x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در ازبکستان

کشور ازبکستان در آسیای میانه قرار دارد و در شمال ترکمنستان و افغانستان واقع شده است. این کشور دارای مساحت 448.978 کیلومتری است و به طور کلی دارای فضای طبیعی زیادی است. ازبکستان 5 همسایه مهم دارد. این کشور دارای 12 استان است و شهرهای خیوه و سمرقند و بخارا از شهرهای مشهور این کشور محسوب می­ شود. جمعیت این کشور بیش از 32 میلیون نفر بوده و 80 درصد از آن ها را ازبک ها تشکیل داده ­اند. دستمزد که برای کشور ازبکستان در نظر گرفته ­است 202730 صوم کشور ازبکستان برای هر ماه است، این دستمزد رشد 3 درصدی به نسبت سال های گذشته داشته ­است البته میزان ساعات کاری نیز بیشتر شده­ است و دولت در این راستا ارزیابی های زیادی را وارد داشته ­است. وضعیت سن بازنشستگی در کشور ازبکستان برای آقایان در حدود 60 سال اعلام شده است اما بانوان می ­توانند در سن 55 سالگی بازنشسته شوند حقیقت این است که فضای شغلی برای مردان در کشور ازبکستان بسیار دشوارتر از بانوان است این روند سبب می ­شود که از نظر بازنشستگی بانوان 5 سال زودتر بازنشسته شوند. کار در کشور ازبکستان در زمینه صنعت بسیار مهم است و کسانی که به عنوان مهاجر وارد کشور ازبکستان شده­اند معتقد هستند که ورود به بخش های صنعتی نیاز به گذراندن دوره­ های تحصیلی مختلفی دارد اینطور که مشخص است افراد در بازارهای آزاد بهتر درآمدزایی دارند. ورود به صنف میوه و سبزیجات در کشور ازبکستان یکی از بخش های درامدزا محسوب می­ شود حقیقت این است که درآمد یک فرد که در صنف میوه ورود کرده است در کشور ازبکستان 2 برابر همان شغل در ایران است. کشور ازبکستان یکی از کشورهای پر جمعیت در منطقه آسیای میانه است این کشور بزرگترین تولیدکننده پنبه در دنیا محسوب می­ شود و یکی از بخش های اقتصادی بسیار ارزشمندی را در برگرفته است. به طور کلی گاز و نفت  غنی ترین منابعی هستند که در کشور ازبکستان دیده می­ شود که البته بیشتر در طبیعت این کشور نهفته است. حقیقت این است که وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور ازبکستان بیش از50/5 میلیارد دلار است و این کشور توانسته مسیر رشد نیروی کاری درستی را در پیش بگیرد. به طور کلی آمارها نشان می دهد که نرخ بیکاری در کشور ازبکستان کمی زیاد است. باغ گیاهشناسی ازبکستان یکی از قدیمی ترین باغ های این کشور است که البته بزرگترین باغ گیاهشناسی در آسیای میانه محسوب می شود. این باغ دارای دیدنی های طبیعی و جذابی است و به طور کلی قدمت آن به سال های 1920 می­ رسد. این باغ در اوایل قرن بیستم میلادی طراحی شده است و در مجموع 66 هکتار را در بر می گیرد. این باغ به طور کلی بیش از 50 هزار نوع درخت و درختچه دارد و همینطور گیاهان علفی و رونده زیادی در این باغ به چشم می ­خورد.

 

 

مشاوره زندگی در ازبکستان
فهرست

حداقل حقوق در ازبکستان

حداقل حقوق در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور ازبکستان به طور کلی به میزان 8.30 درصد است که رقم بالایی به نظر می­ رسد این در حالی است که تا سه سال گذشته نرخ بیکاری در این کشور تنها 6 درصد بوده است و امروزه این نرخ افزایش داشته است. افراد بیکار در این کشور در حال حاضر 837.00 هزار نفر هستند این افراد در سال های اخیر بیشتر شده اند و روند کسب و کار در این کشور تحت تأثیر است. به طور کلی دستمزد که برای کشور ازبکستان در نظر گرفته است 202730 هزار صوم کشور ازبکستان برای هر ماه است، این دستمزد رشد 3 درصدی به نسبت سال های گذشته داشته است البته میزان ساعات کاری نیز بیشتر شده است و دولت در این راستا ارزیابی های زیادی را وارد داشته است. وضعیت سن بازنشستگی در کشور ازبکستان برای آقایان در حدود 60 سال اعلام شده است اما بانوان می ­توانند در سن 55 سالگی بازنشسته شوند حقیقت این است که فضای شغلی برای مردان در کشور ازبکستان بسیار دشوارتر از بانوان است این روند سبب می ­شود که از نظر بازنشستگی بانوان 5 سال زودتر بازنشسته شوند. در این کشور افراد شاغل بیش از 13 هزار نفر هستند و رقم خوبی است. برخی از شغل ها در کشور ازبکستان با کمبود نیروی کاری مواجه است و بسیار مهم است که این شاخص در ارزشیابی های اخیر مشخص شود. مثلا شغل هایی که وابسته به رشته برق است در کشور ازبکستان دچار کمبود نیرو است این کشور مهندس برق بسیار کمی دارد و این موضوع سبب شده است که افرادی که متخصص در زمینه برق هستند کشور ازبکستان را انتخاب نمایند. حقیقت این است که وضعیت پژوهش و تحقیقات در کشور ازبکستان از سوی دانشگاه ها با حقوق و مزایای مشخصی همراه است و باید میزان حقوق مورد نظر به طور دقیق در نظر گرفته شود. در هر صورت میزان حقوق و دستمزد در این کشور می ­تواند اصل مهم اقتصادی محسوب شود و دولت سعی کرده است که فکری به حال نرخ بیکاری این کشور نماید، کارمندان رده پایین در کشور ازبکستان حقوق چندانی دریافت نمی ­کنند و اغلب به دنبال شغل دوم هستند و بازار آزاد در کشور ازبکستان از نظر درآمدزایی رتبه بهتری دارد مشخص است که وضعیت حقوق و مزایای در این کشور می ­تواند در چندین دسته بندی های اقتصادی درست ارزیابی شود. کار در کشور ازبکستان با حقوق بالا نیاز جلب نظر یک کارفرما دارد.

میانگین درآمد در ازبکستان

میانگین درآمد در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

 

کار در کشور ازبکستان در زمینه صنعت بسیار مهم است و کسانی که به عنوان مهاجر وارد کشور ازبکستان شده ­اند معتقد هستند که ورود به بخش های صنعتی نیاز به گذراندن دوره های تحصیلی مختلفی دارد اینطور که مشخص است افراد در بازارهای آزاد بهتر درآمدزایی دارند. ورود به صنف میوه و سبزیجات در کشور ازبکستان یکی از بخش های درامدزا محسوب می ­شود حقیقت این است که درآمد یک فرد که در صنف میوه ورود کرده است در کشور ازبکستان 2 برابر همان شغل در ایران است. همینطور کسانی که دارای ایده های کاری خوب در بخش های خدماتی هستند نیز از این امتیاز برخوردار می ­شوند که کسب و کار مشخصی برای خود داشته باشند حقیقت این است که میانگین درآمد برای این افراد با توجه به نوع کار و روند کاری ارزیابی می ­شود. میزان درآمدزایی در کشور ازبکستان در سال های اخیر رشد کرده است و شرایط کار در این کشور بر اساس نوع کار ارزیابی می ­شود. حقیقت این است که برای رسیدن به یک شغل مناسب در کشور ازبکستان نیاز است که مهارت بخش مشخصی دنبال شود. افرادی که تحصیل در رشته های تجربی به خصوص در لاین پزشکی داشته اند از کاندیدای کاری کشور ازبکستان هستند و مشخص است که دولت در این زمینه چندین اصل مهم را مدنظر قرار داده است. مثلاً اینکه این اشخاص به سادگی می ­توانند ورود به بیمارستان ها داشته باشند و یا در کلینیک های تخصصی مشغول به فعالیت شوند در هر صورت مسیر کاری برای چنین افرادی بازتر از سایر افراد است.

کار در کشور ازبکستان برای بخش های پژوهشی نیز حقوق خوبی دارد، دانشگاه ها هر ساله نیاز به نیروی پژوهشی مناسبی دارند و در این مسیر نیاز است که ارزش های درآمدی به طور درست مشخص شود. مثلاً یک پژوهشگر در کشور ازبکستان سه برابر شرایط مشابه در ایران حقوق دریافت می ­کند حقیقت این است تحقیق یک بخش مهم اقتصاد از نظر دولت کشور ازبکستان است و سرمایه زیادی در این زمینه در نظر گرفته است. میانگین درآمد و نوع کار در کشور ازبکستان می ­تواند به اقتصاد آن بسیار کمک نماید. حقیقت این است که رشد اقتصادی در کشور ازبکستان می تواند یک بخش مهم و ارزشمند باشد. حقیقت این است که در کشور ازبکستان روند کاری برای کسانی که از نظر مهارت ضعیف هستند بیشتر در بخش کارآموزی دیده می ­شود. دولت سعی کرده است که مسیر درآمدزایی در کشور ازبکستان را پیشرفته ­تر نماید و موفق نیز بوده است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ازبکستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای کاریابی در کشور ازبکستان سعی کنید اطلاعیه های روز کاری که برای جذب نیروی کار خارجی است را مرور نمایید، در این اطلاعیه ها تمامی شرایط به طور دقیق و اصولی نوشته شده است و خوشبختانه مسیر درستی را فراهم می ­سازد. حقیقت این است که کاریابی در کشور ازبکستان می ­تواند یک بخش مهم اقتصادی را در بر داشته باشد و همینطور این اجازه به اشخاص داده می­ شود که در اخذ ویزای کاری کشور ازبکستان نیز به نتیجه درستی دست یابند. برای اخذ ویزای کار کشور ازبکستان باید سعی کنید دو مورد را مدنظر داشته باشید، اول اینکه کارفرمای شما باید تأیید کند که هزینه زندگی با اوست یا خودتان باید از پس هزینه زندگی خود برآیید. همینطور نیاز است ارزیابی کنید که برای داشتن یک زندگی خوب در کشور ازبکستان نیاز به رعایت چه اصولی است. یعنی شما برای کار در این کشور نیاز به اجاره مسکن دارید تا پوشش مسکن بخشی از قرارداد شرکت است. مشخص است که اجازه کار در کشور ازبکستان از سوی کارفرمایان ارائه می ­شود. برخی از کارفرمایان در کشور ازبکستان توانسته ­اند سه شاخص مهم را مدنظر قرار دهند. مثلاً اگر شما بخواهید ریتم کاری درستی در کشور ازبکستان داشته باشید باید یک سری اصول و شرایط را رعایت کنید، اول اینکه مهارت خاصی داشته باشید که سبب جلب کارفرما شود، روحیه کار گروهی داشته باشید، کار گروهی در کشور ازبکستان به شرایطی گفته می­ شود که می­تواند در نهایت منجر به یک شغل و حرفه خوب شود.

بهتر است چندین روال اقتصادی مهم را در ذهن خود مرور کنید، اینکه شما با ویزای کاری کشور ازبکستان هنوز به صورت موقت در این کشور فعالیت می ­کنید و باید همیشه تلاش برای رسیدن به اقامت دائم داشته باشید. نیاز است که ارزیابی کنید روند کاری شما چقدر می­ تواند مسیر درآمدزایی خوبی داشته باشد حقیقت این است که برای رسیدن به یک شغل مناسب در کشور ازبکستان باید در ابتدا دخل و خرج مشخص شود و ارزیابی درستی در زمینه حقوق صورت بگیرد. شغل های وابسته به بازاریابی در کشور ازبکستان نمی­ تواند درآمد خوبی داشته باشد پس باید بتوانید یک طرح توجیه اقتصادی برای زندگی خود لحاظ کنید. ویزای کاری کشور ازبکستان برای یک دوره مشخص تا دو سال صادر می ­شود. در این ویزا مشخص شده است که روند کاری افراد به چه صورت است و چقدر می توان به مهارت کاری آنها اتکا کرد. حقیقت این است که مسیر اقتصادی و کاری در کشور ازبکستان می­ تواند از سه سری شاخص های اقتصادی مشخص برخوردار باشد. وضعیت اقتصادی در کشور ازبکستان سبب شده است که صدور ویزای کاری کمی دشوارتر شود و دولت سعی کرده است که در ابتدا فکری به وضعیت بیکاران کشور خود داشته باشد اما در هر صورت در مشخصه های کاری این کشور افرادی که مهارت زیادی دارند اولویت خواهند داشت. شایان ذکر است که کارهای گروهی در کشور ازبکستان می ­تواند یک بخش مشخص و روتین را نشان دهد و از نظر درآمدزایی نیز به وضعیت بهتری می­ رسد. ارزیابی های اقتصادی رشد کاری خوبی را مدنظر قرار می­ دهند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ازبکستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از گزینه های بسیار مهم در مسیر مهاجرت ارزیابی هزینه های زندگی است. حقیقت این است که به طور کلی برای محاسبه ارزش زندگی و همینطور روال درآمدزایی در کشور ازبکستان نیاز به هزینه زندگی و قیاس با درآمد موجود رجوع کرد. اینطور که مشخص است که اجازه آپارتمان در کشور ازبکستان کمی گران است مثلاً اگر بخواهید در مرکز شهر آپارتمان اجاره کنید باید به میزان 17 درصد بیشتر از ایران هزینه در نظر داشته باشید. فرض کنید که قرار است در حاشیه شهر زندگی کنید می­توانید هزینه خود را تا 22 درصد کاهش دهید.

برای خورد و خوراک در کشور ازبکستان باید نوع رستوران و غذاهای که سفارش داده می­ شود به طور دقیق مشخص شود، حقیقت این است که هزینه خورد و خوراک در این کشور به طور کلی در حدود 12 درصد از ایران بیشتر است اما این گزینه بیشتر برای رستوران های گران قیمت است و مشخص است که تعرفه ها ارزش های مشخصی دارند. در صورتی که بخواهید از رستوران های سنتی کشور ازبکستان استفاده کنید هزینه شما کمی ارزانتر است.

شما برای بخش های اصلی زندگی مثل برق و آب و گاز نیاز است که 22 درصد بیشتر از ایران هزینه مدنظر قرار دهید این روالی است که نشان می­دهد منطقه زندگی شما ارزش گذاری های مشخصی دارد در برخی از مناطق زندگی در کشور ازبکستان هزینه برق و گاز گرانتر از بخش های دیگر است.  هزینه زندگی در کشور ازبکستان بر اساس نوع شرایط زندگی در کشور ازبکستان ارزیابی می ­شود.

هزینه های حمل و نقل در کشور ازبکستان به طور کلی ارزان است و خبری از تکنولوژی های عجیب و غریب در بخش حمل و نقل این کشور دیده نمی ­شود سیاست های حمل و نقلی می ­تواند بر اساس سرمایه گذاری های روتین پیش برود. وسایل حمل و نقل در این کشور به طور کلی برای عموم آزاد است. مشخص است که رویکردهای حمل و نقل در این کشور می ­تواند بر اساس ریتم های اقتصادی درستی ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که وضعیت حمل و نقل شهری در این کشور توسط دولت ارزیابی می ­شود.

 

اگر نیاز است که فرزندان خود را به مهدکودک بفرستید نیاز به هزینه 6 درصد بیشتر از ایران دارید این مورد به دلیل امکانات بالای تحصیل در کشور ازبکستان محسوب می ­شود. در مجموع وضعیت هزینه زندگی در کشور ازبکستان می ­تواند ارزان و مناسب باشد. مشخص است که ارزیابی های تحصیلی در این کشور رشد خوبی داشته است.

در صورتی که بخواهید در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید باید برای مقطع لیسانس 3 درصد بیشتر از ایران هزینه در نظر داشته باشید، این گزینه برای مقطع کارشناسی ارشد نیز صدق می ­کند اما مقطع دکترا در کشور ازبکستان ارزان تر است.

در مجموع هزینه زندگی در کشور ازبکستان بین 8 الی 11 درصد از ایران بیشتر است این موضوع بر اساس سیستم اقتصاد جهانی ارزیابی شده است و مشخص است که رویکرد مشخصی دارد. کاریابی در کشور ازبکستان نیاز به زمان دارد. برای ارزیابی شرایط اقامت کشور ازبکستان باید روند زندگی به طور دقیق ارزیابی شود.

(شما حدود 63/2469 دلار برای یک زندگی استاندارد در تهران نیاز دارید و برای همان زندگی در تاشکند به 1400 دلار )

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در ازبکستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور ازبکستان به دلار به شرح زیر است:

 

 

:0.70 شیر ، ( ۱ لیتری)

0.13 : یک قرص نان سفید تازه ( ۵۰۰ گرم)

0.76: برنج ( سفید)، (۱ کیلوگرم)

1: شانه ی تخم مرغ ( ۱۲ عدد)

5.09: گوشت گاو ( یا گوشت قرمز راسته) ( ۱ کیلوگرم)

2.67: سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( ۱ کیلوگرم)

4.75: پنیر محلی ( ۱ کیلوگرم)

0.81: سیب ( ۱ کیلوگرم)

2.07 : موز ( ۱ کیلوگرم)

2.7: پرتقال ( ۱ کیلوگرم)

0.51 :گوجه فرنگی ( ۱ کیلوگرم)

0.4:سیب زمینی ( ۱ کیلوگرم)

0.29: پیاز ( ۱ کیلوگرم)

0.24: کاهو (۱ سر)

 

اقتصاد در ازبکستان

اقتصاد در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ازبکستان یکی از کشورهای پر جمعیت در منطقه آسیای میانه است این کشور بزرگترین تولیدکننده پنبه در دنیا محسوب می ­شود و یکی از بخش های اقتصادی بسیار ارزشمندی را در برگرفته است. به طور کلی گاز و نفت غنی­ ترین منابعی هستند که در کشور ازبکستان دیده می­ شود که البته بیشتر در طبیعت این کشور نهفته است. حقیقت این است که وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور ازبکستان بیش از 5/50 میلیارد دلار است و این کشور توانسته مسیر رشد نیروی کاری درستی را در پیش بگیرد. به طور کلی آمارها نشان می­ دهد که نرخ بیکاری در کشور ازبکستان کمی زیاد است. از بخش های اقتصادی کشور ازبکستان می­توان به رویکردهای صادراتی اشاره نمود، مثلاً پنبه و طلا و انرژی و همینطور کودهای معدنی در این کشور وابسته به کشورهای روسیه و لهستان و چین است و به طور کلی مشخص است که روال زندگی در این کشور بیشتر برای صادرات به کشورهای اوکراین و ازبکستان است. مشخص است که محصولات وارداتی در کشور ازبکستان می­ تواند شامل ماشین آلات و تجهیزات باشد همینطور وارد از کشور کره جنوبی شامل مواد شیمیایی و فلزات غیر آهنی و آهنی است. مشخص است که رویکردهای اقتصادی نشان می ­دهد که محصولات وارداتی این کشور بیشتر از ترکیه صورت می­ گیرد و البته روسیه نیز از کشورهای اقتصادی روتین در کشور ازبکستان محسوب می ­شود.

 وضعیت اقتصادی در کشور ازبکستان در سال های اخیر کمی بهتر شده است این موضوع به دلیل رشد گردشگری در کشور ازبکستان است که می ­تواند شاخص های دقیقی را مدنظر قرار دهد حقیقت این است که وضعیت اقتصادی در کشور ازبکستان می ­تواند یکی از بخش هایی باشد که با نیروی کاری این کشور مغایرت نداشته باشد یعنی مهارت های کاری می ­بایست به نیاز روز جامعه پیش برود در هر صورت اقتصاد کشور ازبکستان یک بخش مهم و اثر بخش است و دولت سعی دارد این بخش را به طور دقیق ارزیابی کند. وجود نفت و گاز در کشور ازبکستان از بخش های مهمی است که می ­تواند به ایجاد شغل بیشتر کمک نماید یک اصل را مدنظر قرار دهید که نیروی کاری در این کشور ساختار روتین دارد و باید سعی شود در ابتدا مهارت هر شخص مشخص شود. وضعیت اقتصادی کشور ازبکستان برای سال های پیش روی با رشد 26 درصدی همراه خواهد بود و این موضوع به دلیل رشد فضای گردشگری شهری در این کشور است. اقتصاد کشور ازبکستان می ­تواند چندین بخش مشخص را در بر بگیرد شایان ذکر است که رویکردهای فلزی در این کشور بخش مهمی از صنعت را تشکیل می­دهد.

امنیت مالی و اقتصادی در ازبکستان

امنیت مالی و اقتصادی در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دولت کشور ازبکستان امنیت مالی و اقتصادی خود را مدیون بخش تولید ناخالص داخلی سالانه است به این منظور رتبه 9.80 درصدی در این بخش برای کشور ازبکستان اعلام شده است، روند تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور ازبکستان می ­تواند بخش مهمی از اقتصاد را مدنظر قرار دهد ارزیابی ها نشان می­ دهد که روند اقتصادی در این کشور می ­تواند به چندین شکل اصولی ارزیابی شود. یک اصل اقتصادی بسیار مهم در کشور ازبکستان رویت شده است و آن هم تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت است که رشد 40 درصدی دارد، وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در کشور ازبکستان به طور کلی بیش از 19 درصد رشد داشته است و همینطور تولید ناخالص داخلی از خدمت نیز به میزان 14 درصد بیشتر از سال های گذشته است و این آمارها نشان از وضعیت اقتصادی خوب کشور ازبکستان است که توانسته یک مسیر امنیت اقتصادی درست و قابل قبول را فراهم سازد. مشخص است که ریتم اقتصادی در کشور ازبکستان می ­تواند از سوی دلت نیز مشخص شود و البته که دولت در این زمینه چندین مورد موفق را اعلام کرده است.

