x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

تحصیل رایگان در آلمان

 شرایط تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

آلمان یکی از معدود کشورهایی است که سیاست تحصیل رایگان را دنبال می‌کند.آلمان به علت به وجود آوردن تحصیل رایگان از مقطع کارشناسی مقصد دانشجویان زیادی در سا‌‌ل‌های اخیر شده است.

انتخاب دانشگاه مناسب

 اولین گام برای تحصیل رایگان در آلمان این است که شما یک دانشگاه مناسب انتخاب کنید، هرچند که اکثر دانشگاه‌های آلمان تحصیلات رایگان را ارائه می‌دهند اما باید در نظر داشته باشید از بین 17000 رشته‌ای که توسط دانشگاه‌های برتر آلمان ارائه می‌شود، 88 رشته به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. البته این بدین معنی نیست که تا انتهای تحصیل زبان تدریس انگلیسی باشد معمولا پس از گذشت دو ترم دروس به زبان آلمانی تدریس می‌شود. تحصیل رایگان بدون مدرک زبان آلمانی در صورتی میسر است که دانشجو بتواند ثابت کند که یک دوره 800 ساعته را در زبان آلمانی گذرانده است.

از بهترین دانشگاه‌های آلمان می‌توان به دانشگاه برلین، دویس بورگ، بن، گوتیگن و... اشاره کرد.

امکان تامین هزینه‌ها برای تحصیل رایگان در آلمان

اگر شما قصد دارید تحصیل رایگان در آلمان را انتخاب کنید، برای تامین هزینه‌ها می‌توانید به کار دانشجویی بپردازید. نکته قابل توجه در این مورد این است که در صورت اشتغال به کار دانشجویی کارفرمایان تقاضای تسلط شما به زبان B1 را دارند. دانشجویان اجازه دارند در هفته بین 20 تا 40 ساعت به کار بپردازند. میانگین حقوق ماهیانه کار دانشجویی در آلمان 650 یورو است و امکان تامین هزینه‌های یک زندگی دانشجویی را خواهد داشت. با توجه به امکان تحصیل رایگان در آلمان بیشتر نگرانی‌ها و پرسش‌های دانشجویان متقاضی حول محور تامین هزینه‌های زندگی می‌چرخد. متقاضیان تحصیل در آلمان می‌توانند برای صرفه جویی هزین‌ها از هم‌خانه استفاده کنند.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان در آلمان

اخذ بورسیه تحصیل رایگان در آلمان کار دشواری است و معمولا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.البته گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های مجانی کار دشواری نیست و خود بخش اعظمی از هزینه‌ها را که شهریه دانشگاه و حمل ونقل است را پوشش می‌دهد.اما اگر قصد گرفتن بورسیه تحصیلی دارید که شامل تقبل تمام هزینه‌ی زندگی دانشجو اعم از زندگی و تحصیل است افراد واجد شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان باید یک رزومه قوی که شامل معدل بالا و چاپ مقالات بین‌المللی و انجام پروژه‌های تحقیقاتی باشد ارائه دهند. بورسیه تحصیلی در آلمان یا DAAD کمک هزینه‌های تحصیلی را برای دانشجویان امکان پذیر می‌کند.

یکی از بورسیه‌های معروف در اتحادیه اروپا به اراسموس معروف است. این بورسیه توسط اتحادیه اروپا به دانشجویان تعلق می گیرد. برخی از بورسیه تحصیل رایگان در آلمان توسط بنیاد‌های غیر دولتی ارائه می‌شود که برای آشنایی بیشتر شما آن‌ها را معرفی می‌کنیم. بنیاد توپفر آلفرد که به دانشجویان فرهنگی، علوم اجتماعی، معماری و .... تعلق می‌گیرد. بورسیه فوق دکترا فلوشیپ انیشتین به دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد. بورسیه هاینریش بل برای دانشجویان بین‌المللی، فرصت‌های مطالعاتی هومبولت برای دانشجویان فوق دکترا است. بورسیه کنراد آدناور و... از دیگر گزینه ها هستند.

اخذ اقامت در آلمان از طریق تحصیل رایگان

به طور کلی هر شخص پس از 5 سال تمدید ویزا در المان قادر خواهد بود اقامت دائم این کشور را اخذ کند، تحصیل در مقطع لیسانس خود به چنین زمانی نیاز دارد.

و در مقطع فوق لیسانس برای افراد  پس از گذراندن دوران تحصیل در آلمان به دانشجو فرصت داده می‌شود که به مدت 18 ماه شغل مناسبی یافته و جذب بازار کار در این کشور شود، و با احتساب یک سال کالج و زمان تحصیل به راحتی می‌تواند اقامت دائم این کشر را اخذ کند.

در صورت اشتغال افراد می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

 

مزایای ادامه تحصیل رایگان در آلمان

 امکان تحصیل به زبان انگلیسی در سال‌های اخیر بیشتر شده است. در ادامه تحصیل رایگان در آلمان می‌توان از مزایا ویزای دانشجویی نیز استفاده کرد. استفاده از ویزای دانشجویی برای کار در شهرهای صنعتی  جنوب آلمان امکان پذیر است.

معمولا در آلمان افراد از وسایل نقلیه عمومی برای عبور و مرور استفاده می کنند. امکان خرید بلیط های دانشجویی و صرف‌جویی در هزینه‌های زندگی وجود دارد. یکی از ویژگی‌های ویزای تحصیلی در امر تحصیل رایگان در آلمان این است که ویزای این کشور برخلاف آمریکا و کانادا با سفر به خارج از آلمان باطل نخواهد شد. گرچه این کار چندان آسان نیست ولی در طول تحصیل امکان فرستادن دعوت نامه و گرفتن ویزا برای خانواده تان را نیز خواهید داشت. پس از اتمام تحصیلات در صورت یافتن شغل می‌توانید برای ویزای دائم اقدام کنید.

هزینه‌های جانبی در تحصیل رایگان در آلمان

مهم‌ترین مسئله در هزینه‌های جانبی دانشجویی هزینه منزل است. بهتر است از خانه‌های دانشجویی تحت پوشش دانشگاه استفاده کنید که از امکانات بیشتری برخوردار است. گزینه دوم می‌توانید از خانه‌های دانشجویی خصوصی در شهرهای کوچک استفاده کنید تا هزینه کمتری را متحمل شوید. با در نظر گرفتن مزایای مختلف آلمان یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل رایگان در سطح بین‌الملل است.

مشاوره تحصیل رایگان در آلمان
آخرین ویرایش: ‏3 ماه پیش - 22,481 نمایش

نظرات

هزینه کم مثلا چقدر است؟

2019-02-23 12:01:34

سلام دوست عزیز.حدودا 200 الی 300 یورو هزینه ثبت نام ترمی است.البته هزینه ها باتوجه به دانشگاه متفاوت است.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-05-30 05:24:47

برای تحصیل رایگان چه نمره زبانی لازمه؟

2019-05-04 05:44:54

سلام دوست عزیز برای تحصیل رایگان در آلمان نیازمند مدرک B2 آلمانی نیازمند می باشید . برای اطاعات بیشتر با شماره های : 02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-07 13:17:29

سلام دوست عزیز برای تحصیل رایگان در آلمان نیازمند مدرک B2 آلمانی نیازمند می باشید . برای اطاعات بیشتر با شماره های : 02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

2019-07-07 13:17:29

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