x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در تاجیکستان

کشور تاجیکستان یک کشور کوهستانی است و در بخش آسیای میانه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای دوشنبه است که مشهور به بازارهای خرید و فضای شهری بزرگ است. بیشتر کارخانه‌ها در این شهر قرار دارد. در نظر داشته باشید که تاجیکستان با افغانستان و ازبکستان و قرقیزستان و چین همسایه است. این کشور محصور در خشکی است و مساحتی بالغ بر 143100 کیلومتر مربع دارد. جمعیت تاجیکستان بیش از 9 میلیون ارزیابی شده است. به طور کلی این کشور فضای تاریخی زیادی را در سال‌های اخیر پشت سر گذاشته است و دوره‌های زیادی تحت اشغال روسیه بوده است. دستمزد در کشور تاجیکستان 1564.00 سامانی کشور تاجیکستان برای هر ماه اعلام شده است. اینطور که مشخص است که دستمزد در تولید در این کشور 1558.10 سامانی برای هر ماه است ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت سن بازنشستگی برای مردان در کشور تاجیکستان 63 سال است. حقیقت این است که کارهای کشور تاجیکستان سختی زیادی ندارد و دولت ارزیابی کرده است که آقایان تا سن 63 سالگی می‌توانند به سادگی در کارهای مختلفی حضور داشته باشند. ویزای تجاری نوع دیگری از روش‌های کاری در کشور تاجیکستان محسوب می‌شود. این ویزا به طور کلی برای مدت یک سال صادر می‌شود و اجازه تمدید سال به سال دارد. در این نوع ویزا شرایط به شکلی است که افراد بتوانند شاخه‌های اقتصادی دقیقی را پیش بینی نمایند. حقیقت امر این است که این ویزا می‌تواند برای مسیرهای تجاری ارزش مهمی داشته باشد.

مشاوره زندگی در تاجیکستان
فهرست

حداقل حقوق در تاجیکستان

حداقل حقوق در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور تاجیکستان در حال حاضر 2.30 درصد است که البته در دوره‌ای مشخص نرخ بیکاری در کشور تاجیکستان به 3.13 درصد نیز رسیده است. در هر صورت که وضعیت نرخ بیکاری 12 درصدی در ایران نشان می‌دهد که وضعیت کسب و کار در کشور تاجیکستان خوب است. در این کشور به تعداد 2254900 نفر مشغول به کار هستند. در نظر داشته باشید که تعداد افراد شاغل در این کشور روز به روز بیشتر می‌شود. دستمزد در کشور تاجیکستان 1564.00 سامانی کشور تاجیکستان برای هر ماه اعلام شده است. اینطور که مشخص است که دستمزد در تولید در این کشور 1558.10 سامانی برای هر ماه است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت سن بازنشستگی برای مردان در کشور تاجیکستان 63 سال است. حقیقت این است که کارهای کشور تاجیکستان سختی زیادی ندارد و دولت ارزیابی کرده است که آقایان تا سن 63 سالگی می‌توانند به سادگی در کارهای مختلفی حضور داشته باشند. سن بازنشستگی برای زنان 58 سال است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت جمعیت کشور تاجیکستان بیش از 9  میلیون نفر است که رقم مشخصی است. از یاد نبرید که بررسی حداقل حقوق در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر با تغییرات مشخصی همراه شده است. اما دولت دست به تفکیک رشته و تقسیم‌بندی شغل‌ها زده تا شرایط کاری برای هر شغل از نظر سختی و آسانی مهیا باشد. از یاد نبرید که بررسی حداقل حقوق در کشور تاجیکستان بر اساس چندین اصول مهم ارزیابی می‌شود و مشخص است که دولت در این زمینه دقت نظر دارد. کار در کشور تاجیکستان به طور کلی دارای شرایط ویژه‌ای است. برای خرید ملک در کشور تاجیکستان نیاز به سرمایه مشخصی دارید. شرایط اقامت کشور تاجیکستان برای افرادی که سرمایه خوبی دارند مشخص شده است.

میانگین درآمد در تاجیکستان

میانگین درآمد در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت کاری در کشور تاجیکستان از ایران بهتر است اما این به معنی یک فضای کاری خوب و یا کار در کشور تاجیکستان با حقوق بالا نخواهد بود. این کشور هنوز زیرساخت‌های قوی در زمینه کاری ندارد و به طور کلی طبق آمارهای بانک جهانی در کشور تاجیکستان نوسانات شغلی بسیار زیاد است. میزان دستمزد در کشور تاجیکستان متوسط است که البته از نظر عده‌ای شاید این میزان دستمزد پایین به نظر برسد. به طور کلی در نظر داشته باشید که مسیر کاری در کشور تاجیکستان در دوره‌های مختلفی ارزیابی می‌شود. سرمایه‌گذاری و درآمد در کشور تاجیکستان از موضوعاتی است که می‌تواند منجر به اقامت دائم شود. در کشور تاجیکستان وضعیت کارخانه‌ها ضعیف است و کسانی که به قصد کار وارد کشور تاجیکستان می‌شوند اگر بتوانند با سرمایه‌ای کم ورود به این بخش داشته باشند قطعاً برنده خواهند شد. کار در بخش تغذیه در کشور تاجیکستان بسیار خوب است به طوری که لاین‌های مرغداری و گاوداری و پرورش ماهی در کشور تاجیکستان دارای شرایط مخصوص به خود هستند. از یاد نبرید که سرمایه‌گذاری‌های کلان در کشور تاجیکستان صورت می‌گیرد که به طور کلی نیاز به ارزشمندی درستی دارد اما میانگین درآمد در بخش تغذیه به نسبت سایر بخش‌ها بیشتر اعلام شده است. در کشور تاجیکستان سیستم زندگی مشخص است مشخص بودن سیستم زندگی خود یک برگ برنده محسوب می‌شود که بتوانید ورود به بخش کاری داشته باشید که نیاز بازار است. شما باید بتوانید درآمدزایی در کشور تاجیکستان را به صورت دوره‌ای ارزیابی کنید. به عنوان مثال یک پزشک در کشور تاجیکستان از نظر درآمدزایی در وضعیت بالایی قرار دارد اما افرادی که سایر شاخه‌های پزشکی را مطالعه کرده‌اند در این زمینه به نتیجه خوبی نرسیده‌اند. حقیقت این است که درآمدزایی در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر توانسته به شکلی پیش برود که بتواند رویکردهای دقیق و مشخصی را مدنظر قرار دهد. آمارها نشان می‌دهد که نیروی کاری در کشور تاجیکستان توانسته یک سری لاین درآمدزایی را در پیش بگیرد. هزینه زندگی در کشور تاجیکستان به  طور کلی ارزان است. شرایط زندگی در کشور تاجیکستان در شهر دوشنبه از نظر کاری بهتر است.

درآمدزایی در کشور تاجیکستان در زمینه مهندسی نیز از دیگر گزینه‌هایی است که شاید بتوان از  ان به عنوان شغل پرسود نیز یاد نمود. در رشته‌های مهندسی فقط و فقط تجربه و مهارت ارزیابی می‌شود. مهارت اندوزی در این لاین رویکردهای دقیقی دارد و مشخص است که افراد می‌توانند به میزان سرمایه مشخص دست یابند. برای درآمدزایی در کشور تاجیکستان باید بتوانید هم اصول و شرایط مهمی را مدنظر قرار دهید و هم سعی کنید ساختار ارزشمند اقتصادی را پوشش دهید. در هر صورت درآمدزایی در کشور تاجیکستان بر اساس میزان بودجه شما مشخص می‌شود. زیرساخت‌های اقتصادی در کشور تاجیکستان از سوی دولت و تیم‌های پژوهش اقتصادی ارزیابی می‌شود و خوشبختانه در این زمینه کشور تاجیکستان توانسته از ساده‌ترین مسیر اقتصادی برخوردار شود. طبق آمارهای دیده شده در کشور تاجیکستان این کشور به عنوان یک روتین اقتصادی فعالیت می‌کند و نیروی کاری در این راستا نیز مشخص و ارزشمند هستند. اجاره خانه در شهر دوشنبه در کشور تاجیکستان از نظر هزینه از تهران ارزانتر است.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در تاجیکستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای کار در کشور تاجیکستان نیاز به ویزا دارید و ویزا در این رابطه به سه دسته مهم تقسیم می‌شود. عده‌ای می‌توانند از ویزای سرمایه‌گذاری استفاده نمایند با این رویکرد که ثبت شرکتی داشته باشند و یک شغل مناسب راه‌اندازی نمایند. هدف سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان به طور کلی دو ساله بوده و میزان سود و ضرر در این زمینه نیز 2 ساله ارزیابی می‌شود.

ویزای تجاری نوع دیگری از روش‌های کاری در کشور تاجیکستان محسوب می‌شود. این ویزا به طور کلی برای مدت یک سال صادر می‌شود و اجازه تمدید سال به سال دارد. در این نوع ویزا شرایط به شکلی است که افراد بتوانند شاخه‌های اقتصادی دقیقی را پیش‌بینی نمایند. حقیقت امر این است که این ویزا می‌تواند برای مسیرهای تجاری ارزش مهمی داشته باشد.

ویزای کاری کشور تاجیکستان به طور کلی برای کسانی است که با یکی از شرکت‌ها یا موسسات فعال در کشور تاجیکستان فعالیت می‌کنند و قراردادی بین افراد بسته شده است. در نظر داشته باشید که این نوع ویزا به مدت 3 ماه زمان نیاز دارد که به نتیجه برسد. از یاد نبرید که برای تمدید این ویزا نیاز است که به طور دقیق وضعیت کاری شما و نوع تخصص شما ارزیابی شود. امید است که ویزای کاری کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر بهبود درستی داشته باشد و رسیدن به شغل مناسب در این کشور بتواند راستای خوبی را در پیش بگیرد. ویزای کاری کشور تاجیکستان دارای شرایط درستی است و در این زمینه دولت سعی به ارزیابی مشخصی دارد. برای اخذ این ویزا نیاز به سابقه کار یا مهارت کاری دارید. می‌توانید مسیر کاری درستی در پیش داشته باشید. این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که همسر و فرزندان خود را با خود همراه کنید به آن‌ها اجازه تحصیلی و کار داده می‌شود. می‌توانید رویکردهای دقیق و درستی در زمینه کاریابی در کشور تاجیکستان داشته باشید. از یاد نبرید که کاریابی در کشور تاجیکستان از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر بارها مورد بررسی افراد مختلف قرار گرفته است. سایت‌های مختلفی در کشور تاجیکستان برای کار هستند که می‌توانند پیشنهادهای خوبی در اختیار شما قرار دهند. همینطور مراکز تحقیق و پژوهش در کشور تاجیکستان نیز از جمله فضاهای کاری خوب برای دانشجویان محسوب می‌شود. مشخص است که اخذ ویزای کاری کشور تاجیکستان می‌تواند یک پروسه طولانی مدت باشد اما روند آن نتیجه بخش است. حقیقت این است که کارآفرینی در کشور تاجیکستان می‌تواند امتیاز درآمدزایی بالاتری داشته باشد در این کشور کسانی که ایده کاری خوبی دارند و به قصد ایجاد فضای کاری وارد کشور تاجیکستان می‌شوند باید بتوانند اصول و قوانین خاصی را مدنظر قرار دهند. برای اخذ ویزای کاری کشور تاجیکستان باید بتوانید چندین مورد را بررسی کنید و البته که دولت باید از شما به عنوان یک نیروی کاری سودآور یاد نماید. برای کاریابی در کشور تاجیکستان بهتر است که ساختار کاری شما ارزیابی شده باشد.

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در تاجیکستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور تاجیکستان به نسبت ایران پایین‌تر است. اینطور که مشخص است هزینه‌های ماهانه زندگی یک دانشجو در کشور تاجیکستان در صورتی که در خوابگاه زندگی کند 200 دلار و اگر بخواهد خانه اجاره نماید به 400 دلار در ماه می‌رسد.

هزینه تحصیل در کشور تاجیکستان به طور کلی بین  2000 الی 3000 دلار در سال اعلام شده است که بر اساس رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل شما ارزیابی می‌شود. هزینه زندگی دانشجویی در کشور تاجیکستان مشابه با ایران است. مثلاً اگر بخواهید یک خانه دو خوابه با همه امکانات داشته باشید باید 300 دلار اجاره در نظر داشته باشید. هزینه شهریه دانشگاه در کشور تاجیکستان در مقطع لیسانس از 1500 دلار آغاز شده و برای مقطع فوق لیسانس به 2500 دلار می‌رسد این موضوع برای مقطع دکترا نیز در حدود 2500تا 3000 دلار است. دانشگاه‌های کشور تاجیکستان وضعیت کمک هزینه تحصیلی خوبی برای افراد در نظر می‌گیرند. میزان هزینه‌های تحصیلی در کشور تاجیکستان به طور کلی به دانشجویان مقطع دکترا بیشتر است. وضعیت مسکن در کشور تاجیکستان ضعیف است و به طور کلی مسکن در کشور تاجیکستان قیمت بالایی ندارد. شما برای استفاده از باشگاه تناسب اندام در کشور تاجیکستان باید برای هر ماه در حدود 300 سامانی کشور تاجیکستان هزینه در نظر داشته باشید. در صورتی که به فکر اجاره زمین تنیس هستید در حدود 100.00 سامانی هزینه دارید. برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور تاجیکستان نیاز به 40 سامانی هزینه است. در صورتی که افراد نیاز به نگهداری کودک خود در مهد کودک داشته باشند بین 200 الی 1000 سامانی هزینه نیاز است. مدارس بین‌المللی برای یک سال تحصیل 24899.45 سامانی هزینه دریافت می‌کنند.

هزینه‌های عمومی شامل برق و گرمایش و آب و زباله در این کشور برای یک آپارتمان 85 متر مربعی در کشور تاجیکستان بین 150 الی 400 سامانی هزینه در بر دارد. شما برای یک دقیقه صحبت با تلفن همراه در کشور تاجیکستان باید بین 0.67 سامانی هزینه پرداخت نمایید. مشخص است که هزینه اینترنت در این کشور تغییرات زیادی دارد. هزینه ورزش و تفریح در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است به طوری که افراد برای تفریح در این کشور نیاز به پول بالاتری دارند.

