x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ در شمال اروپا واقع شده است و یکی از همسایگان فرانسه و بلژیک محسوب می‌شود. این کشور در لیست کشورهای ثروتمند در اروپا قرار دارد. وایسوامپاخ سردترین شهر در این کشور است.نرخ مشارکت نیروی کار در کشور لوکزامبورگ 60 درصد اعلام شده است؛ وضعیت تغییر اشتغال در این کشور تنها1 درصد است و نرخ اشتغال حدود 68 درصد گزارش شده است. بررسی های نشان داده است که حدود 231.90 هزار نفر در کشور لوکزامبورگ استخدام تمام وقت هستند. مهندسی برق و شغل های مرتبط، از دسته شغل هایی هستند که از آن‌ها در بخش های ساختمانی این کشور بسیار استفاده می‌شود. ویزای کار کشور لوکزامبورگ در صورتی صادر می‌شود که فرد در زمینه کاری خود آن‌قدر قوی باشد که بتواند به اقتصاد این کشور کمک نماید. شما به عنوان یک خارجی اجازه دارید که 30 تا 45 ساعت در هفته کار کنید اما برای کار، نیاز به مجوز کار دارید و باید سمت شغلی شما مشخص باشد. در نظر داشته باشید که درآمد شما از ساعتی 10 یورو به بالا خواهد بود. افرادی که به صورت خانوادگی وارد کشور لوکزامبورگ می‌شوند، نمی‌توانند در منزلی با یک اتاق خواب زندگیکنند. اجاره‌ی آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر در این کشور،حدود 2.740.25 یورو هزینه در بر دارد و در صورتی که بخواهید این آپارتمان را خارج از مرکز شهر اجاره نمایید، بودجه 2.113.16 یورویی کافی خواهد بود. برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهر باید 8.357.14 یورو برای هر متر مربع در نظر بگیرید که این مبلغ بسیار زیاد است؛ درصورتی که بخواهید خانه مورد نظر را خارج از مرکز شهر بخرید، هزینه شما کم‌تر شود.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در لوکزامبورگ
فهرست

حداقل حقوق در لوکزامبورگ

حداقل حقوق در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این کشور نرخ بیکاری را حدود 5.40 درصد اعلام کرده است،این رقم نشان می‌دهد که ورود به کار در کشور لوکزامبورگ زیاد دشوار نیست و هر چه قدر میزان سواد و مهارت شما بیشتر باشد،شانس شما برای ورود به کار بیستر خواهد بود. در نظر داشته باشید که در این کشور حقوق و میزان درآمد برای خرید ملک در کشور لوکزامبورگ مناسب است.

در کشور لوکزامبورگ نرخ بیکاری بلند مدت، حدود 1.20 درصد اعلام شده است که این رقم نشان می‌دهد که کشور لوکزامبورگ توانسته کنترل دقیقی بر روی بخش بیکاری داشته باشد. نرخ بیکاری جوانان در کشور لوکزامبورگ در حدود 13.50 درصد است. هزینه های کار در کشور لوکزامبورگ بر اساس نقاط شاخص، حدود 100.58 اعلام شده است و میزان دستمزد در این کشور نیز به میزان 5301.25 یورو به ازای هر ماه در نظر گرفته شده است. حداقل دستمزد در این کشور برای هر ماه 2071.07 یورو برای هر ماه اعلام شده است. سن بازنشستگی برای بانوان 65 سال اعلام شده است و همین رقم برای آقایان نیز صدق می‌کند. 

نرخ مشارکت نیروی کار در کشور لوکزامبورگ 60 درصد و قسمت مدت زمان اشتغال در این کشور نیز 49 هزار اعلام شده است. در نظر داشته باشید که وضعیت تغییر اشتغال در این کشور تنها 1 درصد است. نرخ اشتغال در این کشور  حدود 68درصد گزارش شده است. بررسی های نشان داده است که حدود 231.90 هزار نفر در کشور لوکزامبورگ استخدام تمام وقت هستند. شایان ذکر است که کشور لوکزامبورگ از دسته کشورهایی است که می‌تواند وضعیت کار و درآمدزایی را به طور جدی پیش ببرد.

میانگین درآمد در لوکزامبورگ

میانگین درآمد در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اول از هر چیز در بخش مهاجرت به یک کشور، آنچه مهم است درآمدزایی است، افراد باید بتوانند سیستم درآمدزایی درستی را پیش بگیرند.

یکی از شغل های مهم در کشور لوکزامبورگ پرستاری است، پرستاری از دسته شغل هایی است که در کشور لوکزامبورگ درآمد خوبی دارد؛ این کشور به افراد متخصص در زمینه‌های بهداشت، روان و جراحی بسیار نیاز دارد و پایه حقوقی که برای این رشته‌ها در نظر گرفته شده است 57876 دلار در سال است که رقم بسیار بالایی است. در نظر داشته باشید که مراقبت های تسکینی و همین‌طور مراقبت از سالمندان، از دسته شغل های درآمدزا در کشور لوکزامبورگ محسوب می‌شود. 

