x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

تحصیل رایگان در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا در مقایسه با انگلیس، استرالیا و نیوزیلند پایینتر است. برای کمک به هزینه‌های تحصیل، بورس‌های زیادی (مخصوصا برای دانشجویان برتر) وجود دارد و بیشتر این بورس‌ها برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر است؛ ولی برای مقطع لیسانس هم تعدادی از این بورس‌ها وجود دارد که می‌تواند هزینه تحصیل در کانادا را کاهش چشمگیری دهد. برای اقدام در خصوص بورسیه تحصیلی کانادا با مشاورین شرکت ویزا موندیال مشورت کنید.

 • شهریه دانشجویان بین‌المللی در کانادا: شهریه سالانه متغیر بین ۱۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار با توجه به رشته (میانگین بین ۱۷,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار)
 • شهریه دانشجویان کانادایی: میانگین شهریه در هر سال بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار
 • شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک:  میانگین شهریه در هر سال بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار
 
چه افرادی از شهریه کانادایی بهره مند هستند؟
 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا
 • افراد محافظت شده و خانواده وابسته آنها طبق قانون اداره مهاجرت کانادا (منظور افرادی هستند که پ ن ا ه ن د ه کانادا شده‌اند)
 • دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط
 • همراه فرد سیتیزن یا دارای اقامت دائم کانادا
 • فرد بازدید کننده از کانادا و خانواده وابسته او به شرطی که این فرد دارای مجوز کار در کانادا باشد. ( استثناها: graduate teaching assistant، co-op، medical residency employment، post-graduate work،  فرد دارای ورک پرمیت که ویزای خود را به خاطر ویزای تحصیلی همسر دریافت کرده باشد،  Off-Campus Work Permit، )
 • بازدید کننده از کانادا که مجوز ماندن در کانادا را داشته باشد
 • فرد بازدید کننده از کانادا که که از طرف وزارت امور خارجه در کانادا حضور دارد تا وظایف محول شده به او را انجام دهد. مانند سفرا و ...

کارشناسی

میانگین شهریه برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰، سالانه ۲۹,۷۰۰ دلار کانادا برآورد می‌شود. شهریه رشته‌های آموزش به نسبت سایر رشته‌ها پایین‌تر است. این در حالی است که رشته‌های مهندسی و پزشکی، از گرانترین رشته‌ها برای تحصیل در کانادا به شمار می‌آیند (میانگین ۵۶,۰۰۰ دلار کانادا برای دندانپزشکی و ۳۲,۰۰۰ دلار کانادا برای پزشکی).

کارشناسی ارشد

شهریه‌های تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی پایین‌تر است و بستگی زیادی به رشته مورد نظر شما دارد. میانگین شهریه برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ سالانه ۱۷,۰۰۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود که نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش داشته است.
رشته MBA اجرایی یکی از گرانترین رشته‌ها برای تحصیل است به طوری که شهریه آن میانگین حدود ۶۶,۰۰۰ دلار کانادا است؛ در حالی که متوسط شهریه رشته MBA معمولی ۳۸,۰۰۰ دلار کانادا است. (اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در رشته MBA در کانادا را در اینجا بخوانید).

 تحصیل رایگان در کانادا

  برخی از افراد برای اخذ اقامت کشور کانادا از تحصیلات رایگان استفاده می کنند. کشور کانادا یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است که جزو لیست ده کشور تولید کننده  برتردر دنیا است. کشور کانادا مقصد عده کثیری از دانشجویان بین المللی در جهان است. برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل رایگان در کانادا و امکان آن با ما همراه باشید. کانادا یکی از بهترین کشورها از لحاظ رفاهی برای زندگی است. سالانه افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند در نتیجه هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بالا است. اما برای این مشکل نیز راه حل هایی وجود دارد که بورسیه تحصیلی در کانادا یکی از راه حل های این مشکل است.

    چرا افراد به دنبال تحصیل در کشور کانادا هستند؟

 1. یکی از دلایل آن اخذ ویزای کانادا و زندگی در این کشور پیشرفته است.
 2. کانادا جزو هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان است که 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارد . 
 3. بعلاوه کانادا بیشترین مقدار بودجه را صرف آموزش می کند .

اگر نمی توانید شهریه های بالای دانشگاه های آمریکا، انگلستان، استرالیا را پرداخت کنید، کانادا یک گزینه مناسب برای تحصیل کم هزینه تر است. با توجه به اینکه اتاوا یکی از شهر های کانادا 169 شهر گران جهان است. تحصیل رایگان در کانادا به معنای واقعی وجود ندارد اما می توان راه هایی را پیدا کرد که بتوانید تحصیل کم هزینه تر را بگذرانید. یکی از این موارد بورسیه تحصیلی در کانادا است.

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی در کانادا به شکل مطلق به معنای تحصیل رایگان نخواهد بود. مطمئنا با شنیدن نام بورسیه تحصیلی ذهن شما سمت اسکالر شیپ و کمک های مالی برای تحصیل خواهد رفت. اما بورسیه تحصیلی در کانادا به این معنا نیست. بورسیه در این کشور به منظور آسان کردن تحصیل و بی دغدغه بودن افراد در جریان تحصیل در این کشور است. برای اینکه شرایط و لوازم بوسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا را بشناسیم باید همه جوانب را بررسی کنیم.

بورسیه تحصیلی در کانادا می تواند به برخی از موارد درسی یا تمام آن تعلق بگیرد ، این امر به سیاست های دانشگاه و بنیاد GAC مسئول ارائه و پشتیبانی بورسیه در امور دانشجویان بین الملل است  بستگی دارد. گرفتن بورسیه خصوصا در مقاطع ارشد و پی اچ دی بستگی به صلاحیت علمی فرد , سطح زبان , معدل مقطع قبلی و ... دارد. پروسه بورسیه 1 سال تقریبا زمان میبرد و مکاتبات خاص خود را دارد. البته افرادی که از لحاظ علمی نخبه هستند اما توانایی پرداخت هزینه های دانشگاه و زندگی را ندارند می توانند از این بورسیه ها استفاده کنند.

بورسیه های تحصیلی در کانادا به سه دسته تقسیم می شوند که در ابتدای این دسته بورسیه دولتی کشور کانادا، بورسیه های غیر دولتی کشور کانادا، همچنین بورسیه ای که از طریق دانشگاه ها به افراد تعلق می گیرد. گاهی اوقات افراد در دانشگاه های مبدا شامل بورسیه می شوند و مخارج تحصیل آن ها به عهده ی کشور مبدا است.

چرا تحصیل رایگان

انتخاب تحصیل رایگان در کانادا به عنوان مقصد به علل گوناگونی اتفاق می افتد که یکی از آن مدرک معتبر دانشگاه های این کشور است که جزو با ارزش ترین مدارک بین المللی محسوب می شود. همچنین تحصیل رایگان در کانادا این مزایا را دارد که شما در کنار رعایت بالاترین استاندارد و کیفیت تحصیلی اجازه خواهید داشت پس از اتمام تحصیلات در این کشور اقامت داشته و از تخصص خود برای پیشرفت صنعت و دانش این کشور استفاده کنید.

تحصیل رایگان در کانادا می تواند به اخذ اقامت این کشور برای مهاجران کمک شایانی را انجام دهد. البته در نظر داشته باشید که در مقاطع دکترا بورسیه های تحصیلی به افرادی با رزومه درخشان تعلق خواهد گرفت. زبان تحصیل در کشور کانادا انگلیسی است و بدون داشتن مدرک زبان تحصیل در کانادا امکان پذیر نیست.

 آیا اخذ بورسیه در کانادا ارزش دارد؟

باید گفت بله افرادی که موفق به اخذ بورسیه می شوند سالانه هزینه تحصیل یعنی بین 11000تا 16000$ را دریافت می کنند و در برخی مواقع از محل اقامت یا خوابگاه رایگان نیز برخوردار می شوند. البته در نظر داشته باشید که دولت این کشور در جهت بهبود شرایط تحصیل و همچنین فراهم کردن تحصیل رایگان در کانادا از سال 2012 تاکنون تصمیم به کاهش 30 درصدی هزینه ها دارد.

مزایای تحصیل در کانادا

 • سطح کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالاست
 • تحصیل رایگان از طریق بورسیه ها امکان پذیر است و نسبت به برخی کشورها هزینه کمتری دارد
 • امنیت و درمان در کشور کانادا در سطح بالا و مطلوبی قرار دارد
 • جامعه مهاجر پذیر و چند فرهنگی
 • یکی از بهترین گزینه های سیستم آموزش زبان
 • امکان اقامت پس از اتمام تحصیلات

شما می توانید برای تحصیل رایگان در کانادا اقدام کرده و از این طریق اقامت این کشور را اخذ کنید.

مشاوره تحصیل رایگان در کانادا
آخرین ویرایش: ‏5 ماه پیش - 5,693 نمایش

نظرات

سلام آیا در کانادا امکان تحصیل در رشته انسانی هست بیشتر در کدام شاخه

2019-08-22 14:03:00

سلام دوست عزیز.بله این امکان وجود داره.با توجه به شرایط شما هر رشته ای که مدنظرتون باشه میتونیم اقدام کنیم.برای دریافت مشاوره با شماره 02143000021 تماس بگیرید.قدردان شما.تیم اعزام GO2TR.

2020-06-07 09:14:16

سلام ببخشید سوالی داشتم 19سالمه رشته ام تجربی است معدل کل خوبی دارم اگه بخوام بورسیه بشم باید دقیق چ شرایطی داشه باشم؟یا در کنکور حدودا چ رتبه برای بورسیه قبول میکنند میخوام رشته پزشکی بخونم در کشور کانادا یا انگلستان میخوام بورس بشم ممنون میشم راهنماییم کنید

2019-10-28 13:05:17

سلام دوست عزیز، شانس دریافت بورسیه در کشور های مورد نظر شما پایین است،با این حال مشاورین ما با بررسی تخصصی شرایط شما انتخاب های مناسب را به شما معرفی خواهند کرد.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی با شماره 021-43000021 تماس حاصل فرمایید.با تشکر تیم اعزام Go2tr.

2020-05-26 05:59:30

شرایط نخبه بودن و یا شرایط لازم برای بورسیه ارشد و PHD رایگان در کانادا چیست؟ میشه مورد وار بهم بگین میخوام ببینم چی هاشو رو ندارم برم دنبالشون.

2020-03-01 05:04:56

سلام دوست عزیز، برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع ارشد و دکترا شما نیاز به شرکت در آزمون GRE و کسب حداقل نمره 310 را دارید. در کنار این آزمون شما نیاز به ارائه مقالات ISI و مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) نیز دارید. برای شروع رویه پذیرش با مجموعه ما تماس بگیرید. 021-42956 تیم اعزام GO2TR

2020-03-11 14:10:27

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021