x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

دندانپزشکی در انگلیس

دندانپزشکی در کشور انگلستان هم دقیقا مانند تحصیل در رشته پزشکی در این کشور اهمیت بسیار بالایی در میان سایر رشته‌ها برخوردار بوده و به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در کل دنیا به حساب می‎آید، دوره تحصیلی رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان حدود ۵ سال طول می‎کشد. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور رابطه بسیار تنگاتنگ و نزدیکی میان دانشجویان وجود داشته و هر سال تعداد بسیار زیادی دانشجو از سراسر دنیا جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی با یکدیگر به رقابت می‎پردازند و همچنین یکی دیگر از دلایل ایجاد چنین رقابت میان دانشجویان، پردرآمد بودن رشته دندانپزشکی است. از دلایل دیگری که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی این کشور میان دانشجویان مختلف سراسر کشور رقابت بسیار گسترده و تنگاتنگ وجود دارد، این است که کیفیت خدمات آموزشی و پژوهشی و تحصیلی در دانشگاه‌های موجود در کشور انگلستان که خدمات خوبی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه می‎دهند، بسیار بالا بوده، همچنین تمامی ‎استانداردهای جهانی و مورد نیاز در این دانشگاه‎ها به صورت تمام و کمال رعایت شده و تمامی‎دانشگاه های موجود در کشور انگلستان که می‎توان در آنها به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مشغول شد به پیشرفته ‌ترین تجهیزات پزشکی و روز دنیا مجهز هستند.

تحصیل دندان پزشکی

هر دانشجویی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارد، علاوه بر اینکه باید دروس تئوری و مبانی اولیه را با نمره قبولی مناسب پشت سر بگذارد، باید مهارت علمی لازم را نیز در زمینه‌های مختلف مرتبط با رشته در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در دوره‌های کارآموزی به صورت تمام و کمال کسب کند و در نتیجه موفق به کسب مدرک مورد نظر نسبت به اتمام دوره دندانپزشکی در کشور انگلستان در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در این کشور شود. در صورتی که شما عزیزان قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور را دارید و می‎خواهید در این زمینه اطلاعات کافی کسب نمایید، می‎توانید موضوعات ارائه شده در این مقاله را مطالعه کرده و اطلاعات کافی درباره تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان و همچنین موضوعات پیرامون آن به دست بیاورید:

رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مانند رشته پزشکی طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد و تمامی ‎افرادی که موفق به تحصیل در رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در این کشور شوند، بدون شک زندگی مرفه و آینده شغلی و مالی بسیار خوبی در انتظار آنها خواهد بود. یک دانشجو برای آنکه بتواند دوران تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در این کشور را با موفقیت پشت سر بگذارد، حدود ۵ سال زمان نیاز دارد. همچنین متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان باید یک دوره دو ساله به نام ای لول را در دانشگاه‌ها و کالج‌های پزشکی کشور انگلستان با موفقیت پشت سر گذاشته و سپس به تحصیل در رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه‌های سطح بالای این کشور اقدام نمایند. افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند، باید یک دوره دو ساله با عنوان پیش تحصیلی را با موفقیت و کسب نمره مناسب پشت سر گذارند و همچنین بعد از قبولی در آزمون UKCAT برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در یکی از دانشگاه‌های این کشور اقدام نموده و بعد از پذیرش از طرف دانشگاه به تحصیل در رشته دندانپزشکی بپردازند؛ البته باید بگوییم که این شرایط کلی بوده و هر دانشگاه موجود در کشور انگلستان برای پذیرش دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان شرایط خاص و اختصاصی و منحصر به فرد برای خود را دارد که از آن جهت گزینش و پذیرش دانشجو‌ها استفاده می‎کند.

نکته‌ای که حائز اهمیت است این موضوع است که تمامی‎دانشگاه های موجود در کشور انگلستان مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت بوده و مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه ها از اعتبار رسمی‎برخوردار است.

دانشگاه‌های انگلستان موفق شدند در رشته دندانپزشکی در رده بهترین دانشگاه‌های جهان قرار بگیرند. بر اساس رتبه بندی QS دانشگاه کینگز کالج لندن دومین دانشگاه برتر دندانپزشکی در جهان محسوب می‌شود. این دانشگاه به دلیل کیفیت آموزشی بالا، در جهان شهرت و اعتبار زیادی دارد. تمام دانشگاه‌های دندانپزشکی انگلستان از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و هر ساله دانشجویان معدودی را در رشته دندانپزشکی جذب می‌کنند. بسیاری از دانشجویانی که در یکی از دانشگاه های انگلستان در رشته دندانپزشکی تحصیل می کنند، می توانند در آینده پس از فارغ‌التحصیل شدن مجوز کار دریافت کنند و در انگلستان به عنوان یک دندانپزشک فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کنند. دانشگاه های انگلستان شهریه نسبتا بالایی را برای رشته دندانپزشکی در نظر گرفته‌اند اما معمولا به دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی یا وام دانشجویی اعطا می‌کنند.

میانگین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های انگلستان 43000 پوند در سال است. البته ممکن است شهریه دانشگاه‌های مختلف، متفاوت باشد. میانگین هزینه زندگی در کشور انگلستان 1000 پوند در ماه خواهد بود.

جزئیات هزینه های زندگی در کشور انگلستان:

 • اجاره بهای خوابگاه: 450 پوند در ماه
 • خورد و خوراک: 150 پوند در ماه
 • حمل و نقل عمومی: 60 پوند در ماه

پیشنهاد می کنیم حتما این مطالب را مطالعه کنید:

تحصیل دندان پزشکی

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره دندانپزشکی در انگلیس

جایگاه دندانپزشکی انگلیس در جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه دندانپزشکی انگلیس در جهان و اعتبار مدارک آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مانند رشته پزشکی طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد و تمامی ‎افرادی که موفق به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در این کشور شوند، بدون شک زندگی مرفه و آینده شغلی و مالی بسیار خوبی در انتظار آنها خواهد بود. یک دانشجو برای آنکه بتواند دوران تحصیل خود در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را با موفقیت پشت سر بگذارد، حدود ۵ سال زمان نیاز دارد. همچنین متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان باید یک دوره دو ساله به نام ای لول را در دانشگاه ها و کالج های پزشکی کشور انگلستان با موفقیت پشت سر گذاشته و سپس به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در یکی از دانشگاه‌های سطح بالای این کشور اقدام نمایند. افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان هستند، باید یک دوره دو ساله با عنوان پیش تحصیلی را با موفقیت و کسب نمره مناسب پشت سر گذارند و همچنین بعد از قبولی در آزمون UKCAT برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در یکی از دانشگاه‌های این کشور اقدام نموده و بعد از پذیرش از طرف دانشگاه به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان بپردازند؛ البته باید بگوییم که این شرایط کلی بوده و هر دانشگاه موجود در کشور انگلستان برای پذیرش دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان شرایط خاص و اختصاصی و منحصر به فرد برای خود را دارد که از آن جهت گزینش و پذیرش دانشجو ها استفاده می‎کند.

نکته ای که حائز اهمیت است این موضوع است که تمامی‎دانشگاه های موجود در کشور انگلستان مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت بوده و مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه ها از اعتبار رسمی‎برخوردار می‎باشد.

جایگاه دندانپزشکی در کشور انگلستان

دانشگاه هایی که در کشور انگلستان هستند و به دانشجویان خود خدمات تحصیلی آموزشی و پژوهشی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی و دیگر رشته ها در کشور انگلستان ارائه می‎دهند، از سطح بسیار بالایی در کل دنیا برخوردار بوده و حتی بعضی از آنها در لیست برترین دانشگاه های موجود در دنیا به حساب می‌آیند. همچنین دانشجویانی که از طریق این دانشگاه‌ها موفق به کسب مدرک دندانپزشکی در کشور انگلستان می‎گردند، دارای سطح علمی و دانش و تخصص بسیار خوب بوده و به راحتی می‎توانند در بازار کار مشغول به کار شده و به کسب در آمد بپردازند. دانشگاه های موجود در کشور انگلستان که خدمات تحصیلی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان ارائه می‌نمایند از امکانات و آپشن های بسیار پیشرفته و قوی برخوردار بوده و تمامی‎ استانداردهای آموزشی را در سطح جهانی پاس کرده و همچنین مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم و تحقیقات در کشور عزیزمان ایران می‎باشند. همچنین با توجه به اینکه کشور انگلستان به عنوان خاستگاه زبان انگلیسی به حساب می‎آید، دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند که در کشور انگلستان به زبان انگلیسی دوران تحصیلی خود را پشت سر گذاشته و از این طریق مهارت زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنند و این امکان برای آنها به وجود می‌آید که در کشور انگلستان و دیگر کشورها به راحتی به اشتغال مرتبط با رشته خود بپردازند. همچنین دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان، این فرصت را دارند که علاوه بر شرکت در کلاس های درسی، در دوره های عملی و کارآموزی که از طرف دانشگاه‌های مختلف موجود در کشور انگلستان برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در نظر گرفته می‌شود نیز شرکت کرده و تخصص و تجربه خود را تا حدود زیادی ارتقا بخشند.

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در انگلیس

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معمولا مدت زمان لازم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان حدود ۵ سال در نظر گرفته می‌شود؛ دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان هستند، در سال اول از دوره پنج ساله تحصیلی خود در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان به آموزش های پایه دانش پزشکی و بالینی مشغول می‌گردند که از جمله این آموزش‌ها می‌توان به آناتومی، زیست شناسی، دهان و دندان، بیوشیمی، فیزیولوژی و غیره اشاره نمود؛ همچنین دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی زمانی که به انتهای سال اول دوران تحصیل خود رسیدند، مشغول انجام آموزش های عملی زیر نظر اساتید خود شده و از این طریق به کسب تجربه و تخصص در رشته دندان پزشکی مشغول می‎گردند. معمولاً آموزش‌های عملی روی نمونه های شبیه سازی شده انسان صورت می‌پذیرد. در سال دوم از دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان، دانشجویان در حال تحصیل به دوره هایی مانند دندانپزشکی عملی، پریودنتیکس و پروتز دندانی مشغول شده و در این دوره ها آموزش های لازم را کسب می‌نمایند و مطالعات عمیق تری در مورد علم دندانپزشکی انجام داده و کم کم به صورت مستقل در آزمون‌های عملی و تجربی مشغول می‎گردند و تجربه بیشتری را در این راه کسب می‌نمایند.

دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در سال چهارم از دوران تحصیل خود فرصت بیشتری پیدا می‌کنند تا بتوانند در حرفه خود کسب مهارت کنند و در این سال به عنوان یک دندانپزشک واقعی در دانشگاه خود مشغول به کار می‎شوند، نهایتاً در سال پنجم از دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان دانشجویان در حال تحصیل نیمی‎آز سال را در داخل دانشگاه به عنوان دندانپزشک مشغول به کار شده و در نیمه آخر از سال پنجم، به عنوان یک دندانپزشک در جامعه به ارائه خدمت مشغول می‎گردند. در نهایت بعد از اینکه مدت زمان ۵ ساله دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان به اتمام رسید، فرد متقاضی مدرک لیسانس خود را که به آن لیسانس دندانپزشکی یا BDS نیز گفته می‎شود دریافت کرده و دریافت این حکم به منظور این است که فرد مورد نظر می‎تواند در کشورها انگلستان و دیگر کشورهای معتبر و بزرگ در دنیا به اشتغال در رشته دندانپزشکی و خدمات مربوط به آن مشغول گردد. در دوره های تحصیلات تکمیلی رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان یکی از مباحث در خصوص آموزش‌های تخصصی و هسته دندانپزشکی به دانشجویان ارائه می‎گردد و دانشجویان پس از تکمیل دوره کارشناسی خود، باید در شورای عمومی‎ دندانپزشکی در کشور انگلستان ثبت نام نموده و به عنوان یک دندانپزشک واجد شرایط به حساب بیایند تا بتوانند به اشتغال در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان و دیگر کشورها مانند کشور عزیزمان ایران بپردازند. شورای عمومی ‎دندانپزشکی در کشور انگلستان سازمانی است که آموزش های لازم و تحصیلات تکمیلی را در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را معین می‌نماید. 

سر فصل دروس دندانپزشکی در انگلیس (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس دندانپزشکی در انگلیس (عمومی و تخصصی) | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرفصل دروس رشته دندانپزشکی در انگلیس:

 

 • Aesthetic

3 کورس مربوط به واحد های زیبایی شناسی است

 • Periodontal

2 کورس از واحد های پریودنتال است

 • Restorative

5 کورس مربوط به واحد های ترمیمی دندان است

 • Core skill

10 کورس مهارت های اصلی باید آموزش داده شوند

 • Infection Control

2 کورس واحد های مربوط به کنترل عفونت باید با موفقیت پشت سر گذاشته شوند.

 • Oral surgery

7 کورس مربوط به دروس جراحی دهان و دندان است

 • Implants

2 کورس واحد ایمپلنت را شامل می‎شود.

 • Endodontic

6 کورس مربوط به واحد های اندودنتیک است

 • Tooth Wear

1 کورس مربوط به سایش دندان است

 • Legal and Ethics

2 کورس

 • CQC

2کورس

 • Decontamination

1 کورس

 • NHS Dentistry

1 کورس

 

 

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در انگلیس

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دوره تخصصی این رشته را دارند، باید بدانند که پذیرش در این دوره به اندازه پذیرش در دوره تخصص های مختلف رشته پزشکی رقابتی سخت داشته و افرادی که می‌خواهند برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دوره تخصص اقدام نمایند باید تلاشی بی وقفه را به کار گیرند تا درنتیجه بتوانند در این زمینه موفق گردند.

افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دوره تخصص را دارند می‎توانند در گرایش‌های مختلف این رشته به تحصیل بپردازند که از جمله مهمترین آنها مواردی است که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایش تخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایشتخصص ارتودنسی
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایشتخصص درمان ریشه دندان
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایشتخصص  اطفال
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایشتخصص رادیولوژی صورت و دهان و فک
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایشتخصص آسیب شناسی صورت و دهان و فک
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایشتخصص تخصص بیماریهای دهان
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایش تخصص ترمیمی
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایش تخصص جراحی لثه و ایمپلنت
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایش تخصص جراحی دهان فک و صورت
 • تحصیل در کشور انگلستان در رشته دندانپزشکی در گرایش تخصص پیرا دندان پزشکی یا دندان پزشک متخصص سالمندان

با توجه به رشته‌های مختلفی که جهت تحصیل در دوره های تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان وجود دارد، دوره های تحصیلی و مدت زمان لازم برای سپری کردن این دوره ها متفاوت می‎باشد.

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی انگلیس

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه هایی که در کشور انگلستان وجود دارند و به دانشجویان خود خدمات لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را ارائه می‌نمایند، بسیار سطح بالا و درجه یک می‎باشند و کمتر دانشگاهی در کل دنیا وجود دارد که بتواند با دانشگاه های موجود در کشور انگلستان رقابت نماید؛ بنابراین افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند می‎توانند با خیال راحت به تحصیل در این رشته مشغول شده و از بابت دانشگاه های موجود در این کشور خیالشان راحت باشد.

در ادامه مقاله به لیست مهمترین دانشگاه هایی که در کشور انگلستان وجود دارند و خدمات تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان به دانشجویان خود ارائه می‌نمایند پرداخته‌ایم:

 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی داندی
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی ملکه مری لندن
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی منچستر
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی پلیموث
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی آبردین
 • دانشگاه  معتبر دندانپزشکی Queen Queen's Belfast
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی بیرمنگام
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی گلاسکو
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی لیورپول
 • کالج دانشگاه معتبر دندانپزشکی کینگ لندن
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی کاردیف
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی بریستول
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی مرکزی لنکشایر
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی لیدز
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی شفیلد
 • دانشگاه معتبر دندانپزشکی نیوکاسل

 

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در انگلیس

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حالت کلی سیستمی‎ که جهت آموزش و تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در نظر گرفته شده، حالتی کاملا خصوصی داشته و افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند باید تمام مخارج خود را تقبل نمایند. از طرفی با توجه به اینکه ارزش پول ما نسبت به پوند انگلستان بسیار پایین می‎باشد، افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند باید از وضع مالی بسیار خوبی بهره ببرند.

در حالت کلی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در یکی از دانشگاه‌های معتبر و سطح بالای موجود در این کشور، هر دانشجوی متقاضی قبل از اقدام به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان حتما باید یک دوره دو ساله‌ی ای لول را بعد از اتمام دوره دبیرستان با موفقیت پشت سر بگذارد و همچنین با توجه به دانشگاهی که دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان آن را انتخاب نموده است باید در یکی از سه آزمون BMAT ، UKCAT و GAMSAT  شرکت کرده و نمره قبولی مورد نظر را جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان اخذ نماید. همچنین در صورتی که فرد متقاضی ایرانی باشد و دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله تجربی در کشور عزیزمان ایران باشد؛ نیازی نیست تا دوره آموزشی GAMSAT را جهت ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان پشت سر بگذارد. یکی دیگر از مواردی که جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه‌های معتبر موجود در این کشور حتماً مورد نیاز می‎باشد، داشتن یک مدرک زبان سطح بالا و معتبر است که از جمله این مدارک زبان می‎توان به مدرک آیلتس با نمره بالاتر از سطح ۷ اشاره نمود که این مورد جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی و کشور انگلستان در هر یک از دانشگاه های موجود در این کشور بسیار ضروری و مهم است.

در حالت کلی دوره آموزشی رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان حدود ۵ سال تخمین زده می‌شود و دانشجویان در مدت این دوره ها به آموزش‌های مختلفی در زمینه درمان، کنترل، پیشگیری و بهبود بیماری‌های دهان و دندان  و موضوعات پیرامون آن می‎پردازند. آزمون ای لول یک آزمون است که قبل از ورود به رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان حتماً باید در آن شرکت کرده و نمره قبولی دریافت نمود؛ البته این آزمون معادل دوره پیش‌دانشگاهی در کشور ایران به حساب می‌آید و در صورتی که دانشجو دارای مدرک پیش دانشگاهی در رشته تجربی در ایران باشد، نیازی نیست تا این دوره را پشت سر بگذارد. در حالت کلی افراد برای ورود به دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور انگلستان که خدمات آموزشی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، نیاز است تا یک دوره دو ساله ای لول را پشت سر بگذارند؛ دانشجویان در این دوره با مطالب موجود در دوره پیش دانشگاهی در کشور انگلستان به خوبی آشنا می‎گردند. یکی دیگر از آزمون های مورد نیاز پیش از ورود به رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان، آزمون UK Clinical Aptitude یا همان UKCAT می‎باشد که به عنوان یکی از معیارهای مورد سنجش توسط دانشگاه های موجود در کشور انگلستان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان و اخذ دانشجو به حساب می‎آید.

فرآیند ثبت نام و شرکت در این آزمون به صورت آنلاین می‎باشد و در این آزمون به سنجش مواردی مانند استدلال منطقی، تفکرات انتقادی، انواع نگرش ها و توانایی ها پرداخته می‎شود، همچنین برای این آزمون حدود ۱۲۰ دقیقه زمان در نظر گرفته می‎شود؛ از جمله دانشگاه هایی که آزمون UKCAT را به عنوان ملاک سنجش خود برای پذیرش دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان به حساب می‎آورند می‎توان به لیست زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی آبردین
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی کاردیف
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی کالج لندن
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی ادینبورگ
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی گلاسگو
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی منچستر
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی نیوکاسل
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی بلفاست
 • دانشگاه‌معتبر دندانپزشکی شفیلد

هزینه تحصیل دندانپزشکی و تمام هزینه های جانبی ۲۰۲۰

هزینه تحصیل دندانپزشکی و تمام هزینه های جانبی ۲۰۲۰ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند، باید برای هزینه های زندگی و تحصیلی خود در کشور انگلستان برنامه ریزی معینی داشته باشند؛ چرا که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان نسبتاً بالا می‎باشد. با توجه به مقطع و دانشگاهی که دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در آن اقدام می‌نماید، هزینه های نهایی متفاوت خواهد بود اما به صورت میانگین جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان، هر فرد دانشجو باید حدود ۲۰ تا ۵۰ هزار پوند هزینه در نظر بگیرد. هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان برای دانشجویان انگلیسی بین دانشگاه های اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی و انگلستان متفاوت است؛ بنابراین قبل از آن که فرد مورد نظر که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارد بخواهد دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نماید، باید به درخواست های مورد نظر خود توجه کرده و آنها را با توجه به نیاز خود اولویت بندی کند. در حالت کلی به فردی دانشجوی انگلیسی و بومی‎ گفته می‎شود که حداقل به مدت سه سال متوالی به عنوان شهروند در کشور انگلستان زندگی کرده باشد و یا در منطقه اقتصادی اروپا به عنوان شهروند به حساب بیاید. از جمله مزایایی که برای افرادی که به عنوان متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می‌آیند و قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند در نظر گرفته می‎شود، اعطای انواع مختلف وام تحصیلی و کمک هزینه های زندگی می‎باشد.