برای خرید شلوار جین در کشور تاجیکستان باید 237.5 سامانی هزینه پرداخت نمایید و برای خرید یک دست لباس تابستانی در این کشور نیز هزینه شما 125 سامانی است. یک جفن کفش نایک در سایز متوسط در کشور تاجیکستان 470 سامانی هزینه دارد. 1 جفت کفش مردانه در کشور تاجیکستان به ارزش 466.67 سامانی هزینه در بر دارد. به طور کلی هزینه اجاره ماهانه در کشور تاجیکستان بر اساس نوع آپارتمان و شرایط آن ارزیابی می‌شود و به طور کلی بودجه‌ها شرایط مشخصی دارند. هزینه زندگی در کشور تاجیکستان مناسب است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در تاجیکستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور تاجیکستان به شرح زیر است:

 

غذا، رستوران ارزان قیمت

32.5

SM

 

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره

100.00

SM

 
     

شیر (به طور منظم)، (1 لیتر)

7.04

SM

 

کباب نان سفید تازه (500 گرم)

2.84

SM

 

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

11.75

SM

 

تخم مرغ (به طور منظم) (12)

10.88

SM

 

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

40.00

SM

 

سینه مرغ (، بدون پوست)، (1 کیلوگرم)

20.33

SM

 

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

45.25

SM

 

سیب (1 کیلوگرم)

12.73

SM

 

موز (1 کیلوگرم)

21.33

SM

 

پرتقال (1 کیلوگرم)

19

SM

 

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

7.5

SM

 

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

3.75

SM

 

پیاز (1 کیلوگرم)

3.16

SM

 

کاهو (1 سر)

5.00

SM

 

آب (بطری 1.5 لیتر)

3.5

SM

 

اقتصاد در تاجیکستان

اقتصاد در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور تاجیکستان در بین کشورهای آسیای مرکزی از همه کمتر است و این موضوع بر روی اقتصاد کشور تاجیکستان تأثیر زیادی گذاشته است. به طور کلی کشور تاجیکستان کوهستانی است و این موضوع سبب می‌شود که بخش کمی از خاک‌های این کشور قابل استفاده باشد. یکی از محصولات بسیار مهم در کشور تاجیکستان پنبه است که بخش مهمی از اقتصاد را شناسایی می‌کند. از یاد نبرید که به طور کلی اقتصاد کشور تاجیکستان از مواردی است که در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. در این کشور مقدار مواد معدنی کم است اما تنوع مواد معدنی بسیار زیاد بوده و این رویه سبب می‌شود که به طور کلی از این نظر محکم باشد. وضعیت بیکاری در کشور تاجیکستان بهبود داشته است و خوشبختانه دولت سعی کرده وضعیت نرخ تورم در کشور تاجیکستان را نیز کاهش دهد. در کشور تاجیکستان منابع اندکی از نفت نیز دیده می‌شود و رتبه اقتصادی آن زیاد است. به طور کلی شرکای صادرات به کشور تاجیکستان اغلب هلند و ایران و ترکیه هستند و محصولات صادراتی خوب در این کشور نیز برق و پنبه و میوه و سبزیجات است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد واردات به کشور تاجیکستان بیشتر از کشورهای روسیه صورت می‌گیرد. البته که ازبکستان و چین نیز در این زمینه یک سری مسیرهای اقتصادی درست را طی کرده‌اند وضعیت اقتصادی در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر به چندین شکل مهم ارزیابی شده است. اقتصاد این کشور وابسته به بخش ارتباطات نیز می‌باشد. شرکت‌های تازه تأسیس زیادی در کشور تاجیکستان دیده می‌شود که دارای شرایط مشخصی هستند وضعیت اقتصادی در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر به شکل درستی پیش‌بینی شده است، حقیقت این است که به طور کلی اقتصاد در کشور تاجیکستان می‌تواند همه در چندین بخش خدمات و هم در بخش صنعت دنبال شود و دولت رشد اقتصادی کشور تاجیکستان را وابسته به سرمایه‌گذاری‌های خارجی می‌دارد. اقتصاد این کشور از نظر تورم وابسته به ارگان‌های مشخصی است که رویکرد دقیق و مؤثری دارد.

 

 

امنیت مالی و اقتصادی در تاجیکستان

امنیت مالی و اقتصادی در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت تولید صنعتی در کشور تاجیکستان در ابتدا تنها 11.80 درصد بوده است که امروزه این رقم به 22.60 درصد رسیده است. وضعیت سرعت اینترنت در این کشور نیز رشد خوبی داشته است. آسانی کسب و کار در کشور تاجیکستان به امتیاز 164.00 ارزیابی می‌شود. شاخص فساد مالی در کشور تاجیکستان نیز 26.00 امتیاز دارد. حقیقت این است که شاخص‌های رقابتی در کشور تاجیکستان نیز 161.00 است. وضعیت رتبه‌های رقابتی در کشور تاجیکستان نیز 122.00 امتیاز را ارزیابی داشته است یک اصول مهم اقتصادی در کشور تاجیکستان وجود دارد که می‌تواند مسیر درست و ایده‌آلی فراهم سازد.

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور تاجیکستان به 11.00 درصد رسیده است. این در حالی است که وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور تاجیکستان نیز به 9.11 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. اینطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی به قیمت‌های ثبات در کشور تاجیکستان به طور کلی 61 درصد رشد داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور تاجیکستان نیز به میزان 14 درصد بیشتر شده است. از نظر ppp تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور تاجیکستان رشد 36 درصدی دنبال می‌شود. از یاد نبرید که تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در کشور تاجیکستان نیز به طور کلی رشد 22 درصدی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در این کشور به 63 درصد رشد رسیده است. تولید ناخالص داخلی از ساخت و همینطور بخش خدمات به 10 درصد رشد نیز رسیده است. از یاد نبرید که تولید ناخالص داخلی از حمل و نقل عمومی در این کشور 74 درصد پیشرفت داشته است.

موازنه تجاری در کشور تاجیکستان به طور کلی در بالاترین وضعیت خود به 77.10 میلیون دلار آمریکا رسیده است. وضعیت حساب جاری در این کشور به طور کلی رشد 27 درصدی داشته است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور تاجیکستان نیز 1.80 درصد ارزیابی شده است. صادرات و واردات در کشور تاجیکستان به ترتیب رشد 29 و 61 درصدی دارد. ذخایر طلا در این کشور به طور حتم در بازه‌های 22.30 تن ارزیابی می‌شود. وضعیت تولید نفت خام در کشور تاجیکستان نیز به 0.50 بی بی ال کا رسیده است. این کشور توانسته تنظیم خوبی در بخش بدهی‌های خارجی داشته باشد. شاخص تروریسم در کشور تاجیکستان نیز 3.09 است. اینطور که مشخص است که امنیت اقتصادی در کشور تاجیکستان به طور حتم در دسته‌های ارزشمندی دنبال می‌شود. کشور تاجیکستان از دسته کشورهایی است که توانسته حمل و نقل و خدمات را یک بخش مهم و اصولی در نظر داشته باشد. وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور در سال‌های اخیر به چندین شکل ممکن دنبال شده است و دولت سعی به بهبود وضعیت موجود در کشور تاجیکستان دارد. اقتصاد کشور تاجیکستان به دست خدمات و صنعت اداره می‌شود و به تازگی گردشگری این کشور نیز یکی از بخش‌های درآمدزایی خوب محسوب می‌شود.

