x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به کشور بحرین

سفر به بحرین، سفر به مجمع‌الجزایری در خلیج فارس است که دورانی به جزایر یک میلیون نخل معروف بوده و در حال حاضر به نگین خلیج فارس مشهور است. بحرین Bahrain  کشوری است که از مجموعه 33 جزیره‌ در خلیج فارس تشکیل شده و وسعت آن 760 کیلومتر مربع می­باشد. بیشتر این جزایر متشکل از دشت‌های بیابانی می‌باشند. منابع درآمدی کشور از طریق منابع طبیعی آن است که شامل گاز طبیعی، نفت، انواع ماهی و مروارید است. در سال­های اخیر با کاهش ذخایر نفتی، بحرین به صنایع فرآوری و تصفیه نفت روی آورده و در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز بانکی بین‌المللی است. در سفر به بحرین خواهید دید نام رسمی این کشور پادشاهی بحرین است. پیش از دوران ساسانیان، منطقه بحرین جزو قلمرو ایران حساب می­شد. از سال 1522 تا 80 سال بعد،  پرتغالی‌ها بحرین را به اشغال خود درآوردند. پس از آن که پرتغالی‌ها در زمان حکومت شاه عباس از منطقه خلیج فارس اخراج شدند، حاکمیت آن در اختیار ایران قرار گرفت. تا آنکه آل خلیفه از عربستان آن را به تسلط خود در آوردند ولی در حکومت­های قاجار و پهلوی، باز هم بحرین را بخشی از ایران قلمداد می­کردند. اگر تاریخ این کشور را قبل از سفر به بحرین بخوانید، خواهید دانست که در سال 1820 میلادی کشور بریتانیا، این کشور را تحت سرپرستی خود قرار داد، سرانجام به درخواست دبیرکل سازمان ملل در سال 1971، استقلال این کشور اعلام شد و ایران نخستین کشوری بود که استقلال این کشور را به صورت رسمی پذیرفت. منامه  Manamaپایتخت این کشور می­باشد. در سفر به بحرین خواهید دید که زبان رسمی آنها عربی است ولی زبان انگلیسی به صورت گسترده ای در میان مردم صحبت می­شود. زبان عربی بحرینی و زبان فارسی نیز میان مردم رایج است. دین رسمی آنها اسلام و پول رسمی کشور بحرین، دینار می­باشد.

 

 

مشاوره سفر به کشور بحرین

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف بحرین

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR سفر به بحرین مورد علاقه توریست¬ها و یکی از پرطرفدارترین کشورهای خاورمیانه است. این کشور، فرهنگ مدرن عرب و مکان های تاریخی را با خود دارد که نشان دهنده پنج هزار سال تمدن بحرین است. تماشای پرندگان، غواصی و اسب سواری، فعالیت های گردشگری محبوب در بهترین مکان های گردشگری در تور بحرین است. جاهای دیدنی منامه، مرکز تجارت جهانی بحرین، که در منامه واقع شده، الهام بخش ترین معماری را دارد که دارای ارتفاع 236 متر از سطح زمین می¬باشد. در سفر به بحرین خواهید دید این بناهای عظیم که یک مرکز تجارت دو قلو است، در ارتفاع 50 طبقه توسط پل¬هایی به هم متصل شده‌اند. سه توربین بادی روی بام دو آسمان خراش وجود دارد که برای بیش از 300 خانه روشنایی فراهم می‌کند. مرکز تجارت جهانی بحرین 2 جایزه معتبر برای بهترین طراحی معماری را به دست آورده است. در سفر به بحرین خواهید دید که باب‌البحرین، یکی از زیباترین بازارها و از دیدنی های منامه است که تعدادی از غرفه های فروش سبزیجات و میوه ها، فروشگاه های لباس ها و صنایع دستی در آن وجود دارد. این بازار در بحرین از لحاظ تاریخی یکی از بهترین مراکز فروش طلا و مروارید است. برای ورود به بازار یک دروازه انحصاری وجود دارد که یک فواره زیبا در مقابل دروازه است. کل منطقه، تصویری از زیبایی¬های واقعی و محلی برای گرفتن آرامش و سکون است. در سفر به بحرین می¬بینید که بسیاری از هتل های لوکس نیز در نزدیکی این بازار وجود دارد.

توریسم سلامت در بحرین

توریسم سلامت در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم درمان و سلامت بحرین علاقمند است که تبدیل به یک مقصد گردشگری پزشکی منطقه ای شود، اما در چندین سال پیش رو، اینکار امکان پذیر نیست. در سفر به بحرین خواهید دید که با پایین بودن قیمت نفت، دولت بحرین مجبور شده هزینه های خود را کاهش دهد و پروژه های بلندمدت را به حالت تعلیق درآورد، و در حال حاضر به دنبال یافتن جریان جدیدی برای کسب درآمد است. ایجاد امکانات گردشگری جهت سفر به بحرین از آن جمله است. نخست وزیر بحرین، دستورالعمل هایی را برای وزارتخانه ها و ادارات دولتی برای اجرای چندین طرح توسعه و خدماتی که در آخرین برنامه عملیاتی دولت اجرا شده است، صادر کرده است. برای در نظر گرفتن هر دو حوزه توریستی پزشکی و سلامتی، وزیر بهداشت، برنامه¬های عملیاتی داده است که از جمله توسعه جزیره Dilmunia که به عنوان یک ناحیه متمرکز در حوزه درمانی و توریسم سلامت برای ساکنان و بازدید کنندگان در سفر به بحرین در نظر گرفته شده است. این برنامه ریزی برای تحقق در یک دهه است.

توریسم مذهبی در بحرین

توریسم مذهبی در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطلاعات سرشماری دقیقی راجع به ادیان مختلف در بحرین موجود نیست، اما حدود 1000 شهروند مسیحی و کمتر از 40 شهروند یهودی وجود دارد. در سفر به بحرین خواهید دید که مسلمانان در شاخه های شیعه و سنی وجود دارند. هیچ آمار رسمی وجود ندارد، اما شیعیان 66 تا 70 درصد جمعیت مسلمان بحرین را تشکیل می‌دهند. مسجد‌الخمیس، از قرن هفتم یکی از زیباترین مساجد تاریخی بحرین به نام الخمیس واقع در تاشان Tashan احداث گردید. در سفر به بحرین خواهید دید این مسجد زیبا دارای 2 مناره است که در ساخت آن از چوب و سنگ استفاده شده است. طول مسجد 113 متر است. اتاق نماز بسیار زیبایی با سقف تخت دارد که توسط ستون های چوبی نگهداری می¬شود. این مسجد به دلیل آنکه در مکانی به نام خمیس واقع شده، به این اسم نامیده می¬شود. در این منطقه مسکونی تعداد زیادی مغازه وجود دارد. مسجد بزرگ الفاتح، در سفر به بحرین از مسجد الفاتح که در منامه بحرین واقع است، بازدید کنید. این مسجد قادر است 7000 تن از مخاطبان را در خود جای دهد و یکی از بزرگترین مساجد بحرین می¬باشد. این مسجد در سال 1988 ساخته شده و در ساخت آن سنگ مرمر، چوب و شیشه به کار رفته است. جذاب ترین بخش مسجد، گنبد آن است که از شیشه فیبری ساخته شده و این گنبد بزرگدر شب دیدگاه جذابی دارد.

جاذبه های طبیعی در بحرین

جاذبه های طبیعی در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سواحل بحرین در کناره های خلیج فارس بسیار دیدنی بوده و با توجه به آب و هوای همیشه گرم خلیج فارس، بسیاری از فعالیت-های ورزشی آبی در این سواحل انجام می‌گیرد، قایق سواری و شیرجه در این آب‌ها توسط گردشگران در سفر به بحرین، بسیار معمول است. درخت زندگی، در فاصله 2 کیلومتری جبل الدخان یک درخت بزرگ 500 ساله است که به تنهایی در تپه های شن و ماسه و در ارتفاع حدود 50 متری قرار دارد. وجود این درخت یک افسانه است، زیرا این درخت خاص و تنها، در وسط بیابان قرار دارد و بدون هیچ منبع آبی، سرسبز است. این هفتمین شگفتی طبیعت در بحرین است. سالانه این درخت توسط 50000 نفر در سفر به بحرین بازدید می-شود. پارک حیات وحش آل آرین، در سفر به منامه، از پارک حیات وحش آل آرین Al Areen بازدید کنید این پارک در فاصله 40 دقیقه دورتر از مرکز منامه، یکی از بهترین مکان های توریستی برای سفر به بحرین است. این پارک با سرسبزی انبوه دارای تعداد زیادی از انواع گل، شامل بیش از 500 گونه از حیوانات و 10000 نوع گیاه است. این پارک دو بخش دارد، یکی از آن ها برای مردم باز است و دیگری منطقه ی حفاظت شده است. این پارک سالانه تعداد زیادی بازدیدکننده را به خود جذب می¬نماید. جبل‌الدخان، جبل الدخان که همچنین می¬توان از آن به نام کوه دود نام برد، بالاترین کوه در بحرین است. این کوه نقطه عطف کشور با ارتفاع 143 متر است. بسیاری از غارهای ناشناخته در نواحی اطراف این کوه قرار دارند. بخش جنوبی کوه بهترین مکان برای کمپینگ شبانه در سفر به بحرین است.

مکان های تاریخی در بحرین

مکان های تاریخی در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قلعه بحرین، در سفر به بحرین خواهید دانست که در شبه جزیره عربی یک سایت باستان شناسی با ارتفاع 39 متری در بحرین پیدا شده که در 6 کیلومتری شهر منامه قرار دارد. این محل قلعه‌البحرين نامیده می¬شود و ارگ یا قلعه¬ای بوده که دارای مقدار زیادی عتیقه است. این ناحیه در گذشته پایتخت دیلمون Dilmun بوده است. این قلعه که وسعتی بیش از 3000 متر مربع دارد، در 7 لایه طبقه بندی شده است و دارای ساختار سنگی است و حدود 12 متر ارتفاع دارد. در سفر به بحرین خواهید دید که این قلعه یک وجهه تاریخی به این منطقه داده است. ساختار این ارگ نشان می¬دهد که در گذشته خانه های کوچک از ترکیب چند مصالح ساختمانی ساخته شده که زیبایی این منطقه را بیشتر نمایان کرده است. موزه ملی بحرین، این موزه یکی از جذاب ترین ساختمان های بحرین واقع در منامه است که در سال 1988 با یک پاسیو رویایی با چشم انداز دریایی افتتاح شد و اولین موزه در بحرین است که شامل آثاری از 6000 سال تاریخ گذشته است. این یکی از مکان های ملودرام برای بازدید در سفر به بحرین است. این موزه شامل یک مجموعه بزرگ از موضوعات باستان شناسی است. مکان¬های زیادی از جمله سالن ها، گالری ها، مغازه ها و کافه تریا نیز در این موزه قرار دارد. بازار باب‌البحرین، باب‌البحرین یکی از قدیمی ترین مکان های بحرین و یک ساختمان تاریخی است که در میدان کاستوم واقع در منامه قرار دارد. در حال پیاده¬روی در این ناحیه بسیاری از گزینه¬ها برای خرید طلا و غذاخوری¬های مختلف در اینجا وجود دارد.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در بحرین

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بحرین یک کشور اسلامی است، در سفر به بحرین می¬بینید که چندین جشنواره اسلامی و رویدادهای ملی در تقویم هر ساله جشن¬های این کشور، ثبت شده است. تمام جشنواره ها توسط شیوه های بحرینی جشن گرفته می¬شوند. عید قربان، یکی از جشنواره های مهم که در تور منامه خواهید دید، عید قربان است که به طور گسترده ای در بحرین و سراسر جهان اسلام دیده می¬شود. این جشنواره برای اجتناب از قربانی کردن اسماعیل پسر ابراهیم در پیشگاه خداوند برگزار می¬شود. در سفر به بحرین خواهید دانست که در این روز، همه مسلمانان در بحرین شتر، گوسفند و گاو را به عنوان نمادی از قربانی ذبح می¬کنند. گوشت قربانی در میان بستگان، دوستان و فقرا توزیع می¬شود. میلاد پیامبر، در سفر به بحرین خواهید دید که این جشنواره به طور گسترده در میان جشنواره¬های بحرین و در ماه آوریل برگزار می¬شود. هر دو سنی و شیعه در بحرین، این جشنواره را در تاریخ های مختلف جشن می¬گیرند. میلاد النبی به عنوان تولد محمد جشن گرفته می¬شود. مردم بحرین با شرکت در چندین رویداد که هر کدام بخشی از این جشنواره را شامل می¬شود، شامل داستان گویی، جشن و رژه دسته جمعی این روز را جشن می¬گیرند. این جشن یکی از محبوب ترین جشنواره ها و رویدادها برای مردم محلی و گردشگران در سفر به بحرین است.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در بحرین

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بحرین شاهد خواهید بود که نمایشگاه های متنوعی در رابطه با موضوعات گوناگون در بحرین برگزار می¬شود. نمایشگاه صنایع خلیج فارس، این نمایشگاه در روزهای 24 تا 26 سپتامبر 2019 در نمایشگاه بین‌المللی بحرین برگزار می¬گردد. این نمایشگاه بین‌المللی شامل عرضه محصولات صنعتی، قطعات یدکی، محصولات و لوازم بوده و به بررسی صنایع کلیدی صنعتی مانند آلومینیوم، ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، اتوماسیون، فولاد، انرژی، تدارکات و تولید می¬پردازد. این نمایشگاه همچنین یک فرصت منحصر به فرد برای اپراتورهای مناطق صنعتی، بنادر و مناطق آزاد برای دیدار با یکدیگر است که علاقه مندان و مسئولین و علاقمندان در سفر به بحرین را در بخش تولید و توزیع را در کنار هم جمع می¬کند. کنفرانس و نمایشگاه مهندسی فرآیند خاورمیانه، نمایشگاه تبدیل مهندسی فرآیند از طریق نوآوری یا MEPEC یک رویداد مهم منطقه¬ای برای مهندسی فرآیند است که در روزهای 14 تا 16 اکتبر 2019 در نمایشگاه بین‌المللی بحرین برگزار می¬گردد. این رویداد در دنیای شلوغ امروز، جامعه بین‌المللی کسب و کار را به یک مرکز تجاری تبدیل می‌کند تا از زمان به شکلی موثر استفاده کند. در سفر به بحرین خواهید دید که نمایشگاه MEPEC نه تنها جایی است که شرکت کنندگان می¬توانند فن‌آوری نوین را تجربه کنند و به سخنرانی¬های رهبران صنعت گوش فرا دهند، بلکه اینجا محیطی است که برای مبادله ایده ها طراحی شده است.

تورهای تفریحی یک روزه بحرین

تورهای تفریحی یک روزه بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بازدید از مدار بین‌المللی بحرین، مدار بین‌المللی بحرین در 17مارس 2004 تاسیس شد و در واقع یک ناحیه برای مسابقات خودروهای موتوری است. هرساله این مکان توسط تعداد زیادی از گردشگران در سفر به بحرین بازدید می¬شود. مدار بین‌المللی بحرین 65امین مدار مسابقات موتوری در جهان با ظرفیت 50000 تماشاگر است. بسیاری از انواع رویدادها در این مدار برگزار می¬گردد از جمله مسابقات اتومبیل¬رانی و مسابقات رالی در بیابان که دارای جایزه¬های بزرگی هستند. لوئیس همیلتون در 31 مارس 2019 در رانندگی با یک ماشین ایمنی مرسدس بنز برنده جایزه بزرگ بحرین شد. پارک آبی بهشت گمشده، بهشت گمشده یک پارک آبی در ناحیه دیلمون است که بزرگترین پارک آبی در بحرین است؛ همانطور که شما به صورت تنهایی یا با دوستان و خانواده در حال سفر به بحرین هستید، یک راه عالی برای صرف یک بعد از ظهر گرم را در این پارک پیدا خواهید کرد. این پارک دارای 77000 متر مربع است که به دلیل مجسمه های سنگی و معماری که در آن به کار رفته، از طریق آنها می¬توانید با کل تاریخ تمدن دیلمون آشنا شوید. در این مکان، بیش از 18 جاذبه توریستی، شما را برای یک روز بسیار شلوغ، سرگرم نگه داشته، و بیش از یک تجربه منحصر به فرد را به شما ارائه می¬دهد. وقت گذرانی در ریتز کارلتون: شما همچنین ممکن است در سفر به بحرین یک شب وقت گذرانی در Ritz-Carlton بی نظیر را در برنامه خود داشته باشید. همه چیز برای تفریح با دو استخر بزرگ، ساحل خصوصی، آبگرم و اسپا و یک رستوران تاهیتی شروع می‌شود. حتی بودن در لابی هتل خوشایند است. اگر چه بازدید از ریتز کارلتون گران قیمت است، اما مطمئنا توقف در اینجا و بازدید کوتاه نیز تجربه ای به یاد ماندنی خواهد بود.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به بحرین

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR مسافرانی که علاقمند به سفرهای هیجانی و سفر زمینی به بحرین هستند، می¬توانند با رانندگی در طول مسافت 1665 کیلومتر، خود را از ایران به بحرین برسانند. این سفر بدون توقف و بدون ترافیک حدود 20 ساعت زمان لازم دارد. اگر سفر به بحرین را از تهران شروع کنید، ابتدا از تهران به سمت جنوب غربی کشور حرکت کنید و از اراک و خرم¬آباد گذر کنید تا به استان خوزستان برسید. از آنجا در جهت مرز ایران و عراق سفر کنید و وارد کشور عراق شوید. دراین کشور، در جهت جنوب از شهرهای المشرح و الکحلا عبور کرده تا به بصره برسید. پس از عبور از بصره در جهت جنوب و در کناره خلیج فارس به مسیر خود ادامه دهید و از کشور کویت گذر نمایید. در بندر الخبر در کویت لازم است جهت ادامه سفر به بحرین خود را با قایق یا کشتی های کوچک سفری به کشور بحرین در جهت شرق کشور کویت برسانید.

فصول مناسب سفر به بحرین

فصول مناسب سفر به بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR دلیل خاصی برای زمان سفر به بحرین وجود ندارد، به دلیل شرایط آب و هوایی پایدار در این کشور، بسته به نوع فعالیت هایی که می¬خواهید در آن شرکت کنید، می توانید در بهترین زمان سال برای برنامه ریزی بازدید خود تصمیم بگیرید. ماه های نوامبر، دسامبر، ژانویه و فوریه و اوایل ماه مارس می-تواند بهترین زمان برای دیدار از بحرین باشد، زمانی که هوا در طول روز خیلی گرم نیست و شب ها خنک و سرد می¬باشد. ماه می تا ماه سپتامبر ماه های فصل تابستان هستند که برای سفر به بحرین به طور معمول مناسب نمی¬باشند. بحرین در این زمان می‌تواند گرم و مرطوب باشد، مگر اینکه با وزیدن باد شمالی سرد شود. در طول ماه های دیگر، بحرین در سواحل شن و ماسه ای، گرم و مرطوب است. به غیر از تابستان، بازدیدکنندگان همچنین معمولا در ماه رمضان، که روزهای روزه داری مسلمانان است، و زمانی است که رستوران ها در طول روز بسته می¬شوند، از سفر به بحرین اجتناب می¬کنند. زیرا در طول این ماه، کارهای زیادی انجام نمی¬شود و جنب و جوش زندگی به میزان قابل توجهی کاهش می¬یابد. اکثر مسافرین اواخر ماه مارس یا آوریل یعنی زمان رسیدن به مسابقات فرمول 1 را برای سفر برنامه ریزی می¬کنند. به طور کلی، بهترین زمان برای دیدار از بحرین ممکن است هر زمان از نوامبر تا مارس باشد و از سفر به بحرین در ماه رمضان بهتر است، اجتناب شود.

هتل های بحرین

هتل های بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR اقامت در بحرین و اجاره خانه در منامه با امکانات گوناگون و شرایط مالی مختلف قابل دسترسی است. فرهنگ ملی متنوع و غنی در بحرین باعث می¬شود، مردم محلی به صورت¬های مختلف از مردم بحرین و یا افرادی که از سایر نقاط جهان برای سفر به بحرین آمده‌اند و بسته به اینکه از کجا آمده‌اند، پذیرایی می-کنند. رقابت در میان سازمان ها و افرادی که مسکن و اجاره آپارتمان در منامه را ارائه می¬کنند، در حال افزایش است. پیدا کردن محل اقامت در بحرین در حال حاضر بسیار آسان است، زیرا بسیاری از شرکت های املاک و مستغلات مشهور دارای وب سایت و حضور آنلاین برای دسترسی آسان هستند. این امر با حضور تعداد زیادی از مهاجران و گردشگران در سفر به بحرین که در انجمن¬های پیام بسیار فعال هستند، آسان می¬شود زیرا می-توانید از مشاوره با این انجمن¬ها و همچنین مراجعه به حرفه‌ای¬های محلی که می¬توانند به شما کمک بیشتری کنند، برخوردار شوید. هتل 4 فصل بحرین، این هتل 5 ستاره واقع در منامه در فاصله 3 دقیقه رانندگی تا بندر مالی بحرین،3 دقیقه رانندگی تا مرکز تجارت جهانی بحرین و4 دقیقه رانندگی تا یتیم سنتر قرار دارد. با امکان وایفای رایگان و استخر، هزینه یک شب اقامت در این هتل 297 دلار است. در سفر به بحرین می¬توانید از امکانات اقامتی این هتل استفاده نمایید. هتل رامادا، این هتل 4 ستاره واقع در منامه در فاصله 12 دقیقه پیاده روی تا مسجد بزرگ الفاتح، 14 دقیقه پیاده روی تا مركز الواحة الجفير با امکان وایفای رایگان، صبحانه رایگان و استخر سرباز، هزینه یک شب اقامت در این هتل 74 دلار است. جهت کم کردن هزینه سفر به بحرین می¬توانید در فصول کم مسافر اجاره آپارتمان ارزان در منامه را انتخاب کنید.

ویزای توریستی بحرین

ویزای توریستی بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش های دریافت ویزا برای سفر به بحرین نسبتا ساده است و اگر مدارک مورد نیاز موجود باشد، حدود 72 ساعت طول می¬کشد. برای موارد فوری، ویزا در یک روز نیز صادر می¬شود. الزامات ویزا برای سفر به بحرین و ورود به این کشور بسته به ملیت متفاوت است و بنابراین توصیه می¬شود قبل از مسافرت مقررات را بررسی کنید. در حال حاضر هر ملیتی که به بحرین وارد می‌شود، نیاز به ویزا دارد، به جز شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و بازدید کنندگانی که حداقل 6 ماه در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ساکن بوده و کسانی که دارای ویزای بازگشت به کشور محل اقامت خود در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج هستند. شهروندان برخی از کشورها از جمله ایالات متحده، کشورهای اروپایی و استرالیا می¬توانند پس از سفر به بحرین و ورود به این کشور، ویزا دریافت کنند. برای تمام شهروندان دیگر، ویزا باید قبل از ورود به کشور از طریق سفارت مربوطه خود، یا حامی بحرین یا نماینده مسافرتی یا هتل محلی صادر شود. مدارکی که جهت دریافت ویزای توریستی بحرین مورد نیاز است عبارتند از: - پاسپورت معتبر دارای حداقل 7 ماه - دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید - دعوتنامه از شخص یا شرکتی در بحرین - رزرو بلیط سفر به بحرین - رزرو هتل نکته¬ای که در مورد دریافت ویزا جهت سفر به بحرین وجود دارد، این است که برای دریافت ویزای تجاری و یا توریستی بحرین، لازم است از سازمان و یا شرکتی در بحرین و یا از طرف بستگان خود در بحرین دعوتنامه داشته باشید که آن‌ها بازگشت متقاضی به ایران را تضمین کنند و مسئولیت عدم بازگشت ایشان را به عهده بگیرند.

پروازها از ایران به بحرین

پروازها از ایران به بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR هنگامی که قصد سفر به بحرین را دارید جهت خرید بلیط بحرین لازم است با مراجعه به آژانس¬های هواپیمایی و وبسایت¬های آنلاین از تعداد پرواز، زمان پرواز و قیمت بلیط منامه آگاهی پیدا کنید. در حال حاضر از شرکت هواپیمایی گلف ایر می-توانید بلیت بحرین را تهیه نمایید. این شرکت پروازهای مستقیم از مبدا تهران به مقصد بحرین را برگزار می¬کند. پرواز های رفت از تهران از طریق خط هوایی گلف ایر عبارتند از: پروازهای از تهران به بحرین بجز چهارشنبه در 6 روز دیگر هفته به صورت مستقیم وجود دارد. احتمال دارد بسته به تعداد مسافر علاقمند به سفر به بحرین، برنامه پروازی تغییر یابد. طول زمان پرواز بین دو کشور یک ساعت و 50 دقیقه می¬باشد. البته بسته به شرایط جوی ممکن است تغییر کند. جهت تهیه بلیط ارزان منامه لازم است در فصل¬های با تعداد کم مسافر اقدام به سفر نمایید و یا حداقل دوماه قبل از سفر با بررسی قیمت¬ها نرخ مناسب بلیط را پیدا کنید.

