x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر مشاوره مهاجرت: 02143000021
دانشگاه های برتر در هند | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه های برتر در هند

انتخاب دانشگاه نیز به اندازه کشور مقصد برای ادامه تحصیل اهمیت دارد. اگر قصد دارید به یک متخصص حرفه‌ای در زمینه رشته‌ی تحصیل خود تبدیل شوید و در بازارهای بین‌المللی کار پیدا کنید، بهتر است در دانشگاه‌های ممتاز تحصیل کنید. در این قسمت بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در هند را به شما معرفی می‌کنیم. ما به طور کلی ملاک‌هایی مانند سطح علمی دانشگاه، امکانات رفاهی و آموزشی، سطح زندگی دانشجویی و... را برای این لیست در نظر گرفته‌ایم. شما می‌توانید با توجه به ملاک‌های خود، لیست جدیدی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در هند ارائه دهید. در واقع این یک مقایسه نسبی است.

دانشگاه صنعتی بمبئی

علت این که دانشگاه صنعتی بمبئی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های هند شناخته می‌شود، وجود اساتید خبره در این مرکز آموزشی است. دانشجویانی که تحت تعلیم این اساتید قرار می‌گیرند به مهندسان حرفه‌ای تبدیل می‌شوند که می‌توانند به راحتی جذب بازارهای بین‌المللی شوند. این دانشگاه در نزدیکی پارک ملی سنای‌گاندی در بمبئی واقع شده است. تعداد بسیاری از شخصیت‌های مشهور و دانشمندان هندی در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. دانشگاه صنعتی بمبئی در زمینه پژوهش‌هایی در زمینه‌های مختلف مهندسی پیشتاز است و از این نظر نیز دارای شهرت جهانی می‌باشد.

دانشگاه صنعتی کانپور

دانشگاه صنعتی کانپور یکی از قدیمی‌ترین موسسات این کشور است. دانشگاه‌های معروفی مانند دانشگاه پرینستون، MIT و اوهایو در ساخت این دانشگاه نقش داشته‌اند و برخی امکانات این دانشگاه مانند آزمایشگاه‌های آن شبیه به دانشگاه‌های مشهور اروپایی و آمریکایی است. دانشگاه صنعتی کانپور اولین دانشگاهی بود که رشته علوم کامپیوتر را در هند ارائه داد. دانشگاه کانپور جوایزی  مانند جایزه گوئدل، جایزه فالکرسن و جوایز آکادمی ملی هندوستان را در کارنامه خود دارد.

دانشگاه دهلی

تعداد زیادی از دانشگاه‌های برتر هندی، دانشگاه‌های صنعتی هستند و تنها در رشته‌های فنی و مهندسی فعالیت می‌کنند. دانشگاه دهلی جزو دانشگاه‌هایی است که تمام رشته‌ها در آن ارائه می‌شود و در بین برترین دانشگاه‌ها قرار دارد. دانشگاه دهلی جزو 500 دانشگاه برتر جهان است و معروف‌ترین رشته‌ای که در آن ارائه می‌شود رشته مردم شناسی است. البته گرایش‌های مختلف هنر و علوم اجتماعی و علوم انسانی نیز در این دانشگاه با کیفیت بالایی ارائه می‌شوند. جالب است بدانید که مدیریت این دانشگاه رابطه نزدیکی با سیاستمداران هندی دارد. برای مثال رییس دانشگاه معاون رییس جمهور هند است!

موسسه فناوری کاراگپور

این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های هند در زمینه رشته‌های فناوری و ارتباطات است. رشته‌های تخصصی ارائه شده در این دانشگاه مرتبط با فناوری و علوم فنی و ریاضیات هستند؛ اما برخی از گرایش‌های علوم اجتماعی نیز در این دانشگاه ارائه می‌شود. مهمترین رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه رشته‌های مدیریت و علوم پایه می‌باشند. این موسسه روی تبدیل دانشجویان به متخصصین کارآفرین و نوآور و ایده پرداز تمرکز دارد؛ به همین دلیل دانشجویان این موسسه علاوه بر دانش، از مهارت‌های عملی نیز بهره‌مند خواهند شد.‌

دانشگاه کلکته

این دانشگاه نیز یکی ازقدیمی‌ترین دانشگاه‌های هند است. از آن‌جایی که در گذشته کشور هند مستعمره کشور انگلیس بوده‌ است؛ دانشگاه‌های قدیمی این کشور بسیار شبیه به دانشگاه‌های اروپایی می‌باشند. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های هند می‌باشد که دارای 14 دانشکده است. ساختمان‌های این دانشگاه داخل شهر کلکته و در حومه آن واقع شده‌اند. رشته‌های متعدد در مقاطع و گرایش‌های مختلف در این دانشگاه ارائه می‌شوند که رشته‌های شیمی، فیزیک، زبان شناسی و رشته‌های مرتبط با نجوم و اختر شناسی از کیفیت بالاتری نسبت به سایر رشته‌ها برخوردارند و دانشگاه کلکته در ارائه این رشته‌ها شهرت دارد.

دانشگاه صنعتی مدرس

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌هایی است که مورد توجه دولت هند است و بودجه‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف دریافت می‌کند. این موضوع باعث ارتقای سطح امکانات آموزشی و رفاهی این دانشگاه شده است. در دانشگاه صنعتی مدرس رشته‌های فنی و مهندسی ارائه می‌شوند که رقابت سختی برای پذیرش در این دانشگاه بین دانشجویان وجود دارد. معتبرترین دانشکده در دانشگاه صنعتی مدرس دانشگاه منابع طبیعی است. این دانشگاه در ارائه رشته جنگل‌داری مشهور است.

دانشگاه علوم بنگلور هند

در این دانشگاه بیشتر دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود و در دوره کارشناسی تنها رشته‌هاییمانند فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، شیمی و علوم انسانی ارائه می‌شود. در این موسسه آموزشی دانشجویان و اساتید روی تحقیق و پژوهش متمرکز می‌شوند و بحث آموزش و تدریس نسبت به تحقیق از اهمیت کم‌تری برخوردار است. همین موضوع باعث شده است که تعداد رشته‌هایی که در دوره کارشناسی ارائه می‌شوند کم باشد.

در این قسمت تعدادی از دانشگاه‌های معتبر هند را به شما معرفی کردیم. شما می‌توانید در مورد دانشگاهی که رشته تحصیلی مورد نظر شما را با کیفیت بیشتری ارائه می‌دهد تحقیق کنید تا بتوانید در بهترین دانشگاه ممکن به تحصیل در هند مشغول شوید.

مشاوره دانشگاه های برتر در هند