x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به ازبکستان

کشور ازبکستان در آسیای مرکزی قرار دارد و دارای مرزهای مشترک با تاجیکستان و قزاقستان است. پایتخت کشور ازبکستان شهر زیبای تاشکند است و مساحت خاک کشور ازبکستان به طور کلی448.978کیلومتر مربع اعلام شده است این کشور از نظر وسعت رتبه 56 را دارد. واحد پول در کشور ازبکستان صوم اعلام شده است. شاخص های توسعه در کشور ازبکستان بیش از 68 درصد رشد داشته است و اینطور که ارزیابی ها نشان می­ دهد وضعیت مهاجرپذیری کشور ازبکستان در زمینه جذب مهاجران خارجی بیشتر از سایر بخش ها شده است. این کشور دارای فضای بسیار عالی برای ثبت شرکت بوده و توانسته در چند سال اخیر مسیر برای اخذ ویزا را بازتر در نظر بگیرد. آمار افرادی که برای تحصیل وارد کشور ازبکستان شده اند 23 درصد بیشتر از 10 سال گذشته است علت این امر وجود سیستم تحصیلی خوب در کشور ازبکستان خواهد بود. البته کسانی که به منظور تحصیل در دکترا وارد کشور ازبکستان شده اند رویکردهای مشخص تری داشته است.

آمارها نشان می ­دهد که سرمایه گذاری در کشور ازبکستان یکی از مهمترین دلایل رشد جمعیت محسوب می­ شود دولت در این کشور به هیج عنوان هزینه های مازاد مالیاتی در نظر نگرفته و سیستم رشد جمعیت به طور جدی در زمینه سرمایه گذاری های کلان دنبال می­ شود. میزان رضایت از مهاجرت به کشور ازبکستان در سال های اخیر 26 درصد بهتر از سال های گذشته اعلام شده است این روند نشان می ­دهد که رشد رضایت کاری در کشور ازبکستان می ­تواند یکی از دلایل مهم باشد. سبک زندگی در کشور ازبکستان بسیار ایده آل است، زمانی که برای کار در نظر گرفته می ­شود مناسب بوده و افراد زمان زیادی را با خانواده خود می­ گذرانند. یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در ازبکستان تاشکند است این شهر دارای شرایط مخصوص به خود است و به طور کلی زندگی در این شهر از نظر هزینه به نسبت شهرهای دیگر گرانتر است اما وضعیت اقامتی خوبی دارد. کار در ازبکستان به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد، شما برای ورود به کارهای مشخص در ازبکستان باید در ابتدا سعی کنید چندین موضوع را مدنظر قرار دهید ویزای کاری ازبکستان به طور کلی برای یک دوره 2 ساله صادر می­ شود و مشخص است برای زمان کاری بیشتر باید ویزای خود را تمدید کنید.

مشاوره مهاجرت به ازبکستان

مهاجرپذیری ازبکستان

مهاجرپذیری ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان مهاجرپذیری کشور ازبکستان بیش از 54 درصد است و این کشور به طور کلی در لیست کشورهایی قرار دارد که ایرانیان نیز برای مهاجرت به سراغ آن می ­روند. مهاجرت به کشور ازبکستان می تواند از خرید خرید خانه در کشور ازبکستان و گرفتن اقامت نیز صورت بگیرد.

این کشور در آسیای مرکزی قرار دارد و دارای مرزهای مشترک با تاجیکستان و قزاقستان است. پایتخت ازبکستان شهر زیبای تاشکند است و مساحت خاک ازبکستان به طور کلی448.978کیلومتر مربع اعلام شده است این کشور از نظر وسعت رتبه 56 را دارد. واحد پول در ازبکستان صوم اعلام شده است. مردم این کشور اغلب به زبان شیرین ازبکی صحبت می کنند. اینطور که مشخص است که این کشور دارای مسیر های باستانی و تاریخی زیادی است و مهاجرت به کشور ازبکستان زمانی آغاز شد که مردم مسیر گردشگری خوبی در این کشور برای خود یافتند. مشخص است که این کشور از نظر جغرافیایی در وضعیت مشخصی قرار دارد. به طور کلی شاخص های توسعه در ازبکستان بیش از 68 درصد رشد داشته است و اینطور که ارزیابی ها نشان می ­دهد وضعیت مهاجرپذیری ازبکستان در زمینه جذب مهاجران خارجی بیشتر از سایر بخش ها شده است. این کشور دارای فضای بسیار عالی برای ثبت شرکت بوده و توانسته در چند سال اخیر مسیر برای اخذ ویزا را بازتر در نظر بگیرد. اینطور که مشخص است دولت در نظر دارد که میزان رشد مهاجر در زمینه کار را نیز بیشتر از قبل در نظر بگیرد. وضعیت اقتصادی در ازبکستان به طور جدی دنبال می ­شود و دولت در این زمینه سعی به سرمایه گذاری های مشخصی دارد. وضعیت کار در کشور ازبکستان می­تواند یکی از گزینه هایی باشد که دولت سعی به تغییر آن دارد. اداره مهاجرت کشور ازبکستان اعلام کرده است که افراد باید هزینه اقامت در کشور ازبکستان را داشته باشند.

 

آمار مهاجران به ازبکستان

آمار مهاجران به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ازبکستان از نظر هزینه در وضعیت خوبی قرار دارد و بسیاری از افراد دوست دارند به کشوری مهاجرت داشته باشند که از نظر هزینه گزینه خوبی محسوب می ­شود به این ترتیب ازبکستان می­تواند یک انتخاب خوب باشد. دولت کشور ازبکستان کارآفرینی را بخش مهمی از اقتصاد دولت اعلام کرده و معتقد است که افراد برای کارآفرینی در ازبکستان می بایست از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته به این ترتیب آمار کسانی که به قصد کارآفرینی وارد ازبکستان شده ­اند بیشتر از قبل است. هزینه های زندگی در این کشور در چند سال اخیر تغییرات مشخصی داشته است به طوری که ایجاد شغل در این کشور می­ تواند یک آمار خوب مهاجرتی محسوب شود.

آمار کسانی که به قصد گردشگری وارد ازبکستان شده ­اند در سال های اخیر بیشتر شده است و این موضوع نشان می­ دهد که رشد جمعیت در مسیر گردشگری نیز دیده می ­شود حقیقت این است که به طور کلی ایرانیانی که امروزه در کشور ازبکستان زندگی می­ کنند زمانی به قصد تفریح وارد این کشور شده بودند. شرایط مهاجرت به کشور ازبکستان به طور کلی دسته بندی های زیادی دارد اما کسانی که به دنبال کاریابی در کشور ازبکستان هستند باید در ابتدا با ویزای توریستی وارد این کشور شود. اقامت کشور ازبکستان برای ایرانیان یکی از موضوعاتی است که می ­توان به آن زمان مشخصی اختصاص داد.

آمار افرادی که برای تحصیل وارد ازبکستان شده ­اند 23 درصد بیشتر از 10 سال گذشته است علت این امر وجود سیستم تحصیلی خوب در کشور ازبکستان خواهد بود. البته کسانی که به منظور تحصیل در دکترا وارد ازبکستان شده ­اند رویکردهای مشخص­ تری داشته است.

آمارها نشان می ­دهد که سرمایه گذاری در کشور ازبکستان یکی از مهمترین دلایل رشد جمعیت محسوب می ­شود دولت در این کشور به هیج عنوان هزینه های مازاد مالیاتی در نظر نگرفته و سیستم رشد جمعیت به طور جدی در زمینه سرمایه گذاری های کلان دنبال می­ شود. شرایط اقامت در کشور ازبکستان به نوبه خود در چندین بخش دنبال می ­شود و وضعیت برای مهاجرت به این کشور نیز به طور خاصی پیش رفته است.

میزان رضایت مهاجران به ازبکستان

میزان رضایت مهاجران به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان رضایت از مهاجرت به کشور ازبکستان در سال های اخیر 26 درصد بهتر از سال های گذشته اعلام شده است این روند نشان می ­دهد که رشد رضایت کاری در کشور ازبکستان می ­تواند یکی از دلایل مهم باشد. سبک زندگی در کشور ازبکستان بسیار ایده­ آل است، زمانی که برای کار در نظر گرفته می ­شود مناسب بوده و افراد زمان زیادی را با خانواده خود می ­گذرانند. همینطور وضعیت مالیات در این کشور بسیار مناسب بوده و مالیات مازاد تنها در بخش های مشخصی دیده می ­شود. در ازبکستان هزینه ای که برای زندگی ارزیابی می­ شود بر اساس جدیدترین آمارها تغییرات زیادی نداشته است.

وضعیت حمل و نقل در ازبکستان نیز رشد خوبی کرده است، حمل و نقل در این کشور از نظر هزینه­ای وضعیت خوبی دارد. همینطور کیفیت وسایل حمل و نقل نیز مشخص بوده و افراد حق انتخاب دارند. اجاره خودرو در کشور ازبکستان نیز دیده می­ شود و مشخص است که افراد این امکان را دارند که خودروی مورد نظر را با هزینه ای مشخص اجاره نمایند.

وضعیت بهداشت و درمان در ازبکستان به طور کلی بهتر از گذشته است اما مشخص است که سیستم خدمات بهداشت و درمان در این کشور به طور کلی کمی هزینه بر تر از سایر بخش ها اعلام شده است. سیستم بیمه ای در کشور ازبکستان نیز از بخش بندی های مشخصی استفاده کرده است و همینطور پوشش بیمه ای برای افراد بی بضاعت نیز دیده می ­شود.

امنیت کشور ازبکستان نیز رشد خوبی داشته است دولت سعی دارد به رشد پلیس های محلی در این کشور کمک نماید به این ترتیب کسانی که قصد دارند وضعیت امنیت اقتصادی در کشور ازبکستان را بهبود دهند می­ توانند بخشی از بودجه خود را وارد امنیت شهری نمایند. امنیت برای مهاجران خارجی نیز فراهم شده است و فضای گردشگری در این کشور به طور جدی در چندین بخش دیده می­ شود. ورود خارجیان به کشور ازبکستان سبب شده تا مکانیزم های صنعتی و همینطور ثبت شرکت بهتر از گذشته باشد به این ترتیب رویکردهای درستی در زمینه کار و ایجاد درآمد در کشور ازبکستان دیده می ­شود.

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به ازبکستان

راحت‌ترین روش مهاجرت به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

برای اینکه متوجه بهترین روش مهاجرت به کشور ازبکستان شوید می­ توانید در ابتدا ویزای توریستی این کشور را انتخاب نمایید. با ویزای توریستی کشور ازبکستان این امکان به شما داده می­ شود که در ابتدا از شرایط دقیق مهاجرت و همینطور شرایط کاری و تحصیلی این کشور اطلاعات درستی داشته باشید. ارزیابی ها نشان می­دهد که وضعیت مهاجرتی به کشور ازبکستان در سال های اخیر تغییرات مشخصی داشته است و افراد برای داشتن یک مسیر مهاجرتی درست می ­بایست در ابتدا هدف خود را مشخص نمایند.

ورود به کار در کشور ازبکستان آسان نیست و ما هم تأکید به آسانی این روش نمی ­کنیم اما سرمایه گذاری در کشور ازبکستان می ­تواند یک امتیاز خوب محسوب شود. به طور کلی سرمایه گذاری در کشور ازبکستان اجازه می ­دهد که اقامت برای شما فراهم شود. افراد نیاز به ویزای نوع بلند مدت دارند و می ­بایست هر 15 ماه یکبار ویزای خود را تمدید کنند. اقامت دائم در کشور ازبکستان در مسیر سرمایه گذاری پس از سه دوره گردش مالی در یک زمان 5 ساله ارزیابی می ­شود. شرایط سرمایه گذاری آزاد است. برخی در مسیر کاری سرمایه گذاری می ­کنند و برخی دیگر نیز می ­توانند مسیر خرید و فروش محصولات را در نظر داشته باشند. همینطور رویکرد برای خرید ملک نیز در این کشور فراهم شده است و خرید ملک بخش مهمی از اقتصاد کشور ازبکستان محسوب می ­شود.

در صورتی که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در کشور ازبکستان ندارید می ­توانید به سراغ روش تحصیل در کشور ازبکستان بروید. در این روش شما باید بتوانید چندین موضوع مهم را ارزیابی کنید اول اینکه سرمایه کافی برای سرمایه گذاری مهم است و افراد باید از نظر علمی در وضعیت خوبی قرار داشته باشند. دو سوال مهم در زمینه تحصیل در کشور ازبکستان دیده می­ شود. اول اینکه تحصیل اگر در مسیر مشاغل مورد نیاز در کشور ازبکستان باشد به رتبه اقتصادی خوبی می­ رسد اما اگر به سراغ رشته هایی بروید که توجیه اقتصادی برای کشور ازبکستان ندارد قطعاً ورود به شغل برای شما کمی دشوار خواهد بود.

