x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مهاجرت به مغولستان

شهر اولان باتار یکی از شهرهای مدرن در کشور مغولستان است که از سبک های معماری روسی در آن استفاده شده است و توسعه رو به رشد بالایی دارد، این شهر به طور کلی دارای مکان های دیدنی بی نظیر است و جاذبه‌های قدیمی متعددی دارد. این شهر دارای قلعه های زیادی است و به طور کلی پر از دیدنی های مهیج بوده و مکان بسیار عالی برای مهاجرت است. این شهر به طور کلی دارای محله های زیبایی است. ویزای توریستی کشور مغولستان برای مدت محدودی است و برای تفریح صادر می‌شود، با این ویزا انجام فعالیت های تجاری برای شما امکان پذیر نخواهد بود. یک نوع ویزای کسب و کار کوتاه مدت نیز برای کشور مغولستان صادر می‌شود که برای شرکت در تجارت کشور مغولستان بوده و با استفاده از این ویزا تنها با کارفرما وارد صحبت می‌شوید و به شما اجازه استخدام داده نمی‌شود.

ویزای بلند مدت در کشور مغولستان شامل ویزای تحقیقاتی است که برای دانش‌آموزانی است که برای کار تحقیقاتی مشخصی وارد کشور مغولستان می‌شوند؛ طول دوره این ویزا زیاد بوده و تا پایان کار تحقیقاتی در نظر گرفته می‌شود. ویزای تحصیلی یا دانشجویی کشور مغولستان نیز برای افرادی صادر می‌شود که اجازه دارند در یک موسسه آموزش عالی در کشور مغولستان تحصیل کنند. سرمایه گذاری در مغولستان به طور کلی دسته بندی‌های مشخصی دارد مثلاً برخی از افراد سعی می‌کنند که مسیر خرید ملک را انتخاب کنند، در خرید ملک باید تعرفه به روز ملک ارزیابی شده و مشخص شود که آیا ملک در وضعیتی از ارزش اقتصادی قرار دارد که بتواند سیاست‌های سرمایه گذاری مشخصی را دنبال نماید یا خیر. حداقل سرمایه گذاری در این راستا بسیار مهم است و باید به طور دقیق ارزیابی شود. هزینه اقامت در کشور مغولستان به طور کلی بر اساس نوع ویزا مشخص می‌شود. چند سالی است که مغولستان در زمینه پناهندگی عقب نشینی کرده است، حقیقت این است که مهاجرت به مغولستان از طریق پناهندگی کار ساده ای نیست و به طور کلی روش های آسان دیگری برای مهاجرت وجود دارد که می‌بایست طبق همان گزینه ها پیش رفت، مهاجرت به کشور مغولستان از طریق پناهندگی خطرات زیادی دارد.

 

 

 

مشاوره مهاجرت به مغولستان

مهاجرپذیری مغولستان

مهاجرپذیری مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دو سالی است که شاهد رشد مهاجرپذیری کشور مغولستان بوده‌ایم، این کشور در شمال آسیای میانه قرار دارد، از شمال با روسیه و از سمت جنوب با کشور چین همسایه است و یکی از دلایلی که مهاجرت به کشور مغولستان بیشتر از قبل کرده است نیز همسایگی آن با چین است. از آنجایی که کشور مغولستان دارای آب و هوای سرد است سبب شده تا کسانی که علاقه به زندگی در محیط سردسیر دارند این کشور را انتخاب نمایند. مشخص است که وضعیت مهاجرتی در کشور مغولستان روز به روز بهتر می‌شود. رشد مهاجرتی به کشور برای بخش های مشخصی بیشتر از سایر بخش ها است، به عنوان مثال مهاجرت به بخش های شمالی این کشور بیشتر دیده می‌شود زیرا فضا برای زندگی و کار و سرمایه گذاری در این بخش ها بیشتر از بخش های دیگر است. پایتخت کشور مغولستان بسیار وسیع است و بهترین مکان برای ورود به کار محسوب می‌شود. مشخص است که رشد مهاجرتی در بخش های میانی این کشور بیشتر از سایر بخش ها ارزیابی شده است و کسانی که قصد دارند از طریق تحصیل وارد کشور مغولستان شوند بخش های میانی را از نظر رشد علمی و همینطور دلپذیر بودن آب و هوا بهتر می‌دانند. کشور مغولستان یک کشور بسیار دیدنی و وسیع است که توانسته در سال های اخیر به طور دقیق و مشخصی در زمینه توریسم به رشد اقتصادی خود کمک نماید. اخذ اقامت کشور مغولستان برای دوره های موقت آسان است.

 

آمار مهاجران به مغولستان

آمار مهاجران به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمار مهاجرانی که کشور مغولستان را برای گردشگری انتخاب می‌کنند بیشتر از سایر گروه ها است، این موضوع نشان می‌دهد که وضعیت توریست در کشور مغولستان بسیار پیشرفت داشته است، مشخص است که رشد اقتصادی نیز در این راستا دیده می‌شود. دیدنی های کشور مغولستان زیاد است و این موضوع خود بخشی از سیاست های مهاجرتی محسوب می‌شود. وضعیت مالیاتی در کشور مغولستان نیز بر روی آمار مهاجرتی این کشور تأثیرگذار گذاشته است به طوری که اگر فردی بخواهد در کشور مغولستان اقدام به ثبت شرکت داشته باشد از نظر مالیاتی هزینه بسیار کمی از وی اخذ می‌شود و این موضوع بخش مهمی از روند مهاجرت به کشور مغولستان محسوب می‌شود.

آمار مهاجرانی که به قصد کار وارد کشور مغولستان شده‌اند نیز بیشتر از دوره های گذشته است، کسب و کار در کشور مغولستان بهر از ایران است و فرصت های شغلی زیادی در این کشور دیده می‌شود که توانسته مسیر کاری برای افراد خارجی را نز هموارتر نماید. کار و درآمدزایی در کشور مغولستان از موضوعات بسیار مهمی است که دولت سعی در سرمایه گذاری در آن را دارد. کسانی که به منظور تحصیل وارد کشور مغولستان می‌شوند نیز بیشتر از سال های گذشته هستند، تحصیل در کشور مغولستان ارزان است و ورود به دانشگاه ها نیز کار چندان دشواری نبوده و کسانی که درخواست تحصیل داده‌اند اغلب از شرایط موجود راضی هستند.

میزان رضایت مهاجران به مغولستان

میزان رضایت مهاجران به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

راه سازی و سیستم های جاده ای در کشور مغولستان روز به روز بهتر از قبل می‌شود، این رویه سبب شده است تا میزان رضایت در این بخش بیشتر از بخش های دیگر باشد، سیستم حمل و نقل نیز در این کشور بسیار تغییر داشته است و مردم از فضای حمل و نقل شهری در کشور مغولستان بسیار راضی هستند.

دانشگاه ها و مدارس و موسسه ها در کشور مغولستان رشد داشته‌اند این رویه سبب شده تا سیستم تحصیلی در این کشور نیز رشد خوبی داشته باشد. به طور کلی دولت سرمایه زیادی به بخش آموزش ارائه کرده و مهارت اندوزی بخش مهمی از سیاست های تحصیلی کشور مغولستان قرار گرفته است، رضایت در این بخش نیز بالا است.

رضایت در کشور مغولستان در بخش تولیدات داخلی نیز خوب است، کشور مغولستان در برخی از مواد به خودکفایی رسیده است به طوری که محصولات سنگی و سنگی غیرآهنی از محصولات تولید شده در داخل کشور مغولستان بوده و از نظر کیفیت در وضعیت بسیار بالایی قرار دارد.

ریتم صادرات و واردات در اقتصاد کشور مغولستان تأثیر زیادی داشته و مشخص است که بخش های اقتصادی این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر است. بیشتر روند صادراتی کشور مغولستان در زمینه ماشین آلات و تجهیزات بوده و مشخص است که سوخت از بخش های مهم صادراتی محسوب می‌شود و رضایت سایر کشورها در روابط تجاری با این کشور بالا است.

بخش بهداشت و درمان کشور مغولستان نیز رشد خوبی داشته است،در این زمینه هزینه ها بسیار کم است. وضعیت بیمه های بهداشت و درمان در کشور مغولستان برای افراد خارجی نیز بهتر از سال های گذشته اعلام شده است و این موضوع خود یک برگ برنده اقتصادی محسوب می‌شود. این کشور به تازگی توانسته شرایط مهاجرت خوب و ارزان قیمت را فراهم سازد. خوشبختانه رشد اقتصادی و تجاری و امنیتی در کشور مغولستان نسبت به سال های گذشته بهبود داشته است.

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به مغولستان

راحت‌ترین روش مهاجرت به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های بسیار آسان برای مهاجرت به کشور مغولستان از طریق سرمایه گذاری در بخش توریست و گردشگری است، کشور مغولستان در زمینه توریست و گردشگری بسیار غنی است و کسانی که بتوانند در این راستا قدم بردارند قطعاً می‌توانند به سادگی وارد خاک کشور مغولستان شوند. اغلب کسانی که به سراغ روش سرمایه گذاری می‌روند معتقد هستند که چرا یکی از کشورهای اروپایی را برای سرمایه گذاری انتخاب نکنیم؟ حقیقت این است که سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی برای افرادی که سرمایه بالایی دارند و سایر کسانی که وضعیت سرمایه محدودتری دارند نمی‌توانند رشد خوبی در مسیر مهاجرتی به کشور های اروپایی داشته باشند مشخص است که وضعیت سرمایه گذاری در این کشور نسبت به سال های گذشته بهبود داشته است و کشور مغولستان یکی از کشورهای بدون دردسر در زمینه سرمایه گذاری محسوب می‌شود به همین دلیل است که ما سرمایه گذاری در کشور مغولستان را روش بسیار آسان و خوبی اعلام کرده‌ایم. ثبت شرکت در کشور مغولستان روش خوب و آینده داری است.

یکی دیگر از روش هایی که مهاجرت شما به کشور مغولستان را آسان می‌کند روش توریستی است. شما با ویزای توریستی کشور مغولستان می‌توانید وارد خاک این کشور شوید و از شرایط کاری و سرمایه گذاری و تحصیل اطمینان حاصل کنید به این ترتیب به سادگی این امکان به شما داده می‌شود که با کارفرمایان وارد صحبت شوید و اطلاعات لازم در این راستا را اخذ کنید. مشخص است که در این زمینه بسیار مهم است که اطلاعات به روز داشته باشید.

روش‌ های مهاجرت به مغولستان

روش‌ های مهاجرت به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور مغولستان دیده می‌شود که قصد داریم به بررسی هر یک بپردازیم:

ویزای خصوصی برای دیدارهای خاص و خصوصی از سوی ساکنان کشور مغولستان در نظر گرفته می‌شود که یک ویزای کوتاه مدت بوده و در نهایت پس از اتمام زمان تعیین شده باید به کشور خود باز گردید؛ صدور این ویزا در کمتر از 1 هفته صورت می‌گیرد.

ویزای پزشکی برای تشخیص یا دوره درمان در بیمارستان های کشور مغولستان است و به شما اجازه می‌دهد که از سایر امکانات پزشکی استفاده کنید. این ویزا به فرد اجازه می‌دهد که یک شخص را نیز با خود به عنوان همراه مریض وارد خاک کشور مغولستان نماید.

در کشور مغولستان شرایط برای ویزای ورزشی و هنری نیز دیده می‌شود؛ این ویزای برای ورزشکاران و هنرمندان و کارکنان حامی آنها بوده و برای شرکت در رقابت ها و کنسرت ها و همینطور رویدادهای مشخص دنبال می‌شود. این ویزا شرایط فرهنگی مناسبی را ایجاد می‌کند

ویزای توریستی کشور مغولستان برای مدت محدودی است و برای تفریح صادر می‌شود؛ با این ویزا انجام فعالیت‌های تجاری برای شما امکان پذیر نخواهد بود.

یک نوع ویزای کسب و کار کوتاه مدت نیز برای کشور مغولستان وجود دارد که برای شرکت در تجارت کشور مغولستان صادر می‌شود؛ با استفاده از این ویزا تنها با کارفرما وارد صحبت می‌شوید و به شما اجازه استخدام داده نمی‌شود.

ویزای بلند مدت در کشور مغولستان شامل ویزای تحقیقاتی است که برای دانش‌آموزانی است که برای کار تحقیقاتی مشخصی وارد کشور مغولستان می‌شوند، طول دوره این ویزا زیاد بوده و تا پایان کار تحقیقاتی در نظر گرفته می‌شود.

ویزای تحصیلی یا دانشجویی کشور مغولستان نیز برای افرادی صادر می‌شود که اجازه دارند در یک موسسه آموزش عالی در کشور مغولستان تحصیل کنند.

ویزای کاری موقت برای استخدام تأیید شده در کشور میزبان صورت می‌گیرد. این ویزا به کارگران موقت کشور مغولستان نیز اعطا می‌شود.

ویزای ازدواج یک مجوز ورود است تا شرایط ازدواج شخص با فرد مغولستانی ایجاد شود؛ این ویزا موقت است و در صورتی که مشخص شود ازدواج در وضعیت صوری پیش رفته است از اعتبار می‌افتد.

ویزای کشور مغولستان می‌تواند یک بار ورود باشد یعنی مسافر پس از خروج از کشور دیگر اجازه ورود ندارد و همینطور می‌تواند چند بار ورود باشد و فرد به تعداد بارهای اعلام شده ورود و خروج به کشور مغولستان داشته باشد؛ این گزینه بیشتر برای ویزای تجاری و تحصیلی صادر می‌شود و از اعتبار زیادی برخوردار است.

ویزای سرمایه گذاری کشور مغولستان به شرایط سرمایه گذاری مشخصی گفته می‌شود که بر اساس نیاز جامعه پیشرفته است و فرد باید سرمایه مشخصی را وارد خاک کشور مغولستان نماید. ویزای سرمایه گذاری کشور مغولستان برای کسانی که قصد دارند سفر خانوادگی داشته باشند گزینه بسیار خوبی است. مشخص است که کیفیت این ویزا نسبت به سال های گذشته تغییراتی داشته است و افراد باید یک طرح توجیه اقتصادی درست داشته باشند تا بتوانند از اعتبار ویزای سرمایه گذاری کشور مغولستان استفاده ویژه ای ببرند. در هر صورت سرمایه‌گذاری از روش های بسیار خوب مهاجرت به کشور مغولستان محسوب می‌شود.

یک سری روش های دیگر از جمله اقامت کشور مغولستان با اجاره خانه و خرید خانه در کشور مغولستان و گرفتن اقامت نیز دیده می‌شود که شرایط مخصوص به خود را دارد و باید میزان بودجه و نوع ملک در این روش مشخص باشد.

 

مهاجرت سرمایه گذاری به مغولستان

مهاجرت سرمایه گذاری به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهترین روش سرمایه گذاری در مغولستان ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می‌شود که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری در نظر گرفته می‌شود. در این روش هر یک از شرکا به میزان سرمایه ای که وارد شرکت کرده‌اند مسئول هستند ولی سهام در وضعیت تقسیم قرار نمی‌گیرد. در اسم این شرکت ها باید از کلمه مسئولیت محدود استفاده شود. اسم شرکت نباید ترکیبی از نام شرکا باشد.

مدارکی که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز است از قرار زیر است:

کارت ملی برابر اصل همه سهامداران که باید از سوی مراجع قضایی مورد تأیید قرار بگیرد

فتوکپی برابر اصل شناسنامه شرکا و مدیران نیاز است

باید تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ تکمیل شود و نیاز است که همه سهامداران آن را امضا نمایند. نیاز است که اوراق تقاضانامه به دلیل بهادار بودن از سوی محل اداره ثبت شرکت ها تهیه شود، نیاز است که شرکت دو نامه برگ را تکمیل کند و همینطور باید همه سهامداران امضا کنند.

نیاز به اساسنامه در دو جلد بوده و باید همه صفحات توسط سهامداران امضا شود.

در صورتی که نیاز به اخذ مجوز های لازم باشد باید این مسیر به طور دقیق طی شود.

نیاز به معرفی نامه نمایندگان است، در صورتی که سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی انتخاب شده باشند، باید تصویر روزنامه رسمی آگهی با آخرین تغییرات در نظر گرفته شود.

همه اعضای شرکت باید گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشند.

