x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به گرجستان

اقامت گرجستان با شهروندی این کشور فرق دارد. شما با داشتن اقامت این کشور اجازه دارید که چندین سال در این کشور زندگی نمایید و البته حقوق شهروندی نیز برای شما در نظر گرفته می‌شود اما فردی که شهروند گرجستان است حق رأی در این کشور را دارد و می‌توانید پاسپورت گرجستان را دریافت نمایند. شما با اخذ اقامت گرجستان پس از گذشت 5 الی 6 سال می‌توانید شهروندی این کشور را اخذ نمایید. رعایت قوانین در این اصل بسیار مهم است. آمار مهاجرت به گرجستان در حال افزایش است و یکی از دلایلی که سبب افزایش مهاجرت به گرجستان شده است اقامت با خرید ملک است. در واقع این روش به نوبه خود شایع‌ترین راه اخذ اقامت دائم برای این کشور محسوب می‌شود. خرید ملک در گرجستان کار سختی نیست اما باید بدانید که خرید ملک در این کشور لزوماً یک دلیل برای اقامت دائمی نبوده و تنها یک گزینه کمک کننده است. میزان مهاجرپذیری کشور گرجستان بیشتر از قبل است به طور یکه امارها نشان می‌دهد این کشور به نسبت سال های گذشته 75 درصد رشد در زمینه مهاجر داشته است این رقم بی‌سابقه است.فضای اجتماعی راحت در کشور گرجستان سبب شده است که به یک مقصد متفاوت برای افراد تعیین شود. این کشور به نوبه خود از نظر هزینه‌های زندگی نیز ارزان است. سطح معیشت مردم کشور گرجستان به طور استاندارد تعیین شده است. میزان رضایت افرادی که مهاجرت به گرجستان را از زوایای مختلف قابل ارزیابی است. اولین دلیل کم بودن هزینه زندگی است. سیستم اقتصاد کشور گرجستان به صورتی است که روال زندگی در این کشور بسیار آسان بوده و هزینه‌ها همیشه در وضعیت کنترل شده دیده می‌شود کنترل قیمت اجناس سبب می‌شود که افراد برای آینده خود برنامه‌ریزی طولانی مدت داشته باشند و درآمد حاصل در این کشور نیز جنبه صحیحی به خود می‌گیرد. رضایت افرادی که مهاجرت به گرجستان را با هدف کاهش هزینه انتخاب کرده‌اند بیش از 85 درصد اعلام شده است که رقم قابل تأملی است. اقامت گرجستان برای ایرانیان و به طور کلی ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارد بنابراین افراد باید مهاجرت از طریق پناهندگی گرجستان را از ذهن خود بیرون کرده و سعی کنند از روش‌های قانونی در این زمینه استفاده نمایند شایان ذکر است که به طور کلی پناهندگی به گرجستان از طریق گرجستان با مسئولیت زیادی همراه است و نمی‌تواند یک گزینه خوب محسوب شود.

مشاوره مهاجرت به گرجستان

مهاجرپذیری گرجستان

مهاجرپذیری گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به گرجستان این روزها عجیب سر و صدا کرده است. این کشور در لیست کشورهای محبوب مهاجرتی برای ایرانی قرار دارد به طوری که روز به روز میل مهاجرت به گرجستان بیشتر می‌شود. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد برخی از افراد به دلیل شرایط کاری نامساعد در ایران به سراغ گرجستان می‌روند. برخی دیگر سعی می‌کنند این کشور را برای تحصیل انتخاب نمایند و برخی سرمایه خود را وارد کشور گرجستان می‌کنند در هر صورت مهاجرت به گرجستان ارزان و بی‌دردسر است. شما برای ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارید 

میزان مهاجرپذیری کشور گرجستان بیشتر از قبل است به طوریکه امارها نشان می‌دهد این کشور به نسبت سال‌های گذشته 75 درصد رشد در زمینه مهاجر داشته است این رقم بی‌سابقه است.

فضای اجتماعی راحت در کشور گرجستان سبب شده است که به یک مقصد متفاوت برای افراد تعیین شود. این کشور به نوبه خود از نظر هزینه‌های زندگی نیز ارزان است. سطح معیشت مردم کشور گرجستان به طور استاندارد تعیین شده است. اما در کل این کشور در لیست کشورهای ثروتمند قرار ندارد. اما به دلیل هزینه‌های ارزان زندگی و به نوعی زندگی راحت‌تر در کشور گرجستان شرایط برای افراد آسان‌تر شده است. در این کشور برج‌ها و خانه‌های لوکسی دیده می‌شود اما افرادی که بودجه کم‌تری دارند در منطقه‌های ارزان‌تر خانه ارزان قیمت اجاره یا خرید نمایند.

آمار مهاجران به گرجستان

آمار مهاجران به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجرت به گرجستان در حال افزایش است و یکی از دلایلی که سبب افزایش مهاجرت به گرجستان شده است اقامت با خرید ملک است. در واقع این روش به نوبه خود شایع‌ترین راه اخذ اقامت دائم برای این کشور محسوب می‌شود. خرید ملک در گرجستان کار سختی نیست اما باید بدانید که خرید ملک در این کشور لزوماً یک دلیل برای اقامت دائمی نبوده و تنها یک گزینه کمک کننده است.

ایرانیان مهاجرت به گرجستان را یک گزینه بسیار عالی می‌دانند، به طوری که می‌توانند رشد خود را در این کشور بیشتر ببیند، گردش اقتصادی در کشور گرجستان گسترده‌تر از قبل است به طوری که مردم از نظر زندگی نیز در رفاه بیشتری هستند.

افرادی که به هدف تحصیل وارد گرجستان شده اند 21 درصد بیشتر از سال گذشته بوده‌اند، این آمارها برای کسانی که به قصد کار و درآمد وارد این کشور شده‌اند در حدود 36 درصد بیشتر از سال گذشته اعلام شده است.

افرادی که در کشور خود نمی‌توانند یک خانه شخصی داشته باشند می‌توانند در این کشور به سادگی با شرایط عالی خانه خریداری نمایند در هر صورت میزان آمار مهاجرت به گرجستان روز به روز بیشتر از قبل است و این روال نشان می‌دهد که مردم این کشور پذیرای مهاجران هستند. شما برای خرید خانه در گرجستان باید از 20 هزار دلار هزینه به بالا در نظر بگیرید که بر اساس متراژ و محل قرار گرفتن خانه مشخص می‌شود ارزش ملک شما نشان دهنده هزینه تمام شده برای ان است. در نظر داشته باشید که وقتی فرد ملک خریداری می‌نماید یک سال اقامت موقت در این کشور دارد این روال تا 6 سال تکرار می‌شود و سپس می‌تواند اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

از دیگر دلایلی که سبب می‌شود آمار مهاجرت به گرجستان بیشتر شود فضا امن زندگی است در این کشور به طور کلی انگیزه زندگی بالا است و مردم شاد هستند مردم کشور گرجستان برای حل مشکلات خود سعی می‌کنند منطقی‌ترین روش‌های موجود را انتخاب نمایند و بسیار عاقلانه می‌اندیشند.

میزان رضایت مهاجران به گرجستان

میزان رضایت مهاجران به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان رضایت افرادی که مهاجرت به گرجستان را از زوایای مختلف قابل ارزیابی است. اولین دلیل کم بودن هزینه زندگی است. سیستم اقتصاد کشور گرجستان به صورتی است که روال زندگی در این کشور بسیار آسان بوده و هزینه‌ها همیشه در وضعیت کنترل شده دیده می‌شود کنترل قیمت اجناس سبب می‌شود که افراد برای آینده خود برنامه‌ریزی طولانی مدت داشته باشند و درآمد حاصل در این کشور نیز جنبه صحیحی به خود می‌گیرد. رضایت افرادی که مهاجرت به گرجستان را با هدف کاهش هزینه انتخاب کرده‌اند بیش از 85 درصد اعلام شده است که رقم قابل تأملی است. در هر صورت هزینه زندگی در این کشور از درآمد افراد کمتر است و پس‌انداز بخش مهم و پررنگ زندگی در گرجستان خواهد بود، چیزی که شاید این روزها در ایران کمتر دیده شود.

مورد بعدی در لیست رضایت مردم این کشور آزادی های اجتماعی است. مردم این کشور هیچ دخالتی در زندگی هم ندارند این اصل آنقدر مهم است که به یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به گرجستان تبدیل شده است. مردم این کشور به هیچ عنوان درگیر فضای کاری غیر اصولی نیستد فضای زندگی خود را کاملاً شخصی می‌دانند و هیچ نوع دخالت و قضاوتی در این کشور دیده می‌شود.

کشور گرجستان در لیست کشورهای گردشگری قرار دارد به طوری که افراد زیادی هر ساله این کشور را برای گشت و گذار انتخاب می‌کنند بنابراین مردم این کشور پذیرای نژادهای مختلف با فرهنگ مختلف و همینطور رنگ پوست و لهجه متفاوت هستند و این روال سبب می‌شود که ارزان مهاجرت به گرجستان بالا باشد. این کشور شدیداً بر روی گردشگری و و مهاجرپذیری سرمایه‌گذاری کرده است و فضای امنیتی بالایی که برای افراد فراهم سخته است سبب شده است که رضایت مهاجرت به گرجستان بیشتر از قبل باشد. در نظر داشته باشید که متعادل بودن زندگی در این کشور یک برگه برنده محسوب می‌شود.

راحت‌ترین روش مهاجرت به گرجستان

راحت‌ترین روش مهاجرت به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر صورت شما برای ورود به کشور گرجستان نیاز به ویزا ندارید اما برای ماندن این کشور و اقامت دائم و شهروندی آن نیاز به مجوزهای لازم خواهید داشت. یکی از روش‌های بسیار آسان برای اقامت این کشور خرید ملک است. بله خرید ملک که در بخش‌های قبل نیز اشاره شد در لیست ساده‌ترین گزینه‌های اقامتی محسوب می‌شود. شما می‌توانید طبق مبلغ تعیین شده از سوی دولت در این کشور ملک خریداری نمایید، ملک شما باید حداقل متراژ و شرایطی که از سوی اداره مهاجرت گرجستان اعلام می‌شود را دارا باشد. به این ترتیب به عنوان مثال اگر یک خانواده سه نفره باشید شرایطی که برای ملک مورد نظر ارائه می‌شود به نسبت یک خانواده یک نفر فرق دارد بنابراین جدیدترین اطلاعیه در این زمینه را پیش از هر نوع قرارداد مطالعه نمایید. شما پس از گذشت هفت سال از خرید ملک خود درخواست برای اقامت دائم می‌دهید و پس از ان شرایط به صورتی پیش می‌رود که می‌توانید به سادگی به شهروندی گرجستان فکر کنید.

البته روش‌های دیگری برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد که می‌تواند آسان باشد به عنوان مثال کسانی که مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب می‌کنند حتی زودتر از روش خرید ملک به اقامت دائم این کشور دست می‌یابند اما فرض ما این است که روش راحت برای مهاجرت به گرجستان یعنی روشی که هم از نظر زمانی آسان باشد و هم از نظر بودجه بتواند جامعه آماری بزرگی را پوشش دهد. این کشور به نوبه خود دارای فضای گردشگری بسیار عالی است می‌توانید یک دوره کوتاه مدت را در گرجستان گشت و گذار کرده و مشاهده نمایید که بهترین روش مهاجرت به گرجستان برای شما کدام است.


روش‌ های مهاجرت به گرجستان

روش‌ های مهاجرت به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به اینکه ورود به کشور گرجستان نیاز به ویزا ندارد عموماً افراد فکر می‌کنند کافیست چمدان خود را جمع کنند و بلیط تهیه نمایند اما اینطور نیست! باید بدانیم که اقامت گرجستان با شهروندی این کشور فرق دارد. شما با داشتن اقامت این کشور اجازه دارید که چندین سال در این کشور زندگی نمایید و البته حقوق شهروندی نیز برای شما در نظر گرفته می‌شود اما فردی که شهروند گرجستان است حق رأی در این کشور را دارد و می‌توانند پاسپورت گرجستان را دریافت نمایند. شما با اخذ اقامت گرجستان پس از گذشت 5 الی 6 سال می‌توانید شهروندی این کشور را اخذ نمایید. رعایت قوانین در این اصل بسیار مهم است.

در این بخش می‌خواهیم انواع جواز اقامت گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم: اقامت کاری گرجستان یکی از گزینه‌های بسیار مهم در این کشور محسوب می‌شود. کسانی که به عنوان کارآفرین وارد این کشور می‌شوند و یا کارمند و حتی فریلنسر ؟هستند می‌توانند از این نوع اقامت استفاده نمایند.

گزینه دوم مربوط به افرادی که روش تحصیل را انتخاب کرده‌اند و پس از اتمام درس خود باید برای اخذ اقامت دائم این کشور تصمیم درستی بگیرند.

دسته سوم اقامت خانوادگی گرجستان است. اعضای خانواده کسانی که اقامت گرجستان را دارند می‌توانند با داشتن این جواز به خانواده بپیوندند.

از دیگر گزینه‌هایی که برای مهاجرت به گرجستان دیده می‌شود اقامت شهروندان سابق گرجستان، اقامت افراد بدون ملیت ، اقامت خاص که برای افرادی که در کشور خود در تنش‌های امنیتی هستند در نظر گرفته شده است.

افراد می‌توانند مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرد که در این کشور فرد باید حداقل 120 هزار دلار هزینه در نظر بگیرد. اقامت موقت و دائم کشور گرجستان نیز از دیگر روش‌هایی است که برای مهاجرت به گرجستان در نظر گرفته می‌شود.

مهاجرت سرمایه گذاری به گرجستان

مهاجرت سرمایه گذاری به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش‌هایی که برای مهاجرت به گرجستان در نظر گرفته می‌شود روش سرمایه‌گذاری است. در روش سرمایه‌گذاری افراد می‌توانند ثبت شرکت را انتخاب نمایند. بیشترین نوع ثبت شرکت در این کشور در وضعیت مسئولیت محدود قرار دارد. البته انواع مختلفی برای ثبت شرکت در نظر گرفته می‌شود اما نوع شرکت با مسئولیت محدود یکی از گزینه‌های بسیار مهم و آینده‌دار خواهد بود.

برای ثبت شرکت در کشور گرجستان نیاز به پروانه دارید و با پروانه صادر شده برای ثبت شرکت فعالیت شما از نوع تجارت عمومی مجاز محسوب می‌شود. با داشتن این پروانه می‌توانید هر نوع کسب و کاری را در شرکت خود اعمال نمایید. البته در زمینه تولید و پخش مواد دارویی نیاز به مجوزهای دیگری دارید زیرا حساسیت این شغل زیاد است. با داشتن پروانه عمومی ثبت شرکت در این کشور شما می‌توانید رستوران و حتی مغازه  نیز ایجاد نمایید. از دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در گرجستان خرید ملک است. در حال حاضر به طور کلی اتباع خارجی اجازه به خرید ملک در کشور گرجستان دارند و این روال در صورتی به درستی پیش برود منجر به اقامت دائم خواهد شد. ارزش ملکی که در این کشور خریداری می‌شود باید بیش از 35000 دلار آمریکا باشد.

در هر صورتی مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری از دسته موارد بسیار مهم محسوب می‌شود این کشور به نوبه خود دارای فضای سرمایه‌گذاری درستی است و افرادی که به سراغ این روش بروند می‌توانند در زمانی کوتاه برای همسر و فرزند خود اقامت این کشور را فراهم سازند. این کشور دارای فضای ثابت سیاسی است. به طور که از نوع فساد و سیستم‌های کسب و کار غیر استاندارد در این کشور استفاده نمی‌شود. هزینه‌های راه اندازی کسب و کار در کشور گرجستان ارزان است و سبب می‌شود که افراد بتوانند به نتیجه خوبی دست یابند.

مهاجرت از طریق ازدواج به گرجستان

مهاجرت از طریق ازدواج به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق آخرین آماری که در زمینه مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج به دست ما رسیده است مشخص شده است که اگر یک فرد خارجی با یک تبعه گرجی ازدواج نماید پس از مدت یک مدت کوتاه می‌تواند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهد. این قانون برای زن و مرد یکی است اما اینطور که مشخص شده است دولت این کشور برای مردی که با یک زن گرجی ازدواج کند مدت زمان بیشتری طول می‌کشد و باید ارزیابی شود که ازدواج در وضعیت واقعی صورت گرفته است یا خیر. در این زمینه تحقیقات زیادی صورت می‌گیرد و نیاز به مدارکی است که کیفیت ازدواج را ارزیابی کند. البته این نکته را در نظر بگیرید که فرد برای مهاجرت به گرجستان ازطریق ازدواج باید گردش مالی خوبی داشته‌ باشد. افراد باید بیش از 18 سال سن داشته باشند. در زمان ازدواج هر دو شخص باید مجرد باشند. افراد باید سعی کنند بهترین شرایط را برای ازدواج اعلام نمایند. در نظر داشته باشید که مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج یک موضوع مهم بوده و از سوی این کشور به طور دقیق ارزیابی می‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور گرجستان در زمینه مهاجرت بهتر از قبل عمل کرده است. در نظر داشته باشید اگر شما پس از ازدواج طبق جریان پناهندگی در این کشور زندگی می‌کنید به شما اقامت مربوطه داده نمی‌شود. پاسپورت معتبر از بخش‌های بسیار مهم مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج است.

در زمان ازدواج از دو شخص باید حداقل یک شاهد برای ازدواج داشته باشد این شاید باید دارای کارت شناسایی باشد و از سلامت روانی کامل برخوردار باشد.

ازدواج دوم در کشور گرجستان ممنوع است. در صورتی که پس از ازدواج صاحب فرزند شوید روند شهروندی برای شما با سرعت بیشتری پیش می‌رود زیرا پلیس گرجستان این موضوع را به معنی صوری نبودن ازدواج شما معنی خواهد نمود و شانس شما در این زمینه افزایش خواهد داشت. در نهایت شما باید به زبان گرجی، تاریخ و جغرافیای این کشور تسلط داشته باشید.

مهاجرت از طریق تولد به گرجستان

مهاجرت از طریق تولد به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در نظر داشته باشید که یک شهروند گرجستان نمی‌تواند همزمان شهروند کشور دیگری باشد. این روال در قانون اساسی نیز ذکر شده و تنها یک سری شرایط خاص برای این افراد فراهم شده است.

در نظر داشته باشید که حداقل یکی از والدین فرزند متولد شده باید شهروند این کشور باشند. در صورتی که والدین فرزند دارای ملیت خاصی نیستند اما فرزند در خاک این کشور متولد شده است شرایط برای او به سادگی فراهم شده است و می‌تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

در صورتی که فرزند پیش از تاریخ 1975 متولد شده باشد و حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد می‌تواند شهروند این کشور شود و ملیت پدر و مادر وی ارزیابی نمی‌شود.

مهاجرت پناهندگی به گرجستان

مهاجرت پناهندگی به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک موضوع را در همینجا به طور دقیق بررسی می‌کنیم یکی از دلایلی که سبب می‌شود افراد مهاجرت به گرجستان از طریق پناهندگی را انتخاب نمایند این است که بتوانند از این روش به کشورهای بزرگ اروپایی فرستاده شوند این تصویر را همین حالا از ذهن خود برای همیشه بیرون نمایید. گرجستان یک کشور امن است و کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی از سوی گرجستان را اغلب رد می‌کنند زیبا دلیلی ندارد یک فرد از یک کشور امن بخواهد وارد فضای دیگری شود.

بودجه‌ای که از سوی سازمان ملل برای پناهندگان در نظر گرفته است ماهانه به میزان 80 دلار است. این بودجه تنها به میزان 5 وعده غذا در ماه است! همین!

طبق قانون مهاجرت به گرجستان از طریق پناهندگی مدت زمانی که برای بررسی پرونده افراد در نظر گرفته می‌شود 6 ماه است اما در عمل این پروسه چند ساله بوده و در این مدت خدا می‌داند که چه بلایی قرار است سر پناهجویان آید.

ادعای دروغ در زمینه مهاجرت به گرجستان از طریق پناهندگی بسیار دیده شده است و این روال به نوبه خود سبب شده است که این درخواست اغلب رد شود.

اقامت گرجستان برای ایرانیان و به طور کلی ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارد بنابراین افراد باید مهاجرت از طریق UN گرجستان را از ذهن خود بیرون کرده و سعی کنند از روش‌های قانونی در این زمینه استفاده نمایند شایان ذکر است که به طور کلی پناهندگی به گرجستان از طریق گرجستان با مسئولیت زیادی همراه است و نمی‌توان یک گزینه خوب محسوب شود.

مهاجرت تحصیلی‌ به گرجستان

مهاجرت تحصیلی‌ به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل می‌توانید در ابتدا وارد خاک این کشور به صورت کوتاه مدت شوید در این روال می‌توانید با دانشگاه‌های مختلف ارتباط بگیرید تا شرایط تحصیل مشخص شود و همینطور می‌توانید خانه اجاره نمایید سپس با اخذ گواهی پذیرش دانشگاه شرایط برای تحصیل در کشور گرجستان برای شما فراهم می‌شود. پس از گذشت 6 الی 12 ماه از اقامت شما می‌توانید برای دریافت مجوز تحصیلی این کشور اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که شما پس از تحصیل خود باید وارد کار شوید تا بتوانید برای اقامت دائم و شهروندی این کشور اقدام نمایید. یعنی باید مدت کافی از فعالیت شما در گرجستان بگذرد تا شرایط برای اقامت این کشور فراهم شود. یک نکته مهم در این بین وجود دارد. افرادی که قصد دارند در کشور گرجستان در دوره‌های کارشناسی تحصیل نمایند باید بدانند که طول تحصیل 4 سال است و زبان تحصیل نیز اغلب گرجی است واحدهای درسی اغلب در وضعیت تئوری قرار دارد. اینکه بخواهید دوره کارشناسی را به زبان انگلیسی بگذرانید انتخاب برای شما بسیار محدود خواهد بود.

تحصیل کارشناسی ارشد در کشور گرجستان به طور کلی 2 سال به طول می‌انجامد و زبان تحصیل انگلیسی اعلام شده است. زبان تحصیل در این مسیر بسیار مهم است و افراد باید مدرک زبان آیلتس داشته باشند. تحصیل برای مقطع دکترا در این کشور 5 سال طول می‌کشد شما برای پذیرش در این دوره باید رزومه خوبی داشته باشید. رزومه شما باید با فعالیت‌های پژوهشی همراه باشد مدرک زبان و همینطور مقالات علمی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته مهم در زمینه مهاجرت به گرجستان این است که فرد نمی‌تواند با داشتن مجوز تحصیل برای اقامت دائم این کشور درخواست دهد پس از تحصیل شما باید به فکر اخذ مجوز کار یا سرمایه‌گذاری باشید به این ترتیب شرایط برای شما به خوبی فراهم می‌شود. افراد باید مدرک زبان تافل بالای 80 داشته باشند. در غیر این صورت باید در دوره‌های زبان 130 ساعته این کشور شرکت نمایند. هزینه تحصیل مقطع کارشناسی 2500 الی 3000 دلار است و برای ارشد بالای 4500 دلار هزینه در نظر گرفته شود. برای دوره دکترا در این کشور نیاز به هزینه 5000 دلاری است.

مهاجرت کاری گرجستان

مهاجرت کاری گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای مهاجرت به گرجستان از طریق کار نیاز به دریافت مجوز کار دارید. با داشتن این مجوز مجاز به کار در گرجستان هستید و باید طبق زمان تعیین شده با تمدید ویزا خود اقدام نمایید یک نکته بسیار مهم در زمینه کاری در کشور گرجستان وجود دارد. افراد بدون داشتن مجوز کار نمی‌توانند به مدت طولانی در این کشور کار نمایند. افراد یک ویزای بلند مدت دریافت می‌کنند در دوره‌ای که مشغول به کار هستند میزان حقوق و همینطور شرایط کاری افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در صورتی که کار در وضعیت موقتی قرار داشته باشد و یا کوتاه مدت باشد فرد نمی‌تواند به اقامت دائم این کشور دست یابند و دچار مشکل خواهد شد. اینطور که مشخص شده است در کشور گرجستان شرایط برای کار به صورت دوره ‌ای در نظر گرفته شده است افراد باید یک گواهی کار از سوی کارفرما این کشور دریافت نمایند نیاز است که فرد تخصص مشخصی داشته باشد تا بتواند به کار خوب دست یابد. در صورتی که در زمینه مشخصی تخصص دارید می‌توانید به سادگی رزومه‌ای قوی برای خود تهیه نمایید سپس می توانید با کارفرما وارد صحبت شوید. در نظر داشته باشید که ورود به فعالیت‌های کارآموزی می‌تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود. از طرف دیگر افرادی که به طور کلی سعی می‌کنند در یک زمینه به درآمد خوبی دست یابند باید تخصص خود را افزایش دهند. پس از گذشت شش سال برای درخواست شهروندی این کشور درخواست می‌دهید  که روال کاری شما بسیار مهم است.

مهاجرت از طریق همراه به گرجستان

مهاجرت از طریق همراه به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند می‌توانند پس از گذشت یک دوره مشخص به سادگی برای همراه خود نیز اقامت درخواست دهند.

از طرفی اگر خویشاوندان ما در این کشور زندگی می‌کنند شرایط برای اخذ اقامت به سادگی برای شما فراهم شده است در نظر داشته باشید که افراد به واسطه گواهی دعوتنامه‌ای که از سوی خویشاوندان خود دریافت می‌کنند می‌توانند اقامت این کشور را به دست آورند. مورد بعدی در این زمینه به این صورت است که اگر فردی با هدف کسب و کار وارد کشور گرجستان شده است و درامد خوبی در این کشور دارد می‌تواند برای همسر و فرزند خود درخواست اقامت نماید البته باید به مدت مشخصی از اقامت وی گذشته باشد و بودجه و شرایط کاری وی نیز به طور دقیقی مشخص باشد.

مهاجرت توریستی به گرجستان

مهاجرت توریستی به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ایرانیان می‌توانند با مجوز کوتاه مدت وارد کشور گرجستان شده و گشت و گذار نمایند و نیاز به اخذ ویزا نخواهد بود افراد باید پاسپورت معتبر داشته باشند. باید مدارکی ارائه دهند که مشخص نماید از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند. در این زمینه سختگیری‌های کمی دیده می‌شود و هیچ مشکلی نخواهد بود.


مهاجرت شرایط خاص به گرجستان

مهاجرت شرایط خاص به گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با توجه به اینکه سوالات در زمینه مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک بسیار زیاد است ما در بخش شرایط ویژه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. در نظر داشته باشید که حداقل ارزش ملک شما باید 35000 دلار آمریکا باشد و دیگر نیاز به هزینه اضافی نخواهید داشت. پس از گذشت هر سال می‌توانید اقامت خود را در وضعیت تمدید قرار دهید و در صورتی که این کار به صورت شش سال متولی صورت می‌گیرد می‌توانید اقامت گرجستان از طریق خرید ملک را برای خود به نتیجه برسانید. افراد باید پاسپورت معتبر داشته باشند . و میزان بودجه کافی در این زمینه را نیز ارائه دهند.

در هر صورت مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک یکی از مطمئن‌ترین روش‌های موجود است و می‌تواند به نسبت روش‌های سرمایه‌گذاری هزینه کم‌تری را در بر بگیرد. شما برای خرید ملک نیاز به حضور در این کشور ندارید . شما می‌توانید در این روش در کشور گرجستان به دنبال اخذ ویزای شینگن باشید به این ترتیب شرایط برای مهاجرت شما به کشورهای دیگر آسان‌تر می‌شود. ملک در کشور گرجستان شامل وضعیت مالیات نبوده و شما پس از خرید خانه در گرجستان و گرفتن اقامت دیگر نیاز به پرداخت مالیات نخواهید داشت. شما با درآمدی معادل با 500 دلار در ماه یک زندگی بدون مشکل در این کشور خواهید داشت.

از دیگر روش‌هایی که برای مهاجرت به گرجستان دیده می‌شود و در شرایط خاص قرار دارد کارآفرینی و همینطور شرکت در مسابقات مختلف است که هر یک مدت زمان کوتاهی برای اقامت در این کشور در اختیار شما قرار می‌دهند. ثبت شرکت در گرجستان به صورت شعبه و نمایندگی نیز یک روش خوب محسوب می‌شود. شرایط اقامت در گرجستان عموماً برای جوانان بهتر است.


شهرهای مهاجر پذیر گرجستان

شهرهای مهاجر پذیر گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تفلیس یکی از زیباترین شهرهای کشور گرجستان محسوب می‌شود و پایتخت این کشور است و از نظر وسعت نیز بسیار بزرگ است. این کشور به نوبه خود از نظر تجاری و گردشگری در وضعیت بسیار عالی قرار دارد. تفلیس در بخش شرق این کشور قرار دارد. در این شهر فرهنگ‌های متنوعی دیده می‌شود و مردم به سادگی در کنار هم زندگی می‌کنند شهر تفلیس یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود و دارای مذهب های مختلفی است.

