این گوشت را مصرف کنند تا بانوان.

· در کشور سوئیس استفاده از رنگ زرد چندان خوشایند نیست و این روال قطعاً مشکل ساز خواهد شد. در نظر داشته باشید که استفاده از گل زرد سبب می‌شود رابطه شکل گرفته از هم بپاشد.

شایعات در مورد سوئیس

شایعات در مورد سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· اطلاعاتی که از زمینه بحران های اقتصادی کشور سوئیس در دسترس است اشتباه است این کشور بسیار قدرتمند است.

· وضعیت حجاب در کشور سوئیس آزاد است و شایعاتی مبنی بر سختگیرانه های مختلف را باور نکنید.

· در این کشور فضا برای تحصیل و کار به خوبی فراهم است و نباید شایعاتی که این روال را رد می کند قبول کرد.

موارد ممنوعه در سوئیس

موارد ممنوعه در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· شما در کشور سوئیس اجازه ندارید بدون اجازه از افراد از آنها سوالات شخصی بپرسید.

· بانوان پس از ماه 4 بارداری اجازه رانندگی ندارند.

· در کشور سوئیس هیچکس حق ندارد احساسات فرد مورد مقابل را نادیده بگیرد.

· در زمان صحبت در جمع نباید آدامس بجوید این کار بی ادبی است.


خطرات احتمالی برای افراد مقیم سوئیس

خطرات احتمالی برای افراد مقیم سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به جرأت می توان گفت در کشور سوئیس خطری شما را تهدید نمی کند اما چون این کشور کمی گران است افرادی که بدون پشتوانه مالی وارد خاک کشور می شوند زندگی سختی خواهند داشت.

تشابهات قوانین سوئیس با ایران

تشابهات قوانین سوئیس با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· قوانین و زمان کار در کشور سوئیس مانند ایران است اما درآمد در سوئیس بیشتر است.

· دوره های تحصیلی در کشور سوئیس مانند ایران است و کودکان باید سعی کنند به تحصیل خود اهمیت زیادی دهند.

· مردم کشور سوئیس به طور کلی سعی می کنند از بهترین ساختار تحصیلی و کاری استفاده نمایند.


گواهینامه و خرید ماشین در سوئیس

گواهینامه و خرید ماشین در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با گواهینامه ایرانی ترجمه شده در این کشور می توانید به مدت سه ماه رانندگی نمایید پس از آن باید به فکر اخذ گواهینامه باشید. خرید ماشین در این کشور نیاز به بودجه های مشخصی دارد به طوریکه افراد می توانند از وام های بانکی استفاده نمایند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در سوئیس

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ایران در کشور سوئیس در شهر برن قرار دارد و ساعت کاری هر روز از 8 صبح تا 14 است.

نوع پوشش مردم سوئیس

نوع پوشش مردم سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم کشور سوئیس لباس های سنتی به تن می کنند و سعی می‌کنند در جشن و ها و مراسم های مهم لباس خود را سنتی تر انتخاب کنند.

· بانوان از بلوز آستین بلند استفاده می کنند و پیش بندهای ابریشمی بخش مهمی از لباس بانوان در این کشور است.

· زیر پیراهنی و همینطور جوراب شلواری از دیگر لباس های رایج در کشور سوئیس محسوب می شود.

· در این کشور افراد از شلوار جین و تی شرت استفاده می‌کنند.

· به طور کلی آقایان علاقه زیادی به استفاده از پیراهن سفید دارند.

· سبک زندگی این کشور نشان می دهد که بهترین لباس کدام خواهد بود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی سوئیس

جغرافیا و شرایط آب و هوایی سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور سوئیس یک کشور کوهستانی و مرتفع در اروپا است. این کشور در حدود 1852 کیلومتر خط مرزی را شامل می شود. کشور سوئیس در بخش غرب با فرانسه و در بخش شمال با آلمان همسایه است. همینطور در بخش شرق نیز با اتریش مرز مشترک دارد.

