x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در سوریه

کشور سوریه در خاورمیانه قرار دارد و پایتخت آن شهر دمشق است. این کشور مساحت 185180 کیلومتر مربعی دارد و هشتاد و هفتمین کشور جهان محسوب می شود. این کشور در جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد و دقیقاً در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. سوریه در همسایگی کشورهای ترکیه و اردن و عراق قرار گرفته است. آب و هوای این کشور به طور کلی معتدل و مرطوب است و برخی از بخش های آن دارای نقاط گرم و خشک است. این کشور دارای رود های مهم فرات و خابور و عاصی و دجله است. وضعیت حمل و نقل شهری در کشور سوریه محدود به تاکسی و اتوبوس است و هزینه هایی که در این زمینه از فرد اخذ می شود بر اساس مسافت راهی است که طی شده و باید ارزیابی شود. افرادی که علاقه به باشگاه های ورزشی در کشور سوریه دارند می‌توانند با هزینه 15 دلار در ماه از شرایط خوبی برخوردار شوند. در صورتی که اهل سینما و هنرهای سینمایی باشید هزینه یک دلاری برای شما کفایت می کند این روال سبب می شود که بتوانید به صندلی مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. واردات زیادی نیز از کشور سوریه صورت می گیرد که بیشتر در زمینه ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل است، در این کشور با کاهش ماشین آلات الکتریکی روبرو هستیم و بخش مهمی از سیاست های وارداتی مربوط به این بخش است. همینطور غذا و چهارپایان نیز از گزینه های مهمی هستند که برای کشور سوریه دیده می شود. از کشور مصر به کشور سوریه محصولات الیاف و کاغذ صادر می شود و بخش مهمی از اقتصاد را در بر می گیرد همینطور از کشور چین نیز مواد شیمیایی به کشور سوریه صادر می شود. در هر صورت اقتصاد کشور سوریه در سال های اخیر تغییراتی داشته است و مشخص است که دولت سعی به تغییر شرایط اقتصاد در کشور سوریه دارد. روابط تجاری و سیاسی ایران و کشور سوریه بسیار زیاد است و این موضوع سبب می شود که مراودات تجاری در این دو کشور روز به روز رونق داشته باشد. در نظر داشته باشید که حساب های بین المللی زیادی در این دو کشور دیده می شود که سبب صرفه جویی زمانی می‌شود. هزینه های پایین و همینطور زمان اندک از مزایای بسیار مهمی است که روند ثبت شرکت در کشور سوریه را بهبود داده است.برخی از شرکت‌ها امکان مالکیت صد در صد را به شما می دهند این گزینه سبب می شود که پس از 3 سال اقامت در کشور سوریه به سادگی درخواست اقامت دائم داشته باشید.

 

 

مشاوره زندگی در سوریه
فهرست

حداقل حقوق در سوریه

حداقل حقوق در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت دستمزد در کشور سوریه بستگی به نوع کار دارد، برخی از کارها دستمزد خوبی دارند و برخی دیگر نیز از سوی کارگران با اعتراض همراه هستند ، در ابتدای هر سال دولت کشور سوریه دستمزد جدید را اعلام می کند اما در طول سال کارفرمایان از عدد و رقم دیگری به عنوان دستمزد استفاده می کنند و هنوز کنترل کاملی در این راستا دیده نمی شود. وضعیت درآمدزایی در کشور سوریه رویکردهای مشخصی دارد، مثلاً کسانی که در بخش خدمات فعالیت می‌کنند از نظر دستمزد به نسبت افرادی که ورود به بخش صنعت دارند وضعیت بهتری دارند. این موضوع به دلیل اهمیت خدمات در کشور سوریه است اما دولت سعی کرده است که بخش صنعت در این کشور را نیز بهبود دهد در این راستا ارزیابی های زیادی دیده می شود. افرادی که به عنوان یک کارمند رده معمولی در کشور سوریه فعالیت می کنند به طور حتم از یک حقوق پایه برخوردار می شوند و می توانند مبلغی را به عنوان اضافه حقوق نیز در بر بگیرند. معلمان در کشور سوریه از نظر کاری کمی در مضیقه هستند و امتیازات درآمدی خوبی به معلمان اختصاص داده نمی شود. درآمدزایی در کشور سوریه رویکردهای مشخصی دارد، حقیقت این است که میزان درآمدی که در سال های اخیر ارزیابی می شود به نسبت نوع کار تغییراتی داشته است. اجازه کار در کشور سوریه بر اساس شرایط سنی و قدرتی افراد ارزیابی می شود. در مجموع وضعیت درآمدزایی یک کارگر در کشور سوریه از ایران بهتر نیست اما دولت سعی به بهبود روند موجود دارد.

میانگین درآمد در سوریه

میانگین درآمد در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان برای کار به کشور سوریه می‌روند این موضوع بارها و بارها تیتر خبرگزاری ها بوده است و البته که صحت دارد. در کشور سوریه مشکلات اقتصادی وجود دارد و هنوز هم افراد زیادی در این کشور بیکار هستند اما درهای ورود به کشور سوریه برای کار باز است و هیچکس علت این امر را نمی داند. آمارهایی که از بانک جهانی به دست ما رسیده است نشان می دهد که دولت کشور سوریه سعی دارد از نیروهای کاری کشورهای اطراف استفاده نماید تا چند فرهنگی در کشور سوریه جانمایی شده و به رشد اقتصادی این کشور کمک شود. از دسته شغل هایی بسیار روتین و همیشگی که در کشور سوریه دیده می شود شغل های مأموریتی است که ما به آن پارت شغل می گوییم، پارت شغل ها به دسته شغل های کوتاه مدت گفته می‌شود که فرد از تاریخ مشخص تا تاریخ مشخص دیگر وارد خاک کشور سوریه می شود و در یک مأموریت شرکت می کند. این موضوع در خصوص کارگران صدق می کند، مثلاً در ابتدای سال 2017 دولت کشور سوریه پروژه راهسازی عظیمی را آغاز نمود و به این دلیل نیاز به نیروی خارجی بود تا بتواند این مسیر را به شکل دقیق و اصولی پیش ببرد که تا حد زیادی نیز به رشد رسیده حقیقت این است که این سری از شغل ها به سادگی به جذب نیروهای خارجی نیاز دارد. همینطور مأموریت هایی برای دیپلماتها نیز در کشور سوریه دیده می شود که اغلب برای دوره سه ساله است. به این افراد حق مسکن داده می شود و رویکرد خدمات خوبی نیز صادر می شود. کار در کشور سوریه به طور حتم نیاز به مهارت دارد.