تولید صنعتی در کشور ازبکستان به طور کلی 41 درصد رشد را در بر گرفته است، وضعیت سرعت اینترنت در این کشور نیز بخش از امنیت اقتصادی را اعلام کرده است حقیقت این است که کسب و کارهای اینترنتی در کشور ازبکستان بخش مهمی از معیشت مردم را تأمین می ­کند و دولت سعی کرده است که رتبه سرعت اینترنت را افزایش دهد در این دوره سیاست های اقتصادی دقیق و مؤثری دنبال می­ شود. وضعیت برای آسانی کسب و کار در کشور ازبکستان نیز رتبه های دقیق و صحیحی را در پیش می ­گیرد و امتیاز 166 به آن داده شده است. مشخص است که شاخص های فساد مالی در این کشور بر اساس امتیاز به 29 درصد رسیده است و رتبه های فساد مالی در این کشور به 177 است. وضعیت تغییرات سالیانه خرده فروشی در کشور ازبکستان به طور کلی به میزان 21 درصد دیده می ­شود حقیقت ای است که هزینه های مصرف کننده در کشور ازبکستان به طور کلی رشد 54 درصدی داشته است. وضعیت اقتصادی این کشور به طور کلی بر اساس عملکردهای مشخصی دنبال می­ شود پیش بینی های آماری در کشور ازبکستان در سال های اخیر سبب شده است که ارزش اقتصادی رشد بهتری داشته باشد. هزینه های مصرف کننده در کشور ازبکستان بخش بسیار مهمی از اقتصاد را پیش­بینی کرده است حقیقت این است که روال امنیت اقتصادی در این کشور زیر نظر اقتصاددانان بزرگ کنترل می ­شود تا برای بیکاری افراد تصمیمات درستی اخذ شود در هر صورت روال های مالی در کشور ازبکستان رشد 4 درصد داشته است و می ­توان آینده خوبی در این زمینه مدنظر داشت.

 

 

امنیت در ازبکستان

امنیت در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی نمره امنیت کشور ازبکستان 5 از 8 است این یعنی دولت توانسته بیش از 70 درصد از فضای شهری را مورد پوشش امنیتی قرار دهد. به طور کلی امنیت در کشور ازبکستان به صد در صد نرسیده است اما فضای بسیار عالی از نظر رویکردهای امنیتی در این کشور از نظر سرمایه گذاری های خارجی دیده می ­شود. این کشور بسیار ایده­ آل طراحی شده است و مشخص است که رتبه ناامنی در آن کمتر از سال های گذشته است. بانوان در کشور ازبکستان می­ توانند در اجتماع حضور داشته باشند این روند سبب می ­شود که افراد سعی کنند با هر جنسیت و سطح سوادی ورود به بازار کار داشته باشد. به طور کلی سرقت در کشور ازبکستان بک بخش امنیتی بسیار درستی است که در سال های اخیر به آن توجه ویژه ای شده است. دزدین کیف پول در کشور ازبکستان به طور کلی موضوع مهمی است که دولت سعی به کاهش آن دارد اما هنوز هم چنین روال ناامنی در کشور ازبکستان دیده می­ شود. در رویکردهای اقتصادی کشور ازبکستان مشخص است که ساختار بهتری برای بخش بانک و فسادهای درون بانکی وجود دارد. به عنوان مثال افراد در کشور ازبکستان می ­توانند بخش بزرگی از سرمایه خود را وارد بانک ها نمایند. مشخص است که روتین ترین کسب و کارها نیز در این کشور درگیری ناامنی های اقتصادی است اما امنیت شهری در بخش های مختلفی دیده می ­شود. مهاجران خارجی در کشور ازبکستان سعی کرده ­اند که از ساده ترین بخش های اقامتی برخوردار شوند. مشخص است که پول نقد در این کشور از ارزش بالایی برخوردار است و باید بیشتر مراقب اشیای با ارزش خود باشید.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ازبکستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سرمایه گذاری از روش های خوب اقامتی در کشور ازبکستان محسوب می­ شود، این موضوع از زمانی مشخص شد که برخی از افراد سرمایه گذاری در بخش پنبه را در کشور ازبکستان مشخص کردند ، روند سرمایه گذاری به صورتی بود که توانست مسیر های تجاری گسترده ای را در پیش بگیرد در این راستا رویکردهای دقیق و صحیحی دیده می ­شود که می ­تواند شاخص های درستی را در بر بگیرد. حقیقت این است که روند سرمایه گذاری در کشور ازبکستان به طور کلی بر اساس اهداف اقتصادی مشخص می­ شود یعنی کسانی که به قصد سرمایه گذاری وارد کشور ازبکستان می ­شوند می ­توانند هر نوع محصول یا خدمتی را وارد ثبت شرکت کنند و در این مسیر از اقامت صحیحی برخوردار شوند. مشخص است که فعالیت و روند زندگی در کشور ازبکستان دوره های مشخصی دارد. یعنی شما می توانید به مدت دو سال برای همسر و فرزند خود اقامت همراه کشور ازبکستان را اخذ کنید این روال سبب می شود که ویزای همراه در کشور ازبکستان دسته بندی های مشخصی دارد. مراحل اخذ اقامت در کشور ازبکستان به نسبت سایر کشورها آسانتر است و مسیر به این  شکل است که افراد در ابتدا باید به مدت مشخصی در کشور ازبکستان مشغول به کار یا سرمایه گذاری شوند و پس از دوره مشخص روال کاری آن ها ارزیابی می ­شود و در صورتی که رشد درستی در این راستا ارزیابی شد می ­توانید مسیر سرمایه گذاری درستی را در پیش بگیرید. به طور کلی شرایط و خدمات اقتصادی در کشور ازبکستان دیده می ­شود و مشخص است که جزییات اقتصادی در این کشور از عوامل مهم اقامتی به شمار می­ آید. در مرحله بعدی نوبت به اخذ پاسپورت کشور ازبکستان است که یک پروسه مشخص سه ماهه است که می ­تواند هم برای شما و هم همسر و فرزندانتان صورت بگیرد. مشخص است که مدارک لازم در زمینه اقامت کشور ازبکستان روال های مشخصی دارد.

ازدواج خارجی ها در ازبکستان

ازدواج خارجی ها در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

برای ازدواج با یک فرد در کشور ازبکستان نیاز است که در ابتدا شرایط سنی و نوع آشنایی مشخص شود، این دو مورد در ابتدا از سوی سفارت ارزیابی می شود، مثلاً شرایط سنی افراد در کشور ازبکستان به طور کلی مشخصه های دقیقی را در بر می  گیرد مثلاً اینکه به طور کلی افراد می توانند از نظر سن و سال تنها 15 سال با هم تفاوت داشته باشند و بیشتر از این مورد مشکل ساز خواهد بود این گزینه نشان می ­دهد که وضعیت ازدواج در کشور ازبکستان کمی با سختگیری همراه است. مورد بعدی که اشاره شد در خصوص نوع آشنایی افراد است. یعنی افراد باید سعی کنند این گزینه را به طور دقیق ارزیابی کنند که آیا مسیر آشنایی آنها مورد تأیید سفارت کشور ازبکستان است یا خیر در صورتی که این مورد با مشکل روبرو شود پروسه صدور ویزای ازدواج کمی به تأخیر خواهد افتاد. مشخص است که اقتصاد قوی در کشور ازبکستان یک بخش مهم را مدنظر قرار داده است که می­تواند صدور ویزای ازدواج را سریعتر و آسانتر نماید. حقیقت این است که ازدواج خارجی در کشور ازبکستان باید به صورتی باشد که هر دو شخص از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی باشند و شخص تبعه کشور ازبکستان نیاز می ­بایست شغل مناسب و درآمد مشخصی داشته باشد این موضوع از سوی دولت بسیار مهم است و باید رعایت شود. فرد خارجی به محض ورود به کشور ازبکستان باید در عرض 30 روز مراسم ازدواج خود را به صورت رسمی به ثبت برساند و مشخص است که در این راستا نیاز به دو شاهد خواهد بود. پس از سه سال زندگی فرد اجازه درخواست برای اقامت دائم دارد و درخواست وی به طور دقیق ارزیابی می ­شود. در صورتی که افراد صاحب فرزند شوند این رویه زودتر نیز دنبال می ­شود. نامه تمکن مالی در کشور ازبکستان به طور کلی از موضوعات بسیار مهم است یعنی اگر هر دو شخص از نظر مالی در وضعیت خوبی نباشند این امکان بسیار زیاد است که پیشروی های اقتصادی در کشور ازبکستان در سال های پیش روی با تغییراتی همراه باشد. یک اصل اقتصادی مهم را مدنظر قرار دهید که اگر اشخاص در کشور ازبکستان بتوانند رویکردهای دقیق مالی را پیش بگیرند شرایط برای خرید ملک نیز به انها داده می شود. بررسی های دقیق تر این موضوع توسط دولت مشخص شده و بسیار مهم است که وضعیت اقتصادی در این زمینه به طور دقیق مشخص شود.

اجاره خانه در ازبکستان

اجاره خانه در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در شهر سمرقند کشور ازبکستان سعی کنید در ابتدا به سراغ منطقه های میانی بروید، منطقه های میانی با نرخ متوسط همراه هستند مشخص است که شما برای اجاره خانه در کشور ازبکستان باید چندین موضوع را مدنظر قرار دهید اول اینکه قیمت خانه در بخش های بالایی کشور ازبکستان گران است این موضوع به طور کلی سبب می شود که مسیر اجاره خانه در کشور ازبکستان کمی آسانتر باشد. حقیقت این است که خانه هایی که در منطقه های متوسط کشور ازبکستان دیده می ­شود بهترین گزینه برای رسیدن به اقامت هستند، این خانه ها از نظر قدمت در فضای درستی قرار دارند مشخص است که نرخ منزل بر اساس موقعیت مکانی و همینطور امکانات ارزیابی می­ شود.

گزینه بعدی این است که شما باید برای اجاره ملک در کشور ازبکستان در ابتدا کرایه حداقل سه ماه اول را پرداخت کنید. حقیقت این است که به طور کلی مسیر اجاره خانه در کشور ازبکستان کمی با سختگیری همراه است، صاحبخانه ها اعتمادی به افراد ندارند و این موضوع سبب می شود که منزل خود را تنها به گروه خاصی ارائه دهند بنابراین با ارائه گردش مالی و یا فیش حقوقی نیز می توانید نظر افراد را جلب کنید. مشخص است که به طور کلی وضعیت رهن و اجاره منزل در کشور ازبکستان در شرایط مشخصی دنبال می­ شود این ارزیابی ها را مدنظر قرار دهید که روند مثبت اقتصادی در کشور ازبکستان در زمینه اجاره خانه سبب می شود که حجم تجارت در این کشور بیشتر شود این موضوع بیشتر در خصوص رهن خانه مورد نظر نیز ارزیابی می­ شود در هر صورت قیمت بندی ها شاخص های دقیقی هستند که باید به طور کلی ارزیابی شود. این موضوع را مدنظر قرار دهید که به  طور کلی اجاره خانه در کشور ازبکستان از نظر حجم تجارت در مسیر ساخت و ساز نیز ورود داشته است.

 

 

خرید ملک در ازبکستان

خرید ملک در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر هزینه کمی دارید که برای سرمایه گذاری در کشور ازبکستان قابل قبول نیست می توانید به سراغ خرید ملک بروید، خانه هایی با متراژ کم در کشور ازبکستان وجود دارد که گزینه های بسیار خوبی برای خرید هستند این موضوع سبب می ­شود که سرمایه شما رشد زیادی داشته باشد. موقعیت مکانی و به طور کلی امکاناتی که در این راستا دیده می­ شود سبب می ­شود که خرید شما رویکرد بهتری داشته باشد. برخی از خانه ها در کشور ازبکستان در وضعیت پیش فروش قرار دارند پیش فروش خانه ها می ­تواند روند فعالیتی درستی را در پیش بگیرد. حقیقت این است که برای خرید ملک در کشور ازبکستان باید شرایط ملک ارزیابی شود نیاز است که تعرفه های ملک مشخص باشد و همینطور باید صاحب ملک نیز حضور داشته باشد. هزینه برای سند زنی و سایر هزینه های مربوط به شهرداری در کشور ازبکستان به طور مقرون به صرفه است. ورود سرمایه به کشور ازبکستان کار آسانی است و می ­تواند در قالب خرید ملک و زمین و یا خانه باشد در هر صورت هر یک از گزینه های موجود با روش های قانونی همراه هستند. سرمایه گذاری برای خرید ملک در کشور ازبکستان می ­تواند مسیر توسعه دقیقی داشته باشد. وضعیت اقتصادی و خرید ملک در کشور ازبکستان در قالب پیش فروش مشخص شده است. روند مثبت اقتصادی در کشور ازبکستان سبب می­ شود که کارهای قانونی مشخصی در پیش گرفته شود. شاخص هایی که برای خرید ملک در کشور ازبکستان دیده می ­شود می تواند هزینه های درستی را مدنظر قرار دهد حقیقت این است که روش های قانونی به طور کلی از بخش های دقیق و درستی هستند. قیمت خانه در کشور ازبکستان تنها 11 درصد از ایران بیشتر است و شرایط برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور دیده می­ شود.

 

ثبت شرکت در ازبکستان

ثبت شرکت در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ازبکستان از نظر اقتصادی در ثبات خوبی قرار دارد این گزینه سبب شده است که ثبت شرکت در کشور ازبکستان یک انتخاب کاملاً هوشمندانه باشد و بتواند به سرعت مسیر اقامت دائم را ایجاد کند. کشور ازبکستان ذخایر طبیعی نفت و گاز دارد این موضوع سبب شده است که سرمایه های دولتی در مسیر ثبت شرکت ارزشمندتر از سایر دوره ها باشد. حقیقت این است که شما برای ثبت شرکت در کشور ازبکستان باید یک سری مدارک لازم را مدنظر قرار دهید.

در ابتدا باید فرم مخصوص ثبت شرکت را تکمیل کنید. این فرم در بخش اول خود یک سری اهداف دقیق و ضروری را نشان داده است که می تواند از بخش های بسیار تأثیرگذار باشد حقیقت این است که شما باید هدف از تعیین اقتصاد و همینطور نوع فعالیت خود را در این بخش مشخص کنید که البته با ذکر یک سری سوال و پاسخ همراه است. مورد بعدی در این فرم اطلاعات شخصی شما و همینطور میزان بودجه و شرایط کاری و مدیریت شما خواهد بود که باید مورد توضیح قرار بگیرد. مشخص است که وضعیت اقتصادی در کشور ازبکستان وابستگی مشخصی به نرخ صوم کشور ازبکستان دارد یعنی قیمت صوم کشور ازبکستان می تواند پروسه ثبت شرکت را آسانتر و یا دشوارتر نماید و همه چیز بستگی به نرخ ارز دارد.

