x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل رایگان در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان، آلمان صنعتی ترین کشور اروپا و با عنوان قلب اروپا قلمداد می شود. یکی از گزینه های تحصیل رایگان در اروپا کشور آلمان است که این شرایط را ایجاد کرده است.  آلمان یکی از معدود کشورهایی است که سیاست تحصیل رایگان را دنبال می کند.آلمان به علت به وجود آوردن تحصیل رایگان از مقطع کارشناسی مقصد دانشجویان زیادی در سالهای اخیر شده است.کشور آلمان پس از ایالات متحده، کانادا، استرالیا مقصد مناسبی برای دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان است.

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل رایگان در آلمان با ما همراه باشید اولین گام برای تحصیل رایگان در آلمان این است که شما یک دانشگاه مناسب انتخاب کنید. از بین 17000 رشته ای که توسط دانشگاه های برتر آلمان ارائه می شود، 88 رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود. البته این بدین معنی نیست که تا انتهای تحصیل زبان تدریس انگلیسی باشد معمولا پس از گذشت دو ترم دروس به زبان آلمانی تدریس می شود.

انتخاب دانشگاه مناسب

اولین گام برای تحصیل رایگان در آلمان این است که شما یک دانشگاه مناسب انتخاب کنید. از بین 17000 رشته ای که توسط دانشگاه های آلمان ارائه می شود، 88 رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود. البته این بدین معنی نیست که تا انتهای تحصیل زبان تدریس انگلیسی باشد معمولا پس از گذشت دو ترم دروس به زبان آلمانی تدریس می شود. تحصیل رایگان بدون مدرک زبان آلمانی در صورتی میسر است که دانشجو بتواند ثابت کند که یک دوره 800 ساعته را در زبان آلمانی گذرانده است.

امکان تامین هزینه ها برای تحصیل رایگان در آلمان

اگر شما قصد دارید تحصیل رایگان در آلمان را انتخاب کنید برای تامین هزینه ها می توانید به کار دانشجویی بپردازید. نکته قابل توجه در این مورد این است که در صورت اشتغال به کار دانشجویی کارفرمایان تقاضای تسلط شما به زبان B1 را دارند. دانشجویان اجازه دارند در هفته بین 20 تا 40 ساعت به کار بپردازند. میانگین حقوق ماهیانه کار دانشجویی در آلمان 650 یورو است و امکان تامین هزینه های یک زندگی دانشجویی را خواهد داشت. با توجه به امکان تحصیل رایگان در آلمان بیشتر نگرانی ها و پرسش های دانشجویان متقاضی حول محور تامین هزینه های زندگی می چرخد. متقاضیان تحصیل در آلمان می توانند برای صرفه جویی هزینه ها از همخانه استفاده کنند.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان در آلمان

اخذ بورسیه تحصیل رایگان در آلمان کار دشواری است و معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. افراد واجد شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان باید یک رزومه قوی که شامل معدل بالا و چاپ مقالات بین المللی و انجام پروژه های تحقیقاتی باشد. بورسیه تحصیلی در آلمان یا DAAD کمک هزینه های تحصیلی را برای دانشجویان امکان پذیر است.

یکی از بورسیه های معروف در اتحادیه اروپا به اراسموس معروف است. این بورسیه توسط اتحادیه اروپا به دانشجویان تعلق می گیرد. برخی از بورسیه تحصیل رایگان در آلمان توسط بنیاد های غیر دولتی ارائه می شود که برای آشنایی بیشتر شما آن ها را معرفی می کنیم. بنیاد توپفر آلفرد که به دانشجویان فرهنگی، علوم اجتماعی، معماری و .... تعلق می گیرد. بورسیه فوق دکترا فلوشیپ انیشتین به دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد. بورسیه هاینریش بل برای دانشجویان بین المللی، فرصت های مطالعاتی هومبولت برای دانشجویان فوق دکترا است. بورسیه کنراد آدناور و............

اخذ اقامت در آلمان از طریق تحصیل رایگان

پس از گذراندن دوران تحصیل در آلمان به دانشجو فرصت داده می شود که به مدت 18 ماه شغل مناسبی یافته و جذب بازار کار در این کشور شود.

در صورت اشتغال افراد می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

مزایای ادامه تحصیل رایگان در آلمان

یکی از مزایا تحصیل رایگان در آلمان پایین بودن شهریه آن نسبت به دانشگاه های انگلیسی زبان است. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در سال های اخیر بیشتر شده است. در ادامه تحصیل رایگان در آلمان می توان از مزایا ویزای دانشجویی نیز استفاده کرد. استفاده از ویزای دانشجویی برای کار در شهرهای صنعتی صنعتی و جنوب آلمان امکان پذیر است.

معمولا در آلمان افراد از وسایل نقلیه عمومی برای عبور و مرور استفاده می کنند. امکان خرید بلیط های دانشجویی و صرف جویی در هزینه های زندگی وجود دارد. یکی از ویژگی های ویزای تحصیلی در امر تحصیل رایگان در آلمان این است که ویزای این کشور برخلاف آمریکا و کانادا با سفر به خارج از آلمان باطل نخواهد شد. گرچه این کار چندان آسان نیست ولی در طول تحصیل امکان فرستادن دعوت نامه و گرفتن ویزا برای خانواده تان را نیز خواهید داشت. پس از اتمام تحصیلات در صورت یافتن شغل می توانید برای ویزای دائم اقدام کنید.

هزینه های جانبی در تحصیل رایگان در آلمان

مهم ترین مسئله در هزینه های جانبی دانشجویی هزینه منزل است. بهتر است از خانه های دانشجویی تحت پوشش دانشگاه استفاده کنید که از امکانات بیشتری برخوردار است. گزینه دوم می توانید از خانه های دانشجویی خصوصی در شهر های کوچک استفاده کنید تا هزینه کمتری را متحمل شوید. با در نظر گرفتن مزایای مختلف آلمان یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل رایگان در سطح بین الملل است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره تحصیل رایگان در آلمان
آخرین ویرایش: 2019-01-25 09:42:39 15,955