x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کشور یمن

کشور یمن در بخش جنوب غربی آسیا و جنوب شبه جزیره عربستان قرار دارد. پایتخت این کشور شهری به نام صنعا است. اجاره خانه در شهر صنعا کشور یمن کمی گران است. این کشور دارای دو ساحل مهم است. مهمترین جزیره در دریای عرب قرار گرفته است و دسترسی به این بخش دشوار است. شهر صنعا مرکز سیاسی و تجاری یمن محسوب می ­شود. از دیگر شهرهای مهم کشور می­توان به مارب اشاره نمود این شهر باستانی بوده و در شرق یمن قرار دارد، شهر صعده نقش مهمی در دوران اسلام دارد و توقفگاه حجاج و تاجران بوده است. شهر ذمار دارای معماری های خاصی است و از سنگ های سیاه زینتی برای زیبایی آن استفاده شده است. واحد پول یمن ریال است و مردم این کشور اغلب به زبان عربی صحبت می ­کنند. مدیر مالی از شغل های مهم در کشور یمن است و درآمد خوبی دارد. رساندن سود به حداکثر، کاهش هزینه ها و همینطور تولید یک سری گزارش های مالی از موضوعات مهمی است که وظیفه یک مدیر مالی است. همینطور کسانی که در زمینه خزانه داری، مدیری درآمدهای نقدی و همینطور مدیریت ریسک فعالیت داشته ­اند می ­توانند وضعیت اقتصادی درستی را پیش ببرند. ولی بیشترین درآمد در این کشور مختص متخصصان بیهوشی می باشد.

وضعیت دستمزد در کشور یمن مشخص نیست اما نرخ بیکاری در این کمترین وضعیت 8.30 و در بالاترین رنج خود به 17.80 رسیده است در حال حاضر وضعیت بیکاری در کشور یمن به 12.9 رسیده است که نسبت به سال پیش کاهشی به اندازه 1.1 داشته است. مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در این کشور دسته بندی های مشخصی دارد. جمعیت کشور یمن در ابتدا 5.17 نفر بود که امروزه به بیش از 529. میلیون نفر رسیده است. نرخ تورم در این کشور در حدود 20 درصد اعلام شده که این مقدار کاهشی بیش از 50 درصد نسبت به سال گذشته داشته است و تلاش دولت در کاهش تورم موثر واقع شده است. برنامه نویسان از دیگر گروه های مهم درآمدزا در کشور یمن هستند متخصصان برنامه نویس در این کشور به کار با نرم افزارهای تخصصی می­پردازد به این ترتیب توسعه این بخش به طور کلی می­ تواند یک مسیر خوب برای برنامه های کامپیوتری ایجاد کند این شهر در زمینه عملکرد بهتر برنامه ها نیز دخالت دارد و به طور کلی گزینه خوبی برای جوانان محسوب می­ شود. ویزای ازدواج کشور یمن نیز یکی از روش های مهاجرت آسان است. شما برای اخذ ویزای ازدواج این کشور باید بتوانید یک سری شرایط مناسب را رعایت نمایید. سن ازدواج در کشور یمن برای افراد 18 سال اعلام شده است و کمتر از این سن شرایط ازدواج وجود نخواهد داشت البته دختران 16 ساله در صورتی که رضایت پدر همراه باشد ازدواج صورت می­ گیرد. برای ازدواج در کشور یمن نیاز به دو شاهد دارید، این دو شخص می ­بایست عاقل، بالغ و مرد باشند.

 

 

 

مشاوره زندگی در کشور یمن
فهرست

حداقل حقوق در یمن

حداقل حقوق در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حداقل دستمزد در یمن 22000 ریال ( معادل حدودا 88 دلار) بوده است. مقدار دستمزد متوسط در این کشور 167000 ریال معادل 667 دلار می باشد.

 

 

نرخ بیکاری در این کمترین وضعیت 8.30 و در بالاترین رنج خود به 17.80 رسیده است در حال حاضر وضعیت بیکاری در کشور یمن به 12.9 رسیده است مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در این کشور دسته ­بندی های مشخصی دارد. جمعیت کشور یمن در ابتدا 5.17 نفر بود که امروزه به بیش از 29.5 میلیون نفر رسیده است. نرخ تورم در این کشور در حدود 20 درصد اعلام شده است این در حالی است که در بالاترین وضعیت خود 41.7 درصد بوده است دولت سعی کرده تا وضعیت تورم در کشور یمن را کاهش دهد.

برخی از رشته ها بازار کار خوبی دارند اما برای برخی از رشته ها وضعیت بازار کار بسیار ضعیف است این موضوع نشان می­ دهد که رویه کاری در کشور یمن به طور کلی دسته بندی های مشخصی دارد یکی از موضوعات جالب در زمینه کار در کشور یمن این است که بسیاری از شرکت ها علاقه به نیروی کار خارجی دارند و این موضوع بارها از سوی مردم یمن با اعتراض روبرو بوده است، حقیقت این است که رئیسان شرکت ها معتقد هستند که نیروهای خارجی بیشتر از سایر گروه ها مستعد به کار هستند و این موضوع یک برگ برنده محسوب می ­شود حقیقت این است که مردم کشور یمن در زمینه کار سخت کمی سهل انگار بوده و به تایم کاری کم اعتقاد دارند اما نیروهای خارجی بسیار به کار بوده و پشتکار این افراد بیشتر است. میزان دستمزد برای هر کار بر اساس نوع کار و همینطور سختی آن مشخص می ­شود ارزیابی ها نشان می­ دهد که کارفرمایان می ­بایست حداقل حقوق را رعایت نمایند که بسیار دیده شده این موضوع پشت گوش انداخته می ­شود ارزش های داده ­ای در کشور یمن نشان می ­دهد که وضعیت درآمدزایی در کشور یمن به طور کلی به چندین دسته مهم تقسیم شده­است پیش بینی های کاری در سال های اخیر به طور جدی به چندین شکل ممکن تقسیم شده است و مشخص است که تعرفه برای هر کار در کشور یمن به طور جدی دنبال می ­شود. برخی از شغل ها که زیر شاخه ای از پرستاری محسوب می­ شود می­تواند در لیست شغل ها پر درآمد در کشور یمن باشد البته باز هم نوسان دستمزد در این کشور دیده می ­شود و کنترل مشخصی در این راستا وجود ندارد. آمارهای داده ­ای در زمینه رشد کار در کشور یمن بهتر از گذشته بوده و مشخص است که آینده شغلی این کشور وابسته به نیروهای قدرتمند در رشته های مهندسی است. کار در کشور یمن به طور کلی دسته های مشخصی دارد اما مسیر برای آسانتر شدن شرایط اقامت در کشور یمن فراهم است.

 

میانگین درآمد در یمن

میانگین درآمد در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدیر مالی از شغل های مهم در کشور یمن است و درآمد خوبی دارد. رساندن سود به حداکثر ، کاهش هزینه ها  و همینطور تولید یک سری گزارش های مالی از موضوعات مهمی است که وظیفه یک مدیر مالی است. همینطور کسانی که در زمینه خزانه داری، مدیری درآمدهای نقدی و همینطور مدیریت ریسک فعالیت داشته­ اند می­توانند وضعیت اقتصادی درستی را پیش ببرند.

حسابداری برای شرکت ها و دولت ها و همینطور مشتریان گزینه مناسبی محسوب می­ شود این رشته به طور کلی ارزیابی­ها و شرایط اقتصادی مشخصی دارد مسئولیت این افراد ارائه گزارش های شفاهی و یا کتبی است. حسابداران یک سری گزارش های مربوط به بودجه های دولتی را ارائه می­ دهند این افراد شغل های مشخصی دارند و طبق شغل خود رفتار می ­کنند. وضعیت کاری یک حسابدار به طور کلی مشخص است.

افرادی که متخصص گفتار درمانی هستند در کشور یمن می ­توانند درآمد خوبی داشته باشند، آسیب شناسی گفتاری از شغل هایی است که آینده خوبی دارد و اینطور که مشخص است می ­تواند به طور کلی و اصولی پیش برود. کارشناس گفتار درمانی در کشور یمن اغلب در زمینه های مختلف فعالیت می ­کند او می تواند در مراکز پزشکی مثل بیمارستان ها و همینطور کلینیک ها مشغول به کار شود و حتی به وی اجازه کار به صورت خصوصی در منزل خود نیز داده می­ شود. زندگی در کشور یمن به طور کلی هزینه های مشخص دارد.

پاپزشک به فردی گفته می ­شود که در مورد بررسی و تشخیص و درمان مشکلات پا فعالیت می ­کند و این علم در لیست شغل های پردرآمد در دنیا قرار دارد برخلاف رشته های دیگر این علم مکملی از شغل های دیگر محسوب می ­شود. این شخص از نظر درآمدی در کشور یمن به نتیجه خوبی رسیده است.

افرادی که تکنسین آزمایشگاه هستند پس از پزشکان و پرستاران گزینه های خوب درآمدزایی محسوب می ­شوند این افراد در زمینه مراقبت های ویژه و همینطور آزمایش های بالینی فعالیت می ­کنند و به طور کلی در بخش خون و سلول و میکروب شناسی به نتیجه خوبی رسیده ­اند. این افراد تا سطح دکترا نیز پیش می ­روند.

برنامه نویسان از دیگر گروه­ های مهم درآمدزا در کشور یمن هستند متخصصان برنامه نویس در این کشور به کار با نرم ­­افزارهای تخصصی می­ پردازد به این ترتیب توسعه این بخش به طور کلی می ­تواند یک مسیر خوب برای برنامه ­های کامپیوتری ایجاد کند این شهر در زمینه عملکرد بهتر برنامه­ها نیز دخالت دارد و به طور کلی گزینه خوبی برای جوانان محسوب می ­شود.

آمارگرها در کشور یمن افرادی هستند که می ­توانند به کسب و کار در سازمان های دولتی فکر کنند این افراد در حل مشکلات پیچیده نیز وضعیت خوبی دارند و به طور کلی آمارگیری از شغل های آسان و درآمدزا در کشور یمن محسوب می ­شود.

در زمینه مهندسی کشور یمن هنوز دچار مشکلاتی است که شاید بهتر باشد به چندین شکل درست ارزیابی شود حقیقت این است که مهندسی در این کشور هنوز جایگاه خوبی ندارد این موضوع کشور یمن را دچار مشکلات زیادی کرده و دولت در این زمینه ارزیابی­های تازه­ ای را پیش روی دارد وضعیت کار برای مهندسان در کشور یمن هنوز خوب اعلام نشده است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در یمن

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

شما برای اخذ ویزای کاری در کشور یمن نیاز به دعوتنامه از سوی کارفرمای محلی کشور یمن دارید و می ­بایست مسئولیت شرایطی که در دعوتنامه نوشته شده است را بپذیرد. نیاز به ارائه مجوز استخدام از وزارت کار در کشور یمن است و همینطور نیاز است که تأییدیه لازم توسط اداره پلیس ارائه شود. شرایط سنی برای فرد بسیار مهم است سن متقاضی می ­بایست حداقل 21 و حداکثر 60 سال باشد ، شخص می­بایست شرایط مندرج در دعوتنامه کاری را داشت باشد.

 

  • برای اخذ ویزای کاری کشور یمن نیاز به یک سری مدارک مشخص دارید.
  • افراد می ­بایست دو قطعه عکس ارائه دهند
  • نیاز است که کپی پاسپورت متقاضی با اعتبار بیشتر از 6 ماه ارزیابی شود
  • نیاز به اخذ مجوز کار می ­باشد
  • افراد نیاز به گواهی پزشکی دارند که توسط وزارت بهداشت صادر می­ شود
  • نیاز به مدارک تخصص متقاضی خواهند بود

 

مدت اعتبار ویزای کاری پس از تاریخ صدور ویزا 3 ماه اعلام شده است. یک سری قوانین در این زمینه وجود دارد، اول اینکه کارفرما می­ بایست فرم درخواست را به طور دقیق تکمیل نموده و به صورت کاملاً قانونی ارائه دهد.

قراردادهای کاری در کشور یمن به دو صورت هستند، نوع اول قرارداد ثابت است که از نظر قانونی برای مدت مشخصی اعتبار دارد و اغلب برای پروژه های مشخصی که نیاز به زمان خاصی برای تکمیل دارند گزینه خوبی محسوب می ­شود. این نوع از قراردادها به طور خودکار در پایان تاریخ اعتبار خاتمه خواهد داشت و در صورتی که توافق بین طرفین صورت بگیرد قابل تمدید است.

مورد دوم قرارداد نامحدود است، این نوع قرارداد برای مدت زمان نامحدود معتبر است و تا مدتی که دو طرف به تعهدات خود عمل نمایند ادامه دارد. طبق قانون کار در کشور یمن مدت زمان کاری 9 ساعت در روز در 5 روز کاری اعلام شده و به طور کلی در طول ماه رمضان نیز 36 ساعت کار در هفته مشخص شده است. افراد حداقل یک ساعت استراحت در روز انجام می ­شود. ترک کار بیش از 10 هفته در سال مجاز نخواهد بود. سیستم تأمین اجتماعی در کشور یمن به طور کلی برای همه افراد بین 15 الی 59 ساله در نظر گرفته شده است اما شرایط به این صورت است که فرد می ­بایست شغل دائمی داشته باشد و برای هزینه بیمه 6.5 درصد از حقوق پایه کارمند بابت تأمین اجتماعی کسر خواهد شد. بانوان در سن 55 سالگی می ­توانند بازنشسته شوند. برای کارکنان خارجی شرایط بازنشستگی کمی متغیر و طبق نظر کارفرما مشخص می ­شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در یمن

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

*** هر ریال یمن برابر 168.18 ریال ایران می باشد.

 

شما برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور یمن می ­بایست در حدود 1000 ریال هزینه پرداخت نمایید این در حالی است که هزینه غذا برای دو نفر در این کشور در صورتی که یک رستوران متوسطه انتخاب شود به طور میانگین 2500 ریال خواهد بود. هزینه یک عدد ساندویچ مک دونالد در این کشور 1350 ریال اعلام شده است.

حمل و نقل در کشور یمن بسیار ارزان است و مشخص است که هزینه در این زمینه به طور میانگین ارزیابی می ­شود در صورتی که بخواهید از قطار برای رفت و آمد استفاده نمایید برای خرید یک بلی طیک طرفه می ­بایست حداقل100  ریال هزینه در نظر داشته باشید هزینه برای تاکسی ها در این کشور از 100 ریال آغاز می ­شود.

افرادی که علاقه به ورزش دارند می توانند از باشگاه های تناسب اندام استفاده نمایند که هزینه ماهیانه برای آنها در حدود 13000 ریال ارزیابی شده است. برای خرید یک عدد بلیط سینما در صورتی که فیلم بین المللی باشد باید 1250 ریال هزینه در نظر داشته باشید. افراد برای نگهداری فرزندان خود در مهدکودک به صورت خصوصی می ­بایست 20000 ریال هزینه در نظر داشته باشند مدارس ابتدایی در این کشور سالانه 310000 ریال هزینه دریافت می­ کند. هزینه زندگی در کشور یمن ارزان و مناسب است. شرایط زندگی در کشور یمن نیز بهتر شده است.

برای خرید آپارتمان در کشور یمن هزینه زیادی نیاز ندارید و به طور کلی هزینه خانه ها بیشتر از شهر در این کشور ارزان و مناسب هستند این موضوع در خصوص اجاره خانه نیز ارزیابی شده است و مشخص است که دولت در این زمینه به طور جدی عمل کرده­ است. نرخ تورم در کشور یمن کم است و به طور کلی هزینه تحصیل نیز در کشور یمن ارزان و مناسب است به طوری که هزینه تحصیل فرزندان در این کشور مناسب و قابل قبول است دولت یک سری کمک هزینه های مالی نیز در نظر می­ گیرد که می تواند بخشی از هزینه های موجود را پاسخ دهد.

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در یمن

قیمت برخی کالاهای اساسی در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور یمن به شرح زیر است:

شیر (۱ لیتر) 414.37ریال

۱۲ عدد تخم مرغ 507.27 ریال  

قرص سفید نان 260 ریال  

برنج (۱ کیلوگرم) 533.46 ریال  

یک بسته سینه مرغ (۱ کیلوگرمی) 1766 ریال  

غذا خوردن بیرون از منزل

سه وعده غذایی برای دو نفر در رستوران های متوسط 2750 ریال

 

 

اقتصاد در یمن

اقتصاد در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور یمن تغییراتی داشته است و این میزان در سالهای اخیر با کاهش روبرو بوده. در این کشور حدود 10 میلیون نفر مشغول به کار هستند. کشاورزی از بخش های اقتصادی بسیار مهم در کشور یمن محسوب می­ شود به طوری که این گزینه وارد سیستم های صادراتی نیز شده است. نرخ بیکاری در کشور یمن نیز کاهش داشته است. محصولات صادراتی این کشور بیشتر شامل نفت خام و گاز طبیعی مایع و ماهی خشک و همینطور قهوه است. صنعت ماهیگیری در کشور یمن رشد خوبی داشته است.

مشکلات امنیتی یکی از دلایل مهم بر روی اقتصاد کشور یمن بوده به طوری که این کشور در سال های اخیر بیشتر از هر سال نیاز به نیروی کار خارجه دارد. قدرت اقتصادی در کشور یمن به دست کسانی که ثبت شرکت داشته ­اند نیز دیده می­ شود مشخص است که صنعت در این کشور به طور دقیق شامل طرح های سرمایه ای مشخصی است. محصولات غذایی از دیگر بخش های اقتصادی محسوب می­ شود به طوری که صادرات محصولات اقتصادی ارگانیک بخش مهمی از پروژه دولت کشور یمن محسوب می ­شود. تقویت اقتصادی در کشور یمن در سال های اخیر به چندین شکل دنبال شده است. وضعیت سرمایه گذاری بر روی پروژه های دولتی از موضوعات مهمی بوده که دولت به آن اهمیت زیادی داده است. مساحت مناطق زیر کشت قهوه در کشور یمن بسیار زیاد است و این کشور در تولید قهوه در دنیا سرشناس است.

پروژه های جاده سازی در این کشور از دیگر بخش های قدرتمند اقتصادی محسوب می­ شود مشخص است که پروژه­ های اقتصادی بخش مهمی از سیستم های کاری این کشور هستند. دولت سعی دارد فکری به حال وضعیت پراکندگی قومی در کشور یمن داشته باشید به این ترتیب در جدیدترین پروژه های دولتی کشور یمن توانسته از ساده ترین طرح های اقتصادی استفاده نماید. کشاورزان در کشور یمن بر اساس سود اقتصادی مشخصی پیش می روند در این زمینه نجات صنعت کشاورزی بسیار مهم و ضروری خواهد بود. خوشبختانه دولت کشور یمن سعی کرده بهترین رویکردهای اقتصادی را برای رسیدن به یک مسیر اقتصادی صحیح در پیش بگیرد در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است تولید گاز در کشور یمن یکی از موضوعاتی است که در چند سال اخیر تحت تحقیق پژوهشگران مختلف قرار گرفته است وضعیت کشاورزی در کشور یمن به طور حتم در چند سال اخیر بهبود خواهد داشت. این کشور تولید گیاهان مختلف را یک پارت مهم اقتصادی برای خود در نظر گرفته و تقویت در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است. مشخص است که سیستم اقتصادی کشور یمن می ­تواند یک بخش مهم صادراتی محسوب شود.

امنیت مالی و اقتصادی در یمن

امنیت مالی و اقتصادی در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور  یمن با کاهش 2.7 درصدی مواجه شده و اکنون چیزی در حدود 26.9 میلیارد دلار آمریکا است. مقدار متوسط تولید ناخالص داخلی از سال 1990 تا سال 2018 حدود 18.4 میلیارد دلار آمریکا بوده و بیشترین مقدار تولید ناخالصی داخلی کشور یمن 43.23 میلیارد دلار در سال 2014 بوده است. تولید ناخالص ملی حدود 40 درصد افزایش داشته نسبت به سال قبل و به مقدار 57.4 میلیارد دلار رسیده است.

در این کشور واردات حدود 12 درصد رشد داشته ولی صادرات حدود 180 درصد بیشتر شده است. در حدود 1.60 تن ذخایر طلا در این کشور وجود دارد. مشخص است که شاخص تروریسم در این کشور نیز در حدود 7.5 ارزیابی شده است که در سال های اخیر با کاهش اندکی مواجه بوده است.

اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد شاخص فساد مالی در کشور یمن نیز 14 امتیاز بوده است که در سال های اخیر کاهش پیدا کرده است. رتبه های فساد مالی در کشور یمن در حدود 176.00 در نظر گرفته شده است. یکی از موضوعات مهم در زمینه وضعیت اقتصادی کشور یمن سیستم مشخصی است که برای رتبه رقابتی در نظر گرفته شده است و خوشبختانه در این زمینه موفقیت های زیادی دیده می­ شود.

نرخ مالیات شرکتی در کشور یمن 20.00 درصد بوده که این رقم در سال های اخیر ثابت مانده است. وضعیت نرخ مالیات بر درآمد شخصی نیز در حدود 15.00 درصد است وضعیت نرخ مالیات بر فروش در کشور یمن در ابتدا 2.00 درصد بوده است اما امروزه به 5.00 رسیده است به طور کلی یمن در سال های اخیر وضعیت مناسبی در بحث های اقتصادی نداشته و طبق شاخص های موجود وضعیت اقتصاد این کشور در رتبه های انتهایی این گونه شاخص ها جای دارد و نیاز است تا حاکمان این کشور سیاست های نوینی در مورد اقتصاد وضع نمایند.

امنیت در یمن

امنیت در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور درصد دزدی ها بسیار کاهش یافته است و این موضوع با رضایت مهاجران همراه بوده است. امنیت جاده ای بخشی از پروژه های مهم دولت کشور یمن محسوب شده است و به طور کلی پرسش و پاسخ در زمینه امنیت جاده ای در این کشور زیاد است، شبکه های جاده ای در کشور یمن با استفاده از سرمایه های کلانی که در این راستا وجود دارد پیشرفته و خوشبختانه دولت در این زمینه نگاه مناسبی داشته است. مسیر های شهری بزرگتر شده اند و به تعداد بزرگراه های شهری در کشور یمن افزوده شده است. به طور کلی مسیر های روستایی نیز در کشور یمن بهبود خوبی داشته­ اند.

جاده ها در بخش های فرعی نیز رشد خوبی دارند اینطور که ارزیابی ها نشان می­ دهد قوانین ترافیکی در کشور یمن به نفع عابران پیاده پیشرفت زیادی داشته است. لاین های امنیتی در کشور یمن هنوز هم زیر نظر دولت ارزیابی می ­شود و مشخص است که این کشور امنیت اقتصادی خود را به سایر بخش های امنیتی سپرده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می­ دهد مرزهای ساحلی در کشور یمن نیاز به رویکردهای امنیتی مناسب ­تری دارند. کشور یمن در بخش امنیت شاخص های جهانی در رتبه های انتهایی قرار دارد و همچنان نیاز به بهبود شرایط خود دارد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در یمن

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

به شما پیشنهاد می ­کنیم که برای اخذ اقامت کشور یمن سرمایه گذاری را انتخاب نمایید. سرمایه­ گذاری در کشور یمن اگر به صورت خرید ملک باشد یک سری شرایط خاص را در پیش دارد اما در صورتی که ثبت شرکت انتخاب شود مسیر سرمایه­گذاری در این کشور بسیار آسانتر خواهد بود. حقیقت این است که به طور کلی رویکردهای سرمایه ای در کشور یمن بیش از 20 درصد رشد داشته است. کسانی که قصد دارند در این کشور سرمایه گذاری داشته باشید می ­بایست حداقل سی درصد از هزینه اولیه را در نظر داشته باشند.

در سال های گذشته خرید ملک در کشور یمن تنها برخی از بخش ها صورت می ­گرفت که امروزه این مسیر بازتر از قبل شده است. خرید ملک در کشور یمن به طور کلی نیاز به دقت بالایی دارد و دولت تنها بخش مشخصی از هزینه موجود را به شما کمک می ­کند در هر صورت یکی از بهترین روشهایی که منجر به اقامت خود و همراهتان می ­شود سرمایه گذاری است. اگر قصد دارید پس از مردمی اقامت دائم کشور یمن را اخذ کنید باید شرایط مالی فرد را ارزیابی نمایید به طور کلی رتبه­های کاری شما در کشور یمن بسیار مهم است و هرچه پتانسیل کاری شما بالاتر باشد شانس اخذ اقامت دائم در این کشور بیشتر خواهد بود. اقامت در کشور یمن به صورت موقت و یا دائم صورت می­ گیرد و افراد می بایست بتوانند مسیر اقامتی درستی را در پیش داشته باشند.

اقامت کاری در کشور یمن یکی دیگر از مواردی است که می­تواند با مهارت بالا همراه باشد، اقامت سرمایه ای و کاری به صورت ترکیبی نیز آینده بسیار عالی را در پیش گرفته است. شما می توانید با انتخاب سرمایه­گذاری در کشور یمن به طور دقیق پس از یک دوره کوتاه همسر و فرزندان خود را نیز با خودتان همراه کنید.

 

ازدواج خارجی ها در یمن

ازدواج خارجی ها در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای ازدواج کشور یمن نیز یکی از روش های مهاجرت آسان است. شما برای اخذ ویزای ازدواج این کشور باید بتوانید یک سری شرایط مناسب را رعایت نمایید. سن ازدواج در کشور یمن برای افراد 18 سال اعلام شده است و کمتر از این سن شرایط ازدواج وجود نخواهد داشت البته دختران 16 ساله در صورتی که رضایت پدر همراه باشد ازدواج صورت می ­گیرد. برای ازدواج در کشور یمن نیاز به دو شاهد دارید، این دو شخص می ­بایست عاقل، بالغ و مرد باشند.

زن و شوهر می ­بایست در زمان ازدواج مجرد باشند در صورتی که قبلاً ازدواج داشته ­اند باید بتوانند تکلیف ازدواج قبلی را مشخص کرده و مدارک لازمی ارائه دهند. برای ازدواج در کشور یمن نیاز است که مدارکی ارائه دهید. اول اینکه هر دو شخص می ­بایست گواهی تولد داشته باشند و می ­بایست ثابت شود که یکی از طرفیت تابعیت کشور یمن دارد. نیاز است که فرم ­های مخصوص ازدواج به طور دقیق تکمیل شود. نیاز است که فرد خارجی 14 روز پیش از ازدواج در کشور یمن حضور به عمل آورد و مبلغ 500000 ریال یمن را در بانک سپرده کند به عنوان تعهد به زن یمنی خود. تمکن مالی فرد از تبعه کشور یمن بسیار مهم است و باید شغل مناسبی داشته باشد در نظر داشته باشید که به طور کلی ازدواج در این کشور باید در شهرداری و یا یک مکان مذهبی صورت بگیرد. زن و مرد برای ازدواج باید رضایت کامل داشته باشند در صورتی که هر یک از طرفین در این زمینه ناراضی باشند ویزای ازدواج صادر نمی ­شود. نیاز به ارائه مدارکی است که ثابت نماید زن و شوهر به هم علاقه دارند و همینطور روش آشنایی آنها نیز می ­بایست مشخص شود. در نظر داشته باشید که ازدواج خارجی ها در کشور یمن به طور کلی در سال های اخیر تغییرات مشخصی داشته است و اینطور که ارزیابی ها نشان می ­دهد مسیر ازدواج در این کشور آسان است.

