تحصیل رایگان در هند

آیا این سوال برای امکان تحصیل رایگان در هند وجود دارد؟ هند یکی از کشورهایی است که در سالهای اخیر مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیلی بوده است. هند یا هندوستان دوم کشور پر جمعیت در جهان است. این کشور به وجود ادیان و دین های مختلف مشهور است. سالانه دانشجویان بین المللی زیادی به امید دستیابی به تحصیل رایگان در هند وارد این کشور می شوند.

اما نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است که امکان تحصیل رایگان در هند برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. دانشگاه های هند برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی مبالغی را از آن ها دریافت می کنند. اما آیا امکان دستیابی به تحصیل رایگان در هند وجود دارد؟ پاسخ این سوال بله است. این کشور در جهت رسیدن به امکان تحصیل رایگان بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی ارائه می دهد. بورسیه تحصیل رایگان در هند برای رسیدن به تحصیل رایگان در هند می توانید از بورسیه تحصیلی در این کشور استفاده کنید. بورسیه تحصیلی در هند بیشتر شامل رشته های مهندسی و هنر، در برخی مواقع علوم طبیعی نیز می شود.

بورسیه تحصیلی در هند بیشتر شامل کشور های آسیایی است. البته برخی از کشورهای آفریقایی می توانند با استفاده از این بورسیه ها امکان تحصیل رایگان در هند را به دست بیاورند. بورسیه تحصیلی و ایجاد تحصیل رایگان درهند هدف متفاوتی با دیگر کشورها دنبال می کند. دولت هند با ایجاد امکان تحصیل رایگان قصد معرفی این کشور به همه ی دنیا و بر قراری ارتیاط علمی با گشور های دیگر را دارد. آیا دریافت بورس تحصیلی امکان تحصیل رایگان در هند را فراهم می کند؟ این سوال پاسخ مثبت دارد.

بورسیه تحصیلی در هند بیشتر هزینه های تحصیل و زندگی در کشور هزار ملت را برای افراد مشمول آن پوشش می دهد. انواع بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در هند در راستای بحث تحصیل رایگان در هند به شناخت انواع بورسیه تحصیلی در این کشور می پردازیم. در وهله ی اول باید بدانید که اخذ بورسیه در هند نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارد.

اما تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است و افراد از این جهت نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی دارند. بورسیه عمومی فرهنگ هند افرادی که در رشته های هنری، علوم ریاضی و انسانی به تحصیل مشغول هستند می توانند با اخذ این بورسیه تحصیلی به تحصیل رایگان در هند دست یابند. این بورسیه به دانشجویان آسیایی، آفریقایی و امریکای لاتین تعلق می گیرد. این بورسیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را پوشش می دهد.

بورسیه تبادل فرهنگی هند که امکان تحصیل رایگان در هند را به کشورهای سومالی، جمهوری چک، ایران، سوریه و کشورهایی که طرف امضا با این نفاهم نامه هستند را می دهد. بورسیه صنایع دستی هند این بورسیه با هدف تولید صنایع دستی و گسترش آن ها است. در وهله اول اخذ این بورسیه به کشورهای در حال توسعه تعلق می گیرد، اما دانشجویان کشورهای صنعتی نیز می توانند از این بورسیه به استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی آی . سی . سی . آر هند افرادی که در رشته های هنری نظیر موسیقی، نقاشی، جلوه های بصری و غیر فعالیت دارند، می توانند برای تحصیل رایگان در هند از این بورسیه استقاده کنند. این بورسیه تحصیلی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را پوشش می دهد. بورسیه تحصیلی کولومبو آخرین مورد برای امکان تحصیل رایگان در هند برای دانشجویان بین المللی استفاده از بورسیه تحصیلی کولومبو است. کشورهایی که در این قرارداد شرکت دارند افغانستان، ایران، بوتان، بنگلادش، لائوس، اندونزی، نپال، فیلیپین هستند. این بورسیه در زمینه ی فنی مهندسی است و بیشترین تقاضا را از بین بورسیه های تحصیلی دارد.

مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و تا حدودی کارشناسی را پوشش می دهد. کار دانشجویی در هند دانشجویان در راستای تحصیل رایگان در هندوستان می توانند مشاغل خصوصی مانند تدریس موسیقی و زبان انگلیسی را در نظر بگیرند. در صورتی که این آموزش تخصصی باشد دستمزد بیشتری نیز دریافت می شود. مزایای تحصیل در هند هند کشور پر جمعیت با مذاهب گوناگون است، مردم هند رفتاری بسیار گرم و صمیمانه دارند.

تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است. افرادی که آشنایی لازم با این زبان را ندارند می توانند در دوره های آموزشی زبان انگلیسی شرکت کرده و سطح دانش خود را ارتقا بدهند. هزینه ی تحصیل و زندگی در کشور هند نسبت به دیگر کشورها پایین تر است. برای اخذ بورسیه احتیاج به ارائه ی مدرک زبان معتبر نیست. به همین دلیل افراد زیادی سالانه هند را به عنوان مقصد تحصیل انتخاب می کنند.دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید