x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

کاستاریکا

کشور کاستاریکا از نظر جغرافیایی در آمریکا مرکزی قرار دارد و پایتخت آن شهر سان‌خوزه است. این کشور از بخش شمال با نیکاراگوئه همسایه است و از سمت جنوب نیز با پاناما همسایه است. بلندترین نقطه این کشور قله سرو چیریپو است که زیبایی‌های زیادی دارد. این قله به طور کلی پنجمین قله بلند در آمریکا محسوب می‌شود. آمارها نشان می‌دهد که کاستاریکا یکی از بهترین کشورهایی است که توسط گروه زیادی از مردم مورد بازدید قرار می‌گیرد. کشور کاستاریکا در بین 8 الی 12 درجه شمالی شمال عدنان قرار دارد و آب و هوای گرمسیری برای او دیده می‌شود. این منطقه به طور کلی از نظر بارش باران بیشتر از بخش‌های شمالی است. کاستاریکا دارای زمستان‌های زیبایی بوده و بارندگی زیادی در آن دیده می‌شود. رطوبت در این کشور زیاد است. نرخ مالیات شرکتی در کاستاریکا به میزان 36 درصد اعلام شده است، وضعیت نرخ مالیات درآمد شخصی در این کشور به میزان 15 درصد دیده می‌شود و شرکت‌های ایرانی زیادی در کشور کاستاریکا تأسیس شده است

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Costa Rica عربی: كوستاريكا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج:
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: کولون 0.0018 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00506
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 139
 • پایتخت: سان خوزه
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از 5 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-6)
 • دامنه اینترنتی: .cr
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 60.13 میلیارد دلار آمریکا

سفر به کاستاریکا

فصل مناسب برای سفر به کشور کاستاریکا بهار و تابستان است. تابستان‌های این کشور رطوبت کمی دارد و باد خنکی نیز وزیده می‌شود بنابراین برای خرید بلیط کاستاریکا فصل تابستان را از یاد نبرید. به هر صورت اینطور که مشخص است در لیست فصل‌های گردشگری کشور کاستاریکا فصل بهار نیز می‌تواند برای شما گزینه خوبی باشد. رطوبت در بهار کمی بیشتر است این موضوع جریان فصلی را تغییر می‌دهد. در جریان‌های فصلی این کشور دو مورد بهار و تابستان بهترین هستند . ماساژ درمانی در کشور کاستاریکا شهرت زیادی دارد و افراد زیادی در این زمینه درآمدزایی می‌کنند. برای ماساژ درمانی در این کشور شرایط خاص و مشخصی دیده می‌شود. یکی از مکان‌های بسیار مشهور برای ماساژ درمانی آبشار لاپاز سن‌خوزه است. در شهر سن‌خوزه بازدید از آبشار لاپاز می‌تواند هم یک فضای گردشگری ایجاد کند و هم شرایطی فراهم می‌شود که بتوانید از شر دردهای مفصل رهایی یابید. می‌گویند آب این آبشار شفاست.

سفر به کاستاریکا

زندگی در کاستاریکا

کشور کاستاریکا از نظر جغرافیایی در آمریکای مرکزی قرار دارد پایتخت این کشور شهر سان‌خوزه است و این کشور از سمت شمال با نیکاراگوئه هم مرز است. همینطور از بخش جنوب غربی نیز با کشور پاناما مرز مشترک دارد. بلندترین نقطه در کاستاریکا یک قله سرو چیریپو با 3819 متر ارتفاع بوده و این قله به طور کلی پنجمین قله بلند آمریکا محسوب می‌شود. جمعیت این کشور به طور کلی بیش از 5 میلیون نفر اعلام شده است. دستمزد در کشور کاستاریکا به طور کلی 792836.00 کولون کشور کاستاریکا اعلام شده است. اینطور که مشخص است در کشور کاستاریکا دستمزد برای مهارت‌های بالا نیز 762500.00 کولون کشور کاستاریکا اعلام شده است. وضعیت دستمزد برای مشاغل با مهارت پایین به 339500.00 کولون در ماه اعلام شده است. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور کاستاریکا به 63.70 درصد می‌رسد اینطور که مشخص است وضعیت هزینه زندگی خانواده در کشور کاستاریکا در حدود 331800.00 کولون در ماه است.

زندگی در کاستاریکا

مهاجرت به کاستاریکا

مهاجرپذیری به کشور کاستاریکا در زمینه‌های متنوع پیشرفت داشته است مثلاً کسانی که تحصیل در کاستاریکا را انتخاب کرده‌اند معتقد هستند که تحصیل در این کشور رویکردهای مشخصی دارد. ورود دانشگاهی در کاستاریکا به طور کلی در سال‌های اخیر با سه درصد رشد همراه بوده است. این کشور روند مهاجرپذیری خود را بیشتر از 11 درصد به نسبت سال گذشته اعلام داشته است. کسب و کار در کاستاریکا خوب است. میزان رضایت از تحصیل در کشور کاستاریکا بسیار زیاد است، فضای تحصیلی بسیار مدرنی در دانشگاه‌های کاستاریکا دیده می‌شود و دروس از پایه به صورت عملی و با تجربه مشخصی در نظر گرفته می‌شود. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد تحصیل در کشور کاستاریکا می‌تواند بر پایه کسب و کار صورت گیرد و ورود به کار را آسانتر نماید.اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد مسیر سرمایه‌گذاری در کاستاریکا به طور کلی بر اساس طرح توجیه اقتصادی مشخص می‌شود. بازگشت سرمایه به کاستاریکا از سوی دولت مشخص است. حقیقت این است که مسیر سرمایه‌گذاری در کاستاریکا می‌تواند در نهایت پس از 7 سال شما را به یک رویه ثبت شرکت مشخص برساند. 

 

مهاجرت به کاستاریکا

تحصیل در کاستاریکا

در صورتی که متقاضی برای تحصیل پزشکی در کشور کاستاریکا هستید نیاز است که رزومه تحصیلی خوبی ارائه دهید، رزومه تحصیلی شما با یک آزمون ورودی همراه است که ارزش مشخصی دارد از یاد نبرید که شما برای تحصیل در این رشته باید امتیازات مشخصی در SYMPTOM را کسب کنید. نیاز است که مدرک دیپلم شما یا معادل آن در نظر گرفته شود و البته که مدرک دیپلم شما باید برای 5 سال یا کمتر صورت بگیرد. نیاز است که اثبات کنید زبان انگلیسی قوی دارید و می توانید در کلاسی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود شرکت داشته باشید. درخواست‌های اولیه شما به دانشگاه علوم پزشکی در کشور کاستاریکا ارائه می‌شود و شرایط مخصوص به خود را طی می‌کند. نیاز است که هر شخص مدرک تافل بین‌المللی نیز داشته باشد و یا باید حداقل مدرک CAT با نمره 153 را کسب کرده باشد. آخرین اطلاعیه‌ای که در خصوص تحصیل در کشور کاستاریکا برای سال 2020 به دست ما رسیده است کسانی می‌توانند در این کشور تحصیل رایگان داشته باشند که دوره دبیرستان خود را در داخل کشور کاستاریکا گذرانده باشند‌

تحصیل در کاستاریکا

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها