x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سوریه

سوریه

مساحت سوریه 180.185 کیلومتر مربع اعلام شده و از نظر وسعت رتبه 88 را در دنیا دارد. این کشور در نیم کره شمالی در جنوب غربی آسیا قرار دارد و دقیقاً در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است. سوریه از سمت شمال با ترکیه، از سمت شرق و جنوب شرقی با عراق و همینطور از سمت جنوب نیز با اردن همسایه است. مهمترین ارتفاعات این کشور کوه های لبنان شرقی است. جلگه ها در کناره ها و نواحی جنوب غربی سوریه نیز دیده می شود. بخش زیادی از این کشور توسط بیابان ها پوشیده شده است. که نرخ رشد اقتصادی سوریه در سال 2020 به 9.9 درصد می رسد که بالاترین نرخ رشد در بین کشورهای دنیا را دارد. اقتصاد کشور سوریه به عنوان یک اقتصاد دولتی شناخته شده است به طوریکه در این کشور فقدان منابع مالی نیرومند دیده می شود و زیرساخت های لازم در بخش خصوصی بسیار کمتر است. سوریه دارای طبیعت متنوعی است و کوه و دره و بیابان و رودخانه سبب شده است که مسیر کشاورزی در این کشور بهتر باشد. این کشور در منطقه آزاد تجاری است. پیوند صادرات و واردات و همینطور تشویق صادرکنندگان سبب شده است که ارزهای صادراتی به این منطقه بیشتر باشد. تعرفه های گمرکی بر بسیاری از مواد غذایی و صنعتی این کشور تأثیر گذاشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Syria عربی: سوريا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: آرامی، ترکمن، کرد
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لیر هر دینار کشور سوریه 0.00064 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00963
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 37
 • پایتخت: دمشق
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 18.522 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3) UTC+2
 • دامنه اینترنتی: sy.
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 73.67 میلیارد دلار آمریکا

سفر به سوریه

کشور سوریه در کناره ها و نواحی جنوب غربی قرار دارد و این موضوع سبب شده است که به طور کلی آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای برای این کشور در نظر گرفته شود.  در سایر بخش‌های کشور سوریه آب و هوا گرم و خشک است و مشخص است که به طورکلی با یک کشور گرم روبرو هستیم. در فصل تابستان سفر به کشور سوریه بسیار مشکل ساز خواهد بود و شرایط آب و هوایی طاقت فرسا بوده و امتیاز مشخصی ندارد. در فصل های غیر تابستان کشور سوریه می تواند انتخاب خوبی باشد افرادی که به سرما عادت دارند زمستان های این کشور هم از نظر هزینه برایشان مناسب است . شرایط امنیتی در این کشور بر اساس منطقه ای که در آن سکونت دارید فراهم می شود. از یاد نبرید که شما برای اینکه بتوانید خطرات احتمالی را بررسی کنید می بایست موقعیت مکانی را بررسی کنید. جنگ های داخلی و همینطور کشمکش های صورت گرفته نشان می دهد که دولت همه سعی خود را به ایجاد آرامش برای مردم این کشور داشته اما هنوز شرایط به صورت عالی دیده نمی شود. مساجد زیادی در کشور سوریه وجود دارد هر یک از مساجد موجود دارای فضای معماری بی نظیری هستند به‌طوریکه برخی از مساجد در توریسم مذهبی از اعتبار بالاتری برخوردار بوده و گروه مذهبی که کشور سوریه را برای سفر انتخاب کرده اند اعتقاد دارند که مساجدی که در شهر حلب قرار دارد برای اجابت دعا بسیار عالی است.

سفر به سوریه

زندگی در سوریه

کشور سوریه در خاورمیانه قرار دارد و پایتخت آن شهر دمشق است. این کشور مساحت 185180 کیلومتر مربعی دارد و هشتاد و هفتمین کشور جهان محسوب می شود. این کشور در جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد و دقیقاً در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. سوریه در همسایگی کشورهای ترکیه و اردن و عراق قرار گرفته است. آب و هوای این کشور به طور کلی معتدل و مرطوب است و برخی از بخش های آن دارای نقاط گرم و خشک است. این کشور دارای رود های مهم فرات و خابور و عاصی و دجله است. وضعیت حمل و نقل شهری در کشور سوریه محدود به تاکسی و اتوبوس است و هزینه هایی که در این زمینه از فرد اخذ می شود بر اساس مسافت راهی است که طی شده و باید ارزیابی شود. افرادی که علاقه به باشگاه های ورزشی در کشور سوریه دارند می‌توانند با هزینه 15 دلار در ماه از شرایط خوبی برخوردار شوند. در صورتی که اهل سینما و هنرهای سینمایی باشید هزینه یک دلاری برای شما کفایت می کند این روال سبب می شود که بتوانید به صندلی مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. واردات زیادی نیز از کشور سوریه صورت می گیرد که بیشتر در زمینه ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل است، در این کشور با کاهش ماشین آلات الکتریکی روبرو هستیم و بخش مهمی از سیاست های وارداتی مربوط به این بخش است.

زندگی در سوریه

مهاجرت به سوریه

دمشق از شهرهای مهم کشور سوریه و پایتخت این کشور محسوب می شود. این شهر به طور کلی توانسته در چند سال اخیر مهاجرپذیری زیادی داشته باشد و رتبه های گردشگری در این شهر به نسبت سایر شهرها بیشتر اعلام شده است. ایرانیان اغلب شهر دمشق را گزینه خوبی برای مهاجرت به سوریه می دانند. آمار مهاجرانی که سفر لوکس به سوریه را انتخاب می کنند نیز این روزها بیشتر از قبل است و هزینه بالای 300 دلاری برای این سری از سفرها ارزیابی شده است. به طور کلی سفر لوکس به کشور سوریه با هتل های 5 ستاره همراه است و هزینه غذا بیش از 60 دلار است. این سفرها اغلب برای کسانی که به قصد سرمایه گذاری به کشور سوریه می روند دیده می شود. حقیقت این است که سیستم مهاجرتی به کشور سوریه این روزها بیشتر از قبل دیده می‌شود. مردم در این کشور از تاکسی نیز استفاده می کنند که کمی هزینه بر است، البته تاکسی ها دارای کیفیت بالایی بوده و خبری از هزینه اضافی نخواهد بود. اتوبوس از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در سوریه است که هزینه 3 دلاری به همراه دارد و اغلب به رنگ سبز و آبی هستند. بهداشت و درمان در سوریه وضعیت عالی ندارد، هنوز نیاز است که بیمارستان ها رشد بهتری داشته باشند، وضعیت خدمات درمانی در سوریه باید به رشد مشخصی برسد و نیاز است که سیستم بیمه ای در این کشور نیز به طور دقیق ارزیابی شود حقیقت این است که سیستم بیمه ای در سوریه در سال های اخیر می تواند به چندین شکل ممکن دنبال شود. برای ورود به کشور سوریه نیازی به واکسن ندارید.

مهاجرت به سوریه

تحصیل در سوریه

دانشجویانی که درخواست برای کمک هزینه مالی در کشور سوریه دارند در ابتدا باید پرونده دانشجویی و میزان هزینه درخواستی را در نظر بگیرند سپس باید حداقل مبلغ کمک هزینه به آن داده شود، همینطور زمان دوره تحصیلی و شرط معدل برای این اشخاص به طور دقیق مشخص می شود. به این بورسیه تحصیلی TA گفته می شود که البته به صورت ترکیبی با فلوشیپ است. این بورسیه تحصیلی به طور کلی برای کمک هزینه های مالی گزینه خوبی است. شرایط تشکیل کلاس های درس با ظرفیت 42 دانش آموز برای بادیه نشینان صورت می‌گیرد. روند تخصصی در زمینه تکنولوژی های کامپیوتری ارزیابی می شود. تخصص و همینطور ارائه آموزش برنامه های کامپیوتری در کشور سوریه بسیار پر اهمیت است.

طراحی و اجرای سیستم آموزش مضاعف از مواردی است که دروس تئوری را پشت سر می گذارد. هدف اصلی تحصیلی در این کشور تقویت روحیه تحقیق بوده و همینطور روند نوآورانه دانشی نیز دیده می شود. فعالیت های هنری در مقطع ابتدایی ارزیابی می شود.

تحصیل در سوریه