سرمایه گذاری در مغولستان به طور کلی دسته بندی های مشخصی دارد مثلاً برخی از افراد سعی می‌کنند که مسیر خرید ملک را انتخاب کنند، در خرید ملک باید تعرفه به روز ملک ارزیابی شده و مشخص شود که آیا ملک در وضعیتی از ارزش اقتصادی قرار دارد که بتواند سیاست های سرمایه گذاری مشخصی را دنبال نماید یا خیر. حداقل سرمایه گذاری در این راستا بسیار مهم است و باید به طور دقیق ارزیابی شود. هزینه اقامت در کشور مغولستان به طور کلی بر اساس نوع ویزا مشخص می‌شود.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به مغولستان

مهاجرت از طریق ازدواج به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج با یک فرد از تبعه مغولستان یکی از روش های مهاجرتی محسوب می‌شود؛ در این روش باید یک سری مسائل را دقت کنید:

1-      باید مدارک هویتی مشخصی را تهیه کنید و سعی کنید در تهیه مدارک چندین وجه مهم را مدنظر قرار دهید:

2-      نیاز است که بتوانید هر دو شخص از نظر سن و سال با هم هماهنگ باشند و هر دو شخص بالای 18 سال سن داشته باشند.

3-      باید هر دو شخص در زمان ازدواج مجرد باشد.

4-      در صورت ازدواج قبلی، باید هر دو شخص وضعیت ازدواج قبلی خود را روشن کنند یعنی باید از همسر قبلی خود جدا شده باشند و یا همسر قبلی آنها فوت شده باشد.

5-      مشخص است که در مسیر ازدواج در مغولستان باید از نظر مالی نیز در وضعیت خوبی قرار گرفته باشید و شخصی که در مغولستان زندگی می‌کند باید پوشش اقتصادی زندگی دو نفر را داشته باشد.

6-      ازدواج می‌بایست در داخل خاک مغولستان صورت بگیرد و نیاز است که دو شاهد برای ازدواج حضور داشته باشند.

7-      یک اصل بسیار مهم این است که وضعیت ازدواج در مغولستان به طور کلی از سوی دولت ارزیابی می‌شود و شما به عنوان یک فرد خارجی باید به دنبال شغل مناسب و درآمدزایی خوب باشید.

8-      پس از یک دوره سه ساله زندگی مشترک، این امکان به شما داده می‌شود که بتوانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت از طریق تولد به مغولستان

مهاجرت از طریق تولد به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم خون در مغولستان حاکم است یعنی فرد متولد شده در خاک مغولستان باید از پدر و مادر مغول باشد.

تولد در مغولستان به طور کلی در صورتی می‌تواند خاک در نظر گرفته شود که تابعیت پدر و مادر مشخص نباشد و فرزند قصد زندگی پیوسته در مغولستان را داشته باشد؛ در این شرایط دولت تصمیم می‌گیرد که آیا تابعیت به فرزند تعلق بگیرد یا خیر. در هر صورت طبق قوانین مغولستان تنها سیستم خون در این کشور اعمال می‌شود. اداره مهاجرت کشور مغولستان تغییراتی در زمینه تابعیت تولد اعلام کرده است.

 

مهاجرت پناهندگی به مغولستان

مهاجرت پناهندگی به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چند سالی است که مغولستان در زمینه پناهندگی عقب نشینی کرده است، حقیقت این است که مهاجرت به مغولستان از طریق پناهندگی کار ساده ای نیست و به طور کلی روش های آسان دیگری برای مهاجرت وجود دارد که می‌بایست طبق همان گزینه ها پیش رفت. مهاجرت به کشور مغولستان از طریق کشور پناهندگی خطرات زیادی دارد و مهاجرت از طریق Un کشور مغولستان می‌تواند برای کسانی که اقتصاد خوبی نداشته و هدف مشخصی ندارند بسیار مشکل ساز شود.

مهاجرت تحصیلی‌ به مغولستان

مهاجرت تحصیلی‌ به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مهاجرت تحصیلی به مغولستان باید در ابتدا در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شوید، به طور کلی مهاجرت تحصیلی در مغولستان می‌تواند دسته بندی های تحصیلی مناسبی داشته باشد و اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد شرایط برای تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از رشته ها در مغولستان فراهم شده است. مشخص است که در این کشور سیاست های تحصیلی درستی وجود دارد، مثلاً شما نیاز به شرکت در آزمون های دشوار و عجیب و غریبی ندارید و در این زمینه بسیار مهم است که بتوانید وضعیت تحصیلی درستی را در پیش بگیرید. حقیقت این است که مهاجرت تحصیلی در مغولستان می‌تواند برای سال های پیش روی با تغییراتی همراه باشد مثلاً کسانی که دارای مدرک زبان معتبر هستند شانس بیشتری نسبت به سایر افراد دارند. در هر صورت نیاز است که افراد مدرک دیپلم و همینطور ریزنمرات خود را ارائه دهند، نیاز است که نامه تمکن مالی داشته باشید، در ابتدا نیز یک دوره پیش نیاز برای شما برگزار می‌شود که باید به طور دقیق طی شود.

مهاجرت تحصیلی در مغولستان در سال های اخیر تغییراتی داشته است، اینطور که مشخص است سیستم های تحصیلی از نظر هزینه در مغولستان ارزان و مناسب هستند و می‌تواند مسیر خوبی در پیش بگیرد.

در ابتدا باید فرم درخواست تحصیلی که در سایت دانشگاه های مغولستان دیده می‌شود را تکمیل نمایید. پس از تکمیل فرم تحصیلی در مغولستان باید بتوانید چندین بخش بندی های مشخصی را دنبال کنید و از یاد نبرید که شما باید مدارک کافی برای ارائه به دانشگاه داشته باشید. نیاز است که نامه تمکن مالی خوبی داشته باشید و نیاز به پاسپورت معتبر خواهید داشت. ویزای تحصیلی مغولستان یک ویزای موقت محسوب می‌شود که باید طبق زمان تعیین شده تمدید شود. در هر صورت ویزای تحصیلی نیز از گزینه های بدون دردسر در مغولستان محسوب می‌شود.

مهاجرت کاری مغولستان

مهاجرت کاری مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای کار در مغولستان دو راه پیش روی شما قرار دارد، روش اول این است که در یکی از شرکت های این کشور پذیرفته شوید و کارفرما برای شما دعوت نامه ارسال نماید به طور کلی دعوت نامه کاری کشور مغولستان موضوع بسیار مهمی است که باید با مهر و تأیید همراه باشد. مشخص است که مهاجرت کاری در مغولستان نیاز به تمکن مالی مناسبی دارد.

وضعیت کاری در مغولستان برای کسانی که به قصد کارآفرینی وارد این کشور شده‌اند فرق دارد؛ این افراد باید مجوز کار از دولت مغولستان دریافت کنند، مجوز کاری آنها باید به صورتی باشد که ثابت نماید می‌توانند توجیه اقتصادی خوبی داشته باشند. مثلا در ثبت شرکت در مغولستان باید مجوزی ارائه شود که نشان دهد وضعیت سهام شرکت به چه صورت است و روند فعالیت شرکت نیز بر چه اساسی مشخص می‌شود. در هر صورت مهاجرت‌های کاری در مغولستان به طور کلی دسته بندی های مشخصی دارد مثلاً کسانی که قصد دارند مهاجرت کاری از طریق صنعت خاصی داشته باشد باید گواهی مهارت ارائه دهند که نشان دهنده سابقه کار آنها باشد، در هر صورت وضعیت برای مهاجرت کاری در مغولستان یک پروسه 6 ماهه است و که نیاز به گذراندن مصاحبه نیز دارد.

چند نکته مهم در زمینه مهاجرت کاری مغولستان را را مدنظر قرار دهید: اول اینکه مهاجرت باید در چهارچوب قانونی درست صورت بگیرد و کسانی که به صورت غیرقانونی وارد مغولستان می‌شوند در زمان بسیار زود به کشور مبدأ بازگردانده می‌شوند.

مهاجرت کاری به مغولستان برای کسانی خوب است که مهارت خوبی دارند، یعنی کسانی که می‌توانند در حیطه کاری مشخصی ورود داشته باشند و در آن حیطه سابقه کاری وسیعی دارند. مبرهن است که اگر از نظر مهارتی ضعیف باشید مهاجرت کاری برای شما گزینه خوبی نخواهد بود.

مهاجرت از طریق همراه به مغولستان

مهاجرت از طریق همراه به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت به مغولستان از طریق همراه یعنی شما قرار است از طریق فرد اصلی که اقامت مغولستان را دارد، بتوانید وارد خاک این کشور شوید. اولین مدرک مورد نظر در این راستا دعوتنامه است، دعوتنامه از سوی فرد اصلی صادر می‌شود و در این دعوت نامه قید شده است که آیا مهاجرت از طریق ویزای همراه می‌تواند روند خوبی باشد یا خیر. حقیقت این است که در این راستا افراد باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند که ویزای همراه مغولستان برایشان قابل قبول باشد، مشخص است که مهاجرت همراه در مغولستان به طور کلی یک اقامت موقت است و فرد پس از دوره مشخص باید اقدام به تمدید یا تبدیل ویزای خود داشته باشد. مشخص است که ویزای همراه مغولستان می‌تواند برای فرد همراه ورود به کار، تحصیل نیز داشته باشد. شرایط اقامت فرد اصلی در این زمینه بسیار مهم است و یک پروسه 3 الی 5 ماه برای اخذ ویزای همراه نیاز خواهد بود.

مهاجرت توریستی به مغولستان

مهاجرت توریستی به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مهاجرت توریستی مغولستان به طور کلی به این معنی است که شما قصد دارید به قصد گردشگری وارد خاک این کشور شوید، در نظر داشته باشید که در مسیر توریستی مغولستان اجازه کار و سرمایه گذاری و تحصیل ندارید.

این ویزا یک اقامت موقت 90 روزه است که در آن باید طبق زمان انقضا به کشور خود باز گردید، در نظر داشته باشید که مهاجرت توریستی به مغولستان به طور کلی نیاز به مدرک پاسپورت، مدرک مالی مشخص و مدارکی نیاز است که نشان دهد قصد بازگشت به کشور مبدأ دارید، مدارک کاری و تحصیلی در این زمینه می‌تواند گزینه‌های خوبی باشد. در هر صورت باید سعی کنید مسیر توریستی درستی را در پیش بگیرید.

مهاجرت شرایط خاص به مغولستان

مهاجرت شرایط خاص به مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید در همایش های بین‌المللی شرکت کنید و یا به عنوان یک هنرمند یا ورزشکار وارد مغولستان شوید، می‌توانید از ویزای شرایط خاص استفاده کنید که به طور کلی طول دوره مشخصی دارد و باید سعی کنید در این زمینه چندین مورد خاص را مدنظر قرار دهید. مهاجرت شرایط خاص در مغولستان یعنی افراد باید پس از زمان تعیین شده به کشور خود بازگردند، اجازه خرید ملک ندارند، اجازه سرمایه گذاری ندارند و اجازه کار و کارآفرینی نیر نخواهند داشت. برای اخذ این ویزا باید یک دوره مشخص یک ماهه را پشت سر بگذارید، در صورتی که مهاجرت شما برای کارهای پزشکی باشد این دوره کمتر از یک ماه خواهد بود.

شهرهای مهاجر پذیر مغولستان

شهرهای مهاجر پذیر مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهر اولان باتار

شهر اولان باتار یکی از شهرهای مدرن در مغولستان است که از سبک های معماری روسی در آن استفاده شده است و توسعه رو به رشدی دارد، این شهر به طور کلی دارای مکان های دیدنی بی نظیر است و جاذبه های قدیمی متعددی دارد. این شهر دارای قلعه های زیادی است و به طور کلی پر از دیدنی های مهیج بوده و مکان بسیار عالی برای مهاجرت است. این شهر به طور کلی دارای محله های زیبایی است.

 

شهر قراقروم

شهر قراقروم یکی از شهرهای دیدنی و زیبا در مغولستان است که در بین تپه های سرسبز و سنگ های دشت اروخون واقع شده است، این شهر از نظر طبیعت بی نظیر است و بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. رشد مهاجرپذیری این شهر نسبت به شهرهای دیگر تغییراتی داشته است، به طور کلی وضعیت شهرنشینی در این منطقه نسبت به سال های گذشته بهتر شده است. در این منطقه خانه ها دارای دودکش های زیبایی هستند و همینطور گنبدهای قدیمی در این شهر دیده می‌شود.

‌‌

شهر اولگی

شهر اولگی توسط رشته کوه های وسیعی احاطه شده است که سراسر شهر را پوشانده‌اند؛ به طور کلی این شهر از نظر گردشگری بسیار زیبا و مهیج است و سنگ های ایستاده 12 هزار ساله در آن دیده می‌شود.

