۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
درخواست رزرو مشاوره
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

درحال جستجو ...

دانشگاه فنی مونیخ

در سال 2019، TUM توانست عنوان "دانشگاه برتر" را برای سومین بار کسب کند. هم‌چنین چندین سال پی در پی عنوان " دانشگاه تعالی آلمان" را به دست آورد. اسم این مرکز آموزشی در میان دانشگاه‌های برجسته اتحادیه اروپا قرار دارد و محققان و دانش آموختگان آن توانسته‌اند برنده جایزه نوبل و برنده جایزه لایب نیتس بشوند. در این مقاله جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه فنی مونیخ، به بیان اطلاعاتی در خصوص این دانشگاه، نحوه پذیرش  و هزینه های تحصیل در این دانشگاه می پردازیم.

درباره دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ، که TUM نیز نامیده می‌شود، یک موسسه آموزشی عمومی است که در سال 1868 تاسیس شده است. این دانشگاه دارای سه دانشکده در ایالت بایرن آلمان است که در مکان‌های مختلف تاسیس شده‌اند. مانند: مرکز شهر مونیخ، گارچینگ و واین اشتفان. بیشتر دانشجویان در پردیس گارچینگ ثبت نام می‌کنند که در شمال مونیخ واقع شده است، و بخش علوم طبیعی و فناوری TUM را در خود جای داده است.

به طور کلی، دانشجویان شهریه دانشگاه را در هر ترم پرداخت میکنند نه به طور سالیانه. TUM خوابگاه‌هایی را برای دانشجویان فراهم کرده است که توسط سازمان‌های خارجی مدیریت می‌شوند دانشگاه فنی مونیخ به عنوان یک سنگر علمی دانشگاهی در زمینه فناوری و علم شناخته شده است و نقشی حیاتی را در انتقال بایرن از یک کشور کشاورزی به یک کشور صنعتی ایفا کرده است و دارای یک مرکز Hi-Tech است. حتی امروزه نیز تنها این دانشگاه توانسته به یک مرکز فناوری تبدیل شود.

تعداد زیادی از استادان عالی TUM جای خود را در تاریخ فن آوری حفظ کرده‌اند، بسیاری از دانشمندان، معماران، مهندسان و کارآفرینان مهم در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. این دانشگاه 13 بخش دانشگاهی دارد که شامل: معماری، علم شیمی، مهندسی عمران، ژئو، محیط زیست، مهندسی برق و کامپیوتر، انفورماتیک علوم زیستی، مدیریت، ریاضی، مهندسی مکانیک، دارو، فیزیک، و علوم ورزشی و بهداشتی هستند. در کل، این دانشگاه بیش از 150 برنامه با مدارک عالی ارائه می‌دهد و زبان اصلی آموزش در این مرکز آموزشی آلمانی است.

با این حال، TUM بیش از ده‌ها برنامه در این مرکز علمی آموزشی ارائه می‌شود که به طور کامل به زبان انگلیسی و هم‌چنین تعدادی از این برنامه‌ها به صورت دو زبانه تدریس می‌شوند. بیشتر این برنامه‌ها در سطح کارشناسی ارشد هستند. این دانشگاه دارای مراکز تحقیقاتی مختلفی از جمله مرکز فناوری مونیخ در جامعه، موسسه والتر شوتکی برای مطالعه فناوری نانو و مواد نانو و هانس آیزنمن-زنتروم برای علوم کشاورزی است. این دانشگاه به نام یکی از اساتید بنیان‌گذار TUM نامگذاری شده است.

اطلاعات کلی درباره دانشگاه فنی مونیخ آلمان به شرح جدول زیر است:

اسم دانشگاه به فارسی

اسم دانشگاه به انگلیسی

دانشگاه فنی مونیخ

Technical University of Munich

 تأسیس

سال 1868

آدرس رسمی سایت دانشگاه

https://www.tum.de/en/

هزینه سالانه اقامت در خوابگاه

خوابگاه: 21،500 دلار در سال

نوع دانشگاه

یونیورسیتی

مالکیت دانشگاه

عمومی

اجازه کار حین تحصیل وجود دارد؟

بله

اجازه کار بعد از فارغ‌التحصیلی وجود دارد؟

بله

طول جغرافیایی

11° 34' 2.99" E

عرض جغرافیایی

48° 08' 31.80" N

افراد مشهور فارغ‌التحصیل دانشگاه

هاینریش اوتو ویلند (Heinrich Otto Wieland ) (دانشکده 1913–1921) شیمی

هانس فیشر (Hans Fischer) (دانشکده 1945-1921) شیمی

رودولف موبائر (Rudolf L. Mößbauer) فیزیک

کنراد امیل بلوخ (Konrad Emil Bloch) پزشکی یا فیزیولوژی

ارنست اتو فیشر (Ernst Otto Fischer) شیمی

کلاوس فون کلیتزینگ (Klaus von Klitzing ) فیزیک (اثر تالار کوانتوم)

ارنست روسکا (Ernst Ruska) فیزیک (میکروسکوپ الکترونی)

یوهان دایزنهوفر (Johann Deisenhofer) شیمی

رابرت هوبر (Robert Huber) شیمی

دانشکده‌ها

معماری

علوم مهندسی

مهندسی عمران

محیط زیست

مهندسی برق

مهندسی کامپیوتر

انفورماتیک علوم زیستی

مدیریت

ریاضیات

مهندسی مکانیک

دارو

فیزیک

علوم ورزشی

علوم بهداشتی

رشته‌های تحصیلی

ریاضیات

مهندسی مکانیک

علوم بالینی

علوم بهداشتی

فیزیک

علوم شیمی و علوم زیست

مهندسی برق

مهندسی کامپیوتر

محیط زیست

مدیریت انسانی

معماری

اهداف دانشگاه فنی مونیخ به شرح زیر هستند:

دانشگاه فنی مونیخ تا به امروز به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر جهان با بالاترین رتبه در آلمان در QS University University Rankings® ، شناخته ‌شده است. دانشگاه فنی مونیخ هم‌چنین به عنوان مرکز یادگیری جامع، مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

یکی از اهداف دانشگاه مونیخ این بوده است که عضو انجمن TU9 باشد و به همین جهت است که تا به حال توانسته با این هدف پیش برود. TUM دارای 15 بخش دانشگاهی و بیش از 40،000 دانشجو است که بیش از 30٪ آنها دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشگاه خود را دانشگاه کارآفرین می‌نامد و هدف آن ایجاد محیطی حمایتی برای کارآفرینان تازه کار است. حدود 200 رشته در این دانشگاه در دسترس دانشجویان است که شامل طیف گسترده‌ای از دوره‌ها و برنامه‌های تحت آموزش انگلیسی هستند.

یکی دیگر از اهداف یا بیانیه ماموریت مرکز آموزشی مونیخ این است: "ما در استعدادها سرمایه‌گذاری می‌کنیم." هم‌چنین در طی سال‌های فعالیت خود تلاش داشته تا راه‌حلی برای چالش‌های عمده جامعه طرح ریزی کند. و البته توانسته کلیه اهداف خود را عملی کند. TUM به عنوان یک مرکز یادگیری بنیان‌گذاری شده و هم‌چنین به عنوان دانشگاهی نمونه در ایالت بایرن شناخته می‌شود. این مرکز آموزشی در جستجوی اصول زندگی، ماده و جهان، و در جستجوی راه‌حلی برای چالش‌های مهم جامعه است. ودر پی تحقیق و نوآوری است. "مهندسی انسان محور" به عنوان یک مفهوم اصلاحی گسترده برای اهداف دانشجویان علمی و فنی در نظر گرفته شده است.

دلایل تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ

 • این موسسه قادر بوده میزبان پنج استاد هومبولت باشد.
 • دانشجویان در این دانشگاه در سطح بین‌المللی شناخته شده‌اند و دانشگاه  18 جایزه لایب نیتس از سال 1987 به فارغ‌التحصیلان خود اعطا کرده است.
 • این دانشگاه دارای بیش از 400 ساختمان در سه محوطه دانشگاه در ایالت بایرن است: مونیخ، گارچینگ، و واین اشتفان. این موسسه آموزشی به 13 بخش طرح ریزی شده است، و هم‌چنین دارای یک پارک المپیک و یک بیمارستان مجهز در محیط دانشگاه است.
 • در سال 2002 دانشکده‌ای را در سنگاپور افتتاح کرد به نام انستیتوی علم و فناوری آلمان و آن را با نام TUM Asia.  نام‌گذاری کرد. این دانشکده مدرک کارشناسی ارشد و برنامه‌های آموزشی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.
 • در سال 2006 دانشگاه، استراتژی جدیدی را آغاز کرد و خود را به عنوان "دانشگاه کارآفرین" معرفی کرد.
 • توسط کمک این دانشگاه بیش از 800 شرکت نوپا توسط دانشجویان و کارکنان موسسه توسعه یافته است.
 • برای سومین بار متوالی، TUM عنوان "دانشگاه تعالی" را در ژوئیه 2019 به دست آورد. این باعث می‌شود TUM تنها دانشگاه فنی باشد که به طور مداوم در رقابت‌ها جایزه کسب کرده و در بین دولت‌های فدرال و ایالت موفق بوده است.

رتبه‌بندی دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ براساس تعداد مدیران ارشد اقتصاد آلمان و تعداد اعضای هیئت مدیره DAX، در رتبه هفتم در سال 2018 قرار گرفت. در سال 2019، TU مونیخ، در رتبه یازدهم قرار گرفت.

بر اساس گزارش بودجه بنیاد تحقیقات آلمان در سال 2018 ، که کمک‌های مالی را برای دوره 2014 تا 2016 را تقسیم می‌کند، TU مونیخ را در رتبه 3 در علوم زندگی، سیزدهم در علوم طبیعی و هجدهم در مهندسی، قرار داد. دانشگاه فنی مونیخ در علم کامپیوتر مقام سوم و هم‌چنین در مهندسی برق مقام سوم را کسب کرد.

طبق گزارش حقوق و دستمزد Stepstone برای فارغ‌التحصیلان 2017 ، فارغ‌التحصیلان TU مونیخ، در مقایسه با فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها، بیشترین درصد حقوق را برای شروع در فناوری اطلاعات در آلمان کسب می‌کنند.

کمیسیون اروپا لیستی از 22 دانشگاه اتحادیه اروپا را با بیشترین تأثیر علمی تهیه کرد. این رتبه‌بندی به عنوان بخشی از سومین گزارش اروپایی در مورد شاخص‌های علم و فناوری تهیه شده است که توسط اداره کل علوم و تحقیقات کمیسیون اروپا در سال 2003 تهیه شده است. طبق این رتبه‌بندی، دو دانشگاه تحقیقاتی برتر اتحادیه اروپا ، کمبریج و آکسفورد و سپس آیندهوون (هلند) و  TUM آلمان به ترتیب در مکان های 3 و 4 قرار گرفته‌اند.

طبق رتبه‌بندی جهانی QS 2021 ، TUM دانشگاه فنی مونیخ در رتبه 1 جهانی قرار دارد. در "فیزیک و نجوم"  TUM به جایگاه هفدهم در جهان و یکم در آلمان دست یافته است، در حالی که در "مهندسی برق" TUM در میان دانشگاه‌های جهان در رتبه 20 قرار دارد که بالاترین رتبه در بین دانشگاه‌های آلمان است. TUM در میان 50 دانشگاه برتر جهان در 11 زمینه موضوعی قرار گرفته است.

در رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهانی 2020  TUM در رتبه 54 در جهان و 2 در آلمان قرار گرفته است. در زمینه "علوم و مهندسی کامپیوتر" و "شیمی"  TUM در رتبه1 آلمان قرار دارد.

در رتبه‌بندی دانشگاه جهانی آموزش عالی Times 2021 ، TUM در چهل و یکمین رتبه در سراسر جهان و دومین رتبه در سراسر کشور قرارگرفته است. در بخش موضوعی "مهندسی و فناوری"، TUM در رتبه 24 جهانی و یکم در آلمان قرار گرفته است. و در "علوم کامپیوتر" TUM رتبه 14 جهانی و یکم در آلمان را کسب کرده است. TUM در 4 حوزه موضوعی در میان 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

هم‌چنین طبق بهترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در ایالات متحده، TUM را در سال 202 در سطح 3 و 76 در جهان قرار داده است.

در رتبه‌بندی اشتغال‌زایی دانشگاه جهانی 2019 و رتبه‌بندی جهانی Times Higher Education TUM در جهان در 6 و در اروپا در رتبه 2 قرار دارد.  TUM در رتبه‌بندی نوآورانه‌ترین دانشگاه رویترز 2017 در رتبه 4 قرار گرفت.

در نوامبر 2018 دانشگاه مونیخ را به عنوان دهمین متخصص در جهان در زمینه سرطان لوزالمعده شناخته‌اند.

مدارک لازم پذیرش در دانشگاه فنی مونیخ

 • کسب نمره قبولی در مدرک زبان
 • ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • گواهی قبولی در آخرین مدرک تحصیلی
 • درخواست ویزای دانشجویی
 • ترجمه کلیه مدارک و اسناد مورد نیاز دانشگاه
مشاوره دانشگاه فنی مونیخ
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 651 نمایش

نظرات

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط