x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کشور بحرین

کشور بحرین از کوچکترین استان ایران هم کوچکتر است! حدود 765 کیلومتر مربع مساحت این کشور است. نام دیگری که برای بحرین در نظر گرفته شده است جزیره یک میلیون نخل است. به طور کلی بحرین سه شهر و یا سه جزیره اصلی دارد. در این کشور روستاهای زیادی دیده می‌شود ، بحرین وسعت کمی دارد اما ساخت و ساز در این کشور هدفمند پیشرفت کرده است. کشور بحرین از 40 جزیره کوچک تشکیل شده است و به طور کلی در مرکز خلیج فارس قرار دارد، بحرینی ها این کشور را مجمع‌الجزایر بحرین می‌دانند. نرخ تورم در کشور بحرین حدود 0.20 درصد ارزیابی شده است، قیمت برای مصرف کننده صفحه اول در این کشور حدود 99.60  نقاط شاخص را ارزیابی کرده است و ضریب تعدیل تولید ناخالص داخلی در کشور بحرین بر اساس نقاط شاخص حدود 107.18 ارزیابی شده است. در این کشور وضعیت نرخ تورم ماهانه 0.40- درصد است. ساعت کاری در کشور بحرین از 7 صبح آغاز شده و تا 2 بعد از ظهر ادامه دارد. در برخی از شرکت های خصوصی این زمان متفاوت بود و ساعت کاری از 8 یا 9 صبح شروع شده و تا 6 عصر ادامه دار است. در طول ماه رمضان ساعت کاری در کشور بحرین کوتاه تر خواهد بود. افرادی که به دنبال کار در کشور بحرین هستند می‌توانند با ویزای توریستی وارد خاک کشور بحرین شوند و به دنبال کار باشند. اکثر متقاضیان کار در کشور بحرین از طریق سازمان بحرین استخدام می‌شوند. در این کشور در صورتی که بخواهید یک ماشین خوب اجاره نمایید باید حدود 1.569 دلار هزینه برای یک ماه در نظر داشته باشید. اولین اصلی که برای ثبت شرکت در کشور بحرین نیاز است انتخاب نام مناسب برای شرکت است که مبرهن است نام انتخابی می‌بایست با هدف شرکت و همینطور روند اقتصادی آن سازگار باشد. نوع فعالیت شرکت می‌تواند یک بخش از نام باشد. نیاز است که یک گزارش کامل از وضعیت عملکرد شرکت مورد نظر داشته باشید، می‌بایست اطلاعات مدیران، همینطور سهامداران مشخص باشد و اسامی هویتی کارمندان نیز ارزیابی شود.

مشاوره زندگی در کشور بحرین
فهرست

حداقل حقوق در بحرین

حداقل حقوق در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور بحرین حدود 16.00 درصد بوده است که امروزه این رقم 3.90 اعلام شده و دولت این کشور توانسته نرخ بیکاری را در وضعیت درستی قرار دهد. در این کشور، حدود 644824.00 نفر شاغل هستند، جمعیت کشور بحرین بیش از 1 میلیون نفر اعلام شده است و وضعیت دستمزد در این کشور 538.00 دینار بحرین است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت تقویم اقتصادی در این کشور در سال 2019 بهتر از ده سال گذشته تخمین خورده است، وضعیت حقوق و دستمزد در کشور بحرین از ایران بیشتر است اما هزینه زندگی نیز در این کشور بیشتر از ایران گزارش شده است. بانوان در کشور بحرین در سن 60 سالگی بازنشسته می‌شوند، این در حالی است که سن بازنشستگی برای آقایان حدود 65 سال اعلام شده است. اینطور که مشخص است در کشور بحرین زندگی و کار جدا از هم است. وضعیت ترازنامه بانکی در کشور بحرین تغییرات زیادی داشته است. نرخ بهره در این کشور در ابتدا 5.00 بوده که امروزه این رقم حدود 2.75 درصد اعلام شده است. کار در کشور بحرین به طور کلی بر اساس بودجه های مشخصی دنبال شده است. نرخ تورم در کشور بحرین حدود 0.20 درصد ارزیابی شده است، قیمت برای مصرف کننده صفحه اول در این کشور در حدود 99.60 نقاط شاخص را ارزیابی کرده است، ضریب تعدیل تولید ناخالص داخلی در کشور بحرین نیز بر اساس نقاط شاخص حدود 107.18 ارزیابی شده است. در این کشور وضعیت برای نرخ تورم ماهانه 0.40- درصد است. میزان تورم مواد غذایی در کشور بحرین 1.00 درصد است. مشخص است که رویکردهای اقتصادی در کشور بحرین در سال های اخیر بهتر شده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد آمار های اقتصادی وضعیت سودآوری کلان در کشور بحرین را کمتر از 26 درصد اعلام کرده است. دستمزد کارگران در کشور بحرین در ابتدا کم بوده اما امروزه با رشد دستمزد این گروه همراه هستیم و مشخص است که دولت سعی کرده تجارت خوبی در زمینه ارزش های غذایی در کشور بحرین فراهم سازد. خرید خانه در کشور بحرین ارزانتر از قطر است.

میانگین درآمد در بحرین

میانگین درآمد در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین کار در کشور بحرین به این صورت است که شما برای کار در کشور بحرین باید به صورت قانونی پیش بروید. کارفرما می‌بایست از طرف شما درخواستی به اداره کار ارسال نماید، در پایان دوره قرارداد متقاضی کار در کشور بحرین با توجه به طور قرارداد می‌تواند پاداش نیز دریافت نماید. کسانی که در مدت زمان طولانی در کشور بحرین مشغول به کار هستند مبلغ خوبی دریافت می‌کنند. در این کشور قرارداد شما حقوق اولیه و همینطور عنوان شغلی و وظایف و دوره قرارداد را در بر می‌گیرد. در برخی قراردادها می‌بایست ساختار گزارش و معیارهای عملکرد شرکتی نیز ارزیابی شود. قرارداد کار در کشور بحرین باید شامل شرایط خاتمه کار نیز باشد. همه متقاضیان کار می‌توانند پیش از صدور ویزا معاینه پزشکی شوند. این معاینه شامل یک بررسی کلی سلامت برای بررسی بیماری های جدی عفونی است. بیشتر افرادی که در زمینه فنی تحصیل کرده‌اند در کشور بحرین از نظر درآمد در وضعیت خوبی خواهند بود، این شرایط برای کسانی که دارای سابقه کاری بالا هستند نیز فراهم است. مشخص است که دولت کشور بحرین قصد دارند رویکرد اقتصادی خوبی در زمینه درآمدی داشته باشد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد میانگین درآمد در کشور بحرین در سال های اخیر بهتر از قبل شده است و افرادی که در رشته های مدیریتی فعالیت دارند نیز از حقوق و مزایای زیادی برخوردارند. پزشکان و پرستاران از گروه های حرفه‌ای برای کار در کشور بحرین هستند و میانگین درآمد این افراد بهتر از سال های گذشته شده است. وضعیت درآمدزایی در کشور بحرین برای نیروهای جوانی که دارای مهارت بالایی هستند قطعاً بهتر از سایر گروه ها خواهد بود، قراردادهای کاری در کشور بحرین نیز بهتر از قبل است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در بحرین

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان کار در کشور بحرین برای استخدام می‌بایست درخواست نیرو را در کشور خود آغاز نمایند اما اینطور که مشخص است بیشتر استخدام ها بیرون از خاک کشور بحرین صورت می‌گیرد. کشف نفت در کشور بحرین در سال 1932 صورت گرفته است و این روند سبب شده تا مدرن سازی در این کشور به طور سریع صورت بگیرد. مدرن سازی در کشور بحرین بیشتر به صنعت نفت مربوط می‌شود. دولت کشور بحرین تلاش کرده است که تنوع بخشیدن به اقتصاد را به طور دقیق انجام دهد. بحرین نقش مهمی در صنعت نفت دارد و بیشتر صادرات خود را در این راستا دانسته است؛ به این ترتیب ایجاد فضای کاری نیز از زمانی آغاز شد که کشور بحرین در زمینه نفت به رشد اقتصادی درستی دست یافت. در این کشور شرکت های چند ملیتی زیادی راه اندازی شدند. ساعت کاری در کشور بحرین از 7 صبح آغاز شده و تا 2 بعدازظهر ادامه دارد. در برخی از شرکت های خصوصی این زمان متفاوت بود و ساعت کاری از 8 یا 9 صبح شروع شده و تا 6 عصر ادامه دار است. در طول ماه رمضان ساعت کاری در کشور بحرین کوتاه تر خواهد بود. افرادی که به دنبال کار در کشور بحرین هستند می‌توانند با ویزای توریستی وارد خاک کشور بحرین شوند و به دنبال کار باشند. اکثر متقاضیان کار در کشور بحرین از طریق سازمان بحرین استخدام می‌شوند. شرکت های فردی در این کشور روابط تجاری و فرهنگی را بسیار جدی می‌کنند و دسته های شغلی که برای خارجیان در نظر گرفته می‌شود متفاوت از سایر گروه ها است. اغلب متقاضیان خارجی در کشور بحرین در صنایع خدماتی ورود دارند. شما برای ویزای کار در کشور بحرین، اجازه تمدید دارید؛ کارفرمایان می‌توانند پیش از پایان دادن به کار درخواست تمدید ویزای کار را ارسال نمایند. در صورتی که کارمند مورد نظر مدارک کامل در این زمینه داشته باشد مسیر تمدید مجوز راحت تر طی می‌شود. تمدید ویزای کار در کشور بحرین دارای شرایط مخصوص به خود است. متقاضی می‌بایست در سیستم به عنوان شخص مجاز ثبت نام داشته باشد و مجوز می‌بایست پیش از تاریخ انقضا تمدید شده باشد در غیر این صورت مسیر بسیار دشوار می‌شود. این مجوزها برای دوره های 6 ماهه، یک ساله یا دو ساله تمدید می‌شوند. در کشور بحرین مالیات شخصی یا مالیات بر درآمد وجود ندارد و تنها یک کسر یک درصد از حقوق ماهانه برای کمک به بیکاران صورت می‌گیرد. مدارک لازم کاری در کشور بحرین از قرار زیر است: افراد باید کپی گذرنامه داشته باشند، نیاز است که فرم کار به طور دقیق پر شده و تحویل داده شود. نیاز به نامه تمکن مالی برای سه ماه اخیر است. افراد باید دو قطعه عکس پاسپورتی 6 در 4 داشته باشند. نیاز است که کپی از قرارداد کاری کارفرما و متقاضی صورت بگیرد. نیاز است که گواهی سلامت از مراکز معتبر دریافت شود. افراد باید نامه حمایتی داشته باشند، در نامه حمایتی شماره نامه اشتغال، نام کارفرما یا سازمان، شماره ثبت نام، ظرفیت کارمند، حقوق و دستمزد، مدت قرارداد و نام کارمند و همینطور تاریخ تولد و ملیت وی قید شده است. نیاز است که افراد فرم تکمیل شده درخواست اقامت را به طور دقیق ارائه دهند، نیاز به کپی پاسپورت متقاضی و اعضای خانواده است. می‌بایست گواهی اسپانسر بودن متقاضی برای خانواده ارزیابی شود، نیاز است که گواهی سلامت خانواده متقاضی کار در بحرین مشخص شود. می‌بایست هزینه های ویزا به طور دقیق پرداخت شود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در بحرین

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه واقعی زندگی در کشور بحرین به فاکتور هزینه در بخش های مختلف، مانند محل اقامت، غذا، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و همینطور حمل و نقل بستگی دارد. ارقام نشان می‌دهد که در سه ماه گذشته متوسط هزینه اجاره آپارتمان در کشور بحرین در صورتی که خانه دارای یک اتاق خواب باشد و در مرکز شهر باشد، حدود 930.28 دلار است و هزینه‌ی اجاره‌ی همین آپارتمان در خارج از مرکز شهر 643.17 دلار است. مشخص است که هزینه کشور بحرین نسبت به قطر و عمان ارزان‌تر است. شما برای صرف غذا در یک رستوران ارزان در کشور بحرین باید حدود 5.30 دلار هزینه پرداخت کنید، وضعیت هزینه ای در کشور بحرین 22 درصد بیشتر از ایران ارزیابی شده است. شما برای خرید یک شلوار جین در این کشور باید 46.71 دلار هزینه در نظر داشته باشید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در بحرین

قیمت برخی کالاهای اساسی در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور بحرین به شرح زیر است: • هزینه یک لیتر شیر: 5.52 دلار • هزینه یک قرص نان: 1.05 دلار • هزینه یک کیلو برنج : 1.13 دلار • هزینه یک شانه تخم مرغ : 2.90 دلار • هزینه یک کیلو پنیر محلی: 3.15 دلار • هزینه یکی کیلو گوشت سینه: 2.39 دلار • هزینه یک کیلو گوشت ران : 4.14 دلار • هزینه یک بسته سیگار : 5.30 دلار • هزینه یک کیلو سیب: 0.98 دلار • هزینه یک کیلو موز : 0.83 دلار • هزینه یک کیلو گوجه : 0.74 دلار • هزینه یک کیلو سیب زمینی : 0.52 دلار • هزینه یک کیلو پیاز : 0.45 دلار

