دانشگاه افیون کوجاتپه

دانشگاه Afyon Kocatepe ترکیه

دانشگاه Afyon Kocatepe (افیون) در سال 1992 تأسیس شد و در سال تحصیلی 93- 92 به صورت رسمی آغاز به کار کرد. اساس این دانشگاه به دبیرستان مالی و حسابداری Afyonkarahisar وابسته به آکادمی اقتصاد و علوم اداری اسکی شهیر باز می گردد که در سال 1974 در استان افیون قره حصار ترکیه تأسیس شده بود.

در حال حاضر، دانشگاه Afyon Kocatepe دارای 15 دانشکده و 5 مدرسه در مقطع کارشناسی، 15 کالج حرفه ای در مقطع دکتری و 5 موسسه در مقطع کارشناسی است؛ و یکی از دانشگاه های نسبتاً خوب استان افیون قره حصار به حساب می آید.

دانشگاه Afyon Kocatepe دارای بیش از 40،000 دانشجو در حدود 120،000 فارغ التحصیل است. در ادامه همه ی آنچه که باید درباره ی این دانشگاه و ادامه تحصیل در ترکیه بدانید را در اختیار شما قرار می دهیم. پس اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستید، این مطلب را از دست ندهید.

 استان افیون قره حصار کجاست؟

استان افیون قره حصار که دانشگاه Afyon Kocatepe در آن واقع شده در ناحیه ی اژه ی ترکیه واقع شده است و یکی از مناطق قدیمی ترکیه به حساب می آید. اکثریت مردم این استان را مسلمانان سنی مذهب تشکیل می دهند. وضع اقتصادی در این ناحیه نسبتاً مطلوب است و به همین دلیل از جمله استان های پیش رفته ی ترکیه به حساب می آید.

جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری در افیون قره حصار وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به چشمه های معدنی آب گرم اشاره کرد که باعث بهبود بسیاری از بیماری های مفاصل و رماتیسمی است.

هرساله گردشگران بسیاری به این منطقه از ترکیه مراجعه می کنند و افراد زیادی دانشگاه Afyon Kocatepe را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

 آموزش در دانشگاه Afyon Kocatepe ترکیه

دانشگاه Afyon Kocatepe پذیرای دانشجویان بسیاری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. زبان آموزشی در بیش تر رشته های این دانشگاه ترکی ست بنابراین دانستن این زبان برای کلیه ی دانشجویان بین المللی الزامی ست. همچنین دانشگاه Afyon Kocatepe عضوی از برنامه هایی مانند اراسموس یا فارابی است که به واسطه ی آن ها به تبادل دانشجو با بهترین دانشگاه های داخلی و اروپایی می پردازد. به طور کلی این برنامه های تبادلی فرصت تحصیلی منحصر به فردی را برای همه ی دانشجویان کشور ترکیه به وجود آورده است.

در ادامه اسامی بعضی از بخش ها، دانشکده ها و رشته های ارائه شده در دانشگاه Afyon Kocatepe را با هم بررسی می کنیم.

  • آموزش بهداشت (دانشکده پزشکی، دانشکده بهداشت، کالج حرفه ای خدمات بهداشتی)
  •  آموزش مهندسی (دانشکده فنی و بعضی از مدارس حرفه ای)
  • آموزش علوم اقتصادی و اداری (دانشکده اقتصاد و علوم اداری، دانشکده علوم کاربردی بولوارین و بعضی از مدارس حرفه ای)
  • آموزش گردشگری (دانشکده گردشگری)
  •  آموزش پزشکی و دامپزشکی (دانشکده پزشکی و دامپزشکی)
  •  تربیت دبیر (دانشکده تربیت دبیر و دانشکده تربیت بدنی و ورزش)
  •  آموزش هنر (دانشکده هنرهای زیبا و کنسرواتوار دولتی)

 تحقیقات و تحصیلات تکمیلی از مهمترین مسائل مربوط به دانشگاه Afyon Kocatepe است. این فعالیت ها در مؤسسات تحصیلات تکمیلی مانند موسسه تحصیلات تکمیلی علوم و مهندسی، موسسه عالی علوم بهداشتی، موسسه علوم انسانی، موسسه علوم آموزشی و موسسه هنرهای زیبا انجام می شود. این دانشگاه همچنین شامل چندین گروه و آزمایشگاه تحقیقاتی است.

 فعالیت های فرهنگی در دانشگاه Afyon Kocatepe ترکیه

دانشگاه Afyon Kocatepe معتقد است که یک دانشگاه مدرن نه تنها باید ارائه کننده ی آموزش در بالاترین سطح باشد بلکه باید بستر مناسبی برای برگزاری رویدادهای فرنگی و اجتماعی نیز فراهم کند. در همین راستا در طول سال تحصیلی، سمینارها، سمپوزیوم ها، کنفرانس های بسیاری در دانشگاه Afyon Kocatepe برگزار می شود.
 دانشگاه Afyon Kocatepe از رویدادهای اجتماعی، فرهنگی و ورزشی که توسط باشگاه های دانشجویی برنامه ریزی شده باشد، حمایت می کند. برای مثال هر ساله در ماه می جشنواره سنتی بهاره در برگزار می شود.یا مسابقات بزرگی نظیر عکاسی، ورزشی، مد و… در دانشگاه Afyon Kocatepe برگزار می شود.
  سالن های بسیاری در دانشگاه Afyon Kocatepe برای فعالیت های فرهنگی و هنری به وجود آمده است که از جمله ی آن ها می توان به سالن های مرکز فرهنگی آتاتورک، مرکز فرهنگی M. Rıza Çerçel کرد. این سالن ها ظرفیت و امکانات کافی برای فعالیت های فرهنگی و هنری گوناگون را در اختیار دانشجویان و اساتید قرار می دهد.

 امکانات دانشگاه Afyon Kocatepe ترکیه

دانشگاه Afyon Kocatepe به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی استان افیون قره حصار ترکیه امکانات بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

خدمات سلامت: کلیه ی اساتید و دانشجویان می توانند از خدمات بهداشتی دانشگاه Afyon Kocatepe به صورت رایگان بهره‌مند شوند. این مرکز علاوه بر ارائه‌ی خدمات پزشکی اولیه خدمات مشاوره و روانشناسی را نیز در دستور کار خود قرار داده است؛ بنابراین دانشجویان می توانند با مراجعه به این مرکز، مشکلات پزشکی خود را حل کنند.

در صورت نیاز دانشجویان برای ادامه ی روند درمان به بیمارستان های بسیار مجهز طرف قرار داد با دانشگاه Afyon Kocatepe مراجعه می کنند.

  •  خدمات ورزشی: دانشگاه Afyon Kocatepe از امکانات ورزشی مانند زمین فوتبال، زمین والیبال، زمین بسکتبال، زمین تنیس، استخرهای سرپوشیده و روباز، سالن بدن سازی و… اشاره کرد. دانشجویان در بخش های ورزشی مختلفی با هم مسابقه می دهند و برندگان به مسابقات کشوری راه پیدا می کنند.
  • خدمات تغذیه ای و اسکان: خوابگاه های بسیار مجهزی در محوطه ی دانشگاه وجود دارد که دانشجویان دختر و پسر بسیاری را در خود اسکان می دهند. این خوابگاه ها کلیه ی امکانات رفاهی را برای دانشجویان فراهم کی کنند از جمله ی آن ها می توان به وعده های غذایی سالم و رایگانی که توسط آشپزخانه ی خوابگاه تهیه می شود اشاره کرد.
  • همچنین برای سایر دانشجویان رستوران ها و کافه تریا های بسیاری در سرتاسر پردیس های این دانشگاه قرار دارد که وعده های غذایی با کیفیت و ارزانی را در اختیار آن ها قرار می دهد.

کیفیت کلیه ی غذاهای دانشگاه Afyon Kocatepe به صورت مداوم توسط سازمان بازرسی غذا، مورد بررسی قرار می گیرد بنابراین تغذیه دانشجویان در این دانشگاه کاملاً سالم و مطابق استانداردهای جهانی ست.

 رنکینگ دانشگاه Afyon Kocatepe ترکیه

دانشگاه Afyon Kocatepe رتبه ی 2479 را در میان بهترین دانشگاه های جهان در سال 2018 کسب کرده است و رتبه ی 32 را در میان بهترین دانشگاه های ترکیه دارد. این آمار نشان دهنده ی آن است که Afyon Kocatepe یکی از دانشگاه های نسبتاً خوب ترکیه و افیون قره حصار است که علاقه‌مندان بسیاری را برای ادامه تحصیل به خود جذب می کند.

ذکر این نکته ضروری ست که دانشگاه Afyon Kocatepe در حال حاضر مورد تائید وزارت علوم ایران نیست.

نحوه ی ورود به دانشگاه Afyon Kocatepe

برای ورود به دانشگاه Afyon Kocatepe باید در آزمون YOS دانشگاه های معتبر کشور ترکیه شرکت کنید، زیرا این دانشگاه آزمون مستقلی برگزار نمی کند و نتایج آزمون YOS سایر دانشگاه ها را قبول دارد.

از آن جایی که زبان آموزشی در بیش تر رشته های این دانشگاه، ترکی است، داشتن مدرک زبان TOMER برای همه ی دانشجویان بین المللی الزامی ست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: دانشگاه