x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در تایلند

کشور تایلند در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد و از سمت شمال با لائوس و از سمت جنوب با مالزی همسایه است. پرجمعیت ترین شهر تایلند بانکوک است که مردم آن به زبان محلی صحبت می کنند. مساحت این کشور 513120 کیلومتر مربع است و طبق سرشماری های موجود این کشور با جمعیت  زیادی روبرو بوده است. این کشور از سمت جنوب شرقی با ویتنام هم مرز است . نرخ بیکاری در کشور تایلند برای جوانان در حدود 2.50 درصد است که کاهش چشمگیری به نسبت سال های گذشته داشته و مشخص است که روتین های اقتصادی در کشور تایلند به طورحتم رعایت می شود. در این کشور هزینه های کار در حدود 110.42 نقاط شاخص را مدنظر قرار داده است و میزان بهره روی نیز در حدود 147.10 نقاط شاخص را اعلام داشته است. وضعیت اقتصادی این کشور در سال 2020 می تواند رشد 60 درصدی را نیز تجربه نماید. در نظر داشته باشید که نرخ رشد کشور تایلند در بازارهای داخلی بیش از 78 درصد بوده و این کشور ساختار روتین گردشگری را نیز وارد بخش تولید خود کرده است این موضوع از میزان تشکیل سرمایه ثبات ناخالص کشور تایلند به طور دقیق قابل درک است خوشبختانه تولید ناخالص داخلی از ساخت در این کشور رشد خوبی داشته است. یک کارشناس منابع انسانی در این کشور با درآمد 23 هزار دلاری همراه است در نظر داشته باشید که این درآمد در سال های مختلف و بر اساس پروژه های مختلف تغییر خواهد داشت.یک مدیر تبلیغات در این کشور در حدود 47 هزار دلار دریافت خواهد داشت در نظر داشته باشید که مدیر تبلیغات در این کشور باید در زمینه گردشگری فعالیت خوبی داشته باشد. کار در کشور تایلند با حقوق بالا بسیار مهم و ضروری است. بیشترین صادرات کشور تایلند به کشور آمریکا بوده که بیش از 16 درصد است این در حالی است که در جدیدترین طرح های اقتصادی خود ورود سرمایه به کشور چین را نیز لحاظ کرده است و مشخص است که این کشور برای صادرات به هنگ کنگ نیز به رتبه خوبی رسیده است. وضعیت اقتصادی کشور تایلند به مالزی بیش از 1 درصد است و رویکردهای اقتصادی در این زمینه بسیار قوی دیده می شود.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور تایلند
مشاوره زندگی در تایلند
فهرست

حداقل حقوق در تایلند

حداقل حقوق در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور تایلند در حدود 0.39 درصد اعلام شده است. اینطور که شواهد نشان می دهد در این کشور افراد شاغل در حدود 39973.11 هزار بوده است، ارزیابی ها نشان داده است که افراد بیکار در این کشور در حدود 1923.25 هزار نفر هستند و ورود به شغل در کشور تایلند می تواند از شاخص های روتین اقتصادی محسوب شود به طوریکه رتبه کشور تایلند در این زمینه بالاتر اعلام شده است. تعداد پست های خالی شغلی در کشور تایلند در جدیدترین اخباری که به دست ما رسیده است 115636.00 بوده و مشخص است که وضعیت دستمزد در این کشور به میزان 14075.55 بات برای هر ماه اعلام شده است. ارزیابی‌ها نشان می دهد که دستمزد در تولید در کشور تایلند به طور کلی 14075.75 بات برای هر ماه اعلام شده است. وضعیت دستمزد در تولید در این کشور به میزان 12780.75 بات در ماه است. وضعیت حداقل دستمزد در کشور تایلند به طور کلی 352.00 بات کشور تایلند در روز اعلام شده است ، حداقل دستمزد در این کشور بر اساس جدیدترین عملکردهای روز دنیا ارزیابی شده است و مشخص است که نرخ ارزیابی شده بر اساس روتین های اقتصادی پیش می رود. کار در کشور تایلند به طور کلی بر اساس حقوق و مزایای مشخصی ارزیابی شده است. نرخ بیکاری در کشور تایلند برای جوانان در حدود 2.50 درصد است که کاهش چشمگیری به نسبت سال های گذشته داشته و مشخص است که روتین های اقتصادی در کشور تایلند به طور حتم رعایت می شود. در این کشور هزینه های کار در حدود 110.42 نقاط شاخص را مدنظر قرار داده است و میزان بهره وری نیز در حدود 147.10 نقاط شاخص را اعلام داشته است. وضعیت درآمد در کشور تایلند خوب است و مشخص است که این کشور در این کشور ارزشمندی های جدیدی لحاظ شده تا افراد با تحصیلات بالا ورود به شغل را به طور دقیق پیش بگیرند خوشبختانه در کشور تایلند میزان بهره وری های اقتصادی می تواند در جدیدترین حالت ممکن خود پیش برود و موفقیت در این زمینه از سوی دولت کشور تایلند ارزیابی شده است. شرایط اقامت در کشور تایلند در سال گذشته کمی دشوار بوده است. یک اصل اقتصادی مهم در مسیر گردشگری در کشور تایلند دیده می شود مبرهن است که دولت کشور تایلند در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرده است که وضعیت ورود به مسیر گردشگری بهتر از قبل شده است و افرادی که در این زمینه ساختار دقیقی را پیش بینی کرده اند می‌توانند در این زمینه به طور دقیق ظاهر شوند. خوشبختانه در صورتی که رویکردهای مالی و اقتصادی در کشور تایلند بهتر پیش بینی شود می تواند در نظر داشت که وضعیت اقتصادی این کشور در سال 2020 می تواند رشد 60 درصدی را نیز تجربه نماید. در نظر داشته باشید که نرخ رشد کشور تایلند در بازارهای داخلی بیش از 78 درصد بوده و این کشور ساختار روتین گردشگری را نیز وارد بخش تولید خود کرده است این موضوع از میزان تشکیل سرمایه ثابت ناخالص کشور تایلند به طور دقیق قابل درک است خوشبختانه تولید ناخالص داخلی از ساخت در این کشور رشد خوبی داشته است.

میانگین درآمد در تایلند

میانگین درآمد در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ناگفته نماند که بخش زیادی از درآمد کشور تایلند در زمینه گردشگری بوده و این روال تبدیل به یک تجارت گسترده و درآمدزا در این کشور بوده است خوشبختانه روند افزایش شغل در کشور تایلند به خوبی پیشرفته و مشخص است که شانس ورود به کار در کشور تایلند بسیار بیشتر از سایر کشورها است. در نظر داشته باشید که مهارت مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردار است. در این کشور افرادی که در زمینه مدیریت منابع انسانی فعالیت می‌کنند در حدود 52 هزار دلار درآمد دارند در صورتی که فرد مهارت بالاتری داشته باشد این درآمد به رشد 12 درصدی نیز خواهد رسید. مورد بعدی در زمینه درآمد در کشور تایلند در زمینه مدیریت است که با هزینه 36 هزار دلاری همراه بوده است ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت درآمد در این کشور به طور کلی رویکردهای مشخصی را دنبال می کند. یک کارشناس منابع انسانی در این کشور با درآمد 23 هزار دلاری همراه است در نظر داشته باشید که این درآمد در سال های مختلف و بر اساس پروژه های مختلف تغییر خواهد داشت.یک مدیر تبلیغات در این کشور در حدود 47 هزار دلار دریافت خواهد داشت در نظر داشته باشید که مدیر تبلیغات در این کشور باید در زمینه گردشگری فعالیت خوبی داشته باشد. کار در کشور تایلند با حقوق بالا بسیار مهم و ضروری است. کارگردان در کشور تایلند در حدود 81 هزار دلار درآمد خواهد داشت و رشته های سینمایی در این کشور از نظر درآمد در وضعیت متوسط و خوب قرار دارد. مدیریت هتل و هتلداری از دسته شغل هایی است که می تواند از نظر درآمد در وضعیت خوبی باشد، مدیریت هتل در این کشور در حدود 54 هزار دلار درآمد خواهد داشت. برای کاریابی در کشور تایلند باید در ابتدا مهارت خود را افزایش دهید. مدیر کل در کشور تایلند درآمدی بالغ بر 80 هزار دلار دارد که رقم بالایی است و نشان از تجربه کاری بالا و شرایط مناسب دارد. افرادی که در زمینه سخنرانی فعالیت می کنند در کشور تایلند درآمد 28 هزار دلاری دارند که به نسبت سایر شغل ها کمتر است اما از نظر سختی کار رتبه بهتری دارد. یک معلم در این کشور درآمد 15 هزار دلاری خواهد داشت و همینطور یک مدیر فروش در کشور تایلند می تواند درآمد 50 هزار دلاری را تجربه نماید ارزیابی ها نشان می دهد که معلم در کشور تایلند درآمد کمی دارد اما ورود به شغل معلمی در این کشور آسان و کم دردسر است. در صورتی که در شهر بانکوک مشغول به کار شوید درآمد سالانه شما در حدود 36 هزار دلار خواهد بود، در شهر چیانگ می درآمد در وضعیت 24 هزار دلار اعلام شده است و نونتابوری نیز با درآمد 16 هزار دلاری همراه است. در نظر داشته باشید که ارقام گفته شده در وضعیت تقریبی بوده و همه چیز بستگی به نوسان ارز داشته و میزان و مهارت شغلی در این زمینه بسیار مهم است خوشبختانه کشور تایلند از دسته کشورهایی است که توانسته رویکردهای اقتصادی مناسبی را در پیش بگیرد و در این زمینه بسیار موفق بوده است کشور تایلند کشور قدرتمند اقتصادی محسوب می شود و هزینه زندگی در این کشور به طور کلی دنبال می‌شود. هزینه زندگی در کشور تایلند به طور دقیق ارزیابی شده است. شرایط زندگی در کشور تایلند به صورت کاملاً به روز دنبال می شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در تایلند

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ساعت کاری در کشور تایلند در حدود 8 ساعت در روز است. در صورتی که کار از نظر فیزیکی سخت باشد این عدد به 7 ساعت در روز کاهش پیدا می کند. یک روز هفته برای کارکنان کشور تایلند تعطیل اعلام می شود که می تواند روزی به غیر از روز تعطیل دارد و به طور کلی نهایت ساعت کاری در این کشور بین 42 الی 48 ساعت در هفته اعلام شده است. ساعت کاری در کشور تایلند به صورتی طراحی می شود که کارمندان یک ساعت در طول روز استراحت داشته باشند و این تایم برای صرف ناهار یا کارهای شخصی ارزیابی می شود. کارمندان در این کشور 13 روز کامل در سال تعطیل رسمی هستند. برای اخذ ویزای کار کشور تایلند مسیر پیچیده ای پیش روی شما است و شما باید ورود به کاری داشته باشید که به نفع دولت کشور تایلند باشد و در سود رسانی به این کشور بسیار نقش داشته باشد. مشخص است که ویزای کار کشور تایلند به طور کلی ساختار دقیق و اصولی را پیش می برد و مشخص است که افراد در صورتی که به خوداشتغالی مشغول هستند وضعیت درآمدزایی آنها به صورتی باشد که بتواند به نفع چرخه های اقتصادی کشور تایلند باشد و در صورتی که ورود به ارگان مشخصی دارند باید بتوانند مسیر دقیق و روتینی در زمینه ایجاد کار در کشور تایلند فراهم سازند. ارزیابی ها نشان می دهد که کشور تایلند از دسته کشورهایی است که با طرح های کارآفرینی بسیار خوب برخورد کرده و معتقد است که وضعیت اقتصادی در این کشور رویکردهای دقیقی دارد. برای اخذ ویزای کار کشور تایلند نیاز به یک ماه زمان کامل دارید و باید در این زمینه بسیار مقید باشید در واقع نیاز است که بررسی‌های دقیقی در زمینه مهارت کاری شما صورت بگیرد باید سعی کنید ساختار خوبی در زمینه اقتصادی در کشور تایلند فراهم سازید این نکته را از یاد نبرید که وضعیت کار در کشور تایلند به طورکلی برای کسانی که حرفی برای زدن ندارند مساعد نبوده و نباید تنها نقش یک مصرف کننده را داشته باشید. هزینه های زندگی در کشور تایلند در سال های اخیر تغییرات مشخصی داشته است و ورود به مسیر کاری به کشور تایلند باید با پتانسیل اقتصادی بالایی همراه شود. مبرهن است که با اخذ ویزای کاری کشور تایلند می توانید همسر و فرزندان خود را نیز وارد خاک این کشور کنید و این امکان به شما داده می شود که پس از یک دوره زندگی در این کشور پاسپورت آن را اخذ کنید. مشخص است که وضعیت کار و درآمدزایی در کشور تایلند می‌تواند به چندین بخش تقسیم شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در تایلند

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه یک وعده غذا در رستوران های معمولی در کشور تایلند در حدود 51.54 بات هزینه در بر دارد این در حالی است که شما برای هزینه یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط این کشور باید 600 بات هزینه در نظر بگیرید. برای یک وعده مک دونالد در رستوران هزینه 151.00 بات ارزیابی شده است. هزینه اصلی که شامل برق و وسیله گرمایشی و آب و خاکروبه است برای آپارتمان های 85 متر مربعی در حدود 2095.59 بات است در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه تعرفه یک دقیقه داخلی موبایل بدون تخفیف در این کشور در حدود 1.72 بات ارزیابی شده است و شما برای اینترنت در این کشور باید هزینه 619.88 باتی را در نظر بگیرید. در صورتی که فرد بخواهد در باشگاه بدنسازی شرکت داشته باشد شهریه برای او به مبلغ 1586.40 بات است و برای اجاره تنیس در این کشور باید در حدود 219.29 بات برای یک ساعت در نظر داشته باشید شما برای خرید یک بلیط سینما در این کشور نیاز به پرداخت هزینه 170.00 باتی دارید. برای خرید یک عدد شلوار در این کشور نیاز به هزینه 1923.65 بات دارید و یک عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای در حدود 1315.38 بات است. 1 جفت کفش ورزشی نایک در این کشور در حدود 2925.68 بات اعلام شده است. برای خرید یک جفت کفش کاری چرم مردانه در کشور تایلند باید 2229.03 بات هزینه پرداخت نمایید. ارزیابی ها نشان می دهد که به طور کلی کشور تایلند یکی از کشورهایی است که از نظر هزینه زندگی 26 درصد از ایران بالاتر است این موضوع در زمینه اجاره خانه نیز رویت شده است و شما باید از نظر بودجه در وضعیت خوبی قرار داشته باشید تا بتوانید در کشور تایلند زندگی کنید. برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید از فروشگاه های زنجیره ای خرید کنید و این امکان به شما داده می شود که بتوانید خرید خود را به صورت عمده با سود کم انجام دهید. می توانید به کلاب های ورزشی با هزینه کمتر بروید به این ترتیب شرایط به صورتی پیش می‌رود که بتوانید از نظر اقتصادی در وضعیت بهتری قرار بگیرید. صرفه جویی در زمینه حمل و نقل در کشور تایلند کمی دشوار است و افراد باید بتوانند در این زمینه ساختار روتینی را در پیش بگیرند. مشخص است که زندگی در کشور تایلند بر اساس تکنولوژی های مدرن پیش می رود. برای کودکان خود می توانید از مهدکودک های دولتی استفاده کنید و لزومی به هزینه اضافی برای مدارس غیر دولتی نخواهید داشت . کشور تایلند از دسته کشورهایی است که توانسته در هزینه های موجود یک وضعیت کنترلی خوب داشته باشد و در این زمینه بسیار موفق بوده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در تایلند

قیمت برخی کالاهای اساسی در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور تایلند به شرح زیر است: · شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری): 47.92 بات · یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم): 38.13 بات · برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 39.54 بات · شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد) : 53.84 بات · پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 583.71 بات · سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 101.57 بات · گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) :294.11 بات · سیب ( 1 کیلوگرم) : 90.17 بات · موز ( 1 کیلوگرم) : 38.58 بات · پرتقال ( 1 کیلوگرم): 65.23 بات · گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 41.62 بات · سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 45.16 بات · پیاز ( 1 کیلوگرم): 34.23 بات · کاهو (1 سر) : 27.55 بات · آب ( بطری 1.5 لیتری) : 16.20 بات · پاکت سیگار ( مارلبورو): 90.00 بات

اقتصاد در تایلند

اقتصاد در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اقتصادی کشور تایلند بسیار عالی است به طوریکه تولید ناخالص داخلی در این کشور رشد 4 درصدی به نسبت سال های گذشته داشته است. در سال های گذشته در حدود 10 درصد از مردم کشور تایلند زیر خط فقر بودند اما امروزه این رقم به کمتر از 2 درصد رسیده است و مشخص است که سرمایه گذاری های دولت در زمینه اقتصاد این کشور بسیار مشخص است. شایان ذکر است که کشور تایلند در زمینه صادراتی بسیار عالی عمل کرده است به طوریکه صادرات در این کشور شامل منسوجات، محصولات دریایی و برنج و الوار است. در این کشور وضعیت صادرات محصولاتی مانند برنج و الوار و جواهرات و همینطور کامپیوتر به ارزش بالای 15 درصد رسیده است. بیشترین صادرات کشور تایلند به کشور آمریکا بوده که بیش از 16 درصد است این در حالی است که در جدیدترین طرح های اقتصادی خود ورود سرمایه به کشور چین را نیز لحاظ کرده است و مشخص است که این کشور برای صادرات به هنگ کنگ نیز به رتبه خوبی رسیده است. وضعیت اقتصادی کشور تایلند به مالزی بیش از 1 درصد است و رویکردهای اقتصادی در این زمینه بسیار قوی دیده می شود محصولات وارداتی در کشور تایلند بیشتر در مسیر کالاهای مصرفی و سوخت دیده می شود که به طور کلی بیشترین میزان واردات از ژاپن با 9 درصد ورود صورت گرفته است مبرهن است که کشور تایلند در زمینه صادرات و واردات محصولات رتبه بسیار بالایی دارد این کشور توانسته به طور حتم مسیر برای رسیدن به بازارهای داخلی را باز نماید و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است. کشور تایلند از دسته کشورهایی است که اوضاع اقتصادی رو به رشد دارد و در این زمینه زیرساخت های اقتصادی زیادی ورود داشته که می تواند بسیار عالی ظاهر شود.

امنیت مالی و اقتصادی در تایلند

امنیت مالی و اقتصادی در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور تایلند در ابتدا منفی بوده است اما امروز این میزان رشد به 9.40 درصد رسیده است. در نظر داشته باشید که شما برای ارزیابی دقیق نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه می بایست وضعیت 15.50 درصدی را لحاظ نمایید. مبرهن است که وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور تایلند به میزان 455.22 میلیارد دلار تخمین خورده است و این کشور در زمینه تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثبات ارزش میلیون بات بالایی دارد. رشد کشور تایلند در زمینه تولید ناخالص داخلی سرانه در حدود 61 درصد بوده است و میزان PPP تولید ناخالص داخلی در این کشور از کشاورزی در ارزش 14 درصد اعلام شده است که رتبه اقتصادی کشور تایلند را بسیار بالا اعلام کرده است. تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور بیش از 10 درصد اعلام شده است این در حالی است که وضعیت برای تولید داخلی از معادن در این کشور در حدود 63 میلیون بات اعلام شده است. شاخص‌های اقتصادی نشان می دهد که کشور تایلند در زمینه تولید ناخالص داخلی از اداره امور داخلی رشد 13 درصدی داشته است و وضعیت برای تولید ناخالص از حمل و نقل عمومی این کشور 284022.00 میلیون بات کشور تایلند اعلام شده است. این کشور تولید ناخالص داخلی از خدمات رفاهی را بیش از 12 درصد در نظر گرفته است و مشخص است که رویکردهای اقتصادی در این کشور ساختار مشخصی را دنبال می کند. وضعیت موازنه تجاری در کشور تایلند به ارزش 4917.14 میلیون دلار کشور تایلند اعلام شده است. وضعیت حساب جاری در این کشور در حدود 7594.30 میلیون دلار اعلام شده است. رتبه واردات و صادرات کشور تایلند در دنیا به ترتیب 24 و 22 است و مشخص است که این کشور گردش بدهی های خارجی خود را بسیار محدودتر از قبل دانسته است. رابطه های مبادله ای در کشور تایلند بیش از 11 درصد رشد داشته است این کشور در زمینه ورود توریست توانسته رشد 38 درصدی داشته باشد. کشور تایلند در زمینه ذخایر طلا به ارزش 154.00 تن رسیده است و میزان حواله در این کشور در حدود 13376.00 میلیارد بات کشور تایلند است. مشخص است که شاخص های توریسم در این کشور در رتبه 7.28 درصد بوده است. وضعیت تولید نفت خام در کشور تایلند نیز بیش از 273.00 بی بی ال در نظر گرفته شده است، سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در کشور تایلند در ارزش 125800.99 میلیون بات اعلام شده است. رتبه های تجاری کشور تایلند روز به روز بیشتر از قبل اعلام شده است مشخص است که این کشور توانسته در سرمایه گذاری های داخلی وضعیت مشخصی را در پیش بگیرد. شاخص مسکن در کشور تایلند به رشد 16 درصدی رسیده است به طوریکه رتبه خانه های مسکونی نوساز این کشور بسیار بالا بوده و ساخت و ساز بخش مهمی از ارزش اقتصادی و گردشگری کشور تایلند محسوب می‌شود. مبرهن است که این کشور توانسته رتبه بهداشت و درمان و همینطور فضای آموزشی خود را نیز به ارزش 12 درصد برساند و در این زمینه شاخص های ارزیابی مشخصی را طی کرده است. از یاد نبرید که کشور تایلند یکی از کشورهایی است که توانسته در جدیدترین مسیر های مصرفی خود ورود محصولات ارگانیک را بسیار جدی دنبال نماید و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است به طوریکه در سال‌های جدید عملکرد اقتصادی این کشور بیشتر از قبل شده است.

امنیت در تایلند

امنیت در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می دانیم که کشور تایلند به خصوص شهر بانکوک یک شهر چند فرهنگی است که در آن افراد زیادی برای سکونت ورود داشته اند که هر یک دارای فرهنگ خاصی هستند، از سوی مردم کشور تایلند به شما آسیبی وارد نمی شود اما شاید کسانی که از سایر کشورها و فرهنگ ها در این کشور زندگی می کنند کمی دردسرساز باشند به این ترتیب بسیار مهم است که بتوانید مواظب کیف و جیب خود باشید و به طور کلی از حمل و نقل پول زیاد خودداری کنید در نظر داشته باشید که کشور تایلند از دسته کشورهایی است که توانسته سطح امنیتی خود را افزایش دهد و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است. وضعیت امنیتی این کشور در سال های جدید بهبود خوبی داشته است. امنیت بهداشت در کشور تایلند از دیگر موضوعاتی است که باید ارزیابی شود این کشور در لیست کشورهای استوایی قرار دارد و بیماری های استوایی از خطراتی است که در سفر به کشور تایلند برای شما ایجاد می شود پس بهتر است بتوانید که وضعیت بهداشت و درمان در این کشور به طور کلی نیاز به ارزیابی جدید دارد. اینطور که شواهد نشان می دهد کشور تایلند از دسته کشورهای قدرتمند اقتصادی است و توانسته یک مسیر کنترل خوب بر روی امنیت اجتماعی داشته باشد و در این زمینه موفق ظاهر شده است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در تایلند

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مراحل اقامت کشور تایلند از قرار زیر است: در ابتدا باید فرم مخصوص اخذ ویزا را تکمیل نمایید، این فرم دو بخش مهم دارد بخش اول مخصوص به اطلاعات هویتی خودتان و بخش دوم هدف از اخذ ویزا است. در بخش هدف اخذ ویزا باید بتوانید چندین مورد را به طور دقیق اعلام نمایید. مورد اول عدم امکان عملی سازی هدف شما در کشور خودتان است، مورد دوم تأکید بر روی اینکه از نظر اقتصادی مشکلی ندارید و می توانید از پس هزینه زندگی در کشور تایلند بر آیید و مورد آخر مدت زمانی که قصد دارید در کشور تایلند زندگی کنید. این فرم ارزیابی می شود تا مشخص شود واجد شرایط ورود به کشور تایلند هستید یا خیر. در ارزیابی این فرم باید یک سری اصول به طور دقیق مشخص باشد اول اینکه فرم باید ساختار مشخصی را در پیش بگیرد و اطلاعات ضد نقیض نباشد مورد دیگر ارزیابی زمان درخواست است، گاهاً فصل انتخابی برای درخواست کمی شلوغ بوده و شاید ورود شما به تعویق خواهد افتاد در هر صورت می بایست سعی کنید در این زمینه بسیار عالی عمل کنید و مسائل مختلفی بررسی کنید. پس از اینکه با فرم اولیه موافقت شد زمانی برای شما در نظر گرفته می شود تا مدارک لازم را به سفارت کشور تایلند ارائه دهید، مدارک باید کامل باشد و مشخص است که مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای کاری کشور تایلند با هم فرق دارد پس باید گزینه خوبی را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که ناقص بودن مدارک گاهاً برای شما دردسر خواهد شد. پس از اخذ ویزا و ورود به کشور تایلند طبق مدتی که به شما اعلام شده است اجازه زندگی در کشور تایلند دارید از یاد نبرید که وضعیت اقامتی در این کشور شاخص های مشخصی را دنبال می کند که باید ارزیابی شود. مبرهن است که برای اخذ ویزای کشور تایلند باید کمی صبور باشید. پس از یک دوره زندگی در کشور تایلند می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. اقامت دائم کشور تایلند به طور کلی برای کسانی که قصد دارند زندگی خوبی در این کشور داشته باشند فراهم می شود و در صورتی که یک ماه از زندگی شما در کشور تایلند گذشت این شرایط برای شما ایجاد می شود که بتوانید برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه دهید مشخص است که دسته بندی های اقامتی در کشور تایلند در جایگاه خود ارزشمند است و می‌بایست شاخص های روتینی را پیش بگیرد.

ازدواج خارجی ها در تایلند

ازدواج خارجی ها در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد ازدواج با یک فرد از تبعه کشور تایلند دارید باید به موارد زیر به خوبی دقت نمایید. در ابتدا باید به سفارت کشور تایلند مراجعه کنید و تأیید لازم را اخذ نمایید شما پیش از هر چیز می بایست مراجعه به سفارت ایران در کشور تایلند داشته باشید تا بتوانید مسیر ازدواج را به خوبی طی کنید. افراد حتماً باید گذرنامه داشته باشند و در صورتی که ازدواجی از قبل صورت گرفته می بایست مدارکی ارائه شود که مشخص نماید در زمان ازدواج همسر ندارید گواهی فوت و طلاق در این زمینه می تواند مناسب باشد گواهی می بایست مورد تأیید قرار بگیرد در نظر داشته باشید که مدارک شما باید ترجمه شده باشد و نیاز است که اصل گواهی نیز همراه باشد فقط کپی کفایت نمی کند. فرم تأیید شما می بایست پرینت شده و به سفارت تحویل داده شود. هزینه تا این بخش در حدود 3500 بات اعلام شده است. نیاز است که کلیه مدارک خود را به زبان تایلندی ترجمه کنید که بین 200 الی 500 بات هزینه در بر دارد برای ثبت ازدواج در کشور تایلند نیاز به مدارک زیر دارید، افراد باید پاسپورت و دو نسخه کپی داشته باشند. نیاز به ویزا و کپی از آن است، افراد باید کارت شناسایی ارائه دهند و نیاز است که به طور کلی نامه تأیید آزادی به ازدواج بسیار مهم است، این نامه می بایست با اصل و ترجمه همراه باشد. در این زمینه نیاز به دو شاهد دارید و باید شاهدان مورد نظر به دفتر ازدواج وارد شوند. اینطور که شواهد نشان می دهد ازدواج در کشور تایلند روتین های مشخصی دارد.

اجاره خانه در تایلند

اجاره خانه در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در شهر بانکوک کشور تایلند باید در حدود 12971.18 بات هزینه در نظر داشته باشید تعرفه هایی که در این زمینه ارزیابی می شود به طور کلی با توجه به اینکه خانه در مرکز شهر قرار دارد یا در حومه شهر خواهد بود. در صورتی که بخواهید اجاره خانه در خارج از مرکز شهر داشته باشید هزینه 7071.06 بات در نظر بگیرید ارزیابی ها نشان می دهد که اگر افراد بخواهند خانه سه اتاق خوابه بیرون از شهر اجاره کنند باید در حدود 18666.90 بات هزینه کنند و در صورتی که تأکید به مرکز شهر داشته باشند این هزینه در حدود 38202.38 بات خواهد بود. در جدیدترین آماری که به دست ما رسیده است مشخص شده که اجاره خانه در کشور تایلند رویکردهای اقتصادی مشخصی را در پیش دارد که بسیار مهم و ضروری پیش می رود.

خرید ملک در تایلند

خرید ملک در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید یک متر مربع خانه در مرکز شهر کشور تایلند می بایست 87317.78 بات است و باید در نظر داشته باشید که تعرفه برای خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز نیز هزینه در حدود 51857.24 است. تعرفه برای خرید خانه در کشور تایلند گران است و به طورکلی یک مسیر سرمایه گذاری در کشور تایلند نیز از طریق خرید ملک اعلام شده است به طوریکه افراد این اجازه را دارند که در روال خرید ملک در این کشور ساختار دقیق و درستی را در پیش بگیرند. مشخص است که کشور تایلند از نظر خرید ملک می تواند یک سری وام های خوب نیز ارائه دهد.

ثبت شرکت در تایلند

ثبت شرکت در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR قوانین ثبت شرکت در کشور تایلند مشخص است. اول اینکه نیاز به حداقل دو شریک تایلندی است که می بایست حداقل 51 درصد از سهام شرکت شما را دار باشند. نیاز است که به ازای هر یک نفر خارجی 4 نفر کارمند تایلندی در شرکت مشغول باشند و به ازای هر کارمند خارجی در این کشور نیاز به هزینه 2 میلیون بات تایلند خواهد بود که می بایست به سرمایه شرکت اضافه شود. افراد خارجی می توانند 49 درصد از سهام را دارا باشند. هر شخص در این کشور می تواند به ثبت شرکت اقدام کرده و نسبت به تحویل مدارک مورد نظر شرایط خاصی را مدنظر قرار دارد. مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور تایلند از قرار زیر است: افراد باید اصل گذرنامه به همراه اصل شناسنامه ارائه دهند. نیاز به 12 قطعه عکس شش در چهار به صورت تمام رخ و بدون عینک است. نیاز است که فرد حتماً در کشور تایلند حضور به عمل آورد. برای ثبت شرکت در کشور تایلند باید در ابتدا از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شوید و ارزیابی های لازم در مورد نیاز روز اقتصادی این کشور را مشخص نمایید به این ترتیب انتخاب هدف اقتصادی مناسب در کشور تایلند برای شما آسانتر خواهد بود سپس به ایران باز گردید و با ارائه مدارک شرکت از سفارت کشور تایلند در ایران متقاضی ویزای کاری شوید. در نظر داشته باشید که اقدامات لازم برای ثبت شرکت در کشور تایلند از قرار زیر است: نیاز است که 3 اسم مختلف برای شرکت ارائه شود که یک گزینه به تأیید می رسد. نیاز است که تفاهم نامه انجمن شرکت به طور دقیق تنظیم شود. افراد نیاز به ثبت شناسه مالیاتی دارند و باید مالیات بر ارزش افزوده به طور دقیق ارزیابی شود. برای ثبت شرکت در کشور تایلند نیاز به باز کردن حساب بانکی خواهید داشت و باید برای اخذ مجوز کار اقدام نمایید. ثبت شرکت در کشور تایلند سبب می شود که بتوانید از نظر حقوقی در این کشور سهم داشته باشید به شما اجازه باز کردن حساب داده می‌شود و اجازه استفاده از صندوق های اقتصادی و مالی نیز فراهم می شود. شما می توانید همسر و فرزندان خود را وارد کشور تایلند نمایید و این اجازه به شما داده می شود از تحصیل و بیمه رایگان در کشور تایلند استفاده کنید. ثبت شرکت در کشور تایلند رویکردهای مشخصی دارد که باید به طور دقیق ارزیابی شود از یاد نبرید که برای امنیت شغلی در این کشور می توانید در ابتدا از طریق نمایندگی ها وارد شوید و به عنوان یک نماینده برای شرکت مادر فعالیت کنید. فعالیت در این زمینه شاخص های روتینی را در پیش می گیرد که می‌تواند فعالیت های اقتصادی مشخصی را در پیش بگیرد.

انواع ویزا و انواع اقامت در تایلند

انواع ویزا و انواع اقامت در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای توریستی کشور تایلند مناسب افرادی است که قصد دارند به نیت گردشگری وارد خاک کشور تایلند شوند در نظر داشته باشید که در این زمینه کسب و کار و تحصیل ورود نداشته و تنها 60 روز اجازه اقامت در کشور تایلند فراهم می شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی این ویزا یکبار ورود است و بسیار کم دیده شده که ویزای توریستی کشور تایلند چند بار ورود صادر شود بهتر است در این زمینه کمی دقیق باشید. ویزای بازنشستگی و ازدواج در کشور تایلند از دیگر ویزاهایی است که می تواند اقامت دائم این کشور را فراهم سازد برای ویزای بازنشستگی باید بالای 50 سال سن داشته باشید و برای ویزای ازدواج نیاز است که 800000 از آن هزینه در حساب بانکی شما وجود داشته باشد. در نظر داشته باشید که در این زمینه گواهی ازدواج و کارت شناسایی بسیار مهم است. ویزای تحصیلی کشور تایلند به طور کلی به ویزایی گفته می شود که به افراد اجازه می دهد در یکی از دانشگاه های این کشور تحصیل داشته باشند. اغلب دروس در دوره کارشناسی در کشور تایلند به زبان تایلندی است و نیاز است که یک دوره کالج نیز مدنظر قرار بگیرد برای اخذ این ویزا نیاز به مدارک تحصیلی مشخصی دارید. ویزای کار کشور تایلند به طور کلی دسته بندی های مختلفی دارد، برای اخذ ویزای کار کشور تایلند باید سعی کنید چندین مورد را مدنظر قرار دهید اول اینکه نوع کار و وضعیت ورود به کار به چه صورت است و افراد برای رسیدن به یک وضعیت کاری مناسب باید چطور اقدام نمایند مورد بعدی وجود سیستم های کاری مشخص است که نشان دهد شما با کدام کارفرما وارد قرارداد شده اید. از یاد نبرید که اخذ ویزای کاری کشور تایلند زمان زیادی را مدنظر می گیرد و باید سعی کنید در این زمینه رویکردهای دقیقی را الزامی بدانید. ویزای سرمایه گذاری کشور تایلند اغلب به صورت ثبت شرکت و یا خرید اوراق قرضه دنبال می شود، در ویزای سرمایه گذاری بهتر است که میزان سرمایه اولیه به میزان لازم لحاظ شود تا مشخص شود که رویکردهای اقتصادی پیش رو تا چه حد به نتیجه می رسد. شایان ذکر است که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور تایلند باید طرح توجیه اقتصادی داشته باشید که مشخص نماید هدف اقتصادی شما چیست و چطور قرار است به نتیجه برسد شایان ذکر است که وضعیت اقتصادی کشور تایلند به طور روتین ارزیابی می شود و سرمایه گذاری در این کشور می تواند یک مسیر بسیار عالی برای اقامت باشد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم تایلند

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انتخاب یک شرکت بیمه و بیمه نامه در کشور تایلند بسیار مهم است و باید مسیر درستی به صورت گام به گام پیش رود در نظر داشته باشید که در صورت وقوع حادثه می بایست شرح جزییات به شرکت بیمه توضیح داده شود و نیاز است که از اضافه گویی و دروغ جداً خودداری شود. باید بتوانید بیمه ای انتخاب کنید که با شرایط شما مناسب‌تر است. اگر در شرف بیماری هستید بیمه های خدمات درمانی در این کشور می تواند برای شما بسیار مهم باشد. در نظر داشته باشید که بیمه انتخابی باید با بسیاری از بیمارستان ها قرارداد داشته باشد و مشخص است که هزینه ها به طور کلی بر اساس درصدهای مشخص شده دنبال می شود. مشاغل بهداشتی و هزینه های خدمات پزشکی در کشور تایلند گران است و بدون بیمه نمی توانید از پس هزینه های درمانی در این کشور برآیید.همکاری شرکت های بیمه ای کشور تایلند روز به روز بیشتر می شود و مشخص است که وضعیت بیمه در این کشور ساختار روتینی را پیش می گیرد در نظر داشته باشید که شما می بایست در انتخاب روال‌های پزشکی در کشور تایلند باید یک سری اصول را به طور دقیق رعایت نمایید. مشخص است که وضعیت بیمه و تسهیلات بانکی در این کشور می تواند در سال های جدید بهبود خوبی داشته باشد و مشخص است که شاخص های اقتصادی به طور جدی دنبال می شود. کشور تایلند توانسته صنعت بیمه خود را به رشد 11 درصدی برساند و در این زمینه بسیار موفق بوده است.

خدمات بانکی و مالی در تایلند

خدمات بانکی و مالی در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانکوک بانک یکی از بزرگترین بانک های کشور تایلند محسوب می شود که به طور کلی در زمینه بانکداری خرد و بانکداری اختصاصی و بانکداری شرکتی به رتبه خوبی رسیده است این بانک توسط شین سوفونپانیچ تأسیس شده است و به طور کلی سرمایه گذاری های مشخصی را در پیش برده است. در نظر داشته باشید که وضعیت خدمات مالی در این بانک به طور جدی دنبال شده است. وضعیت راه اندازی اقتصادی در کشور تایلند به طور جدی دنبال شده است و این کشور توانسته در زمینه شعبات مرکزی به طور دقیق ظاهر شود. اینطور که مشخص است سهام اقتصادی در کشور تایلند رویکرد مشخصی را دنبال می کند. تی ام بی بانک از دیگر بانک های مهم در کشور تایلند است که در زمینه بانکداری خرد و اختصاصی و شرکتی و سرمایه گذاری به طورجدی دنبال می شود. این بانک در شهر بانکوک قرار دارد و به طور کلی تأسیس آن رویکردهای مشخص اقتصادی را پیش می رود. مشخص است که این بانک به طور دقیق و جدی توانسته روتین های اقتصادی دقیقی را پیش بگیرد. این بانک دارای بخش مهمی از سهام بازار بورس است. کاسیکورن بانک یکی از بانک های بسیار مشهور و مهم در کشور تایلند است که در زمینه وام مسکن بسیار عالی عمل کرده است این بانک در زمینه کارت های اعتباری و همینطور خرید اوراق بهادار به نتیجه خوبی رسیده است وضعیت مدیریت دارایی این بانک به نسبت سایر بانک‌ها بهتر است و گردش اقتصادی موجود نیز در سال های اخیر بهبود داشته است. کاسیکورن متعهد خرید اوراق بهادار است و در این زمینه بسیار عالی عمل کرده است. این بانک به طور حتم می تواند ساختار اقتصادی روتین در زمینه کارت های اعتباری را برای مراجعه کنندگان فراهم سازد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در تایلند

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با پاسپورت کشور تایلند اجازه دارید به 85 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا ورود داشته باشید و این موقعیت می تواند گردشگری در کشور تایلند را برای شما بهبود دهد. خوشبختانه وضعیت صدور پاسپورت در کشور تایلند به طور دقیق و جدی دنبال می شود و این کشور در زمینه پاسپورت سختگیری های مشخصی دارد.

تشابهات فرهنگی تایلند با ایران

تشابهات فرهنگی تایلند با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از تشابهات فرهنگی مردم تایلند با ایران در زمینه کارهای منزل و مراقبت از کودکان است به طوریکه بانوان باید بیشتر وقت خود را در این زمینه به کار بگیرند در نظر داشته باشید که مادران به ندرت نوزادان خود را ترک می کنند و جایگاه کودکان در تایلند بسیار مهم است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در تایلند

اعیاد و تعطیلات رسمی در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه جشن سال نو بوده که همه ساله تعطیل رسمی محسوب می شود. 2 ژانویه به مناسبت سال نو نیز تعطیل است. 16 فوریه در این کشور سال نو چینی است و به طور کلی در لیست تعطیلات عمومی این کشور قرار می گیرد. 1 مارچ در تایلند مشهور به ماکا بوچا است و در این روز مردم از خواب بیدار می شوند و سعی می کنند با معابد خود ارتباط بگیرند. 13 آپریل یک جشن مهم محسوب می شود که مشهور به جشن آب تایلند است. 30 آپریل در این کشور روز کارگر است در این روز به پاس قدردانی از زحمات کارگران مراسم های مختلفی برگزار می شود و یک روز بسیار مرفه است. 1 می در کشور تایلند روز سه شبه محسوب می شود و به طور کلی مردم معتقد هستند که این روز بیش از یک شب دارد. 29 می نیز مقدس ترین روز تایلند است و مشهور به روز بودا نامگذاری شده است. 11 می روز کشاورزی است و برای قدردانی از زحمات کشاورزان تاریخ آن با روش جشن سلطنتی یکسان است. در نظر داشته باشید که 11 می به طور حتم از نظر زمانی بسیار عالی محسوب می شود. 30 جولای روز پادشاه تایلند بوده و بسیار مشهور است این روز از دیده مردم کشور تایلند بسیار محترم است.

دین در تایلند

دین در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مذهب مردم کشور تایلند بودیسم تراوادا است که در حدود 95 درصد از مردم این کشور پیرو آن هستند. 4 درصد از مردم نیز به سراغ سایر ادیان رفته اند.

تفریح در تایلند

تفریح در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین تفریحاتی که می توانید در تایلند داشته باشید سقوط عاشقانه در پاتایا است. این تفریح سراسر هیجان است و سبب می شود که از انرژی های منفی دوری کنید. شما می بایست از ارتفاع و بانجی جامپینگ پرش داشته باشید. در نظر داشته باشید که در این کشور مراکز زیادی برای بانجی دیده می شود. ارتفاع حداقلی که برای این بخش در نظر گرفته شده است در حدود 50 متر است. پس از پرتاب شدن تماس کوچکی با آب خواهید داشت و بین زمین و آسمان معلق می شوید این تفریح بسیار ارزشمند است. امنیت بانجی در تایلند بسیار بالا بوده و توسط دولت این کشور به طور کلی کنترل می شود. صخره نوردی و شیرجه در آب های پوکت از دیگر تفریحات بسیار مهیج در تایلند است که می تواند برای سفرهای خانوادگی عالی باشد. در این بخش می توانید از زیباترین و بهترین منظره های طبیعی دیدن کنید. مشخص است که در ابتدا باید از لبه های پله بدون هیچ طناب نگهدارنده بالا بروید اما امنیت کافی فراهم شده است. باغ وحش سافاری ورلد در تایلند بسیار مشهور است و به شما اجازه می دهد که زیباترین و خاص ترین تعطیلات را برای خود رقم بزنید در نظر داشته باشید که در این باغ وحش می توانید با شیرها و زرافه‌ها هم قدم شوید و به آنها غذا دهید. گشت و گذار با حیوانات وحشی در تایلند یکی از بخش های هیجان انگیز سفر محسوب می شود. برای ورود به این بخش باید از راهنمایان حرفه ای استفاده کنید در غیر این صورت خطرات زیاد پیش روی شما خواهد بود. تور رفتینگ در شهرهای مختلف تایلند وجود دارد که یک تور هفتگی محسوب می شود. با این تور از رودخانه هایی با آب گرم گذر می‌کنید و در صخره ها و کوه ها از قایق رانی لذت خواهید بود. این تورها برای جوانان بسیار عالی است و می تواند یک مسیر خارق العاده را ایجاد نماید. زندگی شبانه و شرکت در جشن های تایلند از دیگر تفریحات بسیار مهیج محسوب می شود. به طور کلی تایلند به شب های زنده مشهور است به طوریکه خیابان ها شلوغ تر می شود و بازارهای شبانه بر پا می‌شود. مسابقات زیادی برگزار شده و فضای بسیار مهیجی ایجاد می‌شود به شما پیشنهاد می کنیم که این فرصت خوب را از دست ندهید از یاد نبرید که جشن های شبانه در تایلند بسیار دیدنی و خاص است. فیل بانی در مزرعه پاتارا به طور کلی برای جلوگیری از انقراض فیل ها صورت می گیرد و از تفریحات بسیار عالی در تایلند است شما می توانید در تور یک روزه پاتارا شرکت داشته باشید و فیل سواری را به ساده ترین شکل ممکن تجربه کنید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در تایلند

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مونو ریل از جذاب ترین وسیله های حمل و نقل در تایلند است که در بانکوک جریان دارد و مانند ترن هوایی فعالیت می کند. به طور کلی این وسیله قطارهایی هستند که ریل هایشان در ارتفاع کشیده شده و رفت و آمد را آسانتر و پرسرعت می کنند. در صورتی که در رفت و آمدهای شهری به دنبال لذت هستید این گزینه برای شما بسیار عالی خواهد بود. متروی شهر بانکوک یکی از شلوغ ترین وسایل نقلیه بوده که سبب می‌شود حمل و نقل عمومی به خوبی صورت بگیرد فرصت برای هر بار استفاده از این متروها 5 الی 7 دقیقه اعلام شده است به طور کلی این سری از متروها حرکت در شهر را آسانتر می کند و روال درستی را در پیش می رود. این متروها در زمان های 6 صبح الی 12 شب فعال هستند. تاکسی در همه شهرهای تایلند دیده می شود و هزینه به صورت متری و مکان ارزیابی می شود تاکسی ها به طور کلی در جابه جایی افراد برنامه مشخصی دارند در صورتی که فرد بخواهد وارد مسیرهای پرترافیک شود هزینه بیشتری از وی دریافت می شود. قایق برای جا به جایی افراد در نظر گرفته شده است که در برخی از مسیرها فعالیت می کند، قایق ها از نظر قیمت بندی با هم فرق دارند.

فرهنگ تایلند

فرهنگ تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور به احترام بودا و مقدسات استفاده از رفتار مناسب و پوشش خاص بسیار مهم است به طوریکه افراد باید در مکان های مقدس سعی کنند حتماً از لباس های پوشیده استفاده نمایند اما وضعیت پوشش در تایلند آزاد است. در این کشور پادشاه ارزش بالایی دارد و باید به او احترام گذاشته شود. در نظر داشته باشید که در بسیاری از بخش های تایلند از تصویر پادشاه استفاده می شود و نباید زیر پا قرار بگیرد. خانواده در تایلند بنیاد اجتماعی مخصوصی دارد به طوریکه افراد در این کشور باید به والدین و همینطور فرزندان خود احترام بگذارند. بسیاری از افراد با پدربزرگ و مادربزرگ خود زندگی می‌کنند و ارتباط بین اعضای خانواده بسیار مهم است. زنان در تایلند بخش مهمی از مراقبت از کودکان را به عهده دارند و به طور کلی کودکان در تایلند از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در این کشور تلاش زیادی برای دفاع از حقوق زن شده است.

هنر تایلند

هنر تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنرهای دستی و همینطور اشیا سنتی بخش مهمی از روال های زندگی در تایلند است به طور کلی در دنیا شهرت زیادی دارد مشخص است که در این کشور گالری های هنری زیادی برگزار می شود.

ورزش در تایلند

ورزش در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در تایلند ورزش های آبی بسیار زیاد دیده می شود به طور کلی آقایان در این کشور علاقه زیادی به ورزش های رزمی دارند.

خرافات در تایلند

خرافات در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مردم تایلند در زمان نوشیدن آب ارواح را از خود دور می‌کنند. · برای استفاده از لباس قرمز از دعای مخصوص استفاده می‌کنند.

شایعات در مورد تایلند

شایعات در مورد تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· هزینه زندگی در تایلند بالا است اما شرایط به صورتی نیست که نتوانید از پس هزینه زندگی در تایلند بر آیید.