در مرحله بعد نیاز است که گواهی مبنی بر تجاری بودن هدف اقتصادی می­بایست مشخص شود بسیار مهم است که گواهی ثبت شما برای شرکت مادر باشد حقیقت این است که نمایندگی یا شرکت مادر دو پروسه جدا از هم هستند که باید رعایت شود.

افراد باید مدارک شناسایی داشته باشد و نیاز به کپی از شناسنامه است در نظر داشته باشید که موافقت های اصولی که توسط دولت و کارگزاری های کشور ازبکستان صورت می ­گیرد بخش مهمی از اقتصاد را مدنظر قرار می ­دهد. شرکت مادر در کشور ازبکستان سعی به تأسیس دفتر نمایندگی دارد و وضعیت برای مهر و امضا ثبت شرکت باید رعایت شود.

مقررات لازم برای فعالیت های دفتر نمایندگی یکی از روش هایی است که با هزینه اولیه کمتری همراه است و نیاز است که آدرس مکانی به شخص داد شود. دفتر نمایندگی و یا شعبه به طور کلی بر اساس اسناد و مدارک مشخصی دنبال می­ شود. پرداخت هزینه در کشور ازبکستان برای ثبت شرکت بر اساس نوع شرکت ارزیابی می شود. مدارک شما باید به زبان های انگلیسی و ازبکی ترجمه شود نیاز است که به طور کلی همه مدارک شما به اداره دادگستری ارائه شود و باید مدارک تنظیم شده به اداره تسلیم شود در نظر داشته باشید که بودجه لازم در این زمینه بر اساس هزینه ثبت شرکت مشخص می شود. اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در کشور ازبکستان پس از یک دوره 7 ساله کار با سود اقتصادی بالا صورت می­گیرد و پاسپورت کشور ازبکستان به افراد ارائه می ­شود.

 

انواع ویزا و انواع اقامت در ازبکستان

انواع ویزا و انواع اقامت در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت در کشور ازبکستان بیشتر برای بخش های اقتصادی و تجاری دیده می­ شود. به عنوان مثال اقامت از طریق سرمایه گذاری به این کشور در قالب های شش ماهه و یک ساله گزارش شده است مشخص است که اقامت به صورت فوری در این کشور بر اساس تجارت مشخصی دنبال می­ شود. افراد می توانند ویزای سرمایه گذاری مشخص را تا سه بار تمدید نمایند. در نظر داشته باشید که وضعیت اقتصادی در کشور ازبکستان به طور دقیق مشخص می­ شود. صدور ویزای تجاری در کشور ازبکستان برای کسانی که بودجه اولیه خوبی دارند یک انتخاب بسیار عالی خواهد بود.

ویزای توریستی کشور ازبکستان برای ورود به خاک این کشور محسوب می ­شود و این ویزا به طور کلی برای دوره یک الی سه ماهه صادر می ­شود و به فرد اجازه یک بار ورود به خاک کشور ازبکستان داده می ­شود مشخص است که در این زمینه ارائه تمکن مالی نیاز است.

در صورتی که قصد اخذ ویزای کاری کشور ازبکستان را دارید باید سابقه کاری مفید داشته باشید مهارت کاری درستی نیز مدنظر است مشخص است که مسئولیت کاری در این راستا به طور کلی می ­تواند در صدور ویزای کاری به شما کمک نماید، ارتباط با کارفرمایان در کشور ازبکستان از اهمیت زیادی برخوردار است.

ویزای تحصیلی در کشور ازبکستان نیز وابسته به دانشگاهی که در آن پذیرفته شده باشید صورت می­گیرد و مشخص است که افراد باید برای ارائه مدارک در این بخش چندین موضوع مهم را مدنظر قرار دهند اقامت دائم کشور ازبکستان پس از یک دوره زندگی 5 ساله صورت می ­گیرد و پس از ده سال زندگی نیز پاسپورت این کشور صادر می شود.

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ازبکستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بازار بیمه در ازبکستان اغلب داغ است این روند سبب می­ شود که تسهیلات بیمه ای در ازبکستان رویکرد درمانی نیز داشته باشد. بیمه های سرمایه گذاری بین بانکی و بیمه های صادرات کالا دو گزینه بسیار مشهور در لیست بیمه گذاری های ازبکستان محسوب می ­شود. بیمه محصولات بانکی می تواند رویکرد های مشخصی داشته باشد. به طور کلی بیمه خدمات درمانی برای اغلب دوره های درمانی مشخص است در نظر داشته باشید که وضعیت بیمه عمومی در این کشور بر اساس دفترچه های بیمه ای صورت می ­گیرد. مشخص است که درمان در ازبکستان به طور دقیق و اصولی مشخص شده است. رویکردهای اقتصادی در این کشور می تواند به چندین بخش تقسیم شود.

 

خدمات بانکی و مالی در ازبکستان

خدمات بانکی و مالی در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک ملی ازبکستان به طور کلی یک شرکت خدمات مالی و بانکداری محسوب می ­شود که به عنوان بزرگترین موسسه سرمایه گذاری در آسیای مرکزی محسوب می­ شود. بانک ملی این کشور در سال 1991 راه اندازی شد است و به طور کلی دارای 624 شعبه بوده و در رتبه 862 از فهرست 1000 بانک برتر در دنیا قرار دارد. به طور کلی در سال 2012 این بانک یکی از بانک های بسیار عالی در زمینه کاهش فساد مالی در مجله اقتصادی اعلام شده است. خدمات این بانک در زمینه بانکداری خرد و شرکتی و سرمایه گذاری است. در خدمات بانکی ازبکستان به طور کلی در زمینه کارت اعتباری، کارت نقدی اوراق بهادار و همینطور بازار بورس ارزیابی شده است. این بانک در زمینه ویزاکارت و مستر کارت ارزیابی شده است. در فعالیت های اقتصادی در ازبکستان به طور کلی بانکداری از ارزش های مشخصی همراه هستند. سهام در این کشور ارزش های مشخصی دارد.

 

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ازبکستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پاسپورت ازبکستان به طور کلی به شما امکان سفر به 66 کشور در دنیا را می ­دهد اعتبار این پاسپورت 68 اعلام شده است و سهولت در رفت و آمد را فراهم می­ سازد.

تشابهات فرهنگی ازبکستان با ایران

تشابهات فرهنگی ازبکستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ازبکستان همیشه لبخند می ­زنند و لبخد بخشی از استایل زندگی آنها محسوب می ­شود در این کشور مردم سعی می ­کنند مانند مردم ایران مهمان نواز باشند مشخص است که تشابهات فرهنگی در زمینه خرید ملک و پس انداز نیز در ازبکستان دیده می ­شود. ارزیابی های اقتصادی نشان می ­دهد که تشابهات فرهنگی در ازبکستان می­تواند یک ابزار تعاملی بسیار قوی محسوب شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ازبکستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تعطیلات رسمی  کشور ازبکستان در سال 2019

تاریخ

مناسبت

January-1

سال نو

March-8

روز ملی بانوان

March-21

نوروز

May-1

روز کارگر

May-9

روز حافظه قوی

Jun-4 - 6

عید فطر

August-11 - 12

عید قربان

September-1

روز استقلال

November-18

روز پرچم کشور ازبکستان

December-8

روز آزادی بیان

دین در ازبکستان

دین در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی 88 درصد از مردم ازبکستان مسلمان هستند این موضوع سبب شده است که اغلب آن ها شیعه مذهب و یا حنفی مذهب باشند. به طور کلی ترکیبی از مذهب شیعه و حنفی در این کشور دیده می­ شود. در نظر داشته باشید که این کشور یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته احترام کافی برای دولت ها فراهم سازد.

 

 

تفریح در ازبکستان

تفریح در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

باغ گیاه شناسی ازبکستان یکی از قدیمی ترین باغ های این کشور است که البته بزرگترین باغ گیاهشناسی در آسیای میانه محسوب می ­شود. این باغ دارای دیدنی های طبیعی و جذابی است و به طور کلی قدمت آن به سال های 1920 می ­رسد. این باغ در اوایل قرن بیستم میلادی طراحی شده است و در مجموع 66 هکتار را در بر می ­گیرد. این باغ به طور کلی بیش از 50 هزار نوع درخت و درختچه دارد و همینطور گیاهان علفی و رونده زیادی در این باغ به چشم می ­خورد. به طور کلی این باغ دارای جاذبه های دیدنی و بسیار دوست داشتنی است و شامل درختان زیبا و همینطور فضای دوست داشتنی است. بازدید از این باغ می تواند یک رویکرد ارزشمند اقتصادی محسوب شود. مجموعه های دیدنی زیادی در این باغ وجود دارد که دارای علمی و دوست داشتنی است.

موزه امیر تیمور یکی از صد موزه زیبا در ازبکستان است به طور کلی این موزه دنیایی از تاریخ و فرهنگ است و در قلب شهر تاشکند قرار دارد. این موزه به طور کلی دارای گنبدهای باستانی بوده و جلوه ای از ردش و هنر محسوب می ­شود. این موزه بسیار زیبا و خاص طراحی شده است و یکی از بهترین دیدنی های ازبکستان به شمار می­ آید. بازدید از این موزه نیاز به تهیه بلیط دارد.

موزه قربانیان یکی از دوره های مربوط به قربانیان دوران استعمار است که به طور کلی فضای داخلی آن کمی غم انگیز است و دارای جاذبه های دیدنی بی نظیری است. این موزه دارای شرایط خاصی بوده و شما اجازه عکاسی داخل آن را ندارید.

باغ ژاپنی از دیگر باغ های دیدنی در ازبکستان است که یک پارک منحصر به فرد است که یادآور فرهنگ ژاپنی ها می­ باشد این باغ به طور کلی از خاطرات رویایی برخوردار است و مشخص است که دسته بندی های اقتصادی دقیقی در آن دیده می ­شود. فضای داخلی این باغ زیبا و منحصر به فرد است.

کاخ شاهزاده رومانوف یک منطقه تاریخی و بسیار خاص است که سبک ساختمان های مدرن در ان دیده می­ شود. این منطقه به طور کلی از سقف های آبی تشکیل شده است. مشخص است که این مجموعه دارای نقاط شهری مشخصی است و می تواند محیط بسیار عالی برای عکاسی باشد .

موزه هنرهای کاربردی در ازبکستان یک موزه کمی عجیب است که آثار سفالگری و فرش های دستباف در آن دیده می ­شود به طور کل این بخش برای بازدید عموم آزاد است و منطقه بسیار دیدنی و جذابی است.  

 

شهر سبز یک شهر دیدنی در ازبکستان است که به طور کلی آثار باستانی آن بسیار وسیع است. این منطقه دارای طرح اولیه زیبایی بوده یکی از برجسته ترین معماری های تیموریان محسوب می­ شود. این دروازه دارای 65 متر بلندی است و به طور کلی یکی از دیدنی های مشهور محسوب می ­شود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ازبکستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت حمل و نقل شهری در ازبکستان روز به روز بهتر می ­شود اما خبری از فضای حمل و نقل قدرتمند با تکنولوژی روز نیست. تاکسی ها بدون کیلومتر شمار هستند اما نرخ ها توسط دولت مشخص می ­شود. بسیار دیده شده است که وضعیت حمل و نقل این منطقه توسط گروه های سرمایه گذار قدرتمند تضمین شده است حقیقت این است که درون شهر فضای روتینی ارزیابی شده است که می­ تواند شاخص های دقیقی را مدنظر قرار دهد.

 

فرهنگ ازبکستان

فرهنگ ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ ازبکستان به طور کلی زندگی ساده و اسان دنبال می ­شود، مردم از صبح مشغول به کار می ­شوند و مشخص است که این مسیر به طور دقیق صورت می­ گیرد. حقیقت این است که فرهنگ ازبکستان به طور کلی در لا به لای فرهنگ های عمیق اروپایی دیده می­ شود. مردم بخشی از زندگی خود را به تفریح اختصاص می­ دهند در این کشور مردم علاقه زیادی به مطالعه دارند و سعی می­ کنند بخش مهمی از زمان خود را به کتاب های روانشناسی اختصاص دهند.

 

هنر ازبکستان

هنر ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ازبکستان به طور کلی اهل هنر هستند هنر آشپزی در این کشور هم یک منبع درآمد خوب برای بانوان است و هم یک مسیر عالی برای افزایش روحیه کار گروهی. هنر نقاشی و عکاسی از دیگر مواردی است که مردم ازبکستان به آن علاقه زیادی دارند در هر صورت هنر در این کشور شاخص های مشخصی دارد.

ورزش در ازبکستان

ورزش در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کار با توپ در از دید مردم ازبکستان ورزش خوبی است و فوتبال و بسکتبال دیگر ورزش هایی که با توپ ترکیب شده اند اغلب مورد استفاده قرار می ­گیرد مشخص است که ورزش های تیمی در این کشور نیز مورد حمایت قرار می ­گیرد.

 

خرافات در ازبکستان

خرافات در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ازبکستان در صورتی که روز جمعه با سیزدهم آن ماه یکسان باشد نشانه شومی است. ریشه در این خرافات به طور کلی به دوره مسیحیت باز می ­گردد که روز صلیب کشیدن مسیح روز جمعه بوده است و از خرافات بسیار مهمی است که مردم این کشور بسیار به آن توجه می ­کنند در چنین روزی سعی می کنند از هر کاری دست بکشند و انتظار تمام شدن آن را داشته باشند.

خاراندن کف دست در ازبکستان نشانه به دست آوردن پول است این نشانه در ایران نیز دیده می ­شود و مردم با خاراندن دست خود فکر می ­کنند که از نظر مالی بهبود خواهند داشت به طوری که به فکر سرمایه گذاری در مورد پولی که هنوز به دست نیاورده­اند خواهند افتاد.

راه رفتن بین دو پایه نردبانی در ازبکستان یک نوع بازی است که بخشی از ان به خرافات مردم مربوط می­ شود. به طور کلی وقتی در یک فضایی قرار می­گیرید که دو سمت شما اشغال شده است به این معنی است که در زندگی شما گرفتاری جدیدی ایجاد می ­شود به همین دلیل مردم ازبکستان علاقه ای به آسانسور ندارند.

شکستن آینه در ازبکستان به معنی بدیمنی بوده و جان انسان را به خطر می ­اندازد مشخص است که تکه های آیینه در این بخش زیر نور دفن می ­شوند و این موضوع از نظر مردم ازبکستان بسیار عجیب و مهم است.

 

 

شایعات در مورد ازبکستان

شایعات در مورد ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خنده رو بودن مردم ازبکستان نباید به منزله جنبه بالای آنها تصور شود.

در این کشور شما به محض ورود نمی توانید درخواست برای اقامت دائم داشته باشید.

مردم ازبکستان مردمانی شکاک نیستن و این تصور اشتباه است.

موارد ممنوعه در ازبکستان

موارد ممنوعه در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

هرگز از یک خانم در مورد سنش سوال نکنید.

هرگز زندگی آدما را با هم مقایسه نکنید مردم ازبکستان از مقایسه شدن بیزار هستند.

در این کشور زندگی رویکردهای مشخصی دارد اما تفریح نیز بسیار مهم است.

کار در کشور ازبکستان قوانین سختی دارد باید رعایت شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ازبکستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطرات زیادی در این کشور شما را تهدید نمی ­کند اما اگر به فرهنگ کسی بی احترامی کنید و یا مذهب او را زیر سوال ببرید قطعاً به شما آسیب می ­رسد. کیف دزدی در بین مردم ازبکستان هنوز دیده می ­شود. برخی از رستوران های ازبکستان از نظر غذا ضعیف هستند و احتمال مسمومیت وجود دارد.

تشابهات قوانین ازبکستان با ایران

تشابهات قوانین ازبکستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      مردم ازبکستان قوانین مربوط به مهلت پرداخت بیمه را مانند مردم ایران رعایت می­ کنند.

2-      قوانین مخصوص به کسب و کار های بازار آزاد در ازبکستان مانند ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در ازبکستان

گواهینامه و خرید ماشین در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ گواهینامه در ازبکستان در ابتدا باید در تست پزشکی چشم شرکت کنید. مشخص است که خرید ماشین در ازبکستان به طور کلی از نظر اقتصادی وضعیت بهتری دارد. در نظر داشته باشید که برای خرید ماشین در ازبکستان باید به سند و وضعیت سلامت ماشین دقت داشته باشید.

 

 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ازبکستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت : در ازبکستان در ایران تهران ، اقدسیه، خیابان بوستان، خیابان نسترن قرار دارد.

کنسولگری : تهران ، اقدسیه ، پارک چهارم ، کوچه دهم

نوع پوشش مردم ازبکستان

نوع پوشش مردم ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نوع پوشش افراد در ازبکستان بیشتر بستگی به فرهنگ آنها دارد اما حجاب در این کشور شامل لباس های بلند و آزاد است. آقایان سعی می ­کنند از شلوارهای نخی راحت استفاده کنند و کلاه بر سر بگذارند و کودکان همیشه لباس های خنک و نخی استفاده می­ شود این رویه سبب شده است که نوع پوشش در ازبکستان از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ازبکستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ازبکستان در آسیای میانه قرار دارد و در شمال ترکمنستان و افغانستان واقع شده است. این کشور دارای مساحت 448.978 کیلومتری است و به طور کلی دارای فضای طبیعی زیادی است. ازبکستان 5 همسایه مهم دارد. این کشور دارای 12 استان است و شهرهای خیوه و سمرقند و بخارا از شهرهای مشهور این کشور محسوب می شود. جمعیت این کشور بیش از 32 میلیون نفر بوده و 80 درصد از آن ها را ازبک ها تشکیل داده اند

آب و هوای ازبکستان قاره ای است و بارندگی کمی در این کشور دیده می­ شود، تابستان های گرم و طولانی داشته و زمستان های ملایمی دارد. واحد پول ازبکستان سوم است و از نظر زمانی این کشور یک ساعت و نیم از ایران جلوتر است. تاشکند پایتخت مدرن و بزرگترین شهر این کشور محسوب می ­شود.

دومین شهر بزرگ در ازبکستان به طور کلی در لیست یونسکو قرار دارد و یکی از جاذبه های بسیار معروف در جاده ابریشم محسوب می­ شود. هزینه غذا در ازبکستان ارزان است و شما می توانید با 5 دلار در یک رستوران غذایی خوب میل کنید. هزینه حمل و نقل در این کشور نیز 0.2 دلار ارزیابی می شود. هزینه ورودی برای تاکسی ها 1 دلار است.

 

غذاهای ازبکستان

غذاهای ازبکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سوپ لاجمان

سوپ لاجمان یک یاز سوپ های بسیار خوشمزه و مقوی ازبکستان محسوب می ­شود و به طور کلی از غذاهای اصیل و آسیای مرکزی است. این سوپ به طور کلی در بین ازبکی ها و گردشگران این کشور استفاده می ­شود. طعم سوپ بسیار عالی بوده و از رشته فرنگی و انواع سبزیجات در آن استفاده می­ شود. این سوپ طعم بی نظیری دارد و در لیست غذاهای آبکی قرار می­ گیرد. مزه آن شبیه به برنج ایرانی است.

سالاد بادمجان

سالاد بادمجان یک سالاد ازبکستانی است که مردم این کشور اغلب علاقه دارند که پیش از غذا حتماً سور کنند. در این سالاد از بادمجان های ترکیبی نیم پز با تربچه و فلفل و سبزیجات استفاده می­ شود و به طور کلی در شرفی مشخص و بزرگ قرار دارد. این غذا طعم خوبی دارد.

سوپ چوچورارا

سوپ چوچورارا یک نوع سوپ خوش طعم و شکم پر محسوب می ­شود که در آبن نمک جوشانده می­شود و در ان از شیر ترش و فلفل و پیاز و رب گوجه و فلفل نیز استفاده می ­شود. در این سوپ از فلفل سیاه و خانه نیز استفاده شده و طعم بی نظیری دارد.

پلوی عروسی

پلوی عروسی یک غذای بسیار مشهور و مجلسی در ازبکستان است که از ترکیب برنج و گوشت و هویج و پیاز و کشمش تهیه می شود و به طور کلی در مجالس بزرگ سرو می ­شود.

سالاد تاشکند

سالاد تاشکند یک وعده غذای کامل با گوشت زبان گوساله است و از تربچه و سبزیجات تازه در آن استفاده می ­شود این سالاد در ماست و پیاز داغ سرخ شده درست می ­شود.

مانتی

مانتی یک غذای شکم پر و وسوسه کننده است که در آن از بخار خانه ترش شده استفاده می­ شود و طعم آن بی نظیر است. این غذا به طور کلی از طریق گوشت و سبزیجات و مواد غذایی دیگری تهیه می ­شود و طعم دل انگیزی دارد.

سامسا

سامسا یک نوع کیک مثلثی در ازبکستان است که در تنور پخته می ­شود و بسیار خوشمزه است. این کیک به طور کلی بافت نرم و خوشمزه ای دارد و لذیذ و بی نظیری دارد. این کیک به طور کلی به صورت سنتی و ب کدو تهیه می ­شود. داخل آن نیز مواد شیرینی و یا مواد دیگر پر شده است.

سالاد آچیچوک

سالاد آچیچوک یک غذای ازبکستانی است که در آن از گوشت استفاده شده است این غذا مخصوص گیاهخواران است و به طور کلی از گوجه فرنگی ورقه شده و پیاز و ادویه ترشی در آن استفاده می­ شود.

نارین

نارین یک نوع غذای خوب در ازبکستان است که از رشته فرنگی و گوشت چرخ کرده و پیاز و فلفل خرد شده در آن استفاده می­ شود. این غذا به صورت سنتی طبخ می­شود و به طور کلی از گوشت و اسب در آن استفاده می­ شود.

شوربا

شوربا یک نوع غذای گوشتی از گوشت گاو و از سبزیجات و هویج در آن استفاده شده است و به دو شکل سرخ شده یا آب پز تهیه می ­شود و طعم بی نظیری دارد این غذا به صورت یک وعده کامل غذا استفاده می ­شود.