x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

بحرین

کشور بحرین در همسایگی ایران، عربستان و قطر قرار دارد، این کشور دارای تعداد زیادی جزایر بزرگ و کوچک است پایتخت بحرین شهر زیبای منامه است و مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند، مذهب رسمی در این کشور اسلام است، واحد پول بحرین دینار اعلام شده است و از نظر جغرافیایی دارای بخش های اقتصادی بسیار مهم است. علت نام‌گذاری بحرین به دلیل وجود دریاچه ای در بخشی از این سرزمین است که امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است. آب و هوای کشور بحرین خشک است به طوری که زمستان ها هوا معتدل بوده و تابستان ها اغلب گرم و مرطوب هستند. اقتصاد سنتی در کشور بحرین وابسته به مروارید است، در حال حاضر این کشور در صنعت گردشگری نیز به رشد اقتصادی بسیار خوبی رسیده است، کشور بحرین در زمینه فرآورده های نفتی به 60 صادرات رسیده است و درآمد دولت این کشور حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Bahrain عربی: البحرين
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار هر دینار کشور بحرین 2.65 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00973
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 89
 • پایتخت: منامه
 • زبان های رسمی: عربی
 • جمعیت: 1.493 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+3 (AST)
 • دامنه اینترنتی: .bh
 • رتبه تولید ناخالص: 39.300 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کشور بحرین

سفر به بحرین، سفر به مجمع‌الجزایری در خلیج فارس است که دورانی به جزایر یک میلیون نخل معروف بوده و در حال حاضر به نگین خلیج فارس مشهور است. بحرین Bahrain  کشوری است که از مجموعه 33 جزیره‌ در خلیج فارس تشکیل شده و وسعت آن 760 کیلومتر مربع می­باشد. بیشتر این جزایر متشکل از دشت‌های بیابانی می‌باشند. منابع درآمدی کشور از طریق منابع طبیعی آن است که شامل گاز طبیعی، نفت، انواع ماهی و مروارید است. در سال­‌های اخیر با کاهش ذخایر نفتی، بحرین به صنایع فرآوری و تصفیه نفت روی آورده و در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز بانکی بین‌المللی است. در سفر به بحرین خواهید دید نام رسمی این کشور پادشاهی بحرین است.به درخواست دبیرکل سازمان ملل در سال 1971، استقلال این کشور اعلام شد

زبان عربی بحرینی و زبان فارسی نیز میان مردم رایج است. دین رسمی آنها اسلام و پول رسمی کشور بحرین، دینار می­‌باشد.منامه  Manamaپایتخت این کشور می­‌باشد. 

 

 

سفر به کشور بحرین

زندگی در کشور بحرین

کشور بحرین از کوچکترین استان ایران هم کوچکتر است! حدود 765 کیلومتر مربع مساحت این کشور است. نام دیگری که برای بحرین در نظر گرفته شده است جزیره یک میلیون نخل است. به طور کلی بحرین سه شهر و یا سه جزیره اصلی دارد. در این کشور روستاهای زیادی دیده می‌شود ، بحرین وسعت کمی دارد اما ساخت و ساز در این کشور هدفمند پیشرفت کرده است. کشور بحرین از 40 جزیره کوچک تشکیل شده است و به طور کلی در مرکز خلیج فارس قرار دارد، بحرینی ها این کشور را مجمع‌الجزایر بحرین می‌دانند. نرخ تورم در کشور بحرین حدود 0.20 درصد ارزیابی شده است، قیمت برای مصرف کننده صفحه اول در این کشور حدود 99.60  نقاط شاخص را ارزیابی کرده است و ضریب تعدیل تولید ناخالص داخلی در کشور بحرین بر اساس نقاط شاخص حدود 107.18 ارزیابی شده است. . در این کشور در صورتی که بخواهید یک ماشین خوب اجاره نمایید باید حدود 1.569 دلار هزینه برای یک ماه در نظر داشته باشید.

زندگی در کشور بحرین

مهاجرت به کشور بحرین

کشور بحرین یک کشور عربی با رشد اقتصادی خوب است که مهاجرت سرمایه‌گذاری و تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر اعلام شده است.بیش از یک و نیم میلیون نفر در کشور بحرین زندگی و به زبان عربی صحبت می‌کنند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور بحرین دارای 33 جزیره است که بخش های زیادی از آن از دشت های بیابانی تشکیل شده است. این کشور دارای آب و هوای خشک با زمستان های معتدل است. این کشور در لیست کشورهای بیابانی قرار دارد اما جاذبه های گردشگری بی نظیری در دل خود جای داده است. آمار مهاجرانی که در زمینه کاری وارد خاک کشور بحرین شده‌اند، حدود 3 درصد بیشتر از سال های گذشته است. در نظر داشته باشید مهاجرت در این کشور برای کار نیاز به سابقه کاری خوب دارد. آمار مهاجرانی که به قصد بازدید از دیدنی های کشور بحرین وارد شده‌اند 26 درصد بیشتر از قبل اعلام شده است.

مهاجرت به کشور بحرین

تحصیل در کشور بحرین

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور بحرین به طور کلی یک دوره 2 ساله است، دروس در این مقطع تحصیلی اغلب به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و زبان عربی کمتر در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد برای ورود به مقطع فوق لیسانس نیاز به مدرک دیپلم و کارشناسی خود با معدل بالای 16 دارند. به طور کلی دانشجویان نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی فوق لیسانس خود دارند و باید این موضوع را ارزیابی کنند که برای اخذ مدرک فوق لیسانس در بحرین نیاز به ارائه‌ی پایان نامه دارند.

دوره های آموزشی در بحرین به سه دوره چهار ساله تقسیم می‌شود. شاگردان اول در این کشور می‌توانند به کشورهای کویت، لبنان، مصر و انگلستان اعزام شوند. بیشترین مقالات علمی که در بحرین به چاپ می‌رسد در بخش علوم پایه و مهندسی است و کمتر دیده شده است که مقاله ای برای رشته های پزشکی به چاپ برسد، از یاد نبرید که افراد برای چاپ مقالات علمی در بحرین باید بتوانند در ابتدا ثبت نام داشته باشند و همینطور فرم درخواست اولیه را تکمیل کنند تا نوبت آن فرا برسد.

تحصیل در کشور بحرین

من میخوام درمورد ویزا بحرین بپریم وچند روز است بیلط چنداست

2020-04-06 02:20:58