اقتصاد در بحرین

اقتصاد در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تغییرات موجودی انبار برای کشور بحرین در حدود 647.00 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است و وضعیت ثبت خودرو در این کشور بیش از 428.00 است. مشخص است که سرعت اینترنت در این کشور نیز بیش از 85 درصد رشد داشته و این موضوع هم بر رشد اقتصادی کمک زیادی داشته است. وضعیت شاخص های رقابتی در کشور بحرین 63 امتیاز دارد، رتبه های رقابتی در کشور بحرین 50.00 بوده و آسانی کسب و کار در این کشور 62.00 است، شاخص فساد مالی در کشور بحرین دارای 36 امتیاز است، وضعیت برای رتبه فساد مالی در کشور بحرین 99 در نظر گرفته شده است. مشخص است که اقتصاد کشور بحرین در سال های اخیر می‌تواند در راستای خوبی حرکت نماید. هزینه زندگی در کشور بحرین به طور کلی بر اساس شرایط مختلف ارزیابی می‌شود. هزینه های مصرف کننده در کشور بحرین حدود 4729.70 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است. تسهیلات اعتباری خریدار در این کشور نیز 4291.80 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است. قیمت گازوئیل در این کشور در حدود 0.37 دلار برای هر لیتر است و سیستم اقتصادی در زمینه نرخ وام بانکی نیز ورود داشته است. بخشی از انرژی این کشور توسط عربستان تأمین می‌شود. در این کشور صنعت داخلی تولید آلومینیوم رشد خوبی داشته و در مقیاس فراوان تولید و عرضه می‌شود. بحرین رتبه نخست تولید این محصول در خاورمیانه را دارد و همینطور رتبه 5 در سطح جهانی را نیز به خود اختصاص داده است. اقتصاد کشور بحرین به بخش های بانکداری و هواپیمایی و همینطور صنایع و ساخت کشتی نیز وابسته است. بحرین اولین کشوری است که در حوزه خلیج فارس قرار دارد و نفت در آن کشف شده است اما منابع گاز و نفت آن بسیار محدود هستند. اقتصادی سنتی بحرین وابسته به بخش مروارید است اما به طور کلی ساکنان بحرین از بانکداری و گردشگری نیز اقتصاد خود را پیش می‌برند. فرآورده های نفتی در کشور بحرین در وضعیت 60 درصد صادرات ارزیابی شده‌اند و به طور کلی دولت کشور بحرین سی درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد. این کشور زمینه فعالیت های بازرگانی 64 درصد نقش دارد و در بخش ساختمان سهم 17 درصدی دارد، بخش های صنایع و نفت در کشور بحرین نیز رشد 12 درصدی دارند، کشور بحرین در زمینه کشاورزی رشد 6 درصدی داشته است. وضعیت صید و تجارت مروارید در کشور بحرین بخشی از فعالیت های اساسی اقتصادی کشور بحرین محسوب می‌شود. مهمترین معادن کشور بحرین نفت و گاز هستند، مقدار ذخایر نفت در این کشور محدود است و بیشتر نفت در پالایشگاه‌های آن با لوله از طریق دریا وارد می‌شوند. کارخانه های ذوب و ساخت ورقه های آلومینیوم نیز در این کشور دیده می‌شود. مشخص است که وضعیت برای فولاد و تولید کود شیمیایی در کشور بحرین بهتر از سال های گذشته اعلام شده است. این کشور در زمینه اراضی مزروعی نیز رشد داشته است و به طور کلی میوه و سبزیجات و علوفه بخش مهمی از محصولات کشور بحرین محسوب می‌شود. صید ماهی و ماهی نیز در کشور بحرین صورت گرفته و صادرات میگو بخش مهم اقتصادی کشور بحرین است.

امنیت مالی و اقتصادی در بحرین

امنیت مالی و اقتصادی در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور بحرین در ابتدا 1.20 درصد بوده است که امروزه در بالاترین وضعیت حدود 8.60 درصد ارزیابی شده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه نیز 4.60 درصد بوده که به 11.40 درصد رسیده است. وضعیت برای تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از 35.00 میلیون دلار کشور بحرین ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است در زمینه تولید ناخالص داخلی کشور بحرین خوب عمل کرده است. تولید ناخالص داخلی به قیمت‌های ثابت در کشور بحرین 8506.00 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است. این کشور توانسته تشکیل سرمایه ثابت ناخالص را نیز بیش از 3371.00 میلیون دینار بحرین تخمین بزند. شایان ذکر است که تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور بحرین حدود 22 درصد بیشتر از قبل شده است. ppp تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور بحرین 44 درصد بیشتر شده است. این کشور در زمینه کشاورزی و ساخت و ساز نیز رشد بین 9.18 الی 23 درصد را برای خود به ثبت رسانده است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت تولید ناخالص داخلی از معادن در کشور بحرین نیز 630.83 میلیون دینار کشور بحرین رقم خورده است؛ این ارقام امنیت اقتصادی کشور بحرین را بهتر از قبل گزارش می‌کنند و مشخص است که سیستم رشد اقتصادی در این کشور رویکردهای مشخصی را در بر دارد. یک اصل مهم و اقتصادی در کشور بحرین در زمینه تولید ناخالص داخلی از اداره امور عمومی وجود دارد که ارزش بیش از 439.56 میلیون دینار کشور بحرین را رقم زده است. اینطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی از خدمات در این کشور نیز 1860.00 میلیون دینار ارزیابی شده است. وضعیت باری تولید ناخالص داخلی از حمل و نقل عمومی در این کشور 233.72 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است. تولید ناخالص داخلی از خدمات رفاهی در این کشور حدود 47.30 میلیون دینار است که رقم قابل توجهی است. اینطور که مشخص است کشور بحرین یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته مسیر اقتصادی صحیحی را در پیش بگیرد. موازنه تجاری در کشور بحرین حدود 320.30- میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است، وضعیت حساب جاری در این کشور 834.70- میلیون دینار کشور بحرین است. وضعیت برای حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور بحرین نیز 5.90- درصد است. ذخایر طلا در کشور بحرین به 4.70 تن رسیده است. شاخص تروریسم در این کشور 3.88 است. سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در کشور بحرین نیز بیش از 10902.70 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است. وضعیت گردش سرمایه در این کشور 1481.40 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است. وضعیت برای تولید نفت خام در کشور بحرین نیز 40.00 بی بی ال بوده که نسبت به قبل 10 درصد بهبود داشته است، مشخص است که سرمایه گذاری در این کشور در لاین های موازی پیش می‌رود و رویکرد خوبی را مدنظر قرار داده است.

امنیت در بحرین

امنیت در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور بحرین در سال های طولانی تحت تهدید گروه های سیاسی زیادی بوده است اما امروزه گروه های مردمی زیادی در این کشور تشکیل شده است که توانسته سیستم امنیتی خوبی در این کشور فراهم سازد. به طور کلی سیستم امنیتی در کشور بحرین در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و مشخص است که مردم نیز در این راستا بسیار دخالت داشته‌اند. در کشور بحرین رویکردهای امنیتی زیادی دیده می‌شود مشخص است که آزادی های امنیتی در این کشور در چند سال اخیر بهتر از قبل شده است. این کشور توانسته امنیت شغلی خوبی ایجاد نماید و مناسبت های اداری و حکومتی خوبی در این راستا دیده می‌شود. مردم کشور بحرین سعی در آزادی اجتماعی دارند و به این ترتیب خارجیان نیز در این کشور به وضعیت خوبی رسیده‌‌اند. میزان رضایت از امنیت کشور بحرین بیش از 76 درصد اعلام شده است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در بحرین

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور بحرین یکی از کشورهای بسیار ارزان و مناسب برای زندگی است که طیف وسیعی از فرصت های ایجاد اشتغال در این کشور دیده می‌شود. اقامت کشور بحرین نسبت به سایر کشورها آسان‌تر است. این کشور دارای جاذبه های گردشگری وسیعی است و به طور کلی زندگی در آن آسان‌تر است؛ خبری از هزینه های بالا نبوده و امنیت بخشی از زندگی مردم محسوب می‌شود. مهارت و دانش اندوزی بخشی از ویژگی مردم کشور بحرین است. به طور کلی این کشور در زمینه تولید آلومینیوم رشد زیادی داشته است و در این مسیر توانسته نرخ بیکاری خود را کمتر نماید. اغلب کسانی که به کشور بحرین سفر می‌کنند به دنبال سرمایه گذاری یا تحصیل هستند، این دو مورد به فرد اجازه می‌دهد که همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود را نیز همراه نماید. افراد می‌بایست مجوز ورود به کشور بحرین داشته باشند و بسیار مهم است که همسر، پدر یا مادر تبعه کشور بحرین باشد. در نظر داشته باشید که ویزای نوع P در این زمینه کاربرد دارد. اقامت کشور بحرین به طور کلی با رویدادهای مشخصی همراه است، در نظر داشته باشید که شما برای اقامت این کشور باید از نظر بودجه در وضعیت خوبی باشید یعنی از پس هزینه همسر و فرزندان خود برآیید، همینطور می‌بایست سعی کنید رویکردهای اقتصادی خوبی در زمینه اقامت کشور بحرین در نظر داشته باشید، بودجه های اقتصادی در کشور بحرین روز به روز بهتر می‌شود و روند اقامت نیز آسان‌تر خواهد بود.

ازدواج خارجی ها در بحرین

ازدواج خارجی ها در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از روش های اخذ اقامت در کشور بحرین از طریق ازدواج با یک فرد از تبعه کشور بحرین است، در این زمینه در ابتدا فرد خارجی باید فرم های مخصوص را تکمیل نموده و به اداره مهاجرت ارائه دهد. حدود 6 ماه زمان نیاز است که ویزای ازدواج کشور بحرین صادر شود، بسیار مهم است که برای صدور ویزای ازدواج کشور بحرین حدود 40 دلار هزینه مدنظر قرار بگیرد. در صورتی که فرد با ویزای توریستی وارد کشور بحرین شود و در دوره ای که در خاک این کشور حضور دارد اقدام به ازدواج با یک فرد از تبعه کشور بحرین نماید می‌بایست ویزای خود را تبدیل کند. ویزا باید از اعتبار لازم برخوردار باشد. مدارکی که در زمینه اخذ ویزای کشور بحرین نیاز است از قرار زیر است: افراد می‌بایست گواهی ازدواج به صورت مهر و امضا شده داشته باشند، در این گواهی، صفحه مربوط به بیوگرافی بسیار مهم است. افراد می‌بایست کارت هویتی ارائه دهند این کارت برای هر دو شخص نیاز است. آخرین مدرک تحصیلی همسر متقاضی می‌بایست ارزیابی شود. نیاز است که عکس رنگی پاسپورتی نیز ارائه شود. ویزای ازدواج کشور بحرین یک ویزای کوتاه مدت است که سبب اقامت موقت می‌شود و افراد در صورت رعایت اصول مشخص می‌توانند آن را تمدید نمایند. پس از سه سال زندگی با همسر خود در صورتی که دارای شغل مناسب هستید و درآمد کافی دارید و با قوانین زندگی در کشور بحرین آشنا هستید می‌توانید تمدید لازم در زمینه ویزای ازدواج کشور بحرین را مدنظر قرار دهید. افرادی که دارای شغل مناسب با حقوق بالا هستند به سادگی می‌توانند شانس خود را در اقامت کشور بحرین بالاتر بدانند.

اجاره خانه در بحرین

اجاره خانه در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR برای اجاره خانه در کشور بحرین راه دشواری در پیش ندارید، در واقع هزینه خانه در این کشور از ایران کمی گرانتر است. وضعیت اجاره خانه در کشور بحرین در سال های اخیر توانسته به چند شکل ممکن دنبال شود به طوری که افراد می‌توانند به سراغ آپارتمان های یک خوابه بروند و یا آپارتمان های دو خوابه و بیشتر را انتخاب نمایند. اینطور که مشخص است کشور بحرین در زمینه اجاره آپارتمان های چند خوابه رویکردهای جدیدی را مدنظر قرار داده است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور بحرین حدود 930.28 دلار است این در حالی است که به طور کلی هزینه یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر در این کشور، حدود 1.824.33 دلار است. اگر بخواهید در مرکز شهر زندگی کنید یا در حاشیه شهر هزینه ها بسیار فرق می‌کند. ارزیابی ها نشان می‌دهد که به طور کلی آپارتمان ها در مرکز شهر گران‌تر هستند. در کشور بحرین برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر باید 1.247.96 دلار هزینه در نظر داشته باشید، هزینه ها در این راستا رویکردهای مشخصی دارد. خانه ها در کشور بحرین اغلب در متراژ کوچک طراحی شده‌اند. بسیاری از ایرانیان در این کشور به سراغ سوئیت ها می‌روند.

خرید ملک در بحرین

خرید ملک در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ملک در کشور بحرین نیاز است که چندین مورد را ارزیابی کنید، اول اینکه می‌بایست مالکیت خانه مورد نظر به طور دقیق مشخص شود، می‌بایست از روی قرارداد همه چیز پیش برود، دولت می‌بایست سعی کند خرید و فروش ملک را بخشی از سرمایه خود در نظر داشته باشد. مشخص است که توسعه مسکن در کشور بحرین در سال های اخیر بیشتر شده و دولت در این زمینه رویکردهای مشخصی را اعلام داشته است. وضعیت توسعه مسکن در کشور بحرین یکی از بخش‌های مهم اقتصادی محسوب می‌شود و اینطور که شواهد نشان داده است، دولت سعی دارد در سال های اخیر وضعیت ساخت مسکن را به نفع تیم های گردشگری مختلف در نظر بگیرد. در کشور بحرین خرید ملک می‌بایست زیر نظر دولت انجام شود، یعنی شما در ابتدا باید موقعیت ملک را در شهرداری ارزیابی کنید، مشخص است که بخش مشارکت مسکن نیز در این زمینه دخالت خواهد داشت. موقعیت مسکن و قیمت ملک باید در سه راستا ارزیابی شود. اینطور که مشخص است املاک خریداری شده موقعیت منطقه‌ای مشخصی دارند و دولت نیز در این مسیر دخالت دارد. همینطور خرید ملک در کشور بحرین بر اساس بودجه های درصدی پیش می‌رود و موقعیت مسکن می‌تواند در هزینه نهایی شما تأثیرگذار باشد. قیمت گذاری ها در طول سال مشخص می‌شود و اغلب املاک از نظر موقعیت مکانی رتبه مشخصی دارند.

ثبت شرکت در بحرین

ثبت شرکت در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب کسانی که سرمایه گذاری در کشور بحرین را انتخاب می‌کنند به ثبت شرکت در این کشور می‌پردازند، مشخص است که ثبت شرکت در کشور بحرین بر اساس اولویت های اقتصادی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. اولین اصلی که برای ثبت شرکت در کشور بحرین نیاز است انتخاب نام مناسب برای شرکت است که مبرهن است نام انتخابی می‌بایست با هدف شرکت و همینطور روند اقتصادی آن سازگار باشد. نوع فعالیت شرکت می‌تواند یک بخش از نام باشد. نیاز است که یک گزارش کامل از وضعیت عملکرد شرکت مورد نظر داشته باشید، می‌بایست اطلاعات مدیران، همینطور سهامداران مشخص باشد و اسامی هویتی کارمندان نیز ارزیابی شود. آدرس شرکت ثبت شده بسیار مهم است و مسیر برای تفاهم نامه و اساسنامه در کشور بحرین نیز می‌بایست به طور دقیق ارزیابی شود. ثبت شرکت در کشور بحرین نیاز به پرینت حساب بانکی دارد. همینطور نیاز است که مدارک شناسایی یا مدارک دیگر نیز ارائه شود. افراد می‌بایست مجوز کار دریافت نمایند و در نهایت پرسنل استخدام می‌شود. یکی از روش های ثبت شرکت در کشور بحرین، به صورتی است که اجازه دارید تا 15 شریک کاری داشته باشید، در صورتی که بخواهید به صورت مشارکت محدود فعالیت نمایید دیگر به عنوان یک شخص حقوقی محسوب نخواهید شد. مورد بعدی ثبت شرکت در وضعیت مسئولیت محدود است که به طور کلی در بخش های دولتی و خصوصی از آن یاد می‌شود. در این نوع نهادها می‌بایست کسب و کارها در یک موقعیت کوچک اما مشخص قرار بگیرد، یعنی نیاز است که نوع فعالیت شرکت بر اساس میزان بودجه ارزیابی شود. مشخص است که وضعیت مالیات شرکتی نیز متفاوت بوده و باید میزان سهامداران حداقل دو نفر باشند. در صورتی که مسیر برای ثبت یک شرکت مستقل دشوار باشد افراد می‌توانند به سراغ ایجاد شعبه بروند، ایجاد شعبه به این معنی است که فردی دیگر شرکت مادر را تأسیس کرده است و حال شما می‌توانید در ثبت شعبه مجزا وارد شوید و میزان سود و زیان شرکت بر اساس رویکردهای جدید ارزیابی می‌شود. در نظر داشته باشید که شعبه ها به طور کلی مسئولیت مجزا ندارند و همه چیز می‌بایست تحت ارزیابی شرکت مادر صورت بگیرد. اینطور که مشخص است در قوانین ثبت شعبه در کشور بحرین باید تمامی قوانین نمایندگی مادر رعایت شود. مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور بحرین از قرار زیر است: نام شرکت نباید هم نام دیگر شرکت ها باشد؛ یعنی اجازه انتخاب یک نام تکراری را ندارید. شما اجازه استفاده از علائم سیاسی ندارید. به طور کلی بهتر است برای نام شرکت یک مسیر روتین مشخص باشد و نام شرکت نشان از فعالیت آن داشته باشد. نیاز به ارائه مدارک لازم از سهامداران بوده و همینطور باید مدیران و منشی شرکت نیز مشخص شود. افراد باید آدرس ثبت شده از شرکت را نیز ارزیابی نمایند، بسیار مهم است که تفاهم نامه بررسی شود. در صورتی که افراد بخواهند ثبت شرکت موازی داشته باشند؛ نیاز به ارائه دو سری از مدارک لازم بوده و حداقل یک مدیر و یک سهامدار در این زمینه باید در نظر گرفته شود.

انواع ویزا و انواع اقامت در بحرین

انواع ویزا و انواع اقامت در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور بحرین در ابتدا یک درخواست به دانشگاه مورد نظر می‌دهید و رشته مورد نظر خود را اعلام می‌کنید، در برخی از دانشگاه ها قید شده است که ریزنمرات به همراه فایل اولیه ارائه شود. در نظر داشته باشید که در این مسیر بسیار مهم است که بتوانید رتبه علمی خوبی داشته باشید، در صورتی که با شرایط تحصیلی شما موافقت صورت گرفت می‌توانید به سادگی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور بحرین اقدام کنید. ویزای تحصیلی این کشور یک اقامت یک ساله است که به اندازه زمان تحصیل قابل تمدید است. در نظر داشته باشید که کشور بحرین در زمینه بورس های تحصیلی ضعیف عمل کرده است و بهتر است که بخش هزینه ای در این راستا را به طور دقیق ارزیابی کنید، دو نکته در زمینه تحصیل در کشور بحرین را جدی بگیرید، شما برای تحصیل در این کشور نیاز به یادگیری زبان دارید. شما باید بتوانید در مدت مشخصی که در کشور بحرین زندگی می‌کنید مهارت کاری خود را پیشرفته تر کنید. ویزای کاری به طور کلی به فرد اجازه می‌دهد که در کشور بحرین مشغول به کار شوند و به رشد اقتصادی خوبی دست یابد. ورود به کار در بحرین چندان دشوار نیست و کارفرمایان در زمینه های فنی بسیار مشتاق هستند که تیم های خارجی را وارد نمایند، در نظر داشته باشید که ویزای کاری بحرین در دو بخش صادر می‌شود، ویزای رده اول برای کسانی است که می‌خواهند به عنوان کارآموز وارد بحرین شوند، کارآموزان در این کشور می‌توانند به سادگی فن مورد نظر را یاد بگیرند اما بسیار مهم است که بتوانید با حقوق کمی که در نظر گرفته شده است سازگار باشید. دومین رده کاری در بحرین برای افرادی است که مهارت بالاتری دارند، این افراد می‌توانند به سادگی با کارفرمایان وارد صحبت شوند و مسیر کاری خوبی برای خود ایجاد کنند، در نظر داشته باشید که سابقه کاری در این رده از ویزای کاری بحرین بسیار مهم است و فرد بدون سابقه کاری نمی‌تواند از امتیاز این ویزا برخوردار شود. ویزای سرمایه گذاری بحرین از روش های خوب مهاجرتی محسوب می‌شود. در این روش ها می‌توانید ثبت شرکت را گزینه خوبی بدانید و نوع و هدف اقتصادی خود را مشخص کنید. مسیر اقتصادی خوبی که برای سرمایه گذاری در بحرین دیده می‌شود بسیار ارزشمند است. نوع سرمایه گذاری در بحرین باید مشخص شود و روند سرمایه گذاری نیز باید بر اساس بودجه های دولتی ارزیابی شود. سرمایه گذاری در بحرین می‌تواند هم به صورت دو بخشی و هم چند بخشی پیش برود. ویزای توریستی بحرین یکی از گزینه های عالی برای گشت و گذار در خاک بحرین محسوب می‌شود. این کشور دارای دیدنی های زیادی است، در نظر داشته باشید که برای دریافت ویزای توریستی بحرین باید حدود یک الی دو هفته زمان مدنظر قرار دهید. ویزای فوری این کشور نیز در یک دوره 7 روزه صادر می‌شود. ویزای ازدواج این کشور نیز از دیگر روش های مهاجرت به بحرین است که نیاز به مدارک مالی مشخص و همینطور نامه تمکن مالی دارد. در نظر داشته باشید که در این زمینه واقعی بودن ازدواج بسیار مهم است. شروع زندگی و بچه داری در بحرین یک گام بزرگ محسوب می‌شود. اقامت دائم نیز از طریق ازدواج نیز صورت می‌گیرد. افراد این اجازه را دارند که ویزای پزشکی بحرین را نیز دریافت نمایند؛ این ویزا به طور کلی نیاز به پرونده های پزشکی کامل دارد از نظر اقتصادی بسیار مهم است که افراد بتوانند از پس هزینه های پزشکی برآیند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم بحرین

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرکت های خصوصی بیمه ای در بحرین بیشتر از قبل شده‌اند و وضعیت بازار و بیمه در این کشور رشد بهتری نسبت به سال های گذشته داشته است و مشخص است که رقابت های بیمه ای در این کشور می‌تواند یک بخش مهم از اقتصاد محسوب شود. بیمه های سرمایه گذاری در بحرین بیشتر از قبل هستند، وضعیت بازار بیمه ای در این کشور بر اساس رویکردهای دقیق تسهیلات ارزیابی می‌شود و آزادسازی تعرفه های بیمه‌ای در بحرین می‌تواند یک بخش مهم از اقتصاد باشد. این کشور توانسته پوشش بیمه ای خوبی برای بانوان نیز فراهم سازد.

خدمات بانکی و مالی در بحرین

خدمات بانکی و مالی در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بانک های مشهور در کشور بحرین که در شهر منامه قرار دارد البرکه است. این بانک در سال 1978 بنا نهاده شده است و مدیرعامل آن فردی به نام عدنان احمد یوسف است. این بانک در زمینه بانکداری اسلامی، شرکتی و سرمایه گذاری خدمات بسیاری را فراهم ساخته است. درآمد این بانک در سال 2018 بیش از 909 میلیون دلار ارزیابی شده است که بیش از 258 میلیون دلار آن وضعیت سود خالص دارد. این بانک امروزه یک شبکه 479 شعبه ای است که و در ترکیه، بحرین، پاکستان، سودان و سوریه نیز شعبه دارد. شعبه مرکزی البرکه در شهر منامه بحرین قرار دارد و سهام آن نیز در بازار بورس بحرین معامله شده است. نرخ بهره این بانک حدود 2.75 درصد اعلام شده است. وضعیت عرضه پول نیز 585.30 میلیون دینار کشور بحرین اعلام شده است. نرخ بهره بین بانکی در کشور بحرین 5.28 درصد بوده و وضعیت برای عرضه پول در این کشور 11314.00 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی شده است. نرخ بهره سپرده در کشور بحرین نیز 9.00 درصد است و نرخ بهره معکوس 2.75 درصد ارزیابی شده است. میزان رشد وام در بانک های کشور بحرین حدود 54.78 درصد نیز تخمین خورده است. برخی از بانک های کشور بحرین، اعطای وام به بخش خصوصی را بیش از 5127.00 میلیون دینار کشور بحرین ارزیابی کرده‌اند. عرضه پول در این کشور بیش از 13 درصد است. ذخایر ارزی در این کشور 2241.50 میلیون دینار کشور بحرین در نظر گرفته شده است. ترازنامه بانک مرکزی کشور بحرین حدود 3107.40 میلیون دینار کشور بحرین بوده و وضعیت ترازنامه بانک نیز در این کشور 269452.30 میلیون دلار آمریکا است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در بحرین

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR رتبه پاسپورت بحرین 49 اعلام شده است و با پاسپورت این کشور می توانید به 89 کشور دنیا بدون اخذ ویزای مجدد وارد شوید.

تشابهات فرهنگی بحرین با ایران

تشابهات فرهنگی بحرین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم بحرین همانند مردم ایران علاقه ای به با کفش وارد شدن به داخل منزل ندارند و در بیرون از خانه کفش های خود را در می‌آورند. در این کشور مردم سعی می‌کنند زمان کافی برای صرف غذا در نظر بگیرند و به وعده های غذایی خود بسیار اهمیت می‌دهند. مردم بحرین بسیار علاقه به زندگی با اعضای خانواده خود دارند و به خانواده اهمیت زیادی می‌دهند مانند ایران. از آنجا که در هر دو کشور ایران و بحرین، دین اسلام غالب است، بسیاری از فرهنگ های مشترک نیز به واسطه ی دین در این دو کشور دیده می‌شود مانند اعمال انسان ها در محرم و یا در ماه رمضان که دیگر بخشی از فرهنگ مردم شده است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در بحرین

اعیاد و تعطیلات رسمی در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در تعطیلات رسمی بحرین 1 ژانویه روز سال نو و 16 دسامبر نیز روز ملی ارزیابی شده است و بسیار مهم است. در بحرین به مناسبت عید فطر و عید قربان چند روز تعطیل است. مردم این روزها را جشن می‌گیرند و به دید و بازدید می‌پردازند. البته عید فطر پر رنگ تر از عید قربان است. مردم از روز پانزدهم ماه مبارک رمضان به خرید لباس و آجیل و شیرینی برای روز عید می‌پردازند و بازار تا نیمه های شب باز است. شب عید، همه‌ی خانم ها حنا می‌گذارند و صبح بعد از نماز عید، سفره پهن می کنند و مهمانی ها شروع می شود. یکی دیگر از روزها که مردم آن را جشن می‌گیرند، روز اول سال میلادی است که به عنوان آغاز سال جدید حساب می‌شود. البته مثل جشن عید فطر نیست، ولی خیابان ها را تزئین می‌کنند و جشن می‌گیرند، مخصوصا مسیحی های مقیم بحرین یا بحرینی الاصل ها، که جشن های ویژه ای دارند.

دین در بحرین

دین در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR جمعیت مسلمان در بحرین حدود 860 هزار نفر است و مردم به زبان عربی صحبت می‌کنند. اسلام دین رسمی کشور بحرین است. بر اساس سرشماری سال 2001 حدود 81.2% کل جمعیت بحرین (اتباع و مهاجران) مسلمان، 9% مسیحی و 9.8% پیرو دیگر ادیان (بیشتر هندو) هستند. یک گروه کوچک بومی یهودی هم در این کشور زندگی می‌کنند. حدود 70٪ جمعیت کشور را شیعیان تشکیل می‌دهند. با این که مذهب اکثریت کشور شیعه است، اما کشور به دست اقلیت سنی کشور اداره می‌شود.

تفریح در بحرین

تفریح در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

منامه یکی از شهرهای مهم بحرین محسوب می‌شود. این شهر پایتخت فرهنگی بحرین است و به طور کلی معماری بی‌نظیر آن در ذهن ها نقش می‌بندد. این شهر زیبا مرکز اقتصادی و بازرگانی بحرین نیز محسوب می‌شود. در این شهر زیبا برج‌های دو قلو همینطور مراکز تجاری زیادی دیده می‌شود. بازار باب‌البحرین بخش مهمی از این شهر است. سازه های این شهر بسیار مرتفع هستند و می‌توانید ورود به بخش مراکز خرید آن داشته باشید تا سوغاتی مورد نیاز خود را خریداری کنید. ریفا در مرکز جزیره بحرین قرار دارد و در این بخش گنجینه های تاریخی زیادی وجود دارد، این شهر به طور کلی دارای قلعه های گلی زیبا است و بازارهای سنتی وسیعی دارد. در این شهر خرید سوغاتی و همینطور لباس های محلی بسیار ارزشمند است. بازدید از برج ساعت در این شهر را جدی بگیرید. رنگ سفید این شهر و به طور کلی شب هایی که دارای نورهای طلایی هستند هر یک بسیار دیدنی و خاص است. ریفا برای گشت و گذار بی نظیر است. محرق پایتخت قدیمی بحرین است که دارای جزیره های مصنوعی کوچک مواج است. این منطقه دارای مراکز تجاری و همینطور هتل های زیادی است و غذاهای سنتی و صنایع دستی بخش مهمی از این شهر محسوب می‌شود. صنایع دستی و همینطور غذاهای سنتی در این کشور بسیار دلربا هستند. سبک معماری به کار رفته در این شهر و سازه های معماری آن بسیار ایده‌آل هستند. بنی جمره یک روستای زیبا در بخش شمال غربی بحرین است و به طور کلی مردم این شهر مشغول به ساخت و ساز لباس‌های روستاییی هستند، لباس های زنانه و مردانه بخش مهمی از هنر مردم این شهر محسوب می‌شود، بنی جمره دارای فضای گردشگری بسیار عالی است. مدینه حمد یک شهر با گستردگی زیادی است و فرهنگ بالایی دارد. این شهر دارای قومیت های زیادی بوده و به طور کلی بسیار مدرن طراحی شده است. ساخت و ساز در شهر مدینه حمد یکی از شرایط بسیار خوب ارزیابی شده است. مسجد کانو در بخش شمال غربی این شهر قرار دارد که یکی از دیدنی های ارزشمند خواهد بود. مشخص است که این شهر دارای فضای دیدنی بسیار زیادی است. عالی منطقه ای در بحرین است که تپه های باستانی زیادی دارد، این شهر دارای فضای دیدنی بسیار زیادی است و فروشگاه‌های زیادی برای اشیای سفالی نیز در آن وجود دارد، این شهر توسط هنرمندان محلی ساخته و زینت داده شده است. جزیره هوار حدود 45 دقیقه از طریق قایق از شهر جنوبی الدر فاصله دارد، این جزیره به طور کلی پر از هتل ها و فضای تجهیزاتی زیاد است، این منطقه می‌تواند فضای عالی برای عکس برداری باشد. صخره های بلند و هیجان انگیز بخش کوچکی از دیدنی های جزیره هوار است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در بحرین

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل شهری در بحرین بیشتر با تاکسی صورت می‌گیرد، به طور کلی مردم این شهر تاکسی را گزینه بهتری برای گشت و گذار می‌دانند و هزینه ای که در این راستا در نظر گرفته می‌شود بسیار ارزشمند است. وضعیت حمل و نقل عمومی در بحرین به طور کلی متوسط است. به طور معمول هزینه ای که برای رفت و آمد با وسایل نقلیه در کشور بحرین در نظر گرفته می‌شود به صورت زیر است: هزینه‌ی بلیط یکطرفه: 0.80 دلار هزینه‌ی گذر ماهانه: 37.13 دلار کرایه‌ی تاکسی به ازای هر کیلومتر: 0.80 دلار کرایه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت توقف: 5.30 دلار

فرهنگ بحرین

فرهنگ بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم بحرین یکی از بافرهنگ ترین مردم دنیا به شمار می‌روند. به طور کلی در این کشور فرهنگ زندگی دسته جمعی بسیار دیده می‌شود به طوری که هیچ نوع بی احترامی‌ای صورت نگیرد. تبادلات فرهنگی در بحرین با کشورهای دیگر بالا اعلام شده است. در بحرین جمعیت کمی دیده می‌شود اما به طور کلی مردم زندگی شادی دارند. در فرهنگ بحرین استفاده از لباس های نامتعارف بسیار کم دیده می‌شود و مردم سعی می‌کنند تعریف درستی از حجاب برای خود داشته باشند. به طور کلی بحرین از با فرهنگ‌ترین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به شمار می‌رود. این کشور از پیشگامان اولیه هنر نقاشی، خطاطی، معماری و کشتی سازی در میان دیگر کشورهای عرب آن حوزه به شمار می‌رود و تبادلات فرهنگی بالای این کشور با دیگر کشورهای جهان باعث شده تا از فرهنگ بالایی برخوردار باشد. مردم در بحرین بسیار سرحال هستند و به طور کلی برای دید و بازدید عجله دارند، شیرینی سنتی بخشی از رسم و رسوم مردم بحرین در روز عید است. حقیقت این است که اکثریت مردم بحرین مهاجر هستند. تنوع فرهنگ در بحرین بسیار دیده می‌شود اما افراد بی دین در بحرین بسیار کم هستند.

هنر بحرین

هنر بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR مردم بحرین علاقه زیادی به هنر نقاشی و خطاطی دارند و عروسک سازی بخش مهمی از هنر بانوان بحرین محسوب می‌شود. به طور کلی این کشور از پیشگامان اولیه هنر نقاشی، خطاطی، معماری و کشتی سازی در میان دیگر کشورهای عرب آن حوزه به شمار می‌رود.

ورزش در بحرین

ورزش در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش های گروهی مانند والیبال و بسکتبال در بحرین بسیار دیده می‌شود و مشخص است که این ورزش های گروهی طرفداران زیادی دارند مخصوصا بین جوانان این کشور، در ورزش های گروهی در این کشور مسابقات زیادی نیز گاه در سطح جهانی برگزار می‌شود. مشخص است که مردم در بحرین از نظر ورزشی رویکرد مشخصی دارند. بحرین یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته مسیر درستی برای ورزش را نیز مدنظر قرار دهد، در این کشور بانوان علاقه زیادی به تنیس دارند و در این مسیر خوش درخشیده‌اند.

خرافات در بحرین

خرافات در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR خرافات در بحرین بیشتر در بین بانوان مسن است آن ها معتقد هستند که همیشه پیش از غذا باید دعا بخوانند و روز خود را با دعا آغاز کنند.

شایعات در مورد بحرین

شایعات در مورد بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در بحرین شایعات زیادی در زمینه جنگ و جریان های سیاسی است اما بهتر است به این صحبت ها ترتیب اثر داده نشود. شایعات مبنی بر بی فرهنگی مردم بحرین باورنکردنی است. ناامنی بیش بیش از حد در کشور بحرین تنها یک شایعه است.