در صورتی که فردی دارای ایده کاری مشخص بوده و قصد دارد ایده کاری خود را در مسیر درستی پیش ببرد باید این موضوع را در نظر داشته باشد که کار در این کشور در سال های اخیر تغییرات زیادی خواهد داشت و فرد باید بتواند طرح توجیه اقتصادی مشخصی را در ابتدا از سوی دولت کشور ازبکستان به تصویب برساند. وضعیت کاری و همینطور سرمایه گذاری های موجود در لاین ایجاد اشتغال خود می ­تواند در چندین بخش دنبال شود. از یاد نبرید که وضعیت پذیرش دانشگاهی برای افراد نخبه نیز فراهم شده است و دولت سرمایه های مشخصی در اختیار این افراد قرار می­ دهد. به طور جدی روش های سرمایه ای می تواند بهترین و آسانترین گزینه هایی باشد که می تواند منجر به اقامت در کشور ازبکستان شود. سرمایه گذاری در این کشور در چند سال اخیر به طور جدی می­ تواند برای همسر و فرزندان شما نیز ویزای مورد نظر را فراهم سازد از یاد نبرید که سرمایه گذاری در کشور ازبکستان یعنی ورود به بخش اقتصادی مشخص که می ­بایست به طور دقیق دنبال شود.

 

روش‌ های مهاجرت به ازبکستان

روش‌ های مهاجرت به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش هایی که می تواند مهاجرت به کشور ازبکستان را ساده ­تر نماید سرمایه گذاری است که قالب سرمایه مازاد و یا ثبت شرکت دیده می ­شود. راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشور ازبکستان بسیار هیجان انگیز است و به طور کلی با توجه به ثبات اقتصادی خوبی که در کشور ازبکستان دیده می ­شود کمتر درگیر روال های قانونی در زمینه ثبت شرکت در این کشور خواهید شد. در ویزای سرمایه گذاری فرد می ­تواند همان کسب و کاری که در کشور خود به آن مشغول است را در کشور ازبکستان به صورت ثبت شرکت گسترش دهد و یا در مسیر نمایندگی با هزینه کمتر قدم بردارد. در این مسیر سهام و همینطور اسپانسر شدن نیز دیده می­ شود و رتبه مشخصی دارد.

مورد بعدی ویزای کاری کشور ازبکستان است که دارای سیاست های مخصوص به خود است. برای ویزای کاری کشور ازبکستان می ­بایست توسط کارفرما جذب شود. سیاست های کاری در کشور ازبکستان به نسبت کشورهای بزرگ اروپایی شاید چندان راضی کننده نباشد اما وضعیت سرمایه گذاری در این کشور به صورت چشمگیری دنبال شده است. مهاجرت به کشور ازبکستان از طریق کار و تخصص می­ تواند به طور کلی در وضعیت موقت و دائم صورت بگیرد. ویزای کاری در کشور ازبکستان می ­تواند مخصوص فارغ التحصیلان همه دانشگاه ها و یا فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور ازبکستان باشد.

ویزای توریستی کشور ازبکستان به طور کلی می ­تواند یک روش اقامتی موقت و ارزشمند محسوب می ­شود. این کشور بسیار دیدنی و لذت بخش است و فضای بازدید و رویدادهای تجاری که در کشور ازبکستان دیده می­ شود مسیر مهاجرت را برای افراد بازتر خواهد نمود. در نظر داشته باشید که با ویزای توریستی کشور ازبکستان نمی ­توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

ویزای تحصیلی کشور ازبکستان از دیگر گزینه هایی است که در رتبه بندی های خاص دیده می­ شود. حقیقت این است که برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید چندین مورد به طور دقیق دقت شود در ابتدا باید دانشگاه های برتر کشور ازبکستان به طور دقیق شناسایی شود و همینطور ارزیابی خوبی در بین 22 هزار رشته ای که پیش روی افراد قرار دارد صورت بگیرد. کیفیت زندگی در کشور ازبکستان بالا است و افرادی که تحصیل در کشور ازبکستان را انتخاب کرده­ اند به سادگی می ­توانند از فرصت های شغلی مناسب استفاده نمایند.

ویزای ازدواج کشور ازبکستان به طور کلی از دسته ویزایی محسوب می ­شود که دارای شرایط اقامت مشخصی است در نظر داشته باشید که ویزای ازدواج این کشور به دو صورت ویزای ازدواج و نامزدی است که هر یک دارای مشخصات مربوط به خود می ­باشد در بخش های دیگر تمامی روش های مهاجرت به کشور ازبکستان به طور دقیق ارزیابی می ­شود.

مهاجرت سرمایه گذاری به ازبکستان

مهاجرت سرمایه گذاری به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

برای سرمایه گذاری در ازبکستان به صورت ثبت شرکت می ­توانید کسب و کاری که در ایران به آن مشغول هستید را در ازبکستان گسترش دهید. در نظر داشته باشید که نمایندگی برای یک شرکت مشخص نیز در مسیر کاری گزینه خوبی محسوب می­ شود. شما برای راه اندازی شرکت در ازبکستان در ابتدا باید یک سری اصول را رعایت نمایید.

افرادی که حکم ورشکستگی دارند اجازه ثبت شرکت در ازبکستان را نخواهند داشت همینطور افرادی که دارای جرائم خاص هستند و در مسیر مدیریت های شخص حقوقی دارای پرونده های مشخصی هستند نیز اجازه ثبت شرکت در ازبکستان را نخواهند داشت. بارها دیده شده است که یک حادثه در ایران جرم نبوده اما از نظر دولت ازبکستان جرم است بنابراین سفید بودن پرونده کاری بسیار مهم است.

مراحل ثبت شرکت در ازبکستان را با هم مرور می­ کنیم. پیش از هر چیز باید بیزینس پلن یا طرح کسب و کار ارائه شود. این طرح به سفارت ازبکستان ارائه شده و زمانی صرف می ­شود تا بررسی به طور دقیق پیش برود. در این فرآیند هرچه توانایی شما به عنوان یک مدیر و همینطور تمکن مالی بهتری داشته باشید شانس بیشتری در پذیرش طرح کاری خود خواهید داشت. در دوره های قبلی افرادی که در ایران زندگی می­ کنند و اقامت کشور ازبکستان را نداشتند می­ بایست یک شریک ازبکستانی داشته باشند این شرط در قوانین جدید سال 2019 تغییر کرده است.

گام اول برای ثبت شرکت در ازبکستان تصمیم گیری در زمینه ساختار کسب و کار است. در واقع شما می ­بایست تناسب ساختار کسب و کار با نیازهای روز ازبکستان را ارزیابی کنید این هماهنگی سبب می ­شود که به سادگی بتوانید به یک مسیر کاری درست برسید به عنوان مثال:

1-      در ابتدا کنترل لازم بر روی عملکرد کسب و کار مهم است

2-      می ­بایست به طور دقیق میزان مالیات را بپردازید

3-      نیاز است که الزامات قانونی در این مسیر ارزیابی شود

4-      الزامات سلامت و ایمنی محیط کار بسیار مهم است.

5-      ارزیابی سطح مسئولیت های شخصی در قبال کسب و کار از دیگر موضوعاتی است که می ­بایست ارزیابی شود

برای ثبت شرکت در ازبکستان می ­توانید ساختارهای مختلفی را ارزیابی نمایید.

1-      اولین ساختار به این صورت است که فعالیت اقتصادی در قالب شخصی حقیقی داشته باشید که در این نوع فعالیت ها شما خود را به عنوان تنها مالک کسب و کار معرفی می ­کنید و مبرهن است که همه جنبه های قانونی کسب و کار بر عهده شما خواهد بود. مزایای این روش این است که می ­توانید کنترل تمام و کمال بر روی کسب و کار خود داشته باشید و همینطور می­توانید سود به طور دقیق به خودتان تعلق می­ گیرد و وضعیت مالیات نیز به حداقل خواهد رسید.

 

2-      ساختار دوم در نوع مشارکتی است. در این زمینه جمعی وجود دارد که با هم یک کسب و کار را راه­اندازی می کنند در این مسیر مشخص است که مسئولیت ها به عهده همه شرکا خواهد بود و مسئولیت ها مشخص می ­شود.

 

 

3-      در ساختار سوم نهادی وجود دارد که دارایی و درآمدهای موجود را برای منافع دیگران حفظ می­ کند به طور کلی به کارگیری این ساختار سبب می­ شود که امتیازات خاصی در زمینه مالیاتی در نظر گرفته شود هزینه ها بین شما و نهاد انتخابی سرشکن می ­شود یکی از مهمترین مزیت های این بخش سهولت افزایش سرمایه بوده و همینطور مسئولیت شما کاهش خواهد یافت.

 

4-      در ساختار آخر وضعیت شرکتی برای شما در نظر گرفته می­ شود یک نهاد قانونی ایجاد می­شود که جنبه های قانونی آن برای هر یک از سهامداران در وضعیت جداگانه ای ارزیابی می­ شود. در این مسیر مسئولیت سهامداران به حداقل می ­رسد و فرآیند کسب و کار نیز به شکل مطلوبی پیش می­ رود. یکی از مهمترین مزایایی که این سری از شرکت ها دارند سهولت در افزایش میزان سرمایه بوده و همینطور عدم مسئولیت در قبال بدهی ها صورت می ­گیرد در این سری از کسب و کار ها ریسک بالایی باید ارزیابی شود.

 

شما برای ثبت شرکت در ازبکستان نیاز به دریافت کد اقتصادی دارید که برای دریافت این کد باید اطلاعات شخصی، اطلاعات کسب و کار، اطلاعات شرکا اعلام شود. جزئیات فعالیت های کسب و کار از دیگر بخش های مهم ثبت شرکت در ازبکستان محسوب می­ شود. با داشتن کد اقتصادی در ازبکستان می ­توانید نام کسب و کار خود را تغییر دهید، می­ توانید صورتحساب و همینطور مسیر سفارش کالا را فراهم سازید و مالیات ها نیز بر کالا و خدمات در نظر گرفته می ­شود.

مهاجرت از طریق ازدواج به ازبکستان

مهاجرت از طریق ازدواج به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

شرایطی که برای اخذ ویزای نامزدی ازبکستان دیده می ­شود از این قرار است:

فرد متقاضی ویزای نامزدی ازبکستان باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و همینطور به قصد ازدواج با نامزدش اقدام به درخواست ویزا کرده باشد او می­ بایست از قبل با نامزد خود ملاقات داشته باشد و او را بشناسد.

اقدامی که برای اخذ ویزای نامزدی ازبکستان نیاز است به این صورت است که متقاضی ویزای نامزدی اقدام می ­کند نباید در خاک ازبکستان باشد، او باید در ایران درخواست خود را ارائه دهد.

این ویزا اعتبار 9 ماهه داشته و متقاضی در طول این مدت می ­بایست وارد خاک ازبکستان شوند و برای ازدواج با نامزد خود اقدام نماید. نیازی به برگزاری مراسم ازدواج در کشور ازبکستان نیست. در صورتی که در طول مدت 9 ماه با همسر خود ازدواج رسمی نکند ویزای وی باطل شده و می­ بایست به کشور خود بازگردد. پروسه ای که برای این ویزا در نظر گرفته می ­شود بین 4 الی 6 ماه اعلام شده است. فردی که قرار است با او ازدواج کنید باید تبعه کشور ازبکستان باشد و همینطور بتواند از پس هزینه دو سال اول زندگی برآید مشخص است که نیازهای مالی در این زمینه بسیار مهم و ارزشمند است. تعهد می ­بایست به صورت کتبی صورت بگیرد. ویزای ازدواج ازبکستان دو سال اعتبار دارد و پس از دو سال قابل تمدید خواهد بود. ویزای ازدواج ازبکستان با ویزای نامزدی فرق دارد.

مهاجرت از طریق تولد به ازبکستان

مهاجرت از طریق تولد به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تابعیت در ازبکستان از طریق تولد به صورتی است که فرد فرزند متولد شده از پدر و مادر تبعه ازبکستان باشد و در خاک این کشور متولد شده باشد در صورتی که پدر و مادر اهل ازبکستان نباشند در صورتی که فرزند 5 سال از زمان تولد در این کشور زندگی کند می تواند به سادگی تابعیت ازبکستان را به دست آورد.

مهاجرت پناهندگی به ازبکستان

مهاجرت پناهندگی به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای پناهندگی در ازبکستان هیچ پیشنهادی نداریم! آنقدر روش های خوب و آسان برای مهاجرت به ازبکستان وجود دارد که دیگر پناهندگی به کشور ازبکستان از طریق کشور ازبکستان نمی ­تواند گزینه خوبی باشد در نظر داشته باشید که مهاجرت از طریق Un کشور ازبکستان به نوبه خود ارزش بالایی دارد.

مهاجرت تحصیلی‌ به ازبکستان

مهاجرت تحصیلی‌ به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدت اقامت تحصیلی در ازبکستان تا 5 سال دیده می­ شود و در طول این مدت فرد می ­تواند اقامت خود را تمدید نماید.

