x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

چک

جمهوری چک نام کشوری است که در اروپای مرکزی قرار دارد و مساحت این کشور 78 هزار و 865 کیلومتر مربع اعلام شده است، جمعیت این کشور بیش از 10 میلیون نفر است.بخش صنعت در کشور چک بیشتر در وضعیت تولیدات دیده می‌شود که حدود 37 درصد را به منابع سنگین شکل داده است، یکی از محصولات صادراتی بسیار در این کشور لوازم یدکی و ماشین آلات و فلزات سنگین است، مواد شیمیایی و زغال سنگ نیز از دیگر محصولات صادراتی محسوب می‌شود. نظام سیاسی جمهوری چک یک دموکراسی نیابتی پارلمانی است که نخست وزیر در آن رئیس کشور است و مجلس نمایندگان دارای 200 نفر عضو و مجلس سنا نیز دارای 81 نفر عضو هستند. دوره های ریاست جمهوری چک 5 ساله است و به طور کلی در نظام پارلمانی این کشور رئیس جمهور از قدرت چندانی ندارد و در اداره امور کشور دسترسی مستقیمی ندارد. جمعیت ایرانی که در کشور چک دیده می‌شود روز به روز بیشتر از قبل می‌شود

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Czech Republic عربی: جمهورية التشيك
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراسی پارلمانی
 • زبان های رایج: زبان های محلی اسلاوی، لهستانی، آلمانی و ...
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: کرونا هر کرونا 0.044 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00420
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 164
 • پایتخت: پراگ
 • زبان های رسمی: چکی
 • جمعیت: بیش از 10 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+1) . UTC+1(CET)
 • دامنه اینترنتی: .cz
 • رتبه تولید ناخالص: 246.161 میلیارد دلار آمریکا

سفر به چک

سفر به چک، سفر به کشوری است که با بیشینه تاریخ غنی به عنوان یک کشور همیشه در حال رشد و تغییر قلمداد می­شود. آثار این تاریخ طولانی، داستان ها و فرهنگ غنی، حتی امروز و در سراسر کشور، دیده می‌شود. نظام سیاسی کشور دمکراسی مبتنی بر نظام پارلمانی چندحزبی است و نخست‌وزیر در این نظام،  رئیس کشور محسوب می­‌شود. جمهوری چک در تاریخ 12 مارس 1999 به ناتو و در تاریخ 1 مه 2004 به اتحادیه اروپا پیوست.نظام اقتصادی پیشین کشور مبتنی بر سیستم کمونیستی بوده است. شهر پراگ Prague ، بزرگ‌ترین شهر و پایتخت این کشور است. از جمله شهرهای بزرگ دیگر اوستراوا Ostrava و کلادنو  Kladnoهستند. زبان رسمی کشور، چکی یا زبان چک است که از شاخه­‌های زبان اسلاوی است. واحد پول کشور، کراون چک است که با نماد CZK نمایش داده می­‌شود.پیاده سازی قوانین شینگن از تاریخ 21 دسامبر 2007 در این کشور انجام گرفته است. 

سفر به چک

زندگی در چک

آب و هوای کشور چک قاره‌ای اعلام شده است، فصل بهار بهترین فصل سفر به جمهوری چک محسوب می‌شود. درختان و منظره ها بسیار پر گل و شکوفه هستند؛ فصل پاییز از نظر زیبایی زمان خوبی برای سفر به این کشور محسوب می‌شود. هزینه گردشگری در جمهوری چک در فصل تابستان کمتر اعلام شده است. نرخ مشارکت در کار 60.70 درصد و هزینه زندگی خانواده در این کشور 20500.00 کرونا برای هر ماه اعلام شده است. هزینه زندگی انفرادی در این کشور نیز 15500.00 کرونا برای هر ماه براورد شده است. مبرهن است که قسمت مدت زمان اشتغال در کشور چک نیز 327.10 هزار اعلام شده است. میزان بهره‌وری در کشور چک بر اساس نقاط شاخص حدود 102.30 است.

خدمات ارائه شده توسط آژانس های اشتغال دولتی رایگان بوده و به طور کلی توسط وزارت کار و امور اجتماعی کشور چک اداره می‌شود به این ترتیب این روش می‌تواند شما را در یافتن شغل مورد نظر یاری نماید. این سری از دفاتر در تمام 77 ناحیه کشور چک وجود داشت.

 

زندگی در چک

مهاجرت به چک

اخیرا آمار افرادی که به قصد کار به کشور چک وارد شده‌اند، بیشتر شده است، در واقع در این کشور ویزای کار از ارزش بالایی برخوردار است؛ اینطور که شواهد نشان می‌دهد افراد برای اخذ ویزای کاری این کشور پیچیدگی کمتری به نسبت سایر کشورها را تحمل می‌کنند.بهداشت و درمان در کشور چک نیز دسته بندی های مربوط به خود را دارد، در نظر داشته باشید که روال بهداشتی در این کشور بر اساس نوع بیمه شما تعیین می‌شود. بهداشت در بیمارستان ها و جوامع شهری کشور چک نیز دیده می‌شود و مشخص است که بیمه های خصوصی در این کشور نیز برای مهاجران خارجی فراهم شده است.امنیت در جمهوری چک به طور جدی دیده می‌شود. کسانی که ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک را انتخاب کرده‌اند در اخذ ویزای همراه می‌توانند سریع‌تر از سایر افراد موفق شوند.

اینطور که شواهد نشان می‌دهد اگر قصد دارید که همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه کنید در ابتدا خود باید به مدت 6 ماه با تقبل هزینه‌های زنذگی در این کشور زندگی کنید. 

 

مهاجرت به چک

تحصیل در چک

 

­کشور چک، امنیت بالایی دارد و اگر کشور چک را برای تحصیل انتخاب کنید شرایط تحصیل بی نظیری را برای خود ایجاد کرده‌اید. در این کشور بیش از 70 موسسه آموزش عالی در 20 شهر قرار دارد که دوره های کوتاه مدت و بلند مدت تحصیلی را فراهم ساخته‌اند.رشته های سنتی مانند طراحی دوخت، طراحی برای صنایع دستی، طراحی جواهرات و بدلیجات بخشی از رشته‌های تحصیلی کشور چک محسوب می‌شوند. از روش های استفاده از بورسیه های تحصیلی در جمهوری چک استفاده از loan و یا وام تحصیلی است؛ این وام ها از سوی بانک و یا مرکز های خصوصی مالی به دانشگاه واریز شده و برای برخی از دانشجویان که دارای شرایط تحصیلی خوب هستند اما از پس هزینه های تحصیل بر نمی آیند در نظر گرفته می‌شود.بیمه و تسهیلات بیمه‌ای و درمانی برای دانشگاه های مختلف جمهوری چک شرایط مختلفی دارد اما بیمه خدمات درمانی ویژه دانشجویان برای همه دانشگاه های دولتی دیده می‌شود

تحصیل در چک

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها