x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

هند

اطلاعات کلی درباره هند

کشور هند یک بخش بسیار بزرگ در جنوب آسیا محسوب می‌شود و با پاکستان و بنگلادش و نپال همسایه است. به طور کلی جغرافیای کشور هند به سه بخش تقسیم می‌شود: فلات بلند هیمالیا ، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند. در نظر داشته باشید که جغرافیای کشور هند بسیار متنوع است و دارای کوه و بیابان و دشت و همینطور تپه و فلات است. سیستم‌های آموزشی در کشور هند با رشد 17 درصد به نسبت سال‌های اخیر یک فضای تحصیل بسیار عالی و کم هزینه را شامل شده است.نخست وزیر همان شخصی است که ریاست حزب اکثریت مجلس را دریافت کرده است او به رئیس جمهور پیشنهاد می‌شود و همینطور وزیران توسط رئیس جمهور پیشنهاد می‌شوند. کشور هند یک کشور قدرتمند در زمینه‌های مالی محسوب می‌شود.هند به ششمین اقتصاد بزرگ در جهان تبدیل شده است و این کشور حتی از فرانسه نیز پیشی گرفته است.دیوالی یکی از مهمترین تعطیلات در کشور هند است 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: India عربی: هند
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: فدرالی- پارلمانی
 • زبان های رایج: هندی و اینگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: روپیه، هر روپیه هند = 0.014 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۹۱
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 64
 • پایتخت: دهلی نو
 • زبان های رسمی: اردو
 • جمعیت: 1.339 بیلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+5:30) . UTC+05:30
 • دامنه اینترنتی: .IN
 • رتبه تولید ناخالص: 2,689,992تریلیون دلار آمریکا

سفر به هند

سفر به هند، سفر به کشوری وسیع در جنوب آسیا با سرزمین­ ها و فرهنگ­ های بسیار متنوع است. هند هفتمین کشور جهان از لحاظ وسعت و دومین کشور  از نظر جمعیت است.تنوع نژادی، تفاوت­های فرهنگی و مذهبی، وجود بیش از 1000 زبان­ مختلف، و همزیستی مسالمت‌آمیز میان آنها، این کشور را به کشوری متمایز تبدیل کرده‌است. اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است و علی‌رغم رکود اقتصادی جهانی با رشد اقتصادی متوسط بالاتر از ۸ درصد داشته‌است. حکومت هند را بزرگترین دموکراسی جهان می‌نامند.ارز رایج هند، روپیه هند است که با کد اختصاری INR نمایش  داده می­‌شود و یک دلار امریکا برابر با 71.38 روپیه هند است. در طول تاریخ هند، زبان­‌های فارسی و انگلیسی تاثیرات زیادی در فرهنگ آن داشته است. تنوع نژادی، تفاوت‌­های فرهنگی و مذهبی، وجود بیش از 1000 زبان­ مختلف، و همزیستی مسالمت‌آمیز میان آن ها، این کشور را به کشوری متمایز تبدیل کرده‌است. هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است و علی‌رغم رکود اقتصادی جهانی با رشد اقتصادی متوسط بالاتر از ۸ درصد داشته‌است.

سفر به هند

زندگی در هند

کشور هند یک کشور بسیار بزرگ و وسیع در بخش جنوب آسیا است. پایتخت این کشور شهر دلی نو است. این کشور از سمت شمال غربی با پاکستان همسایه بوده و از سمت شمال با چین مرز مشترک دارد. کشور هند به میزان 3.287 million km² وسعت دارد. بیشتر فضای این کشور پست و هموار است اما در بخش شمال کشور هند شاهد رشته کوه‌های هیمالیا هستیم.افرادی که در زمینه علوم کامپیوتر فعالیت کرده‌اند نیز می‌توانند وارد رده‌های شغلی در این کشور شوند.یک نکته بسیار مهم است که روز به روز به روال برنامه نویسی افزوده می‌شود شما به عنوان یک مهندس نرم افزار از جدیدترین قوانین موجود اطلاعات داشته باشید.هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور بین 500 الی 3000 دلار متغیر است. افرادی که قصد دارند در مقطع ارشد تحصیل نماید نیاز به هزینه بین 1000 الی 5000 دلاری دارند. حسابداران خبره در کشور هند می‌توانند همیشه نام خود را در لیست شغل‌های تخصصی با درآمد بالا ببینند.

زندگی در هند

مهاجرت به هند

مهاجرت به هند از طریق سرمایه‌گذاری یک روش مطمئن محسوب می‌شود یکی از بخش‌های مهم این روش ثبت شرکت است.مردم هند استرسی برای ادامه زندگی ندارند و این موضوع بخشی از فرهنگ آن‌ها را تشکیل می‌دهد.اینطور که شواهد نشان می‌دهد مهاجرت به هند در سال 2018 در حدود 5 درصد از سال 2017 بیشتر است شایان ذکر است که این کشور به طور دوره‌ای در مسیر مهاجرپذیری قرار دارد و میزبان خوبی برای توریست‌ها نیز محسوب می‌شود.در نظر داشته باشد که مهاجرت به هند از طریق پناهندگی اغلب در یک چهارچوب قانونی ملی قرار ندارد. یکی از دلایل مهمی که سبب رضایت افراد از مهاجرت به هند شده است استرس کم زندگی در این کشور است. مردم هند استرسی برای ادامه زندگی ندارند و این موضوع بخشی از فرهنگ آن‌ها را تشکیل می‌دهد.مهاجرت به هند از طریق پناهندگی یک روش پر خطر محسوب می‌شود. مردم هند استرسی برای ادامه زندگی ندارند و این موضوع بخشی از فرهنگ آن‌ها را تشکیل می‌دهد.

مهاجرت به هند

تحصیل در هند

تحصیل و اعزام دانشجو به هند در مقاطع عالی با گذراندن دوره ی 12 ساله پیش از دانشگاه امکان پذیر است. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی بین 2 تا 5 سال متغیر است که این مسئله به رشته ای که فرد انتخاب کرده است بستگی دارد.

زمان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد نیز یک مدت زمان دو تا سه ساله است. در این مقطع دانشجو ملزم به گذراندن دوره کارشناسی و ارائه مدرک پایان آن دوره است.

زبان تحصیل در کشور هند انگلیسی است و دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ملزم به ارائه ی مدرک زبان تافل یا ایلتس هستند.

در صورتی که دانشجویان بین المللی بخواهند برای ارتقا زبان خود در دوره های زبان انگلیسی شرکت کنند باید برای پذیرش دوره های 4 ،6ماهه و یکساله زبان انگلیسی که در شهر پونا از طریق دانشگاه سیمبایسز برگزار می شود اقدام کنند.

دوره دکترا در هند در مدت زمانی بین 3 تا 5 سال برگزار می شود. یکی از الزامات قبولی در این مقطه تسلط به زبان انگلیسی است البته برخی از دانشگاه ها طبق برنامه های خاص به زبان اردو و هندی نیز این برنامه را ارائه می دهند.

تحصیل در هند

دانشگاه های پزشکی مورد تایید ممنونم از سایت پر بار شما

2019-05-15 13:31:08

هزینه پزشکی در سال چقدر میشه؟ سپاس

2019-09-19 01:48:20

سلام می خواستم راجع ب شغل با در آمد خوب تا نسبتا عالی رشته ی تجربی رو توی هندوستان بدونم.ممنون

2020-03-24 20:02:39