برای اخذ ویزای تحصیلی ازبکستان باید در ابتدا از طریق یکی از موسسه های آموزشی این کشور برای تحصیل تمام وقت پذیرفته شده باشید. شما می بایست در یکی از دوره های تحصیلی که در سیستم دروس ویژه بین المللی ثبت نام نمایید. در صورتی که قصد دارید ثبت نام خود را در ایران داشته باشید باید برای هر دوره تحصیلی تأییدیه ثبت نام coe  داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی ازبکستان باید گزینش و مصاحبه شوید در این مسیر باید به سوالاتی که از سوی مأموران پرسیده می­ شود پاسخ دهید. در نظر داشته باشید که اقامت موقت در ازبکستان به طور کلی در چندین جهت ارزیابی شده است.

در ابتدا افراد باید شرایط زبان انگلیسی خود را ارزیابی نمایند، در نظر داشته باشید که مهارت زبان برای تحصیل در ازبکستان می­ تواند یک گزینه ارزشمند باشد. در صورتی که مدارک تحصیلی لازم دارید نیز باید ارائه دهید.

چه خوب است که افراد مدرک آیلتس با نمره حداقل 5.5 داشته باشد در صورتی که مدرک تافل دارید نمره شما باید حداقل 46 باشد.

مورد بعدی برای تحصیل در ازبکستان داشتن تمکن مالی است. شما باید بتوانید از پس هزینه های دوره های تحصیلی و همینطور زندگی در ازبکستان برآیید در این زمینه می ­بایست فرم مربوط به تمکن مالی را تکمیل کنید این فرم به طور کی دارای شرایط مخصوص به خود است. پشتوانه مالی شما باید حداقل تا 12 ماه اول را پوشش دهد در نظر داشته باشید که دوره ها و هزینه های تحصیلی در ازبکستان برای هر فرد بر اساس رویکردهای مشخصی دیده می ­شود.

مدرکی نیاز است که ثابت نماید درآمد سالانه برای شما لحاظ می­ شود و همینطور نیاز به ارائه نامه حمایت از طرف وزارت امور خارجه خواهد بود.

افرادی که قصد دارند در ازبکستان تحصیل نمایند باید گواهی سلامت داشته باشد این گواهی به طور کلی دارای شرایط مخصوص به خود است و فرآیند درخواست ویزا را سریعتر خواهد نمود. در این گواهی سالم بودن شما و یا وجود بیماری که درمان آن در ازبکستان فراهم شده ، اعلام شده است. شما برای تحصیل در ازبکستان نیاز به بیمه درمانی دارید در نظر داشته باشید که پوشش سلامت دانشجویی بسیار مهم است و افراد باید در این زمینه دقت لازم داشته باشند.

در صورتی که نیاز باشد برای شما دوره فشرده زبان انگلیسی در نظر گرفته می­ شود این دوره کمتر از 12 ماه طول می کشد. تحصیل در این راستا به طور کلی نیاز به اطلاعات دقیق و ضروری داشته و شما باید رشته تحصیل مورد نظر را انتخاب نمایید.

مهاجرت کاری ازبکستان

مهاجرت کاری ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

ویزای کاری ازبکستان دارای امتیازبندی مشخصی است. شما برای کار در ازبکستان در ابتدا باید تحصیلات را مدنظر قرار دهید. افرادی که دارای مدرک دکترا هستند 20 امتیاز داشته و مدرک لیسانس نیز با 15 امتیاز همراه است. افرادی که دارای مدرک فوق دیپلم و دیپلم هستند نیز امتیاز 10 خواهند داشت.

در صورتی که وضعیت زبان انگلیسی شما خوب و عالی باشد امتیاز 10 و 20 خواهد داشت. در صورتی که مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور دارید می توانید 5 امتیاز دریافت کنید.

افرادی که در رده سنی 18 تا 24 سال هستند امتیاز 25 برای آنها در نظر گرفته می ­شود، افرادی از 25 الی 32 سال دارند امتیاز 30 و از 33 الی 39 سال نیز امتیاز 25 دارند. افرادی که دارای سابقه کاری مرتبط هستند بین 5 الی 20 امتیاز دریافت می­ کنند.

کار در ازبکستان به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد، شما برای ورود به کارهای مشخص در ازبکستان باید در ابتدا سعی کنید چندین موضوع را مدنظر قرار دهید ویزای کاری ازبکستان به طور کلی برای یک دوره 2 ساله صادر می ­شود و مشخص است برای زمان کاری بیشتر باید ویزای خود را تمدید کنید اینطور که ارزیابی ها نشان می ­دهد ویزای کاری ازبکستان در سال های اخیر به نفع جوانان بوده و می ­تواند آینده شغلی خوبی فراهم سازد.