برای کاریابی در کشور سوریه نیاز است که یک سری سازمان های خصوصی و شاید هم دولتی ارزیابی شود، در این کشور شرکت های ایرانی بسیار زیادی مشغول به فعالیت است که بهترین فرصت برای جذب کاری خواهد بود. قوانین و مقررات و یک سری مصوبات داخلی نشان می دهد که ایرانیان می توانند ورود به این شرکت ها داشته باشند و کار خود را آغاز نمایند. در این لاین ارزش گذاری های اقتصادی درستی دیده می شود و قوانین و حقوق نیز بر اساس نوع شغل ارزیابی می شود. زمان آغاز و پایان کار توسط کارفرما مشخص می شود و دولت در این زمینه دخالتی نخواهد داشت. حقوق و مزایای افراد در کشور سوریه در سال های اخیر دسته بندی های شغلی مناسبی دارد و مشخص است که وضعیت این حقوق و مزایا به طور دقیق به نفع افرادی است که مهارت زبانی بالایی دارند.برای خرید خانه در کشور سوریه سعی کنید در ابتدا اقامت این کشور را اخذ نمایید.

وضعیت معلمان در کشور سوریه ضعیف است به طوریکه معلم خوب در این کشور بسیار کم است. در این راستا دولت سعی کرده است که به اعزام معلمان به کشور سوریه کمک نماید و تا حد زیادی نیز موفق بوده است. وقتی معلم از ایران به کشور سوریه فرستاده می شود حقوق او بر اساس یورو ارزیابی می شود و دوره آموزش وی نیز به صورت زمانی ارزیابی می شود. در هر صورت اقامت دائم در این لاین نیز صورت می‌گیرد.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در سوریه

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به عنوان یک ایرانی به عنوان یک کارگر وارد کشور سوریه می‌شوید بهتر است بدانید که از نظر درآمد شاید اوضاع شما بهتر از ایران نباشد، مگر اینکه مهارت کاری داشته باشید که بتواند دولت کشور سوریه را جذب کند. اغلب ایرانیانی که قصد دارند از طریق کار و با هدف کار وارد کشور سوریه شوند به فکر ثبت شرکت هستند و دولت نیز از آنها حمایت می کند، حال اگر شرکت ثبت شده جنبه خدمات به مردم کشور سوریه داشته باشد قطعاً دولت از صندوق های مالی خود برای رشد این بخش استفاده می کند. شرکت های ایرانی زیادی مخصوص در بخش اقلام اساسی زندگی و خوراک در کشور سوریه دیده می شود که روز به روز نیز به تعداد آنها افزوده می شود. این وضعیت سبب شده است که نرخ بیکاری در کشور سوریه تا حد زیادی سرشکن شود. حقیقت این است که وضعیت بیکاری در کشور سوریه بر اساس مهارت افراد دسته بندی می شود نه نبود شغل! یعنی در این کشور جوانان از مهارت کاری کاملی برخوردار نیستند و برای همین موضوع است که ورود به شغل برای آنها دشوار است که شرکت های تأسیس شده در این کشور کمی مسیر را آسانتر از قبل کرده است. در صورتی که به دنبال ویزای کاری کشور سوریه هستید می توانید اولین جستجوی خود را برای شرکت های ایرانی که در این کشور فعالیت می کنند، داشته باشید. کارآفرینی یکی از اهداف بسیار مهم دولت است که توانسته به طور کلی اشتغال را روز به روز گسترده تر نماید. مشخص است که بهبود کار در این کشور به طور کلی رویکردهای دقیقی دارد و افرادی که دارای ایده کاری خوبی هستند می توانند در ابتدا ایده خود را به دولت کشور سوریه اعلام نمایند، دولت کشور سوریه در این زمینه به آن ها کمک می کند و اجازه می دهد که طرح کاری خود را به نتیجه برسانند مشخص است که پروژه های کاری در کشور سوریه در دوره های 4 ماهه نیز ارزیابی می شود. یک اصل کاری بسیار جالبی که در کشور سوریه دیده می شود ایجاد فضای شغلی جدید است که دولت مخالف آن نبوده و سعی به پیشرفت آن دارد به عنوان مثال بازاریابی یکی از شغل هایی است که در حدود چند سال اخیر وارد کشور سوریه شده است و تا پیش از آن چیزی به عنوان بازاریابی سیار و همینطور مدیر فروش در این کشور معنی نداشت اما این طرح با موافقت دولت کشور سوریه همراه شد و توانست به جذب مشتریان خارجی در این کشور کمک زیادی نماید، مهارت رسیدن به شغل مناسب از موضوعاتی است که شاید نیاز به بررسی دقیق مهارت اولیه و تقویت آن داشته باشد. اگر شرایط و مدارک کامل باشد ویزای کاری کشور سوریه در عرض 3 ماه برای شما صادر می شود و در غیر این صورت زمان تا یک سال نیاز است که با ویزای کاری شما موافق شود و خوشبختانه شرایط برای تمدید ویزای کاری به شما داده خواهد شد. پتانسیل کاری کشور سوریه روز به روز بهبود پیدا کرده است.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در سوریه

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه صرف غذا در کشور سوریه در  صورتی که بخواهید یک رستوران ارزان قیمت را انتخاب کنید در حدود 3.94 دلار است که به نسبت ارزان و مناسب است. در صورتی که بخواهید یک رستوران متوسط و غذایی با حجم بالاتر و کیفیت بهتر را انتخاب کنید باید در حدود 10 دلار هزینه در نظر داشته باشید. مشخص است که خرید یک عدد مک دونالد در این کشور از نظر هزینه شاید کمی عجیب باشد مردم این کشور علاقه زیادی به این ساندویچ ندارند و به طور کلی خارجیان آن را خریداری می کنند. وضعیت حمل و نقل شهری در کشور سوریه محدود به تاکسی و اتوبوس است و هزینه هایی است که در این زمینه از فرد اخذ می شود بر اساس مسافت راهی است که طی شده و باید ارزیابی شود. افرادی که علاقه به باشگاه های ورزشی در کشور سوریه دارند می توانند با هزینه 15 دلار در ماه از شرایط خوبی برخوردار شوند. در صورتی که اهل سینما و هنرهای سینمایی باشید هزینه یک دلاری برای شما کفایت می کند این روال سبب می شود که بتوانید به صندلی مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. مثلاً فرض می کنیم قرار است یک دست کت و شلوار با جنس جین و یا مشابه آن خریداری کنید در این راستا حداقل 25 دلار هزینه نیاز است در صورتی که به دنبال کفش کتانی و یا چرم باشید بین 40 الی 80 دلار بر اساس کیفیت کفش هزینه از شما اخذ می شود. مسکن از موضوعات مهمی است که در مهاجرت ارزیابی می شود. اجاره مسکن در کشور سوریه به نسبت سایر کشورها به خصوص ایران ارزانتر است و این موضوع سبب شده است که نگرانی در این راستا بسیار کمتر از قبل باشد. کیفیت زندگی در کشور سوریه متوسط است و نمی توان انتظار یک زندگی لوکس با کیفیت بالا با هزینه کم را داشت. هزینه ای که برای تحصیل در کشور سوریه در نظر گرفته می شود بر اساس نوع مدرسه یا دانشگاه انتخابی تغییراتی دارد این رویه سبب می شود که رشد اقتصادی در کشور سوریه روز به روز بهبود داشته باشد. هزینه زندگی در کشور سوریه می تواند بر اساس سبک زندگی شما حتی ارزانتر از ایران باشد و چنین فضایی فراهم شده است. در صورتی که قصد دارید با هزینه کم در کشور سوریه زندگی کنید محله های ارزان را برای زندگی و دانشگاه های دولتی را برای تحصیل انتخاب کنید.