باتومی از دیگر شهرهای مهم و بزرگ گرجستان است که در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد آب و هوای معتدل این شهر سبب شده است که ایرانیان آن را برای زندگی انتخاب نمایند این کشور دارای فضای توریستی بسیار عالی است از نظر کسب و کار نیز گزینه خوبی محسوب می‌شود

کوتائیسی سومین شهر بزرگ در کشور گرجستان است این شهر در مرکز ناحیه ایمرتی قرار دارد و در بخش غربی این کشور است. این شهر دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است. تراکم جمعیت در این شهر کم است و به طور کلی در صنعت تولید و ساخت فضای خوبی دارد.

روستاوی از دیگر شهرهای مهم کشور گرجستان است که البته تعداد مهاجر کمتری در این شهر دیده می‌شود و شاید یکی از دلایل این موضوع زمستان‌های سرد و آب و هوای خشک است. این شهر یکی از مراکز صنعتی در کشور گرجستان محسوب می‌شود. روستاوی به نوبه خود یک شهر دیدنی و تاریخی محسوب می‌شود.

متسختا یکی از قدیمی‌ترین شهرهای گرجستان محسوب می‌شود که دورتادور آن توسط کوهستان‌های محاصره شده است. این کشور دارای معماری بسیار خاصی بوده و در فضای کشاورزی و دامداری نیز توانسته به خوبی ظاهر شود. شایان ذکر است که این شهر به نوبه خود از بهترین ساختمان‌های باستانی تشکیل شده است.

اخذ ویزای گرجستان

اخذ ویزای گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارید اما با توجه به هدفی که دارید نیاز به مجوز خواهید داشت. مجوز‌ها دارای مدت اعتبار مشخصی هستند و قابلیت تمدید دارند، به طوری که اگر یک فرد بخواهد در این کشور کسب و کار راه اندازی نمایند باید مجوز کار داشته باشد این در حالی است که اگر بخواهید شرکت ثبت نمایید باید به طور کلی پروانه اعتبار عمومی داشته باشید بنابراین شما برای مهاجرت به گرجستان راه سختی در پیش ندارید کافیست همه چیز قانونی پیش برود. اقامت گرجستان با اجاره خانه از دیگر روال بسیار مهم محسوب می‌شود.

اخذ اقامت گرجستان

اخذ اقامت گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت گرجستان افراد باید سعی کنند یک روال بسیار عالی را در نظر بگیرند در ابتدا باید روش اقامتی را مشخص نمایید یعنی باید مشخص شود که با هدف کار وارد این کشور شده‌اید و یا با خرید ملک می‌خواهید به اقامت این کشور دست یابید. همینطور می‌توانید روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری را انتخاب نمایید در هر صورتی با توجه به نوع روش مهاجرت به گرجستان که انتخاب کرده‌اید مدت زمان 3 سال الی 5 ساله باید طی شود تا بتوانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید. هزینه اقامت در گرجستان بسیار ارزان‌تر از سایر کشورهای اروپایی است اما شاید کاریابی در گرجستان کمی زمانبر باشد.

اخذ پاسپورت گرجستان

اخذ پاسپورت گرجستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که به مدت سه الی 10 سال در کشور گرجستان زندگی کرده‌اند می‌توانند درخواست پاسپورت این کشور را ارائه دهند. فرد باید ثابت نماید علاقه به زندگی در گرجستان دارد، باید گر‌دش مالی درستی ارائه شود. نیاز است که کسب و کار وی در این کشور مشخص باشد. بررسی می‌شود که آیا به زبان گرجی تسلط دارد یا خیر بررسی می‌شود که آیا می‌تواند از پس هزینه‌های زندگی بر آید. مشخص می‌شود که اگر ازدواج با تبعه گرجی دارد ازدواج او در وضعیت واقعی است یا خیر و این روال به طور کلی بارها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد اما آمارها نشان می‌دهد که اخذ پاسپورت گرجستان به نسبت سایر کشورها آسان‌تر است و این کشور در لیست کشورهای مهاجر پذیر قرار دارد. شرایط مهاجرت به گرجستان به نسبت سال‌های قبل آسان‌تر شده است.


آخرین ویرایش: 2019-03-24 15:16:33 6,656