دانشگاه ملی استرالیا

مقدمه

ANU در سال 1946 تأسیس شد و تنها دانشگاهی است که توسط پارلمان استرالیا ایجادشده است. منشأ آن ریشه در کالج دانشگاه کانبرا دارد که در سال 1929 تأسیس شد و در سال 1960 با ANU ادغام شد. دانشگاه ملی استرالیا (ANU) 10،052 دانشجوی کارشناسی و 10،840 دانشجوی کارشناسی ارشد ثبت‌نام کرده است و 3،753 کارمند دارد. موقوفه دانشگاه در سال 2012 1.13 میلیارد دلار استرالیا بود.

ANU به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی برجسته در جهان و یکی از گزینش‌ترین مؤسسات آموزش عالی در جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه دارای رتبه اول در استرالیا و کل اقیانوسیه، 24 ام جهان در رتبه‌بندی دانشگاه جهانی QS 2019 و 49 ام در جهان (دوم در استرالیا) توسط آموزش عالی 2019 Times رتبه‌بندی شده است. ANU در مطالعه سال 2017 توسط آموزش عالی تایمز(Times Higher Education )  به‌عنوان هفتمین دانشگاه بین‌المللی جهان (اولین استرالیا) شناخته شد. در رتبه‌بندی اشتغال پذیری فارغ‌التحصیلان دانشگاه Times Higher Education 2017، ANU رتبه 21 جهان (اولین در استرالیا) بود.

ANU شش برنده جایزه نوبل را از اعضای هیئت‌علمی و دانش‌آموختگان خود به‌حساب می‌آورد. این دانشگاه دو نخست‌وزیر، 30 سفیر فعلی استرالیا و بیش از ده رئیس فعلی ادارات دولتی استرالیا را آموزش داده است. آخرین انتشارات علمی ANU از طریق ANU Press به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

تاریخچه دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

خواستار تأسیس دانشگاه ملی در استرالیا از اوایل سال 1900 آغاز شد. پس از مشخص شدن محل پایتخت کشور، کانبرا، در سال 1908، توسط والتر برلی گریفین زمینی برای دانشگاه در دامنه کوه سیاه در نقشه‌های شهر اختصاص داده شد. برنامه‌ریزی برای این دانشگاه با جنگ جهانی دوم مختل شد اما با ایجاد گروه بازسازی پس از جنگ در سال 1942 از سر گرفته شد و درنهایت منجر به تصویب قانون دانشگاه ملی استرالیا در 1946 توسط دولت چیفلی در 1 آگوست 1946 شد.

گروهی از محققان برجسته استرالیا برای پیوستن به دانشگاه از خارج از کشور بازگشتند، از جمله سر هوارد فلوری (توسعه‌دهنده پنی‌سیلین دارویی)، سر مارک اولیفانت (فیزیکدان هسته‌ای که در پروژه منهتن کار می‌کرد) و سر کیت هنکوک (استاد تاریخ اقتصادی در آکسفورد). این گروه همچنین شامل یك نیوزیلندی، سر ریموند فرث (استاد انسان‌شناسی در LSE) بود كه پیش‌ازاین برای چند سال در استرالیا کارکرده بود. اقتصاددان سر داگلاس كاپلند به‌عنوان معاون اول ANU منصوب شد. ANU در ابتدا در چهار مرکز سازمان‌یافته بود – دانشکده‌های تحقیقات علوم فیزیکی، علوم اجتماعی و مطالعات اقیانوس آرام و دانشکده تحقیقات پزشکی جان کرتین.

اولین سالن دانشگاه، در سال 1954 برای اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی افتتاح شد. رصدخانه Mount Stromlo که در سال 1924 توسط دولت فدرال تأسیس شد، در سال 1957 بخشی از ANU شد. اولین کتابخانه ANU، ساختمان‌های Menzies و Chifley، در سال 1963 افتتاح شد. دانشکده جنگلداری استرالیا که از سال 1927 در کانبرا واقع‌شده است، در سال 1965 با ANU ادغام شد.

کالج دانشگاه کانبرا (CUC) اولین موسسه آموزش عالی در پایتخت ملی بود که در سال 1929 تأسیس شد و اولین دانش آموزان خود را در سال 1930 ثبت‌نام کرد. بنیان‌گذاری آن توسط سر رابرت گاران، یکی از تهیه‌کنندگان قانون اساسی استرالیا و اولین وکیل مدافع کل استرالیا انجام شد. CUC وابسته به دانشگاه ملبورن بود و مدرک آن توسط آن دانشگاه اعطا می‌شد. از رهبران دانشگاهی CUC می‌توان به مونینگ کلارک، مورخ، فینلای کریسپ، دانشمند سیاست، شاعر A. D. Hope و اقتصاددآن‌هاینز آرند اشاره کرد.

در سال 1960، CUC به‌عنوان دانشکده مطالعات عمومی در ANU ادغام شد، در ابتدا دانشکده‌های هنر، اقتصاد، حقوق و علوم داشت. دانشکده‌های شرق‌شناسی و مهندسی بعداً معرفی شدند. بروس هال، اولین دانشکده مسکونی برای دانشجویان، در سال 1961 افتتاح شد.

دانشکده موسیقی کانبرا و دانشکده هنر کانبرا در سال 1988 با هم موسسه هنری کانبرا را تشکیل دادند و در سال 1992 با دانشگاه به‌عنوان انستیتوی هنر ANU ادغام شدند. ANU، دانشكده پزشكي خود را پس از تأييد دولت فدرال در سال 2000 تأسيس كرد.

در 18 ژانویه 2003، آتش سوزی های کانبرا تا حد زیادی رصدخانه Mount Stromlo را تخریب کرد. ستاره شناسان ANU اکنون تحقیقاتی را از رصدخانه Siding Spring انجام داده‌اند که شامل 10 تلسکوپ از جمله تلسکوپ Anglo-Australian است.

در فوریه 2013، گراهام تاکول، کارآفرین مالی و فارغ‌التحصیل ANU، با اعطای 50 میلیون دلار برای تأمین بودجه یک برنامه بورس تحصیلی کارشناسی در ANU، بزرگ‌ترین کمک مالی دانشگاه در تاریخ استرالیا را انجام داد.

ANU به خاطر سابقه فعالیت دانشجویی و در سال‌های اخیر، کمپین واگذاری سوخت فسیلی که یکی از طولانی‌ترین و موفق‌ترین در کشور است، به شهرت بالایی دست یافت. تصمیم شورای ANU برای واگذاری از دو شرکت سوخت فسیلی در سال 2014 توسط وزرا در دولت ابوت ( Abbott government) موردانتقاد قرار گرفت، اما توسط معاون ایان یانگ مورد دفاع قرار گرفت.

امروز ANU با بسیاری از دانشگاه‌های برجسته جهان همکاری می‌کند به‌ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه، از جمله دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه توکیو، دانشگاه هنگ‌کنگ، دانشگاه پکن، دانشگاه تسینگوا و دانشگاه ملی سئول، دانشگاه‌های برجسته شامل دانشگاه پاریس و لترس دانشگاه جورج واشنگتن، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه تگزاس، دانشگاه تورنتو در آمریکای شمالی و کالج امپریال لندن، کالج کینگ لندن، علوم پو، ETH زوریخ، بوکونی دانشگاه، دانشگاه کپنهاگ و کالج ترینیتی دوبلین در اروپا.

محوطه دانشگاه

محوطه اصلی دانشگاه ANU در حومه کانتون آکتون گسترش می‌یابد که متشکل از 358 هکتار (1.45 کیلومترمربع) از اراضی پارک است و ساختمان‌های دانشگاه در آن محوطه ساخته‌شده‌اند. ANU تقریباً توسط Sullivans Creek، بخشی از حوضه موری – دارلینگ، دو نیم شده و با بوته‌زارهای بومی کوه سیاه، دریاچه برلی گریفین، حومه ترنر و منطقه تجاری مرکزی کانبرا همسایه است. بسیاری از اماکن دانشگاهی از زمان تأسیس پایتخت ملی دارای اهمیت تاریخی هستند، بیش از 40 ساختمان توسط فهرست میراث مشترک‌المنافع و چندین ساختمان دیگر در لیست‌های محلی شناخته‌شده‌اند.

دانشگاه ملی استرالیا

ANU با بیش از 10 هزار درخت در محوطه دانشگاه خود، جایزه بین‌المللی پردیس پایدار در سال 2009 را به دست آورد و در سال 2011 رتبه 2 سبزترین دانشگاه استرالیا را به دست آورد.

چهار انجمن از پنج انجمن آموخته‌شده استرالیا در ANU مستقر هستند:

 • آکادمی علوم استرالیا،
 • آکادمی علوم انسانی استرالیا،
 • آکادمی علوم اجتماعی در استرالیا
 • آکادمی حقوق استرالیا

مرکز ملی آگاهی عمومی از علوم استرالیا و آرشیو فیلم و صدا ملی نیز در ANU واقع‌شده‌اند، درحالی‌که موزه ملی استرالیا و CSIRO در کنار دانشگاه واقع‌شده‌اند.

ANU مکان‌های دیگری از جمله رصدخانه Mount Stromlo در حومه کانبرا، رصدخانه Siding Spring در نزدیکی Coonabarabran و یک واحد تحقیقاتی در داروین را دربر دارد.

کتابخانه ANU

کتابخانه ANU در سال 1948 با انتصاب اولین کتابدار، آرتور مک‌دونالد آغاز به کار کرد. این کتابخانه دارای بیش از 2.5 میلیون جلد کتاب است که در شش شعبه توزیع‌شده است که برای کارمندان ANU و دانشجویان 24 ساعته در دسترس هستند.

 1. کتابخانه چیفلی
 2. کتابخانه Menzies
 3. کتابخانه هانکوک
 4. کتاب‌خانه هنر و موسیقی
 5. کتابخانه حقوق ANU
 6. مخزن چاپ خارجی

 ساختار دانشگاهی دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا

دانشکده‌ها

ANU در سال 2006 برای ایجاد هفت دانشکده مجدداً سازمان‌دهی شد، هر کالج هم تدریس و هم تحقیق را بر عهده دارد.

 • کالج هنر و علوم اجتماعی
 • کالج آسیا و اقیانوس آرام
 • دانشکده بازرگانی و اقتصاد ANU
 • دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتری ANU
 • کالج قانون ANU
 • دانشکده علوم
 • کالج بهداشت و پزشکی دانشگاه ANU
 • هنر و علوم اجتماعی

دانشکده هنر و علوم اجتماعی ANU به دانشکده تحقیقات علوم اجتماعی (RSSS) و دانشکده تحقیقات علوم انسانی و هنر (RSHA) تقسیم می‌شود. در RSSS مدارسی وجود دارد که به تاریخ، فلسفه، جامعه‌شناسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، مطالعات خاورمیانه و مطالعات آمریکای لاتین اختصاص داده‌شده است. RSHA شامل مدارس متمرکز بر مردم‌شناسی، باستان‌شناسی، آثار کلاسیک، تاریخ هنر، ادبیات انگلیسی، نمایش، مطالعات فیلم، مطالعات جنسیتی، زبان‌شناسی، زبان‌های اروپایی و همچنین یک مدرسه هنر و موسیقی است. در سال 2017، ANU رتبه 6 در جهان برای سیاست، 8 در جهان برای سیاست اجتماعی و مدیریت و 11 ام در جهان برای توسعه مطالعات را کسب کرد. این مرکز همچنین محل انستیتوی مطالعات استرالیا، مرکز تحقیقات سیاست اقتصادی بومی ANU و مرکز تحقیقات و روش‌های اجتماعی ANU است.

دانشکده فلسفه در ANU برای آگاهی و مرکز فلسفه علوم و همچنین مرکز نظریه‌های اخلاقی، اجتماعی و سیاسی (CMSPT) را در خود جای‌داده است. سازمانی که هدف آن تبدیل‌شدن به یک پیشرو در جهان است. محفلی برای بیان و تحلیل سیر تحول، ساختار و پیامدهای زندگی اخلاقی، اجتماعی و سیاسی است.

 • آسیا و اقیانوس آرام

کالج ANU آسیا و اقیانوس آرام (CAP) یک مرکز تخصصی درزمینهٔ مطالعات و زبان‌های آسیایی و اقیانوس آرام، در میان بزرگ‌ترین مجموعه متخصصان در این زمینه‌ها از هر دانشگاه در جهان انگلیسی‌زبان است. این کالج چهار مدرسه دانشگاهی را در خود جای‌داده است:

 • دانشکده سیاست‌های عمومی کرافورد، یک مدرسه سیاست‌گذاری عمومی در حوزه تحقیقاتی فشرده؛
 • دانشکده فرهنگ، تاریخ و زبان، مرکز اختصاص‌یافته به تحقیق و یادگیری با مردم، زبان‌ها و سرزمین‌های آسیا و اقیانوسیه و درباره آن‌ها؛
 • دانشکده مرجان بل آسیا و اقیانوس آرام، مهم‌ترین مجموعه تخصصی استرالیا در امور سیاسی و امور بین‌الملل آسیا و اقیانوسیه است؛
 • دانشکده تنظیم و حکمرانی جهانی (RegNet، شبکه پیشین نهادهای نظارتی)، یک مدرسه تحقیقاتی مشهور در جهان است که به مطالعه بین‌رشته‌ای تنظیم و حاکمیت اختصاص دارد.

مرکز مطالعات استراتژیک و دفاعی نیز جزو component کالج است. پیتر دریسدیل به دلیل ایجاد بنیان فکری APEC در CAP شناخته‌شده است. این کالج همچنین شورای همکاری امنیتی در آسیا و اقیانوسیه (CSCAP)، استرالیا را در خود جای‌داده است. علاوه بر این مؤسسات منطقه‌ای ویژه چین، اندونزی، ژاپن، کره، مالزی، مغولستان، میانمار، اقیانوس آرام، آسیای جنوب شرقی و آسیای جنوبی را اختصاص داده است. این کالج میزبان یک سری به‌روزرسانی سالانه و دوساله در مناطق مختلف آسیا و اقیانوسیه است. دانشکده سیاست‌های عمومی کرافورد دپارتمان اقتصاد آسیا و اقیانوسیه Arndt-Cohen، شبکه حاکمیت محیط‌زیست آسیا و اقیانوس آرام (APNEG)، مرکز تحقیقات استرالیا-ژاپن، مرکز تجزیه‌وتحلیل اقتصادی اقتصاد کلان، مرکز منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و خلع سلاح، دفتر تحقیقات اقتصادی آسیای شرقی، مؤسسات سیاست مالیات و انتقال، کالج امنیت ملی ANU و نشریه مجمع شرق آسیا است. مدرسه سیاست عمومی کرافورد همچنین میزبان دفاتر و برنامه‌هایی برای مدرسه دولتی استرالیا و نیوزیلند (ANZSOG) است.

 • تجارت و اقتصاد

کالج تجارت و اقتصاد ANU شامل چهار دانشکده تحقیقاتی است که تحقیق و تدریس درزمینهٔ اقتصاد، امور مالی، حسابداری، مطالعات تطبیقی ​​، آمار، بازاریابی و مدیریت را انجام می‌دهد. مراکز تحقیقاتی اختصاصی در این مدارس شامل مرکز ارزیابی، تحلیل و تحقیق سیاست‌های اجتماعی، مرکز ملی تحقیقات حسابرسی و اطمینان استرالیا، مرکز تاریخ اقتصادی ANU، مرکز ملی تحقیقات سیستم‌های اطلاعاتی و مرکز تحقیقات سیاست‌های اقتصادی ANU است. این کالج به‌طور حرفه‌ای در انستیتوی حسابداران خبره استرالیا، CPA استرالیا، انجمن رایانه‌ای استرالیا، موسسه Actuaries استرالیا، انستیتوی حسابداران عمومی، انجمن حسابداران بین‌المللی، مؤسسات تحلیلگر امور مالی Chartered و Scoiety Statistics of Australia Inc معتبر شناخته‌شده است. همچنین دارای عضویت در کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) است.

 • مهندسی و علوم کامپیوتر

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر ANU به دو دانشکده تحقیقاتی تقسیم‌شده است که به ترتیب طیف وسیعی از مباحث مهندسی و علوم کامپیوتر را مطالعه می‌کنند. ANU محل تسهیلات ملی زیرساخت‌های محاسباتی است و از بنیان‌گذاران NICTA، مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات اصلی در استرالیا بود. گروه‌های تحقیقاتی در دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر ANU شامل الگوریتم‌ها و داده‌ها، پردازش سیگنال‌های کاربردی، هوش مصنوعی، مرکز سیستم‌های انرژی پایدار، سیستم‌های رایانه‌ای، بینایی رایانه و رباتیک، محاسبات فشرده با داده، محاسبات اطلاعاتی و انسان‌محور، منطق و محاسبات، مواد و ساخت، سلول‌های نیمه‌هادی و خورشیدی، مهندسی سیستم‌های فشرده نرم‌افزار، گروه حرارتی خورشیدی، سیستم‌ها و کنترل است. زمینه‌های انضباطی شامل نظریه‌ها، عملیات و تحقیقات پیشرفته است که با تلفیق روش‌های تکامل‌یافته فناوری اطلاعات در برنامه‌های مهندسی با تأکید بر منبع انرژی، تجربه کاربر را افزایش می‌دهد.

 • دانشکده حقوق ANU

کالج حقوق ANU تحقیقات و آموزش حقوقی شامل مراکز اختصاص داده‌شده به حقوق تجارت، حقوق بین‌الملل، حقوق عمومی و قانون محیط‌زیست است. علاوه بر برنامه‌های تحقیقاتی متعدد، کالج حقوق ANU برنامه‌های حرفه‌ای LL.B و مدرک J.D را ارائه می‌دهد. این دانشکده هفتمین دانشگاه قدیمی از 36 دانشکده حقوق استرالیا است و با رتبه‌بندی QS 2018 در رتبه 2 در میان استرالیا و 12 مین در میان دانشکده‌های حقوق جهانی قرار گرفت. این دانشگاه به دانشجویان رشته حقوق فرصت داده می‌شود تا سه هفته را در ژنو سپری کنند.

 • دانشکده پزشکی، زیست‌شناسی و محیط‌زیست ANU

دانشکده پزشکی، زیست‌شناسی و محیط‌زیست ANU دانشکده تحقیقات پزشکی جان کرتین (JCSMR)، دانشکده پزشکی ANU، دانشکده محیط‌زیست و مدرسه فنر (Fenner ) و دانشکده‌های تحقیقاتی زیست‌شناسی، روانشناسی و سلامت جمعیت را در برمی‌گیرد. JCSMR در سال 1948 به دلیل نتایج علمی هاوارد فلوری برنده نوبل تأسیس شد. سه جایزه نوبل دیگر درنتیجه تحقیق در JCSMR به‌دست‌آمده است – در سال 1963 توسط جان اکلس و در سال 1996 توسط پیتر دوهرتی و همچنین رولف ام. زینکرناگل.-

 • کالج علوم فیزیکی و ریاضی ANU

دانشکده علوم فیزیکی و ریاضی ANU شامل دانشکده‌های تحقیقات نجوم و اخترفیزیک، شیمی، علوم زمین، علوم ریاضی و فیزیک است. تحت هدایت مارک اولیفانت، فیزیک هسته‌ای یکی از مهم‌ترین اولویت‌های تحقیقاتی اولیه دانشگاه بود که منجر به ساخت یک مولد هموپلار 500 مگاژول و یک سیکلوترون 7.7 مگا الکترون‌ولت در دهه 1950 شد. این دستگاه‌ها قرار بود به‌عنوان بخشی از شتاب‌دهنده ذرات سنکروترون 10.6 گیگا الکترونیکی استفاده شوند که هرگز تکمیل نشد، بااین‌حال برای اهداف تحقیقاتی دیگر استفاده می‌شدند. ANU طی این سال‌ها هشت شتاب‌دهنده ذره بوده و با شتاب‌دهنده‌های 14UD و LINAS کار می‌کند. برایان اشمیت (فیزیکدان اخترفیزیک در رصدخانه Mount Stromlo) جایزه نوبل فیزیک 2011 را برای کار درزمینهٔ سرعت بخشیدن به گسترش جهان دریافت کرد.

کالج‌های مسکونی دانشگاه ملی استرالیا

یازده تسهیلات مسکونی وابسته به ANU هستند:

 • بروس هال،
 • کالج بورگمن،
 • تالار برتون و گارون،
 • تالار فنر،
 • تالار گاوری،
 • خانه فارغ‌التحصیلان،
 • کالج جان XXIII،
 • تالار وزغ،
 • تالار اورسولا،
 • تالار وامبورون،
 • تالار رایت.

همه به جز Gowrie Hall در محوطه دانشگاه واقع‌شده‌اند که در حومه اطراف بردون واقع است. دانشجویان همچنین در واحدهای خصوصی مجاور دانشگاه – Davey Lodge، Kinloch Lodge، Warrumbul Lodge و Lena Karmel Lodge اقامت دارند. در سال 2010، تالار گریفین غیرمسکونی برای دانشجویان ساکن خارج از دانشگاه تأسیس شد. محل اقامت دانشجویان دیگری در خارج از دانشگاه توسط UniGardens Pty، باغ دانشگاه واقع در بلکنن راه‌اندازی شد.

دانش‌آموختگان برجسته

دانشگاه ملی استرالیا تاکنون دانش‌آموختگان برجسته بی‌شماری را درزمینهٔ های مختلف علمی و هنری معرفی نموده است که از آن بین می‌توان به ۶ برنده جایزه نوبل اشاره نمود.

 • سال ۱۹۴۵ – آقای هاوارد فلوری؛ رشته پزشکی
 • سال ۱۹۶۳ – آقای جان اکلز؛ رشته پزشکی
 • سال ۱۹۹۴ – آقای جآن‌هارسانای؛ رشته علوم اقتصادی
 • سال ۱۹۹۶ – آقای رالف زینکرناگل؛ رشته پزشکی
 • سال ۱۹۹۶ – آقای پیتر دوهرتی؛ رشته پزشکی
 • سال ۲۰۱۱ – آقای برایان اشمیت؛ رشته نجوم