دومین رده درآمدزایی در کشور لوکزامبورگ، مهندسی مکانیک است، بیشترین نیاز به مهندس مکانیک در صنعت خودروسازی است که در این کشور دیده می‌شود. 

کشور لوکزامبورگ در زمینه هوا فضا نیز نیاز به متخصص دارد؛ این کشور برای متخصصانی که ایده های فنی جدیدی دارند، شرایط خوبی را مدنظر قرار داده است.

مهندسی برق و شغل های مرتبط، از دسته شغل هایی هستند که از آن‌ها در بخش های ساختمانی این کشور بسیار استفاده می‌شود و متخصصین این رشته می‌توانند زندگی ایده‌آلی را در این کشور تجربه کنند.

صنایع شیمیایی و زیست پزشکی نیز در این کشور نیاز به نیروی قوی مهندسان برق دارد.

 گرافیک یکی دیگر از دسته شغل های درآمدزا در کشور لوکزامبورگ محسوب می‌شود.

در نظر داشته باشید که مهندسان و تحلیل‌گران فناوری اطلاعات نیز افرادی هستند که در کشور لوکزامبورگ به رشد خوبی رسیده اند و درآمد قابل توجهی دارند.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لوکزامبورگ

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به کار در کشور لوکزامبورگ باید سه دسته مدرک معتبر داشته باشید اول از هر چیز نیاز به انگیزه نامه است که نشان دهد چرا کشور لوکزامبورگ را انتخاب کرده‌اید و هدف شما از مهاجرت به این کشور در زمینه کاری چه چیزی است. در نظر داشته باشید که در انگیزنامه نیاز به کپی مدارک تحصیلی دیپلم و بالاتر است و همین‌طور باید سعی کنید رزومه کاری خوبی ارائه دهید. مورد دیگری که در موارد مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار کشور لوکزامبورگ دیده می‌شود، قرارداد تأیید شده کاری بین کارفرما و متقاضی است که در صورت وجود حتماً باید ارائه شود.

افراد برای اخذ ویزای کاری کشور لوکزامبورگ نیاز به یک سری مدارک دارند. اول از هر چیز فرد باید گذرنامه معتبر و کپی از آن داشته باشد نیاز است که فرد عکس پرسنلی، شناسنامه و کارت شناسایی ملی و یک کپی از آن را ارائه دهد.

 شما به عنوان یک خارجی اجازه دارید که 30 تا 45 ساعت در هفته کار کنید اما نیاز به مجوز کار است و باید سمت شغلی شما مشخص باشد. در نظر داشته باشید که درآمد شما از ساعتی 10 یورو به بالا خواهد بود. تجربه عملی در این کشور برای ورود به کار، نسبت به مدرک تحصیلی، اهمیت بیشتری دارد.

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لوکزامبورگ

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور لوکزامبورگ نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر اعلام شده است و این روال نشان می‌دهد که زندگی در این کشور از نظر هزینه ای وضعیت نرمالی دارد. به طور کلی شما برای زندگی (یک زندگی معمولی در حد دانشجویی) در این کشور باید بین 1400 الی 1500 یورو هزینه در نظر داشته باشید.

شما برای هزینه های اصلی در این کشور یعنی برای برق و وسیله گرمایشی و آب و ... برای یک آپارتمان 85 متری باید 225.23 یورو هزینه در نظر داشته باشید. تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور حدود 0.24 یورو است.  شما برای ثبت نام یک دوره یک ماهه باشگاه بدنسازی در کشور لوکزامبورگ باید 44.08 یورو هزینه در نظر داشته باشید، اجاره زمین تنیس برای یک ساعت آخر هفته 26.67 یورو و هزینه‌ی خرید یک بلیط سینما در این کشور حدود 10.00یورو است.

در مورد هزینه‌ی خورد و خوراک، در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران گران‌قیمت در این کشور سفارش دهید، باید 16.90 یورو و در صورتی که بخواهید سه وعده غذا برای دو نفر در یکی از رستوران‌های متوسط این کشور سفارش دهید، باید 70.00 یورو هزینه کنید. شما برای خرید یک کفش نایک در این کشور باید 80.33 یورو هزینه در نظر داشته باشید و برای خرید برنج، برای هر یک کیلو باید حدود 1.95 یورو هزینه پرداخت نمایید. 

در نظر داشته باشید که شما برای کاهش هزینه ها در این کشور می‌توانید در خانه هایی که وضعیت اشتراکی دارند زندگی کنید، زندگی در این خانه ها به این صورت است که افراد باید طبق زمانی که برایشان در نظر گرفته شده است در خانه حضور داشته و پس از آن خانه را ترک کنند.


قیمت برخی کالاهای اساسی در لوکزامبورگ

قیمت برخی کالاهای اساسی در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور لوکزامبورگ به شرح زیر است:


·شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری)  1.37 یورو

·یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم)1.98 یورو

·برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم)  1.95یورو

·شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد)  3.80 یورو

·پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) 18.40 یورو

·سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) 10.80 یورو

·گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته)17.17یورو

·سیب ( 1 کیلوگرم) 2.62 یورو

·موز ( 1 کیلوگرم) 1.66 یورو

·پرتقال ( 1 کیلوگرم) 3.12 یورو

·گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 1.83 یورو

·سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) 1.67 یورو

·پیاز ( 1 کیلوگرم) 2.83 یورو

·کاهو (1 سر) 1.00 یورو

·آب ( بطری 1.5 لیتری) 1.24 یورو

·پاکت سیگار ( مارلبورو) 5.25 یورو
اقتصاد در لوکزامبورگ

اقتصاد در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


کشور لوکزامبورگ توانسته بر روی نرخ بیکاری و نرخ تورم خود کنترل خوبی داشته باشد. محصولات صادراتی که در کشور لوکزامبورگ وجود دارد بیشتر در زمینه ماشین آلات و تجهیزات و همینطور فولاد و فرآورده های آن است که به کشورهای بزرگ دنیا صادر می‌شود. اغلب مسیر های صادراتی این کشور به آلمان، فرانسه، ایتالیا،بلژیک و سوییس است. محصولات وارداتی در کشور لوکزامبورگ بیشتر در زمینه مواد معدنی و اهن و مواد غذایی است. شایان ذکر است که به طور کلی در حوزه های صنعتی و فولاد و مواد شیمیایی این کشور رشد اقتصادی 26 درصدی داشته است. اقتصاد کشور لوکزامبورگ بیشتر در حوزه های فولاد و مواد شیمیایی و لاستیک دیده می‌شود و به طور کلی این کشور توانسته مسیر درستی در زمینه صادرات را دنبال نماید. کشور لوکزامبورگ در زمینه بانکداری نیز رشد خوبی داشته است و در این کشور، بانکداری خصوصی، یکی از ارکان مهم اقتصادی محسوب می‌شود.

امنیت مالی و اقتصادی در لوکزامبورگ

امنیت مالی و اقتصادی در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور لوکزامبورگ از دسته کشورهایی است که در زمینه مواد معدنی به رشد مالی خوبی است و در این زمینه، امنیت مالی به چشم می‌خورد

از دیگر بخش های امنیت اقتصادی کشور لوکزامبورگ، در زمینه امور بانکداری است؛ رشد بانکداری در این کشور به 26 درصد رسیده است.

امنیت اقتصادی در کشور لوکزامبورگ در زمینه خدمات و امور خدماتی نیز به شکل چشمگیری دیده می‌شود زیرا کشور لوکزامبورگ از دسته کشورهایی است که به بخش خدمات خود بسیار اهمیت داده و در این مسیر سرمایه گذاری وسیعی را در نظر گرفته است.

سرمایه گذاران خارجی به دلیل وجود فضای شرکتی عالی در این کشور، رشد 6 درصدی داشته‌اند و این روال نشان می‌دهد که بسیاری از پروژه های نیمه تمام در این کشور نیز آینده‌ی خوب و چشمگیری در پیش دارند.

امنیت در لوکزامبورگ

امنیت در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وقتی صحبت از امنیت یک کشور می‌شود، دسته‌بندی های اقتصادی، رفاهی، اجتماعی و درمانی مدنظر قرار می‌گیرند. کشور لوکزامبورگ از دسته کشورهایی است که در زمینه اقتصادی امنیت خوبی برای شهروندان ایجاد نموده است. میزان درآمد در این کشور بر اساس هزینه اقلام و هزینه زندگی بسیار مناسب است و توانسته وضعیت درآمدزایی خود را به شکل صحیحی کنترل کند. همچنین این کشور شرایطی فراهم ساخته است که افراد بتوانند با بودجه کم صاحب خانه شوند؛ این گزینه در کمتر کشوری دیده می‌شود.

در کشور لوکزامبورگ، بانوان در امنیت کامل خواهند بود؛ این کشور از لحاظ بهداشتی نیز فضای امنی برای شهروندان به‌وجود آورده است؛ به‌طور کلی کشور لوکزامبورگ از نظر امنیتی وضعیت نرمالی دارد. این کشور در زمینه دزدی سیستم های امنیتی قوی را مدنظر قرار داده است. توجه داشته باشید که در کشور لوکزامبورگ هر نوع بی احترامی در عموم یک جرم محسوب می‌شود. امنیت این کشور رشد 11 درصدی داشته است که رقم خوبی است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لوکزامبورگ

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حال سوال اینجاست که برایاخذ اقامت کشور لوکزامبورگ چه باید کرد؟ در این مسیر چندین روش وجود دارد. اولین روش، تحصیلی است؛ به این صورت که شما باید در یکی از دانشگاه های کشور لوکزامبورگ پذیرفته شوید. افرادی که به قصد تحصیل وارد این کشور می‌شوند، باید از نظر مالی نیز تامین باشند. مورد بعدی سرمایه‌گذاری است که این روش نسبت به روش قبل سریع تر اما پر هزینه تر است. دولت کشور لوکزامبورگ هر ساله یک سری پروژه های دولتی نیمه تمام را اعلام می‌کند که افراد می‌توانند در آن نقش داشته باشند و سرمایه گذاری مستقیم صورت بگیرد؛ در صورتی که چنین بودجه‌ای موجود نبود شرایط فراهم می‌شود که فرد بتواند به سادگی مسیر برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت های خصوصی در این کشور را پیش بگیرد؛به این ترتیب فرد پس از 6 ماه می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست اقامت بدهدو  پس از سه سال زندگی در این کشور نیز می‌تواند درخواست اقامت دائم دهد. در نظر داشته باشید که اگر شما به عنوان همراه وارد کشور لوکزامبورگ شده‌اید برای کار کردن نیاز به مجوز دارید و در صورتی که شغل و مهارت شما مشخص باشد اخذ مجوز آسان خواهد بود اما اگر چنین نباشد قطعاً به مشکل بر می‌خورید.

ازدواج خارجی ها در لوکزامبورگ

ازدواج خارجی ها در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ازدواج با یک فرد از تبعه کشور لوکزامبورگ باید یک سری شرایط را به طور حتم رعایت نمایید. اولین گزینه رعایت شرط سنی است. در این کشور مرد باید حداقل 18 سال داشته باشد و زن 16 سال در غیر این صورت ازدواج شکل نخواهد گرفت. رضایت پدر و مادر دختر برای ازدواج الزامی است.

در صورتی که زن یا مرد قبلاً ازدواج کرده باشند، باید طلاق به طور دقیق منعقد شده باشد و یا همسر قبلی وی فوت شده باشد. در این زمینه نیاز به مدرک معتبر است.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور لوکزامبورگ پس از سه سال صورت می‌گیرد یعنی باید سه سال از زندگی مشترک شما گذشته باشد و آدرس زندگی شما و همسرتان نیز در این مدت یکسان باشد.

قوانین طلاق در کشور لوکزامبورگ به سه دسته تقسیم شده است: طلاق عاطفی ، طلاق مالی و یا طلاق از روی بیماری. طلاق عاطفی در این کشور برای افرادی است که دیگر نمی‌توانند از نظر عاطفی همدیگر را بپذیرند؛ مبرهن است که در این مسیر نیاز است که هر دو شخص خواهان طلاق باشند، اگر فرد بخواهد از نظر مالی طلاق بگیرد باید ثابت نماید که همسر وی ( مرد) شغل مناسبی نداشته و از پس هزینه‌های زندگی برنمی‌‌آید. و گزینه آخر مربوط به شرایطی است که افراد دچار بیماری هستند که شاید ادامه زندگی را به خطر برساند؛ در نظر داشته باشید که بیماری های خطرناک می‌تواند مسیر طلاق را سریع‌تر نماید. طلاق در این کشور می‌بایست رسمی صورت بگیرد و نیاز به تأیید مقامات مربوطه دارد.

اجاره خانه در لوکزامبورگ

اجاره خانه در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد داشته باشید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهردر این کشور اجاره نمایید، نیاز به هزینه 1.457.14 در صورتی که قصد داشته باشید یک آپارتمان یک خوابه درحومه شهر اجاره کنید، باید 1.231.25 یورو هزینه کنید.

افرادی که به صورت خانوادگی وارد کشور لوکزامبورگ می‌شوند، نمی‌توانند در منزلی با یک اتاق خواب زندگی کنند.

اگر بخواهید یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر اجاره کنید هزینه شما حدود 2.740.00 یورو برای هر ماه و هزینه اجاره‌ی همین آپارتمان در حومه شهر، ماهیانه تقریبا 2.113.16 یورو خواهد بود.

 شما برای اینکه بتوانید در اجاره آپارتمان در این کشور در مسیر صحیحی قرار بگیرید باید سعی کنید با یک مشاور خوب ارتباط بگیرید. شایان ذکر است که تورم در زمینه املاک در این کشور بسیار محدود است. برای اجاره خانه در کشور لوکزامبورگ باید سعی کنید چندین بخش مهم را در نظر داشته باشید؛ اول اینکه شما باید مطمئن شوید که ملک تنها به شما اجاره داده می‌شود. دیگر این‌که صاحبان املاک در این کشور به سختی به افراد اعتماد می‌کنند و به این ترتیب احتمالا از شما می‌خواهند که اجاره سه ماه اول را زودتر پرداخت کنید.

خرید ملک در لوکزامبورگ

خرید ملک در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور لوکزامبورگ به این صورت است که در ابتدا باید منطقه‌ای که قرار است ملک خریداری شود مشخص شود و پس از آن امکانات و شرایط منزل ارزیابی شود. به طور کلی شما برای خرید ملک باید در مرکز شهر و یا خارج از مرکز شهر بودن ملک را مد نظر قرار دهید. برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهر باید 8.357.14 یورو برای هر متر مربع در نظر بگیرید که این مبلغ به نوبه خود بسیار زیاد است اما اگر بخواهید خانه مورد نظر را خارج از مرکز شهر در نظر بگیرید، هزینه شما کمتر می‌شود و باید برای هر متر، حدود 6.048.00 یورو هزینه کنید.

ثبت شرکت در لوکزامبورگ

ثبت شرکت در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مزایای ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ بسیار زیاد است. اولین گزینه اخذ اقامت کشور لوکزامبورگ است که به سادگی از این طریق فراهم می‌شود و امکان بهره‌مندی از امکانات درمانی و امکانات رفاهی عالی صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که سرمایه گذار می تواند 100 درصد سهام شرکت را به نام خود داشته باشد. شرکت پس از اخذ برند اروپایی می‌تواند در سراسر جهان فعالیت های اقتصادی صورت دهد.

شما برای ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ لازم است که سابقه تجاری و فعالیت های اقتصادی خوبی داشته باشید.لازم به ذکر است که در ساختار مدیریتی این کشور، حداقل دو نفر استخدام می‌شوند و قوانین حسابداری و اداری مناسبی در این زمینه دیده می‌شود.

در صورتی که بخواهید در این کشور ثبت شرکت داشته باشید،لازم است که یک حسابافتتاح کنید. رایج ترین قالب های ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ در نوع مسئولیت محدود عمومی و مسئولیت محدود خصوصی است؛ به این صورت که این شرکت ها دارای سهم اولیه مشخصی برای شروع بوده و نیاز به مدیر و همینطور سوپروایزر دارند.

شما برای سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ نیاز به سرمایه گذاری حداقل 3000.000 یورویی دارید؛

در این مسیر باید در ابتدا نام شرکت را تعیین کنید؛ نام شرکت باید با موضوع فعالیت شما مرتبط باشد و این نام نباید قبلاً به ثبت رسیده باشد

باید فرم ثبت شرکت را در کشور لوکزامبورگ را به طور دقیق تکمیل نمایید، نیاز است که بتوانید اساسنامه شرکت خود را به امضای تمامی سرمایه گذاران و شرکا برسانید؛ این اساسنامه پس از طی مراحل قانونی در روزنامه های رسمی منتشر می‌شود. در اساسنامه شرکت شما، باید میزان سرمایه، تعداد سهام‌داران و تیم مدیریتی شما مشخص باشد؛نیاز است که آدرس دقیق محل کار، شماره تلفن و فکس شرکت قید شده باشد و باید مشخصات کامل سهام‌داران نیز اعلام شود. 

انواع ویزا و انواع اقامت در لوکزامبورگ

انواع ویزا و انواع اقامت در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای کار کشور لوکزامبورگ شاید در نگاه اول بسیار پیچیده به نظر برسد اما همه چیز بستگی به مهارت شما دارد. یکی از روش های ورود به کار در کشور لوکزامبورگ، ارگانی است؛ در این روش نیاز است که پرینت بانکی شما به طور دقیق ارزیابی شود یعنی باید بتوانید از پس هزینه‌های زندگی خود برآیید.

در روال دوم مسیر مالی کمی دشوارتر است به این صورت که دعوت نامه‌ای ارسال می‌شود که در آن مشخصات و نوع کاری که می‌بایست وارد آن شوید مشخص می‌شود، در چنین شرایطی فرد باید بتواند خساراتی که ممکن است از سوی او ایجاد شود را پوشش دهد و تضمین در این زمینه نیاز است.

نوع دیگر از ویزای این کشور ویزای تحصیلی است. افراد برای اخذ ویزای تحصیلی کشور لوکزامبورگ باید در ابتدا مدرک دیپلم داشته باشند و همینطور نیاز است که در یکی از دانشگاه های کشور لوکزامبورگ پذیرفته شوند. پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور نیاز به داشتن رزومه تحصیلی قوی دارد. همچنین باید تأیید شود که از پس هزینه تحصیل و زندگی در کشور لوکزامبورگ بر خواهید آمد.