موارد ممنوعه در تایلند

موارد ممنوعه در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· تهمت و توهین در تایلند در لیست موارد ممنوعه قرار دارد.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم تایلند

خطرات احتمالی برای افراد مقیم تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در این کشور خطراتی از قبیل کیف قاپی و همینطور بیماری‌های استوایی زیاد دیده می شود.

تشابهات قوانین تایلند با ایران

تشابهات قوانین تایلند با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یک قانون مشترک بین ایران و تایلند در زمینه صدور وام و شرایط بازپرداخت آن است.

گواهینامه و خرید ماشین در تایلند

گواهینامه و خرید ماشین در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ گواهینامه در تایلند در ابتدا باید نوبت گیری در سایت مربوطه داشته باشید تا زمان شما فرا برسد پس از این دوره به شما اجازه داده می شود بتوانید به سادگی در آزمون های مربوطه شرکت کنید . سه ماه زمان برای اخذ گواهینامه کفایت می کند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در تایلند

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR آدرس سفارت تایلند در تهران ، خیابان بهارستان، پارک امین الدوله و کوچه استقلال اعلام شده است.

نوع پوشش مردم تایلند

نوع پوشش مردم تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در فرهنگ مردم تایلند استفاده از لباس های رنگی بسیار زیاد دیده می شود به طوریکه بخش مهمی از پوشش مردم این کشور استفاده از پیراهن های رنگی است. مشخص است که کلاه های رنگی و دامن های چند رنگی نیز می توانند با سلیقه بانوان تایلند بسیار سازگار باشد. در نظر داشته باشید که در تایلند استفاده از لباس جین نیز بسیار دیده می شود و مردم علاقه زیادی به لباس های جین دارند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی تایلند

جغرافیا و شرایط آب و هوایی تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور تایلند در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد و از سمت شمال با لائوس و از سمت جنوب با مالزی همسایه است. پرجمعیت ترین شهر تایلند بانکوک است که مردم آن به زبان محلی صحبت می کنند. مساحت این کشور 513120 کیلومتر مربع است و طبق سرشماری های موجود این کشور با جمعیت زیادی روبرو بوده است. این کشور از سمت جنوب شرقی با ویتنام هم مرز است و از سمت جنوب غربی با اندونزی مرز مشترک دارد. زبان رسمی این کشور تایلندی است و واحد پول رسمی در تایلند نیز بات اعلام شده است. این کشور از نظر زمانی سه ساعت و نیم با تهران فاصله دارد. کشور تایلند دارای آب های معتدل و مناسب است به طوریکه شمال این کشور کوهستانی بوده و جنگل های زیادی دارد و نواحی های مرکزی در تایلند نیز پوشیده از شالیزارهای سرسبز برنج است. از اواسط بهمن تا اواسط خرداد میانگین دما در این کشور 34 درجه سانتی گراد اعلام شده است به طور کلی در لیست فصل های گرم و خشک قرار دارد. فصل بارانی در این کشور بین ماه های خرداد تا آبان اعلام شده است و دما به 29 درجه سانتی گراد می رسد. سردترین فصل در تایلند از اواسط آبان آغاز می شود و تا اواسط بهمن ادامه دارد. بهترین فصل سفر به تایلند از نظر کم بودن گرما و همینطور کم بودن باران بین ماه نوامبر تا فوریه اعلان شده است. دمای هوا در طول روز 28 درجه سانتی گراد است و شب ها نیز به 12 درجه سانتی گراد می رسد در این دوره هوا از کمترین رطوبت برخوردار است. آوریل گرمترین ماه در تایلند اشت و جشن آب نیز در این دوره برگزار می شود. آب و هوای بانکوک به طور کلی بیش از 32 درجه در رطوبت اعلام شده است و بهترین زمان سفر به این شهر در ماه های نوامبر تا مارس است. آب و هوای پوکت در این کشور گرم و استوایی بوده و به طورکلی میزان بارندگی در این شهر زیاد است. آب و هوای پاتایا در تمام طول سال گرم بوده و میانگین دما در این شهر در حدود 29 اعلام شده است.

غذاهای تایلند

غذاهای تایلند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تام یام گونگ یک سوپ تند میگو است که دارای عطر و طعمی دل انگیز است در این غذا از برگ های خشک شده مختلفی استفاده می شود و مواد اصلی آن میگو و قارچ است این غذا کمی ترش شده است و به طورکلی طرفداران این سوپ زیاد هستند. سام تام یک نوع سالاد مربوط به تایلند است که بسیار مقوی بوده و طعم ترش متمایل به تند دارد در این سالاد نیز از میگوی خشک شده استفاده می شود و عضو ثابت آن بادام زمینی است. این غذا بسیار پر کالری بوده و می تواند برای ورزشکاران گزینه خوبی باشد. برای استفاده از این غذا بهتر است لوبیا سبز و هویج و همینطور رشته‌های مخصوص را ترکیب کنید. تام خا گای یک معجون بسیار خوش طعم در تایلند است که طعم دل انگیزی دارد در این غذا از سوپ مرغ با شیر نارگیل استفاده شده است و استفاده از ساقه سنبل هندی در آن می تواند یکی از دلایل خوش طعمی باشد. استفاده از مرغ های نواری در این سوپ بسیار عالی است و طعم به یاد ماندنی فراهم می سازد این غذای سوپی به صورت کرمی طراحی شده و اغلب تند سرو می شود. گائنگ دائنگ به کاری های قرمز گفته می شود که به نوعی آبکی بوده و در آن از گوشه های لقمه شده استفاده می شود طعم این غذا بسیار دل انگیز است و در آن از خمیرهای قرمز رنگ بسیار عالی استفاده می شود به طوریکه بسیار تند سرو شود و زبان سوزن سوزن می شود. پد تایلندی یک نوع پاستا در تایلند است به صورت رشته های نودلی طراحی شده است این غذا به روش تایلندی پخته می شود و یک غذای بین المللی است در این غذا از لوبیا، پیاز و پودر فلفل و همینطور بادام زمینی و میگو به همراه سس استفاده می شود طعم این غذا عالی است و استفاده از سبزیجات سبب خوش طعمی آن می شود. پد خائو یک غذای دریایی تایلند است که طعم آن دل انگیز است در این غذا از برنج استفاده شده است، از مواد اصلی این غذا مرغ یا خرچنگ است و در آن دانه های چند گیاهی استفاده می شود. پد کرانو یک وعده کامل برای شام و ناهار است که مواد اصلی آن گوشت های چرب مختلف است در این غذا از ریحان و فلفل درشت نیز استفاده شده است و در پلوپزهای داغ پخته می شود این غذا طعم تند و شیرین دارد و از مرغ سرخ شده در آن استفاده می شود که بسیار مقوی تر است. برای طعم بهتر این غذا سس سویا نیاز است. مرغ سبز از دسته غذاهایی است که مردم تایلند بسیار به آن علاقه دارند در این غذا از فلفل سبز و قرمز استفاده می شود ساقه های بامبو نیز در آن استفاده می شود.