رنکینگ دانشگاه ملی استرالیا

 • اولین دانشگاه استرالیا و 22 امین دانشگاه جهان است.
 • اولین دانشگاه استرالیا و 25 امین دانشگاه جهان میان 15 مورد از 36 موضوع برتر (رتبه‌بندی موضوعی QS، 2016) است.
 • اولین دانشگاه استرالیا و 25 امین دانشگاه جهان برای چشم‌انداز بین‌المللی (شاخص چشم‌انداز بین‌المللی آموزش عالی تایمز 2015/16) است.
 • رتبه‌ی اول استرالیا و رتبه‌ی 22 ام جهان درزمینهٔ ی ارائه‌ی فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را دارد (نظرسنجی فرصت‌های شغلی جهانی در حال ظهور سال 2016(
 • اولین دانشگاه استرالیا در رتبه‌بندی بین‌المللی لایدن هلند (CWTS Leiden) است.
 • رتبه‌ی کامل (5 ستاره) درزمینهٔ ی تقاضاهای دانشجویی، کثرت تحقیقات، کمک‌هزینه‌های تحقیقاتی، شایستگی‌های کارکنان و شهریه‌ی شروع مدارک بعد از لیسانس را دارد.
 • 95 – درصد از تحقیقات گسترده‌ی حوزه‌های دانشگاه بین‌المللی استرالیا (ANU) درجه‌ی (بالاتر از استانداردهای جهانی) را دارند.

بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های دانشگاه ملی استرالیا

 • IRPS کمک‌هزینه‌های بین‌المللی کارشناسی ارشد پژوهش محور (تحقیقاتی): این بورسیه برای دوره‌هایی تحقیقاتی که به مدرک PhD منتهی می‌شوند ارائه می‌شود و هزینه‌های کامل شهریه را پوشش می‌دهد و به متقاضیانی که دارای یک مدرک لیسانس با نمره‌ی عالی درجه اول و یا یک مدرک ارشد تحقیقاتی هستند، تعلق می‌گیرد.
 • APA جوایز کارشناسی ارشد استرالیا): متقاضیان باید به‌صورت تمام‌وقت تحصیل کنند هرچند که در مواجه با معیارهای اکید ممکن است به متقاضیان پاره‌وقت نیز تعلق گیرد و مقدار آن 26,288 دلار در سال است. این بورسیه به متقاضیانی که دارای یک مدرک لیسانس با نمره‌ی عالی درجه اول و یا یک مدرک ارشد تحقیقاتی هستند، تعلق می‌گیرد. APA مخصوص شهروندان استرالیا و نیوزیلند، ساکنان دائمی استرالیا و یا دانشجویان بین‌المللی که بورسیه‌ی IPRS به آن‌ها تعلق‌گرفته است، است.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی ANU: مقدار این بورس 26,288 دلار در هرسال است.
 • بورسیه‌های هزینه‌ی شهریه‌ی ANU (مدارک Phd- MPhil): شهریه مدارک PhD را تا 3 سال- مدارک MPhil را تا 1 سال پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های دوره‌های PhD و MPhil دانشگاه ملی استرالیا (ANU): مقدار بورسیه 26,288 دلار در هرسال است و برای مدارک PhD تا 3 سال و برای مدارک MPhil تا 1 سال پرداخت می‌شود.

الزامات زبان انگلیسی

دانشجویان بین‌المللی باید شرایط ورود به دانشگاه را برای رشته‌ای که می‌خواهند مطالعه کنند و همچنین نیازمندی‌های زبان انگلیسی دانشگاهی را برآورده کنند.

اگر مطالعات عالی خود را به‌طور کامل آموزش‌دیده باشند زبان انگلیسی آن‌ها نیز می‌بایستی ارزیابی شود. بدین منظور دانشجویان باید گواهینامه آزمون مهارت انگلیسی را مانند (IELTS) یا (TOEFL) ارائه دهند.

مشاوره

جهت مهاجرت تحصیلی در کشور دیگر و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

  تحصیل در استرالیا برای شما فرصت‌های شغلی و تجربیات و آموزش عالی در سطح جهانی را فراهم می‌کند.  پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت و تحصیل در دانشگاه ملی استرالیا (ANU) و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه‌بندی: آرشیو دانشگاه ها
برای مهاجرت از متخصصان GO2TR مشاوره بگیرید:تماس: ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