x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

عربستان

کشور عربستان بزرگترین کشور در غرب آسیا محسوب می شود، این کشور از بخش شمال با عراق و همینطور کویت و اردن همسایه است. از بخش جنوب نیز با عمان هم مرز است. عربستان محل تولد اسلام محسوب می شود و به طور کلی در بین مسلمانان جایگاه ویژه ای دارد. این کشور به طور کلی ثروت زیادی از بخش نفت به دست آورده است و بیشترین ذخایر نفتی در جهان را دارد. در این کشور بیش از 27 میلیون نفر زندگی می کنند که 16 میلیون آنها شهروند این کشور هستند. در حدود 75 درصد از این کشور توسط بیابان های خشک و بی‌آب و علف پوشانده شده است. به طور کلی سه صحرای بزرگ ، نفوذ و دهنا و ربع الخالی در این کشور دیده می شود. کشور عربستان دارای ششمین ذخایر گاز طبیعی در دنیا محسوب می شود. اینطور که ارزیابی ها نشان داده است دولت کشور عربستان بر فعالیت های اقتصادی کنترل بسیار دقیقی دارد و این موضوع سبب شده تا حدود 35 درصد از محصولات عمده داخلی متعلق به بخش های خصوصی باشد. در این کشور بیش از 9 میلیون کارگر مشغول کار هستند ک رقم قابل توجهی است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Saudi Arabia عربی: المملكة العربية السعودية
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی مطلق
 • زبان های رایج: انگلیسی و فارسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: ریال عربستان 0.27 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۹۶۶
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 80 کشور
 • پایتخت: ریاض
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: بیش از 32.941 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: GMT+3) UTC+3)
 • دامنه اینترنتی: .sa
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 683.8بیلیون دلار آمریکا

سفر به عربستان

آب و هوای کشور عربستان به خصوص شهر مدینه گرم و بیابانی است، این شهر به نسبت مکه معتدل تر بوده و میزان خنکی بیشتری دارد. در فصل تابستان دمای هوا کشور عربستان به بیش از 45 درجه سانتی گراد نیز می رسد و به طور کلی اقدامات لازم در فصل های بهار و پاییز صورت می گیرد و بیشترین تعداد گردشگران نیز در فصل بهار و پاییز دیده می شود. دمای هوای بهار در این کشور در طول روز 34 درجه سانتی گراد بوده و در شب به 23 درجه می رسد، همینطور تابستان های این کشور نیز بین 31 الی 42 درجه سانتی گراد است. پاییز در کشور عربستان دمای هوا بین 25 الی 36 درجه سانتی گراد است. بیشترین ارزش کشور عربستان به شهر مکه و زیارت است و مادامی که اسم کشور عربستان شنیده می شود فضای گردشگری مذهبی در این کشور به صورت جدی دنبال می شود به این ترتیب مکه یکی از مهمترین شهرهای دنیا بوده و دارای فضای خوب و بسیار دل انگیز است.

سفر به عربستان

زندگی در عربستان

عربستان بزرگترین کشور در بخش غرب آسیا محسوب می شود که از بخش شمال با عراق و همینطور اردن و کویت همسایه است. این کشور از سمت شرق با امارات هم مرز است . کشور عربستان در زمینه تولید نفت بسیار کارآمد عمل کرده است، ثروت نفت این کشور به طور کلی به کل دنیا رسیده است. عربستان دارای سه صحرای بزرگ به نام های دهنا و ربع الخالی و نفوذ است. حسابداری یکی از پردرآمدترین شغل‌ها محسوب می شود به طوریکه یک حسابدار در کشور عربستان 3 برابر شخص در ایران حقوق دریافت می کند که رقم مشخصی است. کار در کشور عربستان با حقوق بالا در رشته حسابداری فراهم شده است. کسانی که به ریاضی تسلط خوبی دارند در کشور عربستان درآمد بسیار عالی خواهند داشت. این افراد کار تجزیه و تحلیل داده ها را انجام می دهند و نظریه های آماری در این راستا ارزش مشخصی دارد.

زندگی در عربستان

مهاجرت به عربستان

شما برای مهاجرت کاری به کشور عربستان باید ویزای کاری اجباری داشته باشید. برای اینکه این ویزا برای شما صادر شود نیاز به یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی مناسب است که به آن JOB OFFER گفته می شود که حتماً می بایست از طریق یک کارفرمای معتبر صادر شود. در نظر داشته باشید که جاب آفرها زمانی برای شخص خارجی صادر می‌شود که کارفرما به این نتیجه رسیده باشد که در کشور خود نمی‌تواند فرد مورد نظر را پیدا نماید به این ترتیب فاکتورهایی مانند سن و تحصیلات و سابقه کار و دانستن زبان خارجی از موضوعات بسیار مهم است که می تواند برای اخذ جاب آفر شما مورد استفاده قرار بگیرد. خدمات ارائه شده برای کسانی که کشور عربستان را برای مهاجرت انتخاب کرده اند بیشتر از سال های گذشته است. مراکز بهداشتی و درمانی این کشور به نسبت سال های گذشته بهبود داشته و فضای بیمارستان سازی در این کشور بیشتر از قبل است. سازمان و بنیادهای مختلفی نیز در این زمینه در کشور عربستان زندگی می‌کنند.

مهاجرت به عربستان

تحصیل در عربستان

نظام آموزش و پرورش کشور عربستان به طور کلی دوره های یک تا دو ساله پیش دبستانی را شکل داده است و دوره های 6 ساله ابتدایی نیز در این رده رویت شده است. برای دوره مدارس مقدماتی متوسطه دوره های سه ساله رویت شده است. دوره 3 ساله تکمیلی نیز در این کشور دیده می شود. مدت زمانی که برای آموزش ابتدایی در این کشور دیده می شود 6 سال است و رده بندی سنی 6 الی 12 سال را شکل می دهد. برنامه های آموزشی در این کشور به زبان عربی و هنر و جغرافیا صورت می گیرد و البته که تاریخ و اقتصاد خانواده برای دختران نیز ارزیابی می شود. شرکت های بزرگی در این کشور در زمینه توسعه فناوری‌های نانو فعالیت کرده اند و تحصیل در رشته های بیوتکنولوژی و بررسی شرایط ابرکامپیوترها در این کشور رشد زیادی داشته است. به طور کلی شهرت و گستردگی در این کشور رشد کرده و علوم کامپیوتر از مسائل پرطرفدار در کشور عربستان محسوب می شود.

تحصیل در عربستان