x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در گرجستان

کشور گرجستان در منطقه قفقاز قرار دارد و در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است. این کشور از سمت غرب با دریای سیاه همسایه است و از سمت شمال نیز به روسیه مرز مشترک دارد. از سمت جنوب شرقی با آذربایجان هم مرز است. پایتخت کشور گرجستان شهر زیبای تفلیس است. این کشور دارای مساحت 69700 کیلومتر است. کشور گرجستان به طور کلی شامل 9 منطقه است. دو جمهوری خودمختار در این کشور دیده می‌شود. مدیران مرتبط در املاک و مستغلات در کشور گرجستان بیشترین میزان حقوق و دستمزد را دارند. به این ترتیب نمایندگان فروش نیز برای بخش‌های فنی و علمی که در فضای عمده فروشی فعالیت می‌کنند از درآمد خوبی برخوردار هستند. دستمزد سالانه برای این افراد45.150 دلار است. افرادی که در زمینه لوله کشی تخصص دارند که درآمد خوبی در کشور گرجستان خواهند داشت به طوری که دستمزد سالانه این افراد بیش از 44.410 دلار اعلام شده است. رده درآمدی که برای یک کارمند متخصص تا یک کارگر ساده در نظر گرفته می‌شود از چهارصد الی 1000 لاری است. که به دبلا آمریکا 410 دلار می‌شود. این توصیف نشان می‌دهد که مهاجرت به کشور گرجستان با هدف کار شاید چندان ارزشمند نباشد. نرخ بیکاری در این کشور 12 درصد است و به طور کلی در بازار کار این کشور نیروی جوانی کمتر از 35 سال نیاز است. افرادی که علاقه به شرکت در فضای ورزشی در باشگاه‌های بدنسازی را دارند باید 102 لاری هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که هزینه برای خرید یک بلیط سینما در این کشور در حدود 12 لاری اعلام شده است. شما برای خرید یک شلوار جین باید 112 لاری هزینه در نظر بگیرید. این در حالی است که برای خرید یک دست لباس ورزشی در این کشور نیز هزینه 93.14 لاری برای افراد در نظر گرفته می‌شود. رشد اقتصادی در کشور گرجستان در سال جاری در حدود 4 درصد بوده است که رقم قابل قبولی است. در این مدت بیشترین سهم از تولید ناخالص ملی کشور گرجستان متعلق به صنایع است که توانسته در سال 2018 بیش از 16 درصد از سرمایه این کشور را پوشش دهد. در زمینه‌های تجاری و بازرگانی به طور کلی رشد کشور گرجستان به 15 درصد می‌رسد. بیشترین رشد اقتصادی در کشور گرجستان در زمینه‌های ساخت و ساز است به طوری که در زمینه هتلداری و همینطور رستوران گردی نیز توانسته رتبه خوبی را برای خود فراهم سازد

مشاوره زندگی در گرجستان
فهرست

حداقل حقوق در گرجستان

حداقل حقوق در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به کشور گرجستان افراد باید فکری به حال کسب و کار خود داشته باشند به این ترتیب نیاز است که اطلاعات دقیقی در زمینه حداقل حقوق پرداختی نیز وجود داشته باشد. حقوق کارگران در کشور گرجستان در سال 2018 طبق رده شغلی فرد تعیین می‌شود. به طور کلی این موضوع یک واقعیت است که درآمد در کشور گرجستان به نسبت کشورهای اطراف آن کمتر است اما هزینه زندگی پایین در این کشور سبب شده است که به یکی از کشورهای حرفه‌ای در زمینه کسب و کار تبدیل شود.

در کشور گرجستان کارمندان یقه سفید به کارمندانی گفته می‌شود که دارای شغل‌های حرفه‌ای هستند و پشت میز می‌نشینند که عموماً حقوق بالایی دریافت می‌کنند. دسته دوم کارمندان یقه آبی هستند که در ردیف کارگران قراردارند و دسته سوم کارکنان هستند. رده درآمدی که برای یک کارمند متخصص تا کارگر ساده در نظر گرفته می‌شود از چهار صد الی 1000 لاری است. که به دبلا آمریکا 410 دلار می‌شود. این توصیف نشان می‌دهد که مهاجرت به کشور گرجستان با هدف کار شاید چندان ارزشمند نباشد. نرخ بیکاری در این کشور 12 درصد است و به طور کلی در بازار کار این کشور نیروی جوانی کمتر از 35 سال نیاز است. یک اصل مهم وجود دارد که شهروندان 94 کشور در دنیا اجازه دارند به مدت یک سال در این کشور کار نمایند و پس از آن در صورت جذب نیاز به ویزای کاری که البته در قالب مجوز کاری ارائه می‌شود، خواهد بود. در کشور گرجستان قوانین منعطفی دیده می‌شود. شاخص آزادی در این کشور بیش از 75 امتیاز از 100 امتیاز را به خود اختصاص داده است که رتبه 26 در دنیا است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور گرجستان در جذب اتباع خارجی سخت‌گیر نیست. اگر شما از دسته کسانی هستید که قصد مهاجرت به کشور گرجستان دارید و می‌خواهید در این کشور مشغول به کسب و کار شوید چه خوب است که با شغل‌های پر درآمد این کشور آشنایی بیشتری داشته باشید به این ترتیب مهاجرت برای شما با آینده روشن‌تری همراه است.


میانگین درآمد در گرجستان

میانگین درآمد در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما در این بخش یک سری شغل‌ها را اعلام می‌کنیم که درآمد خوبی دارند اما نیاز به مدرک تحصیلی ندارد! طبق گزارشی که از GDOL به دست ما رسیده است مدیران مرتبط در املاک و مستغلات در کشور گرجستان بیشترین میزان حقوق و دستمزد را دارند. به این ترتیب نمایندگان فروش نیز برای بخش‌های فنی و علمی که در فضای عمده فروشی فعالیت می‌کنند از درآمد خوبی برخوردار هستند. دستمزد سالانه برای این افراد 45.150 دلار است. افرادی که در زمینه لوله‌کشی تخصص دارند که درآمد خوبی در کشور گرجستان خواهند داشت به طوری که دستمزد سالانه این افراد بیش از 44.410 دلار اعلام شده است. در این کشور املاک و مستغلات و مدیرانی که در این ارتباط فعالیت دارند بیش از 72.480 دلار درآمد را به خود اختصاص داده‌اند که رقم بسیار عالی محسوب می‌شود.

افرادی که در زمینه‌های مختلف به شکل عمده فروشی فعالیت می‌کنند در طول سال بیش از 63.710 دلار درآمد دارند. در نظر داشته باشید که سرپرست کارگران در زمینه ساخت و سایز و عمران در این کشور بیش از 58.040 درآمد را به خود اختصاص می‌دهند.

کارگران زمینی در زمینه محوطه سازی درآمد 44.450 دلار را داشته و افرادی که سرپرست کارکنان اداری محسوب می‌شوند در حدود 55.490 دلار درآمد دارند.

حال می‌خواهیم یک سری شغل‌هایی که در کشور گرجستان در حال رشد هستند را مورد ارزیابی قرار دهیم. افراد در شغل دهان و دندان به میزان سالانه 67.600 دلار درآمد دارند این شغل تا چند سال گذشته درآمدی نداشت اما امروزه به رشد بسیار سریعی رسیده است و درآمد خوبی را شامل می‌شود.

افرادی که معاون حقوقی هستند نیز می‌توانند به میزان 52.200 دلار در سال درآمد را ارزیابی نمایند که به نوبه خود بسیار ارزشمند است . در این رشته افراد باید تخصص خوبی داشته باشند و سعی کنند اطلاعات همیشه به روز و ارزشمندی ارائه دهند. افرادی که در زمینه رادیولوژی فعالیت می‌کنند و نوعی به تخصص آن‌ها در وضعیت متوسط دیده می‌شود 50.400 دلار درآمد دارند. عموماً درآمد زایی در کشور گرجستان وابستگی شدید به نوع شغل و میزان تسلط افراد دارد و نمی‌توان یک تعرفه مشخص را برای همه صنف‌ها در نظر گرفت. کار در کشور گرجستان با حقوق بالا امکان پذیر است اما نیاز به تخصص بالایی دارد که باید ارزیابی شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در گرجستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بخش‌های قبل اشاره شد که کاریابی در کشور گرجستان آسان نیست و درآمدهای موجود در وضعیت کارگری متوسط و گاهاً کم قرار دارد در این بخش قصد ما این است که یک سری اطلاعات یاری دهنده در زمینه شغل‌های درآمدزا در این کشور داشته باشیم.

پرستاری یکی از شغل‌های خوب در کشور گرجستان محسوب می‌شود شما برای اینکه وارد این شغل شده و البته در بیمارستان‌ها کار کنید نیاز به مدرک مرتبط دارید اما اگر بخواهید خودتان آزاد کار کنید دیگر نیز به مدرک پرستاری نیست و تجربه کاری شما کفایت می‌کند درآمدی که برای یک پرستار در کشور گرجستان در نظر گرفته می‌شود در حدود 61.600 دلار است. افرادی که در زمینه برنامه‌نویسی فعالیت می‌کنند و به نوعی توسعه دهندگان وب هستند دستمزد سالانه 73.000 دلار دارند. در نظر داشته باشید که به طور کلی در این کشور دستمزدی که برای افراد تعیین می‌شود به صورت دوره‌ای است و گاهاً با افزایش حجم کار درآمد حاصل نیز بیشتر خواهد شد.

افرادی که در زمینه نصب راه اندازی و تعمیرات مخابراتی در کشور گرجستان فعالیت می‌کنند دستمزد سالانه 52.500 دلار دارند که رقم خوبی است. افرادی که در زمینه ساخت و ساخت فعالیت دارند که نیز به درآمد 57.300 دلار در سال می‌رسند. شایان ذکر است که تعرفه‌هایی که برای کار در کشور گرجستان در نظر گرفته می‌شود در هر سال دچار تغییر می‌شود.

شما برای کار در کشور گرجستان می‌توانید به مدت یک سال فعالیت خود را آغاز نمایید تا شرایط کاری برای شما به طور دقیق ارزیابی شده و مشخص شود که از پس کار بر می‌آیید یا خیر. سپس می‌بایست به فکر اخذ مجوز کاری باشید تا اجازه اقامت طولانی مدت به شما داده شود پس از گذشت مدتی در حدود سه الی پنج سال در کشور گرجستان درخواست شما مبنی بر اقامت دائم در این کشور ارزیابی می‌شود تا مشخص شود که واجد شرایط هستید یا خیر در هر صورت شما برای زندگی مادام در کشور گرجستان نیاز به مجوز خواهید داشت.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در گرجستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از دلایلی که سبب می‌شود ایرانیان علاقمند زندگی در کشور گرجستان باشند هزینه کم زندگی است در واقع اگر شما در ابتدا مهاجرت به کشور گرجستان درآمد کمی دارید به دلیل اینکه هزینه زندگی در این کشور ارزان است سختی کمتری خواهید کشید این در حالی است که در سایر کشورهای بزرگ چنین شرایط برای افراد فراهم نشده است.

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در این کشور داشته باشید 15 لاری هزینه خواهید داشت این در حالی است که هزینه یک وعده غذا دو نفره در یک رستوران معنی در حدود 40 لاری است. در این کشور افراد برای استفاده از تاکسی باید 3 لاری هزینه در نظر بگیرند اما برای هر یک ساعت انتظار نیاز به 9 لاری هزینه است. تاکسی برای یک کیلومتر هزینه 0.50 لاری را در نظر می‌گیرد که تعرفه خوبی است اما به نسبت مترو گران‌تر است.

افرادی که علاقه به شرکت در فضای ورزشی در باشگاه‌های بدنسازی را دارند باید 102 لاری هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که هزینه برای خرید یک بلیط سینما در این کشور در حدود 12 لاری اعلام شده است. شما برای خرید یک شلوار جین باید 112 لاری هزینه در نظر بگیرید. این در حالی است که برای خرید یک دست لباس ورزشی در این کشور نیز هزینه 93.14 لاری برای افراد در نظر گرفته می‌شود. یک جفت کفش نایک در این کشور 161.55 لاری است. اجاره خانه در کشور گرجستان به طور کلی در وضعی متوسطی قرار دارد و نمی‌توان گفت که گران است.

دانشگاه‌های کشور گرجستان به طور کلی در دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم شده‌اند که شما برای تحصیل در دانشگاه دولتی باید حداقل 4500 لاری در سال و برای تحصیل در دانشگاه خصوصی نیاز به 10000 لاری در طول سال را دارید. تحصیل به زبان گرجی است و فرد باید 18 ساعت زبان گرجی با هزینه 300 لاری را بگذراند. در کل تحصیل در کشور گرجستان ارزان و مناسب است و امکانات تحصیلی نیز در وضعیت متوسط قرار دارد.

برای صرفه‌جویی در هزینه بهتر است رستوران گردی را به حداقل برسانید یا خودتان غذا درست کنید و یا از غذای محلی که در این کشور عرضه می‌شود استفاده نمایید. برای گشت و گذار و حمل و نقل تاکسی را آخرین انتخاب در نظر بگیرید. سعی کنید برای خود برنامه پس‌انداز داشته باشید و خودتان را درگیر لباس‌های برند نکنید.


قیمت برخی کالاهای اساسی در گرجستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه یک لیتر شیر ۲.۴۳ لاری

هزینه یک قرص نان فرانسوی ۰.۷۹ لاری

هزینه یک کیلو برنج ۲.۰۵ لاری

هزینه یک شانه تخم مرغ ۳.۵۹ لاری

هزینه یک کیلو پنیر محلی ۷.۹۷ لاری

هزینه یک کیلو گوشت سینه ۸.۶۴ لاری

هزینه یک کیلو گوشت ران ۱۳.۲۷ لاری

هزینه یک بسته سیگار ۳.۰۰ لاری

هزینه یک کیلو سیب ۱.۸۸ لاری

هزینه یک کیلو موز ۳.۷۳ لاری

هزینه یک کیلو پرتقال ۲.۹۵ لاری

هزینه یک کیلو گوجه ۱.۹۳ لاری

هزینه یک کیلو سیب زمینی ۱.۱۶ لاری

هزینه یک کیلو پیاز ۱.۱۸ لاری

اقتصاد در گرجستان

اقتصاد در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشد اقتصادی در کشور گرجستان بیشتر از پیش شده است. در این کشور موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی بسیار مناسب دیده می‌شود. به این دلیل اقتصاد کشور گرجستان در زمینه کشاورزی به رشد بسیار عالی رسیده است به طوری که در زمینه کشاورزی صادرات خوبی را نام خود ثبت کرده است. این کشور در زمینه صنایع و همینطور گردشگری نیز گردش مالی بسیار عظیمی دارد. گردشگری از بخش‌های پولساز در کشور گرجستان محسوب می‌شود و هر سال تعداد زیادی از گردشگران به کشور گرجستان سفر می‌کنند. استانداردهای گردشگری در این کشور بالا است و عموماً افرادی که گشت و گذار در کشور گرجستان را انتخاب می‌کنند از سفر خود رضایت کامل دارند. رشد اقتصادی در کشور گرجستان در سال جاری در حدود 4 درصد بوده است که رقم قابل قبولی است. در این مدت بیشترین سهم از تولید ناخالص ملی کشور گرجستان متعلق به صنایع است که توانسته در سال 2018 بیش از 16 درصد از سرمایه این کشور را پوشش دهد. در زمینه‌های تجاری و بازرگانی به طور کلی رشد کشور گرجستان به 15 درصد می‌رسد. بیشترین رشد اقتصادی در کشور گرجستان در زمینه‌های ساخت و ساز است به طوری که در زمینه هتلداری و همینطور رستوران‌گردی نیز توانسته رتبه خوبی را برای خود فراهم سازد. این کشور در زمینه خرید و فروش ملک و مستغلات توانسته به رشد سرمایه بالایی برسد به طوری که مهاجرت به کشور گرجستان از طریق خرید ملک بسیار گسترش داشته است. کشور گرجستان در زمینه حمل و نقل نیز رتبه خوبی دارد و سیستم‌های مجهز حمل و نقل به میادین اصلی این کشور اضافه شده است. واسطه گری در امور مالی و اعتباری در کشور گرجستان نیز به رتبه خوبی رسیده است. بخش ارتباطات در کشور گرجستان نیر توانسته در فضای پیشرفته‌ای ظاهر شود.

یک نکته مهم که بارها مورد سوال قرار گرفته است. نزول لاری ، واحد پول این کشور ربطی به روال اقتصادی آن ندارد در واقع رشد بدون برنامه ارزش دلار در آمریکا سبب شده است که ارزش لاری کمتر به نظر برسد این در حالی است که رشد اقتصادی کشور گرجستان خوب است. آینده سرمایه‌گذاری در کشور گرجستان وابسته به خدمات است. این کشور در زمینه خدمات توانسته سیاست‌های جدیدی اعلام نماید به این ترتیب در آینده‌ای نه چندان دور رشد خدمات در این کشور بیشتر نیز خواهد بود. سرمایه‌گذاران خارجی در طول سال‌های اخیر کشور گرجستان را یک میدان رشد عالی می‌دانند و در پروژه‌های بزرگ دولتی شرکت داشته‌اند. این کشور برای ایرانیان می‌تواند یک فضای رشد بسیار عالی فراهم سازد به خصوص جوانانی که قصد دارند برای آینده خود تصمیم درستی بگیرد در کشور گرجستان می‌توانند به آینده اقتصادی خوبی دست یابند.

امنیت مالی و اقتصادی در گرجستان

امنیت مالی و اقتصادی در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که در رشته برق تحصیل کرده‌اند و در حال حاضر تکنسین برق هستند و یا به نوعی در این زمینه فعالیت دارند از نظر مالی در امان هستند و امنیت اقتصادی در این رشته  همیشه برقرار است. افرادی که در زمینه املاک و مستغلات در کشور گرجستان فعالیت می‌کنند در واقع وارد بازارهای تجاری جهانی شده‌اند و راندمان درآمدزایی برای این افراد همیشه در نظر گرفته می‌شود و درآمد خوبی خواهند داشت.

در نظر بگیرید که به طور کلی اقتصاد کشور گرجستان به شکلی است که می‌تواند تا سال‌های آینده نیز در وضعیت ثابت قرار بگیرد و رکود کمتری برای اقتصاد این کشور دیده می‌شود. یک اصل مهم در خصوص کار در کشور گرجستان را جدی بگیرید، تجربه کافی افراد است که برایشان امنیت اقتصادی فراهم می‌سازد و صرفاً داشتن مدرک تحصیلی نمی‌تواند ارزشمند باشد. اقتصاد در کشور گرجستان به طور دوره‌ای ارزیابی می‌شود و مشخص شده است که یک سری از شغل‌ها در این کشور از امنیت بالایی برخوردار هستند. افرادی که در زمینه فنی فعالیت دارند چه در گروه تکنسین و چه در فضای تجارتی عموما ًدرآمد خوبی در کشور گرجستان خواهند داشت. این در حالی است که افراد در زمینه مدیریت نیز می‌توانند روال اقتصادی خوبی برای خود فراهم سازند اما شاید امنیت شغلی برای کارگران در کشور گرجستان کمتر دیده شود این افراد همیشه نگران زندگی خود هستند و عموماً از درآمد خود ناراضی هستند.

امنیت در گرجستان

امنیت در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت کشور گرجستان یکی از مواردی است که دولت این کشور بسیار به آن اهمیت داده است. این موضوع سبب شده تا آسایش مردم این کشور به خصوص افرادی که به تازگی وارد کشور گرجستان شده‌اند بیشتر از قبل باشد.

امنیت کشور گرجستان در لیست 5 کشور امن دنیا قرار دارد. روال امنیتی در کشور گرجستان را با مثال توضیح می‌دهیم. اگر شما بخواهید ساعت 3 پس از نیمه شب در کوچه پس کوچه‌های شهر تفلیس قدم بزنید چیزی به عنوان زورگیر،دزد و ... پیش روی شما قرار نمی‌گیرد. در صورتی که مراجعه شما در وضعیت توریستی قرار دارد نیازی نیست که پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و بهتر است که در یک جای امن در هتل نگهداری شود، اگر پاسپورت خود را گم کنید هزینه و زحمت زیادی برای شما اتفاق خواهد افتاد. و برای بانوان کشور نیز مزاحمت ایجاد نمی‌شود در صورت بروز مزاحمت با اطلاع به نزدیک‌ترین پلیس می‌توانید از دست افراد مزاحم در امان باشید. اگر دقت نمایید ماشین‌های پلیس در بخش‌های مختلف شهر با جدیت مشغول گشت زنی هستند به طور کلی قوانینی مانند رشوه‌گیری در این کشور معنا ندارد.

هر نوع دعوا و درگیری در کشور گرجستان نیاز به پرداخت خسارت دارد و یا مجازت سه تا ده سال برای هر دو شخص دعوا در نظر گرفته می‌شود. افرادی که مهاجرت به کشور گرجستان را انتخاب می‌کنند باید به موارد و قوانین امنیتی این کشور احترام بگذارند. در نظر داشته باشید که هر نوع بحث با پلیس این کشور جریمه‌های سنگینی برای شما دارد. مردم کشور گرجستان به رانندگی به طرز قانونی عادت کرده‌اند و بخشی از زندگی آن‌ها شده است رعایت قوانین در کشور گرجستان الزامی است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در گرجستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


افرادی که قصد دارند خانواده خود را نیز همراه خود ببرند باید بدانند که می‌توانند به مدت یک سال در این کشور به همراه خود و همسر و فرزند خود بدون نیاز به ویزا زندگی کنند در طول این یک سال باید تصمیم بگیرند که قصد دارند با چه مجوزی کشور گرجستان را برای اقامت طولانی مدت انتخاب نمایند. در صورتی که از ویزای کار و سرمایه‌گذاری در کشور گرجستان استفاده می‌شود باید سعی شود که روال کاری به درستی پیش برود در صورتی که افراد قصد تحصیل در این کشور را دارند باید مجوز تحصیلی لازم را اخذ نمایند. اقامت برای همراه در کشور گرجستان آزاد است و ایرانیان می‌توانند به شکل خانوادگی این کشور را برای زندگی انتخاب نمایند. یک نکته مهم این است که رعایت قوانین در کشور گرجستان بسیار مهم است اگر شما یا همراهتان در سفر به کشور گرجستان بی‌قانونی داشته باشید برای همیشه شانس خود را برای زندگی در این کشور از دست می‌دهید بنابراین این موضوع باید به طور دقیق و اصولی ارزیابی شود. شرایط برای اقامت این کشور به این صورت است که در ابتدا با در نظر گرفتن هدف خود، اقدام به اخذ ویزا می‌کند سپس شرایطی فراهم می‌شود تا فرد بتواند برای اقامت دائم این کشور حاضر شود پس از آن شرایط به صورتی پیش می‌رود که افراد بتوانند پاسپورت این کشور را اخذ نمایند شایان ذکر است که کشور گرجستان یک کشور بسیار دیدنی و ارزشمند محسوب می‌شود و دارای فضای تفریحی بسیار عالی است.

ازدواج خارجی ها در گرجستان

ازدواج خارجی ها در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گرفتن اقامت به کشور گرجستان از طریق ازدواج یکی از روش‌هایی است که پیش روی افراد قرار دارد. در این روش شما باید با یک فرد خارجی ازدواج نمایید. هر کشور دارای قوانین خاصی در این زمینه است. کشور گرجستان روال ازدواج یک فرد خارجی و ایرانی را گزینه‌ای بسیار دشوار می‌دارد. به این ترتیب کسانی که قصد دارند با یک فرد گرجی ازدواج نمایند باید در ابتدا ثابت نمایند که مجرد هستند یعنی در ازدواج با فرد دیگری نیستند در صورتی که طلاق گرفته‌ان نیاز به مدارک لازم در زمینه طلاق است. درنظرداشته باشید که افراد باید سند ازدواج،پاسپورت و عکس و تقاضای رسمی خود را حداکثر یک ماه پس از ازدواج خود به این کشور اعلام نمایند. در صورتی که یک زن خارجی بخواهد با یک مرد گرجی ازدواج نماید این روال به طور کلی آسان‌تر است حال اگر این قضیه برعکس باشد عموماً سختگیری‌ها بیشتر از قبل خواهد شد. در هر صورت پس از گذشت سه سال می‌توانید درخواست اقامت دائم را ارائه دهید اما باید بدانیم که تسلط به زبان گرجی در این کشور یک اصل بسیار مهم محسوب شده و باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

همانقدر که ازدواج در کشور گرجستان دشوار است طلاق نیز نیاز به بررسی‌های طولانی مدت دارد. در صورتی که علت موجهی برای طلاق وجود نداشته باشد عموماً روال طلاق به مشکل بر می‌خورد و تأخیر زیادی دارد. در نظر داشته باشید که افراد برای طلاق در کشور گرجستان باید سعی کنند به نتیجه دو طرفه برسند و هر دو شخص علاقهمند به طلاق باشند. وضعیت ملک و سرمایه باید مشخص شود و در صورت وجود بچه باید سرپرستی او نیز به طور دقیق برنامه‌ریزی شده باشد.

اجاره خانه در گرجستان

اجاره خانه در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور گرجستان دارید باید بدانید که اجاره خانه در این کشور بر اساس منطقه‌ای که خانه در آن واقع شده است دسته‌بندی می‌شود. اجاره خانه در کشور گرجستان در مرکز شهر در صورتی که آپارتمان یک خوابه باشد در حدود 725.00 لاری هزینه در بر دارد، دیده شده است که همین آپارتمان در حومه شهر در حدود 400.00 لاری هزینه در بر می‌گیرد که نشان می‌دهد هزینه‌ها می‌تواند در حومه نصف قیمت باشد که برای افرادی که از نظر محدود هستند یک شروع بسیار خوب محسوب می‌شود.

در صورتی که خانوادگی به کشور گرجستان سفر می‌کنید نیاز به آپارتمان‌های بزرگ برای زندگی دارید، آپارتمان‌های سه خوابه در این کشور در مرکز شهر در حدود 1642.86 لاری هزینه اجاره دارند این در حالی است که در حومه شهر این هزینه به 839.29 لاری می‌رسد که رقم قابل قبولی است. یک اصل مهم دیگر نیز وجود دارد اینکه شما بخواهید خانه‌های جدید را اجاره نمایید اغلب هزینه شما بیشتر خواهد بود و خانه‌هایی که بافت قدیمی دارند از نظر تعرفه ارزان‌تر هستند.

دو نکته مهم برای اجاره یا خرید خانه در کشور گرجستان را در نظر بگیرید که بسیاری از خانه‌ها در این کشور پیش‌فروش می‌شوند بنابراین افرادی که علاقه‌ای به اجاره نشینی ندارند می‌توانند به سراغ این سری از منازل بروند مبرهن است که این سری از خانه‌ها از نظر امکانات در وضعیت متوسط هستند

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت خرید ملک در کشور گرجستان متغیر است به طوری که نیاز است بررسی‌های دقیقی صورت بگیرد اما مقایسه ما بر روی آپارتمان در مرکز شهر و در حومه شهر است تا مشخص شود که کاه نرخ در مرکز شهر به دو برابر حومه شهر می‌رسد. شما برای خرید هر یک متر مربع آپارتمان در مرکز شهر باید هزینه 2295.31 لاری را هزینه نمایید این در حالی است که هزینه همان ملک در حومه شهر در حدود 1157.14 لاری است که نشان می‌دهد وضعیت خانه در حومه شهر مناسب‌تر است. شایان ذکر است که تعرفه‌ای که برای خرید ملک در کشور گرجستان در نظر گرفته می‌شود به طور سالانه و البته دوره‌ای مشخص می‌شود و شاید نیاز باشد که افراد به طور دقیق و صحیح ارزیابی کنند که در منطقه مد‌نظرشان هزینه‌ها به چه صورت است.

یک اصل مهم دیگر در زمینه خرید ملک در کشور گرجستان در نظر گرفته می‌شود اینکه افراد سعی کنند از مشاوران املاک خبره و معتبر استفاده نمایند و مشاورانی که از نظر اعتبار سرشناس باشند و تمامی پیش نیاز‌های لازم در زمینه ملک مورد نظر را پیش از عقد قرارداد مورد ارزیابی قرار دهند.ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به کشور گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری یک روش بسیار عالی است که خود دارای شاخه‌های متنوعی است که ما گزینه ثبت شرکت را یک روش عالی می‌دانیم. این روش سرعت اخذ اقامت دائم کشور گرجستان را بیشتر می‌کند، بودجه‌ای که در نظر گرفته شده است متفاوت است و سبب می‌شود که آینده روشنی در انتظار فرد سرمایه‌گذار باشد.

قصد داریم مراحل ثبت شرکت در کشور گرجستان را به طور دقیق ارزیابی کنیم:

افرادی که ثبت شرکت در کشور گرجستان از نوع مسئولیت محدود را انتخاب کرده‌اند می‌توانند طیف وسیعی از تجارت و شغل را پوشش دهند. پروانه صادر شده در این شرکت‌ها از نوع جنرال تریدینگ است. یعنی شما با داشتن این نوع پروانه می‌توانید در همه زمینه‌ها فعالیت داشته باشید، البته تولید و توزیع و پخش دارو در این دسته قرار نمی‌گیرد. به هر صورت مجوز جداگانه‌ای از وزارت بهداشت کشور گرجستان برای بخش دارویی ارائه می‌شود.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود از قرار زیر است:

1- در ابتدا فرد باید آدرس دائمی و معتبر شرکت به همراه ملک را ارائه دهد. آدرس باید در وضعیت تأیید شده صادر شود.

2- نیاز است که قرارداد معتبری بین طرفین معامله بسته شده و این قرارداد مورد رضایت هر دو سمت معامله باشد.

3- افراد باید مهر شرکت داشته باشند. مهر باید به درستی طراحی شده باشد و لوگوی شرکت بر روی آن ثبت شده باشد.

4- در نظر داشته باشید که باز کردن حساب بانکی شخصی و شرکتی و همینطور داشتن کارت تجاری از دسته موضوعات بسیار مهم است و باید طبق روال اصولی خود پیش برود.

5- افراد باید کد مالیاتی برای شرکت خود داشته باشند. این کد نشان می‌دهد که در پرداخت‌های مالیاتی خود توانسته‌اند بهتر پیش بروند.

6- اساسنامه محضری می‌بایست توسط وکیل رسمی به دو زبان گرجی و انگلیسی به همراه توضیحات نوشته شود. این روال سبب می‌شود که کسب و کار و قوانین اساسی شرکت به طور روتین مشخص شود. یک سری نکات در زمینه ثبت شرکت در کشور گرجستان دیده می‌شود اول اینکه باید آدرس ارائه شده معتبر باشد. یعنی گاهاً دیده شده است که اعتبار آدرس در وضعیت کمی قرار دارد و پس از مدتی ملک به فروش می‌رسد.

انواع ویزا و انواع اقامت در گرجستان

انواع ویزا و انواع اقامت در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت در کشور گرجستان در دو شکل موقت و دائم در نظر گرفته می‌شود. اقامت موقت این کشور به این شکل است که فرد می‌تواند طبق زمان خاصی در کشور گرجستان سکونت داشته باشد و پس از آن نیاز به مجوز برای ورود به اقامت دائم دارد. ورود به اقامت دائم کشور گرجستان نیاز به ارائه یک سری مدارک دارد و باید طول دوره‌ای که فرد در کشور گرجستان زندگی می‌کرده مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد .

ایرانیان برای ورود به کشور گرجستان نیاز به ویزا ندارند به این ترتیب می‌توانند به مدت یک سال در کشور گرجستان زندگی نمایند و فکری برای ادامه زندگی خود داشته باشند.

در صورتی که فرد بخواهد در این کشور کسب و کار داشته باشد نیاز به مجوز کاری دارد که به شکل یک ساله صادر می‌شود و قابل تمدید است. در صورتی که مهاجرت به کشور گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده باشد می‌تواند پس از گذشت یک سال الی دو سال برای اقامت دائم این کشور درخواست دهد و روند رشد اقتصادی و همینطور پرداخت مالیاتی فرد ارزیابی می‌شود.

در صورتی که فرد بخواهد از طریق ازدواج وارد این کشور شود پس از سه سال می‌تواند مجوز لازم برای اقامت دائم را داشته باشد. دقت کنید که این کشور به نوبه خود توانسته بهترین فضای گردشگری را ایجاد نماید به این ترتیب مراجعات توریستی در کشور گرجستان روز به روز در حال پیشرفت است. افرادی که تحصیل در کشور گرجستان را انتخاب کرده‌اند نیاز به مجوز لازم دارند و البته شرایط کار ضمن تحصیل برای این افراد فراهم می‌شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم گرجستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطلاعات در مورد بیمه‌های درمانی در کشور گرجستان روز به روز در حال افزایش است. به طوری که این کشور توانسته تسهیلات بیمه درمانی را رشد دهد.

یک اصل را در نظر بگیرید که بیمه درمانی در کشور گرجستان برای کارمندان و یا کارگران و البته سایر شغل‌ها از سوی کارفرما تعیین نمی‌شود! پس هر شخص باید بنا به نیاز خود را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد. این روال در وضعیت اختیاری اعلام شده است. یک مثال ساده از بیمه درمانی در کشور گرجستان مانند بیمه تکمیلی در ایران است. این بیمه در کشور گرجستان سبب می‌شود که اغلب پوشش دهی به شکل کامل صورت بگیرد اما در طول سال دارای حد مشخصی دارد.

یکی از مشهورترین بیمه خدمات درمانی در کشور گرجستان بیمه جی پی آی است این بیمه متقاضیان زیادی دارد. این شرکت خصوصی توانسته یک روال خدمات بیمه پزشکی گسترده ایجاد نماید. این بیمه در کشور گرجستان دارای پکیج مشخص است که برای هر پکیج یک حق بیمه در نظر گرفته شده است. هزینه این بیمه برای هر شخص 15 لاری است که البته گران‌ترین پکیج آن 720 لاری هزینه در سال دارد. ما یک نمونه از پکیج را بررسی می‌کنیم. در صورتی که شما از بیمه پکیج 180 لاری استفاده نمایید، به اندازه 800 لاری در سال پوشش داروخانه دارید، پوشش عمل جراحی برای شما 5000 لاری در سال است. این بیمه شامل پوشش دندانپزشکی نمی‌شود. خدمات پزشکی در کشور گرجستان گران است و افرادی که مهاجرت به کشور گرجستان را انتخاب کرده‌اند چه خوب است در سریع‌ترین زمان ممکن از بیمه خدمات درمانی استفاده نمایند. پرداخت حق بیمه می‌تواند در فضای اقساط نیز فراهم شود.

خدمات بانکی و مالی در گرجستان

خدمات بانکی و مالی در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک KSB یکی از بانک‌های بسیار مشهور در کشور گرجستان محسوب می‌شود که در جدیدترین سیستم خود از پیام کوتاه برای مشتریان استفاده می‌کند. این سیستم به مشتری این اجازه را می‌دهد که بدون در اختیار داشتن هر دستگاه به سادگی از تلفن همراه خود استفاده نموده و تمامی فرآیندهای بانکی خود را انجام دهد. هزینه‌ای که برای این گزینه در نظر گرفته می‌شود 20 لاری است و هر ماه باید با هزینه 1 لاری شارژ شود.

بانک پرو کردیت یکی از بانک‌های بسیار مشهور در کشور گرجستان محسوب می‌شود که سود خالص سپرده را بیشتر از سایر بانک‌ها اعلام کرده است. این بانک یک پشتیبان بی‌نظیر برای کسب و کارهای کوچک محسوب می‌شود.

بانک بی تی ای سومین بانک مشهور در کشور گرجستان است که دارا 22 شعبه در سایر کشورها است. این بانک دارای فضای وام دهی بسیار قدرتمندی است.

کر استاندارد بانک ، از دیگر بانک‌های بسیار معتبر در کشور گرجستان محسوب می‌شود که شعبه زیادی ندارد اما ساعت کاری شعبه اصلی آن بسیار زیاد اعلام شده است. در نظر داشته باشید که این بانک به نوبه خود توانسته بهترین فضای گردش مالی را برای افراد فراهم سازد.

بانک جمهوری از دیگر بانک‌های کشور گرجستان است که از سال 1991 تأسیس شده است و بیش از 1000 کارمند داشته و دارای 37 شعبه است.

بانک لیبرتی برنامه جالبی برای سرمایه‌گذاران خارجی دارد و می‌تواند بهترین فضای تجارتی را فراهم سازد. سود از پیش تعیین شده برای این بانک 14 درصد سالانه است و دارای دوره‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی است.
ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در گرجستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به کشور گرجستان نیازی به ویزا ندارید به این ترتیب پس از ورود به این کشور و اقدام به اخذ ویزای شینگن شرایط برای ورود به سایر کشورهایی که عضو شینگن هستند برای شما فراهم می‌شود. افرادی که قصد سفر به کشورهای اروپایی دارند از ایران عموماً به سختی می‌توانند ویزای شینگن دریافت نمایند اما وقتی به کشور گرجستان سفر می‌کنند از آنجا روال برای آن‌ها آزاد‌تر می‌شود.

تشابهات فرهنگی گرجستان با ایران

تشابهات فرهنگی گرجستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور گرجستان غنی‌ترین فرهنگ‌های جهان دیده می‌شود که قطعاً ایران نیز در همین لیست قرار دارد. این کشور به طور کلی دارای زبان‌های مختلف برای صحبت است و 14 زبان دنیا در کشور گرجستان استفاده می‌شود. کاریابی در کشور گرجستان مانند ایران کمی دشوار است. البته هزینه زندگی در کشور گرجستان از ایران کمی بیشتر است.

گرجی‌ها بسیار افراد محترمی هستند و به احترام گذاشتن اهمیت می‌دهند به طوری که با بزرگتر با صدای بلندتر صحبت نمی‌کنند و یا سعی نمی‌کنند پای خود را جلوی بزرگ‌تر دراز نمایند این فرهنگ در بین مردم کشور ایران نیز دیده می‌شود.

مهمان نوازی مردم کشور گرجستان مانند مردم ایران بسیار شهر دارد. در واقع مردم این کشور همیشه به مهمان علاقه دارند و سعی می‌شود که از بهترین پذیرایی برای مهمان استفاده شود. مهربانی بخش جدا نشدنی از فرهنگ مردم کشور گرجستان است چیزی که در ایران نیز دیده می‌شود مردم این کشور همیشه سعی می‌کنند از جان خود برای هم مایع بگذارند.

در نظر داشته باشید که استقبال بخش مهمی از فرهنگ مردم کشور گرجستان محسوب می‌شود به طوری که این اخلاق را برای اتباع خارجی نیز در نظر می‌گیرند.

هدیه دادن از دیگر فرهنگ‌های بسیار مهم در بین مردم کشور گرجستان است. این گزینه در بین مردم ایران نیز دیده می‌شود به طوری که وقتی به خانه هم می‌روند سعی می‌کنند از گل یا شکلات و یا یک هدیه کوچک به عنوان هدیه استفاده نمایند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در گرجستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور گرجستان تعطیلات رسمی مشخصی دیده می‌شود.

8 مارس روز مادر است که تعطیل رسمی محسوب می‌شود. زن‌ها در ماه مارس دو روز تعطیلی زیبا و مختص به خود دارد. روز مادر و روز بین‌المللی زنان. در روز مادر خیابان‌ها پر از گل است. جشن و پایکوبی دیده می‌شود و به طور کلی فرزندان به مادر خود هدیه می‌دهند. این روز برای مردم کشور گرجستان بسیار مقدس است و با شکوه برگزار می‌شود. در شهر تفلیس یک مجسمه برقی که سمبل گرجستان است دیده می‌شود. در چنین روزی شاهد انواع کنسرت‌ها، نمایش‌ها و رویدادهای خیریه هستیم. جشن‌های محلی زیادی در کشور گرجستان در چنین روزی برگزار می‌شود.

9 می ، روز پیروزی است. این روز هر ساله در کشور گرجستان جشن گرفته می‌شود و به طورکلی بر روی قبر سربازان گمنام گل برده می‌شود. در این روز نوازندگان به پارک‌ها می‌آیند و با هم به پایکوبی می‌پردازند. همه جای شهر پر از گل است. این روز بسیار محترم است و مردم سعی می‌کنند به هم لبخند بزنند.

26 می روز استقلال در کشور گرجستان است که به نوبه خود از دسته روزهای مهم محسوب می‌شود و در خیابان‌ها جشن است. در چنین روزی افراد سعی می‌کنند از بهترین فضای شادمانی استفاده نمایند.

9 آوریل روز اتحاد ملی در کشور گرجستان است که به نوبه خود یک روز بسیار سیاسی مهم محسوب می‌شود. این روز برای مردم کشور گرجستان محترم است و به یاد و خاطره افرادی که در چنین روزی در سال 1989 سرکوب شده‌اند برگزار می‌شود.

15 آوریل در کشور گرجستان روز عشق است،البته مردم کشورگرجستان در تقویم خود دو روز را به عنوان روز عشق اعلام کرده‌اند. 15 آوریل یک روز تعطیل باب میل جوانان  است به طوری که زوج‌های خوشبخت سعی می‌کنند به هم گل و هدیه دهند و برنامه رمانتیک برگزار نمایند. در این کشور کنسرت‌های متعددی برگزار می‌شود و فقط ترانه‌های عاشقانه برگزار می‌شود. همینطور بازی و فضای رمانتیکی در شهر دیده می‌شود.

16 ژوئیه روز عشق معنوی در کشور گرجستان است. این روز به نوبه خود دارای ارزش زیادی است و افراد سعی می‌کنند در چنین روز نگاه معنوی بیشتری به زندگی داشته باشند.

دین در گرجستان

دین در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اکثر مردم کشور گرجستان مسیحی هستند این روال در حدود 70 درصد است مردم این کشور را پوشش می‌دهد. در نظر داشته باشید که بیشتر مردم این کشور پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. اسلام در کشور گرجستان بزرگ‌ترین اقلیت دینی محسوب می‌شود. روس‌هایی که ساکن کشور گرجستان اغلب دارای مذهب ارتدوکس هستند. در هر صورت دین رسمی در کشور گرجستان، دین مسیحی است.

مسلمانان و مسیحیان در کشور گرجستان با هم در صلح هستند به طوری که هرگز دچار تنش نمی‌شوند. بانوان در زمان ورود به مساجد کشور گرجستان باید از سربند ( روسری‌های سنتی) استفاده نمایند. افراد باید لباس‌های بسته به تن نمایند. مردم کشور گرجستان اغلب سعی می‌کنند مراسم‌های معنوی و مذهبی خود را در مساجد برگزار نمایند. در این کشور به مذهب هم احترام گذاشته می‌شود و حتی فردی که دین خاصی ندارد نیز مورد ارزش و احترام قرار می‌گیرد.

در نظر داشته باشید که مردم کشور گرجستان به طور کلی در زمینه مذهب توانستند به رتبه خوبی دست یابند به طوری که افراد مسلمان در این کشور روز به روز بیشتر از قبل می‌شود.

تفریح در گرجستان

تفریح در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تله کابین تفلیس یکی از بهترین تفریحات در کشور گرجستان محسوب می‌شود. این بخش بسیار جذاب و البته کمی ترسناک است. چشم‌اندازی که برای تله کابین در این شهر در نظر گرفته می‌شود بسیار زیبا و خاص است. این تله کابین در سمت چپ رودخانه متخی قرار دارد.

پارک آبی جینو پردایس یک مجموعه بسیار گسترده محسوب می‌شود و دارای امکانات زیادی است. این پارک آبی شش بخش مختلف دارد. دارای چندین استخر است، پارک داینو و بخش خصوصی برای کودکان است. در نظر داشته باشید که بخش ساحلی این پارک بسیار ارزشمند است. این پارک در خیابان گلدانی 102 شهرتفلیس قرار دارد.

شهربازی متاتسمیندا یکی از پارک‌های شناخته شده و مشهور در کشور گرجستان محسوب می‌شود که در ارتفاع 770 متری شهر تفلیس قرار دارد. داخل این کوهستان پارک وسیعی دیده می‌شود. این شهربازی دارای بخش‌های تفریحی بسیار گسترده است است. ترن هوایی و چرخ و فلک این شهربازی بسیار دیدنی و خاص است. شما می‌توانید از خانه ارواح آن نیز دیدن نمایید.

حمام گوگردی کشور گرجستان از دیگر تفریحات بسیار ارزشمند در کشور گرجستان محسوب می‌شود که قدیمی اما دیدنی است. این منطقه دارای رستوران و کافه است و برای کسانی که قصد دارند یک ترکیب بی‌نظیر از فضای قدیمی و مدرن داشته باشند محسوب می‌شود.

پارک بین‌المللی روستاوی یکی از پارک‌های بسیار دیدنی و وسیع در کشور گرجستان محسوب می‌‌شود. این پارک در لیست پارک‌هایی است که افرادی که علاقه به سرعت دارند از آن لذت می‌برد.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در گرجستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از وسایل حمل و نقل در کشور گرجستان مترو است که هزینه‌ای ارزان به نسبت سایر گزینه‌ها دارد. تعرفه‌ای که برای استفاده از مترو تعیین می‌شود در بلیط‌های ماهانه ارزان‌تر از بلیط‌های روزانه است. به این ترتیب حمل و نقل شهری در این کشور به رشد بسیار عالی رسیده است.

هزینه‌ای که برای تاکسی در کشور گرجستان پرداخت می‌شود از 3 لاری آغاز شده است و در حدود 11 درصد از هزینه تاکسی در ایران بیشتر است بنابراین استفاده از تاکسی تنها در زمانی که از نظر زمان در تنگنا هستید پیشنهاد می‌شود.

در طول شهر می‌توانید از اتوبوس‌های گردشگری نیز استفاده استفاده نمایید. اتوبوس‌های گردشگری در کشور گرجستان به طور کلی دارای تعرفه‌ای متوسط هستند. این اتوبوس‌ها می‌توانند در طول شهر گردش نمایند و بلیط آن‌ها یک لاری هزینه در بر می‌گیرد.

سیستم‌های حمل و نقل در کشور گرجستان روز به روز در حال پیشرفت است به طوری که افراد می‌توانند از ایمنی سیستم‌های حمل و نقل این کشور اطمینان داشته باشند.

همینطور افراد می‌توانند ماشین اجاره کنند و چنین اجازه‌ای به آن‌ها داده شده است. شایان ذکر است که شرایط حمل و نقل در کشور گرجستان به طور دوره‌ای تغییر می‌کند و نرخ‌ها سالانه انتخاب می‌شوند.

فرهنگ گرجستان

فرهنگ گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بین فرهنگ مردم کشور گرجستان مهمان نوازی از بخش‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. به طور کلی رفتار مردم این کشور با مهمان‌ها بسیار مهم است. گردشگران در این کشور بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند.

از دیگر فرهنگ‌های بسیار رایج در کشور گرجستان استفاده از لباس‌های سنتی است که هنوز هم ارزش زیادی دارند و در بین جوانان جوان نیز دیده می‌شود. بانوان در کشور گرجستان علاقه با بافتن موهای خود دارند.

مردم کشور گرجستان علاقه‌ای به غذاهای آماده ندارند و غذای محلی در این کشور بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مردم کشور گرجستان بیشتر گیاه خواری را دوست دارند.

مردم این کشور برای افراد مسن بسیار احترام قائل هستند. افراد سعی می‌کنند که همدیگر را با اسم کوچک صدا نکنند و استفاده از کلمه آقا و خانم ( به زبان گرجی) عموماً در این کشور دیده می‌شود.

در نظر داشته باشید که هدیه دادن بخش بسیار مهمی در کشور گرجستان محسوب می‌شود و از ارزش زیادی برخوردار است.

هنر گرجستان

هنر گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·نقاشی بخش مهمی از هنر در کشور گرجستان محسوب می‌شود و بانوان به این بخش بسیار علاقه دارند.

·صنایع دستی و لباس‌های سنتی از دیگر بخش های بسیار مهم در کشور گرجستان است.

·موسیقی‌های گرجی اغلب در وضعیت سنتی قرار دارد.

·در این کشور مردم علاقه به نمایش‌های خیابانی دارند به طوری که تئاتر بیشتر از سینما ارزشمند است.


ورزش در گرجستان

ورزش در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·بانوان در کشور گرجستان علاقه به ورزش‌های تناسب اندام و همینطور تعادل روحی دارند به طوری که در سال‌های اخیر شاهد ورود رشته یوگا در این کشور هستیم.

·مردم کشور گرجستان به ورزش‌های آبی نیز بسیار علاقه دارند به طوری که آقایان اغلب شنا را در برنامه‌های هفتگی خود قرار می‌دهند.

·در نظر داشته باشید که در این کشور فضای بسیار عالی ورزش‌های تیمی دیده می‌شود و فوتبال از دیگر ورزش‌های پرطرفدار در کشور گرجستان محسوب می‌شود

خرافات در گرجستان

خرافات در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور گرجستان در روز خاکسپاری عزیزان خود گریه نمی‌کنند! معتقد هستند که گریه سبب آزرده خاطر شدن روح مردگان می‌شود.

در این کشور افراد اجازه ندارند تصویر چهرهای مذهبی مشهور را ببوسند این کار معنی بسیار بدی از دید مردم کشور گرجستان دارد

در کشور گرجستان افراد در روز‌های سه شنبه کمتر غذا می‌خورند به طوری که معتقد هستند روزهای سه شنبه روز مرگ است و شاید پرخوری سبب مرگ شود. شرایط زندگی در کشور گرجستان به شکلی شده است که کمتر این قبیل شایعات دیده می‌شود.

شایعات در مورد گرجستان

شایعات در مورد گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·هر نوع شایعه در زمینه عدم امنیت در کشور گرجستان دروغ بوده و سیستم‌های امنیتی در کشور گرجستان روز به روز بیشتر می‌شود.

·اینکه طعم غذاهای کشور گرجستان با ذائقه ایرانیان ناسازگار است نمی‌تواند ارزشمند باشد.

·اینکه مردم این کشور سعی می‌کنند از مهاجران و توریست‌ها دوری کنند نیز واقعیت نداردموارد ممنوعه در گرجستان

موارد ممنوعه در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·در کشور گرجستان شما حق ندارید بزرگ‌تر از خود را با صدای بلند صدا بزنید

·افراد اجازه ایجاد تشویش عمومی را ندارند این کار با جرم زیادی همراه است

·بوق زدن در کشور گرجستان عموماً بسیار کم دیده می‌شود و افراد در مواقع ضروری بوق می‌زنند

·استفاده از نوشیدنی‌های الکلی تنها در مکان‌های دارای مجوز ، مجاز است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم گرجستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما در بخش‌های قبل توضیح دادیم که امنیت کشور گرجستان روز به روز در حال پیشرفت است به این ترتیب خطری مهاجران به کشور گرجستان را تهدید نمی‌کند اما به طور کلی بهتر است در آدرس پرسیدن از مردم این کشور کمی دقت نمایید! برای اجاره خانه در شهر تفلیس کشور گرجستان دقت نمایید برخی از خانه به دو شخص اجاره داده می‌شود! در یافتن کار در کشور گرجستان نیز سعی کنید آنچه که با علاقه شما سازگار است را انتخاب نمایید.

شرایط اقامت در کشور گرجستان به نسبت قبل کمی بهتر شده است اما نیاز به مدارک و شرایط ویژه ای است.

تشابهات قوانین گرجستان با ایران

تشابهات قوانین گرجستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

·در کشور گرجستان در هر شرایط باید قوانین رعایت شود. به بهانه‌های مختلف اجازه سرپیچی از قوانین وجود ندارد

·به هیچ عنوان اجازه تعرض به بانوان در این کشور دیده نمی‌شود. این موضوع یک قانون بسیار مهم است و با جریمه‌های بزرگی همراه است.

·رانندگی در کشور گرجستان با قوانین جدیدی همراه است.

گواهینامه و خرید ماشین در گرجستان

گواهینامه و خرید ماشین در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما به شما خرید ماشین دست دوم را پیشنهاد می‌کنیم. در نظر داشته باشید که گواهینامه کشور گرجستان به طور کلی با اعتبار یک ساله صادر می‌شود و شما باید هر سال آن را تمدید نمایید. رانندگی در کشور گرجستان کمی دشوار است و نیاز به رعایت قوانین دقیقی دارد.


سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در گرجستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ایران در تفلیس و کنسولگری ایران در شهر باتومی قرار دارد.

آدرس سفارت ایران در تفلیس در خیابان شماره 80 قرار دارد.


نوع پوشش مردم گرجستان

نوع پوشش مردم گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور گرجستان عموماً حجاب کافی دارند، بدحجابی در این کشور بسیار کم دیده می‌شود به طوری که اگر بخواهید در مکان‌های عمومی دقت نمایید اغلب بانوان از لباس‌های پوشیده استفاده می‌کنند. در زمان ورود به مساجد و کلیسا بانوان از لباس‌های پوشیده استفاده می‌کنند و حتی موی خود را می‌پوشانند.

حجاب در کشور گرجستان آزاد است اما به دلیل وجود تعداد زیادی از مسلمان در این کشور شاهد حجاب کافی هستیم. جوانان آزاد هستند از هر لباسی استفاده نمایند اما در مدارس و شرکت‌ها عموماً از یونیفرم‌های رسمی استفاده می‌شود. در کشور گرجستان به طور کلی افراد سعی می‌کنند از لباس‌های رنگی و پر طرح استفاده نمایند. دامن‌های رنگارنگ در جشن‌ها بسیار دیده می‌شود و بانوان از پیراهن‌های بلند استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید که در این کشور به سلیقه هم احترام گذاشته می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی گرجستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور گرجستان در منطقه قفقاز قرار دارد و در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است. این کشور از سمت غرب با دریای سیاه همسایه است و از سمت شمال نیز به روسیه مرز مشترک دارد. از سمت جنوب شرقی با آذربایجان هم مرز است. پایتخت کشور گرجستان شهر زیبای تفلیس است. این کشور دارای مساحت 69700 کیلومتر است. کشور گرجستان به طور کلی شامل 9 منطقه است. دو جمهوری خودمختار در این کشور دیده می‌شود.

مردم کشور گرجستان اغلب بسیار خونگرم هستند و مهربانی بخش مهمی از زندگی در کشور گرجستان محسوب می‌شود ، مردم کشور گرجستان سعی به به مهمان نوازی دارند و هرگز با افرادی که در لیست مهاجران کشور گرجستان قرار دارند رفتار بدی ندارند. برخی از افراد در مهاجرت به آب و هوا بسیار اهمیت می‌دهند که قصد داریم در این بخش به آب و هوای کشور گرجستان نیز بپردازیم.

تنوع آب و هوایی در کشور گرجستان بسیار شگفت انگیز است. به طوری که کوهستان‌های این کشور پوشیده برف است اما برخی از مناطق در طول سال بارندگی هم ندارد. آب و هوای کشور گرجستان خشک یا معتدل مرطوب است. در این کشور منابع طبیعی زیادی دیده می‌شود. خاک کشور گرجستان حاصلخیز است.

غذاهای گرجستان

غذاهای گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خینکالی از دسته غذاهای بسیار خوش طعم در کشور گرجستان محسوب می‌شود که شبیه به پیراشکی در ایران است. این غذا از خمیر تهیه می‌شود و درون این خمیر از گوشت و ادویه پر می‌شود. این غذا را می‌توان با سبزیجات معطر نیز سرو کرد.

چخبیلی از دیگر غذاهای سنتی در کشور گرجستان محسوب می‌شود که بسیار خوش طعم است. این غذا ترکیبی از سوپ گوشت گاو و مرغ است. در این غذا از سبزیجات بسیار خوش طعمی استفاده می‌شود. گوشت مرغ بخش مهمی از این غذا محسوب می‌شود.

چاناخی یکی از غذاهای بسیار سنتی در کشور گرجستان است که طعم دلنشینی دارد. در این غذا از سیب زمینی، بادمجان و سیر پخته شده استفاده می‌شود تکه‌های گوشت بسیار عالی در این غذا وجود دارد.

چاکاپولی از دیگر خورشت‌های بسیار محبوب و خوش طعم در کشور گرجستان است که طرفداران بسیار زیادی دارد این کشور از گوشت بره و یا گوساله تهیه می‌شود و درون آن از فلفل سبز و سیر استفاده می‌شود. نعنا و شوید و گشنیز بخش خوش طعم این غذا محسوب می‌شود.

شیشلیک یک کباب بسیار خوش طعم در کشور گرجستان محسوب می‌شود و از تکه‌های گوشت بره در آن استفاده شده است. برای طعم بهتر در این غذا از سبزیجات و فلفل و قارچ نیز استفاده می‌شود. این غذا باب طبع ایرانیان است. ایرانیان اغلب به غذاهای گوشتی بسیار علاقه دارند.

آخرین ویرایش: 2019-03-24 15:16:33 8,539