مدت زمان انتظار وقت سفارت آمریکا برای ایرانیان چقدر است؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط بهناز نوری

مدت زمان انتظار وقت سفارت آمریکا برای ایرانیان چقدر است؟

پروسه دریافت ویزای آمریکا، تعیین وقت برای مصاحبه در سفارت آمریکا و سپس سفر به این کشور (مهاجرتی یا غیر مهاجرتی) روند مشخص، ولی کنترل شده ای دارد که تنها با شناخت هرچه بهتر جزئیات آن می توانید به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید. با توجه به عدم وجود سفارت آمریکا در کشور ایران، ایرانیانی که قصد دریافت ویزا مهاجرتی یا غیر مهاجرتی به این کشور را دارند باید پروسه ی (کمی طولانی تری) را پیش ببرند. از زمان ارسال درخواست ویزا تا انجام مصاحبه و پیکاپ ویزا شما ملزم به رعایت قوانین و شناخت جزئیات ساده ای هستید که در این مطلب به آنها پرداخته ایم و پیشنهاد می کنیم آنها را مطالعه نمایید.

نحوه وقت گرفتن برای سفارت آمریکا

نحوه وقت گرفتن
برای سفارت آمریکا

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا برای پیشبرد مراحل دریافت ویزا غیر مهاجرتی و سفر به این کشور پروسه و مدت زمان مشخص اما متغیری دارد. شما پس از ثبت نام در سایت کنسولگری آمریکا، پر کردن فرم مربوطه به صورت آنلاین و پرداخت هزینه باید منتظر بمانید تا زمانی برای مراجعه به سفارت آمریکا ( در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان، امارات) تعیین شود.

اگر ویزای شما تأیید شود حدوداً (و نه دقیقاً) 5 روز کاری جهت پردازش ویزا زمان لازم است. بعد از آن، گذرنامه به همراه ویزا تحویل داده می شود. اگر در مصاحبه خود به شما توصیه شود كه درخواست تان، طبق قانون مهاجرت و ملیت (INA) در انتظار پردازش اضافی قرار می گیرد، باید حدود 60 روز از تاریخ مصاحبه ویزا اجازه دهید تا به آن، رسیدگی شود.

در برخی موارد، پردازش می تواند شش ماه یا بیشتر طول بکشد. اگر در مصاحبه به شما توصیه شده است که قبل از صدور ویزا، بررسی های بیشتری مورد نیاز است، می توانید انتظار داشته باشید که درخواست تان از تاریخ مصاحبه به بعد، بین 6 تا 8 ماه طول می کشد. البته تک تک موارد گفته شده به طور تخمینی ارائه شده اند، که می توانند بیشتر یا کمتر هم باشند.

مدت زمان انتظار تقریبی برای وقت سفارت آمریکا

مدت زمان انتظار
تقریبی برای وقت سفارت آمریکا

با توجه به زمان ارسال مدارک و فرم درخواست ویزا، متقاضیان می توانند به طور متوسط ​​طی 7 تا 10 روز (تقویم وقت سفارت آمریکا) ویزا خود را دریافت کنند. لطفاً در مورد زمان پردازش، (حتی اگر قبلاً ترتیب پرواز خاصی را انجام داده اید یا مدت زمان خاصی را منتظر بوده اید) از کارمندان کنسولگری سوال نکنید. کارمندان کنسولی قادر به تسریع در درخواست شما زودتر از زمان متوسط برای ​​پردازش نیستند و نمی توانند پیش بینی ها یا تضمین های تحویل را انجام دهند. زمان پردازش برای موارد خاص ممکن است به دلیل شرایط فرد متقاضی و سایر شرایط خاص موجود، متفاوت باشد.
همچنین، زمان برآورد شده برای انجام مصاحبه در سفارت آمریکا یا کنسولگری می‌تواند هر هفته تغییر کند و براساس میزان کار و مشغله پرسنل نیروی انسانی کنسولگری حساب می شود.

همانطور که ذکر شد این ها تنها برآورد هستند و دسترسی به زمان دقیق مصاحبه یا تعیین وقت برای حضور در سفارت آمریکا را تعیین نمی کنند.

هزینه های سفارت آمریکا در کشورهای مختلف

هزینه های سفارت آمریکا در کشور های مختلف بسته به نوع ویزا متفاوت خواهد بود. ذکر این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که برخی از سفارت های این کشور، در سه کشور نامبرده برای دریافت ویزا از سوی ایرانیان هرکدام، تمرکز اصلی خود را روی یک نوع ویزا می گذارند و در صورتی که شما مثلا برای دریافت ویزا دانشجویی به یکی از این کشور ها با تمرکز بر روی این نوع ویزا مراجعه کنید، پروسه و مدت زمان انتظار کمتری را طی خواهید کرد. هزینه های سفارت آمریکا با توجه به نوع ویزا در جدول زیر آورده شده است:

نوع ویزا هزینه ویزا به دلار توضیحات
B 160 تجارت/ توریستی
C1 160 ترانزیت
D 160 کشتی، خدمه هواپیمایی
F 160 دانش آموزان ( تحصیلات آکادمیک)
I 160 روزنامه نگار، رسانه
J 160 ویزا مبادله ای
M 160 دانشجو (حرفه ای)
NT/TD 160 متخصصان NAFTA
H 190 کارگران موقت، فصلی، اشتغال، کارآموزان
L 190 نقل و انتقلات داخلی یک شرکت
O 190 افراد دارای توانایی خارق العاده
P 190 هنرمندان، ورزشکاران
Q 190 بورس فرهنگی بین المللی
R 190 فعالان مذهبی
K 265 نامزد (ه) یا همسر شهروند ایالات متحده
E 205 معامله گر معامله گر / سرمایه گذار

در برخی موارد، هزینه اضافی ویزا مستقیما به مرکز ملی ویزا، سفارت آمریکا یا کنسولگری آمریکا یا وزارت امنیت داخلی پرداخت می‌شود.

تفاوت سفارت های آمریکا با یکدیگر

تفاوت سفارت های
آمریکا با یکدیگر

آیا سفارت های آمریکا با یکدیگر تفاوت دارند؟ در ابتدا باید تفاوت سفارتخانه و کنسولگری را بدانیم. به طور کلی، سفارت بزرگ‌تر و مهم‌تر از یک کنسولگری است و به عنوان یک مکان دیپلماتیک دائمی توصیف می‌شود که در شهر پایتخت کشور واقع شده ‌است. به عنوان مثال، سفارت ایالات متحده در کشور کانادا در اتاوا، انتاریو واقع شده است. شهرهای پایتختی مانند اتاوا، واشنگتن و لندن هرکدام نزدیک به 200 سفارتخانه دارند. در مقابل، کنسولگری نسخه کوچکتری از یک سفارتخانه است و عموما در شهره‌ای بزرگ توریستی یک کشور قرار دارد. به عنوان مثال در آلمان، کنسولگری آمریکا در شهرهایی مانند فرانکفورت، هامبورگ، و مونیخ وجود دارد، اما در پایتخت آن یعنی برلین، وجود ندارد.
هر کدام از سفارت خانه هایی که در پایتخت کشور های مختلف قرار دارند، قوانین و شرایط سختگیرانه ای را هم برای صدور ویزا آمریکا اعمال می کنند. مثلا آسان ترین و بهترین سفارت خانه آمریکا در آنکارای ترکیه قرار دارد که در مقایسه با سفارت موجود در امارات به شمار می آید. عموما به دانشجویان برای دریافت ویزای آمریکا توصیه می شود که به سفارت آمریکا در امارات مراجعه کنند.


در صورتی که ویزای توریستی در ترکیه بهتر و سریعتر صادر می شود. در نتیجه اگر دانشجو هستید و وقت محدودی دارید به سراغ سفارت آمریکا در امارات بروید. اما اگر به کاهش هزینه های سفر به یک کشور همسایه برای انجام امور سفارت می اندیشید می توانید سفارت ارمنستان را انتخاب کنید. چرا که افراد نیاز به دریافت ویزای ورود به ارمنستان از طریق سفارت این کشور ندارند و در نتیجه هزینه ها از این جنبه کاهش می یابد.

چه کنیم که وقت سفارت فوری داشته باشیم؟

چه کنیم که وقت
سفارت فوری داشته باشیم؟

برخی افراد به دلایل مختلف نیاز به دریافت وقت سفارت آمریکا فوری دارند، و سفارت این کشور در کشور های دیگر امکانی را برای اولویت قرار دادن این افراد در مقایسه به متقاضیان دیگر، قائل می شود. پس جای نگرانی نیست. شما برای دریافت وقت سفارت فوری آمریکا می توانید وارد سایت usvisa شوید و سپس بعد از ورود به اکانتتان بررسی کنید تا ببینید که وقت نزدیک به تاریخ کنونی قابل رزرو در اختیار دارید، یا خیر. چرا که انجام لغو یا تغییر زمان توسط خیلی از افراد انجام می شود و این فرصتی را برای شخص شما به وجود می آورد تا تایم مراجعه به سفارت آمریکا را به جلو بیندازید.

البته باید توجه داشته باشید که ثبت نام و دریافت وقت به همراه پرداخت هزینه، قبلا باید در این سایت انجام گرفته باشد. در غیر این صورت به بخش شرایط اضطراری سایت مراجعه کرده و درخواست خود را طی یک ایمیل ارسالی به سفارت ارسال کنید (سفارت آمریکا در کشور های نامبرده در بخش های قبلی، که قصد انجام امور ویزا در آن را دارید). در نهایت این نظر سفارت است که شرایط و درخواست تان را پذیرش کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید