x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به آفریقای جنوبی

سفر به آفریقای جنوبی، سفر به کشور گوناگونی­‌هاست. این کشور نه تنها دارای تنوع قومی و نژادی در جمعیت انسانی خود است، بلکه جاذبه‌های طبیعی این کشور هم دارای مناظر متنوعی است که در دنیا منحصر به فرد است. آفریقای جنوبی South Africa یک کشور در جنوبی ترین قسمت قاره آفریقا است که در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند واقع شده است. جمهوری آفریقای جنوبی در مرزهای شمالی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک همسایه است. اقلیم این کشور توسط چندین اکوسیستم مجزا مشخص شده است. بخش مرکزی که سافاری داخلی بوده و پارک ملی کروگر در آن واقع شده است. کیپ یا دماغه غربی، شامل سواحل، صخره های سنگی، جنگل ها و تالاب هاست و شهر کیپ تاون، در ناحیه کوهستانی کوه­های Table واقع شده است. قدیمی‌ترین آثار باستانی آفریقای جنوبی سنگواره‌های بسیاری است که  در غارهای مختلف آن وجود دارند و حاکی از حضور گونه های مختلف انسانی در این کشور از سه میلیون سال پیش تا کنون است. نخستین انسانهای اروپایی که موفق شدند به افریقای جنوبی گذر کنند، دریانوردان پرتغالی در سال ۱۴۸۸ میلادی بودند. در سرنوشت تاریخی و سیاست­گذاری­های آفریقای جنوبی، دوره تاریخی آپارتاید، که دوران نزاع میان سفیدپوستان و سیاهپوستان بوده، نقش مهمی را داشته است. در طول صد سال گذشته انتخابات به طور منظم در این کشور برگزار می شده ولی اکثریت سیاهپوستان این کشور تا سال ۱۹۹۴ دارای حق رای نبودند. نوع حکومت این کشور، جمهوری پارلمانی است و دارای سه پایتخت برای سه قوای مرکزی است. پرتوریا Pretoria پایتخت قوه مجریه و مرکز اداری آفریقای جنوبی است. کیپ تاون Cape Town پایتخت پارلمان و مرکز قانون اساسی است. بلوم فونتین Bloemfontein پایتخت قوه قضاییه یا مرکز قضایی آفریقای جنوبی است. بزرگترین شهر آفریقای جنوبی ویکی از شهرهای توریستی، ژوهانسبورگ است و مقصد سفر به آفریقای جنوبی است. آفریقای جنوبی دارای 11 زبان رسمی است که ۹ زبان آفریقایی و دو زبان اروپایی را  شامل می‌­شود. جمعیت این کشور حدود 51 میلیون نفر است. طبق سرشماری سال ۲۰۰۱، حدود ۷8 درصد از جمعیت آفریقای جنوبی را مسیحیان، حدود ۱۵٪ بدون وابستگی مذهبی و بقیه پیروان ادیان اسلام، هندو و دین­های سنتی افریقایی هستند. تنوع نژادی در این کشور زیاد است، به طوریکه 9 گروه قومی رسمی در آفریقای جنوبی وجود دارد. بزرگترین جوامع شامل افرادی با نژاد اروپایی، آسیایی و چند نژادی هستند.

مشاوره سفر به آفریقای جنوبی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف آفریقای جنوبی

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دیدنی های ژوهانسبورگ Johannesburg:
 
ژوهانسبورگ بزرگترین شهر در آفریقای جنوبی و در استان گوتنگ Gauteng، واقع شده است. به عنوان یک شهر دارای معدن طلا در قرن نوزدهم پایه گذاری شد. در سفر به آفریقای جنوبی از این شهر دیدن کنید. شهر در حال گسترش Soweto مربوط به زمان نلسون ماندلا و دزموند توتو بود. محل اقامت سابق ماندلا اکنون موزه ماندلا است. دیگر موزه های سوتو که محل مبارزه برای پایان بخشیدن به آپارتاید به شمار می­روند، عبارتند از موزه آپارتاید غمگین، تپه قانون اساسی، و مجموعه زندان­های سابق است.
 
شهر
Cullinan:
 شهر کولینان یک شهر کوچک در سی کیلومتری شرق 
Pretoria و Gauteng، آفریقای جنوبی واقع شده است. این شهر کوچک دراطراف معادن الماس پایه ریزی شد و به شدت وابسته به صنعت گردشگری و معدن است. این شهر به نام سرپرست معدن الماس سر توماس کولینان نامگذاری شده است.
 بزرگترین الماس خام در جهان در سال 1905 در معدن 
Cullinan در آفریقای جنوبی کشف شد که 3107 قیراط وزن دارد. این الماس به 105 الماس دیگر برش داده شده و دو تا از بزرگترین آنها جزء جواهرات تاج ملکه الیزابت دوم و جواهرات سلطنتی بریتانیا قرار دارد. این شهر از علاقمندی مسافران در سفر به آفریقای جنوبی است.