 شهر مورون به طور کلی دارای دریاچه های زیبا و جلگه های شمالی است، این شهر از نظر تعداد مهاجران، محدود است اما از نظر زیبایی و تفریح گزینه خوبی است.

اخذ ویزای مغولستان

اخذ ویزای مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارکی که برای اخذ انواع ویزای کشور مغولستان مشترک است از قرار زیر است:

پاسپورت معتبر از موارد بسیار مهمی است که برای اخذ هر نوع ویزای موقت و طولانی مدت نیاز است. اعتبار پاسپورت شما یعنی تاریخ انقضا پاسپورت باید حداقل سه ماه بعد از اتمام سفرتان باشد. در کشور مغولستان این زمان 6 ماه است، در صورتی که پاسپورت شما از زمان کافی برخوردار نیست باید در ابتدا پاسپورت خود را تمدید کنید

افراد باید شناسنامه معتبر داشته باشند

نیاز به پر کردن فرم درخواست است که می‌تواند به صورت کاغذی یا آنلاین یا هر دو باشد، در این فرم شما می‌بایست به سوالات مختلفی در مورد خودتان پاسخ داده و هدف خود از سفر را مشخص نمایید. این فرم های درخواست انواع مختلفی دارد اما فرم کشور مغولستان در کمتر از 5 دقیقه تکمیل می‌شود و تعداد سوالات آن بسیار کم است.

نیاز است مدارکی به همراه داشته باشید که ثابت کند در کشور محل اقامت، شاغل هستید و یا در دانشگاهی تحصیل می‌کنید، این مورد برای اخذ ویزای توریستی کشور مغولستان بسیار مهم است و اثبات می‌کند که قصد دارید به کشور خود بازگردید.

مدارک بانکی و مالی که نشان می‌دهد وضعیت مالی شما به چه صورت است نیز اهمیت زیادی دارد. مدارک بانکی می‌تواند سند ملک، اوراق سهام و ... باشد

بهتر است عکس جدیدی از خودتان به صورت چاپی یا دیجیتالی تهیه کنید؛ تأکید سفارتخانه ها بر جدید بودن عکس است. حقیقت این است که سفارت کشور مغولستان در این بخش سختگیری خاصی دارد.

شما نیاز به مدارکی دارید که ثابت کند پرواز رفت و برگشت خود را مشخص کرده‌اید و به طور کلی نیاز به خرید بلیط به صورت قطعی دارید، این مورد نیز در ویزای توریستی مغولستان بسیار مهم است.

افراد نیاز به بیمه مسافراتی و همینطور دعوت نامه در صورت وجود دارند. دعوت نامه می‌تواند از سوی شخص یا شرکتی که قرار است در آن کار کنید صادر شود.

همه مدارک شما باید به طور دقیق ترجمه شده باشد و بسیار مهم است که بتوانید ترجمه رسمی و درستی در این راستا ارائه دهید.

 

اخذ اقامت مغولستان

اخذ اقامت مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت موقت در مغولستان به طور کلی پس از سه سال زندگی تبدیل به اقامت دائم می‌شود، در این زمینه نیاز به تمکن مالی و همینطور شغل مناسب خواهد بود و نیاز است ثابت شود در طول زندگی در این کشور از قوانین سرپیچی نکرده و پرونده قضایی ندارید، پس ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیز نیاز است.

همچنین باید ثابت کنید تا حد زیادی با فرهنگ و تاریخ این کشور خو گرفته‌اید.

 

اخذ پاسپورت مغولستان

اخذ پاسپورت مغولستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای پاسپورت مغولستان به طور کلی باید یک دوره حداقل 8 سال را در مغولستان زندگی کنید، اخذ پاسپورت مغولستان به طور کلی یک پروسه مشخص است که با هزینه ارزان و با شرایط خوبی همراه است. صدور پاسپورت این کشور نیاز به تسلط به زبان مردم کشور دارد.

مدارکی در این روند نیاز است تا ثابت کند که شما از لحاظ قانونی مشکلی نداشته و قوانین این کشور را زیر پا نگذاشته‌اید.

تمکن مالی شما نیز در این راستا اهمیت زیادی دارد و باید به درآمدزایی بالایی رسیده باشید به این ترتیب کار شما نیز ارزیابی می‌شود.