مهاجرت از طریق همراه به ازبکستان

مهاجرت از طریق همراه به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر والدین شما، (پدرخوانده یا مادر خوانده) اقامت دائم ازبکستان را داشته باشد شما می ­توانید از طریق ویزای همراه وارد ازبکستان شوید. در این زمینه وضعیت بیولوژیکی، فرزندخواندگی و فرزند وابسته نیز دیده می ­شود.

در صورتی که فرزندان شما شهروند ازبکستان باشد و یا دارای اقامت دائم این کشور باشد می ­توانید از طریق اسپانسر وارد این کشور شوید. این ویزا در نهایت به صورت اقامت دائم والدین، اقامت موقت والدین و یا آخرین فرد بازمانده ارزیابی می ­شود.

مهاجرت توریستی به ازبکستان

مهاجرت توریستی به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

مهاجرت توریستی کشور ازبکستان در سال های اخیر رتبه های مشخصی داشته است برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید مدارک لازم را تهیه کنید:

1-      نیاز است که فرم های درخواست ویزا تکمیل شود

2-      رسید پرداخت هزینه بررسی ویزا در ازبکستان باید ارزیابی شود

3-      نیاز به کپی گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماهه بوده و به طور کلی دو برگ سفید نیاز است

4-      افراد باید یک قطعه عکس رنگی جدید پاسپورتی داشته باشند

5-      نیاز به ترجمه شناسنامه خواهد بود

مدارک تکمیلی برای مهاجرت به ازبکستان از قرار زیر است:

افراد باید گواهی شغلی با ذکر وضعیت اشتغال داشته باشند نیاز است که مدت اشتغال و پست سازمانی مشخص شود تا ثابت شود که قصد بازگشت به کشور خود دارید .

مدارکی برای اثبات توانایی مالی نیاز است و باید ریز حساب بانکی، فیش حقوقی و مدارک مالیاتی ارزیابی شود.

 

مهاجرت شرایط خاص به ازبکستان

مهاجرت شرایط خاص به ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت شرایط خاص به ازبکستان به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد. مثلاً شما می ­توانید به صورت خرید خانه در کشور ازبکستان نیز وارد خاک این کشور شوید در نظر داشته باشید که شرایط خاص به طور کلی مسیر خوبی برای ورود افرادی است که نمی ­دانند کدام گزینه برایشان بهتر است.

 

شهرهای مهاجر پذیر ازبکستان

شهرهای مهاجر پذیر ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در ازبکستان تاشکند است این شهر دارای شرایط مخصوص به خود است و به طور کلی زندگی در این شهر از نظر هزینه به نسبت شهرهای دیگر گرانتر است اما وضعیت اقامتی خوبی دارد.

شهر نمنگان از دیگر شهرهای ازبکستان است که بیشتر در مسیر تحصیل از آن استفاده می ­شود این شهر کوچک است اما برای تحصیل گزینه ارزانی است.

مهاجرت به اندیجان ازبکستان نیز در سال های گذشته کمتر بوده است اما امروزه مهاجرت به این شهر بیشتر دیده می ­شود فضای شهر توریستی بوده و به طور کلی برای زندگی نیز مناسب است.

میزان مهاجرپذیری نوکوس، سمرقند و بخارا در ازبکستان کمتر از سایر شهرها دیده می ­شود.

اخذ ویزای ازبکستان

اخذ ویزای ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کاری ازبکستان سعی کنید امتیاز خود را بالا ببرید و در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ازبکستان نیز سعی کنید به طور دقیق به رشته و دانشگاه مورد نظر دقت داشته باشید.

 

اخذ اقامت ازبکستان

اخذ اقامت ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت در ازبکستان یعنی زندگی در یک کشور آرام و ارزان به صورتی که می ­تواند آینده ای بی نظیر فراهم سازد. امکانات تحصیل و رفاهی در ازبکستان بی نظیر است و به طور کلی روش های اقامتی خوبی نیز در آن دیده می­ شود. کیفیت زندگی در ازبکستان نیز به نسبت سال های گذشته بالاتر اعلام شده است.

اخذ پاسپورت ازبکستان

اخذ پاسپورت ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت ازبکستان بیشتر در زمینه سرمایه گذاری و همینطور ازدواج و نامزدی صادر می ­شود و به طور کلی اخذ پاسپورت چندان سخت گیری به همراه ندارد.