توریسم سلامت در آفریقای جنوبی

توریسم سلامت در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آفریقای جنوبی یک مقصد گردشگری سلامت رو به رشد است و رشد جهانی خود را به عنوان یک بخش فرعی از صنعت توریسم ادامه می دهد، تور آفریقای جنوبی به عنوان یکی از مقاصد مسافرت بهداشتی برای گردشگران در سفر به آفریقای جنوبی به حساب می‌آید. انواع مراقبت­های سلامتی مثل مراقبه، یوگا، پیاده روی، شنا کردن، جلسات درمان چاکرا، ماساژ روزانه، تمرینات ورزشی سالم در فضای باز، درمان های آرامش بخش سونا، اسپا های مختلف، در دوازده مرکز اسپا در کیپ تاون وجود دارد از جمله آنها می­توانHydro در Stellenbosch، خانه Trogon و اسپای جنگلی در خلیج  Plettenberg ، و اسپا در بندر سنت جونز را نام برد که در تور کیپ تاون از آنها استفاده می­نمایید. تقاضای رو به رشد برای خدمات بهداشتی به عنوان یک پدیده جهانی با توسعه اقتصادی برای کشور همراه است که میزان درآمد و سطح آموزش را افزایش می دهد. آفریقای جنوبی در دهه گذشته به یک مرکز مراقبت های بهداشتی پیشرفته تبدیل شده است و مسافرانی از دیگر نقاط آفریقا و کشورهای دیگر با استفاده از خدمات پزشکی برجسته موجود در اینجا، از آن استفاده می­کنند و در این راستا کلینیک های سلامتی و بهداشتی، مراکز بازگشت سلامتی دوران نقاهت  و درمان­های دندانپزشکی در این کشور تمامی امکانات را برای مسافران سلامت در سفر به آفریقای جنوبی را فراهم می­کنند.

توریسم مذهبی در آفریقای جنوبی

توریسم مذهبی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگری مذهبی به عنوان یک نوع گردشگری خاص، احتمالا مهمترین عامل گسترش پراکندگی جغرافیایی در آفریقای جنوبی است. اکثریت تعداد گردشگران مذهبی آفریقای جنوبی زائران مذهبی مسیحی هستند. سفرهای داخلی مرتبط با مذهب همچنان قابل مقایسه با تعداد گردشگری داخلی است.
 مسجد نظامیه Nizamiye:
 این مسجد نه تنها محل عبادت بلکه مجموعه ای شامل مدرسه، کلینیک، رستوران ها، و خوابگاه ها است. آنها از ورود مسلمان و غیر مسلمان استقبال می کنند و فقط زنان بالای 15 سال باید هنگام ورود به مسجد موها را پوشانده باشند. تورها و ورودی های مسجد رایگان هستند، بازدیدکنندگان می­توانند قبل از خروج به مسجد کمک مالی کنند. در سفر به آفریقای جنوبی از این مسجد دیدن نمایید.
 کلیسای جامع St Michael و St George:
 بازدید از این کلیسا یک بازدید ارزشمند است. سبک معماری آن کاملا ساده است اما بخشی از جذابیت آن به حساب می­آید و برج برجسته کلیسای جامع از دور بر بلندی پشت خیابان کاملا نمایان است. اطلاعات در مورد تاریخ کلیسای جامع بسیار جالب است، این کلیسا در 28 آوریل 1818 توسط پرنس جورج، تاسیس شد، و به افتخار دو نظامی مقدس ، سنت مایکل و سنت جورج نامگذاری شده است. مراسم  سوگند کشیش­های جدید در این کلیسا برگزار می­شود. این کلیسا از جاذبه­های مذهبی در سفر به آفریقای جنوبی است.
 معبد رادها Sri Sri Radha Radhanath:
 
این معبد مکان بسیار آرامش بخش برای عبادت کریشناست که به پیروان خود انرژی مثبت می­دهد. یک معبد شگفت انگیز که با رنگ های متنوع نما و دکوراسیون و مجسمه های مختلف و صنایع هنری شیشه­ای جلوه روحانی به این مکان بخشیده است.

جاذبه های طبیعی در آفریقای جنوبی

جاذبه های طبیعی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به آفریقای جنوبی با جاذبه­ های طبیعی این کشور، آشنا می­شوید.
 طبیعت وحشی خلیج   قهوه :
 کوه های خلیج قهوه، تپه­های شنی ساحلی، دامنه­های سر سبز کوه­ها، صخره ها، آکواریوم های وحشی، و کلبه هایی با بام­های کاه گلی، ترکیبی بی نظیر در ساحل لندن شرقی و پورت ادوارد بوجود آورده است. این ناحیه یک چشم انداز ساحلی باور‌نکردنی است و سرزمینی برای تجمع هیپی ها، موج سوارها، دوندگان و مردم قبیله Xhosa  فراهم کرده است.
 کوه های مه­آلود Magoebaskloof:
 این ناحیه در شمال شرقی دراکنزبرگ Drakensberg واقع شده، با صبح های غبارآلود، تپه های سبز، جنگل های انبوه از درختان سرخس، قارچ­ها، خزه­ها، و درختان لیانا که به دور درختان بومی جنگل پیچیده­اند، "سرزمین مه­آلود نقره ای" را تداعی می­کنند.
 صخره هفت مایل خلیج Sodwana:
 این ناحیه یکی از زیبا ترین مکان های شیرجه در جهان و قابل مقایسه با غواصی دریای سرخ است. انواع ماهی های دریایی گرمسیری، مار ماهی های دریایی، لاک پشت ها، نهنگ ها و آب شفاف بلوری از مشخصات منحصر به فرد آن است. علاقمندان شیرجه در ارتفاع در سفر به آفریقای جنوبی این مکان را انتخاب می‌نمایند.
 تپه های شن و ماسه قرمز Kgalagadi:
 این تپه های شن و ماسه در حرارت 40 درجه حرارت ، به دلیل دارا بودن اکسید آهن زیاد، رنگ آنها قرمز رنگ است. پارک مرزی Kgalagadi در جنوب غربی کالاهاری Kalahari، یکی از آخرین مکان های دست نخورده در روی زمین است.

مکان های تاریخی در آفریقای جنوبی

مکان های تاریخی در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سوراخ بزرگ The Big Hole:
 
سوراخ بزرگ، یک معدن زیرزمینی الماس و معدنی روباز در ناحیه کیمبرلی آفریقای جنوبی است و ادعا می شود که عمیق ترین سوراخ حفاری شده توسط دست انسان است. این مکان از دیدنی­های سفر به آفریقای جنوبی است.
 قلعه 
Good Hope:
 
قلعه امید خوب که در میان مردم محلی به عنوان قلعه یا قلعه کیپ تاون شناخته می شود، یک قلعه باستانی است که در قرن هفدهم در کیپ تاون آفریقای جنوبی ساخته شده است. در ابتدا در ساحل خلیج Table قرار داشت و پس از گسترش زمین، قلعه در حال حاضر در داخل جزیره واقع شده است که از جاذبه های سفر به آفریقای جنوبی است.
 
سایت دوران حصر Nelson Mandela:
 
نلسون ماندلا در 5 آگوست سال 1962 در خارج از هویک، آفریقای جنوبی دستگیر شد. او 27 سال زندگی خود را در زندان سپری کرد. این لحظات تاریخی در یک مرکز مورد توجه بازدید‌کنندگان و مجسمه مشهور جهانی او در سایت دوران حصر نلسون ماندلا به ثبت رسیده است. تمامی عکس­ها و مستندات تحت قوانین کپی رایت بین المللی محافظت می شود و بدون اجازه امکان استفاده ندارند.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در آفریقای جنوبی

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جهت شرکت در فستیوال­ها و جشن­های این کشور، می­توانید برنامه‌ریزی خود برای سفر به آفریقای جنوبی را در این ایام انجام دهید.
 
جشنواره سوئلندام Swellendam:
 
در این شهر سالانه جشنواره­های زیادی از قبیل غذا، نوشیدنی و فیلم برگزار می­شود. یکی از جشنواره­های این شهر، جشنواره موسیقی است که از 7 تا 10 فوریه در کنار رود Breede برگزار می­شود. این جشنواره 4 روزه شامل سه مرحله بوده و بیش از 50 باند موسیقی از کشورهای مختلف در سفر به آفریقای جنوبی در آن شرکت می­کنند.
 
تور دوچرخه سواری کیپ تاون:
 
این جشنواره در 10 مارس در کیپ تاون برگزار می­شود. معروف‌‌ترین رویداد دوچرخه سواری در تقویم ورزشی محلی که در نقطه گرینویچ آغاز می شود. تور دوچرخه سواری که در برنامه‌ریزی شهری در سال 1978 به عنوان یک اقدام اعتراضی آغاز شد، تبدیل به یک رویداد جهانی شده، و با جذب 35000 دوچرخه سوار از تمام سطوح و سنین از سراسر جهان در سفر به کیپ تاون در این رویداد شرکت می­کنند. 
 
جشنواره بین المللی جاز بین المللی کیپ تاون:
 این جشنواره از 29 تا 30 مارس در کیپ تاون برگزار می­شود. این جشنواره حاصل 20 سال افتخار بزرگترین نوازندگان جاز در آفریقای جنوبی است. هنرمندان موسیقی از کشورهای مختلف در سفر به آفریقای جنوبی در این جشنواره شرکت می­کنند.
 مسابقات دو ماراتن اقیانوسی:
 این رویداد در 20 آوریل در نیولند، کیپ تاون برگزار می­شود. دوندگانی از مردم محلی و از سراسر جهان برای شرکت در این رویداد ورزشی پایدار و دیدنی در طول شبه جزیره کیپ، در این محل جمع می­شوند. طول مسیر 56 کیلومتر است، و همچنین شامل برنامه های سرگرم کننده در مسیرهای مارتن است.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در آفریقای جنوبی

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به آفریقای جنوبی از نمایشگاه­های این کشور بازدید نمایید.
 نمایشگاه انرژی آفریقا ایندابا
Africa Energy Indaba:
 
این کنفرانس و نمایشگاه انرژی آفریقا، که در تاریخ 19 تا 20 فوریه در ژوهانسبورگ برگزار می­شود، نمایشگاهی منحصر به فرد در مورد انواع  انرژی،  محصولات و خدمات تولید برق، محصولات و خدمات نفت و گاز، انرژی هسته­ای، نیروی برق آبی، خدمات تولید انرژی از موج و جزر و مد و فناوری های آن است. این نمایشگاه فرصتی برای ارتقا شرکت ها جهت ارائه به سرمایه گذاران بین المللی، خریداران و دولت ها در سراسر جهان و شامل کنفرانس برای نمایندگان و سخنرانان جهت جلسات کسب و کار، کارگاه های فنی و برنامه های مدیریت کسب و کار مرتبط با بخش انرژی آفریقا است.
 نمایشگاه سرمایه گذاری در صنایع معدن آفریقا ایندابا 
African Mining Indaba:
 
بزرگترین رویداد سرمایه گذاری معدن و بزرگترین رویداد معدن آفریقا، در 3 تا 6 فوریه 2020 در کیپ تاون برگزار می­گردد. سرمایه گذاری در معادن آفریقایی ایندابا فرصتی برای ملاقات با سرمایه گذاران، شرکت­های استخراج معدن، بانک ها و کارگزاران در سفر به آفریقای جنوبی است که همه در یک مکان ملاقات می­کنند. این تنها پلتفرمی است که شرکت­های استخراج معدن و مدیران پروژه درباره آخرین راهکارهای سرمایه گذاری، فناوری و نوآوری بحث و گفتگو می­کنند، و همچنین پانل ها و کارگاه های آموزشی را تشکیل می­دهند.
 هفته مد 
SA Fashion Week:
 
در هفته مد آفریقا، آخرین روند مد برای تمام سنین و جنسیت در 3 تا 6 آوریل در سندتن Sandton برگزار می­شود. این رویداد شامل نمایش های مد، راه اندازی مجموعه های فصلی از طراحان شرکت کننده در نمایشگاه، از هر رشته ای از مد غالب در بازار بین المللی است که با شرکت رسانه­ها، خرده فروشی­ها و مهمانان VIP برگزار می­شود. بسیاری از طراحان مد در این زمان سفر به آفریقای جنوبی را انتخاب می­کنند.

تورهای تفریحی یک روزه آفریقای جنوبی

تورهای تفریحی یک روزه آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تور منطقه گهواره بشر:
 
در سفر به ژوهانسبورگ در این تور شرکت کنید. این منطقه در آفریقای جنوبی، که تقریبا 90 دقیقه از مرکز شهر ژوهانسبورگ فاصله دارد، به بازدیدکنندگان امکان می دهد تا در مورد سنگ‌ها و استخوان ها، نوشیدنی ها و غذاهای آفریقای جنوبی در محیطی آرام یاد بگیرند، گهواره بشر یکی از هشتمین سایت میراث جهانی یونسکو در این کشور است و غنی ترین سایت دنیاست که در حدود 40 درصد از فسیل­های نیاکان انسانی جهان را در خود دارد. این منطقه همچنین دارای تنوع پرندگان، حیوانات و گیاهان است که برخی از آنها نادر و یا در معرض خطر هستند. این مکان از دیدنی­های سفر به آفریقای جنوبی است.
 تور دهکده 
Lesedi  و پارک شیرها:
 این تور روزانه ترکیبی از دو ریشه میراثی از آفریقای جنوبی را در یک روز هیجان انگیز تجربه می­کنید. در ابتدا شما درباره میراث فرهنگی روستای 
Lesedi، می‌آموزید و سپس راهنمای تور، آفریقای چند فرهنگی را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کند. پس از آن شما در مورد زندگی شیرها خواهید آموخت و سپس از دیدن شیرها و نحوه شکار آنها در Lion Park، لذت خواهید برد.
 تور روزانه کوهستان کیرستنبوش 
Kirstenbosch:
 
در این تور به کشف دو ویژگی مهم طبیعی کیپ تاون می­پردازید. پس از کشف دامنه های سرسبز آن در باغ گیاه شناسی کیرستنبوش، از طریق طناب­های قرقره­های کابلی به بالای کوه Table صعود کنید. 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به آفریقای جنوبی

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آفریقای جنوبی از سمت شمال با چند کشور آفریقایی هم مرز است، ولی سه سمت دیگر آن توسط اقیانوس اطلس جنوبی احاطه شده است. اگر می‌خواهید در سفر به آفریقای جنوبی با رانندگی در مسیرهای جاده­ای این کشور جذاب از جاهای دیدنی کیپ تاون، دیدن کنید، می­توانید به  یکی از کشورهای آفریقایی هم مرز آن مثل زیمبابوه یا بوتسوانا سفر کنید و از آنجا سفر زمینی به آفریقای جنوبی را شروع کنید. کیپ تاون، دوربان و بندر الیزابت از بنادر جنوب این کشور هستند که دارای برنامه کروز است و از طریق سفر دریایی می­توانید به آنها وارد شوید. در سفر زمینی به آفریقای جنوبی از تهران، پس از گذر از مرز ایران و عراق به کشور اردن خواهید رسید. ازآنجا باید از اسرائیل عبور کنید و از طریق کشور مصر وارد قاره آفریقا شوید. امکان عبور مسافران ایرانی از کشورهای اخیر وجود ندارد و به نظر بهترین طریق انتخاب در سفر به آفریقای جنوبی، مسیر هوایی از تهران به آفریقای جنوبی است. سفر هوایی از تهران به مقصد کیپ تاون در افریقای جنوبی بدون توقف حدود 14 ساعت طول می­کشد.

فصول مناسب سفر به آفریقای جنوبی

فصول مناسب سفر به آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آفریقای جنوبی شرایط مختلف اقلیمی، و حیات وحش متنوعی را دارا است، بهترین زمان برای بازدید از این کشور بستگی به سلیقه مسافران در انتخاب انواع جاذبه­های متنوع آن دارد. دماغه جنوبی در ماه های تابستان بین نوامبر و فوریه دارای آب و هوای گرم و خشک و مناظر زیبایی است، در حالی که بهترین زمان برای بازدید از نهنگ ها بین ماه های ژوئیه و نوامبر است. بهترین زمان برای سفر به آفریقای جنوبی در تعطیلات ساحل کیپ تاون، از اواخر ژانویه تا اواخر آوریل، در پایان ماه های خشک تابستان است. در ماه­های اکتبر تا آوریل از آب و هوای معتدل با شرایط گرم و خشک کیپ تاون لذت می‌برید. فصل شلوغ مسافران، ماه­های ژوئن، جولای و اوت است. ارزان ترین ماه برای پرواز به آفریقای جنوبی و خرید بلیط ارزان کیپ تاون ماه نوامبر است. با توجه به شرایط آب و هوایی می­توانید زمان سفر خود را برنامه ریزی کنید. به طور خلاصه می­توان برنامه زیر را در نظر داشت. بهترین زمان برای دیدن همه پارک ها می تا سپتامبر است. اکتبر تا مارس، فصل شلوغ مسافران است. بهترین ماههای مشاهده حیات وحش، آوریل تا سپتامبر است که فصل خلوت مسافران است. ماه­های آوریل، می، سپتامبرو اکتبر با دمای معتدل و گاهی طوفان های بعد از ظهر بهترین آب و هوا را دارد. بدترین آب و هوا، در ماه­های ژوئن تا اوت با هوای سرد در صبح و شب است.

هتل های آفریقای جنوبی

هتل های آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به آفریقای جنوبی از طریق وبسایت­­های املاک از قیمت اجاره خانه در کیپ تاون مطلع شوید.
 متل Mi Pi CHi :
 این مهمانسرا واقع در مرکز ملویل، ژوهانسبورگ، با اتاق های بزرگ و مبلمان مدرن ، Wi-Fi رایگان را ارائه می دهد. مهمانان می توانند روز خود را با صبحانه بوفه شروع کنند. هر اتاق دارای یک تلویزیون صفحه تخت ماهواره­ای، کتری برقی و مینی بار است.
 اقامتگاه Curiocity Backpackers:
 برای مسافران علاقمند به سفر به آفریقای جنوبی و سفر های هیجان انگیز وکنجکاو که فقط می­خواهند بیرون بروند و زمان کمی در محل اقامت­شان هستند، اقامتگاه Curiocity دارای قیمتی مناسب است. اتاق­ها و سالن­های تمیز با وایفای عمومی، اقامتگاه دنج، آمیخته با فرهنگ محلی و جامعه ای از افراد معمولی است. در این محل احساس می­کنید که یکی از ساکنین شهرهای این کشور هستید، و هم قبیله­ای خود را پیدا کرده‌اید. از درهای اقامتگاه که بیرون روید، خودتان را در قلب Maboneng، یکی از جالب ترین محله های ژوهانسبورگ پیدا می‌کنید. در هر گوشه ای از شهر، رستوران ها، کافه ها، موزه‌ها و بازارهایی را خواهید دید که اوقات سرگرمی خوبی برایتان فراهم می­کنند.
 هتل بوتیک رزیدنسThe Residence :
 این هتل در ژوهانسبورگ بهترین قیمت را برای خانواده­ها دارد و اتاق ها به اندازه کافی بزرگ هستند، که بچه ها دوست داشته­باشند.
 انتخاب اقامتگاهای عمومی در کم کردن هزینه سفر به آفریقای جنوبی از اجاره آپارتمان در کیپ تاون موثرتر است. امکان اجاره آپارتمان ارزان در ژوهانسبورگ در ماه­های غیر شلوغ امکان­پذیرتر است.

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

ویزای توریستی آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جهت ورود، اقامت، و تفریح گردشگران خارجی در سفر به آفریقای جنوبی، ویزای توریستی به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود. مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای آفریقای جنوبی بستگی به نوع  ویزا به دو گروه از مدارک عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود؛ مدارک لازم برای صدور ویزای توریستی عبارتند از:
 - ابتدا لازم است  فرم تقاضای ویزا را از سایت سفارت دانلود کنید.
 - فرم را تکمیل کنید.
 - اصل پاسپورت دارای تاریخ اعتبار
 - دو قطعه عکس جدید 3 در 4
 - کپی رفت و برگشت بلیط هواپیما
 - مدک رزرو  و واچر هتل
 - پرینت سه ماه از حساب بانکی به زبان انگلیسی
 - گواهی تایید شغلی برای کارکنان ادارات و شرکت­ها
 - جواز کسب برای شاغلین در مشاغل آزاد
 مدارکی که در سفر به آفریقای جنوبی برای صدور ویزا آماده می­شود، حداکثر سه ماه اعتبار دارد. پس از ارسال مدارک و تعیین وقت سفارت، برای بررسی و رسیدگی به تقاضاها مدت زمانی حداقل یک هفته لازم است تا ویزا صادر شود. 

پروازها از ایران به آفریقای جنوبی

پروازها از ایران به آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر جهت سفر به آفریقای جنوبی و خرید بلیت آفریقای جنوبی و پرواز از ایران به آفریقای جنوبی، از طریق خطوط هواپیمایی زیر می­توان اقدام نمود:
 - شرکت هواپیمایی امارات Emirates، از مشهد و تهران به آفریقای جنوبی پرواز دارد البته پس از یک توقف در دبی امارات.
 - شرکت هواپیمایی ترکیش Turkish، پس از یک توقف در استانبول از شهرهای اصفهان، اهواز،  تبریز، تهران، شیراز و مشهد، به آفریقای جنوبی پرواز می کند .
 - خط هوایی قطر Qatar، از تهران،  مشهد و شیراز پس از یک توقف در دوحه قطر به آفریقای جنوبی پرواز دارد.
 - شرکت هواپیمایی الاتحاد Etihad، از تهران بعد از یک توقف در ابوظبی امارات به سمت آفریقای جنوبی پرواز می کند .
 
فرودگاه­های بین المللی در آفریقای جنوبی در شهرهای ژوهانسبورگ، کیپ تاون و دوربان وجود دارند. در هنگام خرید بلیط کیپ تاون، به فرودگاه مقصد توجه کنید. در هنگام برنامه ریزی برای سفر به آفریقای جنوبی از ساعت پرواز، مدت زمان پرواز و مقصد فرودگاهی، آگاهی لازم را پیدا کنید واز  شرایط خرید بلیط ارزان کیپ تاون مطلع گردید. بلیط آفریقای جنوبی را حداقل دو ماه قبل از سفر به آفریقای جنوبی تهیه کنید.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

آب و هوای آفریقای جنوبی

آب و هوای آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فصول چهارگانه در آفریقای جنوبی طبق زمان­های تقویم برای فصول مختلف به این شرح است: پاییز از 1 مارس تا 31 می، زمستان از 1 ژوئن تا 31 اوت، بهار از 1 سپتامبر تا 30 نوامبر و تابستان از 1 دسامبر تا 28فوریه است. آفریقای جنوبی، عموما دارای رنجی از شرایط آب و هوایی است که از مدیترانه­ای در گوشه جنوب غربی این کشور به آب و هوای گرمسیری به سمت شمال شرقی تغییر می­یابد. یک منطقه کوچک در شمال غربی دارای آب و هوای بیابانی است. اکثر کشور روزهای گرم و آفتابی و شبهای سرد دارد. در سفر به آفریقای جنوبی خواهید دید که این کشور، واقعا چهار فصل مشخص را تجربه نمی‌کند. در آفریقای جنوبی، دوره های انتقال پاییز و بهار بسیار کوتاه است. بیشترین تجزیه و تحلیل آب و هوا با استفاده از این فرض انجام می­شود که ژانویه در اواسط تابستان است و محدوده دما از 13 تا 23 درجه سانتیگراد است. زمستان در آفریقای جنوبی در ماه های ژوئن تا اوت است که به طور کلی خشک و سرد است، و در مناطق کوهستانی با بارش برف همراه است. کمترین دمای زمستان20- و بیشترین دما حدود 11 درجه سانتیگراد است. بیشتر روزهای زمستان بارانی و دارای آب و هوای مدیترانه ای است. فصل بهار از ماه سپتامبر تا اکتبر است و آب و هوا می تواند معتدل باشد، و به طور معمول بارش باران وجود دارد.

وسایل ضروری برای سفر به آفریقای جنوبی

وسایل ضروری برای سفر به آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از نظر پوشش بهتر است این موارد را با خود همراه ببرید. لباس­های سبک و از جنس کتان، 2 تا پیراهن آستین بلند، دو تا تی شرت، 2 تا 3 شلوار، یک جفت کفش پیاده روی خوب، یک جفت صندل، کلاه لبه دار، سوئیشرت، چتر یا بارانی سبک ضد آب، عینک آفتابی، یک روسری یا دستمال گلدار، و لباس شنا.
 از لحاظ امنیت جهت حمل و نقل وسایل ضروری و پول نقد، در گردش­های روزانه لازم است هر توریست در سفر به آفریقای جنوبی، یک کیسه امن بند دار در زیر لباس خود حمل کند و پول و مدارک مهم را در آن بگذارد. حمل کوله پشتی برای دیگر وسایل ضروری است ولی جهت آن به سمتی باشد که بتوان از محتویات آن حفاظت نمود.
 از نظر لوازم بهداشتی، همراه داشتن کرم ضد آفتاب، کرم ضد عفونی دست، پمادهای دافع حشرات و پماد ضد نیش حشرات در گردش­های درون جنگل­ها ضروری است.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در آفریقای جنوبی

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به آفریقای جنوبی  می بینید که ارز رسمی آفریقای جنوبی رند Rand (با علامت: R و کد: ZAR) است. رند به 100 سنت تقسیم می شود. کد ایزو آن با علامت  اختصاری   ZARگرفته شده از Zuid-Afrikaanse Rand است. یک دلار آمریکا برابر با 14.16 رند است. هنگام سفر در آفریقای جنوبی، بهتر است که هر دو ارز ZAR و دلار آمریکا را همراه داشته باشید. در حالی که بسیاری از مغازه ها و رستوران­ها، کارت های اعتباری را قبول می‌کنند، فروشندگان در فروشگاه­های کوچک ممکن است فقط پول نقد معمولا ZAR را قبول کنند. محدودیت هایی در میزان پولی که می توانید به آفریقای جنوبی بیاورید، وجود دارد. برای پول نقد Rand آفریقای جنوبی، این مبلغ 25000 ZAR است. مسافران در سفر به آفریقای جنوبی، باید هر مقدار بالاتر از این مقدار را در ورود به آفریقای جنوبی اعلام کنند. شایعاتی در مورد تقلب در کارت های اعتباری و تقلب در ارتباط با دستگاه های خودپرداز وجود دارد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در آفریقای جنوبی

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خدمات بهداشتی عمومی و خصوصی در آفریقای جنوبی وجود دارد، ولی اغلب پزشکان یا بیمارستان­ها پرداخت نقدی و فوری درخواست خواهند کرد، پس مهم است که مطمئن شوید که از بیمه مسافرتی مناسبی برای پوشش درمان های پزشکی برخوردار هستید. هزینه هایی که از طریق بیمه مسافرتی در سفر به آفریقای جنوبی می­توانید دریافت کنید دارای  طیفی از مزایا است که برخی از آنها که در سایت insureandgo آمده است، عبارتند از:
 - هزینه های پزشکی و مراقبت­های درمانی
 - احتمال تصادف شخصی و کار اورژانسی
 - لغو شدن مسافرت و یا کوتاه کردن زمان آن

- عقب افتادن مسافر از زمان سفر
 - پوشش­های اضافی برای محل اقامت مسافران
 - تاخیر یا خرابی در خطوط هوایی برنامه ریزی شده
 - غرامت گم شدن وسایل شخصی
 - غرامت گم شدن پول نقد، گذرنامه و اسناد مسافرتی
 برای مسافران در سفر به آفریقای جنوبی در صورت پیش آمدن نیاز به خدمات درمانی، هزینه­های اورژانسی زیاد است و لازم است که مسافران قبل از سفر، اقدام به تهیه بیمه مسافرتی و درمانی برای خود و خانواده همراه بنمایند.

اجاره اتومبیل در آفریقای جنوبی

اجاره اتومبیل در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سایت اجاره اتومبیل آفریقای جنوبی Avisاست که یک شرکت پیشرو در اجاره اتومبیل برای گردشگران در سفر به آفریقای جنوبی است، این شرکت در شهرهای کیپ تاون، ژوهانسبورگ، دوربان، و پورت الیزابت، نمایندگی دارد. با مطالعه شرایط اجاره اتومبیل و هزینه کرایه اتومبیل در این سایت می­توانید تصمیم گیری کنید که آیا نیاز به اجاره اتومبیل دارید یا خیر و یا اینکه با توجه به اندازه ماشین برای چمدان و فضای مسافرتی، انتخاب خودرو خود را با توجه به نیازهای واقعی خود انتخاب کنید. سفر کار ایرانیان در 20 شهر آفریقای جنوبی تعداد 43 ایستگاه دارد و در شهرهای بزرگ توریستی از جمله کیپ تاون، ژوهانسبورگ، دوربان، پرتوریا، و کیمبرلی ایرانیان در سفر به آفریقای جنوبی می­توانند از خدمات این شرکت استفاده کرده و بدون نیاز به کارت اعتباری خودرو کرایه کنند. جهت رانندگی در آفریقای جنوبی فرمان ماشین سمت راست است. حداقل سن مجاز برای اجاره ماشین18سال است. میانگین قیمت بنزین در کشور آفریقای جنوبی0.86 یورو برای هر لیتر است.

خطرات احتمالی برای گردشگران در آفریقای جنوبی

خطرات احتمالی برای گردشگران در آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب توسط رسانه های بین المللی سفر به آفریقای جنوبی به عنوان یک مکان خطرناک برای مسافرت به تصویر کشیده شده است، ولی قطعا کشور با نرخ بالای جرائم خشونت آمیز مبارزه می‌کند. با این حال، مهم است که از پیشنهادهای دوستانه آن‌ کشور آگاه باشید. با توجه به سازمان مشاوره سفر دولت انگلستان، خطر ابتلا به جرایم خشونت آمیز در آفریقای جنوبی به طور کلی کم است. در ژوهانسنبورگ به دلایل تبعیض مالی بین شهروندان تنش زیادی وجود دارد و در نتیجه، ژوهانسبورگ دارای میزان جرم و خشونت بسیار زیادی است که روز و شب اتفاق می افتد. البته بسیاری از مناطق امن هم برای رفتن وجود دارد، با این حال هر توریست در سفر به آفریقای جنوبی باید اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از هر گونه مشکل انجام دهد و بایستی از هشدارهای مقامات محلی پیروی نماید. از دیدگاه گردشگری، آفریقای جنوبی به عنوان یکی از مهمترین و جذاب‌ترین مقاصد توریستی جهان به حساب می­آید.

 امار قتل نسبتا بالایی را داراست
آمار قتل و تعرض جنسی در آفریقای جنوبی در 2018/19 به ترتیب 3.4 درصد و 4.6 در افزایش داشته است. 
 سال گذشته دزدی از فروشگاه ها و سرقت های نقدی حدود 1.7 درصد کاهش گزارش شده است.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به آفریقای جنوبی

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به آفریقای جنوبی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سازمان های PHAC و WHO واکسن های زیر را برای آفریقای جنوبی توصیه می کنند: هپاتیت A، هپاتیت B، تیفوئید، وبا، تب زرد، هاری، مننژیت، فلج اطفال، سرخک و اوریون و سرخجه، کزاز و دیفتری و سیاه سرفه، آبله مرغان ، شینگل، ذات الریه و آنفلوآنزا. لازم است به یاد داشته باشید که حداقل 4 تا 6 هفته قبل از سفر با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید چه واکسیناسیونی لازم است.
 - واکسن هپاتیت A به دلیل امکان غذا و آب آلوده، برای بسیاری از مسافران توصیه می شود.
 - واکسن هپاتیت B از طریق خون و مایعات بدن آلوده، انتقال می­یابد و برای مسافران در تماس با این مایعات ضروری است.
 - حصبه از طریق مواد غذایی و آب آلوده منتقل می شود و واکسن خوراکی و قرص آن وجود دارد.
 - واکسن وبا برای سفر به آفریقای جنوبی و در اکثر مناطق آن توصیه می شود.
 - تب زرد از راه نیش پشه منتقل می­شود و اگر مسافری از کشوری که  ناقل تب زرد است، استعمال آن مورد نیاز است.
 - هاری از بزاق حیوانات آلوده انتقال می یابد و واکسن آن برای مسافرانی که در سفر به آفریقای جنوبی قصد ماندن طولانی مدت دارند و یا کسانی که ممکن است در تماس با حیوانات باشند، توصیه می شود.