x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

قزاقستان

قزاقستان یک کشور بسیار زیبا و دوست داشتنی است. این کشور در آسیای میانه قرار دارد و از بخش شمال با کشور روسیه و از بخش شرق با چین هم مرز است.در نظر داشته باشید که حفظ ثبات اقتصاد کلان در این کشور ارزش خوبی را در بر دارد و به طور کلی کشور قزاقستان چشم اندازهای اقتصادی دقیقی در این زمینه را شکل داده است. نرخ بیکاری در کشور قزاقستان به طور کلی در طول دوره های مختلف متغیر اعلام شده است اما بیشترین میزان آن 4 درصد بوده است و این رقم نشان می دهد که کسب و کار در این کشور وضعیت خوبی دارد و نرخ بیکاری نیز در وضعیت کنترل شده قرار گرفته است رتبه کشور قزاقستان در زمینه کار بسیار خوب است.قوانین ازدواج در قزاقستان بسیار عجیب است به این ترتیب در ابتدا باید فردی نزد دختر فرستاده شود تا رضایت وی به صد در صد برسد در غیر این صورت مراسم خواستگاری صورت نمی گیرد. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Kazakhstan عربی: كازاخستان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: روسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: تنگه هر تنگه 111.07 دلار آمریکا است
 • پیش شماره تلفن: 007
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 84
 • پایتخت: نور سلطان
 • زبان های رسمی: قزاق
 • جمعیت: بیش از 18.04 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: UTC+5/+6
 • دامنه اینترنتی: .kz
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 313.60 میلیارد دلار آمریکا

سفر به قزاقستان

سفر به قزاقستان، سفر به کشوری کوهستانی است که گروهی از مردم آن، هنوز به شیوه­‌های قزاقان قدیم زندگی کرده و آداب و فرهنگ مخصوص به خود  را دارند. در سفر به قزاقستان خواهید دید که مردم قزاقستان قومیت های مختلف دارند که ۶۳ درصد آنها قزاق و حدود 24 درصد آنها روس و بقیه از اقوام دیگر هستند. حدود ۷۰ درصد از مردم پیرو دین اسلام و بقیه از پیروان مسیحیت هستند. بزرگترین کلانشهر آن، آلماتی، یک مرکز تجاری قدیمی است که آثار تاریخی از جمله کلیسای ارتدکس روسیه از دوران تزارها و موزه مرکزی دولتی قزاقستان، در آن واقع شده است و هزاران آثار باستانی از این کشور را برای نمایش ارائه نموده است. ارز رسمی کشور، تنگه قزاقستان است.زبان دولتی و رسمی کشور، زبان قزاق است که  64.4٪ جمعیت صحبت می‌­کنند و زبان رایج در کشور زبان روسی است که 95٪ مردم با آن سخن می‌گویند. زبان فارسی در قزاقستان ریشه تاریخی دارد و بسیاری از واژه های فارسی در زبان قزاق وارد شده است.

سفر به قزاقستان

زندگی در قزاقستان

کشور قزاقستان بزرگترین کشور آسیای میانه محسوب می شود و با روسیه و چین و ازبکستان همسایه است.این کشور از نظر وسعت رتبه 9 در دنیا را دارد. قزاقستان دارای منابع طبیعی گاز و نفت بوده و در لیست کشورهای ثروتمند در دنیا قرار گرفته است. این کشور به طور کلی در زمینه فلزات نیز به نتیجه خوبی رسیده است. دین اصلی در قزاقستان اسلام است و البته بسیاری از مردم مسیحی هستند. ساخت‌وساز در قزاقستان رشد 11 درصدی داشته است. حداقل دستمزد در این کشور نیز 42500.00 تنگه برای هر ماه است. یکی از شغل های پر درآمد در کشور قزاقستان در زمینه برنامه نویسی است به طور یکه یک برنامه نویس در این کشور بین 8 الی 9 هزار دلار درآمد دارد. اینطور که مشخص شده است کشور قزاقستان از دسته کشورهایی است که وضعیت برنامه نویسی را به طوردقیق پیش برده و ساخت اپ و نرم افزارهای مالی می تواند ورود خوبی به بخش کار در کشور قزاقستان محسوب شود. 

زندگی در قزاقستان

مهاجرت به قزاقستان

مهاجرت به کشور قزاقستان اغلب در مسیر تجاری دیده می شود به طوریکه افراد می توانند از ویزای تجاری دو ماهه، یک ماهه و همینطور فوری استفاده نمایند. ایرانیانی که کشور قزاقستان را برای زندگی انتخاب کرده اند اغلب به قصد تحصیل و سرمایه گذاری ورود داشته اند. رضایت در زمینه بهداشت و درمان نیز بالا اعلام شده است، بهداشت و درمان در این کشور در وضعیت خرید دارو دیده می شود و مشخص است که دولت سیاست های دارویی دقیقی را اعلام داشته است. اینطور که مشخص است درمان در کشور قزاقستان در بیمارستان‌های دولتی هزینه ای در بر ندارد. خرید محصولات و اقلام غذایی در کشور قزاقستان نیز رتبه بالایی دارد و مشخص است که افراد برای خرید محصولات و اقلام غذایی می توانند رتبه بندی های مشخصی را مد نظر قرار دهند در بررسی های اخیر اینطور به نظر می رسد که کشور قزاقستان یکی از بهترین کشورهایی است که تورم در زمینه خرید محصولات غذایی را مناسب اعلام کرده است.

مهاجرت به قزاقستان

تحصیل در قزاقستان

بورسیه تحصیلی کشور قزاقستان به طور کلی در چندین رده بندی های اقتصادی دیده می شود. برای استفاده از بورسیه های دانشگاهی کشور قزاقستان نیاز است که فرم درخواست به طور دقیق تکمیل شود، نیاز است که هزینه فرم پرداخت شود. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور قزاقستان با هزینه بسیار ارزان همراه است و در صورتی که شخص از نظر بار علمی قوی باشد بورسیه تحصیلی پزشکی در این زمینه به فرد تعلق می گیرد. تحصیل رایگان در کشور قزاقستان خود شامل چندین رده بندی مشخص است. مثلاً برخی از افراد در آزمون بین المللی که در سطح hard برگزار می شود را دوست دارند و به این ترتیب علاقه دارند که مسیر تحصیلی درستی را پیش روی داشته باشند. یکی از آزمون های ورودی بسیار مهم برای ورود به دانشگاه های کشور قزاقستان آزمون زبان است.رای رشد استعداد دانش آموزان یک سری ویژه برنامه های آموزشی نیز در نظر گرفته می شود که البته برای استفاده از آن ها نیاز به مدرسه های تخصصی است.

تحصیل در قزاقستان

سلام و درود.. اطلاعاتتون یخورده قدیمیه.. من خودم قزاقستان زندگی میکنم. دلار 388 تنگه هست حداقل دستمزد هم الان 70 تا 80 هزار تنگه هست.

2019-11-28 06:57:52