پس از سه سال زندگی فرد خارجی برای اقامت دائم درخواست می­ دهد تا این دوره باید شغل مناسبی پیدا کرده­ باشد و وضعیت درآمدزایی او مشخص شده باشد.

اجاره خانه در یمن

اجاره خانه در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور یمن در ابتدا موقعیت جغرافیایی که خانه در آن قرار دارد را ارزیابی نمایید پس از آن نیاز است که نوع منزل و همینطور متراژ و امکانات رفاهی مشخص شود. هرچه متراژ خانه بیشتر باشد و وضعیت رفاهی بهتری داشته باشد می ­تواند گزینه مناسب تری محسوب شود.

وضعیت اجاره خانه در برخی از مناطق کشور یمن بسیار پایدار است و این گزینه می تواند یک گزینه خوب محسوب می ­شود. اجاره ماهانه خانه ای در حدود 85 متر مربع در مناطق گران شهر از 27000 ریال آغاز می­شود. این مقدار در مناطق معمولی از 23000 ریال شروع می ­شود. این مبلغ برای آپارتمان 3 خوابه در مناطق گران به طور میانگین 88000 ریال می­باشد و در مناطق معمولی 45000 ریال می ­باشد.

در این زمینه بسیار مهم است که افراد به نرخ روز خانه دقت ویژه داشته باشند، برخی از صاحبان خانه سعی می ­کنند نرخ خانه را بالا اعلام نمایند و قصد سواستفاده از خارجیان را دارند به این ترتیب چه خوب است حمایت درستی در این زمینه فراهم شود.

خرید ملک در یمن

خرید ملک در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد خرید خانه در کشور یمن دارید و پول کافی ندارید دو راه پیش روی شما قرار دارد:

1-      راه اول اینکه با ویزای کاری وارد کشور یمن شوید و کسب و کاری راه اندازی کنید پس از گذشت مدت مشخص دولت بر اساس نوع کاری که دارید به شما وام مسکن می­ دهد. نرخ بهره و وام مسکن در کشور یمن به طور کلی رتبه های مشخصی دارد. اینطور که مشخص است بانک مرکزی در این زمینه نرخ بهره وام را در حدود 5 درصد اعلام کرده است.

2-      راه دوم این است که به سراغ خرید خانه های نیمه ساخته بروید. برخی از خانه ها در کشور یمن در وضعیت پیش ساخته قرار دارند به این ترتیب کسانی که دارای سرمایه اولیه مشخصی هستند می­توانند خانه ای مناسب با سطح مالی خود خریداری نمایند به این ترتیب مسیر اقامت کشور یمن برای این افراد بازتر خواهد بود.

3-      ارزیابی ها نشان داده است که در طی 6 ماه گذشته در حدود 500 آپارتمان در کشور یمن توسط خارجیان خرید و فروش شده است و قوانین خرید و فروش نیز زیر نظر دولت مورد تأیید قرار گرفته است. صاحبان خانه در کشور یمن اجازه دارند در ابتدای هر سال به میزان 20 درصد تعرفه خانه را افزایش دهند در این زمینه هزینه های موجود رشد 7 درصدی دارند.

4-      در کشور یمن یک سری بانک های بین المللی دیده می­ شود که سیاست های قیمت گذاری بر روی خانه ها را به عهده گرفته ­اند این بانک ها معتقد هستند که وضعیت خرید و فروش خانه در طی 20 سال گذشته بیشتر شده است و ارزش مالی خانه ها نیز تغییرات زیادی داشته است. وضعیت نرخ بهره بانکی در کشور یمن نیز در زمینه ثبت نام اعلام شده است.

5-      در صورتی که قصد خرید خانه های سهامدار از کشور یمن داشته باشید به شما وام های 70 درصد تعلق می­گیرد که می تواند زیر مجموعه ای از روش های سرمایه گذاری به کشور یمن باشد.

ثبت شرکت در یمن

ثبت شرکت در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با ثبت شرکت در کشور یمن شرایط مهاجرتی خوبی برای شما فراهم می­ شود. انواع روش های ثبت شرکت در کشور یمن دیده می­ شود که هر یک دارای مشخصات مربوط به خود هستند. اولین گزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. این نوع شرکت به طور کلی مشابه با شرکت های مسئولیت محدود در ایران است و برای ثبت آن نیاز به حداقل دو شریک است و می ­بایست میزان تعهدات هر شریک به اندازه سرمایه او تعیین شود. میزان سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت 10000 ریال است سرمایه در این نوع شرکت ها به اندازه مساوی تقسیم می ­شود و غیر قابل اشتراک گذاری است. موضوعات مربوط به بخش مالی و بانکداری از گزینه های مهمی است که می ­تواند شامل شرکت هایی با مسئولیت محدود باشد.

نوع دیگری از شرکت ها سهامی خاص است، این شرکت ها نیاز ب حداقل 50 هزار ریال یمنی هزینه اولیه دارند و به طور کلی شرکت های سهامی خاص دولتی نیز حداقل نیازمند سرمایه 150 هزار ریال یمنی است.

یک روش دیگر نیز دیده می­ شود که سرمایه گذاری مشترک محسوب می ­شود به این ترتیب که بخشی از سرمایه توسط شما تعیین می­شود.

برای ثبت شرکت در کشور یمن نیاز به 6 ماه زمان است به طوری که در این دوره می ­بایست شریک خارجی و یا سرمایه گذار محلی دفتری اجاره نماید و همینطور نیاز به روشن شدن زمینه فعالیت خواهد بود ، پس از این بخش نیاز به استخدام نیرو بوده و می ­بایست تجهیزات به طور دقیق مشخص شود. در این مدت می ­بایست سرمایه گذار یک اقامت 6 ماهه موقت داشته باشد این اقامت تا دو سال قابل تمدید است.

مراحلی که برای ثبت شرکت در کشور یمن نیاز است از قرار زیر است:

در ابتدا نیاز به افتتاح یک حساب بانکی است و می ­بایست مبلغ سرمایه نیز تعیین شود.

نیاز به یک طرح تجاری بوده که توسط اداره ثبت شرکت های تجاری به تأیید رسیده و به طور کلی برنامه ریزی های مشخصی را در بر دارد.

نیاز به ثبت نام در اداره مالیاتی کشور یمن است و پس از آن می ­بایست کارمندان مناسب در شرکت استخدام شوند.

برای ثبت شرکت در کشور یمن بهتر است که اهم فعالیت های مورد نظر به صورت خلاصه شدن و شفاف ارائه شود به طوری که اهداف نیز مشخص باشد.

نیاز است که انتظارات از شرکت و محصول ارزیابی شود.

طرح تجاری می ­بایست توسط یک تیم مدیریت مورد تأیید قرار بگیرد.

نوع سهام و همینطور نحوه خرید و فروش سهام می­ بایست مشخص باشد.

نیاز است که در طرح تجاری مشخص شود که برآوردهای مالی بر چه اساسی صورت می­گیرد و در این زمینه چه مسائلی دخالت دارد.

میزان هزینه ثبت شرکت و همینطور سایر هزینه های انسانی و خدمات و نگهداری باید مشخص شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می ­دهد مسیر ثبت شرکت در کشور یمن آسان است.

انواع ویزا و انواع اقامت در یمن

انواع ویزا و انواع اقامت در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کاری یمن به ویزایی گفته می­ شود که فرد برای کار اخذ کرده و قرار است و سمت مشخصی در این کشور مشغول به کار شود، این ویزا نیاز به مهارت کاری زیادی دارد و به طور کلی نیاز است یک کارفرما دعوتنامه ای برای فرد صادر نماید. فضای کاری در یمن بهتر از قبل است و وضعیت مالیاتی نیز کاهش یافته است به این ترتیب صدور ویزای کاری یمن از سال 2015 تا به امروز بیشتر شده است، قوانین کاری در یمن توسط کارفرما ارائه می­شود و مشخص است که تخصص در کار به طور کلی دسته بندی های مشخصی داشته باشد. دولت در زمینه کاری مسیر حرفه ای را در پیش گرفته است. کار در کشور یمن با حقوق بالا برای رشته های پرستاری و پزشکی دیده می­ شود.

ویزای سرمایه گذاری از دیگر روش های خوب اقامت یمن محسوب می ­شود که بیشتر به صورت ثبت شرکت رویت شده و در این زمینه فرد در ابتدا ویزای موقت دو ساله دریافت می ­کند و مدارک لازم را ارائه می دهد. در این ویزا نیاز به یک قطعه عکس دارید و باید اسکن رنگی گذرنامه خود را نیز به مدت حداقل 6 ماه اعتبار در نظر داشته باشید.

ویزای تحصیلی یمن از دیگر گزینه هایی است که به طور کلی برای کسانی که موقعیت تحصیلی خوبی دارند صادر می ­شود. حوزه های تحصیلی در یمن پیشرفت زیادی داشته و مشخص است دولت سعی به پیشرفت کیفیت تحصیلی در یمن دارد. ویزای تحصیلی این کشور به طور کلی در رشته های وابسته به تجربی و کامپیوتر دیده می شود. افراد برای تحصیل در یمن نیاز با داشتن ریز نمرات قوی و همینطور پشتوانه مالی دارند بسیار مهم است که ارزیابی تحصیلی در این زمینه صورت بگیرد.

ویزای ازدواج یمن برای کسانی که با یک شخص از تبعه این کشور ازدواج کرده ­اند فراهم می ­شود این ویزا به طور کلی می ­تواند شرایط مخصوص به خود داشته باشد. حقیقت این است که ویزای ازدواج یمن نیاز به رعایت شرایط سنی داشته و باید وضعیت مالی فرد از یمن نیز مشخص باشد. این ویزا در نهایت اقامت دائم یمن را ایجاد می ­نماید. ویزای توریستی یک اجازه موقت است که به صورت عادی و فوری و ... صادر می شود. این ویزا دارای شرایط اعتبار 3 ماهه است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم یمن

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

صنعت بیمه در یمن دارای نقاط قوت و نقاط ضعفی است. بیمه های سرمایه­ گذاری در یمن بهتر از بیمه های درمانی عمل کرده ­اند، بیمه های خدمات درمانی در این کشور هنوز هم دارای مشخصه های خاصی هستند و اینطور که ارزیابی ­ها نشان می­ دهد شما برای خرید دارو و همینطور مراجعه به بیمارستان ها نیاز به پرداخت هزینه دارید.

بیمه های سرمایه­گذاری در یمن به طور کلی شامل تنوع زیادی است، در این کشور بیمه مخصوص زنان خانه­دار وجود دارد همینطور بیمه مخصوص برای کسانی که دارای شغل های پاره ­وقت هستند، بیمه برای کودکان و بیمه طرح اضطراری. هر یک از انواع بیمه ها در یمن دارای شرایط مخصوص به خود می ­باشد مشخص است که وضعیت بیمه و تسهیلات بانکی در این کشور می ­تواند یک رویکرد مشخصی داشته باشد. درمان و خدمات درمانی در یمن خود شامل چندین دسته بندی مشخص است حقیقت این است که وضعیت درمانی در یمن به طور کلی بر اساس ثبات اقتصادی مشخص می ­شود و آینده اقتصادی در یمن به طور جدی در چندین بخش مهم دنبال خواهد شد.

خدمات بانکی و مالی در یمن

خدمات بانکی و مالی در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یمن دارای دو بانک بین المللی و یک بانک ملی است، وضعیت بانک های بین المللی در یمن رشد خوبی داشته و مشخص است که دولت در این زمینه دخالت مثبتی کرده است آنچه عجیب است ثبات وضعیت بانک های ملی یمن است. حقیقت این است که در این کشور وضعیت بانک های ملی به چند بخش مهم تقسیم شده­ اند، در بخش تسهیلات بانکی و همینطور ایجاد حساب های پس­انداز وضعیت بانکی ثابت باقی مانده ­است و دولت شفاف سازی در این زمینه صورت نداده ­است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در یمن

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 رتبه پاسپورت یمن در دنیا 89 بوده که رتبه آن از ایران 6 پله پایین تر می‌باشد. این پاسپورت برای سفر به 40 کشور بدون ویزا کافی است که مقدار آن برای ایران 46 کشور است.

تشابهات فرهنگی یمن با ایران

تشابهات فرهنگی یمن با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

مردم کشور یمن مانند مردم ایران مذهبی هستند و این موضوع بخشی از فرهنگ مردم یمن محسوب می­ شود به طور کلی مردم در این کشور استفاده علاقه زیادی به فضای مذهبی دارند و این موضوع بخشی از روش زندگی این افراد شده ­است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در یمن

اعیاد و تعطیلات رسمی در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور یمن به دلیل مذهبی بودن در برخی اعیاد با ایران شبیه است. در کشور یمن روز کار  و روز وحدت از تعطیلات رسمی محسوب می  ­شوند. عید فطر و عید قربان از اعیاد مذهبی این کشور می ­باشد. آغاز سال جدید هجری قمری از دیگر تعطیلی­ های این کشور است.

روز انقلاب و روز نجات و روز استقلال نیز از تعطیلات رسمی می ­باشد. در یمن برای میلاد پیامبر اکرم نیز 2 روز را تعطیل می­ کنند.

دین در یمن

دین در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین رسمی در یمن اسلام است، اکثر مردم این کشور مسلمان هستند و در حدود 30 درصد از مردم نیز شامل شیعیان زیدی مذهب محسوب می­ شوند. برخی از افراد نیز در این کشور شافعی مذهب هستند. بیش از 70 درصد از مردم یمن مسلمان هستند.

 

تفریح در یمن

تفریح در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مقبره های باستانی در صنعا

مقبره های باستانی در صنعا یکی از بهترین تفریحات در یمن محسوب می ­شود. این مقبره ها در بخش جنوب غربی و شمال شرقی آسیا قرار دارد و یکی از قدیمی ترین قسمت های کره زمین محسوب می­ شود. این مقبره ها به دوران پارینه ­های سنگی باز می­ گردد. صدها موزه باستانی در این بخش دیده می ­شود و هر ساله هزاران تاریخ­ شناس برای بازدید از این مقبره وارد یمن می ­شوند.

مسجد الصالح

مسجد الصالح در پایتخت یمن قرار دارد و جذابیت های بسیاری را نزد گردشگران خود فراهم ساخته است، این مساجد به طور کلی از فاصله­های دور نیز دیده می ­شود و نمای معماری زیبای آن بسیار دل ­انگیز است. سبک معماری شگفت ­انگیزی که در این مقبره ها استفاده شده ­است می­ تواند یک مسیر بسیار عالی باشد. در این کشور 4 مناره بلند 160 متری دیده می­ شود و دو مناره کوچکتر نیز وجود دارد. همه بنا توسط چوبهای حکاکی شده تزیین شده است و باغ های اطراف آن نیز بسیار زیبا هستند.

شهر قدیم صنعا

شهر قدیم صنعا یکی از دیدنی­های بسیار زیبا در یمن است این شهر دارای طیف گسترده ­ای از مناظر هیجان ­انگیز است و به طور کلی خانه های زیبای آن نمای دل ­انگیز در شهر ایجاد کرده است، این شهر دارای پیاده ­روهای باریکی دارد و برای دوچرخه سواری گزینه بسیار عالی محسوب می ­شود. جذابیت این شهر شما را شگفت ­زده می ­کند.

قلعه های افسانه القاهره

تعز یکی از شهرهای کوچک در یمن است که زیبایی و دیدنی ­های زیادی را در دل خود جای داده ­است. قلعه های افسانه القاهره بخش مهمی از این شهر است و به طور کلی یکی از قلعه­ های ترسناک محسوب می ­شود که در ارتفاع بلندی قرار دارد. این قلعه به طور کلی بسیار شگفت انگیز طراحی شده است و تجربه ای بی نظیر را فراهم می ­سازد.

 جزیره سوکوترا

جزیره سوکوترا یک جزیره خیره کننده 380 کیلومتری در بخش جنوبی یمن است و توسط آب های عمیق دریای عرب جدا شده­ است. گونه های گیاهی و جانوری زیادی در این جزیره دیده می ­شود و یک مکان جذاب و دیدنی محسوب می ­شود. این منطقه دارای تپه های شن و ماسه ­ای بوده و چشم اندازهای دیدنی خاصی را ایجاد می ­کند تپه های ساحلی در یمن بسیار جالب و خاص هستند این تپه ها به طور کلی در یک فضای کوهستانی قرار دارند و دارای فضای آسمان آبی روشنی هستند. گردشگران علاقه زیادی به بازدید از این منطقه زیبا دارند.

 

ساحل آرچر

در سفر به یمن حتما از ساحل آرچر دیدن نمایید این ساحل یکی از مکان های جذاب در یمن است و آب­های گرم و کریستالی دارد این منطقه به طور کلی دارای تپه ­های شنی زیبا و همینطور فضای بسیار عالی برای کمپینگ و شنا و عکاسی محسوب می ­شود. در نظر داشته باشید که این بخش به طور کلی دارای درختان عظیمی است و می ­تواند گزینه بسیار خوبی برای سفرهای خانوادگی محسوب شود. مشخص است که فضای پیاده روی در این بخش بسیار روح نواز است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در یمن

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل در یمن اغلب با ماشین های شخصی صورت می ­گیرد و مردم این کشور علاقه زیادی به رانندگی دارند. اینطور که مشخص است در یمن هزینه استفاده از ماشین های شخصی کمی گران بوده و بسیاری از مهاجران سعی می ­کنند از وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور استفاده نمایند.

اتوبوس از دیگر بخش های مهم حمل و نقل در یمن محسوب می ­شود حقیقت این است که وضعیت حمل و نقل در یمن خوب است و هزینه ای که برای اتوبوس ها در نظر گرفته می ­شود مقرون به صرفه خواهد بود.

قطار از دیگر وسایل حمل و نقل شهری در یمن است و البته قطارها دارای رده بندی های مشخصی بوده و شرایط قیمت گذاری خوبی نیز برای آنها در نظر گرفته می­ شود.

فرهنگ یمن

فرهنگ یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور یمن بسیار مهربان هستند آن ها همیشه لبخند می ­زنند و از نظر فرهنگ بسیار مشابه با مردم یمن هستند. در فرهنگ این کشور کتابخوانی بسیار مهم است و بانوان اغلب سعی می ­کنند فرزندان خود را دعوت به کتابخوانی نمایند. مشخص است که در فرهنگ یمن زندگی رنگ و بوی مشخصی دارد اینطور که ارزیابی ها نشان می­دهد مردم در این کشور علاقه زیادی به رانندگی دارند و این موضوع سبب شده است که فرهنگ رانندگی در بین مردم بسیار غنی باشد و قوانین رانندگی به خوبی رعایت شود. ورزش و کارهای هنری از دیگر بخش های مهم فرهنگی یمن محسوب می ­شود.

هنر یمن

هنر یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک هنر جالب در یمن نوشتن خطوط رنگی بر روی شیشه است، این هنر تبدیل به منبع درآمدزایی در یمن شده است و خوشبختانه افراد زیادی از این طریق به پول رسیده ­اند. بانوان در یمن به هنر علاقه دارند و آقایان بیشتر در بخش های ورزشی فعالیت می­ کنند.

 

ورزش در یمن

ورزش در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فوتبال از ورزش های مهم در یمن محسوب می­ شود به طوری که اغلب افراد سعی می ­کنند فوتبال و بسکتبال را ورزشی خوب و همیشگی در نظر داشته باشند. فوتبال از ورزش های محبوب بانوان نیز محسوب می ­شود.

 

خرافات در یمن

خرافات در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرافات در یمن کمتر از قبل دیده می ­شود مشخص است که مردم در این کشور شرایط خرافی خوبی را در نظر گرفته ­اند، این کشور به طور کلی در مجالس شادی سعی می ­کنند خنده به لب داشته باشند و هرگز از لباس های تیره استفاده نمی­ کنند. افراد مذهبی در یمن خرافات بیشتری را قبول دارند.

شایعات در مورد یمن

شایعات در مورد یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور وضعیت اقتصادی خوب است و شایعاتی که در زمینه کاهش اقتصاد یمن گفته می ­شود نادرست است.

اینکه فکر کنید هزینه تحصیل در یمن کاملاً رایگان است اشتباه بوده و بستگی به نوع دانشگاهی که در آن درس می ­خوانید دارد.

مردم کشور یمن مذهبی هستند اما به عقاید شما احترام می­ گذارند.

موارد ممنوعه در یمن

موارد ممنوعه در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور یمن اجازه ندارید در محیط های عمومی بد حجاب باشید.

به شما اجازه داده نمی ­شود که با کفش وارد منزل کسی شوید.

بهتر است که بدون اجازه کسی را به اسم کوچک صدا نکنید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم یمن

خطرات احتمالی برای افراد مقیم یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

در این کشور بهتر است مواظب کیف پول خود باشید هرگز تلفن همراه خود را در مکان عمومی رها نکنید.

بانوان نباید از لباس های چسبان استفاده کنند زیر مشکل ­ساز می­ شود.

 

 

تشابهات قوانین یمن با ایران

تشابهات قوانین یمن با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین رانندگی در یمن به طور کلی مشخص است و از نظر قانون ­مندی مردم یمن بهتر از ایرانیان هستند.

قوانین کار در کشور یمن در سال های اخیر سختگیرانه ­تر از ایران است به طوری که روش ­های کاریابی در کشور یمن مشابه با ایران است.

برای خرید خانه در کشور یمن نیاز به اطلاعات به روز دارید.

 

گواهینامه و خرید ماشین در یمن

گواهینامه و خرید ماشین در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

مردم کشور یمن علاقه زیادی به رانندگی دارند این موضوع سبب شده ­است که به تعداد رانندگان این کشور افزوده شود به این ترتیب مسیر­های شلوغ در یمن زیاد است و دولت شرایط برای گواهینامه را دشوارتر از قبل اعلام کرده است.

در سال­ های گذشته افراد برای اخذ گواهینامه در یمن نیاز به شرکت در یک آزمون تئوری داشتند اما امروزه نیاز به شرکت در دو آزمون تئوری است. آزمون های عملی در یمن نیز به طور کلی دارای شرایط مشخصی است و افراد باید در دو سطح آزمون دهند. در نظر داشته باشید که شما برای کسب نتیجه خوب در آزمون ها باید تمرین زیاد داشته باشید.

 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در یمن

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت یمن در تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان شهید اعجازی قرار دارد. زمان کاری در روزهای کاری از ساعت 8 الی 14 اعلام شده است.

سفارت ایران در شهر صنعا کشور یمن قرار دارد.

 

نوع پوشش مردم یمن

نوع پوشش مردم یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانوان در یمن از حجاب کافی برخوردار هستند سعی می­کنند سر خود را بپوشانند و همینطور دست ها و پاها نیز پوشانده می ­شود. بانوان علاقه ای به استفاده از لباس های نازک و بدن ­نما ندارند. اینطور که مشخص است مردم این کشور به طور دقیق زندگی خود را بر اساس گفته ­های مذهبی تنظیم کرده­ اند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی یمن

جغرافیا و شرایط آب و هوایی یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور یمن در بخش جنوب غربی آسیا و جنوب شبه جزیره عربستان قرار دارد. پایتخت این کشور شهری به نام صنعا است. اجاره خانه در شهر صنعا کشور یمن کمی گران است. این کشور دارای دو ساحل مهم است. مهمترین جزیره در دریای عرب قرار گرفته است و دسترسی به این بخش دشوار است. شهر صنعا مرکز سیاسی و تجاری یمن محسوب می ­شود. از دیگر شهرهای مهم کشور می توان به مارب اشاره نمود این شهر باستانی بوده و در شرق یمن قرار دارد، شهر صعده نقش مهمی در دوران اسلام دارد و توقفگاه حجاج و تاجران بوده است. شهر ذمار دارای معماری­های خاصی است و از سنگ ­های سیاه زینتی برای زیبایی آن استفاده شده است. واحد پول یمن ریال است و مردم این کشور اغلب به زبان عربی صحبت می­ کنند. یمن و عربستان سعودی همسایه­های تجاری یمن محسوب می ­شود. کشور یمن دارای 20 استان بوده و از یک محدوده پایتختی خاص تشکیل شده ­است. پیشینیه های اسلامی در یمن بسیار زیاد بوده و وضعیت مذهبی در این کشور به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد.

غذاهای یمن

غذاهای یمن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فلافل

مردم کشور یمن علاقه زیادی به فلافل دارند و این غذا از دید مردم این کشور بسیار خوش طعم است، ریشه اصالت این غذا به کشور لبنان باز می­ گردد اما در یمن نیز به سبک خاصی پخت می ­شود. این غذا به طور کلی در دسترس بوده و به طور خاصی پخته می­ شود. برای تهیه این غذا از نخود و همینطور سیر و آرد استفاده می ­شود و زردچوبه و ادویه های خاصی نیز برای آن استفاده می­ شود. این غذا با طعم دارچین نیز استفاده می ­شود. مشخص است که طعم غذاهای کشور یمن از نظر ایرانیان بسیار عالی است.

ورق العنب

ورق العنب یک نوع پیش غذای یمنی است که شبیه به دلمه برگ ایرانی است که به دو شکل خاص طبخ می ­شود این غذا از سبزیجات و برنج تهیه می­ شود و بیشتر در روغن زیتون سرخ می شود. این غذا بسیار خوش طعم بوده و یکی از گزینه­ های مورد علاقه ایرانیان است.

کیبه

مردم یمن علاقه زیادی به کیبه دارند، این غذا از گوشت گوسفند تهیه شده است و به طور کلی در آن بلغور گندم پخته شده و پیاز استفاده می­ شود. ادویه های مخلوط یمنی نیز در این غذا استفاده می­ شود. نمک و فلفل و آب یخ از دیگر بخش­های تکمیل کننده این غذا است.

 

 

شاورما

شاورما یک نوع ساندویچ در یمن است که با نان های عربی تهیه می ­شود. این غذا به صورت دلمه شده استفاده می ­شود و از سس تند نیز در آن استفاده می ­شود. پیاز قرمز و سیب زمینی سرخ شده بخش­های خوش طعم این غذا هستند.

سالاد تبوله

سالاد تبوله از گیاهان مختلف استفاده شده است و از سبزی جعفری و گوجه فرنگی و بلغور در آن استفاده شده ­است این سالاد به صورت خیلی ریز شده استفاده می­ شود و برای مزه دار آن باید از نمک و آبلیمو استفاده شود.

سالاد فتوش

سالاد فتوش یک سالاد خوشمزه با پیاز و سماق و نعناع تهیه می ­شود در این سالاد از زیتون و سیر نیز استفاده می­ شود.

باب غنوش

باب غنوش مانند حمص یک نوع پیش غذای اشتها آور محسوب می­ شود که در آن از بادمجون تنوری استفاده شده و همینطور با ادویه­های دیگر طعم دهی می ­شود. این غذا کمی تند است و برای تهیه آن از ترفندهای خاصی استفاده می ­شود. این غذا از نظر ایرانیان کمی عجیب است.