australia
کشور استرالیا

زندگی در استرالیا

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - زندگی در کشور استرالیا - GO2TR

تابستان‌های کشور استرالیا به طور کلی دارای دمای کمتری است. زمستان‌های این کشور باران بیشتری به دنبال دارد. دسامبر یکی از گرم‌ترین ماه‌های سال محسوب می‌شود. جولای از ماه‌های بسیار سرد این کشور محسوب می‌شود.بخش‌های جنوبی کشور استرالیا عموماً ملایم و گرم هستند دمای هوا در این بخش‌ها بین 25 الی 30 درجه در نظر گرفته می‌شود. دمای هوای زمستان در این کشور بین 5 الی 10 درجه سانتی گراد است. رشته کوه تاسمانی یکی از مشهورترین رشته کوه‌های کشور استرالیا محسوب می‌شود که دارای آب و هوای کوهستانی است. امنیت مالی در زمینه مواد معدنی از جمله ان ، نیکل و مس بسیار دیده می‌شود. درآمدزایی در این کشور به طور دقیق و جدی پیش می‌رود.این کشور در زمینه آلومینیوم نیز به اقتصاد خوبی رسیده است.یک مدیر ارشد اجرایی در کشور استرالیا در صورتی که مدرک بیشتر از لیسانس داشته باشد 257 هزار دلار درآمد در سال دارد که رقم قابل قبولی است. یک مهندس برق در استرالیا 119000 دلار درآمد دارد این در حالی است که مهندس الکترونیک در این کشور درآمد 123000 دلاری خواهد داشت. مهندسان مکانیک که از جدیدترین متریال‌های تعمیراتی استفاده می‌کنند بیش از 140000 دلار درآمد دارند. مهندس عمران نیز در استرالیا 133000 دلار برای زمانی که تجربه کاری خوبی دارد دریافت خواهد نمود. در بخش مکانیک خودرو در کشور استرالیا دستمزد کمتری نسبت به مهندس عمران در نظر گرفته شده است به طوری که او بین 20 الی 25 دلار برای هر ساعت هزینه در نظر می‌گیرد. شایان ذکر است که هر رشته و شغل بر اساس شرایط مربوط به خود حقوق گذاری می‌شود و نرخ تعیین شده ثابت نخواهد بود. درآمد یک حسابدار با مدرک لیسانس در استرالیا 77 هزار در سال است و در این کشور 59 درصد بانوان و 41 آقایان در زمینه حسابداری فعالیت می‌کنند. بنابراین در بین رشته‌های مختلف حسابداری می‌تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود.کاریابی در کشور استرالیا شاید در ابتدا سخت باشد شما می‌توانید از طریق سایت‌هایی که در این زمینه به کمکتان می‌آید استفاده نمایید سایت‌ها بر اساس تخصص و نوع رشته افراد دسته‌بند‌ی‌های را در نظر گرفته‌اند که می‌تواند به شما کمک نماید.

سترالیا برای هر ساعت کار یک کارگر ساده 17 دلار و 25 سنت در نظر گرفته شده است. دانستن زبان انگلیسی در این کشور سبب می‌شود که 21 درصد به حقوق فرد افزوده شود که رقم بسیار جالب است.

یک مهندس برق در کشور استرالیا 119000 دلار درآمد دارد این در حالی است که مهندس الکترونیک در این کشور درآمد 123000 دلاری خواهد داشت.

درآمد مشاغل مرتبط با نفت و گاز در کشور استرالیا میانگین حداقل 135 هزار دلار است. در صورتی که فرد بتواند مهارت خود را در زمینه انرژی نفت و گاز بیشتر کنترل نماید می‌تواند 172 هزار دلار درآمد داشته باشد

هزینه اصلی زندگی در استرالیا از جمله برق، وسیله گرمایشی آب و زباله برای آپارتمان 85 متر مربعی 192.57 دلار است. پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور 0.40 دلار در نظر گرفته می‌شود. اینترنت به میزان 10 مگابایت 70.82 دلار است.

یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم)2.76 دلار

برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم)2.96 دلار

استرالیا بزرگ‌ترین تولید کننده طلا در جهان است. این کشور در زمینه موادکانی نیز به رشد خوبی رسیده است.

نمایندگی‌های فروش از دیگر شغل‌های پردرآمد در کشور استرالیا محسوب می‌شود که میزان درآمد آن بر طبق تجربه کاری فرد تعیین می‌شود.

بانوان و کودکان تحت حفاظت دولت هستند.

ویزای کلاس 489 کشور استرالیا یک اقامت موقت ایالتی 4 ساله است این گزینه برای کسانی که از طریق تخصص نتوانستد به ویزا برسند یک ویزای امتیازی محسوب می‌شود.

طلاق در استرالیا به طور کلی نیاز به ارائه مدارک مهمی دارد و افراد باید به مدت حداقل یک سال به دور از هم زندگی کرده باشند.

اگر فرد بخواهد در خارج از مرکز یک آپارتمان سه خوابه اجاره نماید باید در حدود 1990.50 هزینه دریافت کند این در حالی است که هزینه همان آپارتمان در مرکز شهر 3073.04 دلار تعیین شده است.

در صورتی که بخواهید یک آپارتمان با شرایط متوسط به طوری که بیش از یک اتاق خواب و دو سرویس بهداشتی داشته باشد خریداری کنید باید برای هر متر مربع به میزان 8433.56 دلار هزینه در نظر بگیرید

برای دریافت اقامت دائم این کشور فرد باید ویزای 4 ساله اخذ نماید ( ویزای دو ساله اجاره اقامت دائم را به دنبال نخواهد داشت) فرد باید کمتر از 45 سال داشته باشد، شغل مورد نظر در کشور استرالیا باید به مدت حداقل سه سال در قالب یک شغل تعیین شده باشد و نیاز است که فرد بتواند در آموزش زبان انگلیسی این کشور حداقل نمره مورد نظر را کسب نماید.

ویزای کلاس 189 کشور استرالیا بهترین نوع ورود به این کشور محسوب می‌شود و فرد از همان ابتدا می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. شما برای اخذ این ویزا باید 60 امتیاز داشته باشید.

کشور استرالیا دو برنامه برای بیمه مردم در نظر گرفته است که سبب کاهش هزینه‌های درمان می‌شود. بیمه درمانی مدیکر و طرح حمایت دارویی .

یکی از مهمترین و اولین گزینه‌ای که برای سفر به کشور استرالیا نیاز دارید افتتاح حساب جدید است. این کار سبب می‌شود که پس‌انداز وجوه نقدی شما به صورت شبانه روزی در نظر گرفته شود. شما بانکداری آنلاین و پرداخت در محل خرید خواهید داشت و به طور کلی روال کاری شما آسان‌تر می‌شود.

خرید خانه در کشور استرالیا می‌تواند در اخذ ویزا به شما کمک نماید به طوری که سبب می‌شود شرایط زندگی در استرالیا نیز بهبود یابد.

آب و هوای کشور استرالیا مانند ایران است. در این کشور فضای سبز زیادی وجود دارد و یک فضای بسیار چشم نواز دیده می‌شود. مردم این کشور از نظر رنگ پوست نیز مشابه با ایرانیان هستند.

 فوریه در کشور استرالیا روز ولنتاین و یا روز عشاق است. در این روز زوج‌های جوان به هم هدیه و شکلات می‌دهند. مرد و زن سعی می‌کنند با هم خاطرات خوبی داشته باشند و یک روز بسیار عاطفی محسوب می‌شود.

طبق آخرین آماری که به دست ما رسیده است 25 درصد از مردم این کشور دین مسیحیت کلیسای کاتولیک هستند، به میزان 17 درصد مسیحیت کلیسای انگلیس هستند.

آب تنی کردن از دیگر تفریحات رایگان در کشور استرالیا محسوب می‌شود. در شهر سیدنی استخرهای روباز زیادی دیده می‌شود که به شما اجازه یک شنای کلاسیک را می‌دهد. استخر برونته بث یکی از استخرهای رایگان در کشور استرالیا که بهترین شرایط را برای شما فراهم ساخته است.

تاکسی در کشور استرالیا از 4 دلار آغاز می‌شود البته این نرخ در وضعیت حداقل قرار دارد و عموماً از این تعرفه بیشتر است به ازای هر یک کیلومتر تاکسی از شما 2.15 دلار هزینه در دریافت می‌کند این در حالی است که تعرفه انتظار یک ساعت تاکسی 50 دلار در نظر گرفته شده است

ارگان‌های مذهبی در کشور استرالیا هنوز هم نقش پررنگی دارد. کلیساهای این کشور نقش کلید در آموزش و سلامت دارند و به طور کلی خدمات رفاهی در این کشور رشد خوبی داشته است

امروزه به سراغ هر سالن ارکستر بروید شاهد یک شرکت رادیویی استرالیای هستند. ستارگان بزرگ در زمینه موسیقی مربوط به کشور استرالیا هستند.

اولین ورزش بسیار پر طرفدار در کشور استرالیا فوتبال قانونی کشور استرالیا است. شهر ملبورن در این روال توانسته رتبه خوبی را برای خود فراهم سازد.

مردم کشور استرالیا معتقد هستند که اگر یک گربه بر روی یک تخته در یک کشتی نشسته باشد برای آن‌ها خوش شانسی دارد. در صورتی که عکس سه نفر در این کشور گرفته شود نفر وسط زودتر میمیرد به این ترتیب عکس‌های سه نفره در کشور استرالیا بسیار کم دیده می‌شود

شایعه‌سازی در زمینه فوتبال در کشور استرالیا بسیار دیده می‌شود اما این کشور به طور کلی به رتبه خوبی در زمینه فوتبال رسیده است و توانسته به موفقیت برسد.

شما اجازه فخر فروشی در کشور استرالیا را ندارید به طوری که اگر در محل کار فخرفروشی نمایید قطعاً از کار بیکار خواهید شد مردم این کشور از بالانشینی بسیار بیزار هستند

در کشور استرالیا مراقبت خطراتی ناشی از آزبست‌ها باشید. آزبست‌ها یک وسیله متحرک بین زمین و هوا هستند و احتمال اینکه به شما آسیب برسانند را دارند پس بهتر است حواسمان جمع باشد

مردم این کشور از ایرانیان شادتر و رک‌تر هستند. اما احساسات مردم ایران بیشتر از مردم کشور استرالیا است.

در صورتی که شما دارای گواهینامه رانندگی خارج از کشور هستید در صورتی که بخواهید در این کشور رانندگی نمایید باید در طی سه ماه اولیه ورود به کشور استرالیا برای این کار اقدام نمایید.

کنسولگری ایران در کشور استرالیا در شهر کانبرا قرار دارد. ساعات کاری روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 9 الی 14 است.

در کشور استرالیا حجاب آزاد است. مردم این کشور در جشن‌ها بسیار شیک هستند و سعی می‌کنند بهترین لباس خود را بپوشند

کشور استرالیا یک کشور بسیار پهناور است و دارای اقلیم‌های آب و هوایی بسیار متنوعی است. عموماً بخش‌های شمالی این کشور تحت تأثیر آب و هوای گرمسیری هستند.

پاولولا یک دسر بسیار خوش طعم در کشور استرالیا است که از سفیده تخم مرغ و آرد به دست می‌آید. بر روی این درس از انواع میوه‌های ترش و شیرین استفاده می‌شود. برخی از افراد تمشک را نیز داخل این دسر در نظر می‌گیرند و طعم آن را بسیار دل انگیز می‌کند.

مطالب مرتبط