جهت اخذ ویزای ازدواج کشور لوکزامبورگ، باید با یک تبعه این کشور ازدواج کنید و در این مسیر باید به قوانین این کشور نیز دقت کنید.برخی از قوانین مربوط به این بخش به این صورت است که مرد باید حداقل 18 سال داشته باشد و زن 16 سال در غیر این صورت ازدواج شکل نخواهد گرفت. رضایت پدر و مادر دختر نیز برای ازدواج الزامی است.اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور لوکزامبورگ پس از سه سال صورت می‌گیرد؛ یعنی باید سه سال از زندگی مشترک شما گذشته باشد و آدرس زندگی شما و همسرتان نیز در این مدت یکسان باشد. ویزای دائم ازدواج کشور لوکزامبورگ به این صورت است که شما در یک رابطه به مدت 5 سال یا بیشتر باید با همسر خود زندگی کرده باشید.

 ویزای سرمایه گذاری این کشور با روش های ثبت شرکت ، خرید ملک و خرید اوراق قرضه همراه است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لوکزامبورگ

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای بیمه شدن در این کشور نیاز است که در ابتدا مشخص نمایید که از نظر توانایی پرداخت بودجه در چه وضعیتی هستید؛ بیمه در این کشور شامل سیستم های درمانی مشخصی است. تسهیلات درمانی در لوکزامبورگ بر اساس بودجه های دولتی در نظر گرفته می‌شود. شایان ذکر است که مدارس در این کشور نیز شامل پوشش دهی بیمه و تسهیلات بیمه‌ای هستند و کودکان در این زمینه مشکلی نخواهند داشت.

خدمات بانکی و مالی در لوکزامبورگ

خدمات بانکی و مالی در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بی آی پی یکی از شرکت های خدمات مالی در لوکزامبورگ است که در زمینه بانکداری فعالیت می‌کند.

بانک های خصوصی لوکزامبورگ برای سرمایه‌گذاری های بزرگ زیاد پیشنهاد نمی‌شود، بهتر است بانک‌های را مدنظر قرار دهید. 

دکسیا از دیگر بانک های لوکزامبورگ است؛ این بانک در سپرده گذاری های مشخص توانسته ساختار دقیق و صحیحی را ایجاد نماید و سیاست های وام دهی خوبی را مدنظر قرار داده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لوکزامبورگ

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


رتبه پاسپورت لوکزامبورگ سوم در دنیا است و به طور کلی با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانید به 168 کشور در دنیا سفر نمایید.

تشابهات فرهنگی لوکزامبورگ با ایران

تشابهات فرهنگی لوکزامبورگ با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لوکزامبورگ کشوریست که شباهت های بسیار کمی با ایران دارد. شاید تنها شباهت فرهنگی که بتوان با ایران بیان کرد در نحوه احوال پرسی این کشور است . در این کشور همانند ایران وقتی افراد به هم می رسند با هم دست میدهند و صورت یکدیگر را می بوسند. همچنین این کشور همانند ایران دارای تاریخ و فرهنگ غنی می باشد. 

در کل در لوکزامبورگ فرهنگ های جالبی وجود دارد که دانستن برخی از آن ها خالی از لطف نیست.

  • جالب است بدانید که در لوکزامبورگ کشتن از سر ترحم و کمک به خودکشی قانونی است. 
  • لوکزامبرگ کشوری سه زبانه است. زبان ملی این کشور Lëtzebeurgesch یا لوکزامبورگی (گویش فرانکونی یا آلمانی) است
  • لوکزامبورگ یک کشور سکولار است، ولی حدود 87 درصد از جمعیت آن رومی کاتولیک هستند.  بقیه جمعیت را پروتستان ها (عمدتا لوتران)، یهودیان و مسلمانان تشکیل می‌دهند.
  • شعار مردم لوکزامبورگ، wëllebleiwewatmirsinn به معنی ما می خواهیم همان چیزی که هستیم باقی بمانیم است. این شعار اشاره به تاریخ مالکیت این کشور توسط قدرت های خارجی و آرزو استقلال دارد. لوکزامبورگ بین قدرت های مختلف اروپا فرانسه، اسپانیا، اتریش در طول زمان جابه جا شده است. با وجود آن در سال 1815 به یک دولت مستقل تبدیل شد. لوکزامبورگ نیمی از قلمرو خود را در سال 1839 توسط بلژیک از دست داد اما استقلال این کشور به مرور زمان بیشتر شد، توسط پیمان لندن، این کشور به یک دولت بی طرف و کاملا مستقل در سال 1867 تبدیل شد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در لوکزامبورگ

اعیاد و تعطیلات رسمی در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در لوکزامبورگ در تاریخ 6 ژانویه جشنی با عنوان جشن شاهان و فستیوال های شهری برگزار می‌شود.

2 فوریه نیز جشن شمعدان بوده است و افراد در این جشن سعی می‌کنند دور هم جمع شوند و شمع های زیبایی را در این مسیر روشن کنند.

در این کشور 1 آوریل روز شوخی است، شوخی هایی که  در این روز صورت می‌گیرند شاید کمی ناراحت کننده باشند اما به طور کلی جنبه آزاردهنده ندارند.

21 ژوئن در این کشور جشن موسیقی است و موسیقی های خیابانی زیادی در شهرهابه چشم می‌خورد.

8 اکتبر در لوکزامبورگ شب سفید است، در این تاریخ در کشور لوکزامبورگ تمامی چراغ های شهر روشن می‌شود.

مردم کشور لوکزامبورگ 1 نوامبر را روز بزرگداشت مردگان و تعطیل رسمی می‌دانند و برای مردگان خود مراسم های بزرگداشت برگزار می‌کنند.

در این کشور 1 مارس جشن کارناوال است که از جشن های بسیار مهم بوده و افراد را دور هم جمع می‌کند 

25 دسامبر نیز تعطیل رسمی بوده و جشن نوئل محسوب می‌شود؛ این تاریخ به طور کلی برای مردم کشور لوکزامبورگ بسیار ارزشمند است.

دین در لوکزامبورگ

دین در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب افرادی که در کشور لوکزامبورگ زندگی می‌کنند، کاتولیک هستند به طوریکه 67 درصد از مردم این کشور پیرو کلیسای کاتولیک بوده و در این میان مسیحیان پروتستان و لوتری ها نیز دیده می‌شوند. به طور کلی هیچ اجباری در دین این کشور وجود ندارد.

تفریح در لوکزامبورگ

تفریح در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

والفردانژ یک قلعه بسیار جالب در لوکزامبورگ است که بازدید از آن یک تفریح بسیار جذاب خواهد بود. این قلعه امروزه بخشی از دانشگاه لوکزامبورگ نیز محسوب می‌شود؛ به طور کلی این قلعه زیبا در مسیر باستان شناسی بسیار عالی عمل کرده است.

پارک ملی سور بالا یک مکان تفریحی بی نظیر است. این پارک می‌تواند برای کودکان یک گزینه عالی باشد. به طور کلی این پارک دارای ورزش های آبی بی‌نظیری است و حیات وحش خوبی نیز دارد. در این پارک فعالیت های فرهنگی انجام شده و صنایع دستی برای فروش وجود دارد.

حمام های مندورف در لوکزامبورگ یکی دیگر از دیدنی های عجیب محسوب می‌شود که با توجه به قرار گرفتن آن در کنار ساحل موزل یک از تفریحات بسیار عالی محسوب می‌شود. این حمام ها دارای چشمه های آب گرم وسیعی هستند.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لوکزامبورگ

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید بلیط یک طرفه در این کشور باید 2.00 یورو هزینه در نظر داشته باشید که این بلیط ها برای حمل و نقل داخلی استفاده می‌شود. شما برای اخذ بلیط عبور ماهانه نیز باید 25.00 یورو هزینه در نظر داشته باشید.

شما برای هر یک کیلومتر حرکت تاکسی 3.00 یورو هزینه در نظر بگیرید. تعرفه تاکسی مبدا در این کشور 2.90 و تاکسی با 1 ساعت انتظار،  30.00 یورو است. 


فرهنگ لوکزامبورگ

فرهنگ لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم این کشور به طور کلی سعی می‌کنند لبخند به لب داشته باشند و در زمان احوال‌پرسی سر تکان می‌دهند. 

هنر لوکزامبورگ

هنر لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بخش هنری در لوکزامبورگ بیشتر در فضای معماری رشد داشته است.

ورزش در لوکزامبورگ

ورزش در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 این کشور در رده های ورزشی، بیشتر در زمینه فوتبال رشد داشته است، ورزش در بین مردان این کشور محبوبیت بیشتری دارد.

خرافات در لوکزامبورگ

خرافات در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در لوکزامبورگ خرافات کمی دیده می‌شود اما مردم این کشور به عدد 7 و 13 حساسیت شدیدی دارند.

همینطور در لوکزامبورگ خانواده اهمیت زیادی دارد و به عقیده‌ی آن‌ها توهین به خانواده، بد یمنی به همراه دارد.

شایعات در مورد لوکزامبورگ

شایعات در مورد لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این‌که بانوان در لوکزامبورگ تحت خطر هستند به خودی خود درست نبوده و باید در شرایط مختلفی مدنظر قرار بگیرد؛بنابراین این‌که بانوان هر لحظه در خطر هستند درست نیست. 

افزایش نرخ تورم در این کشور شایعه ای بیش نیست.

یادگیری و خلاقیت در لوکزامبورگ مورد حمایت و پشنیبانی این کشور قرار می‌گیرد و شایعاتی مبنی بر اینکه خلاقیت شما در این کشور جایگاهی ندارد غیر قابل باور است.

موارد ممنوعه در لوکزامبورگ

موارد ممنوعه در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در لوکزامبورگ اجازه ندارید هنگام رانندگی با تلفن صحبت کنید.

در این کشور شما حق ندارید با پلیس های محلی بحث کنید.

جاذبه های دیدنی در این کشور به طور کلی با عکس برداری بدون مجوز مشکل دارد.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لوکزامبورگ

خطرات احتمالی برای افراد مقیم لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است در لوکزامبورگ مواظب کیف پول خود باشید در این کشور سرقت گوشی بسیار دیده می‌شود و باید مواظب باشید.

تشابهات قوانین لوکزامبورگ با ایران

تشابهات قوانین لوکزامبورگ با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین زندگی در لوکزامبورگ به طور جدی با ایران فرق دارد و تشابه چشمگیری بین این دو کشور دیده نمی‌شود.

گواهینامه و خرید ماشین در لوکزامبورگ

گواهینامه و خرید ماشین در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید ماشین در این کشور باید یک سوم هزینه را ابتدا پرداخت کنید و سپس الباقی را به شکل روتین بپردازید

جهت تبدیل گواهینامه رانندگی ایرانی به لوکزامبورگی، باید حداقل سه ماه از اقامتتان در کشور لوکزامبورگ گذشته باشد

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لوکزامبورگ

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت ندارد و نزدیک ترین سفارت این کشور در شهر آنکار ترکیه است. 

نوع پوشش مردم لوکزامبورگ

نوع پوشش مردم لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور لوکزامبورگ مهد مد است و از این حیث بسیار مشابه با فرانسه عمل کرده است. مردم این کشور از لباس های ساده و شیک استفاده می‌کنند. لباس های مردم این کشور اغلب پیراهن های زیبا به همراه کت و دستمال گردن است. در این کشور مردم اغلب از لباس های آماده استفاده می‌کنند و علاقه ای به لباس های دست دوز ندارند. حجاب کشور لوکزامبورگ آزاد است.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لوکزامبورگ

جغرافیا و شرایط آب و هوایی لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

لوکزامبورگ با آلمان و فرانسه و بلژیک همسایه است؛ جمعیت این کشور حدود 600 هزار نفر اعلام شده است.

مناطق پست این کشور در گوت لاند واقع است که دو سوم مساحت این کشور رادر بر می‌گیرند و دارای جمعیت بیشتری هستند، در حالی که مناطق مرتفع در یک سوم شمالی این کشور به نام اوسلینگ قرار داشته و جمعیت محدودی دارند. سردترین و مرتفع ترین شهر در لوکزامبورگ، وایسوامپاخ است.

این کشور از نظر زمانی با تهران 2 ساعت و نیم فاصله دارد.

آب و هوای کشور لوکزامبورگ معتدل است؛ هوا در تابستان های این کشور گرم است اما کلافه کننده نیست. بین ماه های نوامبر و فوریه دمای هوا به زیر 0 می‌رسد. از ماه مه تا سپتامبر بهترین فصل سفر به کشور لوکزامبورگ محسوب می‌شود و دما در وضعیت 8 الی 20 درجه سانتی‌گراد قرار دارد. این کشور در فصل زمستان نیز برای ورزش های یخی بسیار عالی است.


غذاهای لوکزامبورگ

غذاهای لوکزامبورگ | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آشپزی در این کشور تحت تأثیر موقعیت جغرافیایی است و هر شهر با شهر دیگر فرق دارد. در برخی از شهر ها استفاده از ماهی بسیار دیده می‌شود و اردک ماهی و خرچنگ از دسته گوشت‌های لذیذ محسوب می‌شود و غذایی که با این گوشت‌ها تهیه می‌شود، کریبسن نام دارد. در این کشور استفاده از غذاهای گوشتی اسلکر هام نیز بیشتر در نواحی کوهستانی دیده می‌شود. در این روش گوشت در وضعیت مارینه شده و کبابی قرار می‌گیرد و نهایتا با چیپس و سالاد سرو می‌شود؛ این غذا بسیار خوش طعم است. سوپ بونسچلاپ، سوپی غلیظ با لوبیا سبز و سیب زمینی پخته شده است با پنکیک سرو می‌شود؛این سوپ بسیار خوش‌طعم و دلنشین است. جود مات یک غذای ملی مربوط به کشور لوکزامبورگ است که از گوشت قرمز، باقالی و ادویه جات تهیه می‌شود و طعمی عالی دارد. گرومپرک یک غذا شبیه به کوکو سیب زمینی در ایران است و در آن از جعفری و پیاز خرد شده و تخم مرغ استفاده می‌شود؛ این غذا به صورت چیپسی تهیه می‌شود. این کشور دسرهای فراوان و خوش طعمی دارد.

آخرین ویرایش: 2019-06-01 13:54:01 5,268