x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

دندانپزشکی در مجارستان

دندانپزشکی در کشور مجارستان و تحصیل در این رشته موضوعی است که مورد توجه بسیاری از افراد از سراسر دنیا بوده و به عنوان یکی از راه ‌های مهاجرت به کشور مجارستان هر ساله، متقاضیان خاص خود را به سمت این کشور می‎کشاند. کشور مجارستان یک کشور کوچک و کم جمعیت که در منطقه مرکزی اروپا واقع شده است می‏‌باشد و به نوعی از قدیمی‌ترین و کهن‌ترین کشور‌های موجود در قاره اروپا به حساب می‏‌آید. اکثر ساکنان کشور مجارستان به زبان انگلیسی و مجارستانی سخن می‌گویند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی ابعاد مختلف تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان بپردازیم. افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند می‌‏توانند این مقاله را به صورت کامل مطالعه کرده و اطلاعات کافی در مورد رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان کسب نمایند.

مجارستان به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن حاضر در قاره اروپا، هر ساله تعداد زیادی از متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در یک کشور اروپایی دارند را به خود جذب می‌کند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را دارند، باید یک دوره پنج ساله تحصیلی را در این کشور سپری کنند، که این دوره تحصیلی دندانپزشکی در کشور مجارستان شامل دو قسمت علوم پایه و بالینی بوده و به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده برای دانشجویان متقاضی ارائه می‌‏گردد. برنامه در نظر گرفته شده برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان به این صورت می‌‏باشد که در هر سال دو ترم ارائه می‏‌گردد. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را دارند باید قبل از ورود به دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور مجارستان آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارند و همچنین نیاز است تا دوره یکساله پیش پزشکی و یا پیش دانشگاهی پزشکی که توسط کالج‌ها و موسسات مختلف در کشور مجارستان ارائه می‏‌گردد را سپری نمایند. پس از آن که این دوره‌ها و آزمون‌ها توسط افراد متقاضی با موفقیت پشت سر گذاشته شد، افراد می‌‏توانند جهت تحصیل به دانشگاه مورد نظر خود در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان مشغول شوند. دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در سه سال اول به دانشگاه علوم پایه وارد شده و دوره های ابتدایی دندانپزشکی را آموزش می‌بینند. این دوره‌ها به عنوان پایه و اساس دندانپزشکی بالینی به حساب می‌آیند. دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند در سال آخر تحصیل خود در کنفرانس‌های بالینی و فعالیت‌های بیرون از کلاس درس مانند فعالیت‌های بیمارستانی مشغول می‌‏شوند و در پایان نیز یک سری آزمون‌ها از این افراد اخذ می‏‌گردد که در صورت موفقیت در این آزمون‌ها به آن‌ها مدرک دکترای دندانپزشکی تعلق می‌گیرد.

DMD برنامه پزشکی از سوی دانشگاه دبرسن در کشور مجارستان برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را دارند ارائه می‏‌گردد که این برنامه به صورت ۵ ساله ارائه شده و شامل ۱۰ ترم تحصیلی می‏‌باشد.

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در مجارستان

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در مجارستان

دانشگاه دبرسن  Debercen universityدوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را در دوره های تحصیلی ۵ ساله ارائه می‏کند که در دو سال اول، آموزش های ابتدایی و علوم پایه ارائه می‌شود.

 دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در سال سوم دوره تحصیلی خود به یادگیری دروس مبانی و دوره هایی مانند مبانی و علوم نظری، بیماری ها و آسیب های دهان و دندان و دوره های اضافی و پیشرفته علوم دهان و دندان می‌پردازند. معمولاً موضوعات مورد مطالعه در این دوران موضوعاتی مانند پروتزهای دندانی در انواع مختلف و پروتزهای ثابت و رادیولوژی دهان و دندان را شامل خواهد شد. دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان، در سال چهارم از دوره آموزش پنج ساله خود، روی مطالعات عملکرد بالینی در رشته های دندانپزشکی تمرکز خواهند کرد و در پایان سال چهارم مقدمه ای از کلیات رشته دندان پزشکی بالینی را آموزش دیده و مدرک مورد نظر آن را اخذ خواهند نمود. همچنین دانشجویان در طول این دوره تحصیلی خود در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان دوره‌هایی مانند دندانپزشکی پروتز، دندانپزشکی ترمیمی، پزشکی دهان و ارتودنسی و همچنین جراحی فک و دهان و ... را آموزش می‌بینند. دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند در سال های چهارم و پنجم خود با کمک گروه های مشخص به تمرین در زمینه های مختلف دندانپزشکی مشغول می‏گردند.

سر فصل دروس دندانپزشکی در مجارستان (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس دندانپزشکی در مجارستان (عمومی و تخصصی)

دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند، باید درس های مختلفی را که توسط دانشگاه های مختلف موجود درکشور مجارستان ارائه می‏گردند را پاس نمایند که در زیر به لیست مهمترین این دروس در دوره های مقدماتی اشاره خواهیم کرد.

 • Life
 • Genetic analysis
 • Anatomy
 • Atlas of human anatomy-frank h.Netter
 • Sabotta
 • Clinical Anatomy – Moore
 • Board review series – anatomy
 • Physics
 • Chemistry
 • General Chem.- Ebbing(1 sem.)
 • Organic Chem.- Hart Carine Hart
 • Material  Scalpel  – Forseps
 • Biology
 • Chemistry
 • Bio Physics
 • Physiology
 • Hungarian Language
 • Medical Books
 • The Cell from cooper Hausman
 • Chemistry fifth edition from McMURRY-FAY
 • ORGANIC AND BIOORGANIC CHEMISTRY For Medical Students Third Edition P.GERGELY / Biophysics
 • Anatomy
 • Embryology  Lange
 • Neurology  Borad Review Series
 • Neurology  Barr’s
 • Physiology
 • Guyton
 • Lange
 • Smith/Schmidth
 • Biochemistry
 • Lippincot’s
 • Harper’s

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در مجارستان

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در مجارستان

مدت زمان دوره تخصص برای رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان با توجه به نوع تخصص متفاوت می‏باشد. برای ورود به دوره تخصص دندانپزشکی در کشور مجارستان نیاز است تا دانشجویان دوره پزشکی عمومی و یا دندان پزشکی عمومی را با موفقیت پشت سر بگذارند. از جمله مهم ترین رشته های موجود در دوره تخصص دندانپزشکی در کشور مجارستان؛ تخصص تجهیزات دندان پزشکی، تخصص جراحی فک و دندان، تخصص جراحی دندان، تخصص درون دندان شناسی، تخصص سلامت عمومی دندان و غیره می‏باشد. دانشجویان جهت ادامه تحصیل برای اخذ تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان، یکی از تخصص های موجود را انتخاب و در ادامه دندانپزشکی عمومی به تحصیل در رشته مورد نظر خود می‌پردازند.

برای ورود به دوره اخذ تخصص در مجارستان، باید دوره پزشکی عمومی سپری شده باشد و همچنین دوره های آموزشی و طب بیمارستان و آموزش پزشکی پیشرفته دانشگاهی نیز گذرانده شده باشد. زمانی که افراد دوره پزشکی عمومی را پشت سر می‌گذارند یک گواهینامه و مدرک مبنی بر گذراندن و تمام شدن این دوره از طرف دانشگاه های موجود در کشور مجارستان اخذ می‌کنند که با داشتن این گواهینامه می‌توانند به ادامه تحصیل و گذراندن دوره تخصص پزشکی در دانشگاه‌های مختلف مشغول گردند. با توجه به اینکه کشور مجارستان و دانشگاه های موجود در این کشور از اعتبار و پیشینه بسیار خوبی برخوردار هستند، افرادی که در دوره‌های تخصصی در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان تحصیل می‏کنند به راحتی می‌توانند در این کشور و یا دیگر کشورهای عضو اتحادیه شنگن و یا کشور قدرتمند ایالات متحده آمریکا به فعالیت و اشتغال در زمینه مرتبط با رشته خود مشغول گردند

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی مجارستان

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی مجارستان

در کشور مجارستان دانشگاه های بسیار معتبری در زمینه های مختلف علمی در حال فعالیت هستند که از همه نظر کیفیت و سطح سواد و علم در این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران و همچنین تمامی نهادها و ارگان های موجود در کل دنیا می‏باشد. در ادامه مقاله لیست مهمترین دانشگاه هایی که از نظر کیفیت علمی در سطح بالایی بوده و از نظر وزارت بهداشت ایران اعتبارسنجی شده‌اند را به شما معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه سملوایزBudapest    Semmelweis university

دانشگاه سملوایز در کشور مجارستان یکی از بهترین دانشگاه‌هایی است که خدمات تحصیلی در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان ارائه می‏کند و در شهر بوداپست قرار دارد. بوداپست پایتخت کشور مجارستان می‏باشد. دانشکده پزشکی سملوایز در اواخر قرن هفدهم و در سال 1769 راه‌اندازی شد و این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشکده پزشکی مجارستان و همچنین بزرگترین دانشکده موجود در این کشور به حساب می‌آید. دانشکده پزشکی سملوایز در اواخر قرن نوزدهم از کل دانشگاه استقلال پیدا کرد و جدا شد. همچنین در سال 1955 دانشکده دندانپزشکی و داروسازی سملوایز جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان تاسیس و شروع به فعالیت نمود.

نام این دانشگاه به افتخار پروفسور سملوایز که کاشف علت بیماری تب بود نامگذاری شده است. همچنین دانشگاه سملوایز اولین دانشگاه موجود در کشور مجارستان می‏باشد که برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کند. در حال حاضر در کشور مجارستان و در دانشگاه سملوایز هر ساله حدود ۴ هزار دانشجو در حال تحصیل هستند. سال تحصیلی در دانشگاه سملوایز به دو ترم تقسیم می‏شود که هر یک از ترم ها دارای پنج ماه مدت تحصیل می‏باشد. زمان شروع ترم اول در ماه سپتامبر بوده و تا ماه ژانویه ادامه دارد و همچنین ترم دوم در یک سال تحصیلی در ماه فوریه شروع شده و تا ماه ژوئن ادامه پیدا می‏کند. رتبه دانشگاه سملوایز در بین کل دانشگاه های موجود در سطح دنیا 1945 می‏باشد. همچنین هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه سملوایز در حدود ۱۸ هزار و ۲۰۰ دلار برای هر سال می‏باشد. از مهم‌ترین امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی در کشور مجارستان ارائه می‌نماید، خوابگاه دانشجویی و همچنین امکاناتی مانند سالن‌ مطالعه، آشپزخانه، حمام و سرویس های جداگانه، کتابخانه، باشگاه بدنسازی و غیره می‏باشد.

دانشگاه سگد مجارستان University of Szeged

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه پزشکی و دندانپزشکی و ارائه دهنده خدمات لازم برای دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی در کشور مجارستان می‏باشد. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی سگد در اواخر قرن نوزدهم و در سال ۱۹۵۱ و همچنین دانشکده داروسازی این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ بنا شد و فعالیت خود را آغاز نمود. نام دانشگاه به احترام جورج سیمون به خاطر کشف ویتامین سی و استخراج آن از پاپریکا برنده جایزه نوبل شده است و به عنوان یکی از بنیانگذاران دانشکده علوم می‏باشد به این نام لقب گرفته است. در حال حاضر در این دانشگاه حدود هزار دانشجو از سراسر دنیا به تحصیل مشغول میباشند.

رتبه این دانشگاه در رنکینگ جهانی 670 می‏باشد. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه سگد در سال تقریبا 16 هزار و 300 دلار تخمین زده شده است. در دانشگاه سگد هر سال تحصیلی شامل دو ترم می‏باشد و هر ترم حدود ۱۴ هفته زمان احتیاج دارد تا به پایان برسد. معمولاً ترم اول در هفته اول ماه سپتامبر شروع می‌گردد و پایان این ترم در اواسط ماه دسامبر می‏باشد و در ماه ژانویه نیز امتحانات پایان ترم برگزار شده و از دانشجویان امتحان های لازمه اخذ می‏گردد. از مهم ترین مزیت هایی که دانشگاه سگد آن را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد، امکان استفاده از کتابخانه ملی مجارستان است که در این دانشگاه واقع می‌باشد. از دیگر امکاناتی که دانشگاه سگد در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد وای فای رایگان می‏باشد، همچنین در این دانشگاه امکانات بسیار خوب ورزشی و آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان و یا دیگر رشته ها در نظر گرفته شده است.

دانشگاه دبرسن مجارستان  University of Debercen

دانشگاه دبرسن در اواسط قرن پانزدهم و در سال ۱۵۳۸ با شکل‌گیری کالج دبرسن شروع به فعالیت و ارائه خدمات آموزشی در رشته های مختلفی مانند پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان نمود. از زمانی که دانشگاه دبرسن شروع به فعالیت نمود یعنی در اوایل قرن نوزدهم دانشگاه برنامه ریزی درسی و آموزشی خود را در چهار قالب کلی ارائه نمود که این قالب ها شامل علوم، هنر، الهیات و پزشکی می‌شد. دانشکده پزشکی دانشگاه دبرسن در اواسط قرن نوزدهم و در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و به عنوان یک دانشکده پزشکی مستقل که تحت نظارت وزارت بهداشت کشور مجارستان بود به فعالیت خود ادامه داد. دانشکده پزشکی دانشگاه دبرسن از بیست و دو بخش در علوم پایه و همچنین بیست و پنج بخش در علوم بالینی بهره می‌برد که هر کدام از این بخش در زمینه های مختلف پزشکی تخصص دارند. همچنین از دانشکده پزشکی دانشگاه دبرسن به عنوان بیمارستان شهری که به عنوان دومین شهر بزرگ در کشور مجارستان حضور دارد استفاده می‏گردد و دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان در دانشگاه دبرسن هستند، این فرصت را پیدا می‏کنند تا آموزش های بالینی خود را در این دانشکده به خوبی پشت سر بگذارند و به همین دلیل دانشگاه دبرسن به عنوان یکی از گزینه های پرطرفدار برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان به حساب می‏آید. سال تحصیلی در دانشگاه دبرسن شامل۲ ترم می‏شود که هر کدام از این ترم‌ها پنج ماه به طول می‌انجامد.

دانشگاه پچ مجارستان

در اواخر قرن سیزدهم توسط کینگ گریت بنا نهاده شد و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های موجود در کشور مجارستان که در رشته های پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی در کشور مجارستان ارائه خدمات تحصیل می‏کند به حساب می‏آید. دانشگاه پج یکی از بزرگ‌ترین موسسات در حال فعالیت در کشور مجارستان است که خدمات و فعالیت های آموزشی و پژوهشی بسیار متنوع و زیادی را در داخل کشور مجارستان و یا خارج از آن ارائه می‌نماید. دانشکده پزشکی پچ حدود یک قرن پیش شروع به فعالیت نمود و دانشجویان می‏توانند در این دانشکده در رشته های پزشکی عمومی، داروسازی و دندانپزشکی در کشور مجارستان تحصیل نمایند. دانشکده پزشکی پچ در اواخر قرن نوزدهم و در سال ۱۹۸۵ خدمات تحصیلی و آموزشی خود را در رشته های مختلف مانند پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان به صورت انگلیسی و بین المللی ارائه کرد و حدود ۲۵۰ دانشجو هر ساله در دانشگاه پچ به تحصیل در رشته های مختلف مانند داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان مشغول می‌شوند.

این دانشگاه به عنوان یکی از با کیفیت ترین دانشگاه های ارائه دهنده خدمات پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است به حساب می‏آید. هر سال تحصیلی در دانشگاه پچ دو ترم دارد که ترم اول آن از ماه سپتامبر تا ژانویه ادامه دارد و همچنین ترم دوم یک سال تحصیل در دانشکده پیش از ماه ژانویه تا ژوئن ادامه خواهد داشت. دانشگاه پچ دارای رنکینگ 1042 در بین کل دانشگاه‌های موجود در سطح دنیا می‏باشد و خدمات آموزشی بسیار عالی‌ای را به دانشجویان خود ارائه می‌کند. هزینه تحصیل برای رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در دانشگاه پچ حدود 16 هزار و 300 دلار در سال تخمین زده می‌شود. دانشگاه پچ به دانشجویان خود که در حال تحصیل در رشته های مختلف در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در این دانشگاه هستند، خدمات بسیار خوب خوابگاهی ارائه می‏کند که از جمله آنها می‏توان به سالن مطالعه، سالن استراحت، باشگاه ورزشی و دسترسی به اینترنت به صورت آسان و بدون دردسر اشاره نمود.

 

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در مجارستان

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در مجارستان

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان به عنوان یک کشور عضو اتحادیه شنگن موجود در قاره اروپا به حساب می‌آید و از مزایای بسیار خوبی برای دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می‏کنند برخوردار خواهد بود. دانشجویانی که  تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را انتخاب می‏کنند، این امکان را دارند که بدون نیاز به داشتن مدرک زبان خاصی، به تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی بپردازند. دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور هستند می‏توانند پس از پایان دوران تحصیلی دندانپزشکی در کشور مجارستان در این کشور و یا دیگر کشورهای اروپایی به کار و اشتغال مشغول گردند. مدارکی که توسط دانشگاه های معتبر و موجود در سطح کشور مجارستان برای رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان ارائه می‏گردد، مورد تایید سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران می‏باشد. دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند، می‏توانند از بیمه درمانی در طی مدت تحصیل خود استفاده کنند و هزینه های درمانی خود را به صورت رایگان و یا نیم بها نمایند.

 

یکی از پارامترهایی که تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را به گزینه بسیار خوبی تبدیل می‏کند، این است که هزینه های زندگی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین و مقرون به صرفه می‏باشد، همچنین از آنجا که این کشور جزو کشورهای عضو اتحادیه شینگن می‏باشد، دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند، می‌توانند در ایام تعطیل و یا هر زمان که بخواهند به دیگر کشورهای عضو اتحادیه شنگن به راحتی و بدون هیچ دردسر یا محدودیتی سفر نمایند. در حالت کلی کشور مجارستان با توجه به مزیت هایی که ذکر شد، کشوری است که متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف از جمله پزشکی و دندانپزشکی دارد. اکثر دانشگاه های موجود در کشور مجارستان مانند ایران دارای دو ترم تحصیلی در طول سال تحصیلی خود می‌باشند. بهترین دانشگاه ها برای پذیرش شروع به بررسی مدارک افراد درخواست کننده و پذیرش آنها در طی ماه‌های سپتامبر و ژانویه می‌نمایند. افرادی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند، باید پیش از شروع به تحصیل، دوره های پیش پزشکی را به خوبی گذرانده و نمره مورد قبول را که برای هر یک از دانشگاه موجود در کشور مجارستان کسب نمایند و سپس در دانشگاه‌های کشور مجارستان که مورد تایید وزارت بهداشت می‏باشد شروع به تحصیل نمایند. همچنین لازم به ذکر است که برای درخواست کنندگان محدوده سنی خاص وجود دارد و افرادی که خواهان تحصیل در این کشور هستند نباید بیشتر از ۲۲ سال سن داشته باشند. افرادی که می‌خواهند در دوره پیش پزشکی که به مدت یک سال در کالج های موجود در کشور مجارستان برگزار می‏گردد شرکت نمایند، باید 4 قطعه عکس به همراه اسکن پاسپورت و همچنین ترجمه رسمی و به زبان انگلیسی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات شان به صورت دقیق ارائه نمایند. مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان، ۵ سال شامل ۱۰ ترم است. زبان تحصیل و آموزش در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در دانشگاه‌های مختلف این کشور اکثرا به زبان انگلیسی می‏باشد و در صورتی که درخواست کننده مدرک زبان نداشته باشد، حتما باید در دوره‌های زبان انگلیسی که در کشور مجارستان برگزار می‏گردد شرکت کرده و پس از دریافت مدرک زبان با نمره قبولی مناسب شروع به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان و دانشگاه مورد نظر خود نماید. البته توصیه می‏گردد که دانشجویان محترم مدرک زبان خود را در صورت نیاز در ایران دریافت کرده و سپس برای اخذ پذیرش و کارهای مربوط به ادامه تحصیل خود اقدام نمایند.

 

 

هزینه تحصیل دندانپزشکی مجارستان

هزینه تحصیل دندانپزشکی مجارستان

جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان، علاوه بر شهریه های دانشگاه هزینه های موجود در زندگی دانشجویی به صورت عمومی تماماً بر عهده خود فرد متقاضی می‏باشد. هزینه صدور فرم پذیرش تحصیلی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان ۲۵۰ دلار و همچنین هزینه ثبت نام در کالج برای گذراندن دوره پیش پزشکی حدود ۴۰۰ دلار می‏باشد. همچنین هزینه مواردی مانند خوراک و پوشاک، خرید لوازم و تجهیزات تحریری و مورد نیاز در دانشگاه و همچنین تلفن و اینترنت و هزینه های رفت و آمد در یک ماه چیزی حدود هزار دلار به صورت تخمینی در نظر گرفته می‏شود.

از نظر بحث مکان و مسکن و غذا باید بگوییم که شهرهای سگد و پچ دارای هزینه های کمتری نسبت به پایتخت کشور مجارستان یعنی شهر بوداپست هستند. انجام یک سری آزمایشات ایدز و هپاتیت برای دانشجویان بین‌المللی امری ضروری و اجباری می‏باشد و انجام این آزمایش ها حدود ۱۵۰ دلار هزینه دارد. در صورتی که نیاز باشد، دانشجویان برای ویزای تحصیلی خود باید تمدیدیه دریافت نمایند و بابت تمدید ویزا و اقامت تحصیلی خود باید حدود ۷۰ دلار بپردازند. همچنین دانشجویان در دوران کارورزی در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان باید در طول دوره های کارورزی خود حدود ۵۰۰ دلار هزینه پرداخت نمایند.

البته باید بگویم با توجه به هزینه‌هایی که گفته شد و دانشجویان موظف به پرداخت آن هستند، دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی و یا دندانپزشکی در کشور مجارستان می‌باشند، می‏توانند ضمن تحصیل خود به فعالیت و اشتغالزایی مشغول شوند. و یک فرد دانشجوی دندانپزشکی می‏تواند در هفته تا 24 ساعت کار کند و بخش قابل توجهی از مخارج خود را از طریق این فعالیت و اشتغال پرداخت نماید. در مورد شیوه پرداخت شهریه در دانشگاه های مختلف موجود در کشور مجارستان باید بگوییم که پرداخت شهریه دانشگاه ها به صورت انتقال بانکی بین‌المللی به حساب دانشگاه های موجود در کشور مجارستان می‏باشد که دانشجو باید مبلغ مورد نظر را به حساب دانشگاه خود واریز نماید و به هیچ وجه مواردی مانند سفارشات مالی و یا چک های بانکی توسط دانشگاه موجود در کشور مجارستان پذیرفته نمی‏شود. باید توجه داشته باشیم که حساب ارزی بین‌المللی حتماً باید به نام خود فرد متقاضی و در حال تحصیل باشد یعنی دقیقاً همان مشخصاتی که در پاسپورت فرد متقاضی (دانشجو) ذکر شده است باید به عنوان مشخصات باز کننده حساب ارزی بین‌المللی وارد شده باشد.

این دانشجو موظف است حق کمیسیون بانک را در هنگام پرداخت شهریه به صورت تمام و کمال بپردازد. در مورد هزینه های دانشگاه برای رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان باید بگوییم که هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف متفاوت است اما به طور میانگین هزینه یک سال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان حدود ۱۷ هزار دلار تخمین زده شده است. همچنین دانشجو برای گذراندن دوره پیش پزشکی در کالج موظف است مبلغی حدود ۸ هزار دلار پرداخت نماید. هزینه خوابگاه ها نیز با توجه به خوابگاه ارائه شده در دانشگاه‌های مختلف کشور مجارستان متفاوت می‌باشد؛ به عنوان مثال خوابگاه دانشکده علوم پزشکی پچ از دانشجویان خود برای اقامت در خوابگاه مبلغی حدود ۴۰۰ دلار در هر ماه دریافت می‏کند.

دانشگاه سگد در سال‌های گذشته برای خوابگاه دانشجویی خود که به دانشجویان ارائه می‌دهد محدودیت‌هایی ایجاد نموده است و آن هم به دلیل تعداد دانشجویانی است که در این دانشگاه در حال تحصیل در رشته های مختلف هستند زیرا رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان رو به افزایش است.

در صورتی که فرد دانشجو بخواهد در خارج از خوابگاه اقامت داشته باشد و به اجاره یک آپارتمان و اتاق در کشور مجارستان مبادرت ورزد، باید هزینه‌ به مراتب بیشتری را نسبت به هزینه خوابگاه پرداخت نماید. همانطور که گفته شد شهریه دانشگاه های موجود در کشور مجارستان که خدمات تحصیلی در زمینه رشته های مختلف مانند رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را ارائه می‌نمایند، متفاوت می‏باشد اما برخی از شهریه ها در بین تمامی دانشگاه‌ها کاملاً یکسان بوده و تفاوت بسیار اندکی دارند که از این میان می‌توان به هزینه دوره یک ساله زبان انگلیسی و یا دوره پیش از ورود به دانشگاه که یک دوره یک ماهه می‏باشد و چیزی در حدود 1200 الی 8000 دلار برای هر دانشجو هزینه دارد اشاره نمود.

مهمترین مزیت های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

مهمترین مزیت های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان مورد توجه بسیاری از افراد و دانشجویان در سطح دنیا از جمله دانشجویان خوب کشور عزیزمان ایران می‏باشد. در ادامه به مهمترین مزیت های تحصیل دندانپزشکی در کشور مجارستان اشاره خواهیم کرد:

 • معتبر بودن و ارزش داشتن تمامی مدارک پزشکی و دندانپزشکی ارائه شده توسط دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور مجارستان که دارای اعتبار کافی در نظر تمامی نهادها و سازمان‌های بهداشتی و دولتی در سراسر دنیا می‏باشد.

 

 • معتبر بودن مدارک دوره های مختلف تخصص در رشته دندانپزشکی که توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی موجود در سطح کشور مجارستان به دانشجویان فارغ‌التحصیل این رشته اعطا می‏گردد و این مدارک در کل دنیا دارای اعتبار و ارزش بالایی هستند.

 

 • امکان اشتغال و کاریابی پس از پایان دوره تحصیل در کلیه کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای عضو اتحادیه شنگن و کشورهای معتبری مانند آمریکا، کانادا، انگلستان و غیره

 

 • دانشگاه های علوم پزشکی موجود در کشور مجارستان که خدمات اموزشی در زمینه رشته های مختلف پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان را ارائه می‌نمایند، همگی به عضویت سازمان بهداشت جهانی درآمده‌اند.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور میباشند، این امکان را دارند که در حین تحصیل به دیگر کشورهای اروپایی و یا کشورهایی نظیر آمریکا و کانادا انتقال پیدا نمایند.
 • مدرک ارائه شده توسط دانشگاه‌های مختلف کشور مجارستان در رشته دندانپزشکی به صورت تمام و کمال مورد تایید وزارت بهداشت کشور عزیزمان ایران می‏باشد و نیاز به معادل سازی برای مدرک نیست.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان هستند می‏توانند بدون هیچ مشکلی در حین تحصیل خود برای رفتن به ایران اقدام نمایند و مابقی دوران تحصیل خود را در کشور عزیزمان ایران سپری کنند.
 • از دیگر مزیت های تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان، وجود سطوح بالای آموزشی و پژوهشی در سطح بین‌المللی در درون دانشگاه های موجود در کشور مجارستان می‏باشد.
 • همچنین دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته های مختلف مانند رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان در دانشگاه های معتبر این کشور هستند، می‏توانند از خدمات بیمه درمانی به صورت تمام و کمال استفاده کرده و هزینه‌های خود را در بخش درمان و دارو تا حدود زیادی کاهش دهند.
 • همچنین در پایان باید بگوییم که از آنجایی که هزینه تحصیل و زندگی در کشور مجارستان برای ما ایرانی‌ها بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی بوده و همچنین سطح کیفیت و مدرک ارائه شده توسط دانشگاه‌های موجود در کشور مجارستان بسیار بالا می‏باشد، تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان به عنوان یکی از بهترین گزینه ها و در عین حال مقرون به صرفه ترین گزینه‌ها به حساب می‏آید و همچنین یکی از راحت ترین راه ها برای مهاجرت تحصیلی برای افراد مقیم ایران است

هدف از ارائه و تهیه این مقاله این بود که بتوانیم اطلاعات کافی و لازم در مورد جنبه‌های مختلف تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان را به شما عزیزان و متقاضیان و درخواست کنندگان گرامی ارائه نموده و بتوانیم قدمی هر چند کوتاه برای موفقیت و سربلندی شما عزیزان برداریم.

مشاوره دندانپزشکی در مجارستان
آخرین ویرایش: ‏2 ماه پیش - 4,843 نمایش

نظرات

برای گذران ۳۶ واحد درسی در رشته دندانپزشکی برای برگشت به داخل کشور چه هزینه و زمانی صرف کرد

2019-09-30 16:16:05

سلام دوست عزیز: اگر شما ورودی سال 2018 هستید باید با مشاورین ما تماس بگیرید تا به طور کامل راهنماییتون کنم،برای ارتباط با ما میتوانید با شماره :02143000021 تماس بگیرید. قدردان شما تیم GO2TR

2020-05-03 11:34:18

سلام وقت بخیر معدل دیپلم برای کسب ویزای تحصیلی (دندانپزشکی) اهمیت داره یا اینکه پاس بشم کافیه؟ اخه الان بیشتر تایمم رو دارم واسه زبانم میزارم،میخوام بدونم در حدی که پاس بشم درس بخونم یا حتما باید معدلم بالا باشه که بتونم ویزا بگیرم؟!

2020-01-27 21:16:44

با سلام و وقت بخیر، بسته به دانشگاهی که شما می خواهید برای پذیرش آن اقدام کنید معدل ها متغیر می باشند؛اما اکثر دانشگاه ها برای رشته دندانپزشکی معدل خوبی از شما انتظار دارند.برای اطلاعات بیشتر با شماره ی 42956(021) تماس بگیرین. تیم اعزام GO2TR

2020-02-23 06:20:50

با سلام و وقت بخیر، بسته به دانشگاهی که شما می خواهید برای پذیرش آن اقدام کنید معدل ها متغیر می باشند؛اما اکثر دانشگاه ها برای رشته دندانپزشکی معدل خوبی از شما انتظار دارند.برای اطلاعات بیشتر با شماره ی 42956(021) تماس بگیرین. تیم اعزام GO2TR

2020-02-23 06:20:50

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021