 

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در سوریه

قیمت برخی کالاهای اساسی در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
 • هزینه یک لیتر شیر: ۰.61 دلار
 • هزینه یک قرص نان فرانسوی: ۰.29 دلار
 • هزینه یک کیلو برنج : ۰.93 دلار
 • هزینه یک شانه تخم مرغ : ۱.20 دلار
 • هزینه یک کیلو پنیر محلی: 3.37دلار
 • هزینه یکی کیلو مرغ: 3.66 دلار
 • هزینه یک کیلو گوشت ران : 8.90 دلار
 • هزینه یک بسته سیگار : 2.76 دلار
 • هزینه یک کیلو سیب: 0.63 دلار
 • هزینه یک کیلو موز : ۱.35 دلار
 • هزینه یک کیلو پرتقال :0.63 دلار
 • هزینه یک کیلو گوجه : 0.42دلار
 • هزینه یک کیلو سیب زمینی : ۰.36 دلار
 • هزینه یک کیلو پیاز : ۰.33 دلار

اقتصاد در سوریه

اقتصاد در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پایه های اصلی اقتصاد کشور سوریه به نفت و کشاورزی وابسته است و نیمی از تولید ناخالص داخلی در این کشور نیز بر اساس این دو مورد پوشش داده شده است. گردشگری در مسیر زیارتی از دیگر بخش‌های درآمدزا در کشور سوریه است و به طور کلی با ارزیابی های صورت گرفته مشخص است که 60 درصد از نیروی کار در این کشور در بخش خدمات وابسته به گردشگری لاین های زیارتی مشغول به کار هستند. در این کشور صادرات و واردات از کشورهای مشخص دیده می شود. به عنوان مثال بهترین محصولات صادراتی از کشور سوریه نفت خام است که به کشورهای عراق و ایتالیا و عربستان سعودی صادر می شود، از طرفی میوه و سبزیجات و نخ پنبه و همینطور البسه از دیگر محصولاتی است که به کشورهای سوریه و مصر نیز صادر می شود. میوه و سبزیجات کشور سوریه بسیار مناسب و با کیفیت هستند و از لاین های مهم و سودآور صادراتی محسوب می شوند.

واردات زیادی نیز از کشور سوریه صورت می گیرد که بیشتر در زمینه ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل است، در این کشور با کاهش ماشین‌آلات الکتریکی روبرو هستیم و بخش مهمی از سیاست های وارداتی مربوط به این بخش است. همینطور غذا و چهارپایان نیز از گزینه های مهمی هستند که برای کشور سوریه دیده می شود. از کشور مصر به کشور سوریه محصولات الیاف و کاغذ صادر می شود و بخش مهمی از اقتصاد را در بر می گیرد. همینطور از کشور چین نیز مواد شیمیایی به کشور سوریه صادر می شود. در هر صورت اقتصاد کشور سوریه در سال های اخیر تغییراتی داشته است و مشخص است که دولت سعی به تغییر شرایط اقتصاد در کشور سوریه دارد. مشخص است حمل و نقل در این کشور از بخش های سودآور است و اجاره خودرو به گردشگران هر سال گردش مالی زیادی برای دولت کشور سوریه فراهم می سازد.

کشور سوریه از نظر صنعت کمی ضعیف است و وابستگی زیادی به کشورهای همسایه دارد به این دلیل همیشه مواد اولیه در این راستا وارد می‌شود. سیستم بازار آزاد در کشور سوریه دیده می شود و این روال سبب شده است که لوازم آرایشی و بهداشتی نیز بخش مهمی از اقلام اقتصادی این کشور محسوب شود.

حقیقت است که خدمات بانکی در کشور سوریه رشد خوبی دارند و خدمات و تجارت بخشی از روال های بانکی محسوب می شوند. این موضوع در رشد اقتصادی کشور سوریه نقش زیادی دارد. در صنعت گردشگری این کشور از بهترین و جدیدترین مکانیزم جذب گردشگر استفاده می شود و سرمایه گذاران خارجی نیز در این زمینه هزینه های زیادی وارد کرده اند. ساخت و ساز در کشور سوریه از پارت های سرمایه ای محسوب می شود، سرمایه گذاری های کلان در این کشور رویکردهای مدرن و اساسی را در پیش می گیرد. وضعیت دارو و پزشکی در کشور سوریه ضعیف است و دولت سعی به رشد این بخش دارد. مشخص است که آینده بهتری برای کشور سوریه پیش بینی شده است.

 

امنیت مالی و اقتصادی در سوریه

امنیت مالی و اقتصادی در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به صورت سالانه در کشور سوریه 25 درصدی اعلام شده است اما در مجموع وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از 73.67 میلیارد دلار ارزیابی شده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت درآمدزایی در کشور سوریه بر اساس قیمت های ثابت مشخص می شود. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور به میزان مشخص 22 درصد رشد را در برگرفته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور 17 درصد است. موازنه های تجاری در کشور سوریه رشد 82 درصدی دارد، حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در این کشور به میزان 3.45 درصد بیشتر شده است. وضعیت صادرات و واردات در کشور سوریه به طور کلی 22 و 50 درصد هستند. ذخایر طلا در کشور سوریه به میزان 25.90 تن ارزیابی شده است. وضعیت تولید نفت خام در این کشور نیز به 598.00 بی بی ال دی رسیده است و مشخص است که شاخص های تروریسم در این کشور نیز به 8.62 است.

سرعت اینترنت در کشور سوریه به طور کلی به 3042.07 رسیده است که بخش مهمی از روال های اقتصادی را در لاین تکنولوژی در بر می گیرد. آی پی آدرس ها در کشور سوریه به طور کلی به میزان 65 درصد رشد را مدنظر دارند. شاخص های فساد مالی در این کشور به 34.00 امتیاز رسیده اند. رتبه های فساد مالی در کشور سوریه به ارزش 178.00 رسیده است. شاخص های رقابتی در این کشور 3.99 امتیاز است. رتبه رقابتی در کشور سوریه به طور کلی 98 درصد است و این کشور در آسانی کسب و کار نیز به 179.00 رسیده است. اقتصاد و روند مالی در کشور سوریه به طور کلی پیش بینی های آماری زیادی را در بر گرفته است و تقویم اقتصادی نشان می دهد که وضعیت تجارت در این کشور نیز رشد داشته است. شاخص های مالی در کشور سوریه بر اساس ارزش های فعلی مشخص شده است. نرخ تورم در کشور سوریه به 121.29 درصد رسیده است، وضعیت قیمت مصرف کننده سی پی آی در کشور سوریه به طور کلی بر اساس نقاط شاخص 110.54 اعلام شده است. تورم مواد غذایی در این کشور به امتیاز 169.00 درصد رسیده است. امنیت اقتصادی در لاین خدمات کشور سوریه نیز دیده می شود و خوشبختانه سرمایه های زیادی در این راستا در حال گردش هستند. اعتبارات دولت در کشور سوریه روز به روز بیشتر می شود و موفقیت در این زمینه به رشد رسیده است، رتبه های رقابتی در کشور سوریه بر اساس نوع خدمات ایجاد شده ارزیابی می شود. وضعیت تورم در این کشور به طور کلی شاخص های دقیقی دارد. مشخص است که میزان تورم های دوره‌ای در کشور سوریه دیده می شود که بخشی از تولید را نیز در بر می‌گیرد. نقاط شاخص در این کشور در زمینه اقتصاد خود در دو وضعیت مالی درست دنبال می شود. تولید و رویکردهای اقتصادی بخش مهمی از تورم را ارزیابی می کنند. وضعیت اقتصادی در کشور سوریه مشخص و قابل درک است.

امنیت در سوریه

امنیت در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر کنترل امنیت در کشور سوریه بیشتر از سال های گذشته است و این روند نشان می دهد که پلیس های محلی در بخش های مختلفی از شهر در حال فعالیت هستند تا جوی آرام و درست در کشور سوریه فراهم شود. سیستم های حمل و نقل شهری در کشور سوریه به طور کلی بر اساس دو بخش اقتصادی مشخص دنبال می شود. حمل و نقل شهری در این کشور کنترل شده اند و امنیت در این بخش ها نیز دیده می شود. کنترل امنیت در مدارس و دانشگاه های کشور سوریه نیز دیده می‌شود، نکات امنیتی زیادی در زمینه های تحصیلی و کاری در کشور سوریه وجود دارد. به طور کلی امنیت هتل ها در کشور سوریه روز به روز بیشتر می شود و این موضوع به اقامتگاه های شهری نیز منتقل شده است. دزدی های کوچک هنوز هم در کشور سوریه در طول شب دیده می‌شود و بهتر است به عنوان یک خارجی به چمدان و کیف خود دقت داشته باشید. کارت های اعتباری و همینطور چک های مسافرتی در کشور سوریه نیز از نظر تعرفه وضعیت خوبی دارند. در کشور سوریه بهتر است کمتر پول نقد با خود حمل کنید و به طور دقیق این مسیر را جدی بگیرید. انتخاب رستوران های باکیفیت برای غذا از دیگر بخش های امنیتی در کشور سوریه محسوب می شود و باید مراقب باشید که مسموم نشوید. در کشور سوریه کودک آزاری بسیار کم دیده می شود و این روند بخشی از امنیت کشور سوریه را فراهم می سازد. کار در کشور سوریه با حقوق بالا نیاز به دقت مسائل امنیتی دارد. شرایط زندگی در کشور سوریه مشابه با ایران است با این تفاوت که هزینه زندگی در کشور سوریه می تواند ارزانتر باشد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در سوریه

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما کشور سوریه را برای زندگی و اقامت انتخاب کرده اید و قرار نیست امکاناتی که در کشورهای اروپایی وجود دارد اینجا نیز وجود داشته باشد بنابراین باید در این زمینه تصورات درستی داشته باشید. این کشور یک زندگی معمولی را فراهم می شود اما چون هزینه زندگی و مالیات در کشور سوریه ارزان است می تواند یک انتخاب خوب محسوب شود. در این کشور سیستم آموزش و پرورش در وضعیت متوسط دیده می شود. وضعیت اقامتی در کشور سوریه به طور کلی در لاین های مشخصی دنبال می شود. ویزای سرمایه گذاری و یا تحصیلی در کشور سوریه از نظر اقتصادی بسیار خوب است و می تواند به صورت موقت شما و همسر و فرزندانتان را وارد کشور سوریه نماید. حقیقت این است که فرصت اقامتی خوبی در کشور سوریه دیده می شود و جنبه های اقتصادی در اقامت به این کشور روز به روز بیشتر است. شایان ذکر است که وضعیت اقامتی در کشور سوریه به طور کلی بر اساس ساختار روتینی پیش بینی می شود، سیستم های آموزشی و همینطور روال های سرمایه گذاری در کشور سوریه نیز از دیگر گزینه های اقامتی محسوب می شود مثلاً می توانید ثبت شرکت در کشور سوریه را انتخاب کنید. با ثبت شرکت در کشور سوریه به شما این امتیاز داده می شود که از فرصت کاری خوبی برخوردار باشید و به کشور سوریه سود برسانید. این سود رسانی می تواند عملکرد اقتصادی شما را بهبود دهد و یک فرصت خوب برای اقامت در کشور سوریه فراهم سازد. ویزای همراه که برای همسر و فرزندان شما صادر می شود خود دارای اعتبار مشخص است که در صورت اتمام نیاز به تمدید به موقع دارد این روال سبب شده است که رویکردهای اقتصادی در کشور سوریه روز به روز بهبود داشته باشد. اقامت دائم در کشور سوریه یک فضای کاری درست و دقیق را ایجاد می کند، سرمایه گذاری در کشور سوریه بهترین روشی است که شما را به اقامت دائم می رساند. شرایط اقامت در کشور سوریه به طور دقیق ارزیابی می شود.

 

ازدواج خارجی ها در سوریه

ازدواج خارجی ها در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج ها در کشور سوریه به صورت اسلامی صورت می گیرد و نیاز به اجازه پدر دختر برای ازدواج است.آقایان به هیچ عنوان حق ازدواج زودتر از 18 سال را ندارند. البته این قانون برای بانوان نیز دیده می شود اما با سختگیری کمتری همراه است. فرض می کنیم شما قرار است با یک شخص از تبعه کشور سوریه ازدواج کنید در این زمینه نیاز است که در ابتدا طریق آشنایی خود با شخص مورد نظر را ارائه دهید، باید سعی کنید در این راستا مشخص نمایید که آیا ازدواج در یک مسیر واقعی صورت می گیرد یا خیر. بسیار مهم است که علاقه قلبی شما به ازدواج مشخص شود. فردی که در کشور سوریه زندگی می کند و تبعه این کشور است اگر مرد باشد نیاز به ارائه نامه تمکن مالی است ، اگر زن باشد نیاز است که فرد خارجی نیز نامه تمکن مالی داشته باشد. شخصی که در کشور سوریه زندگی می کند اعم از زن یا مرد باید شغل و یا یک راه درآمدزایی درستی داشته باشد. حقیقت این است که به طور کلی ازدواج خارجی ها در کشور سوریه در صورتی امکان پذیری است که از نظر مذهب شرایط متناسبی دیده شود. زن و شوهر می بایست دارای یک آدرس مشترک برای زندگی باشند، فرد خارجی باید به زبان مردم این کشور تسلط نسبی داشته باشد. نیاز است که ازدواج در یک مکان مذهبی صورت بگیرد و برای آن دو شاهد نیاز است. در هر صورت اجازه پدر دختر برای ازدواج بسیار مهم است. وضعیت طلاق در کشور سوریه تنها در صورتی که قاضی تشخیص دهد رویت می شود و باید سعی شود که همه دلایلی که یک زندگی به طلاق می رسد ارزیابی شود. پس از یک دوره زندگی سه ساله با همسر خود برای اقامت دائم درخواست می دهید و احتمالاً یک مصاحبه برای شما برگزار می شود تا مشخص شود که روال زندگی شما بر چه اساسی است. مشخص است که وضعیت اقتصاد در کشور سوریه به طور کلی از موضوعات مهمی است که در لاین اقامت دائم این کشور دیده می شود. طلاق عاطفی در کشور سوریه بسیار کم است و زوجین از زندگی با هم حس رضایت دارند. بهتر است که رسم و رسومات مذهبی که در کشور سوریه وجود دارد در مسیر ازدواج به طور دقیق رعایت شود. حقیقت این است که به طورکلی در این کشور زندگی جریان مشخصی دارد و ازدواج با فرد تبعه کشور سوریه یکی از روش های مهاجرتی است.

اجاره خانه در سوریه

اجاره خانه در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت مسکن در کشور سوریه خوب است و خبری از گرانی های زیاد برای اجاره خانه در کشور سوریه دیده نمی شود، میزان بودجه اولیه شما بخش مهمی از روند اجاره خانه را ارزیابی می کند. شما می‌توانید یک سری به سایت های املاک بزنید و سعی کنید تعرفه های هر محل و موقعیت جغرافیایی را ارزیابی کنید. بهتر است سیستم های ارزی کشور سوریه به طور دقیق ارزیابی شود و بودجه های شاخص در این راستا نیز مشخص شود. امکانات خانه ها در کشور سوریه بسیار متوسط است و به طور کلی بهبود خوبی را در بر گرفته است. قیمتی که برای اجاره خانه در کشور سوریه به نسبت ده سال گذشته دیده می‌شود رشد 3 درصدی داشته است. حقیقت است که وضعیت ساخت و ساز در کشور سوریه نیز از دیگر بخش های مهم اقتصادی است که سبب شد تعداد خانه های استیجاری در این کشور بیشتر شود. به طور کلی افراد برای اجاره اتاق در کشور سوریه نیاز است که به سراغ هاستل ها بروند این خانه ها کوچک و با امکانات حداقلی است و برای افرادی که به صورت انفرادی زندگی می کنند گزینه خوبی است، در هر صورت شما به عنوان یک خارجی باید هزینه سه ماه اول اجاره خانه خود را پرداخت نمایید. برای اجاره خانه در شهر دمشق کشور سوریه نیاز است که افتتاح حساب بانکی داشته باشید.

خرید ملک در سوریه

خرید ملک در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دولت کشور سوریه تا زمانی که اقامت دائم یا تابعیت کشور سوریه را نداشته باشید به شما اجازه خرید خانه نمی دهد اما این قانون شامل یک سری تبصره های مشخص است. به عنوان مثال اگر شما با ویزای سرمایه گذاری وارد کشور سوریه شده باشید می توانید یک سری آپارتمان های پیش فروش را خریداری نمایید و به سرانجام رساندن آن بپردازید پس از طی شدن پروسه ساخت کامل می توانید درخواست اقامت دهید. در خرید ملک در کشور سوریه در ابتدا ارزیابی کنید که منزل مورد نظر تحت استفاده شهرداری نباشد در این صورت ضرر خواهید نمود. سعی کنید موقعیت مکانی درست در این راستا را ارزیابی کنید به این ترتیب هزینه اضافی از شما اخذ نمی شود. سعی کنید به سراغ منازل قدیمی بروید، قیمت خانه های قدیمی در کشور سوریه ارزانتر از آپارتمان های نوساز است و می تواند با یک بازسازی ساده برای شما سودآور باشد. موقعیت مکانی و امکانات دسته بندی هر یک خانه ها به طور کلی بر اساس فضای لوکس تر ارزیابی می شود. اقتصاد کشور سوریه وابسته به ساخت و ساز است و افرادی که با ویزای کاری وارد کشور سوریه شده اند نیز این موضوع را تأیید می کنند. شرایط ساخت و ساز در کشور سوریه به طور کلی بر اساس ارزش ملک ارزیابی می شود، یعنی ملکی که دارای ارزش ساخت و ساز بالایی است می توان از آن برای شرایط متنوعی خریداری نمود. خرید زمین و یا املاک تجاری در کشور سوریه زیر نظر دولت صورت می‌گیرد و یک مسیر قانونی و صحیحی را در پیش دارد در هر صورت نیاز است که ارزش مادی ملک مورد نظر در ابتدا مشخص شود و پس از انها مسیر درست و مشخصی در زمینه املاک ارزیابی شود.

 

ثبت شرکت در سوریه

ثبت شرکت در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بر اساس ارزیابی صورت گرفته بر شرایط سیاسی حاکم بر دو کشور ایران و سوریه مشخص شد که روابط تجاری گسترده ای در بین این دو کشور وجود دارد که سبب می شود افراد زیادی به سراغ ثبت شرکت در کشور سوریه بروند. برای ثبت شرکت در کشور سوریه باید بتوانید افتتاح حساب بانکی داشته باشید. حساب بانکی شما نشان دهنده وضعیت کاری بوده و به طور کلی شروع کار در کشور سوریه را منجر می شود. همه خدمات اداری که در کشور سوریه وجود دارد می بایست به طور دقیق و اصولی دنبال شود.

در ابتدا نیاز است که تصویر اسکن شده از همه سهامداران ارائه شود، نیاز است که پاسپورت سهامداران ارائه شود و تصویر رسمی از پاسپورت نیز عرضه شود. همینطور باید هویت اصلی شرکا مشخص باشد. تعیین درصد سهام در این راستا اهمیت زیادی دارد و باید مدیر عامل نیز تعیین شود. بهتر است که چند نام پیشنهادی برای شرکت اعلام شود. ارزیابی ها نشان می دهد که به طور کلی ثبت شرکت های تضامنی در کشور سوریه شرایط مخصوص به خود دارد. در این نوع شرکت‌ها نام شرکت همان برند شما خواهد شد و بر اساس برند به شما اقامت تعلق می گیرد.

مورد بعدی ثبت شرکت با مسئولیت محدود است، در این راستا باید یک سری اصول ارزیابی شود، اول اینکه نامی طبق سلیقه خود و البته در راستای فعالیت های شرکت انتخاب کنید و منتظر باشید تا نام انتخابی شما به تأیید برسد. می توانید یک برند تجاری متفاوت از نام خود انتخاب کنید و به طور کلی در مسیر نمایندگی قدم بردارید. شایان ذکر است که به طور کلی در شرکت ثبت شده توسط شما تنها 9 نفر دیگر می توانند از تبعه کشور دیگری باشند و بیش از این تعداد مجاز نخواهد بود. اگر بتوانید گردش مالی خوبی داشته باشید ، با تأیید بانک همراه می شود و بانک برای شرکت شما اعتبار خرج می‌کند و این روال سبب می شود که از صندوق های کمک مالی بانکی به ارزش 2 الی 100 هزار دلاری استفاده کنید که بسیار عالی است.

هزینه مالیاتی در کشور سوریه به طور کلی برابر با 3 درصد از گردش حساب شرکت خواهد بود. اگر شرکت شما تراکنش مالی نداشته باشد نیاز به پرداخت مالیات ندارید.

روابط تجاری و سیاسی ایران و کشور سوریه بسیار زیاد است و این موضوع سبب می شود که مراودات تجاری در این دو کشور روز به روز رونق داشته باشد. در نظر داشته باشید که حساب های بین المللی زیادی در این دو کشور دیده می شود که سبب صرفه جویی زمانی می‌شود. هزینه های پایین و همینطور زمان اندک از مزایای بسیار مهمی است که روند ثبت شرکت در کشور سوریه را بهبود داده است.

برخی از شرکت ها امکان مالکیت صد در صد را به شما می دهند این گزینه سبب می شود که پس از 3 سال اقامت در کشور سوریه به سادگی درخواست اقامت دائم داشته باشید. و پس از 5 سال به تابعیت کشور سوریه دست یابید.

 

انواع ویزا و انواع اقامت در سوریه

انواع ویزا و انواع اقامت در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر بهترین روش برای ورود به کشور سوریه سرمایه گذاری است که قالباً در مسیر ثبت شرکت دنبال می شود، حال می توانید خود به تنهایی مالکیت صد در صد شرکت خود را داشته باشید و یا به سراغ روش های نمایندگی بروید. مشخص است که روش های اقامتی در کشور سوریه به طور کلی رویکردهای اقتصادی مشخصی دارند، حقیقت این است که در سیستم های اقتصادی کشور سوریه بسیار مهم است که طرح سرمایه گذاری به طور دقیق دنبال شود. میزان بودجه اولیه در این زمینه بر اساس ارزیابی های دقیقی صورت می گیرد. مسیر ثبت شرکت در کشور سوریه به نسبت سایر کشورها دردسر کمتری دارد. ویزای کاری کشور سوریه نیز به طور حتم در سال های اخیر تغییراتی داشته است اما هنوز هم می تواند ویزای کاری را گزینه خوبی برای اقامت کشور سوریه در نظر داشت.

وضعیت تحصیل در سوریه هنوز آنطور که باید خوب نیست اما خوشبختانه شاهد رشد تحصیلی در این کشور هستیم و دانشگاه های زیادی رو به پیشرفت و بهبود نظام آموزشی هستند، اخذ ویزای تحصیلی سوریه آسان است و کمتر از 2 ماه زمان نیاز دارد. مشخص است که شما می توانید در حین تحصیل ورود به کار داشته باشید و یا کارآفرینی کنید. زبان تحصیل در سوریه به طور کلی بر اساس اعتبارات مشخصی دنبال می شود و از زبان انگلیسی نیز در تحصیل سوریه استفاده شده است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم سوریه

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تسهیلات درمانی در سوریه تا 10 سال گذشته بسیار نامناسب بود اما امروزه شرکت های بیمه ای خصوصی در سوریه دیده می شود که خوشبختانه پوشش دهی بیمه خوبی فراهم ساخته اند. افراد می توانند از دفترچه های درمانی استفاده کنند و درصد از حق بیمه بهداشتی نیز به این بخش تعلق می گیرد در هر صورت وضعیت تسهیلات و بیمه در سوریه به نسبت قبل رشد 26 درصدی داشته است.

خدمات بانکی و مالی در سوریه

خدمات بانکی و مالی در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

با رشد مسیر ثبت شرکت در سوریه سیستم بانکداری نیز پیشرفت خوبی پیدا نمود. این گزینه سبب شد که گردش حساب جاری در سوریه بهتر از دوره های قبل شود. حقیقت این است که سیستم بانکداری در سوریه به طور دقیق سپرده گذاری های کلانی را مدنظر قرار داشته است و صندوق های وام دولتی در سوریه نیز بسیار بیشتر شده است. رشد خدمات ارزی و دسته چک یکی از عملکردهای مناسب مالی و اقتصادی در سوریه محسوب می شود. وضعیت اعتبار در سوریه بهتر از سال های گذشته است. سیستم بانکی و مالی در سوریه به طور کلی دارای شرایط درستی است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در سوریه

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت سوریه در لیست سال 2019-2012 به رقم 92 اعلام شده است و با پاسپورت این کشور شرایط سفر به 37 کشور فراهم می شود.

تشابهات فرهنگی سوریه با ایران

تشابهات فرهنگی سوریه با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

1-      فرهنگ مردم سوریه در زمینه حجاب و نوع لباس با ایران شباهت دارد.

2-      در این کشور مردم به فرهنگ مذهبی ماه های اسلامی بسیار اهمیت می دهند.

3-      یکی از فرهنگ های مشترک بین مردم ایران و مردم سوریه سپاس گذاری در زمان سرو غذا است که سبب می شود به یاد گرسنگان باشند.

4-      زندگی در سوریه رویکردهای مشخصی دارد و اینطور که ارزیابی‌ها نشان می دهد در این کشور فرهنگ حلال بودن کسب و کار نیز بخشی از زندگی خواهد بود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در سوریه

اعیاد و تعطیلات رسمی در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

  تعطیلات رسمی کشور سوریه در سال 2019

تاریخ    مناسبت

January-1  سال نو

February-22 روز وحدت

March-8   روز انقلاب

March-21  روز مادر

March-22  روز اتحادیه عرب

April-17   روز استقلال

May-1     روز کارگر

May-6     روز شهادت

September-1    روز جمهوری متحده

October-6  جنگ انقلاب کبیر

November-16    روز اصلاح

December-25    روز کریسمس

دین در سوریه

دین در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حدود 86 درصد از مردم کشور سوریه دین اسلام را قبول کرده اند و 13.5 نیز مسیحی هستند. مردم این کشور بسیار معتقد به اصول مذهبی هستند و در بخش های مختلف زندگی خود از آن بهره می گیرند. دین و مذهب در سوریه در سال های اخیر تغییراتی داشته است. اما هنوز هم اسلام مهمترین اصول مذهبی در سوریه محسوب می شود.

تفریح در سوریه

تفریح در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کاخ اعظم دمشق یکی از بهترین دیدنی های سوریه محسوب می شود، دیواره های این خاک از سنگ های سفید و نارنجی طراحی شده است و از پنجره های ایستاده برای آن استفاده شده است. بر روی دیواره‌های کاخ از طرح های سنتی استفاده شده است و یکی از بهترین فضاهای دیدنی را فراهم ساخته است. تفریحات زیادی در سوریه دیده می شود که بخش مشخصی از آن به صورت مجازی ارزیابی شده است. این کاخ یکی از تاریخی ترین و قدیمی ترین کاخ های شهر دمشق است که در سال 1750 میلادی توسط اسعد پاشا اعظم طراحی شده است و شامل 8 گنبد کوچک و یک گنبد بزرگ است که به طور کلی در بخش های مرکزی ساختمان دیده می شود و از 4 ستون بزرگ مرمری در این راستا استفاده می‌شود.

خانه عنبر دمشق یک خانه دیدنی و بسیار بزرگ و البته زیبا است که یکی از تفریحات خانوادگی و بسیار دلچسب خواهد بود، این خانه بسیار قدیمی است و از دیواره های سفید با طاق های بلند طراحی شده است. حیاط بزرگ این خانه بسیار باصفا بوده و آبشارهای زیادی را در بر می گیرد. فضای سبز این خانه بسیار دیدنی است و ساخت آن به قرن 19 باز می گردد. هزینه ساخت این خانه در دوره های گذشته بسیار زیاد بوده است و یکی از بهترین خانه هایی است که می توانید به صورت رایگان بازدید کنید.

موزه ملی دمشق سوریه مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده است و به طور کلی یک مکان بسیار دیدنی است. دولت اعلام کرده است که آثار تاریخی در این بخش به نسبت سایر بخش ها بیشتر است. پروژه های مرمت و نگهداری این بخش نیز به طور دقیق دنبال می شود و از مکان های بسیار خاص در سوریه است.

کوه قاسیون یکی از کوه های بسیار دیدنی و وسیعی در سوریه است که به طور کلی دارای فضای بازی خوبی بوده و کودکان در این بخش بسیار لذت خواهند برد. این کوه به سه بخش مهم تقسیم شده است و هر بخش دیدنی های خود را دارد. آب و هوای این بخش بسیار عالی است و یک بخش آن نیز به صورت غار بوده و ورود به آن بسیار ارزشمند است. در هر صورت سیستم های گردشگری در این مسیر بسیار زیبا و خاص هستند. مشخص است که این کوه در سال های آینده یکی از مکان های گردشگری بسیار عالی محسوب می شود.

 

مراکز خرید در سوریه خود یک مسیر تفریحی بسیار عالی هستند، دمشق دارای بازارهای بسیار دیدنی و خاص است و به طور کلی فضای خرید در این شهر به نسبت سایر شهرهای سوریه بهتر است. بازارهای دمشق به طور کلی دارای طول 600 متر و عرض 15 متری است و بسیار وسیع طراحی شده است. بازار حمیدیه و بازار مدحث پاشا از بازارهای دیدنی در سوریه محسوب می شود و بسیار خاص هستند.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در سوریه

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل درون شهری در سوریه توسط تاکسی ها صورت می گیرد. در سوریه تاکسی های زرد رنگ دارای تاکسی متر هستند که می تواند هزینه دقیق مسافت طی شده را حساب نماید. به طور کلی اتوبوس ها در این کشور تعداد محدودی دارند و از پول نقد برای آنها استفاده می شود. تاکسی ها در سوریه در مسیر اتوبوس ها حرکت می کنند و لاین مشخصی ندارند. یک نوع مینی بوس در سوریه دیده می شود که در واقع ترکیبی از مینی بوس و ون های ژاپنی است که برای جابجایی‌های سریعتر صورت می گیرد. شرکت کرایه ماشین در سوریه زیاد است اما به طور کلی تعرفه برای اجاره ماشین در این کشور به نسبت سایر کشورها بیشتر است. به طور کلی فضای شهری و هزینه های موجود در سوریه به نسبت سایر بخش ها بیشتر اعلام شده است.

فرهنگ سوریه

فرهنگ سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرهنگ کشور سوریه به طور کلی از چندین بخش ارزیابی می شود. در فرهنگ این کشور مردم سعی می کنند زمان ورود به خانه یک شیخ یاد خدا را زنده نمایند. این فرهنگ در زمان غذا خوردن نیز دیده می‌شود. مردم سوریه بسیار مؤدب هستند و ادب و احترام بخش خوبی از فرهنگ همه افراد در سنین مختلف محسوب می شود. در فرهنگ غذا خوردن مردم سعی می کنند آرامش داشته باشند و پیش از اینکه کاملاً سیر شوند از سفره برخیزند. مشخص است که در فرهنگ سوریه به طور کلی زندگی جریان های مشخصی دارد. اصالت و فرهنگ سوریه روز به روز بهتر می شود.

هنر سوریه

هنر سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

علاقه به هنرهای موسیقی و یا نقاشی در سوریه بسیار کم است اما افراد به صنایع دستی و همینطور هنرهایی که وابسته به چوب است علاقه زیادی دارند. سوریه از دسته کشورهایی است که توانسته هنرهای تصویری را وارد قالیبافی نماید و در این راستا ارزش هنری زیادی ارزیابی می شود.

ورزش در سوریه

ورزش در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فوتبال از ورزش های بسیار محبوب در سوریه است که توانسته مورد توجه جوانان زیادی قرار بگیرد. در این کشور فوتبال به طور دقیق و اصولی دنبال می شود و باشگاه های ورزشی زیادی نیز در سوریه مشغول به فعالیت هستند. مسابقات ورزشی در سوریه بخشی از گردش مالی دولت را تشکیل می دهد.

خرافات در سوریه

خرافات در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      در سوریه سیزدهم یک ماه اگر با روز سه شنبه مصادف شود روز بدشانسی بوده و مردم بسیار نگران خواهند بود که اتفاقی برای خود و اعضای خانوادشان رخ ندهد. این خرافات هنوز هم در بین مردم سوریه دیده می شود.

2-      مردم این کشور نسبت به عدد 7 نیز خرافاتی هستند و اعتقاد دارند که این عدد شوم است، هیچ تصمیم مهمی در این تاریخ گرفته نمی شود و بارها دیده شده است که در لیست صندلی های سینما از عدد 7 استفاده نمی شود.

3-      در این کشور گربه ها شوم تصور می شوند و با دیدن گربه‌ای که به آن ها نگاه می کنند خداوند را صدا می کنند و طلب آمرزش می کنند در هر صورت مسیر خرافات در سوریه به طور دقیق و اصولی ارزیابی می شود.

4-      در این کشور عنکبوت اهمیت زیادی دارد به طوریکه حق ندارند تارهای عنکبوت را از بین ببرند این موضوع به عناوین مختلف ارزیابی شده است و برخی معتقد هستند که عنکبوت برایشان خوش‌شانسی به همراه دارد.

5-      در این کشور حق ندارید ساک خالی و یا سطل خالی را با خود همراه کنید این موضوع نشانه بدی است و به طور کلی مورد سرزنش قرار می گیرید.

شایعات در مورد سوریه

شایعات در مورد سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      شایعاتی که در زمینه عدم ناامنی در سوریه وجود دارد را باور نکنید این شایعات به طور کلی رویکردهای اشتباه دارد، دولت سعی کرده است که وضعیت امنیت شهری در سوریه را به طور دقیق بهبود دهد و تا حد زیادی در این زمینه موفق بوده است.

2-      شایعاتی در زمینه خرید ملک در سوریه دیده می شود که با قیمت بسیار ارزان همراه است که دروغ بوده و املاک بر اساس موقعیت مکانی و متراژ نرخ دهی می شوند.

3-      اینکه ایرانیان اجازه تحصیل در مدارس سوریه را ندارند دروغ است.

4-      افرادی که تابعیت سوریه را می خواهند باید از تابعیت قبلی خود کناره گیری کرده باشند.

موارد ممنوعه در سوریه

موارد ممنوعه در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      در سوریه سوت نزنید و سعی کنید از اشاره با چشم و ابرو نیز دوری کنید.

2-      در این کشور اجازه ندارید بانوان را به اسم کوچک صدا بزنید این موضوع یک بی احترامی بزرگ است و قطعاً از سوی دولت سوریه مورد جریمه قرار می گیرید.

3-      حق ندارید برای شخصی به دلیل پوشش نامناسب او مزاحمت ایجاد کنید دولت این مسیر را در اختیار شما قرار نمی دهد.

4-      وضعیت تحصیل در سوریه به صورتی که حق کار به صورت موازی به فرد داده می شود اما در تایم های درس اجازه کار نخواهید داشت.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم سوریه

خطرات احتمالی برای افراد مقیم سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      هنوز امنیت سوریه آن طور که باید عالی نیست و بهتر است که همیشه منتظر یک فضای غیر آرام باشید.

2-      بهتر است اجناس گران قیمت خود را از دید عموم پنهان کنید در سوریه برخی از افراد سعی می کنند خارجیان را طعمه خود قرار دهند.

3-      مشخص است که خرید ملک در سوریه از موضوعات بسیار مهمی است که باید ارزیابی شود اما اینکه یک ملک به چندین نفر فروخته شود بسیار دیده شده است.

4-      در سوریه زندگی بر اساس خرافات دنبال می شود بهتر است به عقاید افراد احترام گذاشته شود و تمسخر در این راستا صورت نگیرد.

تشابهات قوانین سوریه با ایران

تشابهات قوانین سوریه با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      قوانین مربوط به ورود به یک شرکت خصوصی، اعم از زمان کاری، میزان حقوق، شرایط کاری و بیمه بسیار مشابه با ایران است.

2-      مردم این کشور علاقه زیادی به قوانین شهری دارند این موضوع در بخش های مختلف اقتصادی نیز دنبال می شود.

3-      در قوانین مردم سوریه احترام به کودکان بسیار اهمیت دارد.

4-      قوانین رانندگی در این کشور کمی عجیب است و تصادفات زیادی نیز در سوریه صورت می گیرد.

گواهینامه و خرید ماشین در سوریه

گواهینامه و خرید ماشین در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ماشین در سوریه با اجاره آن تفاوت زیادی دارد، اجاره ماشین در سوریه بسیار گران است و علت این امر نیز فضای گردشگری است که در سوریه دیده می شود و تعرفه ها بر اساس نرخ ارز برآورد می‌شود. برای اخذ گواهینامه در سوریه نیاز است که در ابتدا دوره های یادگیری طی شود، مشخص است که صدور گواهینامه در این کشور براساس تعرفه های اقتصادی مشخص می شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد افراد برای خرید ماشین در سوریه باید یک سری روند اقتصادی دقیق را پیش بینی نمایند. مشخص است که رویکردهای خرید اتومبیل در این کشور بر اساس میزان تعرفه بنزین نیز مشخص می شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در سوریه

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت سوریه در تهران، خیابان آفریقا، خیابان آرش پلاک 20 قرار دارد.

 

نوع پوشش مردم سوریه

نوع پوشش مردم سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نوع پوشش مردم کشور سوریه بسیار پوشیده بوده و اغلب از لباس های بلند عربی استفاده می شود، بانوان سر و بدن خود را می پوشانند و آقایان نیز از لباس های مناسب و پوشیده استفاده می کنند، کشور سوریه یک کشور مذهبی است و رعایت حجاب بخش مهمی از قوانین این کشور محسوب می شود. در مکان های مذهبی استفاده از لباس های پوشیده بسیار اهمیت دارد.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی سوریه

جغرافیا و شرایط آب و هوایی سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور سوریه در خاورمیانه قرار دارد و پایتخت آن شهر دمشق است. این کشور مساحت 185180 کیلومتر مربعی دارد و هشتاد و هفتمین کشور جهان محسوب می شود. این کشور در جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد و دقیقاً در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. سوریه در همسایگی کشورهای ترکیه و اردن و عراق قرار گرفته است. آب و هوای این کشور به طور کلی معتدل و مرطوب است و برخی از بخش های آن دارای نقاط گرم و خشک است. این کشور دارای رود های مهم فرات و خابور و عاصی و دجله است. سوریه دارای طولانی ترین رودهای دنیا بوده و به طور کلی فضای بسیار ارزشمندی دارد. در این کشور بندرهای مهمی دیده می شود که لاذقیه و طرطوس یکی از بهترین بندرهای سوریه محسوب می شود.

 

 

غذاهای سوریه

غذاهای سوریه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هوموس یکی از غذاهای عربی مخصوص سوریه است که از واژه حمص به معنی نخود است. این غذا به طور کلی توسط نخود پخته، ارده، سیر کوبیده و همینطور لیمو تهیه می شود و در نهایت به آن روغن زیتون اضافه می شود و هوموس یک میان وعده بسیار قوی است.

فتوش یک نوع سالاد است که ریشه عربی  ترکی دارد و از سالادهای‌ مشهور سوریه محسوب می شود. فتوش از سبزیجات تازه و همینطور تکه‌های نان تست تهیه می شود. به طور کلی در لیست غذاهای سبک عربی قرار دارد و مخصوص شام است. استفاده از کاهو، سیر و پودر سماق و لیمو ترش و رب انار در این سالاد بسیار به خوش طعم شدن آن کمک می کند. برخی از افراد در آن از رب انار استفاده می کنند و پیاز خرد شده و سینه مرغ گریل شده از دیگر محصولات بسیار خوش طعم در این غذا محسوب می شود. استفاده از روغن زیتون و پنیر در این غذا سبب طعم خوب آن می شود.

تبوله یک نوع سالاد خوش طعم مخصوص سوریه است که از حبوبات بلغوری تهیه می شود و در آن از جعفری تازه نیز استفاده می شود. برای تهیه این سالاد از بلغور پخته شده و گوجه پوست کنده استفاده می‌شود. ادویه های این سالاد بسیار خوش طعم هستند. فلفل سیاه و قرمز در این سالاد سبب طعم خوب آن می شود.

منسف یکی از غذاهای برنجی و بسیار خوش طعم مخصوص سوریه است که به طور کلی به صورت رسمی سرو می شود و از زعفران و آب و کره و روغن و هل سبز و گوشت بره در آن استفاده می شود. برگ جعفری و پیاز و ادویه سبب طعم بهتر آن می شود و به طور کلی یک غذای بسیار ایده آل است.

شاورما یکی از معروف ترین ساندویچ ها و خوراک های عربی است که در رستوران های کشور سوریه سور می شود که با نان عربی پیتا تهیه می شود و به صورت ساندویچ های لقمه ای نیز درست می شود. این غذا به طور کلی بسیار معروف بوده و از سس تند در آن برای طعم بهتر استفاده می شود. این غذا طعم دل انگیزی دارد و از مرغ پخته شده و همینطور پیاز قرمز و سیب زمینی و گوجه فرنگی در آن استفاده می‌شود.

کبه یک نوع کوفته است که برای تهیه آن از گوشت کوبیده شده استفاده می شود. در این کوفته از گندم پخته شده و همینطور ادویه‌های عجیب استفاده می شود و برای ترد شدن آن نیاز به آب یخ یا یخ خرد شده است. این غذا بسیار خوش طعم است و از گوشت گوسفند بدون چربی نیز در آن استفاده می شود.

 

آخرین ویرایش: 2020-04-30 15:26:44 225