x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
چاد

چاد

 مساحت کشور چاد در حدود 1.284.000 کیلومتر مربعی ارزیابی شده است. این کشور از نظر رده‌های مساحتی به طور کلی در دنیا رتبه 20 را دارد و البته که در لیست سی کشور بزرگ دنیا واقع شده است و یکی از کشورهای بزرگ آفریقایی است. بخش زیادی از این کشور بیابان و صحرا است و زمین های کشور چاد اغلب غیرقابل کشت هستند.به طور کلی در حدود 27 درصد از مردم کشور چاد از نژاد سارا هستند و 12 درصد نیز عرب هستند. مردم کشور چاد به زبان فرانسوی و عربی صحبت می‌کنند و زبان کشور چاد با لهجه‌ای واضح همراه است. اینطور که مشخص است صادرات در کشور چاد بیشتر برای محصولات پنبه و احشام و نفت صورت می‌گیرد و بیشترین صادرات به آمریکا بوده که روند 6.80 درصدی است. همینطور صادرات به چین نیز 4.10 درصد بوده و بیش از 3 درصد نیز صادرات به کره جنوبی شکل می‌گیرد. اقتصاد و منابع مالی در این کشور در سال های اخیر رشد داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Chad عربی: تشاد
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: فرانک معادل با 1.10 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00235
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 59
 • پایتخت: انجامنا
 • زبان های رسمی: زبان عربی و فرانسوی
 • جمعیت: بیش از 14.9 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+1)
 • دامنه اینترنتی: .td
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 9.981 billion USD

سفر به چاد

سفر به چاد، سفر به کشوری است که محل ملاقات آفریقایی‌های عرب و سیاه پوستان آفریقایی است. کشور چاد Chad، که به طور رسمی با نام جمهوری چاد شناخته می­شود، کشوری محصور در خشکی و در شمال مرکزی آفریقا است. این کشور که در رده بیستم از نظر وسعت است، از شمال با لیبی، از شرق با سودان، از جنوب با جمهوری آفریقای مرکزی، از جنوب غربی با کامرون و نیجریه و از غرب با نیجر هم مرز است. سرزمین چاد ترکیبی از سرزمین­های جلگه‌ای و صحرایی بوده و مهم‌ترین ارتفاعات آن در کوهستان­های مرز لیبی قرار دارد.
در تاریخ سفر به چاد می­خوانید که در هزاره هفتم قبل از میلاد، شرایط زیست محیطی در نیمه شمالی قلمرو چاد برای سکونت انسان مهیا شد و این منطقه افزایش چشمگیر جمعیت را تجربه کرد.
در سال 1920، فرانسه کنترل کامل مستعمره را به دست آورد و آن را به عنوان بخشی از آفریقای استوایی فرانسه درآورد. چاد در 11 اوت 1960 به رهبری سارا فرانسوا تومبالبی به عنوان اولین رئیس جمهور خود استقلال یافت.

سفر به چاد

زندگی در چاد

کشور چاد یک کشور بدون دریا است و از همه سو خشک است و دقیقاً در مرکز آفریقا قرار دارد. این کشور به پایتختی انجامنا یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته شعار یکپارچگی و کار و پیشرفت را در نظر بگیرد. این کشور با واحد پول فرانک خود توانسته موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی ایجاد نماید.کشور چاد با کامرون و همینطور با آفریقای مرکزی همسایه است و با نیجریه و سودان نیز مرز مشترک دارد این کشور دارای پست ترین نقاط بوده و از سطح دریا نیز موقعیت مکانی مشخصی را شامل شده است.نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور چاد به ارز 34.30 درصد است موقعیت اقتصادی و مالی در این کشور بر اساس تولید ناخالص داخلی بررسی می‌شود. تولید ناخالص داخلی در این کشور 13.92 میلیارد دلار است این رقم در سال های گذشته تنها 11.30 میلیارد دلار آمریکا بوده است. تولید ناخالص داخلی سرانه به ارزش 960.40 USD بررسی می‌شود.  PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور به ارزش 2062.30 USD ارزیابی شده است در سال‌های اخیر وضعیت امنیت مالی و اقتصادی این کشور تفاوت‌هایی داشته است به طوریکه اقتصاد می‌تواند پیش بینی‌های آماری دقیقی داشته باشد امنیت اقتصادی این کشور در بخش صادرات نیز رویت می‌شود.

زندگی در چاد

مهاجرت به چاد

یک نوع ویزای نامزدی برای کشور چاد رویت شده است این ویزا برای دوره 3 ماهه صادر می‌شود و شما می‌توانید در طی مدت سه سال با یک شخص از تبعه کشور چاد نامزد شوید. هدف از نامزدی تشکیل خانواده بوده و موقعیت خوب ورود و خروج برای افراد ارزیابی می‌شود. پاسپورت افراد باید تا یک ماه پس از انقضای ویزا اعتبار داشته باشد. نیاز است که پاسپورت شخص حداقل دو صفحه خالی داشته باشد که برای ورود و خروج بررسی می‌شود.نیاز است که پرداخت هزینه‌های مورد نظر صورت بگیرد. باید فرم B1-84 به طور دقیق تکمیل شود. نیاز است که بررسی این فرم بر اساس روند گردشگری بررسی شده باشد. فرم مخصوص باید زیر نظر سایر بخش‌ها بررسی شود. در کشور چاد محیط خوبی برای ظرفیت بالای سرمایه گذاری و کارآفرینی دیده می‌شود زندگی و کار در این کشور می‌تواند وابسته به محیط های کارآفرینی ارزیابی شود. بهره برداری از امکانات بهداشتی در کشور چاد سبب شده است که وضعیت خوب مهاجرپذیری رویت شود. آمار مهاجرانی که به دنبال ویزای جستجوی کار در کشور چاد هستند روز به روز بیشتر می‌شود مشخص است که ویزای جستجوی کار در این کشور بر اساس نوع کار و موقعیت تحصیلی افراد بررسی شده و رویکرد دقیق تری را شامل می‌شود.

مهاجرت به چاد

تحصیل در چاد

شما برای تحصیل لیسانس در کشور چاد باید مدت زمان 4 ساله را ارزیابی کنید باید بدانید که مدارک لازم برای تحصیل لیسانس در این کشور چقدر می‌تواند برای شما ارزشمند به نظر برسد هر شخص باید اصل پاسپورت و کپی از آن را برای خود داشته باشد و نیاز است که فرم درخواست تحصیلی از دانشگاه را تکمیل کند مشخص است که اصل پاسپورت و همینطور فتوکپی‌های انجام شده می‌تواند وابسته به گواهی اشتغال بررسی شده باشد. توانایی های مالی شما نیز تا حدی مهم است اما نه آنقدر که فکرش را کنید بهتر است بدانید که شما برای لیسانس در کشور چاد در یک آزمون ورودی شرکت می‌کنید.رشته بهداشت عمومی شاید به گوش یک سری افراد چندان آشنا نباشد اما در لیست رشته‌های بسیار مهم و ارزشمند در کشور چاد است که توانسته به واسطه محیط زندگی این کشور در لیست بهترین رشته در این کشور قرار بگیرد. کشور چاد یک کشور آفریقایی است این کشور در زمینه بهداشت هنوز به رشد خوبی نرسیده است بنابراین پذیرش برای این رشته تحصیلی د کشور چاد بسیار رویت می‌شود.

تحصیل در چاد