این کشور بسیار زیبا است و هر گوشه از آن مانند کارت پستال می‌درخشد. مساحت کلی کشور سوئیس در خدود 41290 کیلومتر مربع اعلام شده است. بزرگترین شهر این کشور زوریخ است. پایتخت کشور سوئیس شهر زیبای برن است. در این کشور طبیعت بکر و شگفت انگیزی وجود دارد که مجموعه ای از کوه و جنگل و دریاچه ها را شامل می شود. در این کشور شاهد مناظر طبیعی بسیار خاصی هستیم. در نظر داشته باشید که در حدود 60 درصد از خاک این کشور شامل رشته کوه آلپ است. بهترین و مدرن ترین وسایل و امکانات تفریحی در این کشور تعبیه شده است. صنعت گردشگری در کشور سوئیس بسیار گسترده است به طوریکه در فصل تابستان کوهستان های هاکی این کشور رتبه بسیار خوبی دارد. بیش از 70 درصد از مساحت این کشور شامل کوه های آلپ است .

کشور سوئیس 4 فصل دارد. زمستان های این کشور از دسامبر تا فوریه است و درجه حرارت در زمستان به کمتر از صفر می رسد. فصل بهار در کشور سوئیس هوا بسیار گرم تر است و به طور کلی افراد نیاز به لباس گرم دارند. درجه حرارت در این فصل از 2 الی 14 سانتی گراد متغیر است.

فصل تابستان در کشور سوئیس از جون الی سپتامبر است که دارای آب و هوایی معتدل است و درجه حرارت بین 20 الی 30 درجه بوده و برای سفر گزینه خوبی است. پاییز کشور سوئیس با درجه حرارت 10 الی 18 همراه است. آب و هوای عموماً معتدل اعلام شده است و موقعیت های مختلفی نیز در این بین وجود دارد. این کشور دارای تابستان های گرم و مرطوب است و باران های دوره ای و متناوب در این کشور دیده می شود. زمستان های کشور سوئیس پوشیده از برف است و برخی از بخش ها نیز هوا ابری و مه آلود است. شرق کشور سوئیس به طور کلی سردتر از بخش غربی آن است و در تمام سال های یک جبهه هوای سرد را نیز شامل می شود. بارندگی در این کشور در فصل های مختلف دیده می شود. فصل پاییز در این کشور خشک است به طوریکه شامل الگوهای آب و هوایی بسیار خاصی است.

این کشور دارای پاییز کوتاه بسیار خاصی است به طوریکه برای سفر هنرمندان یک انتخاب بی نظیر خواهد بود شایان ذکر است که کشور سوئیس به طور کلی دارای طبیعتی بکر و بی نظیر است که شاید در کمتر کشوری دیده شود. این کشور دارای پوشش گیاهی بی نظیری بوده و همینطور گونه های جانوری در این نیز دسته بندی های خاصی دارد. در مهاجرت به کشور سوئیس چه خوب است بتوانید هدف درستی داشته باشید به این ترتیب آینده ای بسیار روشن انتظار شما را می کشد.


غذاهای سوئیس

غذاهای سوئیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فوندوی پنیر یکی از وعده های غذایی بسیار خوش طعم در کشور سوئیس است که از پنیر آب شده تهیه می شود و در آن سیر و آرد و ذرت و نشاسته استفاده می شود. این پنیر در یک ظرف سرامیکی خاص سرو می‌شود.

رستی یک خوراک سیب زمینی در کشور سوئیس است که برش هایی از سیب زمینی گرد و مسطح انتخاب می‌شود که باید در روغن سرخ شود و داخل آن نیز با پیاز و پنیر و سیب پر می شود. این غذا با اسفناج و پوشت سوسیس نیز استفاده می‌شود.

بیرچر موسلی از دیگر غذاهای خوش طعم در کشور سوئیس است که برای وعده صبحانه استفاده می‌شود. یک رژیم غذایی بسیار خوش طعم است. این غذا به طور کلی از میوه و سبزیجات خوش طعم استفاده می‌شود و طعم دل انگیزی دارد.

راکلت نام پنیر سوئیسی کشور سوئیس است که در تابه با گریل شدن تهیه می شود و با سبزیجات گوشت کبابی سرو می‌شود این غذا بسیار خوش طعم است.

مردم کشور سوئیس علاقه بسیاری به زعفران دارند و از آن در برنج و گوشت استفاده می‌کنند.

چیپس تورتیلا یک غذای میان وعده ای است که از خمیر آرد ذرت، روغن گیاهی، نمک و آب ساخته شده است، که به شکل مثلث بریده شده و سپس سرخ شده یا پخته می شوند و با سس میل می­‌شوند.