همچنین دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند، از سمت دولت انگلیس با توجه به شرایط آنها، تا حدودی مورد حمایت قرار می‌گیرند و یک سری کمک هزینه‌های تحصیلی و کمک هزینه های زندگی برایشان در نظر گرفته می‎شود. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند حتماً باید از هزینه های دوره ها و انواع مختلف بورسیه های تحصیلی که برای آنها در نظر گرفته می‌شود اطلاع کسب نمایند تا با توجه به آنها به انتخاب بهترین گزینه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان اقدام نمایند. از جمله مهمترین سوال هایی که ذهن هر متقاضی و درخواست کننده‌ای که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارد به خود جلب می‌نماید، هزینه های تحصیل و زندگی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان می‎باشد؛ با توجه به اینکه سطح کیفی و رفاه در کشور انگلستان در سطح بالایی است و همچنین نظام آموزشی موجود در این کشور نیز جزو بهترین‌ سیستم‌ها در کل دنیا می‎باشد، هر دانشجوی بین‌المللی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان باید تا حدود ۴۰ هزار پوند را برای تحصیل خود در نظر بگیرد و چیزی که مشخص است این است که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور نسبت به سایر کشورها نسبتا بالاتر است و افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند حتما باید از توان مالی مناسبی برخوردار باشند تا بتوانند هزینه های تحصیل خود، شامل شهریه و هزینه‌های زندگی در طول دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را به خوبی ساپورت نمایند. علاوه بر هزینه‌های تحصیل و شهریه که هر فرد دانشجو که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان می‎باشد آنها را می‎پردازد؛ یک سری هزینه‌ها نیز شامل هزینه زندگی و گذران عمر در طول مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان متوجه فرد دانشجو می‎باشد که با توجه به دانشگاهی که فرد مورد نظر جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان آن را انتخاب می‌کند و همچنین شهری که دانشجو در حال زندگی در آن شهر می‎باشد، متفاوت است؛ به طور تقریبی هر فرد باید حدود هشتصد الی هزار پوند در ماه برای هزینه های عادی زندگی خود در نظر بگیرد، درصورتی که شهر انتخاب شده لندن باشد، هزینه ها افزایش یافته و این رقم به بیش از 1.265 پوند در ماه می‌رسد.

نکته قابل توجهی که برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند وجود دارد، این است که از سمت دولت انگلستان برای دانشجویانی که بضاعت مالی مناسبی ندارند، یکسری بورسیه تحصیلی و هزینه‌های کمک تحصیلی در نظر گرفته می‎شود تا از این طریق به حمایت دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان پرداخته شود. میزان وام های دانشجویی که از سمت دانشگاه‌های مختلف برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در نظر گرفته می‌شود در بین ۵ هزار و ۸ هزار پوند متغیر می‌باشد، همچنین فرد دانشجو این امکان را دارد که علاوه بر دریافت وام های دانشجویی به اشتغال در حین تحصیل خود مشغول شده و همچنین مبالغ وام دانشجویی را نیز به صورت اقساطی به دانشگاه و دولت کشور انگلستان باز پس دهد. بعد از اینکه دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان به اتمام رسید، دانشجو می‌تواند در مدت زمان مشخص از بعد از زمان فارغ‌التحصیلی خود به جستجوی کار بپردازد؛ درصورتی که بتواند کار مورد نظر خود را پیدا کند، برای او کارت اقامت از سمت دولت کشور انگلستان صادر می‌شود و می‌تواند به ادامه زندگی در کشور انگلستان بپردازد و در صورتی که موفق به پیدا کردن شغل مورد نظر خود در مدت زمان معین نگردد، باید به کشور خود باز گردد.

دانشگاه های برتر دندانپزشکی در انگلیس

دانشگاه های برتر دندانپزشکی در انگلیس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معرفی دانشگاه دندانپزشکی داندی University of Dundee

دانشگاه دندانپزشکی داندی یکی از بهترین دانشگاه موجود در کشور انگلستان می‎باشد؛ با توجه به رتبه بندی روزنامه گاردین در سال ۲۰۱۸ این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برتر موجود در کشور انگلستان رتبه بندی شده است. دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه را دارند، باید دوران کارشناسی تحصیل خود را در دو بخش سپری کنند و در هر بخش مدرک متفاوتی را دریافت نمایند، برای دریافت کارشناسی جراحی دندان و همچنین لیسانس علوم بهداشت دهان و دندان باید یک دوره آموزش پنج ساله را پشت سر بگذارند این در حالی است که کارشناسی علوم بهداشت دهان و دندان سه سال زمان می‎برد. در برنامه بعدی بیشتر بر روی تخصص‌های عملی و تجربی دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه داندی تمرکز شده و از این طریق دانشجو به یک درمانگر و دستیار دندانپزشک تبدیل می‎گردد، همچنین دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه داندی این امکان را دارند تا در همین دانشگاه به ادامه تحصیل در دوره های تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مشغول گردند.

معرفی دانشگاه دندانپزشکی منچسترThe University of Manchester

دانشگاه منچستر دانشگاهی بسیار معتبر است که هر فرد متقاضی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان می‎باشد، می‎تواند آن را انتخاب کند؛ این دانشگاه برای افرادی که خواهان آموزش تئوری و عملی در مکانی مناسب و با کیفیت هستند گزینه مناسب به حساب می‎آید.

دانشگاه دندانپزشکی منچستر به عنوان یک دانشگاه بسیار متمرکز در زمینه خدمات آموزشی و پژوهشی به عنوان نزدیکترین همکار موسسه NHS به حساب آمده و دانشجویانی که در حال تحصیل در این دانشگاه در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان هستند و این فرصت را به دست می‎آورند تا دانش مورد نظر خود را در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان از طریق کار کردن در محیط زندگی واقعی کسب نمایند؛ دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند می‎توانند در دانشگاه منچستر در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مشغول گردند.

معرفی دانشگاه دندانپزشکی کویین مری  Queen Mary University

یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان دانشگاه کویین مری می‌باشد که خدمات آموزش و پژوهش بسیار عالی در زمینه آموزش دندانپزشکی به دانشجویان خود ارائه می‌نماید و ارائه‌دهنده طیف گسترده ای از دوره های همه جانبه آموزشی و پژوهشی در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان می‎باشد. هزینه دوره های آموزشی که هر فرد متقاضی می‎تواند در دانشگاه کویین مری نسبت به گذراندن آنها اقدام نماید، می‎توان به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دندانپزشکی اشاره نمود، علاوه بر این دوره ها یکسری دوره ها برای دندانپزشکان و پرستاران و افراد مورد مجرب در زمینه دندانپزشکی و همچنین مراقبت های دندانی نیز توسط دانشگاه کویین مری برگزار می‎گردد.

 

 معرفی دانشگاه دندانپزشکی آبردین University of Aberdeen

یکی از دانشگاه های بسیار معتبر در زمینه تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان دانشگاه آبردین می‎باشد که دانشکده دندان پزشکی این دانشگاه در اسکاتلند به عنوان تنها دانشگاه دندانپزشکی انگلستان به حساب می‌آید که افراد دیپلمه می‎توانند جهت پذیرش در این دانشگاه جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان اقدام نمایند. در حالت کلی هدف اصلی دانشگاه آبردین برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان، گسترش و تقویت دانش و بینش دانشجویان در زمینه های بیماری های دهان و دندان و فک می‎باشد.

برنامه‌های آموزشی در دوره کارشناسی در این دانشگاه بیشتر بر حرفه ای شدن دانشجویان تمرکز داشته و صرفاً به فارغ‌التحصیل شدن آنها فکر نمی‎کنند. دانشگاه دندانپزشکی آبردین یک دانشگاه بسیار سطح بالا و معتبر در کل دنیا به حساب آمده و در سال فقط ۲۰ دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان پذیرش می‌نماید، همچنین دانشجویان جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان نیز می‌توانند از طریق دانشگاه آبردین اقدام کنند.

 

معرفی دانشگاه دندانپزشکی پلیموث University of Polymouth

دانشگاه پلیموث دانشگاهی است که به دانشجویان خود خدمات بسیار ممتاز و حرفه ای در زمینه تحصیلات رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان ارائه می‌نماید، این دانشگاه ارائه بهترین تجارب و آموزش های نوین را در زمینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان به دانشجویان خود تضمین می‌نماید، علاوه بر برنامه‌های آموزشی متنوع و گسترده ای که برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه پلیمث در نظر گرفته می‎شود، امکان تحقیقات و برگزاری جلسات عملی بسیار زیادی نیز برای این افراد میسر می‎باشد؛ همچنین دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان می‎توانند با به اتمام رساندن دوره کارشناسی ۵ ساله خود در این دانشگاه و دریافت مدرک مبنی بر پایان دوره کارشناسی به اشتغال و ادامه تحصیل در دوره های تخصص رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مشغول گردند. همچنین دانشجویانی که در دوره کارشناسی ارشد در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مشغول به تحصیل می‎باشند می‎توانند از میان تحقیق و آموزش تحصیلاتی که برای آنها در نظر گرفته می‎شود، بهترین آنها را انتخاب نموده و از این طریق به تحصیل در دوره های تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان مشغول گردند؛ از جمله مهمترین دوره های آموزشی جهت تحصیل در دوره های تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان که توسط دانشگاه پلیموث برای افراد متقاضی در نظر گرفته می‌شود می‌توان به تخصص جراحی های جزئی دندان تخصص دندانپزشکی، متخصص پیرا دندانپزشکی و غیره اشاره نمود.

 

معرفی دانشگاه دندانپزشکی بیرمنگام University of Birmingham

یکی از دانشگاه های بسیار معتبر جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان، دانشگاه بیرمنگام می‎باشد که این دانشگاه برای دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان می‎باشند برنامه‌ای بسیار اصولی و با کیفیت در زمینه آموزش های تئوری و همچنین آموزش های بالینی و عملی در نظر می‎گیرد. از جمله مهمترین دوره های تحصیلی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه بیرمنگام دوره عمومی ‎دندانپزشکی و همچنین دوره های تخصص دندانپزشکی و همچنین برنامه‌های مدرک پژوهشی از سمت دانشگاه بیرمنگام می‎باشد. همچنین با توجه به بالا بودن سطح دانش و پژوهش در دانشگاه بیرمنگام، علاوه بر دوره‌های دندانپزشکی سنتی که در این دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود، یک سری دوره‌های آموزش علوم مواد زیست پزشکی نیز برای متقاضیان و درخواست کنندگان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان توسط دانشگاه بیرمنگام در نظر گرفته می‎شود. هدف از برگزاری دوره های آموزش علوم مواد زیست پزشکی این است که دانشجویان بتوانند با بافت های آسیب دیده به خوبی آشنا شده و نسبت به بازسازی آنها اقدامات لازم را فرا بگیرند و یا اینکه از طریق آموزش های اصولی و مشخص بافت آسیب دیده را با بافت جایگزین و مناسب جابجا نمایند.

 همچنین دانشگاه دندانپزشکی بیرمنگام در زمینه برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی نیز بسیار فعال و موفق عمل کرده و برنامه های تحقیقاتی این دانشگاه در حوزه‌های مختلف از جمله مراقبت‌های اولیه دندان، آسیب به بافت ها و بازسازی آنها و همچنین بیومتریال می‎باشد دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه بیرمنگام به خوبی می‌توانند از این برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی نهایت استفاده را ببرند.

 

معرفی دانشگاه دندانپزشکی لیورپول University of Liverpool

دانشگاه دندانپزشکی لیورپول در زمینه آموزش های دندانپزشکی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان را دارند بسیار متعهد و حرفه ای عمل می‌کند و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی بسیار ویژه و سطح بالایی را برای دوره های مختلف دندانپزشکی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت بالینی و تئوری برای دانشجویان در نظر می‎گیرد؛ از طریق یک سلسله برنامه های عملی و بالینی که برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان در دانشگاه لیورپول در نظر گرفته می‎شود، این دانشجویان به خوبی با مشکلات بالینی که در زندگی واقعی ممکن است پیش بیاد آشنا شده و با برنامه‌های مشخص به رفع این مشکلات و درمان بیماری‌های دهان و دندان می‎پردازند.

آخرین ویرایش: 2020-05-30 11:35:19 2,567