موارد ممنوعه در بحرین

موارد ممنوعه در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بحرین بهتر است سعی کنید احترام گذاشتن را به عنوان یک اصل مهم به خاطر داشته باشید، توهین به حقوق افراد در این کشور عاقبت خوشی ندارد. توجه داشته باشید که بی احترامی به زبان، فرهنگ و پرچم این کشور ممنوع است و به شدت با این موارد در این کشور برخورد می‌شود. به هم زدن نظم اجتماعی در این کشور به هر طریقی ممنوع است و پیگیری می‌شود. خورد و آشامیدن در ملا عام در ماه رمضان در این کشور ممنوع است. برهنگی و رعایت نکردن حجاب نیز از موارد ممنوعه در مشور بحرین به شمار می‌رود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم بحرین

خطرات احتمالی برای افراد مقیم بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطرات احتمالی در زمینه خرید ملک در بحرین دیده می‌شود به طور کلی در بحرین افراد برای اجاره خانه نیز باید دقیق باشند و سعی کنند از مشاوران املاک خبره کمک بگیرند تا سرشان کلاه نرود. توجه داشته باشید که دزدی های کوچک در همه جای دنیا وجود دارد و نمی‌توان 100 درصد آن را کنترل کرد،پس بهتر است مراقب وسایل با ارزش خود باشید، مخصوصا در مکان های عمومی و هنگام استفاده از وسایل نقلیه. امنیت در این کشور به خوبی فراهم شده است اما بهتر است که دیر وقت و تنهایی در قسمت های خاصی از شهرهای این کشور حضور نیابید. خصوصا به بانوان پیشنهاد می‌شود در این زمینه دقت کنند.

تشابهات قوانین بحرین با ایران

تشابهات قوانین بحرین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در بین قوانین ثابتی که بین مردم ایران و بحرین دیده می‌شود نحوه رانندگی یکسان است.

گواهینامه و خرید ماشین در بحرین

گواهینامه و خرید ماشین در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR برای اخذ گواهینامه رانندگی در بحرین نیاز به معاینات پزشکی دارید، همینطور می‌بایست سعی کنید از نظر تجربی نیز مهارت بالایی داشته باشید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در بحرین

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR سفارت بحرین در تهران، بزرگراه آفریقا قرار دارد، سفارت این کشور پیش از جهان کودک، نبش کوچه ژوبین قرار دارد. این سفارت در حال حاضر تعطیل است.

نوع پوشش مردم بحرین

نوع پوشش مردم بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجا که دین رسمی کشور بحرین اسلام است و اکثریت مردم آن را پذیرفته‌اند، حجاب در این کشور جا افتاده است و کسی از لباس های تنگ و نازک و بدن نما استفاده نمی‌کند. مردم بحرین از لباس های خاصی استفاده می‌کنند و روسری یا پارچه های بزرگی را دور سر خود می‌پیچیند، در این کشور مردم سعی می‌کنند از لباس های آزاد استفاده نمایند و این در مورد مردان نیز صدق می‌کند. استفاده از کت و شلوار در بین آقایان نیز بسیار مشهور است و بانوان اغلب پیراهن به تن می‌کنند. رنگ مورد علاقه مردم بحرین در لباس، سیاه است و اغلب در جشن ها نیز این رنگ استفاده می‌شود و آن را بدیمن نمی‌دانند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی بحرین

جغرافیا و شرایط آب و هوایی بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بحرین مدتی از زمان در قلمرو ایران بوده است. پایتخت این کشور منامه است و نوع حکومت در بحرین نیز پادشاهی اعلام شده است. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند، مساحت بحرین حدود 765 کیلومتر مربع اعلام شده است. آب و هوای کشور بحرین گرم است و بارندگی در این کشور حدود 77 میلی متر در سال اعلام شده است. از نظر آب و هوایی بهترین فصل در این کشور از ماه نوامبر آغاز می‌شود. میزان درجه حرارت در بحرین از 15 الی 24 درجه سانتی‌گراد است. عمق ساحلی بحرین کم است و در بیشترین حالت به 35 متر می‌رسد. بحرین از کوچکترین استان ایران هم کوچکتر است! حدود 400 کیلومتر مربع این کشور بیابانی است. نام دیگری که برای بحرین در نظر گرفته شده است جزیره یک میلیون نخل است. به طور کلی بحرین سه شهر و یا سه جزیره اصلی دارد. در این کشور روستاهای زیادی دیده می‌شود، بحرین وسعت کمی دارد اما ساخت و ساز در این کشور هدفمند، پیشرفت کرده است. کشور بحرین از 40 جزیره کوچک تشکیل شده است و به طور کلی در مرکز خلیج فارس قرار دارد، بحرینی ها این کشور را مجمع‌الجزایر بحرین می‌دانند. نزدیک ترین همسایه به این کشور عربستان سعودی است و نزدیک ترین راه دریایی به این کشور را دارد. فاصله تهران تا منانه 1041.3 کیلومتر است، از نظر زمانی نیز یک ساعت و نیم فاصله دارند. منانه نیم ساعت از تهران عقب تر است.

غذاهای بحرین

غذاهای بحرین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بسیاری از مواد غذایی بحرین از کشورهای دیگر آورده می‌شود، محصولات عمده بحرین خرما و موزه و انبه و همینطور مرکبات است. ماهیگیری در این کشور رویکرد اقتصادی بالایی دارد. مجبوس یکی از غذاهای خوش طعم در بحرین است که از گوشت و ماهی تهیه می‌شود. این غذا به طور کلی از دید مردم این کشور بسیار محبوب است، محمر یکی دیگر از غذاهای شناخته شده و خوشمزه در بحرین است، این غذا به طور کلی از برنج و خرما تهیه می‌شود. مردم بحرین علاقه زیادی به فلافل دارند و همینطور از تکه مرغ پیچیده شده در نان نیز استفاده می‌کنند. تنقلات سنتی در بحرین بیشتر شامل کیک سرخ شده از سیب زمینی است. همینطور شیرینی با گوشت نیز در این کشور استفاده می‌شود. در بحرین تکه هایی از پنیر نیز در غذا استفاده می‌شود و آجیل به طور کلی پر شده از تنقلات است. پلوی بحرینی از غذاهای خوشمزه بحرین است که طعم دل انگیزی دارد، این غذا توسط کشمش تهیه می‌شود و با رب گوجه رنگی می‌شود، به طور کلی این غذا برای مهمان گزینه خوبی است، وضعیت زندگی در بحرین در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است این موضوع سبب شده تا مردم این کشور علاقه زیادی به غذاهای بین‌المللی نیز داشته باشند. در بحرین مردم سعی می‌کنند از سبزیجات تازه نیز استفاده نمایند، از یاد نبرید که غذاهای بحرین هر یک دارای مواد پروتئینی و بسیار خوش طعمی هستند، اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد طعم دل‌انگیز غذاها در بحرین یکی از بخش های مهم گردشگری محسوب می‌شود.