 

امنیت در تاجیکستان

امنیت در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

به طور کلی کشور تاجیکستان در لیست کشورهای امن دنیا قرار دارد و در زمینه اقتصادی به نتیجه خوبی رسیده است، وضعیت امنیتی در کشور تاجیکستان رشد بسیار عالی دارد به طوری که توانسته در پروژه‌های امنیتی نتیجه درستی فراهم سازد. امنیت اقتصادی در کشور تاجیکستان سبب شده است که وضعیت شهرنشینی و همینطور امنیت تحصیلی در دانشگاه‌ها نیز بهبود داشته باشد. پروژه‌های مالی و اقتصادی در کشور تاجیکستان به طور کلی دارای شرایط مخصوص به خود هستند. امنیت کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر می‌تواند بخشی از سرمایه‌گذاری را در بر بگیرد. رفاه امنیتی در این کشور از جمله مسائلی است که می‌تواند بر روی شرایط افراد تأثیر بگذارد. در نظر داشته باشید که وضعیت سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان می‌تواند یکی از موضوعاتی است که می‌تواند در مسیر کاری کودکان تأثیرگذار باشد. سرمایه‌گذاری در کشور تاجیکستان یک سری اصول و شرایط مهم دارد. بهبود زندگی در کشور تاجیکستان به طور کلی سبب می‌شود که مردم بتوانند در این کشور زندگی بهتری داشته باشند. وضعیت امنیتی کشور تاجیکستان یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر دسته‌بندی‌های دقیقی دارد. از یاد نبرید که در این کشور مردم می‌توانند ورود به بخش‌های اقتصادی و رفاهی داشته باشند حقیقت این است که رویکردهای امنیتی در کشور تاجیکستان می‌تواند ساختار درستی را بر بگیرد. شما در کشور تاجیکستان می‌توانید هم در لاین پروژه‌های مالی قدم درستی بردارید و هم رویکردهای مالیاتی که در بانک‌ها دیده می‌شود را به شکل اصولی در پیش بگیرید. وضعیت امنیتی در کشور تاجیکستان از موضوعات بسیار پر اهمیت محسوب می‌شود.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در تاجیکستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که قصد دارند کشور تاجیکستان را برای زندگی انتخاب نمایند باید در نظر داشته باشند که ویزای کاری این کشور کمی سخت صادر می‌شود و به طور کلی کشور تاجیکستان کاندید خوبی برای کار محسوب نمی‌شود اما باز هم همه چیز به هدف و نوع زندگی شما بستگی دارد یعنی اگر شما قصد داشته باشید که کارآفرینی در کشور تاجیکستان کنید بسیار مهم است که بتوانید رویکردهای دقیق و درستی را در پیش بگیرید. شرایط اقامت در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر بهبود مشخص دارد. دولت سعی کرده است که سود بانکی در کشور تاجیکستان را کنترل کند و مشخص است که وضعیت ثبت شرکت در کشور تاجیکستان می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. اینطور که مشخص است ثبت شرکت در کشور تاجیکستان یک هدف است که از نظر اقتصادی به چندین شکل ممکن دنبال می‌شود. برای مهاجرت به کشور تاجیکستان در ابتدا اقامت موقت یک ساله به شما داده می‌شود که طبق آن می‌توانید رشد خوبی در بخش کاری یا تحصیلی و همینطور سرمایه‌گذاری داشته باشید. اهمیت زیادی دارد که بتوانید مسیر درآمدزایی در کشور تاجیکستان را بهبود دهید و بسیار پر اهمیت است که در این زمینه دولت به شما کمک نماید. از یاد نبرید که اخذ اقامت در کشور تاجیکستان از موضوعاتی است که باید به شکل دقیقی ارزیابی شود. یعنی کسانی که به قصد اقامت وارد کشور تاجیکستان می‌شوند می‌دانند که این کشور رویکردهای دقیقی در زمینه زندگی را مدنظر قرار داده است. مشخص است که شرایط زندگی در کشور تاجیکستان از موضوعاتی است که دولت سعی به بهبود آن دارد. افرادی که برای اقامت در کشور تاجیکستان اقدام کرده‌اند پس از یک سال می‌توانند به سادگی همسر و فرزندان خود را با خودشان همراه کنند. همسر و فرزندان شما باید تحت حمایت مالی شما باشند و بسیار مهم است که هدف اصلی شما از اقامت در کشور تاجیکستان ارزیابی شود. یک اصل بسیار مهم برای اقامت در کشور تاجیکستان این است که بتوانید هم خودتان را وارد سیستم اقتصادی کشور تاجیکستان نمایید و هم سعی کنید برای همسر خود کاری پیدا کنید. در هر صورت مرحله مهم برای اقامت در کشور تاجیکستان منبع درآمدی مشخص است که باید از نظر دولت کشور تاجیکستان مورد تأیید قرار بگیرد.

 

ازدواج خارجی ها در تاجیکستان

ازدواج خارجی ها در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دختران کمتر از 18 سال اجازه ازدواج با یک فرد خارجی را ندارند و مصداق این امر تکامل بلوغ عقلی افراد است. در نظر داشته باشید که کشور تاجیکستان یکی از کشورهایی است که توانسته مسیر اخذ اقامت را به طور دقیق‌تری دنبال نماید از یاد نبرید که در این کشور ازدواج رویکردهای مشخصی دارد. یکی از اصولی که باید رعایت شود واقعی بودن ازدواج است، برای نشان دادن این بخش باید بتوانید دو موضوع مهم را ارزیابی کنید. مشخص است برای ارزیابی موضوعات مشخص در زمینه ازدواج در ابتدا وضعیت مالی مرد ارزیابی می‌شود، اگر مرد اهل کشور تاجیکستان باشد می‌بایست دارای شغلی مشخص با درامد روتین باشد، در واقع نیاز است که گردش مالی او اعلام شود. در صورتی که زن اهل کشور تاجیکستان باشد نیز باید مدرکی ارائه شود که ثابت نماید او از نظر مالی هزینه یک سال زندگی فراهم است. شما سه سال در یک آدرس مشترک با همسر تاجیکی خود زندگی می‌کنید و پس از آن با فرض اینکه با فرهنگ کشور تاجیکستان آشنا شده‌اید و همینطور درآمد خوبی دارید می‌توانید به ساده‌ترین شکل ممکن مسیر ازدواج را طی کنید دو موضوع مهم را از یاد نبرید، اول اینکه ازدواج در کشور تاجیکستان در زمینه‌های مشخص که هدفی غیر از زندگی دارد به سرعت مشخص می‌شود و شانس مهاجرت شما به حداقل می‌رسد مورد بعدی اینکه افراد برای اقامت دائم در کشور تاجیکستان می‌توانند روش ازدواج را گزینه خوبی بدانند، هزینه پایین زندگی در کشور تاجیکستان یکی از مسائل است که به رشد روند ازدواج در این کشور منجر شده است. در هر صورت این بسیار مهم است که بتوانید در دوره‌های زمانی مختلف قوانین جدید را نیز مطالعه کنید. ازدواج نیاز به مدارک شناسایی، پرونده قضایی، مدارک مالی و همینطور مدارکی مبنی بر واقعی بودن ازدواج دارد. برای ازدواج نیاز به دو شاهد است.

اجاره خانه در تاجیکستان

اجاره خانه در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در کشور تاجیکستان مرکز شهر نیاز به هزینه 2000 است که البته در وضعیت متوسط ارزیابی می‌شود و گاهاً هزینه 3000.00 نیز برای آن ارزیابی می‌شود که برای یک خانه با امکانات بالا خواهد بود. مورد بعدی این است که اگر شما قصد دارید هزینه کمتری برای اجاره یک خانه با یک اتاق خواب داشته باشید می‌توانید بین 1000.00 الی 1500.00 هزینه کنید. برای اجاره آپارتمان در مرکز شهر در صورتی که متراژ بالاتر مدنظرتان باشد و به طور کلی بیش از یک اتاق خواب را مدنظر قرار دهید هزینه شما 4500.00 خواهد بود. این در حالی است که آپارتمان‌های 3 اتاق خوابه خارج از مرکز شهر در کشور تاجیکستان نیز هزینه 2900.00 در بر دارند که نرخ خوبی محسوب می‌شود. یک سری خانه‌های اجاره‌ای در کشور تاجیکستان وجود دارد که برای کسانی است که قصد دارند تنها در کشور تاجیکستان زندگی کنند و یا زندگی در وضعیت معمولی را می‌پذیرند، قیمت اجاره برای این خانه‌ها به طور کلی کمتر از 1000.00 اعلام شده است و مشخص است که دولت سعی کرده فضای مسکن خوبی برای دانشجویان فراهم سازد. مشخص است که هزینه اجاره خانه در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر بیشتر شده است وضعیت ساخت و ساز در کشور تاجیکستان بسیار ضعیف است و رتبه‌های اجاره خانه در این کشور در سال‌های پیش روی تغییراتی داشته که می‌تواند اصول و شرایط درستی را مدنظر قرار دهد. شایان ذکر است که افراد برای اجاره خانه در کشور تاجیکستان باید در ابتدا بودجه مشخصی را در نظر داشته باشند و پس از آن می‌بایست اجاره سه ماهه اول را پرداخت کنند. وضعیت اجاره خانه در کشور تاجیکستان سبب می‌شود که بتوانید مسیر شغلی خوبی را در پیش بگیرید. حقیقت این است که وضعیت اجاره خانه در کشور تاجیکستان از سوی دولت قصد به ارائه یک سری وام‌های مشخص دارد.

 

خرید ملک در تاجیکستان

خرید ملک در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید خانه در کشور تاجیکستان باید در ابتدا موقعیت مکانی درستی را مدنظر قرار دهید، این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که میزان بودجه مشخصی را در نظر داشته باشید که عموماً به ارزش 6209.62 سامانی ارزیابی شده است. از یاد نبرید که وضعیت خرید ملک در کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر توانسته به چندین شکل ممکن کنترل شود اما هنوز هم رتبه خوبی از نظر مسکن در کشور تاجیکستان دیده نمی‌شود. به طور کلی قیمت خرید خانه در مرکز شهر برای هر متر مربع کمتر از 6000.00 سامانی کشور تاجیکستان نخواهد بود. وضعیت قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر نیز از 2000.00 سامانی کشور تاجیکستان آغاز می‌شود که از نظر تعرفه به صرفه‌تر است و می‌تواند برای کسانی که بودچه کمتری دارند یک انتخاب خوب باشد. از یاد نبرید که برای خرید ملک در کشور تاجیکستان باید سعی کنید چندین مورد را ارزیابی کنید. یک سری خانه‌ها در کشور تاجیکستان در وضعیت پیش فروش قرار دارند و از تعرفه مشخصی نیز برای آن‌ها استفاده شده است به طور کلی هر یک از خانه‌هایی که در کشور تاجیکستان دیده می‌شود دارای شرایط درستی هستند. از یاد نبرید که شما برای خرید خانه در کشور تاجیکستان نیاز به یک مشاور دارید که از نرخ جدید املاک اطلاعات درستی داشته باشد. موقعیت مکانی در این مسیر را جدی بگیرید.

 

ثبت شرکت در تاجیکستان

ثبت شرکت در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط ثبت شرکت در کشور تاجیکستان به طور کلی در چندین بخش دنبال می‌شود. شما برای ثبت شرکت در کشور تاجیکستان باید شرایط حقوقی و اقتصادی و اجتماعی سرمایه‌گذاری‌های خارجی را رعایت نمایید که موضوع بسیار پر اهمیتی است. در هر صورت می‌بایست هدف از قانون تأمین حمایت مساوی را نیز مدنظر قرار دهید.

شما می‌توانید شرکت با مسئولیت محدود ltd را مدنظر قرار دهید که مجوزهای قانونی در این زمینه دارد، در هر صورت تعداد سهامداران در این زمینه بین یک الی 30 نفر هستند و حداقل سرمایه نیز 150 دلار آمریکا است. شما باید نیمی از سرمایه اولیه را به صورت مستقیم وارد کار نمایید. از یاد نبرید که شرکت شما باید هدف مشخصی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد.

شرکت با مسئولیت تکمیلی odo در کشور تاجیکستان بر طبق ماده 105 قانون مدنی به شرکت‌هایی گرفته می‌شود که دارای حوزه مسئولیت شرکا در آن متفاوت است. شایان ذکر است که مسئولین سهامدار در شرکت با مسئولیت تکمیلی نیز از میزان سرمایه فراتر است.

شرکت سهامی ao از جمله شرکت‌هایی است که از نظر ملیت در وضعیت درستی قرار دارد و به طور کلی تعداد سهامداران آن می‌تواند بیشتر باشد و ملیت برای این شرکت ها مطرح نیست. حداقل سرمایه در این زمینه 1050 دلار است و به  طور کلی شرکت‌های سهامی خاص نیز هزینه 210 دلاری را مدنظر قرار می‌گیرند. شرکت سهامی عام در تاجیکستان از موضوعاتی است که باید در سال‌های اخیر ارزیابی دقیقی داشته باشد. دفتر شعبه و یا نمایندگی‌های خارجی نیز از مواردی هستند که می‌تواند برای کسانی که سرمایه اولیه محدودتری دارند مورد استقبال قرار بگیرد. از یاد نبرید که وضعیت شرکت‌های سهامی در تاجیکستان به شرایط مشخصی گفته می‌شود که می‌تواند میزان سرمایه مشخصی را دنبال نماید. مشخص است که وضعیت اقتصادی شرکت مورد نظر در این بخش اهمیت دارد و باید شرکت مادری انتخاب شود که دارای شرایط اقتصادی مشخصی بوده و از نظر گردش مالی در شرایط خوبی قرار دارد.

شما می‌توانید به عنوان یک حسابدار برای یک شرکت مادر فعالیت کنید و همینطور می‌توانید مسئولیت‌های حسابداری در تاجیکستان برای شرکت خاصی را ارزیابی کنید.

شما برای مشارکت در تاجیکستان نیاز به دو شریک دارید و باید به طور کلی مسئولیت شرکا را نیز به شکل دقیق و اصولی ارزیابی کنید. مشارکت کامل، مشارکت محدود، تعاونی تولید از گزینه‌هایی است که می‌تواند اصول و شرایط مشخصی را فراهم سازند.  برای اینکه بتوانید مشارکت کامل داشته باشید باید هدف مشترکی داشته باشید. تشکیل مشارکت کامل پیچیده است و به طور کلی حداقل دو شریک در این زمینه نیاز است و باید سعی کنید قراردادهای کتبی را تنظیم کنید. برای ثبت شرکت در تاجیکستان نیاز است که در ابتدا هزینه ثبت‌نام ارائه شود، می‌بایست کد مالیاتی tin داشته باشید که روند ثبت‌نام را به طور دقیق دنبال نماید. نیاز است که فرم ثبت‌نام به طور دقیق پر شود، تصمیم در مورد ثبت در یک شرکت حقوقی باید به شکل دقیق فراهم شود. نیاز است که آدرس دقیق شرکت حقوقی به ثبت رسیده باشد. باید بتوانید برای شرکت خود مهر تهیه کنید که نشان دهنده وضعیت کاری شرکت باشد. از یاد نبرید که ثبت نام شما باید ظرفی 5 روز کاری صورت بگیرد و در نهایت کد قانونی شرکت ارائه می‌شود. ثبت‌نام در حوزه مالیاتی بر ارزش افزوده از موضوعات بسیار مهمی است که در چند سال اخیر ارزیابی شده است از یاد نبرید که برای دریافت این کد نیاز است که چندین موضوع ارزیابی شود. اول از هر چیز باید طرح توجیه اقتصادی شرکت مشخص شده باشد نیاز است که روند ثبت شرکت به صورتی باشد که در نهایت پتانسیل مالی به دولت به صورت گزارش ارائه شود. مشخص است که روند سرمایه‌گذاری در تاجیکستان می‌تواند سرمایه‌ای مشخص و محدود را مدنظر قرار دهد.

 

 

انواع ویزا و انواع اقامت در تاجیکستان

انواع ویزا و انواع اقامت در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ انواع ویزا در تاجیکستان باید یک سری قوانین به شکل دقیق ارزیابی شود. اول از هر چیز باید ویزای سرمایه‌گذاری تاجیکستان را بررسی کنید و بودجه و شرایط اقتصادی خود را با شرایط اخذ این ویزا ارزیابی کنید به این ترتیب مشخص می‌شود که آیا واجد شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری تاجیکستان هستید یا خیر. از یاد نبرید که به طور کلی ویزای سرمایه‌گذاری تاجیکستان خود به سه بخش ثبت شرکت، خرید ملک و خرید اوراق قرضه دسته‌بندی می‌شود که هر یک می‌تواند ساختار دقیقی داشته باشد. میزان سرمایه اولیه در این زمینه بسیار مهم است و روند اقتصادی نشان می‌دهد که میزان سرمایه اولیه شما چقدر می‌تواند مشخص پیش برود. مدرک تحصیلی و زبان شما در اخذ این ویزا می تواند برگ برنده خوبی باشد.

ویزای کاری تاجیکستان از گزینه‌هایی است که برای هر شخصی مناسب نبوده و باید در ابتدا از شرایط کاری اطمینان داشته باشید. ویزای کاری تاجیکستان می‌بایست به طور کلی یک سری اصول و شرایط را ارزیابی کند، برای اخذ ویزای این کشور نیاز است که یک سری شاخص‌های مهم بررسی شود. مثلاً اینکه آیا فرد از نظر مهارت در وضعیت خوبی است؟ آیا سمت کاری و میزان حقوقی که دریافت می‌کند می‌تواند پوشش سرمایه خوبی برای وی باشد. از یاد نبرید که در این زمینه باید بتوانید شرایط و مسائل مختلفی را بررسی کنید و مسیر اقتصادی که در این زمینه دیده می‌شود خود می‌تواند تأثیرگذار باشد.

برای اخذ ویزای تحصیلی در تاجیکستان بار علمی شما پر اهمیت‌تر از سایر بخش‌ها است یعنی نیاز است که به طور کلی اخذ ویزای تحصیلی تاجیکستان را در مسیر در نظر داشته باشید که بتوانید از پس هزینه زندگی خود در تاجیکستان برآیید. مدارک تحصیلی که در این زمینه دیده می‌شود از سوی دولت ارزیابی مشخصی دارد. تمکن مالی افراد برای اخذ ویزای تحصیلی یک برگ برنده خواهد بود. رزومه علمی نیز شرایط برای بورسیه تحصیلی را آسانتر و هموارتر می‌کند.

اگر فردی دارای طرح کاری مشخصی باشد و سعی کند در مسیر کارآفرینی در تاجیکستان قدم بردار می‌تواند یک سری اصول را ارزیابی کند، اول از هر چیز باید بتوانید طرح کاری خود را دسته‌بندی کنید، یعنی در ابتدا طرح توجیه اقتصادی مشخصی به دولت تاجیکستان ارائه دهید. از نظر علمی بسیار مهم است که تسلط کامل به طرح کاری خود داشته باشید. اصول و شرایطی که برای ارزیابی طرح کاری بررسی می‌شود به طور کلی بر اساس نامه تمکن مالی مشخص می‌شود. دسته‌بندی‌هایی که برای ویزای کاری تاجیکستان دیده می‌شود سبب می‌شود که سابقه عملی شما بهبود خوبی داشته باشد.

 

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم تاجیکستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ بیمه در تاجیکستان در ابتدا نیاز به ثبت‌نام در یک شرکت خصوصی بیمه دارید برای شما پرونده تشکیل می‌شود و در پرونده به طور دقیق ارزیابی می‌شود که آیا خدمات بیمه و تسهیلات در تاجیکستان برای شما مناسب است یا خیر. مشخص است که تسهیلات درمانی در تاجیکستان از نظر بیمه و شرایط بیمه‌ای مناسب هستند. نرخی که برای تسهیلات درمانی اعلام می‌شود از سوی دولت در طرح 30 و 50 و 71 درصد پیش می‌رود که طرح پوشش بیمه درمانی 71 درصد بهترین و بیشترین سهم اقتصادی را دارد.

سرمایه‌گذاری و بازنشستگی در تاجیکستان از دیگر مواردی است که باید برای اقامت ارزیابی شود، یعنی افرادی که مهاجرت به تاجیکستان دارند و به دنبال مسیر خوبی برای آینده هستند باید سعی کنند روند سرمایه‌ای مشخصی را در نظر داشته باشند. فعالیت بانک‌های معمولی در تاجیکستان بیشتر از سایر بخش‌ها بوده و خدمات مالی در این زمینه راستای درستی دارد. سرمایه‌ای که در تاجیکستان در زمینه بیمه مدنظر قرار می‌گیرد به بخش‌های خدماتی اختصاص داده می‌شود.

خدمات بانکی و مالی در تاجیکستان

خدمات بانکی و مالی در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط وام‌دهی خوب تنها در بانک‌های خصوصی تاجیکستان دیده می‌شود و بانک‌های دولتی به طور کلی کمتر در زمینه شرایط وام در وضعیت خوبی قرار دارند و خدمات بانکی و مالی در تاجیکستان می‌تواند از نظر هزینه در وضعیت درستی باشد. خدمات بانکی و مالی در تاجیکستان به طور کلی درصد مشخصی از اقتصاد را سهم خود کرده‌اند، از نظر بانکی و روال‌های مالی تاجیکستان می‌تواند رشد 11 درصدی به نسبت سال‌های گذشته داشته باشد. هدف از خدمات بانکی و مالی در تاجیکستان یعنی ریتم ارزشمندی از سرمایه‌گذاری که مسیر بیمه‌های خصوصی را بهتر از قبل در نظر داشته باشد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در تاجیکستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رتبه پاسپورت تاجیکستان 68 بوده و با پاسپورت این کشور می‌توانید به 66 کشور دنیا سفر نمایید.

تشابهات فرهنگی تاجیکستان با ایران

تشابهات فرهنگی تاجیکستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به فرهنگ مردم کشور تاجیکستان دقت کنیم مشخص است که نوع تفریح کردن در این کشور بسیار مشابه با ایران است، مردم علاقه زیادی به طبیعت گردی دارند و آخر هفته را با خانواده خود در فضاهای طبیعی و دل‌باز سپری می‌کنند، علاقه زیادی به غذاهای سنتی در تاجیکستان دیده می‌شود و به طور کلی مردم علاقه به زندگی راحت دارند چیزی که در ایران نیز احساس می‌شود.

 

اعیاد و تعطیلات رسمی در تاجیکستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 - 1 ژانويه *آغاز سال نو ميلادي

2 - 6 فوريه روز كارمندان نيروي انتظامي

3 - 23 فوريه روز ارتش ملي

4 - 8 مارس *روز جهاني زن

5 - 22-21 مارس *عيد نوروز

6-   1 مه روز جهاني كار و كارگر

7-   7 مه روز كارمندان راديو

8-  9 مه روز غلبه. پيروزي ارتش شوروی بر ارتش آلمان در جنگ جهاني دوّم (1945م. )

9 - 15 مه روز جهاني خانواده

10-  28 مه روز نيروهاي مرزباني

11- 1 ژوئن روز جهاني كودك

12-  27 ژوئن روز وحدت

13-  22 ژوئيه روز زبان تاجيكي

14-  18 اوت روز پزشك (زادروز ابوعلي ابن سينا)

15-  1 سپتامبر روز دانش

16-  3 سپتامبر روز خلبان

17-  9 سپتامبر *روز استقلال تاجيكستان (1991م. )

18-  1 اکتبر روز معلم

19-  6 نوامبر *روز قانون اساسي

20-  14 دسامبر روز كارمندان دادستاني

21-  22 دسامبر روز كارمندان برق

22-   *عيد فطر

23-   *عيد قربان

دین در تاجیکستان

دین در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

90 درصد از مردم تاجیکستان پیرو دین مبین اسلام هستند و این روند سبب شده است که علاقه به بخش‌های حنفی نیز زیاد شود. 5 درصد از مردم تاجیکستان شیعه اسماعیلی هستند.

 

تفریح در تاجیکستان

تفریح در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 دریاچه علاءالدین
در سفر به تاجیکستان بهتر است سری به دریاچه علاءالدین بزنید در نظر داشته باشید که این دریاچه دارای آب‌های شفاف و تمیزی است و به طور کلی فضایی بسیار خنک و مطبوع دارد. این دریاچه در فصل تابستان بهترین مکان برای گردشگری محسوب می‌شود. در این بخش جنگل از درختان وجود دارد که به طول 2 کیلومتر از ساحل دریاچه کشیده شده است. این دریاچه به شکل نگینی طراحی شده است.
تئاتر باله
یکی از بهترین تفریحات برای جوانان هنردوستی در تاجیکستان تئاتر باله است که بسیار زیبا و خاص طراحی شده است و به طور کلی با فرهنگ مردم این کشور عجین شده است. در این تئاتر فضای هنر موسیقی و نمایشی به شکل درستی دنبال می‌شود. این تئاتر به صورت فواره‌های آب‌نما و همینطور بخشی از هنرهای تجسمی دنبال می‌شود می‌توانید عکس‌برداری خوبی از این بخش داشته باشید.
کوهستان فان
کوهستان فان در تاجیکستان یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود و فضای کوهنوردی این بخش بی نظیر است به طوری که کوه‌های یخی همچون الماس در این بخش می‌درخشند. این کوهستان‌ها در چند سال اخیر با دریاچه‌های رنگارنگی که دارند مورد توجه تیم‌های گردشگری زیادی قرار گرفته است. در این بخش درختان کاج نیز روییه می‌شود و به شکل جنگل در کنار هم قرار دارند و زیبایی کوهستان را بیشتر کرده است.
قلعه حصار
قلعه حصار تاجیکستان یک قلعه بسیار زیبا است که به طور کلی در غرب دوشنبه قرار دارد و سابقه تاریخی زیادی دارد این قلعه در هفت کیلومتری سمت جنوب شهرک حصار قرار دارد و نماد فرهنگی زیادی را در بر گرفته است این قلعه به طور کلی بناهای تاریخی مشخصی را دنبال می‌کند.
دریاچه اسکندرکول
دریاچه اسکندرکول یکی از زیباترین دریاچه‌های کوهستانی بسیار زیبا در تاجیکستان است که دارای طول 2.5 کیلومتری و عرض 1 کیلومتری هستند. این دریاچه منظره‌ای بی‌نظیر دارد و تنوع درختان و بوته‌هایی که دور تا دور این دریاچه دیده می‌شود بسیار زیاد است. در این دریاچه خرگوش و روباه و گرگ و خرس سیاه دیده می‌شود و به طور کلی جانوران زیادی را تحت پوشش قرار داده است.


بنای یادبود اسماعیل سامانی
بنای یادبود اسماعیل سامانی یک بنای بسیار مشهور است که در دوره‌ای از تاریخ توانسته افراد زیادی را به سمت خود بکشاند این بنا به طور کلی دارای شرایط دیدنی خاصی است و نمادهای دیدنی آن بسیار مشخص شود. این بنای تاریخی در تاجیکستان می‌تواند شما را بهتر با فرهنگ مردم تاجیکستان آشنا نماید.

دریاچه کولیکالون
دریاچه کولیکالون یک فضا با سه دریاچه یخچالی است که در کوه‌های زوروشان قرار دارد و به طور کلی به دلیل فضای رنگین کمانی که در این دریاچه دیده می‌شود، یکی از بهترین مکان‌هایی است که در سفر به تاجیکستان به شما پیشنهاد می‌شود.
موزه تاجیکستان
شما می‌توانید سری به برجسته‌ترین موزه تاجیکستان بزنید و به طور کلی این موزه میزبان آثار باستانی و قدیمی شما خواهد بود. علاقه به این موزه بسیار زیاد است و به طور کلی موزه‌های باستانی در این بخش رویکردهای دقیق و بهتری دارند. این موزه به  طور کلی دیوارهای رنگی زیبایی دارد و ورود موزه نیز خارق‌العاده طراحی شده است. این موزه یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در تاجیکستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید بلیط یک طرفه در تاجیکستان در زمینه حمل و نقل محلی باید سعی کنید هزینه‌ای بین 1.00 الی 2.00 سامانی ارزیابی نمایید. هزینه‌هایی که در این بخش دیده می‌شود شاید کمی گران به نظر برسد. اما شما می‌توانید از بلیط‌های ماهانه استفاده کنید که به مبلغ 45 سامانی است. شروع تاکسی در این کشور از 10.00 سامانی است. هزینه‌ای که برای انتظار یک ساعته در نظر گرفته می‌شود به طور کلی 15.00 سامانی است. وضعیت حمل و نقل در تاجیکستان متوسط است.

 

فرهنگ تاجیکستان

فرهنگ تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور تاجیکستان به طور کلی فرهنگ بسیار بالایی دارند، همیشه در کلام خود دقت می‌کنند سعی می‌کنند زندگی ساده‌ای داشته باشند، تمرین برای پس‌انداز پول خود دارند و هرگز از روش‌های ناصحیح به دنبال درآمدزایی نیستند. در فرهنگ این کشور مهمان‌نوازی امتیاز زیادی دارد.

هنر تاجیکستان

هنر تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسیقی و رقص‌های تاجیکی در کل دنیا شهرت دارد مردم در این کشور بسیار علاقه به هنرهای تاجیکی دارند و این هنرها بخش مهمی از روند زندگی آنها محسوب می‌شود.

 

ورزش در تاجیکستان

ورزش در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش در تاجیکستان بیشتر در زمینه بازی دیده می‌شود. بازی‌های فیزیکی و فکری از گزینه‌هایی است که در تاجیکستان بسیار دیده می‌شود و مردم به آن علاقه دارند.

 

خرافات در تاجیکستان

خرافات در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      در کشور تاجیکستان مردم علاقه زیادی به فالگیر دارند و فالگیری در این کشور شغل پر درآمدی است.

2-      مردم این کشور معتقد هستند که انسان‌ها می‌بایست زندگی آزادی داشته باشند، این موضوع سبب می‌شود که هر روز دعا کنند و از خدا آزادی بخواهند.

3-      مردم کشور تاجیکستان برای دخترانی که ظاهر زیبایی ندارند شبانه روز دعا می‌کنند.

4-      بسته بودن بخت در این کشور بسیار مورد اعتقاد بوده و دختران در تاجیکستان همیشه نگران این موضوع هستند.

5-      در کسب و کار اگر در ابتدای صبح فرد ناشکر باشد خود را ورشکسته خواهد دانست.

شایعات در مورد تاجیکستان

شایعات در مورد تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقتصاد کشور تاجیکستان در سال‌های اخیر کمی بهبود داشته است، روند اقتصادی در این کشور به طور کلی به شکلی است که مردم سعی می‌کنند اصول و شرایط لحاظ کنند اما شایعاتی در زمینه وضعیت نامناسب اقتصادی در تاجیکستان دیده می‌شود که سبب نگرانی برخی از افراد شده است. در این کشور اقتصادی رویکردهای مشخصی دارد و بهتر است که سعی کنید به سراغ حرفه‌ای بروید که شرایط خوبی دارد. شایعاتی که در زمینه عدم امنیت تاجیکستان اعلام شده است را باور نکنید.

موارد ممنوعه در تاجیکستان

موارد ممنوعه در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور تاجیکستان باید بتوانید زندگی خود را بر پایه کسب درآمد حلال بچینید و کارهای غیر قانونی را به هیچ عنوان دنبال نکنید.

سعی کنید ورود به بخش کاری نداشته باشید که از نظر هزینه با شما شما مساعد باشد.

در تاجیکستان وضعیت درامدزایی خوب است اما کاریابی در کشور تاجیکستان در شرکت‌های غیر قانونی مشکل ساز می‌شود.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم تاجیکستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

خطراتی که در زمینه خرید ملک در تاجیکستان دیده می‌شود را جدی بگیرید، در این کشور کنترل درست و دقیقی در زمینه ملک دیده نمی‌شود و قیمت‌گذاری‌ها بسیار بی‌نظم هستند.

تشابهات قوانین تاجیکستان با ایران

تشابهات قوانین تاجیکستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور تاجیکستان قوانینی که برای اجاره خانه دیده می‌شود تا حدودی مشابه با ایران است. مردم تاجیکستان به طور کلی سعی می‌کنند که قوانین مشخصی در زمینه پس‌انداز و سرمایه خود داشته باشند.

سیاست بیمه‌های خصوصی به ویژه در بخش سرمایه‌گذاری به چندین شکل ممکن دنبال می‌شود.

 

گواهینامه و خرید ماشین در تاجیکستان

گواهینامه و خرید ماشین در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در  تاجیکستان نیاز است که در ابتدا پرونده راهنمایی رانندگی تشکیل دهید از یاد نبرید که خرید ماشین در تاجیکستان نیاز به بودجه زیادی ندارد. افراد باید در خرید اتومبیل در تاجیکستان از نظر هزینه دقت ویژه‌ای داشته باشند به طوری که از کیفیت ماشین خریداری شده اطمینان داشته باشید.

خرید ماشین در تاجیکستان بر اساس وام بانک‌های خصوصی نیز ارزیابی می‌شود. به طور کلی بودجه کافی در زمینه ماشین می‌بایست در شرایط اقساطی نیز ثابت شود. اخذ گواهینامه در این کشور آسان و ارزان است.

 

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در تاجیکستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت تاجیکستان در ایران در شهر تهران، ضلع شمالی کاخ نیاوران، خیابان شهید زینعلی ، کوچه سوم پلاک ده قرار دارد.

 

نوع پوشش مردم تاجیکستان

نوع پوشش مردم تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حجاب کشور تاجیکستان بسیار پوشیده است این موضوع به دلیل اعتقاد مردم تاجیکستان به دین اسلام است. مردم کشور تاجیکستان به طور کلی دارای علاقه به استفاده از روبند ندارند اما حجاب سر و بدنشان کامل است.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی تاجیکستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

شما با انتخاب کشور تاجیکستان برای سفر در واقع یک سفر ارزان قیمت اما ایده‌آل را برای خود رقم زده‌اید، چیزی که کمتر به چشم می‌خورد. به طور کلی تاجیکستان یک کشور مستقل است که توانسته سنت دیرینه خود را حفظ نماید به نوعی که در این کشور مردم بسیار مشابه با مردم ایران هستند و در جای جای این کشور فرهنگ کهن ایرانی دیده می‌شود.

اینطورکه مشخص است که کشور تاجیکستان یک کشور کوهستانی است و در بخش آسیانه میانه قرار دارد، پایتخت این کشور شهر زیبای دوشنبه است که مشهور به بازارهای خرید و فضای شهری بزرگ است. بیشتر کارخانه‌ها در این شهر قرار دارد. در نظر داشته باشید که تاجیکستان با افغانستان و ازبکستان و قرقیزستان و چین همسایه است. این کشور محصور در خشکی است و مساحتی بالغ بر 143100 کیلومتر مربع دارد. جمعیت تاجیکستان بیش از 9 میلیون ارزیابی شده است. به طور کلی این کشور فضای تاریخ زیادی را در سال‌های اخیر پشت سر گذاشته است و دوره‌های زیادی تحت اشغال روسیه بوده است. این کشور کهن بوده و فضای غنی دارد. فرهنگ‌ها و نژادهای مختلفی در تاجیکستان دیده می‌شود که هر یک دارای شرایط زندگی مخصوص به خود هستند. در این کشور 79.9 درصد از مردم تاجیکی هستند و 15.7 درصد نیز ازبک هستند در حدود 1.1 درصد از این افراد نیز روسی هستند و به طور کلی 1.1 نیز قرقیز و 6.2 درصد هم از سایر اقوام می‌باشند. در نظر داشته باشید تاریخ این کشور می‌تواند از موضوعات مشخصی است که توسط تاریخ دوستان ارزیابی می‌شود.

پایتخت تاجیکستان دوشنبه است، مردم این کشور به زبان تاجیکی صحبت می‌کنند. واحد پول این کشور سامانی است و همینطور دو فرودگاه بین‌المللی بزرگ در این کشور دیده می‌شود.

آب و هوای تاجیکستان کوهستانی و محصور به خشکی است و بارندگی زیادی در این کشور دیده می‌شود و منابع آبی فراوان هستند. آب و هوای این کشور در تابستان‌ها گرم بوده و زمستان‌های معتدل و مطبوعی دارد. بهترین زمان سفر به تاجیکستان در دوره جشن نوروزی است به طوری که فضای شهری بسیار عالی بوده و فصل بهار یکی از محبوب‌ترین فصل‌هایی است که در این کشور ارزیابی شده است. هزینه سفر به تاجیکستان ارزان و مناسب است.

غذاهای تاجیکستان

غذاهای تاجیکستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شش کباب

شش کباب یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در تاجیکستان است که به طور کلی با گوشت استخوان‌دار تهیه می‌شود و در آن از تکه‌های بزرگ گوشت استفاده شده است. این غذا به طور کلی در قطعات کوچک و یکسان تهیه می‌شود و به طور کلی برای تهیه آن از انواع ترشی و ادویه‌های بومی استفاده می‌شود. تهیه این غذا با آب‌ لیمو بسیار عالی است. به طور کلی نیاز است که برای تهیه این غذا از آتش زغال استفاده کنید گوجه فرنگی نیز به سیخ کشیده می‌شود و به طور کلی با نام و مقداری آب لیمو استفاده می‌شود. این غذا اشتها‌آور بوده و یک غذای مجلسی محسوب می‌شود.

کباب تاجیکی

کباب تاجیکی در تاجیکستان از غذاهای گوشتی خوش طعم است که به طور کلی از گوشت چرخ‌کرده گوسفندی با پیاز و ادویه و ترشی و نمک و فلفل تهیه شده است. این غذا درون آرد غلطانده می‌شود و طعم بی‌نظیری دارد. برای تهیه این غذا از پیازهای حلقه حلقه شده نیز استفاده می‌شود. این کباب بسیار خوش طعم و با مزه سیر همراه است.

کورداک

کورداک یکی از غذاهای خوش طعمی است که در رژیم غذایی مردم تاجیکستان بسیار عالی بوده و به طور کلی از تکه‌های گوشت گوسفند با استخوان‌های کوچک و سیب‌زمینی و فلفل طعم‌دهی می‌شود. این غذا به صورت خورشتی استفاده می‌شود.

دلمه کلم

مردم کشور علاقه زیادی به دلمه کلم دارند و این غذا با استفاده از پیاز و نمک و ادویه طعم‌دهی می‌شود در این غذا از آب گوشت خوش‌طعم نیز استفاده می‌شود.