x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

یمن

کشور یمن در جنوب غربی آسیا قرار دارد و در جنوب شبه جزیره عربستان قرار دارد، پایتخت این کشور شهر زیبای صنعا است. تجربه سفر به یمن بسیار بی نظیر و ارزشمند است. این کشور در مجاورت عربستان سعودی و امارات قرار دارد و یک بهشت دیدنی محسوب می ­شود. این کشور اخیرا درگیر جنگ های داخلی و همینطور دیگری های قبیله ای بوده است اما در حال حاضر یکی از مناطق گردشگری و دیدنی بسیار زیبا محسوب می ­شود. وضعیت سفر و گردشگری و همینطور بهبود زیر ساخت های حمل و نقل در یمن بهتر از سال های گذشته اعلام شده­ است. محصولات صادراتی در کشور یمن در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است اینطور که شواهد نشان می ­دهد محصولات وارداتی به کشور یمن بیشتر در زمینه غذا و احشام زنده است. ماشین آلات و همینطور تجهیزات و مواد شیمیایی از دیگر محصولات مهم وارداتی به کشور یمن محسوب می ­شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Yemen عربی: يمني
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: گویش های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار هر دینار کشور یمن 0.0040 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00967
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 40
 • پایتخت: صنعا
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 29.652 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3)
 • دامنه اینترنتی: .ye
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 42.23 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور یمن

سفر به یمن سفر به کشوری است که در جنوبی ترین قسمت غربی شبه جزیره عربستان دارای سواحلی در کنار دریای عرب و دریای سرخ می ­باشد. کشور یمن Yemen کشوری در خاورمیانه است که در آسیای جنوب غربی و در جنوب شبه جزیره عربستان قرار دارد. یمن شامل بیش از ۲۰۰ جزیره در دریای عرب است که بزرگترین آن‌ها جزایر سقطره می­باشد. از نظر تاریخی بسیاری از تجار از یمن عبور کرده ­اند زیرا در مسیرهای ادویه قدیمی قرار داشت. اگر در سفر به یمن تاریخ این کشور را مطالعه کنید، خواهید دانست در زمان پادشاهی خسرو انوشیروان پس از پیروزی ایران در جنگ با روم و با غلبه ایران بر جنوب عربستان، به مدت 24 سال، یمن توسط شاهنشاهی ساسانی به تصرف ایران درآمد و تا زمان پیدایش اسلام زیر نظر حکومت ایران قرار داشت. پس از فراز و نشیب های تاریخی این کشور در سال 1750 از سلطه امپراتوران عثمانی بیرون آمد.

سفر به کشور یمن

زندگی در کشور یمن

.کشور یمن در بخش جنوب غربی آسیا و جنوب شبه جزیره عربستان قرار دارد. پایتخت این کشور شهری به نام صنعا است. اجاره خانه در شهر صنعا کشور یمن کمی گران است. این کشور دارای دو ساحل مهم است. مهمترین جزیره در دریای عرب قرار گرفته است و دسترسی به این بخش دشوار است. شهر صنعا مرکز سیاسی و تجاری یمن محسوب می ­شود. از دیگر شهرهای مهم کشور می­توان به مارب اشاره نمود این شهر باستانی بوده و در شرق یمن قرار دارد، شهر صعده نقش مهمی در دوران اسلام دارد و توقفگاه حجاج و تاجران بوده است. شهر ذمار دارای معماری های خاصی است و از سنگ های سیاه زینتی برای زیبایی آن استفاده شده است. واحد پول یمن ریال است و مردم این کشور اغلب به زبان عربی صحبت می ­کنند. مدیر مالی از شغل های مهم در کشور یمن است و درآمد خوبی دارد. رساندن سود به حداکثر، کاهش هزینه ها و همینطور تولید یک سری گزارش های مالی از موضوعات مهمی است که وظیفه یک مدیر مالی است. 

زندگی در کشور یمن

مهاجرت به کشور یمن

صنعا پایتخت کشور یمن است و یکی از شهرهای دیدنی و مهاجرپذیر محسوب می­ شود. در این شهر مردم زندگی خوبی دارند، زندگی در صنعا آرام است مردم سعی می ­کنند زمان مناسبی به کار اختصاص دهند و وضعیت کار نیز در این شهر بهتر از سایر شهرهای یمن است. این شهر بزرگ بوده و برای ورود سرمایه نیز گزینه خوبی است بیش از 70 درصد از سرمایه گذاری های خارجی در این شهر صورت می ­گیرد. ویزای تحصیلی کشور یمن برای جوانان بین 20 الی 40 سال گزینه دردسترس ­تری است ، بسیاری از جوانان از نظر سابقه کاری در وضعیت خوبی نیستند از طرفی از نظر اقتصادی نیز در رتبه خوبی قرار ندارند به این ترتیب ویزای تحصیلی می ­تواند یک انتخاب متعادل و بسیار خوب باشد. رشد مهاجرپذیری کشور یمن این روزها سوالات زیادی فراهم ساخته و مشخص است که ایرانیان و البته سایر کشورها کشور یمن را یکی از کاندیدای مهاجرتی محسوب می­ کنند.

مهاجرت به کشور یمن

تحصیل در کشور یمن

در نظام آموزشی کشور یمن به طور کلی یادگیری دروس به صورت پیشرفته در آخرین مراحل قرار دارد. به طور کلی اصول و شواهد یادگیری دروس در کشور یمن سبب شده است که وزارت علوم مسیر یادگیری دروس را به شکل مشخصی ارزیابی کنند. برای ورود به مقطع ابتدایی در این کشور نیازی به شرکت در آزمون خاصی ندارید نیازی نیست که بتوانید سطح سواد زیادی داشته باشید باید بتوانید نظام آموزشی کشور یمن را به صورت دنبال کنید که در نهایت به نتیجه خوبی برسد. برای تحصیل دندانپزشکی در یمن باید بتوانید طول دوره تحصیلی مشخصی داشته باشید. دوره تحصیل 5 ساله است و افراد باید از نظر جسمی پر قدرت بوده و از نظر روانی نیز سالم باشند. در نظر داشته باشید که تحصیل در رشته دندانپزشکی در یمن نیاز به ارزیابی صلاحیت ­های مشخصی دارد. برای ورود به رشته دندانپزشکی در یمن نیاز به شرکت در آزمون­ های ورودی دارید.

تحصیل در کشور یمن