x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

زندگی در استرالیا

فهرست

تابستان‌های کشور استرالیا به‌طور کلی دارای دمای کم‌تری است. زمستان‌های این کشور باران بیشتری دارد. دسامبر یکی از گرم‌ترین ماه‌های سال محسوب می‌شود. جولای از ماه‌های بسیار سرد این کشور است. بخش‌های جنوبی کشور استرالیا عموماً ملایم و گرم هستند و دمای هوا در این بخش‌ها بین 25 الی 30 درجه در نظر گرفته می‌شود. دمای هوای زمستان در این کشور بین 5 الی 10 درجه سانتی‌گراد است. رشته‌کوه تاسمانی یکی از مشهورترین رشته‌کوه‌های کشور استرالیا محسوب می‌شود که دارای آب و هوای کوهستانی است. امنیت مالی در زمینه مواد معدنی از جمله نیکل و مس بسیار دیده می‌شود. درآمدزایی در این کشور به‌طور دقیق و جدی پیش می‌رود. این کشور در زمینه آلومینیوم به اقتصاد خوبی رسیده است.

مقدمه 

یک مدیر ارشد اجرایی در کشور استرالیا در صورتی که مدرک بیشتر از لیسانس داشته باشد 257 هزار دلار درآمد در سال دارد که رقم قابل قبولی است. یک مهندس برق در استرالیا 119000 دلار درآمد دارد این در حالی است که مهندس الکترونیک در این کشور درآمد 123000 دلاری خواهد داشت. مهندسان مکانیک که از جدیدترین متریال‌های تعمیراتی استفاده می‌کنند، بیش از 140000 دلار درآمد دارند.

مهندس عمران با تجربه بالای کاری در استرالیا 133000 دلار دریافت خواهد نمود. برای بخش مکانیک خودرو در کشور استرالیا دستمزد کم‌تری نسبت به مهندس عمران در نظر گرفته شده است؛ به‌طوری که او بین 20 الی 25 دلار برای هر ساعت هزینه در نظر می‌گیرد. شایان ذکر است که هر رشته و شغل بر اساس شرایط مربوط به خود حقوق‌گذاری می‌شود و نرخ تعیین‌شده ثابت نخواهد بود. درآمد یک حسابدار با مدرک لیسانس در استرالیا 77 هزار در سال است و در این کشور 59 درصد بانوان و 41 آقایان در زمینه حسابداری فعالیت می‌کنند؛ بنابراین بین رشته‌های مختلف، حسابداری می‌تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود. کاریابی در کشور استرالیا شاید در ابتدا سخت باشد و شما می‌توانید از طریق سایت‌هایی که در این زمینه به کمکتان می‌آیند استفاده نمایید و سایت‌ها براساس تخصص و نوع رشته افراد دسته‌بند‌ی‌هایی را در نظر گرفته‌اند که می‌تواند به شما کمک نماید.

موارد ممنوعه استرالیا

موارد ممنوعه استرالیا

در این کشور باید رک باشید تعارف زیاد سبب می‌شود که در مورد شما سوء تعبیر ایجاد شود و دچار مشکل شوید.

شما اجازه فخر فروشی در کشور استرالیا را ندارید به طوری که اگر در محل کار فخرفروشی نمایید، قطعاً از کار بیکار خواهید شد مردم این کشور از بالانشینی بسیار بیزار هستند.

در این کشور در طول روز نباید زیاد پرخوری نمایید به طور کلی مردم کشور استرالیا از پرخوری فراری هستند. این نکته را در نظر بگیرید که در این کشور ساده‌ترین روش‌های موجود برای کار نیز نیاز به تلاش بالایی دارد، بنابراین سعی کنید این موضوع را به طور دقیق ارزیابی نمایید.

دین در استرالیا

دین در استرالیا

پس از ورود اروپاییان به کشور استرالیا افراد زیادی از بومیان این کشور به سمت مسیحیت رفتند. مسیحیت از اروپا به استرالیا آمد و رشد کرد. در ابتدای قرن بیست آسیایی‌ها وارد کشور استرالیا شده‌اند به این ترتیب دین بودایی، اسلام و یهودیی و بهایی نیز وارد این کشور شدند. در سال 2001 بیش از 70 درصد از مردم کشور استرالیا خود را مسیحی معرفی کردند. در حدود 15 درصد از مردم این کشور نیز از هیچ دینی تبعیت نمی‌کنند. مذهب و دین در کشور استرالیا کاملاً آزاد است و هرکس می‌تواند از دین خود آزادانه پیروی نماید.

طبق آخرین آماری که به دست ما رسیده است 25 درصد از مردم این کشور دین مسیحیت کلیسای کاتولیک هستند، به میزان 17 درصد مسیحیت کلیسای انگلیس هستند. 18 درصد سایر گروه‌های مسیحی هستند. بیش از 2 درصد بودایی هستند و کمتر از سه درصد اسلام را پذیرفته‌اند. در حدود یک درصد هندو هستند و هنوز هم 22.3 درصد از مردم کشور استرالیا بدون مذهب هستند. به میزان 9 درصد از مردم این کشور در یک سری مذهب‌های نامشخص پیش رفته‌اند به طور کلی این کشور از نظر مذهب در وضعیت ازادی است.

 

 

 

 

تفریح در استرالیا

تفریح در استرالیا

با توجه به این که کشور استرالیا یک کشور گران قیمت است و قطعاً تفریحات آن نیز از تعرفه بالایی برخوردار هستند در این بخش قصد داریم از برخی تفریحات رایگان در کشور استرالیا که بسیار مهیج است صحبت کنیم.

پیاده‌روی تا جالباسی یکی از تفریحات بسیار مهم در کشور استرالیا محسوب می‌شود. به طور کلی این تفریح در صورتی که با وسیله نقلیه صورت بگیرد نیاز به 200 دلار پول دارد. اگر شما می‌خواهید از این هزینه در امان بمانید یک مسیر یک و نیم کیلومتری را پیاده طی کنید و از فضای شگفت انگیز موجود لذت ببرید، این مکان بسیار زیبا است.

شنا کردن از دیگر تفریحات رایگان در کشور استرالیا محسوب می‌شود. در شهر سیدنی استخرهای روباز زیادی دیده می‌شود، که به شما اجازه یک شنای کلاسیک را می‌دهد. استخر برونته بث یکی از استخرهای رایگان در کشور استرالیا که بهترین شرایط را برای شما فراهم ساخته است.

چالش پیاده‌روی در ساحل از دیگر تفریحات بسیار ارزشمند در کشور استرالیا محسوب می‌شود، برای این کار از جفت چکمه پیاده روی و صندل سبک استفاده نمایید و دو مسیر پیاده ساحل را انتخاب کنید. 

باغ گیاه شناسی سیدنی یک تفریح آرامش‌بخش و رایگان برای شما محسوب می‌شود. این باغ دور از شهر قرار دارد و درون آن یک عمارت بسیار زیبا دیده می‌شود. بازدید از این باغ بسیار لذت بخش است.

گالری‌های هنری در کشور استرالیا بسیار مفید هستند. شما می‌توانید یک روز کامل را برای بازدید از موزه هنر NSW اختصاص دهید. در این موزه شاهکارهای بسیار زیبایی دیده می‌شود و برای شما یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه‌های آن

حمل و نقل درون شهری و هزینه‌های آن

شما برای حمل و نقل در کشور استرالیا می‌توانید از یک بلیط یک طرفه حمل و نقل داخلی استفاده نمایید و باید به میزان 4 دلار هزینه در نظر بگیرید. در صورتی که نیاز به رفت و آمد هر روزه دارید می‌توانید از بلیط عبور ماهانه استفاده نمایید. قیمتی که برای این بلیط در نظر گرفته می‌شود ثابت است و در حدود 129.88 دلار در نظر گرفته شده است.

تاکسی در کشور استرالیا از 4 دلار آغاز می‌شود، البته این نرخ در وضعیت حداقل قرار دارد و عموماً از این تعرفه بیشتر است به ازای هر یک کیلومتر تاکسی از شما 2.15 دلار هزینه دریافت می‌کند. این در حالی است که تعرفه انتظار یک ساعت تاکسی 50 دلار در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که اتوبوس‌های بین شهری در کشور استرالیا به طور دوره‌ای نرخ خود را تغییر می‌دهند.

نرخ تعیین شده برای مسافت اتوبوس بستگی به نوع اتوبوس و ایستگاه مورد نظر دارد اینطور که شواهد نشان می‌دهد شما برای استفاده از اتوبوس باید از بلیط‌های مخصوص استفاده نمایید پول نقد عموماً گزینه خوبی نخواهد بود.

فرهنگ استرالیا

فرهنگ استرالیا

مردم کشور استرالیا اغلب انگلیسی صحبت می‌کنند،اما در بین مردم این کشور لهجه‌های زیادی دیده می‌شود و دستور و نوشتار آن‌ها با هم فرق دارد. در این کشور 250 زبان بومی دیده می‌شود که بسیار عجیب است. مردم کشور استرالیا زیاد رسمی نیستند، در این کشور عموماً احوالپرسی مستقیم صورت می‌گیرد و افراد با هم دست داده و همدیگر را به اسم کوچک صدا می‌زنند. در زمان ورود به خانه یک شخص برای بار اول و دوم افراد سعی می‌کنند هدیه‌ای در نظر بگیرند. 

ارگان‌های مذهبی در کشور استرالیا هنوز هم نقش پررنگی دارد. کلیساهای این کشور نقش کلید در آموزش و سلامت دارند و به طور کلی خدمات رفاهی در این کشور رشد خوبی داشته است.

 در زمان ملاقات‌های کاری دو شخص با هم دست می‌دهند و روابط بسیار مودبانه‌ای دارند و سعی می‌کنند به جز سوالات عمومی هیچ سوال خصوصی از هم نپرسند . در صورت تعاملات روزانه راحت هستند و اینکه در کشور استرالیا افراد همدیگر را به نام کوچک صدا کنند اصلاً موضوع عجیبی نیست. مردم کشور استرالیا در کسب و کار بسیار رک هستن و هیچ تعارفی با هم ندارند. مردم در کارهای کوچک نیز با هم مشورت می‌کنند و تصمیم گیری‌های جمعی از موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود. مردم این کشور به سادگی به هم نه می‌گویند. در این کشور چیزی به عنوان برتری یک شخص به شخص دیگر دیده نمی‌شود. اعتبار و صمیمیت بخش مهمی از زندگی مردم است.

 

 

هنر استرالیا

هنر استرالیا

زمانی که اروپاییان وارد کشور استرالیا شدند شیوه زندگی در این کشور تغییر کرد به‌طوری که هنر به خصوص معماری ارزش زیادی وارد شد. کشور استرالیا دارای شرکت‌های رسانه‌ای گسترده هستند.

امروزه به سراغ هر سالن ارکستر بروید شاهد یک شرکت رادیویی استرالیای هستند. ستارگان بزرگ در زمینه موسیقی مربوط به کشور استرالیا هستند.

تلویزیون و سینما از دیگر هنرهای رایج و موفق در کشور استرالیا محسوب می‌شود. این کشور دارای 5 شبکه تلویزیون است که هر یک دارای چندین کانال در سطح بین‌المللی هستند. سالن‌های سینمایی کشور استرالیا روز به روز رونق می‌گیرند. نیکول کیدمن، راسل کرو و کیت بلانشت از هنرمندان مشهور کشور استرالیا محسوب می‌شود. در این کشور نقاشی‌های کلاسیک رتبه بالایی دارند به طوری که از روش‌های ترسیم خطی دو بخشی برای آن‌ها استفاده می‌شود. مردم کشور استرالیا به فیلم دیدن در پرده‌های بزرگ بسیار علاقه‌مند هستند. 

 

 

ورزش در استرالیا

ورزش در استرالیا

مردم کشور استرالیا دقیقاً می‌دانند که چطور زندگی کنند برنامه‌ریزی بسیار دقیقی در زندگی خود دارند. در این کشور فوتبال، ساکر، نتبال از ورزش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. ورزش کردن و دیدن ورزش از عادت همیشگی مردم کشور استرالیا بوده و برایشان بسیار جذاب است. اولین ورزش بسیار پر طرفدار در کشور استرالیا فوتبال قانونی کشور استرالیا است. شهر ملبورن در این روال توانسته رتبه خوبی را برای خود فراهم سازد.

از دیگر ورزش‌های محبوب و افتخار آفرین در کشور استرالیا راگبی است. افرادی که در ورزش راگبی فعالیت می‌کنند، آرزو دارند که بتوانند وارد تیم ملی راگبی این کشور شوند. کشور استرالیا تا الان بارها وارد مسابقات بین‌المللی راگبی شده است. مردم کشور استرالیا شناگران ماهری هستند و ورزش‌های دریایی در این کشور یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. موج سواری از ورزش‌های بسیار مهم در کشور استرالیا است و البته یک سرگرمی بسیار مهم نیز محسوب می شود. رویدادهایه ورزشی مهمی در کشور استرالیا صورت گرفته است. تیم تنیس کشور استرالیا چهارمین تیم برتر در دنیا محسوب می‌شود و این کشور ستاره‌های تنیس باز در دنیا را به خود اختصاص داده است. ورزش ساکر در کشور استرالیا از دیگر ورزش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود و با پیشرفت زیادی همراه است. 

از دیگر ورزش‌های بسیار مهم و رایج در کشور استرالیا سوارکاری و اتومبیل‌رانی است به طوری که جوانان در زمینه دوچرخه‌سواری نیز به رشد خوبی رسیده‌اند. این کشور در زمینه فوتبال و تنیس بسیار عالی ظاهر شده است و در سال‌های بعد روال قانونی این ورزش‌ها برای افراد مختلف فراهم می‌شود.

خرافات در استرالیا

خرافات در استرالیا

مردم کشور استرالیا مانند بسیاری از کشورهای دیگر از عدد 13 فراری هستند؛ در این تاریخ هیچ جشنی برگزار نمی‌شود و هیچ تصمیم کار و مالی صورت نمی‌گیرد. این خرافات در بسیاری از کشورهای دیگر دیده می‌شود.

مردم کشور استرالیا معتقد هستند که اگر یک عدد میوه بلوط را پشت پنجره بگذارند، بلا از آن خانه دور می‌شود.

در این کشور ورزش‌هایی که با چوب انجام می‌شود ،مثل بیس‌بال، به این صورت است که فرد باید در ابتدا یک مقدار آب دهان را بر روی چوب بیس‍‌بال بریزد؛ چراکه برای او خوش یمنی خواهد داشت.

مردم این کشور در فصل بهار با هم دست نمی‌دهند؛ زیرا معتقد هستند که فصل بهار فصل آنفولانزا است و دست دادن سبب انتقال آن می‌شود.

مردم کشور استرالیا در صورتی که صبح زود یک پروانه با بال زرد ببینند، هوا آفتابی خواهد بود. در صورتی که رنگ بال آن سفید باشد، نشانه باران است و این روال برای رنگ‌های قرمز ، قرمز و سفید ترکیبی و ... دیده می‌شود.

مردم کشور استرالیا معتقد هستند که اگر یک گربه بر روی یک تخته در یک کشتی نشسته باشد، برای آن‌ها خوش‌شانسی دارد.

در صورتی که عکس سه نفر در این کشور گرفته شود، نفر وسط زودتر می‌میرد؛ به این ترتیب عکس‌های سه نفره در کشور استرالیا بسیار کم دیده می‌شود.

مردم این کشور زمانی که از جلوی یک قبرستان رد می‌شوند، دست خود را در جیبشان می‌اندازند؛ این روال سبب می‌شود که از پدر و مادر خود محافظت نمایند. اگر در این کشور در حال قدم زدن باشید و فردی جلوی پای شما را جارو نماید، آن روز برای شما بدشانسی خواهد داشت و باید جارو را دور بیاندازید.

 

شایعات در مورد استرالیا

شایعات در مورد استرالیا

این‌که به هیچ عنوان نمی‌توانید در کشور استرالیا وارد یک شغل خوب شوید، شایعه‌ای بیش نیست دولت این کشور به کسانی که تخصص خوبی دارند فضای درآمدزایی بسیار عالی فراهم می‌سازد. خرید خانه در کشور استرالیا گران است. اما اینکه یک خارجی اجاره خرید خانه در کشور استرالیا را ندارد یک شایعه است و شما طبق بودجه‌ای که دارید می‌توانید خرید نمایید. شایعه‌سازی در زمینه فوتبال در کشور استرالیا بسیار دیده می‌شود اما این کشور به طور کلی به رتبه خوبی در زمینه فوتبال رسیده است و توانسته به موفقیت برسد. در این کشور افراد به طور کلی از روزهای سیزده دوری می‌کنند اما اینکه در این روز همه شهر تعطیل است و خرید و فروشی و نمی‌شود یک شایعه بزرگ محسوب می‌شود.

 

اعیاد و تعطیلات رسمی استرالیا

اعیاد و تعطیلات رسمی استرالیا

روز ملی در کشور استرالیا یک روز بسیار مهم و خاطره انگیزه محسوب می‌شود، این روز به تاریخ 26 ژانویه مشهور بوده و در کشور تعطیل رسمی در نظر گرفته می‌شود. در این تاریخ شهر پر از نور افشانی است و برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود که هر یک به نوبه خود بسیار ارزشمند هستند. شهر در رنگ‌آمیزی‌های بسیار شاد دیده می‌شود و کشتی‌های بادبانی با نورپردازی‌های خاص تزیین شده‌اند. در تاریخ 25 ژانویه در شهر ملبورن شاهد برنامه‌های مختلفی هستیم که بسیار شاد است.

14 فوریه در کشور استرالیا روز ولنتاین و یا روز عشاق است. در این روز زوج‌های جوان به هم هدیه و شکلات می‌دهند. مرد و زن سعی می‌کنند با هم خاطرات خوبی داشته باشند و یک روز بسیار عاطفی محسوب می‌شود.

در بخش غربی کشور استرالیا 1 مارس تاریخ روز کار است که بسیار مشهور است این تاریخ تعطیل رسمی بوده و به پاس زحمت کارگران در خیابان برنامه‌های زیادی برگزار می‌شود. 6 مارس روز جهانی دعا است و تنها برخی از مغازه‌ها سعی می‌کنند این روز را تعطیل کنند. این روش برای افراد مسن در کشور استرالیا بسیار مهم است و به سوگواری و طلب بخشش دست می‌گذارند. 8 مارس روز جهانی زن بوده و تعطیل رسمی است در این روز افراد سعی می‌کنند به هم هدیه دهند و سعی می‌شود که به طور کلی از زحمات بانوان قدردانی شود. 1 آوریل روز احمق است، این روز کمی خنده دار است اما تعطیل رسمی محسوب نمی‌شود. 12 می روز پرستار است و البته تعطیل رسمی نیست.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم استرالیا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم استرالیا

 کشور استرالیا کشوری پر از حیوانات خطرناک و مرگبار است. بنابراین سعی کنید زمانی که به جنگل و یا فضای باز و غیر محافظت شده می‌روید حواستان را جمع کنید احتمال این که حیوانات وحشی به شما حمله کنند بسیار زیاد است. خطر در کشور استرالیا صفر است. یعنی هیچ کس جرأت نمی‌کند برای شما مشکلی ایجاد نماید اما باید حواستان به رانندگی مردم کشور استرالیا باشد این افراد یک سری عادت‌های خاص در رانندگی دارند که در صورت ندانستن قطعاً دچار مشکل خواهید شد.

 

تشابهات قوانین استرالیا با ایران

تشابهات قوانین استرالیا با ایران

در قوانین کشور استرالیا به حقوق انسان‌ها به خصوص کودکان بسیار اهمیت داده می‌شود. کودکان به هیچ وجه نباید مورد آزار و اذیت قرار بگیرند. در صورتی که مورد ضرب و شتم بدنی در اماکن عمومی قرار بگیرند، قطعاً یک جرم بزرگ صورت گرفته است و پرونده‌سازی و جریمه را در بر دارد. در کشور استرالیا افراد کم‌تر از 16 سال اجازه ازدواج ندارند. افراد بالای 18 سال بدون اجازه پدر و مادر می‌توانند ازدواج کنند. این قانون در ایران برای دختران با رضایت پدر است.

در کشور استرالیا به‌طور کلی شرایط کافی برای زندگی و رفاه بالایی دیده می‌شود که شاید در ایران این‌طور نباشد. مردم این کشور از ایرانیان شادتر و رک‌تر هستند؛ اما احساسات مردم ایران بیشتر از مردم کشور استرالیا است.

 

گواهینامه و خرید ماشین در استرالیا

گواهینامه و خرید ماشین در استرالیا

اخذ گواهینامه در کشور استرالیا بستگی به ایالتی که در آن زندگی می‌کنید دارد، در برخی از ایالت‌ها سن اخذ گواهینامه 18 سال است و در برخی دیگر 16 و 17 سال اعلام شده است. بستن کمربند ایمنی برای تمام سرنشینان در کشور استرالیا اجباری است و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد افراد جریمه نقدی می‌شوند. در این کشور سبقت از سمت چپ ممنوع است.

در صورتی که شما دارای گواهینامه رانندگی خارج از کشور هستید، در صورتی که بخواهید در این کشور رانندگی نمایید باید در طی سه ماه اولیه ورود به کشور استرالیا برای این کار اقدام نمایید. در صورتی که فرد با ویزای موقت وارد خاک کشور استرالیا شده است، اجازه دارد به مدت 12 ماه با گواهینامه خود رانندگی نماید.

سفارت‌ها و کنسولگری‌های ایران در استرالیا

سفارت‌ها و کنسولگری‌های ایران در استرالیا

 آدرس سفارت استرالیا در تهران : خیابان خالد اسلامبولی، خیابان بیست و سوم پلاک ۲

تلفن: 83863666- 88724456- 88724457

روز و ساعت کاری : از یکشنبه‌ها تا چهارشنبه‌ها از ساعت 7 صبح الی 15:30 پنج شنبه‌ها از ساعت 7 الی 14

کنسولگری ایران در کشور استرالیا در شهر کانبرا قرار دارد. ساعات کاری روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 9 الی 14 است.

تلفن: 62907000

نوع پوشش مردم استرالیا

نوع پوشش مردم استرالیا

لباس‌های بومی کشور استرالیا از فشن و مد این کشور بسیار تفاوت است. هر بخش از این کشور دارای لباس‌های مربوط به خود هستند و عموماً از پارچه‌های پنبه و کتان برای لباس استفاده می‌کنند. این گزینه به خصوص در فصل‌هایی که آفتاب شدید است بیشتر دیده می‌شود. اگر دقت نمایید در فصل تابستان که آفتاب شدید است، افراد سعی می‌کنند از لباس‌های آستین بلند و کلاه آفتابی استفاده نماید.

برای موج سواری در کشور استرالیا که افراد شلوارک و تی‌شرت‌های رنگی به تن می‌کنند و زنان سعی می‌کنند از لباس‌های خنک و آزاد استفاده نمایند. در کشور استرالیا حجاب آزاد است. مردم این کشور در جشن‌ها بسیار شیک هستند و سعی می‌کنند بهترین لباس خود را بپوشند. از طرف دیگر مردم این کشور سعی می‌کنند در منزل بسیار منظم باشند و شیک پوشی تنها برای بیرون از منزل نیست.

استفاده از جین در کشور استرالیا کمتر از پنبه و کتان است و آقایان اغلب از لباس‌های پارچه‌ای استفاده می‌کنند. حجاب کشور استرالیا آزاد است و هرکس هرچه دوست دارد به تن می‌کند بدون اینکه مشکلی برای وی پیش آید.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی استرالیا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی استرالیا

کشور استرالیا یک کشور بسیار زیبا و پهناور در دنیا محسوب می‌شود. در کشور استرالیا تفریحات ساحلی زیادی دیده می‌شود. کیفیت بالای زندگی کشور استرالیا یکی از بخش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. این کشور دارای پارک‌های ملی بزرگی است و طبیعت بی‌نظیری دارد که توانسته بسیار ارزشمند به نظر برسد. کشور استرالیا یک کشور بسیار پهناور است و دارای اقلیم‌های آب و هوایی بسیار متنوعی است.

عموماً بخش‌های شمالی این کشور تحت تأثیر آب و هوای گرمسیری هستند. تابستان‌های کشور استرالیا گرم بوده و رطوبت زیادی دارد. زمستان‌های این کشور گرم و کمی خشک به نظر می‌رسد. در بخش‌های جنوبی شاهد هوای خنک‌تر هستیم. تابستان‌های کشور استرالیا به‌طور کلی دارای دمای کم‌تری است. زمستان‌های این کشور باران بیشتری به دنبال دارد. دسامبر یکی از گرم‌ترین ماه‌های سال محسوب می‌شود. جولای از ماه‌های بسیار سرد این کشور است. بخش‌های جنوبی کشور استرالیا عموماً ملایم و گرم هستند، دمای هوا در این بخش‌ها بین 25 الی 30 درجه در نظر گرفته می‌شود. دمای هوای زمستان در این کشور بین 5 الی 10 درجه سانتی گراد است. رشته کوه تاسمانی یکی از مشهورترین رشته کوه‌های کشور استرالیا محسوب می‌شود که دارای آب و هوای کوهستانی است. زمستان‌های این منطقه بسیار سرد و آزاردهنده است. در بخش‌های مرکزی کشور استرالیا یک فضای بیابانی وجود دارد که دارای دمای هوای بالای 50 درجه است. در این منطقه در طول سال باران نمی‌بارد. بیشترین میزان باران به بخش‌های شمالی شرقی کشور استرالیا مربوط است.

یک نکته جالب در زمینه کشور استرالیا فصل‌های آن است. فصل‌ها در کشور استرالیا برعکس نیم‌کره شمالی این کشور است؛ به‌‌طوری که تابستان در این کشور از دسامبر تا فوریه است و زمستان در این کشور از ژوئن تا آگوست. در واقع ماه مرداد در کشور استرالیا یک ماه بسیار سرد است. شما برای سفر به کشور استرالیا باید با خود لباس گرم به همراه داشته باشید؛ به‌طور کلی بخش‌های شمالی این کشور زمستان‌های سردی ندارد.

غذاهای استرالیا

غذاهای استرالیا

طعم غذاهای استرالیایی با غذای ایرانی بسیار فرق دارد. اما در بین انواع غذاهای استرالیایی برخی از آ‌ن‌ها بسیار خوش طعم هستند. لامینگتون یک نوع خوراک خوشمزه و کمی شیرین محسوب می‌شود که از دو لایه کیک اسفنجی تهیه شده است و اغلب به شکل ساندویچی میل می‌شود. این غذا با مربای توت فرنگی و همینطور خامه یک گزینه بسیار عالی برای کودکان است.

پاولولا یک دسر بسیار خوش طعم در کشور استرالیا است که از سفیده تخم مرغ و آرد به دست می‌آید. بر روی این دسر از انواع میوه‌های ترش و شیرین استفاده می‌شود. برخی از افراد تمشک را نیز داخل این دسر در نظر می‌گیرند و طعم آن را بسیار دل انگیز می‌کنند.

همبرگرهای کشور استرالیایی یکی از مشهورترین غذاهای این کشور در جهان به شمار می‌آید. این همبرگر با همراه چغندر قند و آناناس سرو می‌شود. آناناس‌ها به همراه گوشت گریل می‌شود. این غذا طعم عجیبی دارد و شاید به ذائقه همه خوش نیاید.

پای گوشت از یک تکه گوشت بزرگ لای خمیر استفاده می‌شود و در آن از سبزیجات زیادی پر می‌شود. بر روی آن سس کچاپ ریخته می‌شود. این غذا یک میان وعده عالی برای کودکان محسوب شده و بسیار مقوی است.

چیکورول ، رول‌های مرغ کشور استرالیا است که از کلم و کرفس و ادویه‌های خاص استفاده می‌شود. این غذا با فیله مرغ سرخ شده به دست می‌آید. این غذا ترد است و باب میل جوانان است. طعم این غذا کمی تند است.

بیسکوییت آزناک از دیگر خوراکی‌های مشهور کشور استرالیا محسوب می‌شود، که شبیه به کوکی است اما از خرده‌های نارگیل استفاده شده است.

ازدواج خارجی‌ها در استرالیا

ازدواج خارجی‌ها در استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج نیاز به شرایط سنی بالای 18 سال دارد. زن و مرد باید 4 سال با هم زندگی کنند. در نهایت فرد برای درخواست اقامت دائم باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

طلاق در استرالیا به طور کلی نیاز به ارائه مدارک مهمی دارد و افراد باید به مدت حداقل یک سال به دور از هم زندگی کرده باشند.

میانگین درآمد در استرالیا

میانگین درآمد در استرالیا

در کشور استرالیا مهندسان درآمد بسیار خوبی دارند. این کشور در سال 2017 اعلام کرده است که برای ادامه رشد اقتصادی خود به نیروی مهندسی بیشتری نیاز دارد. حداقل حقوق یک مهندس 101 هزار دلار است و در نهایت در صورتی که وی سابقه کار خوبی داشته باشد، حقوق او به 150 هزار دلار می‌رسد. یک مهندس برق در کشور استرالیا 119000 دلار درآمد دارد این در حالی است که مهندس الکترونیک در این کشور درآمد 123000 دلاری خواهد داشت.

مهندسان مکانیک که از جدیدترین متریال‌های تعمیراتی استفاده می‌کنند بیش از 140000 دلار درآمد دارند. مهندس عمران نیز در کشور استرالیا 133000 دلار برای زمانی که تجربه کاری خوبی دارد دریافت خواهد نمود. در صورتی که فرد دارای مهارت‌های ارتباطی قوی باشد توانایی رهبری خوبی داشته باشد و بتواند در دیگران انگیزه ایجاد نماید می‌تواند به عنوان یک مدیر و یا یک مسئول اجرایی در صنعتی که تخصص دارد فعالیت نماید. در نظر داشته باشید که توانایی شما در مسیر کنترل به طور دقیق تجزیه و تحلیل می‌شود. شغل‌های مدیریتی و اجرایی در کشور استرالیا مسئولیت زیادی دارند و درآمد خوبی به افراد خواهند داد. فردی که دارای مدرک کارشناسی مدیریت است 182 هزار دلار در سال درآمد دارد مشاغل مدیریتی در کشور استرالیا به میزان 74 درصد برای مردان و در حدود 26 درصد برای زنان در نظر گرفته شده است.

 

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری

شما برای یافتن کار مناسب در کشور استرالیا باید در ابتدا تخصص خود را در زمینه‌هایی که درآمدزا هستند افزایش دهید. حوزه‌های مالی و حسابداری از بخش‌های مهم در هر شرکت و سازمانی محسوب می‌شود و این روال در کشور استرالیا نیز دیده می‌شود. در 5 سال گذشته تا به امروز میزان استخدام در زمینه مدیران مالی در کشور استرالیا 8 درصد رشد داشته است. درآمد یک حسابدار با مدرک لیسانس در کشور استرالیا 77 هزار در سال است و در این کشور 59 درصد بانوان و 41 آقایان در زمینه حسابداری فعالیت می‌کنند. بنابراین در بین رشته‌های مختلف حسابداری می‌تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود. کاریابی در کشور استرالیا شاید در ابتدا سخت باشد شما می‌توانید از طریق سایت‌هایی که در این زمینه به کمکتان می‌آید استفاده نمایید سایت‌ها بر اساس تخصص و نوع رشته افراد دسته‌بندی‌هایی را در نظر گرفته‌اند که می‌تواند به شما کمک نماید. یافتن شغل در استرالیا از طریق کارفرما سخت است و فرد باید از یک تخصص بسیار بالا برخوردار باشد. شما می‌توانید در ابتدا برای این که شرایط اقامت در کشور استرالیا برایتان ساده‌تر شود به سراغ کارآموزی بروید. 

درآمد مشاغل مرتبط با نفت و گاز در کشور استرالیا میانگین حداقل 135 هزار دلار است. در صورتی که فرد بتواند مهارت خود را در زمینه انرژی نفت و گاز بیشتر کنترل نماید می‌تواند 172 هزار دلار درآمد داشته باشد.

روانپزشکی در کشور استرالیا بسیار درآمدزا است به طوری که آمارها نشان می‌دهد بیش از 82 درصد از روانپزشکان در کشور استرالیا درآمد بالغ بر 2000 دلار در هفته دارند. شما برای اخذ ویزای کاری کشور استرالیا باید به طور کلی در ابتدا هدف از کسب و کار و نوع کار خود را تعیین نمایید سپس شرایطی فراهم می‌شود تا فرد بتواند وارد حیطه درآمدزایی این کشور شود.

کار در استرالیا

 کشور استرالیا یک سیستم صدور ویزای ویژه برای استخدام دارد که نسبتاً پیچیده است. اگر دارای تجربه کاری و مهارت‌های حرفه‌ای هستید و می‌خواهید برای دوره طولانی مدت برای کار به کشور استرالیا سفر کنید، احتمالاً با شانس بیشتری برای موفقیت در یک فرصت کاری مواجه خواهید بود. رشته‌های تحصیلی که بیشترین تقاضای شغلی را در استرالیا دارند شامل مشاغل مهندسی، ساخت و ساز، پزشکی و علوم پایه هستند. سایر مشاغل مانند پرستاری و مشاغل اداری نیز در این دسته قرار می‌گیرند. ساعات مجاز برای کار در هر هفته ۳۸ ساعت در کشور استرالیا است. بر طبق قوانین کار این کشور، حقوق به صورت ماهانه پرداخت می‌شود. سایر قوانین اداره کار در استرالیا نیز مانند سایر کشورها برای کارکنان در نظر گرفته شده است.

 افرادی که به عنوان نیروی کار به استرالیا سفر می‌کنند حتماً باید در دوره‌های کارآموزی که توسط کارفرما برگزار می‌شود شرکت کنند. دوره‌های آموزشی به صورت آنلاین ثبت نام می‌شود و همچنین برخی از آن‌ها توسط انجمن‌های حرفه‌ای و مهارتی در زمینه‌های تخصصی حمایت شده و افرادی که در طول دوره، مهارت خود را ثابت کنند، می‌توانند در این سازمان مشغول به کار شوند.

برای دریافت ویزای کار در استرالیا باید فرم درخواست برای صدور ویزا را به مراجع مرتبط ارسال کرده و همچنین دعوت‌نامه از سوی کارفرما در استرالیا نیز آماده کنید. حدود ۶ ماه تا یک سال زمان لازم است تا درخواست شما کامل شود. تمام هزینه‌های درخواست ویزای کار بر حسب دلار استرالیا حدود 3500 دلار است.

هزینه‌ های زندگی در استرالیا

هزینه‌ های زندگی در استرالیا

هزینه‌ها در استرالیا متفاوت است و بستگی به سبک زندگی افراد دارد. به عنوان مثال در صورتی که شما بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران میل نمایید نیاز به 18 دلار هزینه است، این در حالی است که هزینه غذای دو نفر در یک رستوران متوسط 80 دلار است.

هزینه اصلی زندگی در استرالیا از جمله برق، وسیله گرمایشی آب و زباله برای آپارتمان 85 متر مربعی 192.57 دلار است. پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور 0.40 دلار در نظر گرفته می‌شود. اینترنت به میزان 10 مگابایت 70.82 دلار است.

ورزش و فراغت در استرالیا باشگاه بدنسازی برای یک بزرگسال 63.91 دلار است در صورتی که فرد بخواهد در آخر هفته یک زمین تنیس اجاره نماید 19.86 دلار باید هزینه پرداخت نماید. بلیط سینما برای هر نفر 18.00 دلار است. اگر بخواهید در کشور استرالیا یک عدد شلوار خریداری نمایید باید 98.15 دلار هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه یک عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای 64.47 دلار است. یک جفت کفش ورزشی نایک در این کشور 133.44 دلار در نظر گرفته شده است. در هر صورت هزینه زندگی در کشور استرالیا 25 درصد از ایران بیشتر است.

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها باید محله ارزانی را برای زندگی انتخاب نمایید چه خوب است که محل کار تا منزل را پیاده‌روی کنید و به طور کلی خود را درگیر رستوران و غذاهای بیرونی نکنید و خودتان آشپزی نمایید. خرید ملک در کشور استرالیا شاید کمی گران به نظر برسد اما با بررسی‌هایی که از سوی مشاوران صورت می‌گیرد می‌توان در خرید ملک این کشور کمی دقت نموده و مناطقی که ارزان قیمت هستند را انتخاب نمود. هزینه زندگی در کشور استرالیا بر اساس درآمد شما می‌تواند کم یا زیاد باشد اما در کل استرالیا از یک کشور گران قیمت محسوب می‌شود.

قیمت برخی کالاهای اساسی در استرالیا

قیمت برخی کالاهای اساسی در استرالیا

پیاز ( 1 کیلوگرم)2.47 دلار

کاهو (1 سر)2.43 دلار

آب ( بطری 1.5 لیتری)2.55 دلار

پاکت سیگار ( مارلبورو)23.00 دلار

شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری)1.50 دلار

یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم)2.76 دلار

برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم)2.96 دلار

شانه‌ی تخم مرغ ( 12 عدد) 4.69 دلار

پنیر محلی ( 1 کیلوگرم)9.46 دلار

سینه‌ی مرغ ( 1 کیلوگرم)10.85 دلار

گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) 15.55 دلار

سیب ( 1 کیلوگرم)4.11 دلار

موز ( 1 کیلوگرم)3.32 دلار

پرتقال ( 1 کیلوگرم)3.56 دلار

گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 4.58 دلار

سیب زمینی ( 1 کیلوگرم)2.94 دلار

 

اقتصاد در استرالیا

اقتصاد در استرالیا

استرالیا یک کشور ثروتمند با اقتصاد بخش خصوصی است. تولید داخلی ناخالص در این کشور بالا است. استرالیا در زمینه کشاورزی، زغال و طلا، پشم و گندم رتبه خوبی دارد. این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار قدرتمند است. استرالیا بزرگ‌ترین تولید کننده طلا در جهان است. این کشور در زمینه مواد کانی نیز به رشد خوبی رسیده است. استرالیا در زمینه بازرگانی توانسته بسیار عالی ظاهر شود.

امنیت مالی و اقتصادی استرالیا

امنیت مالی و اقتصادی استرالیا

امنیت مالی در زمینه مواد معدنی از جمله نیکل و مس بسیار دیده می‌شود. درآمدزایی در این کشور به طور دقیق و جدی پیش می‌رود. این کشور در زمینه آلومینیوم نیز به اقتصاد خوبی رسیده است. یک مدیر ارشد اجرایی در کشور استرالیا در صورتی که مدرک بیشتر از لیسانس داشته باشد 257 هزار دلار درآمد در سال دارد، که رقم قابل قبولی است.

کار در کشور استرالیا بستگی به شرایط و تخصص فرد دارد افراد باید در یک زمینه تخصص خود را افزایش دهند و سعی کنند از ساده‌ترین روال برای رسیدن به درآمد خوب استفاده نمایند. کار در کشور استرالیا با حقوق بالا نیاز به سه دوره سوددهی بالا در این کشور دارد. این روال به طور دوره‌ای تغییر می‌کند. نمایندگی‌های فروش از دیگر شغل‌های پردرآمد در کشور استرالیا محسوب می‌شود که میزان درآمد آن بر طبق تجربه کاری فرد تعیین می‌شود.

کسانی که از یک الی چهار سال تجربه کاری دارند، بین 17 الی 24 دلار در هر ساعت در آمد دارند این در حالی است که اگر فرد بین 5 الی 9 سال تجربه کاری داشته باشد می‌تواند 37 دلار در ساعت درآمد داشته باشد. در زمینه نمایندگی‌های فروش در کشور استرالیا 64 درصد آقایان و 36 درصد بانوان مشغول به کار هستند. درآمد پزشک و دندان‌پزشک در کشور استرالیا بین 160 الی 200 هزار دلار تعیین شده است که اگر تخصص کافی داشته باشید 58 درصد به درآمد شما افزوده می‌شود. 

 

امنیت در استرالیا

امنیت در استرالیا

جرم و جنایت در استرالیا بسیار کنترل شده است؛ به‌طوری که در تمامی خیابان‌ها و مسیرها از دوربین‌های حرفه‌ای استفاده می‌شود. بانوان و کودکان تحت حفاظت دولت هستند. این کشور دارای حیوانات وحشی است و شاید تنها مشکلی که در استرالیا دیده می‌شود همین باشد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در استرالیا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در استرالیا

افرادی که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند بعد از یک سال می‌توانند برای همراه خود اقامت دریافت نمایند. افرادی که از طریق ویزای کار وارد این کشور شده‌اند باید سه دوره گردش مالی خود برای استرالیا ایجاد نمایند. اخذ ویزای همراه برای کسانی که از طریق تحصیل وارد این کشور شده‌اند نیز فراهم شده است.

ویزای کلاس 489 کشور استرالیا یک اقامت موقت ایالتی 4 ساله است. این گزینه برای کسانی که از طریق تخصص نتوانستد به ویزا برسند یک ویزای امتیازی محسوب می‌شود. این ویزا سبب می‌شود که اقامت موقت با قید و شرط در کشور استرالیا فراهم شود و فرد 4 سال در این کشور اقامت داشته باشد. شرط این ویزا این است که دو سال اول بتوانید به یک درآمد خوبی در کسب و کار دست یابید. با این ویزا فرد می‌تواند پس از سه سال برای همراه خود اقامت بگیرد.

 

 

حداقل حقوق در استرالیا

حداقل حقوق در استرالیا

حقوق کارگر و کارفرما طبق قانونی که از سوی دولت تعیین شده است پرداخت می‌شود. به طور معمولی در کشور استرالیا برای هر شغل قوانین درآمدی خاص خود در نظر گرفته می‌شود. جمع فاکتورهایی که برای دستمزد دیده می‌شود بسیار مهم است. میزان حقوقی که افراد دریافت می‌کنند با توجه به سن، تحصیلات، میزان توانایی فرد در یک تخصص خاص، میزان تجربه و سابقه کاری و همینطور میزان تسلط به زبان انگلیسی تعیین می‌شود.

استرالیا برای هر ساعت کار یک کارگر ساده 17 دلار و 25 سنت در نظر گرفته شده است. دانستن زبان انگلیسی در این کشور سبب می‌شود که 21 درصد به حقوق فرد افزوده شود که رقم بسیار جالب است. یک مثال ساده می‌زنیم، فرض کنید شما یک مهندس عمران هستید که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید و به زبان انگلیسی تسلط دارید در این حال درآمد شما برای هر ساعت کار بین 23 الی 29 دلار در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که شما تجربه زیادی در کار ندارید اگر سابقه کار بالایی داشته باشید این مبلغ بیشتر خواهد شد. در بخش مکانیک خودرو در کشور استرالیا دستمزد کمتری نسبت به مهندس عمران در نظر گرفته شده است به طوری که او بین 20 الی 25 دلاربرای هرساعت هزینه در نظر می‌گیرد.

شایان ذکر است که هر رشته و شغل بر اساس شرایط مربوط به خود حقوق گذاری می‌شود و نرخ تعیین شده ثابت نخواهد بود.

اجاره خانه در استرالیا

اجاره خانه در استرالیا

اینکه بخواهید در کشور استرالیا خانه اجاره نمایید شاید در ابتدا کمی برای شما سخت باشد تعرفه خانه در کشور استرالیا بالا است و بهتر است در صورتی که بودجه کافی ندارید به سراغ مراکز شهر نروید ما در این بخش یک بررسی کلی بر روی آپارتمان‌های یک خوابه و سه خوابه انجام داده‌ایم به طوری که منطقه را به مرکز و خارج از مرکز تقسیم کرده و به این ترتیب می‌توانید به برآورد نسبی در زمینه هزینه اجاره خانه در کشور استرالیا داشته باشید. آپارتمان‌های یک خوابه در مرکز شهر کشور استرالیا 1776.64 دلار است این در حالی است که اگر بخواهید همان آپارتمان را در خارج از مرکز شهر اجاره نمایید باید به میزان 1298.31 دلار هزینه در نظر بگیرید ارقامی که گفته شده است در وضعیت حداقل قرار دارد. 

حال اگر فرد بخواهد در خارج از مرکز یک آپارتمان سه خوابه اجاره نماید باید در حدود 1990.50 هزینه دریافت کند این در حالی است که هزینه همان آپارتمان در مرکز شهر 3073.04 دلار تعیین شده است. در نظر داشته باشید که تفاوت نرخ مرکز و خارج از مرکز شهر در استرالیا زیادی است و بستگی به شرایط بودجه شما برای اجاره خانه دارد چه خوب است که پیش از هر نوع اقدامی بررسی‌های لازم به طور دقیق اعمال شود.

البته یک سری خانه‌های ارزان قیمت برای اجاره در کشور استرالیا وجود دارد که می‌تواند برای افرادی که به تنهایی وارد این کشور شده‌اند و زندگی یک نفره دارند، گزینه خوبی باشید هزینه‌ای که برای این سری از منازل در نظر گرفته شده است بین 30 الی 59 درصد ارزان‌تر از قیمت واقعی اجاره منزل است و گزینه بسیار عالی برای دانشجویان و شاغلین مجرد محسوب می‌شود. این سری از منازل عموماً برای خانواده از نظر امکانات ضعیف بوده و گزینه خوبی محسوب نمی‌شود. شایان ذکر است که در کشور استرالیا هزینه‌ها به طور سالانه تغییر می‌کند.

 

 

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌هایی است که پیش روی افراد قرار دارد و آینده‌ای درخشان را فراهم می‌سازد. یک سری شرایط مهم در زمینه ثبت شرکت در استرالیا در نظر گرفته شده است که با هم ارزیابی می‌کنیم. اولین شرط برای راه‌اندازی شرکت در کشور استرالیا داشتن کسب و کار موفق است. در واقع شما برای ثبت شرکت در کشور استرالیا اجاره ورود به یک کسب و کار تازه را ندارید و باید کاری که قبلاً در کشور خود یا کشور دیگر انجام داده‌اید و موفق بوده‌اید را در کشور استرالیا نیز به عمل برسانید. برای این روال نیاز به کسب سری مدارک مهم است که نشان دهد کسب و کار اولیه شما موفق بوده و برای کشور استرالیا سودآور است.

شما نیاز به ارائه پروانه کسب و تأسیس دارید. صورت‌حساب مالی در آخرین سال فعالیت شما ارزیابی می‌شود. افراد باید طرح بیزینسی خوب ارائه دهند.

در برخی مواقع خاص نیازی به اعلام گردش مالی و سود شرکت نبوده و اداره مهاجرت باید متقاعد شود که کسب و کار اعلام شده دارای بازده خوبی است. در صورتی که موارد گفته شده اثبات شد فرد می‌تواند روال ثبت شرکت در کشور استرالیا را به طور دقیق دنبال نماید. سابقه کار و تحصیلات مرتبط با شغل انتخابی از دسته موارد بسیار مهم محسوب می‌شود. در صورتی که مهاجرت به کشور استرالیا از طریق ثبت شرکت را انتخاب کردید به شما ویزای 2 ساله و 4 ساله ارائه می‌شود.

مدت اعتبار ویزا بستگی به شغل طرف مقابل دارد. برای دریافت اقامت دائم این کشور فرد باید ویزای 4 ساله اخذ نماید ( ویزای دو ساله اجاره اقامت دائم را به دنبال نخواهد داشت) فرد باید کمتر از 45 سال داشته باشد، شغل مورد نظر در کشور استرالیا باید به مدت حداقل سه سال در قالب یک شغل تعیین شده باشد و نیاز است که فرد بتواند در آموزش زبان انگلیسی این کشور حداقل نمره مورد نظر را کسب نماید.

 

انواع ویزا و انواع اقامت در استرالیا

انواع ویزا و انواع اقامت در استرالیا

لطفا این بخش را به دقت مطالعه نمایید تا متوجه شوید که برای مهاجرت به کشور استرالیا چند راه پیش روی شما قرار دارد. ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا یک ویزای بسیار مهم محسوب می‌شود که برای افرادی که دارای مهارت خاص و سطح تحصیلات خوبی هستند صادر می‌شود. پس از این‌که این ویزا صادر شود از فرد به طور دقیق ارزشیابی مدرک تحصیلی خواهد شد و باید مشخص شود که مهارت وی به چه صورت است.

ویزای کلاس 189 کشور استرالیا بهترین نوع ورود به این کشور محسوب می‌شود و فرد از همان ابتدا می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. شما برای اخذ این ویزا باید 60 امتیاز داشته باشید.

ویزای کلاس 190 کشور استرالیا یک ویزای امتیازی محسوب می‌شود. در این ویزا شرایط سنی بسیار مهم است و فرد باید از نظر تحصیل و سابقه کار در وضعیت بالایی باشد.

ویزای توریستی برای کسانی که اقوام درجه یک در کشور استرالیا دارند آسان است، در غیر این صورت این ویزا به ایرانیان بسیار سخت ارائه می‌شود. به زور کلی ویزای توریستی کشور استرالیا از دسته ویزای بسیار سخت است و فرد باید حتما یک ویزای انگلیس و یا شینگن را از قبل داشته باشد. شرایط مالی شما ارزیابی می‌شود و گردش مالی در این ویزا بسیار مهم است.

ویزای تحصیلی، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی از دیگر گزینه‌هایی است که افراد برای مهاجرت به کشور استرالیا می‌توانند از آن استفاده نمایند.

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم استرالیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم استرالیا

سیستم بهداشت و درمان در کشور استرالیا رشد بسیار زیادی داشته است؛ به‌طوری که کیفیت درمان روز به روز در حال پیشرفت است. دولت کشور استرالیا تلاش کرده است که مردم به بهترین شکل ممکن از شرایط خدمات درمانی استفاده نمایند.

کشور استرالیا دو برنامه برای بیمه مردم در نظر گرفته است که سبب کاهش هزینه‌های درمان می‌شود. شرایط استفاده از بیمه درمانی به این شکل است که اگر در کشور استرالیا زندگی می‌کنید در صورتی که سیتیزن شیپ و یا شهروندی این کشور دارید می‌توانید از بیمه استفاده نمایید. داشتن اقامت دائم در کشور استرالیا نیز مشمول این بیمه می‌شود. در صورتی که شما دارای ویزای موقت کشور استرالیا هستید نمی‌توانید از این بیمه استفاده نمایید و این گزینه برای کسی است که شهروندی این کشور را اخذ کرده است.

این بیمه شامل هزینه مشاوره با دکتر متخصص، آزمایش‌های تجویز شده توسط پزشک، آزمایش‌های چشم و همینطور جراحی می‌شود.

بیمه درمان خصوصی گزینه دوم از تسهیلات بیمه در کشور استرالیا محسوب می‌شود که این گزینه برای افرادی که ویزای موقت کشور استرالیا را اخذ کرده‌اند بسیار عالی است. این بیمه بخشی از هزینه‌های موجود را پوشش می‌دهد. افرادی که ویزای دانشجویی کشور استرالیا را دارند، پوشش بیمه دانشجویی برایشان اجباری است.

 

خدمات بانکی و مالی استرالیا

خدمات بانکی و مالی استرالیا

در کشور استرالیا بانک‌های زیادی وجود دارد که خدمات مختلفی ارائه می‌کنند. بانک NAB ، ANZ و ... از دسته بانک‌های معتبر در کشور استرالیا محسوب می‌شود. شما برای افتتاح حساب در بانک‌های کشور استرالیا می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید و یا از طریق شعب بانکی و یا تلفن اقدام نمایید. این روال بستگی به نوع حساب بانکی شما دارد. شما باید پاسپورت و آدرس محل سکونت داشته باشید و افتتاح حساب در این کشور به صورت قرارداد با بانک صورت می‌گیرد. انواع حساب‌های بانکی در کشور استرالیا وجود دارد که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند. حساب‌های تراکنشی یک نوع حساب بانکی روزانه محسوب می‌شود که شما می‌توانید از طریق آن قبض خود را پرداخت نمایید و مدیریت مخارج خود را نیز بر عهده بگیرید. در برخی از کشورها این نوع حساب به حساب جاری معروف است. 

یکی از مهمترین و اولین گزینه‌ای که برای سفر به کشور استرالیا نیاز دارید افتتاح حساب جدید است. این کار سبب می‌شود که پس‌انداز وجوه نقدی شما به صورت شبانه روزی در نظر گرفته شود. شما بانکداری آنلاین و پرداخت در محل خرید خواهید داشت و به طور کلی روال کاری شما آسان‌تر می‌شود.

ویزای مشترک استرالیا

ویزای مشترک استرالیا

کشور استرالیا در لیست کشورهای مشترک‌المنافع است. اما عضو شینگن نیست به این ترتیب شما با داشتن ویزای این کشور نمی‌توانید به کشورهای دیگر بروید اما اگر اقامت دائم کشور استرالیا را داشته باشید و شهروند کشور استرالیا باشید شرایط برای سفر به کشورهای دیگر برای شما بسیار آسان‌تر می‌شود.

خرید خانه در کشور استرالیا می‌تواند در اخذ ویزا به شما کمک نماید به طوری که سبب می‌شود شرایط زندگی در استرالیا نیز بهبود یابد.

تشابهات فرهنگی استرالیا با ایران

تشابهات فرهنگی استرالیا با ایران

مردم کشور استرالیا مانند ایرانیان بسیار به آفتاب علاقه دارند به طوری که اغلب در آخر هفته‌ها سعی می‌کنند به پیک نیک بروند و جمع‌های خانوادگی را دوست دارند. یک تفاوتی که بین مردم کشور استرالیا و ایران دیده می‌شود، میزان آرامش مردم استرالیا است این افراد از هر شرایطی برای آرامش و ریلکسی استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند سبک زندگی خود را در همین مسیر نگه دارند. کشاورزی و مزرعه داری از گزینه‌های بسیار رایج در کشور استرالیا است که در ایران نیز با رشد خوبی همراه است فضای روستایی در کشور استرالیا هنوز هم حفظ شده است و زندگی‌های ساده روستایی فراهم شده است. شهرهای کوچک در کشور استرالیا هنوز هم مانند، شهرهای کوچک در ایران درگیر یک سری سنت‌های خاص هستند.

آب و هوای کشور استرالیا مانند ایران است. در این کشور فضای سبز زیادی وجود دارد و یک فضای بسیار چشم نواز دیده می‌شود. مردم این کشور از نظر رنگ پوست نیز مشابه با ایرانیان هستند.

استانداردهای زندگی در کشور استرالیا از ایران بیشتر است اما به طور کلی می‌توان فرهنگ این دو کشور را بسیار مشابه دید. مردم کشور استرالیا مانند مردم ایران مهربان هستند و سعی می‌کنند همه چیز را با مسالمت حل و فصل نماید.

در نظر داشته باشید که پایه‌های مالی در این کشور در وضعیت بالایی قرار دارد.

 

مشاوره زندگی در استرالیا
آخرین ویرایش: ‏3 ماه پیش - 17,662 نمایش

نظرات

باسلام.شرایط ویزای کار در استرالیا

2019-09-12 12:47:56

سلام دوست عزیز . برای کار در استرالیا شما نیازمند جاب آفر (پیشنهاد کاری) هستید ، برای اینکه بتوانید جاف آفر از استرالیا بگیرید باید نیروی متخصص بااشید و همینطور پیشنهاد کاری از استرالیا داشته باشید و شرایط گرفتن پیشنهاد کاری از استرالیا به این صورت است که آگهی استخدام شما باید از کل استرالیا بگذرد و کسی قبول نکند سپس از کشور های مشترک المنافع و در نهایت به اینترنشنال یعنی ایران میرسد . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصصین ما به شماره 02143000021 تماس بگیرید . همچنین روادید استرالیا در ایران بسته میباشد.تیم اعزام GO2TR

2020-05-03 11:55:38

سلام دوست عزیز . برای کار در استرالیا شما نیازمند جاب آفر (پیشنهاد کاری) هستید ، برای اینکه بتوانید جاف آفر از استرالیا بگیرید باید نیروی متخصص بااشید و همینطور پیشنهاد کاری از استرالیا داشته باشید و شرایط گرفتن پیشنهاد کاری از استرالیا به این صورت است که آگهی استخدام شما باید از کل استرالیا بگذرد و کسی قبول نکند سپس از کشور های مشترک المنافع و در نهایت به اینترنشنال یعنی ایران میرسد . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصصین ما به شماره 02143000021 تماس بگیرید . همچنین روادید استرالیا در ایران بسته میباشد.تیم اعزام GO2TR

2020-05-03 11:55:38

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