آب و هوای بحرین

آب و هوای بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در سفر به بحرین خواهید دید که اساسا دو فصل در بحرین وجود دارد: فصل تابستان با هوای بسیار گرم و فصل مرطوب زمستان. بحرین دارای آب ‌و هوایی خشک است و تابستان‌های آن بسیار گرم و خشک ولی زمستان‌های این کشور معتدل و مرطوب می¬باشد. در فصل تابستان عمدتا از طریق کوه های زاگرس در کناره خلیج فارس میزان وزش باد به سمت بحرین وجود دارد. به طور منظم زمان خاصی برای فصل بارانی وجود ندارد، بارندگی در بحرین کم است ولی بیشترین میزان بارندگی در فصل زمستان اتفاق می-افتد. ماه های فصل تابستان، از ماه می تا ماه سپتامبر می-باشند و به طور معمول به دلیل گرمی هوا، سفر به بحرین خیلی کم انجام می¬شود. فصل گرم از آوریل تا اکتبر طول می¬کشد و درجه حرارت روزانه در حدود 40 درجه سانتی‌گراد است. دمای هوا می¬تواند در طول ماه های ژوئن و ژوئیه به 46 درجه سانتی‌گراد برسد. در طول ماه¬های نوامبر تا اواخر مارس، زمان هایی است که هوا در طول روز خیلی گرم نیست و شب ها سرد می-باشد. گرمای ماه¬های اکتبر و آوریل تنها قابل تحمل است.

وسایل ضروری برای سفر به بحرین

وسایل ضروری برای سفر به بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR هنگام بازدید از مکان های عمومی مشاهده می¬کنید که در مسجد، زنان بحرینی معمولا لباس های گشادی می‌پوشند که سر، دست¬ها و پاها را می¬پوشاند. به طور کلی، زانو و شانه¬های زن باید پوشانده شود، ولی به صورت رسمی، برای زنان مسافر در سفر به بحرین فقط در هنگام بازدید از مسجد بزرگ این پوشش لازم است. برای مردان، هیچ شلوار کوتاه یا پیراهن بدون آستینی مجاز نیست. اگر مردی نمی¬تواند عبا بپوشد، بهتر است لباس مناسب داشته باشد وگرنه مجاز به ورود به مسجد نخواهد بود. در یک کیف کوچک بنددارپول نقد و مدارک مهم خود را به صورت امن، همیشه همراه داشته باشید. کوله پشتی برای حمل متعلقات خود و کفش مناسب در گردش¬های روزانه و پیاده¬روی¬ها در سفر به بحرین لازم است. همراه داشتن بطری آب، پماد ضد آفتاب و عینک آفتابی را فراموش نکنید. برق بحرین 220 ولت و 50 هرتز بوده و نیاز به آداپتور نیست.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در بحرین

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR ارز رسمی بحرین دینار بحرین Bahraini dinar است، که نماد آن BHD می¬باشد. ارز خارجی در سفر به بحرین، قابل تعویض با دلار آمریکا یا دینار بحرین می¬باشد. صرافی مبادله ارز و بانک¬های مختلف در همه جا در منامه وجود دارد، هرچند در مناطق دور افتاده تعداد کمتری یافت می¬شود. بانک های اصلی بحرین شامل بانک ملی بحرین، بانک بحرین و کویت، بانک بین‌المللی خلیج فارس و بانک الاهلی می¬باشند. دستگاه های خودپرداز در سراسر بحرین به صورت گسترده وجود دارند و تمام کارت های اعتباری اصلی در مراکز خرید پذیرفته می‌شوند. مسافران مجاز هستند بدون پرداخت غرامت، کالاهایی به بحرین بیاورند که شامل هدایای شخصی و اشیایی است که ارزش آنها از 250 دینار بحرین فراتر نرفته باشد و اشیایی که شامل گمرک نباشد. به غیر از مراکز مختلف در داخل و اطراف بحرین، دیگر امکانات خرید در سفر به بحرین، شامل عتیقه فروشی عربستان، نمایندگی فروش فرش شرقی، سوپرمارکت های مخصوص خارجی ها، فروشگاه های مدرن، جواهرات، سوک یا بازار سنتی عربی در فضای آزاد می-باشند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در بحرین

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR بهتر است قبل از سفر به بحرین، سفر خود را برنامه ریزی کنید تا از تعطیلات بدون استرس در بحرین لذت ببرید. اطمینان حاصل کنید که قبل از سفر، هزینه بیمه مسافرت و بیمه درمانی جامع را بپردازید. بحرین مراقبت‌های بهداشتی عالی ارائه می-دهد، گرچه خدمات بهداشتی تنها برای اهالی رایگان است. چندین بیمارستان و کلینیک در منامه، پایتخت بحرین وجود دارد که پزشکان دارای مهارت های عالی زبان انگلیسی هستند. با این حال، بازدید کنندگان باید قبل از خروج از کشور خود، بیمه جامع پزشکی خود را تهیه کنند، چرا که هزینه های پزشکی باید از پیش پرداخت شود. بنابراین لازم است شما برای استفاده از پوشش پزشکی، بیمه مسافرتی خود را تحویل دهید. گردشگران قبل از اقدام برای سفر به بحرین، از طریق آژانس و یا به صورت شخصی می¬توانند بیمه مسافرتی مورد نیاز خود را تهیه نمایند. تهیه بیمه مسافرتی در خارج از کشور خدمات درمانی را پوشش نمی¬دهد.

اجاره اتومبیل در بحرین

اجاره اتومبیل در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در سفر به بحرین، جهت اجاره خودرو از طریق آنلاین، امکان سفارش و کرایه خودرو می¬باشد و این شرکت¬ها، خودرو را در محل مورد نظر متقاضی، تحویل می¬دهند. کرایه اتومبیل و وانت در بحرین از طریق شرکت Europcar آسان است. این شرکت خدمات مناسب و اتومبیل¬های جدید با قیمت های پایین را به گردشگران ارائه می¬دهد. نوع خودرو که برای کسب و کار و یا تفریح بخواهید را می¬توانید انتخاب نمایید. به یاد داشته باشید که در سفر به بحرین همیشه گواهینامه رانندگی، کارت اعتباری معتبر و گواهینامه هویتی دیگر (مانند گذرنامه برای گردشگران که از خارج از کشور می¬آیند) لازم است همراهتان باشد. یوروپ¬کار برنامه سبز را جهت اثرات زیست محیطی در اجاره اتومبیل در نظر دارد. شرکت¬های تامین کرایه خودرو از جمله شرکت باجت بحرین با سایت budgetbahrain.com برای اکثر رویدادها مانند مسابقات فرمول 1 و یا شرکت در کنفرانس های بزرگ آماده نقل و انتقال مسافران در سفر به بحرین می¬باشد. این شرکت¬ها انتقال از فرودگاه، گشت¬های خرید و گشت زنی در سایر نقاط مورد علاقه گردشگران را توسط خدمات کرایه خودرو با راننده انجام می¬دهند.

خطرات احتمالی برای گردشگران در بحرین

خطرات احتمالی برای گردشگران در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در سفر به بحرین خواهید دید که به طور کلی، بحرین برای مسافرت امن می¬باشد، زیرا میزان جرم و جنایت در بحرین کم است. نرخ بحران در بحرین به طور کلی پایین است و جرایم خشونت آمیز نادر است ولی باز هم شما نباید میزان مراقبت از خود و متعلقات خود را پایین بیاورید، زیرا دزدی¬های کوچک، سرقت ها و جیب بری¬ها شایع ترین انواع جرم در این کشور است. همیشه پاسپورت خود را در جای امن نگه دارید و برای تعیین هویت از آن عکسبرداری کنید. پوشش تلفن همراه ممکن است در برخی قسمت های کشور در دسترس نباشد. شماره 999 را برای پلیس، آمبولانس و اورژانس های فوری وارد کنید. هنگام استفاده از تاکسی در سفر به بحرین، از یکی از شرکت های معتبر تاکسی بگیرید. به دلیل مشاهده نادر حملات در داخل و اطراف منامه و سایت های توریستی بهتر است گردشگران سطح بالایی از هوشیاری و مراقبت‌های شخصی را داشته باشند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به بحرین

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR چند هفته قبل از سفر به بحرین به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا نیاز به اقدامات پیشگیرانه یا واکسیناسیون دارید. بازدیدکنندگان مسافر از نقاط خاص که آلودگی مسری به تب زرد یا وبا وجود دارد، باید مدارک واکسیناسیون را تهیه کنند، ولی برای مسافرین ترانزیتی یا کودکان کمتر از یک سال نیاز نیست. سازمان CDC واکسن¬های هپاتیت A و تیفوئید را برای سفر به بحرین توصیه می¬کند، زیرا مسافران احتمال دارد از طریق غذا یا آب آلوده در بحرین بدون توجه به جایی که غذا می¬خورند یا اقامت بگیرند، به این دو بیماری مبتلا شوند. سازمان¬های CDC و WHO استعمال واکسیناسیون¬های زیر را برای بحرین توصیه می¬کنند: هپاتیت A، هپاتیت B، تیفوئید، تب زرد، هاری، مننژیت، فلج اطفال، سرخک، اوریون و سرخجه، آبله مرغان، سیاه سرفه و آنفلوآنزا. گردشگران در سفر به بحرین لازم است از به روز بودن واکسن¬های دوران کودکی خود اطمینان حاصل نمایند.
آخرین ویرایش: 2020-01-31 18:12:46 3,068